SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#3551 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by quasar »

Sve vodi k tome da ce se morati komsije na kraju povezati i organizovati da zastite svoju imovinu, zivote, djecu...
Krivicnim djelima ili ne, ali to je ono cemu nas vodi ovaj javasluk od sudstva.
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#3552 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by kojeime »

"opet i da sam to uradio mislim da efekta nebi bilo, kazem imam cak i snimljen razgovor sa ovim 122 al samo bih ja izvukao deblji kraj za neovlasteno snimanje :roll:"

IZ Krivicnog zakona FBiH 2003:

Član 188.
Neovlašćeno prisluškivanje i zvučno snimanje
(1) Ko putem posebnih naprava bez odobrenja prisluškuje ili zvučno snimi razgovor ili izjavu
koja mu nije namijenjena ili omogući nepozvanoj osobi da se upozna s razgovorom ili
izjavom koja je neovlašćeno prisluškivana ili zvučno snimljena, ili ko neovlašćeno
prisluškuje ili snimi tuđe poruke u računalnom sustavu, kaznit će se novčanom kaznom ili
kaznom zatvora do tri godine.
(2) Službena osoba koja učini krivično djelo iz stava 1. ovog člana u vršenju službe,
kaznit će se kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.

Obrati paznju na boldirani dio. Iz ovoga slijedi da imas pravo i da je legalno snimati razgovor u kojem ti ucestvujes.
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#3553 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by minjonja »

danas je organizovan jednodnevni izlet studenata u mostar i evo sta sad procitah na portalu
Kupao se u rijeci
Traje potraga za studentom iz Sarajeva koji je nestao u Neretvi
Potraga za studentom iz Sarajeva, kojeg su svjedoci oko 13 sati dok se kupao u rijeci Neretvi vidjeli kako ga rijeka povlači, još uvije traje, potvrdio je za FENU glasnogovornik MUP-a HNŽ-a Srećko Bošnjak.

Po njegovim riječima, svjedoci su vidjeli kako je mladić ušao u vodu i nestao pod vodom.

Još se ne zna je li mladić živ ili mrtav jer još uvijek nema dokaza, odnosno tijelo nije pronađeno, kazao je Bošnjak.
samo da ga nadju zivog i zdravog...
User avatar
Don Zivconi
Posts: 1242
Joined: 08/03/2011 09:09
Location: Pitaj Druga TiTa

#3554 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Don Zivconi »

kojeime wrote:"opet i da sam to uradio mislim da efekta nebi bilo, kazem imam cak i snimljen razgovor sa ovim 122 al samo bih ja izvukao deblji kraj za neovlasteno snimanje :roll:"

IZ Krivicnog zakona FBiH 2003:

Član 188.
Neovlašćeno prisluškivanje i zvučno snimanje
(1) Ko putem posebnih naprava bez odobrenja prisluškuje ili zvučno snimi razgovor ili izjavu
koja mu nije namijenjena ili omogući nepozvanoj osobi da se upozna s razgovorom ili
izjavom koja je neovlašćeno prisluškivana ili zvučno snimljena, ili ko neovlašćeno
prisluškuje ili snimi tuđe poruke u računalnom sustavu, kaznit će se novčanom kaznom ili
kaznom zatvora do tri godine.
(2) Službena osoba koja učini krivično djelo iz stava 1. ovog člana u vršenju službe,
kaznit će se kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.

Obrati paznju na boldirani dio. Iz ovoga slijedi da imas pravo i da je legalno snimati razgovor u kojem ti ucestvujes.
Ja mislim da bih ja dobio bar 2godine :lol: kola bi se slomila na meni
Josko Domorocki
Posts: 214
Joined: 07/07/2008 22:57

#3555 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Josko Domorocki »

quasar wrote:Sve vodi k tome da ce se morati komsije na kraju povezati i organizovati da zastite svoju imovinu, zivote, djecu...
Krivicnim djelima ili ne, ali to je ono cemu nas vodi ovaj javasluk od sudstva.
Care sto prije to bolje.. Sjecas se TO u ratu, nije vise smjela ni JNA ulazit a kamoli sadasnji krimosi :wink:
User avatar
bijela
Posts: 4231
Joined: 20/12/2009 21:14

#3556 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by bijela »

je li prvoaprilska šala ovo što se priča da će GRAS sutra blokirati raskrsnice u gradu? :roll:
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#3557 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Mr. Brightside »

s GRASom je uvijek prvi april :roll:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3558 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by JThomas »

njihova sama egzistencija u ovakvom obliku je neslana šala :roll:
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#3559 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by -LIBERO- »

User avatar
bejzik
Posts: 104
Joined: 16/08/2009 00:34

#3560 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by bejzik »

evo iz prve ruke :

Ranjena je manekenka Emina Karišik !

Na Igmanu u hostelu "Feri" održavala se politička škola SDP-a (seminar neki za forum mladih - podmladak).
Jutros je oko 5-6 sati došlo do incidenta kada je momak od poznate manekenke istu napao u želji da je ubije, navodno je pucao 5-6 puta, a nakon što je ranjena u nogu uspjela je pobjeći i sakriti se... Napadač je napravio haos u hostelu kada je u 5 ujutru počeo ulijetati gostima u sobe mašući pištoljem i tražeći "ljepšu polovinu"...

Bosanska Julia Timošenko izdrži uz tebe smo ! :lol: :lol:
http://www.ljiljan.ba/bs/vijesti/emi%C2 ... %C5%A1enko
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#3561 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Cholina_Lokica »

bejzik wrote:
evo iz prve ruke :

Ranjena je manekenka Emina Karišik !

Na Igmanu u hostelu "Feri" održavala se politička škola SDP-a (seminar neki za forum mladih - podmladak).
Jutros je oko 5-6 sati došlo do incidenta kada je momak od poznate manekenke istu napao u želji da je ubije, navodno je pucao 5-6 puta, a nakon što je ranjena u nogu uspjela je pobjeći i sakriti se... Napadač je napravio haos u hostelu kada je u 5 ujutru počeo ulijetati gostima u sobe mašući pištoljem i tražeći "ljepšu polovinu"...

Bosanska Julia Timošenko izdrži uz tebe smo ! :lol: :lol:
http://www.ljiljan.ba/bs/vijesti/emi%C2 ... %C5%A1enko
To onda nije doslo do incidenta, nego do prave drame :-)
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#3562 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by sheilak »

Ko je Emina Karišik? :?
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#3563 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by dezurni_ucenik »

sheilak wrote:Ko je Emina Karišik? :?

sta joj dodje Ado Karisik :-D
User avatar
Coppertone
Posts: 780
Joined: 19/10/2011 18:49

#3564 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Coppertone »

sheilak wrote:Ko je Emina Karišik? :?
BH manekenka. Ako te interesuje zagooglaj o njoj.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#3565 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by sheilak »

Ma, ok. BH manekenka , dovoljno je to. :wink:

Inace, je li zna neko da li je nadjen onaj decko u Mostaru? To je prava tragedija.
User avatar
cigara
Posts: 631
Joined: 17/09/2010 16:52

#3566 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by cigara »

cujem popucali se u jezu
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#3567 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Pasiflora »

bejzik wrote:
evo iz prve ruke :

Ranjena je manekenka Emina Karišik !

Na Igmanu u hostelu "Feri" održavala se politička škola SDP-a (seminar neki za forum mladih - podmladak).
Jutros je oko 5-6 sati došlo do incidenta kada je momak od poznate manekenke istu napao u želji da je ubije, navodno je pucao 5-6 puta, a nakon što je ranjena u nogu uspjela je pobjeći i sakriti se... Napadač je napravio haos u hostelu kada je u 5 ujutru počeo ulijetati gostima u sobe mašući pištoljem i tražeći "ljepšu polovinu"...
blago nama sa takvom omladinom :skoljka: :run:
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#3568 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by snaga_znanja »

Ma stranke su prepune supoglavih manekenkih i sponzorusa. Dovoljno je FOM SDP-a pogledati i prebrojati od zadnjih rezultata. One fakat misle da tu ima haira dolazir. :lol:

A i ova je haman cestita dok je decko pistoljem upuco. :lol:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3569 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by JThomas »

pretpostavljam da neće biti osnova za određivanje pritvora...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3570 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by JThomas »

a samo još čekam da dođe neko ko ga zna i napiše da je inače ekstra momak i da mu nije jasno kako se to moglo desiti...
User avatar
lijek-za-sve
Posts: 1381
Joined: 27/05/2011 21:56

#3571 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by lijek-za-sve »

Manje vise svako Zlo koje dolazi ovom gradu je produkt stranki i ljudi u njima jer im stranka dodje kao pokrice.
Zivim za taj dan kad ce se stranke koje su godinama prisutne kod nas ukinuti a samim tim i ovo zlo na ulicama.
User avatar
lijek-za-sve
Posts: 1381
Joined: 27/05/2011 21:56

#3572 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by lijek-za-sve »

Ne znam kome se ili cemu smijes ali meni stanje na ulici nije sa smijanja....nimalo :sad:
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#3573 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by amrica »


"Inače, Muhović koji je zadržan u pritvoru MUP-a Kantona Sarajevo, vlasnik je benzinske pumpe „Green“ smještene u krugu KJKP Gras d.o.o. Sarajevo. A da bi privatnik otvorio bezinsku pumpu u krugu javnog, gradskog, saobraćajnog preduzeća trebale su jake veze. Navodno, to mu je omogućio biši načelnik Općine Novi Grad i aktuelni ministar komunikacija i prometa u Vijeću ministara BiH Damir Hadžić, sa kojim je Muhović „dobar“ prijatelj.

"
poznanik wrote:
amrica wrote:privatna pumpa u krugu grasa :roll:

:run:
Nema privatne pumpe u krugu GRAS-a :-) GRAS nije registrirani uvoznik i nema pravo na promet nafte i naftnih derivata, i te usluge mu čine razni dobavljači koji su registrirani za te poslove.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#3574 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by poznanik »

amrica wrote:
"Inače, Muhović koji je zadržan u pritvoru MUP-a Kantona Sarajevo, vlasnik je benzinske pumpe „Green“ smještene u krugu KJKP Gras d.o.o. Sarajevo. A da bi privatnik otvorio bezinsku pumpu u krugu javnog, gradskog, saobraćajnog preduzeća trebale su jake veze. Navodno, to mu je omogućio biši načelnik Općine Novi Grad i aktuelni ministar komunikacija i prometa u Vijeću ministara BiH Damir Hadžić, sa kojim je Muhović „dobar“ prijatelj.

"
poznanik wrote:
amrica wrote:privatna pumpa u krugu grasa :roll:

:run:
Nema privatne pumpe u krugu GRAS-a :-) GRAS nije registrirani uvoznik i nema pravo na promet nafte i naftnih derivata, i te usluge mu čine razni dobavljači koji su registrirani za te poslove.
I sama znaš koliko su današnji novinari upoznati s propisima i koliko su informisani... koliko su željni senzacionalizma :(
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#3575 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by todd_smith »

Pitam se samo koliko se ozbiljno trebao ugroziti zivot Emine da se ne zbijaju sale na njen racun sad ovdje :-) :-)
Locked