SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
hodža
Posts: 4522
Joined: 28/07/2011 02:23
Location: Rajvosa

#4026 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by hodža »

vrlo povoljno..informacije na PP ;-)

Image


pošto ovi klocevi samo u noge pucaju :lol: :lol:
Josko Domorocki
Posts: 214
Joined: 07/07/2008 22:57

#4027 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Josko Domorocki »

Kakav nivo sigurnosti u gradu vlada vidjeli smo kad je Mevlid nastupio.. Dok su organi reda usaglasili 17 pravilnika po jednom pitanju,dok su pitani savjetnici i zamjenici,desilo se sto se desilo.Ovdje je rijesenje svaka ulica svaki kvart straze i uticati da svaki kvart ima drota makar igrao igrica na mob.N-e-d-o-p-u-s-t-i-v-o je da ovakva situacija bude normalna, ako treba i EUPM nek se pokupi,imamo mi domaca rijesenja za domacu stoku, ne trebaju nama privatne demokratije..Neki dan sam na ovoj temi napisao da ce nam Kanton i ovakav sistem upravljanja a pogotovo ovog
(SA -kanton) imaginarnog tijela doci glave gradu i drzavi .. :!:
Novinari gdje ste sto ne pisete o tuziocima kolike su im plate,kako zive,sta rade njihova djeca ?
Vidim ja odavno Sarajevo do Cengic Vile ostali -su barbari .. :skoljka:
Nek su oni skontali table upozorenja,kriticnih naselja i direktno oznacili buduca geta,da to je problem najveci ..
KO juce bili protesti da skinu Semihu i Taju , jedno pitanje da postavim ako neko od njih cita - Placenici jel vam godi novac zaradjen na muci i krvi naroda ? Pitanje za sve nas : Zasto FTV ne izvjestava o ovim desavanjima,cak ni TVSA :?:
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#4028 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by pemanapemani »

Josko Domorocki wrote:Kakav nivo sigurnosti u gradu vlada vidjeli smo kad je Mevlid nastupio.. Dok su organi reda usaglasili 17 pravilnika po jednom pitanju,dok su pitani savjetnici i zamjenici,desilo se sto se desilo.Ovdje je rijesenje svaka ulica svaki kvart straze i uticati da svaki kvart ima drota makar igrao igrica na mob.N-e-d-o-p-u-s-t-i-v-o je da ovakva situacija bude normalna, ako treba i EUPM nek se pokupi,imamo mi domaca rijesenja za domacu stoku, ne trebaju nama privatne demokratije..Neki dan sam na ovoj temi napisao da ce nam Kanton i ovakav sistem upravljanja a pogotovo ovog
(SA -kanton) imaginarnog tijela doci glave gradu i drzavi .. :!:
Novinari gdje ste sto ne pisete o tuziocima kolike su im plate,kako zive,sta rade njihova djeca ?
Vidim ja odavno Sarajevo do Cengic Vile ostali -su barbari .. :skoljka:
Nek su oni skontali table upozorenja,kriticnih naselja i direktno oznacili buduca geta,da to je problem najveci ..
KO juce bili protesti da skinu Semihu i Taju , jedno pitanje da postavim ako neko od njih cita - Placenici jel vam godi novac zaradjen na muci i krvi naroda ? Pitanje za sve nas : Zasto FTV ne izvjestava o ovim desavanjima,cak ni TVSA :?:
Da o ovim kretenima izvještavaju mediji, ne bi sutra mogli reći da je Sarajevo najsigurniji grad u svemiru. Kako bi se naš Irfan slavodobitno fotografirao pored sedam kila loše travurine, pardon, zeljaste materije koja tako jebeno neodoljivo podsjeća na marihuanu?

Kada neko nevin izgubi glavu, onda će kukumačiti. Kada sutra neko uzme stvar u svoje ruke, a očito je do toga došlo, taj neko će biti okarakterisan kao najveći monstrum kojeg doživotno treba protjerati u pustinju Gobi.
User avatar
plejka2
Posts: 14586
Joined: 02/11/2009 20:47
Location: u dosluhu sa podzemljem

#4029 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by plejka2 »

Skoro sam na tv sa gledo neku emisiju bio ovaj irfan gost gledalac mu postavi pitanje sto ste pobjegli kad ste udarili nekog autom(valjda je spuco nekog nemam pojma) i normalno odgovor na to pitanje se zaobisao.Jos sto mi je smijesno kad kazu kad pogledate ostale gradove u svijetu kod nas nije toliki problem?Zaboli me kita ba za ostale gradove ja ovde zivim :razz:
Nek svako vodi borbu u svojoj drzavi a njima bi bilo pametnije da sa tom statistikom dupe obrisu i pocnu se malo vise zalagat za svoje gradjane.Ili nek svima podjele oruzje (dozvole) pa da bude ko u ratu.Tad je bilo najmanje belaja posto su svi bili isti.
User avatar
cikaBosanac
Posts: 283
Joined: 11/11/2011 00:57
Location: Rajvosa

#4030 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by cikaBosanac »

plejka2 wrote:ove pucnjave su postale bezveze.da su pravi muskarci rokali bi se zoljama,tenkovima.... :razz:
ne reci dva puta :-)
User avatar
tag33
Posts: 768
Joined: 19/02/2012 14:19

#4031 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by tag33 »

Ja mislim da je vrijeme za Šarenu revoluciju pt.II :lol:
Josko Domorocki
Posts: 214
Joined: 07/07/2008 22:57

#4032 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Josko Domorocki »

pemanapemani wrote:
Josko Domorocki wrote:Kakav nivo sigurnosti u gradu vlada vidjeli smo kad je Mevlid nastupio.. Dok su organi reda usaglasili 17 pravilnika po jednom pitanju,dok su pitani savjetnici i zamjenici,desilo se sto se desilo.Ovdje je rijesenje svaka ulica svaki kvart straze i uticati da svaki kvart ima drota makar igrao igrica na mob.N-e-d-o-p-u-s-t-i-v-o je da ovakva situacija bude normalna, ako treba i EUPM nek se pokupi,imamo mi domaca rijesenja za domacu stoku, ne trebaju nama privatne demokratije..Neki dan sam na ovoj temi napisao da ce nam Kanton i ovakav sistem upravljanja a pogotovo ovog
(SA -kanton) imaginarnog tijela doci glave gradu i drzavi .. :!:
Novinari gdje ste sto ne pisete o tuziocima kolike su im plate,kako zive,sta rade njihova djeca ?
Vidim ja odavno Sarajevo do Cengic Vile ostali -su barbari .. :skoljka:
Nek su oni skontali table upozorenja,kriticnih naselja i direktno oznacili buduca geta,da to je problem najveci ..
KO juce bili protesti da skinu Semihu i Taju , jedno pitanje da postavim ako neko od njih cita - Placenici jel vam godi novac zaradjen na muci i krvi naroda ? Pitanje za sve nas : Zasto FTV ne izvjestava o ovim desavanjima,cak ni TVSA :?:
Da o ovim kretenima izvještavaju mediji, ne bi sutra mogli reći da je Sarajevo najsigurniji grad u svemiru. Kako bi se naš Irfan slavodobitno fotografirao pored sedam kila loše travurine, pardon, zeljaste materije koja tako jebeno neodoljivo podsjeća na marihuanu?

Kada neko nevin izgubi glavu, onda će kukumačiti. Kada sutra neko uzme stvar u svoje ruke, a očito je do toga došlo, taj neko će biti okarakterisan kao najveći monstrum kojeg doživotno treba protjerati u pustinju Gobi.
Irfan je iz Breze .. Taj do prije nekoliko godina gledao Sarajevo jedino za vrijeme vremenske prognoze.. :roll:
User avatar
M_e_m_o
Posts: 259
Joined: 15/04/2009 17:26

#4033 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by M_e_m_o »

pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#4034 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by pemanapemani »

Irfan je iz Breze .. Taj do prije nekoliko godina gledao Sarajevo jedino za vrijeme vremenske prognoze.. :roll:[/quote]

Ne znam zašto je problem što je Irfan iz Breze?

Problem je u tome da nas suptilno tjeraju da više vjerujemo njima nego vlastitim očima i ušima. Problem je što nekoliko kilograma trave, tj. zeljaste materije koja neodoljivo podsjeća na opojnu drogu marihuanu, predstave kao presjecanje intrekontinentalne narko rute. Problem je što količina "ulovljenog" kokaina u prošlom desetljeću može stati u jednu kesu za zamrzivač...

Policija radi za 1000 KM, pa kao ko će se izlagati opasnosti za te pare. Jebi ga, što si prihvatio taj posao, znao si koliko ćeš mjesečno inkasirati. Ako si ga već prihvatio, od tebe se očekuje da ga obavljaš najbolje što možeš.

S druge strane, i ovakva nakaradna policija koliko toliko dobro radi posao. Problem je pravosuđe. Oni su kao pande, maksimalno zaštićeni. Druga najsvetija stvar u državi, poslije religije.
Josko Domorocki
Posts: 214
Joined: 07/07/2008 22:57

#4035 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Josko Domorocki »

pemanapemani wrote:Irfan je iz Breze .. Taj do prije nekoliko godina gledao Sarajevo jedino za vrijeme vremenske prognoze.. :roll:
Ne znam zašto je problem što je Irfan iz Breze?

Problem je u tome da nas suptilno tjeraju da više vjerujemo njima nego vlastitim očima i ušima. Problem je što nekoliko kilograma trave, tj. zeljaste materije koja neodoljivo podsjeća na opojnu drogu marihuanu, predstave kao presjecanje intrekontinentalne narko rute. Problem je što količina "ulovljenog" kokaina u prošlom desetljeću može stati u jednu kesu za zamrzivač...

Policija radi za 1000 KM, pa kao ko će se izlagati opasnosti za te pare. Jebi ga, što si prihvatio taj posao, znao si koliko ćeš mjesečno inkasirati. Ako si ga već prihvatio, od tebe se očekuje da ga obavljaš najbolje što možeš.

S druge strane, i ovakva nakaradna policija koliko toliko dobro radi posao. Problem je pravosuđe. Oni su kao pande, maksimalno zaštićeni. Druga najsvetija stvar u državi, poslije religije.[/quote]

Care sjecas se Murge ? E takav treba Sarajevu..ali Sarajevo je postalo sinonim za svrati....c,dodji popucaj,opljackaj niko se ne buni .,to je ta da prostis..
User avatar
Suicidal Siberian
Posts: 1107
Joined: 30/11/2006 14:07

#4036 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Suicidal Siberian »

Ja mislim da je malom Benji babo ostavio osim novaca i neke informacije u amanet...pa mali drzi za muda sve... ;-)
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#4037 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by pemanapemani »

Care sjecas se Murge ? E takav treba Sarajevu..ali Sarajevo je postalo sinonim za svrati....c,dodji popucaj,opljackaj niko se ne buni .,to je ta da prostis..[/quote]

U tome je fazon, niko se ne buni, a ne što neko nije porjeklom iz Sarajeva. Sarajevo je glavni grad BiH i treba biti otvoren za sve. Naravno, treba se pridržavati određenih normi ponašanja, a ne vidim da se baš razlikuju autohtoni stanovnici Sarajeva od onih koji su "naknadno" doselili u naš grad. Svi smo mi u pet deka, to su fakti sa terena (smeće, nedostatak kulture, bonton...).

Atmosfera je takva da se ponovo čeka neka totalno nevina žrtva, poput Denisa, pa da se nešto pokrene. Danas, mislim da bi i tu nevinu žrtvu "iskulirali", jebi ga, nema fajde, tako je kako je.
Sistem je nakaradan. Džaba hiljade Murgi, kada će ih pravosuđe pustiti.
Nije on tako loš. Ovo mu je tek tridesetčetvrto krivično djelo, može se resocijalizirati. Znate, imao je jako težak život. :-)
User avatar
urban.
Posts: 124
Joined: 17/04/2012 02:51

#4038 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by urban. »

policija moze uraditi svoj posao i uhvatiti svakoga jako brzo, ali problem je tuzilastvo, koje nista ne radi po tom pitanju, covjek puca u 20 dana 3 puta i izadje za 3.4 sata, nakon sto izjavu da.

ali neka, takva nam je drzava, mi se svadjamo gdje ce se dzamija ili crkva napraviti, dok se ljudi pucaju po gradu, u kaficima vise nozeva nego ljudi. samo ZATVORE praviti, minimalne uvjete (celija, krevet i solja) i radi. Kod nas kad odu u zatvor, dzaba jedu, imaju tv, mogu i telefon izganjati, bolje im nego meni :D

Blago se nama kada svaki dan neki narkomancic puca i bode po gradu.
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#4039 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Comrad »

Sud snosi mozda najvecu krivicu, ali nije ni policija nista bolja. Sad vam kazem, policajac je na dobrinji ugrozena vrsta. Znaci naselje sa najvise dilera i klosara po m2, ima policijsku stanicu u podrumu.
User avatar
Don Zivconi
Posts: 1242
Joined: 08/03/2011 09:09
Location: Pitaj Druga TiTa

#4040 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Don Zivconi »

Comrad wrote:Sud snosi mozda najvecu krivicu, ali nije ni policija nista bolja. Sad vam kazem, policajac je na dobrinji ugrozena vrsta. Znaci naselje sa najvise dilera i klosara po m2, ima policijsku stanicu u podrumu.
jeste koja radi do 16:00 svakim danom izuzev nedjeljom :-?
User avatar
Don Zivconi
Posts: 1242
Joined: 08/03/2011 09:09
Location: Pitaj Druga TiTa

#4041 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Don Zivconi »

Religious Fantastic wrote:
Don Zivconi wrote:
Comrad wrote:Sud snosi mozda najvecu krivicu, ali nije ni policija nista bolja. Sad vam kazem, policajac je na dobrinji ugrozena vrsta. Znaci naselje sa najvise dilera i klosara po m2, ima policijsku stanicu u podrumu.
jeste koja radi do 16:00 svakim danom izuzev nedjeljom :-?

nego...jel' se iko sjetio da obije tu stanicu?! pa mogu se sarajevske mlade nade fino opremiti... :mrgreen:
:lol: dobro si ti to skontao samo što to nije stanica vise mi lici na prostoriju gdje cekaju kraj radnog vremena tako da mislim da nema ni zapljenjenih petardi u njoj... mozda koji blok naloga al to je sve :mrgreen:
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#4042 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by cappy_tempo »

kad nece idiotska policija i sud (inspektore koji citas hapsi me slobodno za vrijedjanje sluzbenog lica) onda ce ocigledno kad tad gradjani poceti pistolje nosati pa ce biti kao ona cura iz kladionice i svi rahat. kad nece sud da presudi onda hoce gradjani ili otac nekoga koji je ranjen. price kako policija radi macku o rep,rade oni ali se brze bolje rijese debila i kazu mi svoje zavrsili,a kad im klepe prsluk,auto,biciklo onda i bez suda znaju presuditi. imam osjecaj da ce streljana u zetri vrlo brzo postati moderna kod raje,a da ce ih polovina IPSC ganjati :mrgreen:
User avatar
amoninan
Posts: 3948
Joined: 11/11/2010 21:06
Location: echoplex

#4043 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by amoninan »

cappy_tempo wrote:kad nece idiotska policija i sud (inspektore koji citas hapsi me slobodno za vrijedjanje sluzbenog lica) onda ce ocigledno kad tad gradjani poceti pistolje nosati pa ce biti kao ona cura iz kladionice i svi rahat. kad nece sud da presudi onda hoce gradjani ili otac nekoga koji je ranjen. price kako policija radi macku o rep,rade oni ali se brze bolje rijese debila i kazu mi svoje zavrsili,a kad im klepe prsluk,auto,biciklo onda i bez suda znaju presuditi. imam osjecaj da ce streljana u zetri vrlo brzo postati moderna kod raje,a da ce ih polovina IPSC ganjati :mrgreen:
Ne riješe se oni debila burazeru, oni odrade što je do njih, Tužilaštvo s druge strane je adresa za kritiku. Daleko od toga i da murija nema svojih ispada, ali konkretno u ovom kontekstu nisu krivci.
Izgleda da je potrebno da se desi masakr nedužnih prolaznika u recimo Titovoj pa da se donesu adekvatni zakoni za kauboje.
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#4044 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Edin H. »

Pravda za Benju :oops:

Da li ce Benjo tuziti novine koje su blatile njegov lik i djelo? :D

http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika ... /120417066
papedzaja
Posts: 272
Joined: 16/04/2012 21:56

#4045 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by papedzaja »

Prodje podne niko još pucao nije. Možda je kišni dan pa im se ne da
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#4046 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by sheilak »

papedzaja wrote:Prodje podne niko još pucao nije. Možda je kišni dan pa im se ne da
Tek je pola jedan. Mozda su jos sneni.
nova_korisnica
Posts: 1207
Joined: 19/09/2008 12:48

#4049 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by nova_korisnica »

sve dok lopovcici ne ostete "prava" auta ili napadnu "pravu" djecu, nece biti osnova za njihov pritvor...
User avatar
Tahta
Posts: 896
Joined: 22/01/2008 18:28

#4050 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Tahta »

Vidi ratna "Sarajka" :D ovo ne može explodirati ništa BUM-BUM staro je ovo zaribalo sve ni kosilica je nije aktivirala :D
Locked