SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#3801 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by The Realist »

Kemo BA wrote: Siguran sam da i ti misliš i želiš društvo kao i ja. Daleko od toga da želim nekoga reklamirati cak sada mislim da sam i ja pogrešno dao svoj glas.Koliko je udaraca bilo potrebno zadati ovome na slici ne bih sada diskutovao.Mnogo bi mi draže bilo da cujem neku ideju da se mirnim protestima pojavimo sa zahtjevima pred skupštinama i natjeramo one koji su placeni da provode Zakon da to i rade. Tada bi svi imali osjecaj sigurnosti i bilo bi mnogo manje potrebe za ovom reakcijom građana u kojima se ti isti građani dovode u situaciju da ugroze svoje živote.Mnogo bi mi draže bilo da se donese i odredba u Zakonu da je država dužna namiriti materijalnu i nematerijalnu štetu za ukradene ili oštecene stvari građaninu ukoliko u razumnom roku ne uhvati pocinioca i obešteti na drugi nacin.Nisam ja ništa mnogo pametan ni inteligentan samo želim da poštujemo Zakon. Ne želim da pravim profit kung-fu borilackim vještinama i da se tamo osposobljavam za život u mom gradu,ima mnogo pametnijih stvari.
Ja sam mislio da ti poznaješ zakon i zato sam stvarno postavio pitanje na koji način da se zaustavi neko, ko ne želi da stane? Ako silu ne smiješ primijeniti, šta smiješ?

Kontrolisana sila ne postoji. Ja znam da je u Njemačkoj bilo nešto tipa 7 sekundi "za afekt", nakon toga odgovaraš, ali u tih 7 možeš uraditi bilo šta (naravno, ne ako si 50kg teži, a on te mrko pogledao). Znam da se smiješ braniti, ali borba neće stati dok ga neonesposobiš, a to znači da moraš u početku puno više sile primijeniti, nego što ta neka kontrolisana sila podrazumijeva.

Kao što rekoh, zanima me zakon, a naravno da mi svi želimo da to policija pohapsi, sudovi zatvore i da smo mirni. Sumnjam da se iko od nas želi tući i štaviše, većina nas i strahuje od toga (lako je pisati po forumu).
User avatar
Kemo BA
Posts: 783
Joined: 11/12/2011 18:34

#3802 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Kemo BA »

drag_gost wrote:Kemo bi ga pricom izlemo. :D :D
E pa dobro si me nasmijao :lol: :lol: Kad bi išlo ono bi najbolje bilo zagovarati ga dok ne dođe policija. Možda bi i hipnoza pomogla. :lol: Daj molim te procitaj što sam napisao pa onda daj neki pametan komentar koji me može natjerati na razmišljanje a ne na smjeh. :lol:
Tatalgia
Posts: 14
Joined: 17/11/2011 09:18

#3803 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Tatalgia »

http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika ... 10220031#5
Da pretuceni pljackas nije ovaj u crvenoj jakni?
User avatar
Kemo BA
Posts: 783
Joined: 11/12/2011 18:34

#3804 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Kemo BA »

The Realist wrote:
Kemo BA wrote: Siguran sam da i ti misliš i želiš društvo kao i ja. Daleko od toga da želim nekoga reklamirati cak sada mislim da sam i ja pogrešno dao svoj glas.Koliko je udaraca bilo potrebno zadati ovome na slici ne bih sada diskutovao.Mnogo bi mi draže bilo da cujem neku ideju da se mirnim protestima pojavimo sa zahtjevima pred skupštinama i natjeramo one koji su placeni da provode Zakon da to i rade. Tada bi svi imali osjecaj sigurnosti i bilo bi mnogo manje potrebe za ovom reakcijom građana u kojima se ti isti građani dovode u situaciju da ugroze svoje živote.Mnogo bi mi draže bilo da se donese i odredba u Zakonu da je država dužna namiriti materijalnu i nematerijalnu štetu za ukradene ili oštecene stvari građaninu ukoliko u razumnom roku ne uhvati pocinioca i obešteti na drugi nacin.Nisam ja ništa mnogo pametan ni inteligentan samo želim da poštujemo Zakon. Ne želim da pravim profit kung-fu borilackim vještinama i da se tamo osposobljavam za život u mom gradu,ima mnogo pametnijih stvari.
Ja sam mislio da ti poznaješ zakon i zato sam stvarno postavio pitanje na koji način da se zaustavi neko, ko ne želi da stane? Ako silu ne smiješ primijeniti, šta smiješ?

Kontrolisana sila ne postoji. Ja znam da je u Njemačkoj bilo nešto tipa 7 sekundi "za afekt", nakon toga odgovaraš, ali u tih 7 možeš uraditi bilo šta (naravno, ne ako si 50kg teži, a on te mrko pogledao). Znam da se smiješ braniti, ali borba neće stati dok ga neonesposobiš, a to znači da moraš u početku puno više sile primijeniti, nego što ta neka kontrolisana sila podrazumijeva.

Kao što rekoh, zanima me zakon, a naravno da mi svi želimo da to policija pohapsi, sudovi zatvore i da smo mirni. Sumnjam da se iko od nas želi tući i štaviše, većina nas i strahuje od toga (lako je pisati po forumu).
Na sve što pišeš sam dao svoje mišljenje u ranijim postovima pa ne bih da se ponavljam.
User avatar
drag_gost
Posts: 5537
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#3805 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by drag_gost »

Kemo BA wrote:
drag_gost wrote:Kemo bi ga pricom izlemo. :D :D
E pa dobro si me nasmijao :lol: :lol: Kad bi išlo ono bi najbolje bilo zagovarati ga dok ne dođe policija. Možda bi i hipnoza pomogla. :lol: Daj molim te procitaj što sam napisao pa onda daj neki pametan komentar koji me može natjerati na razmišljanje a ne na smjeh. :lol:
Aj barem sam te nesto... :D :D Nego Kemice, evo da te zadeveram: Vodjen aristotelskom dedukcijom kategolickog silogizma, ovaj lopov ima male zaliske, dok i moj drug Mufid ima male zaliske. E sad, ako obojica imaju male zaliske, to znaci da je moj drug Mufid ovaj lopov. Dobro razmisli o tome, pa sljedeci put kada sretnes Mufida pozdravi ga.
matilda33
Posts: 35
Joined: 08/07/2009 08:28

#3806 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by matilda33 »

Poceti cemo na kao na Florisi - duty to retreat. pa, da vidim ko ce onda kome torbicu ukrasti.

Ljudi su toliko siromasni da se odaju sitnom kriminalu po ulicama. Nalemati ovoga ili nekog drugog je nesto sto mislim da ima neku pouku za ostale koji namjeravaju da se time bave, ali nazalost problem je mnogo dublji od toga ko je kome stavio ruku u dzep i ko je tu ruku slomio.
pretresnov
Posts: 327
Joined: 12/03/2012 11:29

#3807 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by pretresnov »

A šta ako je to narod počeo krasti da prehrani djecu?

Ne čujem smijeh?
User avatar
Kemo BA
Posts: 783
Joined: 11/12/2011 18:34

#3808 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Kemo BA »

drag_gost wrote:
Kemo BA wrote:
drag_gost wrote:Kemo bi ga pricom izlemo. :D :D
E pa dobro si me nasmijao :lol: :lol: Kad bi išlo ono bi najbolje bilo zagovarati ga dok ne dođe policija. Možda bi i hipnoza pomogla. :lol: Daj molim te procitaj što sam napisao pa onda daj neki pametan komentar koji me može natjerati na razmišljanje a ne na smjeh. :lol:
Aj barem sam te nesto... :D :D Nego Kemice, evo da te zadeveram: Vodjen aristotelskom dedukcijom kategolickog silogizma, ovaj lopov ima male zaliske, dok i moj drug Mufid ima male zaliske. E sad, ako obojica imaju male zaliske, to znaci da je moj drug Mufid ovaj lopov. Dobro razmisli o tome, pa sljedeci put kada sretnes Mufida pozdravi ga.
Znaci ti ovako tumaciš : Mufid je covjek;Mufid ima male zaliske;Lopov je covjek i ima male zaliske pa iz toga donosiš zakljucak da je Mufid lopov. Nemoj molim te da se i Aristotel pocne u grobu prevrtati. Ostavi Mufida na miru osim ako stvarno nije lopov.
User avatar
Kemo BA
Posts: 783
Joined: 11/12/2011 18:34

#3809 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Kemo BA »

matilda33 wrote:Poceti cemo na kao na Florisi - duty to retreat. pa, da vidim ko ce onda kome torbicu ukrasti.

Ljudi su toliko siromasni da se odaju sitnom kriminalu po ulicama. Nalemati ovoga ili nekog drugog je nesto sto mislim da ima neku pouku za ostale koji namjeravaju da se time bave, ali nazalost problem je mnogo dublji od toga ko je kome stavio ruku u dzep i ko je tu ruku slomio.
Slažem se. Mnogi ne vide da je ovo posljedica stanja u društvu i nece da prihvate dio svoje odgovornosti. Vecina od nas je svojim glasom postavila vlast i na taj nacin dala zeleno svjetlo ovom stanju (neimaštini,nepoštivanju Zakona,....). Oni koji misle da je rješenje u pojedinacnom prebijanju lopova i borilackim vještinama bi trebali bolje razmisliti o uzrocima koji su doveli do toga da se lopovi slobodno krecu ulicama.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#3810 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by PipiDugaDevetka »

Kemo BA wrote:
matilda33 wrote:Poceti cemo na kao na Florisi - duty to retreat. pa, da vidim ko ce onda kome torbicu ukrasti.

Ljudi su toliko siromasni da se odaju sitnom kriminalu po ulicama. Nalemati ovoga ili nekog drugog je nesto sto mislim da ima neku pouku za ostale koji namjeravaju da se time bave, ali nazalost problem je mnogo dublji od toga ko je kome stavio ruku u dzep i ko je tu ruku slomio.
Slažem se. Mnogi ne vide da je ovo posljedica stanja u društvu i nece da prihvate dio svoje odgovornosti. Vecina od nas je svojim glasom postavila vlast i na taj nacin dala zeleno svjetlo ovom stanju (neimaštini,nepoštivanju Zakona,....). Oni koji misle da je rješenje u pojedinacnom prebijanju lopova i borilackim vještinama bi trebali bolje razmisliti o uzrocima koji su doveli do toga da se lopovi slobodno krecu ulicama.
:thumbup: :bih:
Glasati pametno, uzimajući u obzir stanje bezbjednosti na ulicama i uopšte, kazniti one koji su doveli do ovakvog stanja, znači prethodnu vlast, a i ovu ako se nastavi ovako.
Onih 15-tak minuta pri izlasku na biračko mjesto, ja se bavim politikom i ja odlučujem. Ja kažnjavam ili podržavam nekoga. Ako neko želi ostati suzdržan jer su mu ''svi isti lopovi'', neka nacrta Baraka Obamu na gl. listić:

http://www.klix.ba/forum/viewtopic.php?f=2&t=79301
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#3811 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by baja »

PipiDugaDevetka wrote:
Miki123 wrote:jes jes, nego s kim je ovaj mali imo problem prošle godine pa bio osuđen zbog razbojništva?

poskupio puter u granapu pa ovaj odlučio da ga opljačka. jebo ja sebe ako on i zna koje su obaveze upravitelja i čemu to uopšte služi.
Image

Kad sam išao kod dr. Fahrudina u Hrasnicu na ultrazvuk prošle godine slikovao sam zgradu porodice Kurdija koju održava FG. Broj 7 Školske ulice je krajnji ulaz, a desno, niz ulicu je ordinacija dr. Fahre u Školskoj ulici u Hrasnici.

Vidiš li ti ovdje prevaru od strane FG? Ja je vidim na fasadi. Koga su razljutili svojim održavanjem zgrade, ja ne znam. Sto posto sam siguran da je ovo motiv za ataku ''malog u Fatime K.'', sud će sve razrješiti.

Offtopičenje je priča šta smije, a šta ne smije policija uraditi. Posmatrali smo gdju. Fatimu izdvojeno od slučaja ''njenog malog'', ali ne bih da više offtipičim. Odoh u banku da podignem svoju ''gidu'' = penzionersku mirovinu.
jutros u oslobodjenju svjedoci kazu da je ovaj mali bio na nastavi :zoka:

kako je moguce toliko pogrijesit.fakat ne kontam :|
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#3812 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by PipiDugaDevetka »

baja wrote:
PipiDugaDevetka wrote:
Miki123 wrote:jes jes, nego s kim je ovaj mali imo problem prošle godine pa bio osuđen zbog razbojništva?

poskupio puter u granapu pa ovaj odlučio da ga opljačka. jebo ja sebe ako on i zna koje su obaveze upravitelja i čemu to uopšte služi.
Image

Kad sam išao kod dr. Fahrudina u Hrasnicu na ultrazvuk prošle godine slikovao sam zgradu porodice Kurdija koju održava FG. Broj 7 Školske ulice je krajnji ulaz, a desno, niz ulicu je ordinacija dr. Fahre u Školskoj ulici u Hrasnici.

Vidiš li ti ovdje prevaru od strane FG? Ja je vidim na fasadi. Koga su razljutili svojim održavanjem zgrade, ja ne znam. Sto posto sam siguran da je ovo motiv za ataku ''malog u Fatime K.'', sud će sve razrješiti.

Offtopičenje je priča šta smije, a šta ne smije policija uraditi. Posmatrali smo gdju. Fatimu izdvojeno od slučaja ''njenog malog'', ali ne bih da više offtipičim. Odoh u banku da podignem svoju ''gidu'' = penzionersku mirovinu.
jutros u oslobodjenju svjedoci kazu da je ovaj mali bio na nastavi :zoka:

kako je moguce toliko pogrijesit.fakat ne kontam :|
Rekao sam ja da je nešto u vezi sa naplatom upraviteljnine,...ali neću komentarisati dok sud ne utvrdi šta je bilo.
Primio sam penziju, morao bih častiti Fatiminog sina s obzirom da sam za sud i ja kriminalac zbog neplaćanja upraviteljnine FG.
User avatar
cigara
Posts: 631
Joined: 17/09/2010 16:52

#3813 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by cigara »

pretresnov wrote:A šta ako je to narod počeo krasti da prehrani djecu?

Ne čujem smijeh?
ne bacaj gluposti, pogotovo ako je ovaj frajer u pitanju
ako jest zbog djeteta, jebe mi se, sto ga pravi s 20godina i 3 marke u djepu
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#3814 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by cappy_tempo »

cigara wrote:
pretresnov wrote:A šta ako je to narod počeo krasti da prehrani djecu?

Ne čujem smijeh?
ne bacaj gluposti, pogotovo ako je ovaj frajer u pitanju
ako jest zbog djeteta, jebe mi se, sto ga pravi s 20godina i 3 marke u djepu
pa da moze reci "djece mi kako sam sad zavrno novcanik u troli". haj ba i vi napadate ovdje nevine ljude koji hoce da prehrane djecu. apelujem sviju da mobitele,novcanike,lancice stave na vidno mjesto i da ne opiru previse jer ipak moraju djecu prehraniti
User avatar
drag_gost
Posts: 5537
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#3815 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by drag_gost »

Kemo BA wrote: Znaci ti ovako tumaciš : Mufid je covjek;Mufid ima male zaliske;Lopov je covjek i ima male zaliske pa iz toga donosiš zakljucak da je Mufid lopov. Nemoj molim te da se i Aristotel pocne u grobu prevrtati. Ostavi Mufida na miru osim ako stvarno nije lopov.
Eto Kemo makar sam te zadeverao i to u 7 ujutro. :D :D
Nista ljudi, idemo apelovati na gradske vlasti da na kriticnim mjestima u gradu postave projektore, kao u Gotham Cityu. Samo ce umjesto Batmanovog znaka na nebu pisati "KEMO". Onda kada bude belaj, Kemica ce da dodje, da donese domine i sah i da nam ocita svima svoja prava. Pljackas ce moralno i verbalno da se osjeca ponizen i pobjedjen, sam ce da sebe istuce i zatvori. Zivio Kemomen! :D
User avatar
Manic Psycho
Posts: 1178
Joined: 09/11/2011 12:32

#3816 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Manic Psycho »

"Radili" četiri mjeseca u Sarajevu
Trojica razbojnika u 17 objekata opljačkali više od 40.000 KM

http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika ... /120409087
matilda33
Posts: 35
Joined: 08/07/2009 08:28

#3817 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by matilda33 »

Mislim da se ovaj topic vise ne bi trebao zvati Crna Hronika, nego svakodnevna hronika.
Nijedan sistem nije savrsen, u svakom koji smo spomenuli postoji rupa: neka krsi osnovna ljudska prava, neka jednostavno krsi sva poznata ljudskom rodu i zakonodavnom sistemu.

Ne brinem se ja zbog toga sto ce neko sakom odvaliti nekog pljackasa sto strga lancic nekoj gospodji u gradu. Uvijek je bilo onih koji kradu i onih koji takve docekaju pesnicama.
Ja se bojim onih koji nosaju pistolje.
Ja se bojim onih koji prebiju djevojku i koji pistolj upotrijebe da upucaju svoju djevojku u natkoljenicu, bez obzira sta je bilo u pitanju. I onda procitam u novinama da advokatu doticne osob sa pistoljem nije jasno zasto je taj mladic zadrzan u pritvoru. Zlocin iz strasti, zlocin u afektu, prikriveni bijes i mrznja, ja se toga bojim.
Ove proracunate lole, oni kradu otkako su iz majke izasli. Njih se toliko ne bojim, jer imaju druge lole koji isto tako bacaju oko ka istom plijenu, a taj plijen nije lancic oko vrata. Taj plijen je neki sa vise nula nakon pocetne cifre.

Bojim se da imamo zakone, bez adekvatne implementacije. Bojim se da imamo politicare koji setaju po Briselima i Vasingtonima ovog svijeta i onda svjesno rijese da i dalje zatupljuju narod, jer to godi njihovom egu, da ne kazem novcaniku. Ne, ne novcaniku. U novcanik stane veoma malo novcanica. Ovima bi trebala tvrdjava da napune svoje apetite.

I onda vidimo ove sa pocetka mog posta kako kradu lancice. Jer im nazalost osim zatupljene sive mase i praznog dzepa nisto drugo i ne ostaje.

Ljudi se boje da reaguju jer je uvijek "od mog dajdze mali" nevino dijete koje ne zasluzuje da ga se blati po novinama. Sto je "od tetke mi amidzic" pametan pravo, ali eto, napio se malo s rajom pa pokupio tri zene autom, nemoj njega majke ti...

I kome onda da ja trazim pravdu, kad smo svi toliko u rodu u ovom prknu od drzave da ne smijem da se istuzakamo sami medju sobom, da ne govorim po sudovima.
Nadam se da ce jednog dana svako nositi svoje breme i nemati lice pred ocima pravde (aka sudskog sistema). Gdje ce ime i prezime biti samo u svrhu zavodjenja slucaja.

I da se razumijemo, shvatam ja i networking, shvatam ja da je lakse uraditi uslugu nekom svom, jer svog poznajete, a onog anamo ne poznajete. Ali, to je vec stanje svijesti koje je, ponovo kazem, zatupljeno.

Cast izuzetcima.
User avatar
Kemo BA
Posts: 783
Joined: 11/12/2011 18:34

#3818 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Kemo BA »

drag_gost wrote:
Kemo BA wrote: Znaci ti ovako tumaciš : Mufid je covjek;Mufid ima male zaliske;Lopov je covjek i ima male zaliske pa iz toga donosiš zakljucak da je Mufid lopov. Nemoj molim te da se i Aristotel pocne u grobu prevrtati. Ostavi Mufida na miru osim ako stvarno nije lopov.
Eto Kemo makar sam te zadeverao i to u 7 ujutro. :D :D
Nista ljudi, idemo apelovati na gradske vlasti da na kriticnim mjestima u gradu postave projektore, kao u Gotham Cityu. Samo ce umjesto Batmanovog znaka na nebu pisati "KEMO". Onda kada bude belaj, Kemica ce da dodje, da donese domine i sah i da nam ocita svima svoja prava. Pljackas ce moralno i verbalno da se osjeca ponizen i pobjedjen, sam ce da sebe istuce i zatvori. Zivio Kemomen! :D
Ma nemreš ti mene zadeverat,nema šanse. :lol: Ništa mene više nemre zadeverat niti iznenadit a svako civilizirano društvo ima svoje zakone i iste poštuje. Pretpostavljam da si akademski obrazovan i ........ (sam zamisli i napiši kraj ove recenice). :-)
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#3819 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by PipiDugaDevetka »

U kontakt emisiju Radio-FBiH danas se uključio i g. Džemal Murga (Ne znam njegovu sadašnju poziciju u MUP) i izjavio da je i Irfan Nefić, glasnogovornik KMUP-a počinio nešto nedolično i protivzakonito. Službenim automobilom je nekoga udario u Ilijašu i pobjegao sa mjesta nesreće.

Stvarno, razočaravajuće od strane rukovodiLAca KMUP-a što imaju takvog glasnogovornika.
:(
User avatar
drag_gost
Posts: 5537
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#3820 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by drag_gost »

Kemo BA wrote:
drag_gost wrote:
Kemo BA wrote: Znaci ti ovako tumaciš : Mufid je covjek;Mufid ima male zaliske;Lopov je covjek i ima male zaliske pa iz toga donosiš zakljucak da je Mufid lopov. Nemoj molim te da se i Aristotel pocne u grobu prevrtati. Ostavi Mufida na miru osim ako stvarno nije lopov.
Eto Kemo makar sam te zadeverao i to u 7 ujutro. :D :D
Nista ljudi, idemo apelovati na gradske vlasti da na kriticnim mjestima u gradu postave projektore, kao u Gotham Cityu. Samo ce umjesto Batmanovog znaka na nebu pisati "KEMO". Onda kada bude belaj, Kemica ce da dodje, da donese domine i sah i da nam ocita svima svoja prava. Pljackas ce moralno i verbalno da se osjeca ponizen i pobjedjen, sam ce da sebe istuce i zatvori. Zivio Kemomen! :D
Ma nemreš ti mene zadeverat,nema šanse. :lol: Ništa mene više nemre zadeverat niti iznenadit a svako civilizirano društvo ima svoje zakone i iste poštuje. Pretpostavljam da si akademski obrazovan i ........ (sam zamisli i napiši kraj ove recenice). :-)
"i.. pametniji pa necu vise ljudima da zachatavam temu". :D :D
User avatar
Kemo BA
Posts: 783
Joined: 11/12/2011 18:34

#3821 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Kemo BA »

drag_gost wrote:"i.. pametniji pa necu vise ljudima da zachatavam temu". :D :D
Pogrešno ! Tacan odgovor je : na veliku žalost tvoja razmišljanja govore o našem civilizacijskom i akademskom nivou.
a slažem se nema potrebe da dalje zacatavamo temu.
User avatar
kurty
Posts: 45059
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#3822 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by kurty »

PipiDugaDevetka wrote:U kontakt emisiju Radio-FBiH danas se uključio i g. Džemal Murga (Ne znam njegovu sadašnju poziciju u MUP) i izjavio da je i Irfan Nefić, glasnogovornik KMUP-a počinio nešto nedolično i protivzakonito. Službenim automobilom je nekoga udario u Ilijašu i pobjegao sa mjesta nesreće.

Stvarno, razočaravajuće od strane rukovodiLAca KMUP-a što imaju takvog glasnogovornika.
:(
desilo se to u Brezi, a ne u Ilijasu... I nije pobjegao... On licno je momka koji je vozio motor odvukao u bolnicu...
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#3823 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Opetja033 »

Ma ja ozbiljno razmisljam o tome kako je najbolje napraviti neku vrstu gradjanske garde za samoodbranu, pa onda cistiti kvart po kvart, mahalu po mahalu. Drustveni sporazum izmedju gradjana i drzave pociva na tome da se gradjani odreknu posjedovanja i nosenja oruzja a da ce drzava zauzvrat da se brine o njihovoj sigurnosti. Vidimo svaki dan kako se nasa drzava bori sa ulicnim razbojnicima. Bez oruzanog lista i vatrenog oruzja danas normalan gradjanin ne moze biti miran.
User avatar
Chisum
Posts: 4685
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#3824 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Chisum »

Pa, kako je krenulo, to ce na kraju i biti jedina opcija. Uz ovakvu policiju vezanih ruku, uz ovakvo odurno i porazavajuce pokvareno sudstvo, a uz ovakav narod/telad koja ne znaju sebi pronaci bolje, jedino ono u sta mi je ostalo da vjerujem sam sam ja i moja odlucnost i sposobnost da svojoj porodici obezbjedim sigurnost kako znam i umijem.

Opet kazem, to sto ce se, ako se ovako nastavi, sve ovo pretvoriti u Divlji Zapad, kada ce pojedinac ostati potpuno sam sa sobom u odbrani svoje porodice i svog vlasnistva, neka je na cast onima koji primaju pare za svoj nerad, a prije svega, neka je na cast teladima koja ih drze u foteljama vec dvije decenije.


I onda, nakon rata, satro, akcije tipa "Zetva"... zetva moj kurac. U drzavi u kojoj je svaki kriminalac, od onog u fotelji, pa do obicnog dzeparosa, nagdradjen slobodom i privilegijama, ja vise nikome osim sebi ne vjerujem.
Last edited by Chisum on 09/04/2012 21:43, edited 1 time in total.
gerberica
Posts: 4944
Joined: 26/07/2011 22:28

#3825 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by gerberica »

Opetja033 wrote:Ma ja ozbiljno razmisljam o tome kako je najbolje napraviti neku vrstu gradjanske garde za samoodbranu, pa onda cistiti kvart po kvart, mahalu po mahalu. Drustveni sporazum izmedju gradjana i drzave pociva na tome da se gradjani odreknu posjedovanja i nosenja oruzja a da ce drzava zauzvrat da se brine o njihovoj sigurnosti. Vidimo svaki dan kako se nasa drzava bori sa ulicnim razbojnicima. Bez oruzanog lista i vatrenog oruzja danas normalan gradjanin ne moze biti miran.
Izgleda da je to najpametnije.Mislim da je u mojoj ulici vise muskih kukavica,a u okolini ima mnogo razbojnika.Morala bih ja ici da ih ganjam skupa sa muzem,slabo bi komsije takvo sto uradile.Nisu se bas ni u ratu pokazali kao patriote.Mada,da njihovu zenu ili dijete ko uhvati mozda bi se promjenilo stanje.
Locked