Alija Behmen - gradonačelnik Sarajeva

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#176 Re: Alija Behmen - gradonačelnik Sarajeva

Post by PipiDugaDevetka »

SAID5 wrote:Tu je nasjeo na umjetnicku "orginalnu" notu :lol:
Možda je to u umjetnosti dozvoljeno. Slušao sam jednu radio emisiju pa Ivo Andrić odgovara na pitanje kako je došao na to da opiše ''nabijanje na kolac''. Rekao je da je to ''posudio'' od nekog francuskog pisca.

Ja ne znam je li ideja ukradena ili je samo posuđena, tamo u New Yorku su zelene stolice, a ovdje crvene.
User avatar
SAID5
Posts: 595
Joined: 11/06/2011 23:29
Contact:

#177 Re: Alija Behmen - gradonačelnik Sarajeva

Post by SAID5 »

Losi umjetnici kopiraju, dobri kradu. Nisi dobar lopov kada te u krađi uhvate. loš umjetnik nije dovoljno dobar za ovako velik projekat :x Umjetnički gledano

Za ovu priliku je tuzan ovaj potez i ja ga shvatam kao prevaru. Građanski gledano :|
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#178 Re: Alija Behmen - gradonačelnik Sarajeva

Post by PipiDugaDevetka »

Ne valja prenagliti, kažem ti da sam slušao emisiju na Radio FBiH gdje biograf Andrićev propituje Andrića i postavlja mu ''nezgodno pitanje'' o tome kako je nastala scena nabijanja na kolac. Znači, Andrić bio živ, i izgovara da je čitao nekog francuskog pisca... Smije se ponešto posuditi u umjetnosti.

Pametniji od mene će procijeniti je li u pitanju krađa kompletne ideje ili samo dozvoljena posudba.
Josko Domorocki
Posts: 214
Joined: 07/07/2008 22:57

#179 Re: Alija Behmen - gradonačelnik Sarajeva

Post by Josko Domorocki »

PipiDugaDevetka wrote:Ne valja prenagliti, kažem ti da sam slušao emisiju na Radio FBiH gdje biograf Andrićev propituje Andrića i postavlja mu ''nezgodno pitanje'' o tome kako je nastala scena nabijanja na kolac. Znači, Andrić bio živ, i izgovara da je čitao nekog francuskog pisca... Smije se ponešto posuditi u umjetnosti.

Pametniji od mene će procijeniti je li u pitanju krađa kompletne ideje ili samo dozvoljena posudba.
Meni je uvijek bio enigma taj Andric..jel ono bio ministar vanjskih poslova stare Juge 1937 ?
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#180 Re: Alija Behmen - gradonačelnik Sarajeva

Post by PipiDugaDevetka »

Josko Domorocki wrote:
PipiDugaDevetka wrote:Ne valja prenagliti, kažem ti da sam slušao emisiju na Radio FBiH gdje biograf Andrićev propituje Andrića i postavlja mu ''nezgodno pitanje'' o tome kako je nastala scena nabijanja na kolac. Znači, Andrić bio živ, i izgovara da je čitao nekog francuskog pisca... Smije se ponešto posuditi u umjetnosti.

Pametniji od mene će procijeniti je li u pitanju krađa kompletne ideje ili samo dozvoljena posudba.
Meni je uvijek bio enigma taj Andric..jel ono bio ministar vanjskih poslova stare Juge 1937 ?
Jeste bio u diplomatiji kraljevine Jugoslavije, ali nije bio ministar, nego ambasador u Njemačkoj i to u nezgodno vrijeme. Pogledaj priču iz Kaknja prof. Spahića, on saopštava nešto novo u vezi sa DNK nalazima.(Vrlo bitno ko će naslijediti autorska prava).
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#181 Re: Alija Behmen - gradonačelnik Sarajeva

Post by PipiDugaDevetka »

DUŠMANINA BEHMENINA SMIJENITI POD HITNO! NARUČIO STOLICE IZ NOVE PAZOVE U KOJOJ SU ČETNICI NA VLASTI.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#182 Re: Alija Behmen - gradonačelnik Sarajeva

Post by Banksy »

Halo, bando gradska,

ima li iko u toj bijednoj upravi da zna da je danas 5. april 2012, da je tačno 20 godina od ubistva Suade i Olge,

je li mogla, u ime ovog grada, u ime svih nas, kakva osmrtnica, pomen, sjećanje na njih u Oslobođenju i Avazu,

je li se moglo odvojiti 200 maraka, je li se imao ko sjetiti, je li iko od vas bio tu tih dana,

bando nesposobna, grabežljiva, bahata ...


Peti je april 1992. Jutro. Grad Sarajevo. Fahira Hadžiosmanović, Sarajka kod koje žive dvije sestre Dubrovčanke iz familije Dilberović, jednu od njih - Suadu, studenticu pete godine Medicinskog fakulteta, pokušava odgovoriti od odlaska na "mirne demonstracije". Suada samo odmahne rukom, nasmiješi se i kaže: "Idem braniti svoje Sarajevo", i izlazi iz kuće.

Pred zgradom Skupštine RBiH već se okupilo na hiljade građana, među njima je najviše mladih. Službenici u Skupštini tiskaju se po prozorima i gledaju šarenu rijeku ljudi. Dolje su zastave, Titove slike, transparenti "Mi smo za mir".

Olga Sučić, 34-godišnja službenica Skupštine, zaposlena u daktilobirou, neće da demonstracije gleda tek kroz prozor. Iako je radni dan, izlazi iz kancelarije. Na stolu ostavlja tašnu i kaže kolegama da će se brzo vratiti. Utapa se u masu koja viče: "Ovo je Sarajevo, mi smo za mir!"

Jutro se polako pretvara u podne i Most Vrbanja već podrhtava pod težinom ljudi. S njegove lijeve strane, demonstranti to već znaju, nalaze se oni što hoće rat. "Nevidljivom neprijatelju" svjetina šalje poruke mira.

Novinari su se razmiljeli po mostu. Trče, a kamere im poskakuju na ramenima. Jedan reporter prilazi Olgi Sučić i pita je: "Zašto ste tu?" "Ja sam majka dvoje djece i branit ću ovaj grad", odgovara Olga u kameru i kreće dalje sa demonstrantima.

Nekoliko minuta nakon toga, čuju se pucnji. Dolaze iz pravca Jevrejskog groblja. I završavaju u masi demonstranata na mostu. Vrisak, panika, bježanje… Na pločniku leže dva tijela. Oba ženska. Suada Dilberović u samrtničkom hropcu pita: "Zar je ovo Sarajevo?", i izdiše. Olga Sučić ne pita ništa. Na putu do bolnice i ona umire.

...
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#183 Re: Alija Behmen - gradonačelnik Sarajeva

Post by KatarinaKosaca »

Uostalom mislim da Semiha mora pasti.....

Vrati se Semiha, sve ti je oprošteno....
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55633
Joined: 15/12/2008 16:53

#184 Re: Alija Behmen - gradonačelnik Sarajeva

Post by ultima_palabra »

Sramota...
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#185 Re: Alija Behmen - gradonačelnik Sarajeva

Post by VjecitiStudent »

Banksy wrote:Halo, bando gradska,

ima li iko u toj bijednoj upravi da zna da je danas 5. april 2012, da je tačno 20 godina od ubistva Suade i Olge,



:(
palamuda
Posts: 950
Joined: 04/09/2009 23:33

#186 Re: Alija Behmen - gradonačelnik Sarajeva

Post by palamuda »

Nikad mi neće biti jasno ko je ova Haris pašović i kako on dobije sve moguće i nemoguće projekte koji se finansiraju iz budžeta.

Općenito ideja sa stolicama jnije loša al je evidentno da je ofirno ukradena, plagirana ili nešto drugo.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#187 Re: Alija Behmen - gradonačelnik Sarajeva

Post by Banksy »

VjecitiStudent wrote:
Banksy wrote:Halo, bando gradska,

ima li iko u toj bijednoj upravi da zna da je danas 5. april 2012, da je tačno 20 godina od ubistva Suade i Olge,



:(

Jel možeš vjerovati koji je to nadmeni, bezobzirni, primitivni ološ ...

Osmrtnice i sjećanja na povješane na Marindvoru '45. su redovne, svake godine, za ove dvije nesretnice niko ništa.

Valjda svi iz uprave bili vani tokom rata, pa ih se ne dotiče ... fuj, fuj, FUJ.
Terenc
Posts: 151
Joined: 14/02/2008 09:37
Location: Sarajevo

#188 Re: Alija Behmen - gradonačelnik Sarajeva

Post by Terenc »

Mladi i perspektivni gradonačelnik zbog ovakvog blama,propusta i poniženje treba da podnese ostavku,i nek jednu stolicu made in serbia ponese kuci.imas li stida...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#189 Re: Alija Behmen - gradonačelnik Sarajeva

Post by Banksy »

Terenc wrote:Mladi i perspektivni gradonačelnik zbog ovakvog blama,propusta i poniženje treba da podnese ostavku,i nek jednu stolicu made in serbia ponese kuci.imas li stida...
Kakva ba ostavka, zaboli njega i za Suadu i za Olgu i za blam i propust i za tebe i za mene ...

Evo kako bahata stoka reaguje na pitanje o stolicama, misliš da bi drugačiji odnos imali i da ih pitaš za ovo?

"Zašto je taj detalj u cijelom projektu toliko bitan i zašto to želite znati? Zašto je vama kao utjecajnom mediju stalo da objavite tu informaciju?”, bilo je pitanje zamjenika gradonačelnika Sarajeva kada ga je naša novinarka pozvala i zatražila odgovor.

Nakon odgovora da ne želimo nagađati o tome te da se u javnosti o tome već svakako od prvog momenta polemiše, Živanović je rekao da će nas ostaviti da nagađamo, izbjegavajući konkretan odgovor na konkretno pitanje.
brucos7
Posts: 413
Joined: 01/06/2008 19:40

#190 Re: Alija Behmen - gradonačelnik Sarajeva

Post by brucos7 »

Banksy wrote:
VjecitiStudent wrote:
Banksy wrote:Halo, bando gradska,

ima li iko u toj bijednoj upravi da zna da je danas 5. april 2012, da je tačno 20 godina od ubistva Suade i Olge,



:(

Jel možeš vjerovati koji je to nadmeni, bezobzirni, primitivni ološ ...

Osmrtnice i sjećanja na povješane na Marindvoru '45. su redovne, svake godine, za ove dvije nesretnice niko ništa.

Valjda svi iz uprave bili vani tokom rata, pa ih se ne dotiče ... fuj, fuj, FUJ.

Ma da je u pitanju krkacina i predzderavanja u mc donaldsu ili koncert brege (VIP naravno) Behmen i svita SDP-a bi se sigurno pojavili u pratnji svojih zenica. Jer njima ocito nista ne znaci imena Suade i Olge. Uzas!
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#191 Re: Alija Behmen - gradonačelnik Sarajeva

Post by Pasiflora »

Banksy wrote:Evo kako bahata stoka reaguje na pitanje o stolicama, misliš da bi drugačiji odnos imali i da ih pitaš za ovo?

"Zašto je taj detalj u cijelom projektu toliko bitan i zašto to želite znati? Zašto je vama kao utjecajnom mediju stalo da objavite tu informaciju?”, bilo je pitanje zamjenika gradonačelnika Sarajeva kada ga je naša novinarka pozvala i zatražila odgovor.

Nakon odgovora da ne želimo nagađati o tome te da se u javnosti o tome već svakako od prvog momenta polemiše, Živanović je rekao da će nas ostaviti da nagađamo, izbjegavajući konkretan odgovor na konkretno pitanje.
FUJ!
User avatar
sinuhe
Posts: 11479
Joined: 03/06/2011 11:33

#192 Re: Alija Behmen - gradonačelnik Sarajeva

Post by sinuhe »

Ma to su ljudi bez imalo ponosa. Mogu zamisliti kakva je pijanka bila u Pazovi. Ne vjerujem da su ikad lakse dosli do para.

U stanju su zeznuti stvar da se i o tim stolicama mora danas govoriti.
emir225
Posts: 99
Joined: 13/11/2011 00:37

#193 Re: Alija Behmen - gradonačelnik Sarajeva

Post by emir225 »

Procitao sam negdje da su stolice poklon,tj da nisu placene i da je to pruzanje ruke prijateljstva i pomirenja vlade Srbije za gradjane Sarajeva.
Nije 100% siguran izvor,ali eto moguce je :?
User avatar
memlija
Posts: 884
Joined: 16/02/2008 11:14
Location: ubehutan u lavirintu...

#194 Re: Alija Behmen - gradonačelnik Sarajeva

Post by memlija »

emir225 wrote:Procitao sam negdje da su stolice poklon,tj da nisu placene i da je to pruzanje ruke prijateljstva i pomirenja vlade Srbije za gradjane Sarajeva.
Nije 100% siguran izvor,ali eto moguce je :?

Poenta je u tome da ih nisu trebali uzeti ni kao poklon, a kamoli još da ih plate....
Postoji granica ispod koje se ne smije ići, a u ovom slučaju se svakako nije smjela preći....
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#195 Re: Alija Behmen - gradonačelnik Sarajeva

Post by todd_smith »

Potez koji se nikako ne moze opravdati, najmanje sto moze uraditi je da da gradjanima javno izvinjenje i svoju ostavku
Josko Domorocki
Posts: 214
Joined: 07/07/2008 22:57

#196 Re: Alija Behmen - gradonačelnik Sarajeva

Post by Josko Domorocki »

Mnogi su zaboravili da je ta ista petokraka ONA koja je "oslobodila" Sarajevo 6 4 1945 gadjala isto Sarajevo..Pod kojom zastavom je zauzet svaki moguci polozaj oko Sarajeva i aerodrom ?
Sta drugo ocekivati od vlasti koja je naslijedila sve ono sto je imala od 1945 pa do 1990 ..Bitno je iz svakog coska vire crvene zastave jer se boje koliko su mali,zauzeli su citav medijski prostor,pa nastoje na sve moguce nacine da sebe prikazu kako ih ima i tamo gdje ih nikad nije bilo..
Jednostavno treba posten i fer izbor za Gradonacelnika i zamjenike ako je potrebno da ima zamjenike,ja iskreno ne vidim potrebu za tim.Iskoristit ubistvi dijeteta Denisa Mrnjavca onako za smjenu tadasnjeg gradonacelnika pa to ima samo u filmovima,e covjece ZLOUPOTREBA mrtvog dijeteta,sta je sledece evo nismo dugo cekali, zloupotrijebili su sve poginule za ove stolice i biznis godine.. (u nasem slucaju stolica cija cijena u granapu ne prelazi 8 maraka, na vecu kolicinu dodatni popusti)
I evo nesto ukratko o crvenoj boji ..
http://bs.wikipedia.org/wiki/Crvena :-?
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#197 Re: Alija Behmen - gradonačelnik Sarajeva

Post by Jara »

Mnogi su zaboravili da je ta ista petokraka ONA koja je "oslobodila" Sarajevo 6 4 1945 gadjala isto Sarajevo
Poređenje - niđe veze! :-)
Da grad možda '45. nisu oslobodili četnici, ustaše i handžar divizije? :-)
Petokraka pod kojom je Sarajevo oslobođeno '45. nema veze s ovima što su terorisali grad '92-'95. Oni su petokrake skinuli a stavili kokarde i neke druge oznake.
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#198 Re: Alija Behmen - gradonačelnik Sarajeva

Post by zelenashica »

PipiDugaDevetka wrote:DUŠMANINA BEHMENINA SMIJENITI POD HITNO! NARUČIO STOLICE IZ NOVE PAZOVE U KOJOJ SU ČETNICI NA VLASTI.
Nisi li se možda zapitao da li postoji neki drugi smisao " made in Srbija" ?
Istina u prvi mah ne zvuči prijatno informacija da su stolice iz Srbije,...ali i sama dekleracija "made in Srbija" ima dublji smisao, ukoliko želimo da ga vidimo...nije li upravo 11. 541 ubijeni Sarajlija potez ( made in ) tadašnje Srbije...
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#199 Re: Alija Behmen - gradonačelnik Sarajeva

Post by kamen spoticanja »

zelenashica wrote:
PipiDugaDevetka wrote:DUŠMANINA BEHMENINA SMIJENITI POD HITNO! NARUČIO STOLICE IZ NOVE PAZOVE U KOJOJ SU ČETNICI NA VLASTI.
Nisi li se možda zapitao da li postoji neki drugi smisao " made in Srbija" ?
Istina u prvi mah ne zvuči prijatno informacija da su stolice iz Srbije,...ali i sama dekleracija "made in Srbija" ima dublji smisao, ukoliko želimo da ga vidimo...nije li upravo 11. 541 ubijeni Sarajlija potez ( made in ) tadašnje Srbije...
a zbog toga smo im morali dati novac...mislim da bi stikeri made in srbija uradjeni u nekoj kopirnici kostali manje a supci poput kusturice ne bi imali priliku da nam sipaju sol na ranu...
nije to nikakva umjetnicka instalacija....to je najobicniji baliluk koji se zeli predstaviti kao genijalan potez i umjetnost
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#200 Re: Alija Behmen - gradonačelnik Sarajeva

Post by zelenashica »

kamen spoticanja wrote:
zelenashica wrote:
PipiDugaDevetka wrote:DUŠMANINA BEHMENINA SMIJENITI POD HITNO! NARUČIO STOLICE IZ NOVE PAZOVE U KOJOJ SU ČETNICI NA VLASTI.
Nisi li se možda zapitao da li postoji neki drugi smisao " made in Srbija" ?
Istina u prvi mah ne zvuči prijatno informacija da su stolice iz Srbije,...ali i sama dekleracija "made in Srbija" ima dublji smisao, ukoliko želimo da ga vidimo...nije li upravo 11. 541 ubijeni Sarajlija potez ( made in ) tadašnje Srbije...
a zbog toga smo im morali dati novac...mislim da bi stikeri made in srbija uradjeni u nekoj kopirnici kostali manje a supci poput kusturice ne bi imali priliku da nam sipaju sol na ranu...
nije to nikakva umjetnicka instalacija....to je najobicniji baliluk koji se zeli predstaviti kao genijalan potez i umjetnost
Ja zbilja u svakom crnilu pokušavam pronaći bar jedan sivi ton.
Post Reply