NECU DA PLACAM ZA PAKETICE I SATOVE

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1836
Joined: 13/12/2010 16:28

#1 NECU DA PLACAM ZA PAKETICE I SATOVE

Post by svjezi_ustipak »

Sinoc direktor Vodova i kanalizacije obracajuci se novinarima dok je obrazlagao gdje porese pare za reprezentaciju navodi da od tih para kupuju paketice djeci i satove za 30 godina rada. Ja ne placam racune za komunalije da neko kupuje paketice i satove vec za pruzenu uslugu. No hard feelings ali neka se djeci i zasluznima radnicima pokloni kupuju od sindikalnih clanarina i sa plata uposlenih u toj firmi. Potrose nekoliko stotina hiljada na takve stvari i onda kazu da treba poskupiti njihova usluga? To je neprofesionalno i krajnje neodgovorno. Onog direktora ViK treba hitno smijeniti pa neka negdje drugo trosi pare za reprezentaciju.
JA NECU DA PLACAM RACUNE ZA PAKETICE I SATOVE! NE DAM!!!
User avatar
Truba
Posts: 81730
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2 Re: NECU DA PLACAM ZA PAKETICE I SATOVE

Post by Truba »

podržavam ali ko nas pita
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#3 Re: NECU DA PLACAM ZA PAKETICE I SATOVE

Post by sheilak »

Podrzavam i sve ce nas se pitati. Ali samo ako se potrudimo za to. :wink:
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#4 Re: NECU DA PLACAM ZA PAKETICE I SATOVE

Post by amrica »

Imam dojam da je covjek to provukao 'nako, da skrene sa stvarnih troskova reprezentacije, ruckova, vecera, vikenda, derneka, skupih poklona... a i stranka se moze finansirati :D


sitna je to lova :-) svakako, a i trebalo bi iz sindikalnih davanja to kupovati.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#5 Re: NECU DA PLACAM ZA PAKETICE I SATOVE

Post by Control panel »

oni tako harce godinama nase pare a vi se sad sjetili da se bunite.
User avatar
Truba
Posts: 81730
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6 Re: NECU DA PLACAM ZA PAKETICE I SATOVE

Post by Truba »

bolje ikad nego nikad
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#7 Re: NECU DA PLACAM ZA PAKETICE I SATOVE

Post by Control panel »

Black swan wrote:bolje ikad nego nikad
znam ali ljudi sad napadaju posljedicu a ne uzrok.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#8 Re: NECU DA PLACAM ZA PAKETICE I SATOVE

Post by sheilak »

pa moramo od neceg poceti. :-D

ali sad ozbiljno. to je valjda relikt iz proslog sistema pod motom solidarnosti, a novac ide na zakuske, vikende, poklone raznih vrsta, raznim osobama. moramo ih odvici od toga.
Last edited by sheilak on 10/11/2011 17:25, edited 1 time in total.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#9 Re: NECU DA PLACAM ZA PAKETICE I SATOVE

Post by PipiDugaDevetka »

Finansijsko poslovni izvještaji za 2010.g.
http://www.viksa.ba/Document/izvod_iz_g ... a_2010.pdf
Dr. Octagon
Posts: 256
Joined: 14/09/2011 13:22

#10 Re: NECU DA PLACAM ZA PAKETICE I SATOVE

Post by Dr. Octagon »

Tražiti da se uvede obavezna ugradnja mjernih jedinica u sva domaćinsta i da se prestane sa paušalnim plaćanjem......
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#11 Re: NECU DA PLACAM ZA PAKETICE I SATOVE

Post by Innovation »

Za cije pare? Nije svugdje moguce to izvesti. :-)
tropica
Posts: 8
Joined: 06/09/2006 08:40
Location: Sarajevo

#12 Re: NECU DA PLACAM ZA PAKETICE I SATOVE

Post by tropica »

Interesantan im je izvjestaj o poslovanju. 1017 zaposlenih. Da u kantama vodu raznose ne treba ih toliko. :x
Sektor za ekonomske poslove 310 ljudi :x
Nema podataka o platama ni u sekciji plate zaposlenih. Ali troskovi uposlenih 26,5 miliona dobija se 2k+ mjesecno po zaposlenom sto znaci prosjecna plata (s toplim) oko 1500 KM. A godisnji gubitak 30 miliona. To moze samo u Bosni (i Grckoj vjerovatno). Sretno nam
User avatar
JoeyTribbiani
Posts: 975
Joined: 28/09/2011 17:46
Location: Uvijek avangarda, nikad kopija

#13 Re: NECU DA PLACAM ZA PAKETICE I SATOVE

Post by JoeyTribbiani »

Znaju kukat kako od 100 litara vode, 70 bude izgubljeno u transportu... Jesam li ja kriv za to? Možda će u idućem saopštenju reći da bi trebali uvoziti vodu kojom se kupamo i koju pijemo. Poskupljenje 52%.
User avatar
Optimus Prime
Posts: 2998
Joined: 21/01/2009 22:14

#14 Re: NECU DA PLACAM ZA PAKETICE I SATOVE

Post by Optimus Prime »

tropica wrote:Interesantan im je izvjestaj o poslovanju. 1017 zaposlenih. Da u kantama vodu raznose ne treba ih toliko. :x
Sektor za ekonomske poslove 310 ljudi :x
Nema podataka o platama ni u sekciji plate zaposlenih. Ali troskovi uposlenih 26,5 miliona dobija se 2k+ mjesecno po zaposlenom sto znaci prosjecna plata (s toplim) oko 1500 KM. A godisnji gubitak 30 miliona. To moze samo u Bosni (i Grckoj vjerovatno). Sretno nam
Kada bi im se plate srezale na nivo federalnog prosjeka, moglo bi se dakle ustediti nekih 10 miliona godisnje.
Solidna suma, ali nedovoljno. Povecanje cijene usluga je neminovno.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#15 Re: NECU DA PLACAM ZA PAKETICE I SATOVE

Post by Control panel »

ja cijelo vrijeme govorim da nije do vlade nego do preduzeca i njihovih menadzera koje je usput instalirala prethodna vlast. samo je promijenjen direktor u grasu i to prije desetak dana.
visak zaposlenih je najveci problem. pa onda rukovodjenje firmom. ne moze se ozivjeti mrtav konj.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#16 Re: NECU DA PLACAM ZA PAKETICE I SATOVE

Post by Control panel »

meni nestalo vode. nisam se ni okupao. jeli ovo odgovor vik-a na povlacenje odluke :x
User avatar
Referent za ONO i DSZ
Posts: 343
Joined: 12/10/2006 15:12
Location: Sarajevo
Contact:

#17 Re: NECU DA PLACAM ZA PAKETICE I SATOVE

Post by Referent za ONO i DSZ »

7000BAM za troskove rekreacije u Skenderiji.....od nasih para(javno preduzece)...pa da ima i D od drzave neko bi na Marindvoru visio zbog ovoga.

Cuje rekreacija u Skenderiji......i NIKO NIŠTA
! :x :x :x :x :x
interwal
Posts: 254
Joined: 01/06/2005 13:35

#18 Re: NECU DA PLACAM ZA PAKETICE I SATOVE

Post by interwal »

Control panel wrote:ja cijelo vrijeme govorim da nije do vlade nego do preduzeca i njihovih menadzera koje je usput instalirala prethodna vlast. samo je promijenjen direktor u grasu i to prije desetak dana.
visak zaposlenih je najveci problem. pa onda rukovodjenje firmom. ne moze se ozivjeti mrtav konj.
Ja sam jučer čitav dan na ovo ters'o. Gubitak postoji i treba ga riješiti tj. ne može ta firma dovijeka poslovati sa gubitkom. Ali ne može se samo konstatovati da se troši XY miliona i da cijena vode mora biti 25% veća da bi se to pokrilo.

Posluješ sa gubitkom? Zdravo direktore, zdravo menadžeri... Zdravo regresi, reprezentacije, q.ci, palci... 10% su stavili administrativne gubitke - znači 10% su stvari koje su ljudski faktor i mogu se popraviti a kod njih se samo konstatuje da se nefakturiše, neočitava... 8,9 miliona metara kubnih vode, prema njihovoj cijeni to je 22,42 miliona KM. Konstatovali ljudi da ima tamo negdje 22,4 mil KM ali da im se ne da postaviti mjerače, očitati ispravno i sl.

Ovamo svijet propada oni idu na rekreaciju i dijele paketiće. 'bem ti smisao.
User avatar
guy fawkes
Posts: 419
Joined: 09/11/2011 13:34

#19 Re: NECU DA PLACAM ZA PAKETICE I SATOVE

Post by guy fawkes »

necu ni ja da placam razne vjeroucitelje, mualime, pa ih placam, niko me ne pita
User avatar
mayab
Posts: 27161
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#20 Re: NECU DA PLACAM ZA PAKETICE I SATOVE

Post by mayab »

U tim javnim preduzecima je bolje nego u drzavnoj sluzbi, a usluga vrlo losa, da ne govorim o efikasnosti istih!
A jos je interesantna stvar sto im se ne moze platiti racun karticom, dakle samo keš primaju, tako je i za grijanje ,i vodu i struju, pametni su baš!
Cuo sam da ovi u Toplanama za neke njihove sportske igre redovno dobijaju , dzaba, naravno, Kappa trenerke i sta ti ja sve znam, samo kvalitet, nista bofl roba, a neko to mora platiti!
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#21 Re: NECU DA PLACAM ZA PAKETICE I SATOVE

Post by atko »

sve su to oaze nerada koje tuknu na komunizam ... i sve imaju isti proizvodini program ... proizvodnja radnih mjesta za tetice, dajdzice i amidzice ... a djelatnosti kojima bi trebali da se ozbiljno bave dodju im ko sporedne ...

i nesreca je sto su to vrlo vazne djelatnosti poput grijanja, prevoza, vodosnadbjevanja ... gdje trenutnom obustavom ucjenjuju pola miliona ljudi u kantonu ... zato se i ponasaju bahato ...

i ne zna covjek jel bolje ili gore da tako i ostane ... jer ako pocnu privatizacije i razgrabljenja tek bi onda moglo sve otici u mp3 ...

i to je samo vrh ledenog brijega ... jos je gore u administrativnim sluzbama ... to je horor ... to je tragedija ... koliko nehljebovica i lezihljebovica prima dzaba platu ... i jos su isfrustrirani ... kad im dodjes na vrata ... njima je tesko za boga ...

drzava je taoc administracije ... zacareani krug ... koji niko ni ti zeli niti smije niti moze da razboje ... A MORACE ... VRIJEME NEUMITNO TECE ...
User avatar
sinuhe
Posts: 11483
Joined: 03/06/2011 11:33

#22 Re: NECU DA PLACAM ZA PAKETICE I SATOVE

Post by sinuhe »

1017 zaposlenih.

U regiji Helsinki sa milion stanovnika ViK ima zaposlenih oko 800 :D
http://www.hsy.fi/en/Pages/Default.aspx

Ili ViK u Talinu, Estonija na 400 000 stanovnika sa 320 zaposlenih.
http://www.tallinnavesi.ee/en/Investor/ ... y-overview

1017 zaposlenih a ni web stranice nemaju. :skoljka:
taichi
Posts: 11
Joined: 16/09/2011 11:39

#23 Re: NECU DA PLACAM ZA PAKETICE I SATOVE

Post by taichi »

mozda ce izgledati kao da branim nekoga ali paketici i satovi se placaju od odbijanja sa platne liste zaposlenih redovno svakog mjeseca i za te pare koje im odbijaju mogu se kupiti paketici svoj djeci Sarajeva a ne samo zaposlenih u ViK-u i da jos dodam pravo na paketic imaju samo djeca do 7 godina jer vjerovatno preko 7 godina nisu vise djeca,
za broj zaposlenih treba kriviti samo par ljudi jer im radi pola zavicaja u firmi,platu koju tako brzo formulisaste da svaki uposleni prima po cca 1.500 niste trebali dijeli sa citavim brojem uposlenih nego sa brojem ljudi u upravi i administraciji
rekreacija u Skenderije je za koga...za radnike sigurno nije sem kada trebaju da igraju Komunalijadu i ostale gluposti te time donesu koji bod firmi
i kao i u svim drugim firmama Gras,Sarajevogas,Elektrodistribucija i sl nije fer pljuvati po radnicima jer nisu oni krivi,a niti oni biraju ove koji su im nadredeni
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#24 Re: NECU DA PLACAM ZA PAKETICE I SATOVE

Post by A_I_ »

Optimus Prime wrote:
tropica wrote:Interesantan im je izvjestaj o poslovanju. 1017 zaposlenih. Da u kantama vodu raznose ne treba ih toliko. :x
Sektor za ekonomske poslove 310 ljudi :x
Nema podataka o platama ni u sekciji plate zaposlenih. Ali troskovi uposlenih 26,5 miliona dobija se 2k+ mjesecno po zaposlenom sto znaci prosjecna plata (s toplim) oko 1500 KM. A godisnji gubitak 30 miliona. To moze samo u Bosni (i Grckoj vjerovatno). Sretno nam
Kada bi im se plate srezale na nivo federalnog prosjeka, moglo bi se dakle ustediti nekih 10 miliona godisnje.
Solidna suma, ali nedovoljno. Povecanje cijene usluga je neminovno.
A tek kad bi se napravila CISTKA u tom kukavicjem gnijezdu eeeee jos barem 10 miliona :x
Post Reply