SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
astrid
Posts: 5243
Joined: 06/04/2010 21:48
Location: tu negdje

#2876 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by astrid »

campa_xxx wrote:
amko76 wrote:http://www.sarajevo-x.com/vijesti/saraj ... /120321143

De mi recite vi sa Alipašinog što su ovima smetale ove krošnje :? Zaklanjale im pogled ili šta? Stvarno ne kužim svrhu hm.
Bio sam nazocan i slikao sam kada radnici iz Penny-a sjeku ovo drvece. Taj dan sam zvao JKP RAD ali bila je subota i valjda ne rade! Poslao sam i SA-X-u slike ali ih nisu htjeli objaviti !!!
Kome da ih posljem???
Slike objavi ovdje.Zašto bi nekome slao kad nisu zainteresovani..ali kad ovdje vide ........
User avatar
cigara
Posts: 631
Joined: 17/09/2010 16:52

#2877 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by cigara »

campa_xxx wrote:
amko76 wrote:http://www.sarajevo-x.com/vijesti/saraj ... /120321143

De mi recite vi sa Alipašinog što su ovima smetale ove krošnje :? Zaklanjale im pogled ili šta? Stvarno ne kužim svrhu hm.
Bio sam nazocan i slikao sam kada radnici iz Penny-a sjeku ovo drvece. Taj dan sam zvao JKP RAD ali bila je subota i valjda ne rade! Poslao sam i SA-X-u slike ali ih nisu htjeli objaviti !!!
Kome da ih posljem???
Okaci ih ovdje prvo! Bez zajebancije
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25788
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2878 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by BHF_Manijak »

chuchumbamayumbe wrote:J*ebo mater seljačina, pa ovo bi čovjek tačno sjeo i plak'o dokle su nas doveli!!!
Šljego papak i doš'o drvored da reže, 'ladno i bez imalo razmišljanja!
Da je u Njemačkoj ovo uradio, dobio bi 10.000 Eura kazne za svako drvo, + bi ga poslali na obavezno savjetovanje kod psihologa.
Da nisu slučajno uređivali krošnje na svoju ruku, ono, da je oblikuju?! :-)
:lol: :lol: :lol: :lol:
KRALJU! :lol:
User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#2879 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Mikado »

SAVJET: Kod god se krece kroz Gradacacku ulicu nek u ova doba izbjegava pjesacku stazu koja od Konzuma vodi prema ulici Ilije Engela iza igrališta. Čopor od 10-ak lutalica koji se smjetio u baštu kafane Lotos neštedi nikoga, čak se i međusobno kolju.

Prije par minuta desila su se dva napada.
User avatar
DoradO
Posts: 4613
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#2880 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by DoradO »

sudar na skretanju prema dobrinji na glavnoj cesti... najmanje 4 auta... al bas dobro udarena :-)
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20511
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#2881 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Bullet Tooth Tony »

Mikado wrote:SAVJET: Kod god se krece kroz Gradacacku ulicu nek u ova doba izbjegava pjesacku stazu koja od Konzuma vodi prema ulici Ilije Engela iza igrališta. Čopor od 10-ak lutalica koji se smjetio u baštu kafane Lotos neštedi nikoga, čak se i međusobno kolju.

Prije par minuta desila su se dva napada.

Maloprije prosao kroz ulicu s autom ... jedno 5 njih i hop za tockovima , lavez , ovo ono, ganjaju .... :-)
User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#2882 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Mikado »

Valjda će se za ovaj čopor naći mjesta već u prvoj turi koju namjeravaju smjestiti već početkom narednog mjeseca u azil u Prači.
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#2883 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Troll_Happens »

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/crna-h ... -foto.html

ovaj u crvenoj jakni pravo poznat malo malo u novinama sa osmjehom. Jos je jednom bio skoro ali se nesjecam sto. Da su ih se onda rjesili ne bi imali problem sad ovako ista prica se ponavlja.
Fauja Singh
Posts: 2469
Joined: 07/12/2011 12:40

#2884 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Fauja Singh »

Jedan001 wrote:http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/crna-h ... -foto.html

ovaj u crvenoj jakni pravo poznat malo malo u novinama sa osmjehom. Jos je jednom bio skoro ali se nesjecam sto. Da su ih se onda rjesili ne bi imali problem sad ovako ista prica se ponavlja.

Code: Select all

Iako Sejfović ima debeo dosje, on je svaki put nakon saslušanja u Tužilaštvu KS pušten na slobodu s obrazloženjem da "ne postoje razlozi za određivanje mjere pritvora".
Dokle god ih nasi mediji kriju pod "tuzilastvo KS" kriminalci ce se pustati isti dan. Treba lijepo imenovati ko i ko je pustio kriminalca na slobodu, ko je taj sto je odlucio da ne postoje razlozi za odredjivanje mjere pritvora. Prvi put kad padne mrtva glava od jednog takvog kojeg nisu imali razloga zadrzati, fino neka se zna zbog koga je taj kriminalac na slobodi.
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#2885 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Troll_Happens »

stroga normala wrote:
Jedan001 wrote:http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/crna-h ... -foto.html

ovaj u crvenoj jakni pravo poznat malo malo u novinama sa osmjehom. Jos je jednom bio skoro ali se nesjecam sto. Da su ih se onda rjesili ne bi imali problem sad ovako ista prica se ponavlja.

Code: Select all

Iako Sejfović ima debeo dosje, on je svaki put nakon saslušanja u Tužilaštvu KS pušten na slobodu s obrazloženjem da "ne postoje razlozi za određivanje mjere pritvora".
Dokle god ih nasi mediji kriju pod "tuzilastvo KS" kriminalci ce se pustati isti dan. Treba lijepo imenovati ko i ko je pustio kriminalca na slobodu, ko je taj sto je odlucio da ne postoje razlozi za odredjivanje mjere pritvora. Prvi put kad padne mrtva glava od jednog takvog kojeg nisu imali razloga zadrzati, fino neka se zna zbog koga je taj kriminalac na slobodi.
pa sigurno da nema razloga kad ih neko dobro podmaze da ga jednostavno mora pustiti... Tuzilac sam zna sve rupe u zakonu i vjesto ih koristi zbog toga sto mu plate... mi se cudimo mjesecaru pa da nema mjesecara bio bi drugi mjesecar ali nije on taj koji odlucuje o pustanju vec tuzilastvo on samo malo pogura.. :dance:
gerberica
Posts: 4944
Joined: 26/07/2011 22:28

#2886 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by gerberica »

Kazniti onog ko donese odluku da se pusti,znaci opet napravi belaj,ti plati jer si tvrdio da se popravio.Brzo bi ih prestali tako olako pustati.
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#2887 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by quasar »

Samo temeljita radikalna akcija u tuzilastvu i sudu.
Nama treba "Sablja" jos juce. Danas je vec kasno, a sutra ce biti prekasno.
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#2888 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by novi.dan.nova.nafaka »

quasar wrote:Samo temeljita radikalna akcija u tuzilastvu i sudu. Nama treba "Sablja" jos juce. Danas je vec kasno, a sutra ce biti prekasno.
Samo je pitanje odakle da krenu - od korumpiranih političara, njihovih kriminalnih potrčkala u javnim preduzećima što štimaju tendere i uveličavaju njihovu vrijednost nekoliko puta, od zakrčenih pješačkih prelaza i zebri na kojima čak i policija parkira (tema majstori parkiranja: http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 0#p7189420), ili pak od ovih što krešu drveće po svom nahođenju. :roll:
Fakat, ono ja mislim da je to prilično važno pitanje - da li praviti prioritete (pa bi se neke stvari sami po sebi riješile), ili udariti po svima...
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#2889 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by r_faruk »

al ovi kriminalci lijepo zive..... stan, auto, terenac ovaj onaj......... opljackano nekih banaka milion, pokusaja ubistva. pa kad sve ovo procitas moras se zapitati jeli istina da neko ko je sve ovo uradio i dalje hoda po ulici.

meni dosli na vrata po vozacku (policija) i napali me, kao "sta cekas, ne mozes tako, pola godine je proslo" hoce da me vode u stanicu, ja kontam da sam zgazio nekog :-) (prosao kroz crveno u tri ujutro), a u prekrsajnom nalogu, niti bilo gdje drugo, nije pisalo da je trebam odnijeti u policiju, kaznu sam platio na vrijeme.......... :-)

koliko dugo se vodi istraga? uvijek kazu pusten na slobodu i vodi se istraga.........
User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#2890 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Mikado »

gerberica wrote:Kazniti onog ko donese odluku da se pusti,znaci opet napravi belaj,ti plati jer si tvrdio da se popravio.Brzo bi ih prestali tako olako pustati.
Evo šta propisuje Zakon o krivičnom postupku FBiH.

Code: Select all

Član 146. Razlozi za pritvor

(1) Ako postoji osnovana sumnja da je određena osoba učinila krivično djelo pritvor joj se može odrediti: 

a) ako se krije ili ako postoje druge okolnosti koje ukazuju na opasnost od bjekstva,
b) ako postoji osnovana bojazan da će uništiti, sakriti, izmijeniti ili krivotvoriti dokaze ili tragove važne za krivični postupak ili ako naročite okolnosti ukazuju da će ometati krivični postupak uticajem na svjedoke, saučesnike ili prikrivače, 
c) ako naročite okolnosti opravdavaju bojazan da će ponoviti krivično djelo ili da će dovršiti pokušano krivično djelo ili da će učiniti krivično djelo kojim prijeti, a za ta krivična djela može se izreći kazna zatvora najmanje tri godine ili teža kazna, 
d) u vanrednim okolnostima, ako se radi o krivičnom djelu za koje se može izreći kazna zatvora deset godina ili teža kazna, a koje je posebno teško, s obzirom na način izvršenja ili posljedice krivičnog djela, ako bi puštanjem na slobodu rezultiralo stvarnom prijetnjom narušavanja javnog reda. 
(2) U slučaju iz stava 1. tačke b) ovog člana, pritvor će se ukinuti čim se osiguraju dokazi zbog kojih je pritvor određen. 
User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#2891 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Mikado »

r_faruk wrote:al ovi kriminalci lijepo zive..... stan, auto, terenac ovaj onaj......... opljackano nekih banaka milion, pokusaja ubistva. pa kad sve ovo procitas moras se zapitati jeli istina da neko ko je sve ovo uradio i dalje hoda po ulici.

meni dosli na vrata po vozacku (policija) i napali me, kao "sta cekas, ne mozes tako, pola godine je proslo" hoce da me vode u stanicu, ja kontam da sam zgazio nekog :-) (prosao kroz crveno u tri ujutro), a u prekrsajnom nalogu, niti bilo gdje drugo, nije pisalo da je trebam odnijeti u policiju, kaznu sam platio na vrijeme.......... :-)

koliko dugo se vodi istraga? uvijek kazu pusten na slobodu i vodi se istraga.........

Code: Select all

Član 240. Okončanje istrage
(1) Tužitelj okončava istragu kad nađe da je stanje stvari dovoljno razjašnjeno da se može podići optužnica. Okončanje istrage će se zabilježiti u spisu. 
(2) Ako se istraga ne završi u roku od šest mjeseci od donošenja naredbe o provođenju istrage, potrebne mjere da bi se istraga okončala poduzet će kolegij tužilaštva. 
(3) Optužnica se ne može podići ako osumnjičeni nije bio ispitan.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40758
Joined: 29/06/2011 23:39

#2892 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by dječak sa šibicama »

Sta je sad eksplodiralo, jel cuo jos neko?
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#2893 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by chuchumbamayumbe »

Nije se valjda dotle čulo?!
Sorry!
8-)

Image
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25788
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2894 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by BHF_Manijak »

Mikado wrote:SAVJET: Kod god se krece kroz Gradacacku ulicu nek u ova doba izbjegava pjesacku stazu koja od Konzuma vodi prema ulici Ilije Engela iza igrališta. Čopor od 10-ak lutalica koji se smjetio u baštu kafane Lotos neštedi nikoga, čak se i međusobno kolju.

Prije par minuta desila su se dva napada.
Svakodnevno se tuda krecem na putu prema kuci i dosad nisam imao problema, eh sad jesu li "pitomiji" preko dana to ne znam, ali da ih ima i previse, to stoji. Copor broji sigurno 10-tak pasa, koji se preko noci smjestaju kod stepenica u sljiviku.
User avatar
Creasy
Posts: 2980
Joined: 27/11/2010 08:33

#2895 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Creasy »

Mikado wrote:
gerberica wrote:Kazniti onog ko donese odluku da se pusti,znaci opet napravi belaj,ti plati jer si tvrdio da se popravio.Brzo bi ih prestali tako olako pustati.
Evo šta propisuje Zakon o krivičnom postupku FBiH.

Code: Select all

Član 146. Razlozi za pritvor

(1) Ako postoji osnovana sumnja da je određena osoba učinila krivično djelo pritvor joj se može odrediti: 

a) ako se krije ili ako postoje druge okolnosti koje ukazuju na opasnost od bjekstva,
b) ako postoji osnovana bojazan da će uništiti, sakriti, izmijeniti ili krivotvoriti dokaze ili tragove važne za krivični postupak ili ako naročite okolnosti ukazuju da će ometati krivični postupak uticajem na svjedoke, saučesnike ili prikrivače, 
c) ako naročite okolnosti opravdavaju bojazan da će ponoviti krivično djelo ili da će dovršiti pokušano krivično djelo ili da će učiniti krivično djelo kojim prijeti, a za ta krivična djela može se izreći kazna zatvora najmanje tri godine ili teža kazna, 
d) u vanrednim okolnostima, ako se radi o krivičnom djelu za koje se može izreći kazna zatvora deset godina ili teža kazna, a koje je posebno teško, s obzirom na način izvršenja ili posljedice krivičnog djela, ako bi puštanjem na slobodu rezultiralo stvarnom prijetnjom narušavanja javnog reda. 
(2) U slučaju iz stava 1. tačke b) ovog člana, pritvor će se ukinuti čim se osiguraju dokazi zbog kojih je pritvor određen. 

Ova tacka pod "c" bi se cesce mogla primjenjivati nego sto je to sada slucaj... To je vise do "slobodnog sudijskog uvjerenja".
Baudelaire
Posts: 4772
Joined: 13/04/2011 20:40

#2896 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Baudelaire »

Ne da bi se mogla, nego bi se morala. Pa isti likovi odrade desetak telefona sedmično, prijavljeni i privedeni budu jednom, i puste ih u roku 24 sata. To je za plakati.
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#2897 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by bpsang »

DoradO wrote:sudar na skretanju prema dobrinji na glavnoj cesti... najmanje 4 auta... al bas dobro udarena :-)
Gdje ti je aparat bio....
gledam jutros Alfa Romeo ostala kocka od nje , rece radnik na energopetrolovoj pumpi da je bio žestok lanćani sudar 4 vozila.
gerberica
Posts: 4944
Joined: 26/07/2011 22:28

#2898 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by gerberica »

Baudelaire wrote:Ne da bi se mogla, nego bi se morala. Pa isti likovi odrade desetak telefona sedmično, prijavljeni i privedeni budu jednom, i puste ih u roku 24 sata. To je za plakati.
Potpisujem,ali oni ih puste nakon pritvora i posalju postom obrazlozenje kako uzimaju u obzir njihovu mladu zivotnu dob,prilike-neprilike u porodici,kao suradjivali su prilikom cijelog procesa bla,bla.Sad zbog stanja u njihovoj porodici mi treba da trpimo..kao kaju se,ma kome suplju prosipaju?
User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#2899 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Mikado »

Sve zavisi od tužitelja. On je taj koji predlaže osnov za pritvor i obrazlaže zašto je pritvor potreban. On je taj koji mora uvjeriti sud, a u ovakvim slučajevima to nebi trebalo biti teško, jer je puno činjenica koje se mogu navesti u prijedlogu.
User avatar
cigara
Posts: 631
Joined: 17/09/2010 16:52

#2900 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by cigara »

Oko pola 9 sahvatase nekog frajera na raskrsnici kod televizije (prema gradu). Vozim ja normala, kad marica uleti na sred raskrsnice, blokira cestu, auta jedva zakocila. Izletise specijalci i izvukose nekog lika 1 auto iza mene, doleti i patrola, malo ga isamarase i uhapsise.
Hvataju dilere zadnje 2 sedmice da valja
Locked