Copori pasa lutalica ovladali Koševskim brdom

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
sitna.buranija
Posts: 503
Joined: 09/01/2009 00:00

#151 Re: Copori pasa lutalica ovladali Koševskim brdom

Post by sitna.buranija »

Haj da malo raspravimo pristupe gradjanskog djelovanja. I ovi "vlast je kriva" su nekonkretni, kome ja to treba da se obratim da se propise zakon i otvori neki sinteraj? U mahali gori pod nogama, ovo treba rijesit prije snijega, a za neko obracanje vlastima nit ima vremena nit kakve koristi.

Trovanje? Metak?

Trovanje je prilicno efektno, ali dosta nehuman nacin. Cime ga je najefikasnije sprovesti (treba biti sto brzi, a bezbolniji otrov)?
Platit nekim lovcima da ih popucaju? Ovo je vjerovatno problem s obzirom da je naselje u centru, ali moze se obavijestiti komsije o aktivnosti.
User avatar
smurf
Posts: 70206
Joined: 01/08/2008 10:53
Location: vjerna ŽEKIPA

#152 Re: Copori pasa lutalica ovladali Koševskim brdom

Post by smurf »

A onda ti isti lovci i organizatori ce biti meta "zastitnika" koji ce jedva docekati i angazovati udruzenja iz civilizovane Evrope koji imaju izmedju ostalog pravni tim koji opet jedva ceka da podnese tuzbu protiv jah Eskima, jah Aboridzana, Bosanaca... Ti su i pokrenuli cika Velju da osnuje udruzenje, neko ascare iz Vlade je u talu i pokusava se ugraditi u onih famoznih 600-800 milja godisnjeg budzeta koji je isao za sinteraj.
Nista nije slucajno, ne bi se tek tako napravio propust u donosenju Zakona o zastiti zivotinja. Na kraju balade i ako se napravio propust isti bi se ispravio...
Za krsenje javnog reda i mira, odnosno za nanosenje povreda insanu je kazna mnogo manja nego za nanosenje povreda, tj. maltretiranje recimo pujda :-)
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#153 Re: Copori pasa lutalica ovladali Koševskim brdom

Post by KatarinaKosaca »

travar wrote:I onda neko kaže psi agresivni :lol: (smijanje grohotom)
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#154 Re: Copori pasa lutalica ovladali Koševskim brdom

Post by MAN-lion's coach »

kokuz_sa wrote:@kurty

javel se bar ponekad da kazu da ce na rate nekako da isplate.


ja jednom zelio nekom da poklonimmacu bijelu(ta djevojka zeljela te boje macu)
i hajd kontaktiram ja njih reko treba mi bijelo mace..
prvo me napadose sta ce ti bijelo kao ima jos maca ovakvih onakvih.
hajd eto
nadjem ti ja kod AV MAU macu koja je slatka ali eto nije bijela al svidi se toj djevojci..i kazu evo ti br nazovi sutra kao maca je kod neke djevojke..
nazovemo jednom pricali s nekom djevojkom bruku vremena dok je ispitala kao sve gdje ce biti maca kako ce se s njom odnosit i bla bla bla..i kaze ja imam posla de vi mene sutra zovnite..puklo 10KM kredita
nazovemo sutra kao djevojka kod koje je maca ne moze sada nazovite sutra a opet ispitivanja i tako sta i opet ode brdo kredita..

nego tu vece ja na ovaj forum kad puf neki lik temu otvorio daje na udomljenje macu za koju mi zovemo reko FTW :shock:
kontaktiram tog momka kaze maca kod njega cijelo vrijeme bila :-? nikakva cura macu ocima nije bila vidjela sto je AV MAU kazalo da je kod nje..i hajd reko daj br da uzmem macu..nabavila se vec i torbia za prenos mace i ogrlica za parazite i kontaktiran bio i veterinar da se maca odnese da se pregleda..i puf momak se ne javlja..
da bi se ispostavilo da je dao macu nekoj drugoj djevojci koja je tu macu iste veceri vratila momku koji ju je ostavio negdje u ulazu(jer mu nisu dali da je kuci opet svojoj unese)..
nazove s eopet djevojka koja je kao posredovala udomljenju mace i ne javlja se ,promijenimo br zovnemo je ..cim se spomenulo ko je i sta je i koja maca u pitanju dobijes zvuk TU-TU
kasnije je kontaktiras preko FB.-a i dobijes poruku kao
"kreten(ovaj epitet je doticna djevojka koristila) nije htjeo da da macu dok se ne plati i pustio je vani..eto dajte nam mail poslat cmeo vam slike maca koje mi imamo da udomite"

i kasnije skontamo da smo mi njoj rekli evo petoba..donijela bi macu iste sekunde..nego ovako nemaju hajra nikakvog pa znaju zavlacit ljude..

Danas mi priča komšinica kako je lik vratio jednog velikog cuku koji je bio ispred moje zgrade,a prije 6 mjeseci ga je uzeo.Navodno ne može da izađe na kraj sa njim. :? Eno ga opet se vrti oko zgrade,a imamo 3 odrasla psa i dobili smo 6 novih kuca prije nekoliko mjeseci i komšije su napravile "shelter" iza trafo stanice.
Pas ima markicu na uhu,još jedan fail ljudi koji su se obavezali da će između ostalog uvesti red među imaoce pasa,udomljavanje i sl.Znači lik uzeo,vidio da ne može i vratio ga nazad.Pa stvarno. :x
sitna.buranija
Posts: 503
Joined: 09/01/2009 00:00

#155 Re: Copori pasa lutalica ovladali Koševskim brdom

Post by sitna.buranija »

smurf wrote:A onda ti isti lovci i organizatori ce biti meta "zastitnika" koji ce jedva docekati i angazovati udruzenja iz civilizovane Evrope koji imaju izmedju ostalog pravni tim koji opet jedva ceka da podnese tuzbu protiv jah Eskima, jah Aboridzana, Bosanaca... Ti su i pokrenuli cika Velju da osnuje udruzenje, neko ascare iz Vlade je u talu i pokusava se ugraditi u onih famoznih 600-800 milja godisnjeg budzeta koji je isao za sinteraj.
Nista nije slucajno, ne bi se tek tako napravio propust u donosenju Zakona o zastiti zivotinja. Na kraju balade i ako se napravio propust isti bi se ispravio...
Za krsenje javnog reda i mira, odnosno za nanosenje povreda insanu je kazna mnogo manja nego za nanosenje povreda, tj. maltretiranje recimo pujda :-)
Dogovoris sa komsijama i autoriteti nece ni znati :)

Jos jedan problem je sto bi svi rjesenje problema, a niko nece da zaprlja ruke. Tesko je preko oduzimanja zivota neduznom bicu, jer pas to stvarno jeste, ali u situaciji gdje je zivot i zdravlje rodbine, komsija i prijatelja u igri (a jeste, copor od 20+ mrkih peseka nije mala stvar) - radije bih da to budu psi nego ljudi. Neko mora prelomiti... :|

Da se razumijemo, ja bih ih najradje sve u mega-hotel gdje jedu 3 puta dnevno i imaju grijanje, ali hej utopija, zemlja koje nema...
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#156 Re: Copori pasa lutalica ovladali Koševskim brdom

Post by amrica »

nesto skroz offffffffff :)

http://** No links **.ba/vijest/60547

ljudi izvadili cukicu iz milje

ma ide d e p o..ba
Ninoz
Posts: 240
Joined: 30/08/2009 12:43

#157 Re: Copori pasa lutalica ovladali Koševskim brdom

Post by Ninoz »

ja cu licno pobiti sve i jednog psa ukoliko se sta ne rijesi pa da vidim ko ce ih braniti.
User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#158 Re: Copori pasa lutalica ovladali Koševskim brdom

Post by Mikado »

Potencijalna zaštita ...

Image

Image

Image

Image

Image
sitna.buranija
Posts: 503
Joined: 09/01/2009 00:00

#159 Re: Copori pasa lutalica ovladali Koševskim brdom

Post by sitna.buranija »

Kolega uzeo tu stvar, umjesto da tjera - ona privlaci hajvane :lol:
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#160 Re: Copori pasa lutalica ovladali Koševskim brdom

Post by kokuz_sa »

mislis da nekom pada na pamet da daje 100KM da moze normalno otici do radnje :-) :roll:

i btw ta cudesa sa slika djeluju samo na jednog psa prema kojem se uperi..a kad je oko tebe 10 cuka ta spravica ne pomaze nimalo
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#161 Re: Copori pasa lutalica ovladali Koševskim brdom

Post by mrtva kokoš »

sitna.buranija wrote:Kolega uzeo tu stvar, umjesto da tjera - ona privlaci hajvane :lol:
sta, njima znaci jos zanimljivo :lol: :lol: :lol:
User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#162 Re: Copori pasa lutalica ovladali Koševskim brdom

Post by Mikado »

ili u drugoj opciji.

Image
Image
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#163 Re: Copori pasa lutalica ovladali Koševskim brdom

Post by travar »

Ninoz wrote:ja cu licno pobiti sve i jednog psa ukoliko se sta ne rijesi pa da vidim ko ce ih braniti.
Image
1906
Posts: 840
Joined: 19/06/2010 15:12

#164 Re: Copori pasa lutalica ovladali Koševskim brdom

Post by 1906 »

Dasi wrote:
Goblin wrote:
kokuz_sa wrote:de ti bosanska kraljice kazi malo o onom postu s linkovima koje je onaj momak postavio..sto se cistokrvni bosanski avlijaneri(lutalice) prodaju po danskoj za 750KM..nesto ne vjerujem daje transport i veterinarska obrata 750KM
i ko te pare uzima?
to je jako fin studentski dzeparac
A ko tebi brani da prodajes pse :? :shock: :?
Lijepo ih nahvatas po ulici,uhranis,sredis ,zategnes i prodas 3-4 mjesecno,uzmes 3 milje KM-ova i tako nastavis,rasiris biznis,dok ne nestane pasa na ulici :D :D :D
Ma jok, on bi ih ubijao. U stvari ne bi ni to (jer je capi) on bi da to drugi rade za njega. ccc
I da se razumijemo, nisam neki ljubitelj pasa al' sam protiv ubijanja bilo koga.
joj :D

jedino sto se provlaci kroz ovu temu :D (i ostale slicne)

a najglasniji je :lol:
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#165 Re: Copori pasa lutalica ovladali Koševskim brdom

Post by kokuz_sa »

Dasi wrote:
Goblin wrote: A ko tebi brani da prodajes pse :? :shock: :?
Lijepo ih nahvatas po ulici,uhranis,sredis ,zategnes i prodas 3-4 mjesecno,uzmes 3 milje KM-ova i tako nastavis,rasiris biznis,dok ne nestane pasa na ulici :D :D :D
Ma jok, on bi ih ubijao. U stvari ne bi ni to (jer je capi) on bi da to drugi rade za njega. ccc
I da se razumijemo, nisam neki ljubitelj pasa al' sam protiv ubijanja bilo koga.
gdje sma ja napisao da sam za ubijanje pasa?

samo u slucaju da se zakonski uvede nakon odredjenog vremena ako se pas ne uspije udomiti onda eutanazija..
tako da ne treba mi advokat pogotovo koji tumaci na svoj nacin i izvrce rijeci :)

a goblin prodavanje pasa lutalica se moze okarakterisat kao krivicno djelo jel po zakonu pse to su psi od naroda dok se ne udome..tako da se smatraju drzavnim vlasnistvom a prodavat drzavnu imovinu bez placanja poreza i odobrene djelatnosti je KD
User avatar
edin.h
Posts: 177
Joined: 18/08/2011 01:40

#166 Re: Copori pasa lutalica ovladali Koševskim brdom

Post by edin.h »

Svi psi idu u raj, pa ih treba tamo i poslati...
Last edited by edin.h on 05/12/2011 22:33, edited 2 times in total.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25795
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#167 Re: Copori pasa lutalica ovladali Koševskim brdom

Post by BHF_Manijak »

Kakva bi li reakcija bila da napadne nekog od ovih dusebriznika, garant bi ga pomilovo po njusci...Sta ces, nije zivotinja kriva, to joj je prirodni nagon... Da Bog da ih se jos 5000 nakotila kad pojedincima ne smetaju, a kucu/zgradu vam okruzivali 24/7...
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#168 Re: Copori pasa lutalica ovladali Koševskim brdom

Post by chuchumbamayumbe »

Ima li đe u toj EU kakav azil da prihvate nas ne-kerove?!
Da me ko proda tamo u Dansku, đuture sa ženom i djecom, spreman sam na svaku vrstu dogovora!
Vidim idu kerovi za manje od joju bez problema, mogu li i ljudi da se udome u tu Dansku?!
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72867
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#169 Re: Copori pasa lutalica ovladali Koševskim brdom

Post by Velkoski »

Gdje su udruzenja ( nvo, isti kurac ) za zastitu piladi, kokosi, ovaca, krava itd. ?

Zivot psa vrijedi vise od njihovog ?
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#170 Re: Copori pasa lutalica ovladali Koševskim brdom

Post by kokuz_sa »

da citiram svoj post s jedne druge teme
sterilizacija je u jednu ruku jako dobra metoda..ali to je vremenski jako duga metoda koja ne uklanja neki problem nego ga samo odlaze..
cesta pojava u gradu vidjeti psa sa nausnicom u uhu a koji ubrzo treba da ima potomstvo..sto znaci da sterilizacija nije ok sprovedena..ili su samo uzete pare stavljena oznaka a nije sterilizacija ni uradjena

kazete kafilerija je odgovorna za pse lutalice..
pa ako jeste ima i za to rijesenje

kafilerija ima mogucnost i prostor za zadrzavanje ne znam tacno koliko ali eto neka je to 100 pasa..

zasto se onda ne pokupi s ulice tih 100 pasa i ne drze u kafileriji dvije sedmice ili 15 dana a za tih 15 dana da udruzenja pokusaju naci nacin da ih udome..ako ne udome u roku 15 dana onda lijepo pse uspavati..i opet dovesti novih 100 pasa..to je ustaljena praksa u svijetu..samo sto se sprovodi u azilima..al kod nas azil moze zamjeniti kafilerija..
ali
uvijek ima prokleto ALI
kod nas je usvojen zakon u kome nema mogucnost da se pas uspava nakon odredjenog broja dana provedenog u nekoj ustanovi u kojoj je bio na listi za udomljenje..

dosta nas se sjeca ovoga
Iz Hrasnog 15 prolaznika ugrizao je veliki žuti pas, od čega četvero samo u petak.priča direktorica Sena Softić-Taljanović.

taj veliki zuti pas je sklonjen s ulice tj iz Hrasnog na neku drugu lokaciju d aga ne uhvate sintori..i znaci do sada je mogao da ugrize jos bar 15..a sklonjen je od aktivista iz udruzenja Avlijaneri..koji su na sav glas se tim hvalili na fb..
znaci direktno su ugrozili zivote ljudi na koju su prenijeli tog agresivnog psa..

eh sada posto ja spadam po nekim clanovima u one koji ne vole lutalice i odmah me okarakterisu kao "mrzitelja zivotinja" evo ovako

ovo je grga..macak koji je zivio u kuci i oko kuce vec 10 godina
koji je nazalost pri par mjeseci rastrgan od copora lutalica u pola 2 ujutro

http://postimage.org/image/9vzxnahj9/
ovo je zaza
http://postimage.org/image/av7egnm8p/
kucni krokodil od oko 1kg

ovo je moj akvarij
http://postimage.org/image/y36a38kex/
doduse sve ribice jos nisu bile u njemu jer su izvadjene radi ciscenja i nekih nadogradnji u njemu

a ovo je Beni..pas kojeg sam dobio iz njemacke
http://postimage.org/image/7gfhenqp3/
al eto i pored toliko zivotinjica..ja ako ne volim lutalice sam odmah mrzitelj istih
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#171 Re: Copori pasa lutalica ovladali Koševskim brdom

Post by madner »

KatarinaKosaca wrote:
madner wrote:Dakle Katarina, ova udruzenja nemaju nikakve veze sa amandmanima koji su sada problematicni?
Imati veze nije = imati odgovornost.

Ova udruženja nemaju pravo glasa i onaj ko glasa i time u konačnici donosi odluku mora imati opciju za njeno sprovođenje. Ali, znaš ti to sve odlično, nego malo nastojiš skrenuti pozornost sa stvarnog odgovonog.
Pa jesu li pisali peticije i vrsili medijsku kampagnu da se upravo taj clan izbaci iz zakona ili nisu? Ako jesu, a jesu, valjda jos uvijek stoje iza toga. Zakon je donjet na snagu 17.12.2008, treba li izvaliciti teme sa ovog foruma gdje se upravo zalazu za takve amandmane?

Dakle Parlament BiH je donjeo los zakon, ali stoje li te organizacije jos uvijek iza tog sto su tada pricale ili ne stoje?
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#172 Re: Copori pasa lutalica ovladali Koševskim brdom

Post by kokuz_sa »

madner jel ovo po novom za amandmane?
Image
Rok za dostavu svih prijedloga je 30. novembar 2010. godine

"Poštujući formu jer je zvaničan poziv upućen udruženjima i javnim institucijama, najpametnije bi bilo "obične prijedloge" uputiti posredstvom jednog od udruženja.

Društvo ljubitelja životinja - ZOODIS sa Ilidže će svoje prijedloge uputiti na vrijeme i u propisanoj formi. Može i sve ostale - "obične" prijedloge prihvatiti i proslijediti ih na adresu ministarstva. E-adresa je [email protected]

Naravno, nije zabranjeno lično slanje prijedloga, ali bi "administracija" takve prijedloge mogla odbaciti kao neformalne, a onda i neki dobar prijedlog neće proći..."


postovi preuzeti od "poznanika"
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11021
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#173 Re: Copori pasa lutalica ovladali Koševskim brdom

Post by Prpa.ba »

Postoji li ikakva rupa u zakonu koja bi omogucila aplikaciju sezone lova na podrucju cijelog Kantona na neodredjeno vrijeme? :-D :mrgreen:
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#174 Re: Copori pasa lutalica ovladali Koševskim brdom

Post by kokuz_sa »

Prpa.ba wrote:Postoji li ikakva rupa u zakonu koja bi omogucila aplikaciju sezone lova na podrucju cijelog Kantona na neodredjeno vrijeme? :-D :mrgreen:
Član 13.
(Usmrćivanje)
Usmrćivanje životinja može se provesti ako:
a) je usmrćivanje životinje kičmenjaka potrebno radi održavanja prirodne ravnoteže u
lovištu, u skladu sa Zakonom o lovstvu ("Sl. novine Federacije BiH", br. 4/06 i "Sl.
glasnik Republike Srpske", br. 4/02);
b) se odvija u okviru mjera za uništavanje štetočina, a na drugi način se ne može
spriječiti, onda se usmrćivanje smije izvršiti samo ako to neće uzrokovati više od
nužnih bolova. 7
Član 14.
(Eutanazija)
(1) Eutanazija životinja može se provesti ako:
a) se životinja ne može izliječiti, a ostanak u životu će joj uzrokovati nepotrebne bolove i
patnju;
b) je životinja dostigla visoku starost i otkazuju joj osnovne životne funkcije;
c) životinja boluje od neizlječive i/ili zarazne bolesti, posebno one koja može ugroziti
ljude;
d) je životinja opasna za okolinu;
e) je životinja u agoniji.
(2) Za slučajeve iz stava (1) tačka a) i b) ovog člana, o usmrćivanju odlučuje imalac
životinje, po preporuci veterinara, a za slučajeve iz stava (1) tačka c), d) i e) ovog člana
veterinar



eto pa trazi rupu
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#175 Re: Copori pasa lutalica ovladali Koševskim brdom

Post by madner »

Prpa.ba wrote:Postoji li ikakva rupa u zakonu koja bi omogucila aplikaciju sezone lova na podrucju cijelog Kantona na neodredjeno vrijeme? :-D :mrgreen:
To je bila ona fora kada je proglaseno da se pojavilo bjesnilo.

Treba izmjeniti zakon, mada je problem sto je isti donesen na drzavnom nivou.
Locked