SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
baklava2
Posts: 185
Joined: 28/03/2005 15:09
Location: sarajevo

#151 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by baklava2 »

gradačačka prije pola sata izgorio stan.
User avatar
jesaha
Posts: 16584
Joined: 26/08/2010 22:29

#152 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by jesaha »

Mikado wrote:Mislim da je broj 13 ili 15, parter na strani koja gleda na parking kod Merkura.
:( :( :(
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#153 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by zateznistub »

baklava2 wrote:gradačačka prije pola sata izgorio stan.
Evo na portalu pise da je na Otoci izgorio stan :-) niđe veze.
smijesni_ste
Posts: 5976
Joined: 09/10/2009 16:46

#154 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by smijesni_ste »

A uvijek ovi na portalu miješaju Otoku i Č. Vilu :-) :-) :roll:
User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#155 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Mikado »

Gradačačka ulica nema nikakve veze sa Otokom. Radi se o mjesnoj zajednici "Čengić Vila".
User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#156 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Mikado »

Image

Kad padne mrak oni su vladari ulica našeg grada.
User avatar
NekoIzMase
Posts: 1884
Joined: 03/07/2007 17:16
Location: Sarajevo

#157 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by NekoIzMase »

Ova gospođa se osjeća baš prijatno :-)
Image
Šandor
Posts: 2383
Joined: 13/04/2005 20:26
Location: Negdje izmedju

#158 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Šandor »

Mikado wrote:Gradačačka ulica nema nikakve veze sa Otokom. Radi se o mjesnoj zajednici "Čengić Vila".
Iako si u pravu, ne znam kako to misliš dokazati? U sred Gradačačke naići ćeš na apoteku "Otoka". :D
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#159 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by MAN-lion's coach »

NekoIzMase wrote:Ova gospođa se osjeća baš prijatno :-)
Image
:shock: :shock:
User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#160 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Mikado »

Formacija 4-3-2 :run:
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#161 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by chuchumbamayumbe »

Baš su slatke kuce, vidite da su miroljubivi, nahranite ih, pomilkite, usvojite kojeg...
8-)
User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#162 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Mikado »

Šandor wrote:
Mikado wrote:Gradačačka ulica nema nikakve veze sa Otokom. Radi se o mjesnoj zajednici "Čengić Vila".
Iako si u pravu, ne znam kako to misliš dokazati? U sred Gradačačke naići ćeš na apoteku "Otoka". :D
I pekaru "Malta" :mrgreen:
hljebarnik
Posts: 983
Joined: 13/11/2011 21:24
Location: kod AcA

#163 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by hljebarnik »

chuchumbamayumbe wrote:Baš su slatke kuce, vidite da su miroljubivi, nahranite ih, pomilkite, usvojite kojeg...
8-)
:lol:
beliver
Posts: 175
Joined: 21/03/2008 18:04

#164 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by beliver »

Ovo oko cuka u Gradačačkoj je užas živi. Nema šanse navečer proći pored one livade (jer tuda inače idem, a vjerovatno je belaj :) i tamo kod stepenica, čak sam čuo da imaju dvije frakcije cuka :D) ja sam prije prolazio kada ih i nije toliko bilo i nisam ih se bojao, nekako nisam obraćao pažnju. Odnedavno (relativno) ih je sve više i više i danju i nije neki problem, ali navečer na moje oči su čovjeka zaskočili njih bar 8. Jednom je na mene jedan krenuo, ali nije ništa bilo, garant se htio igrat pa trčkarao :D , a i ja sam trčkarao :D . Inače, bukvalno navečer oko 2-3 iz taksija ne možeš izaći, skaču prema autu, laju.. uzas.
CoCoJamBo
Posts: 163
Joined: 05/05/2011 03:29

#165 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by CoCoJamBo »

Žena koja je bila u stanu u trenutku izbijanja požara prevezena je u bolnicu Koševo vozilom Hitne pomoći, najverovatnije jer se nagutala dima.
Zar ne bi trebalo biti "jer je Udahnula dima"?
Odkad se Dim Guta?
Last edited by CoCoJamBo on 25/11/2011 01:10, edited 1 time in total.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11017
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#166 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by Prpa.ba »

Vi ste samo ljubomorni na cuke. Oni se po zakonu rode penzionisani (ca. 110 maraka mjesecno, smjestaj, hrana, full paket), a mi moramo raditi 40 godina za nesto vece pare, smjestaj nije ukljucen. 8) Otuda i ove tenzije. :P
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#167 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by chuchumbamayumbe »

Ako vidite da su agresivni i da traže belaja, sagnite se kao da ćete uzeti kamen (a bilo bi dobro i da ga nađete), instiktivno se povlače i daju vam vremena da se presaberete i steknete važnu prednost u 110 s preponama.
8-)
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#168 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by r_faruk »

sve ove lutalice treba uspavat' i zakopat...............

za sve vas koji cete sada postaviti pitanje "kako bi tebi bilo da te neko uspava i zakopa"
evo vam odgovor
kada budem ujedao ljude na ulici i trcao u coporu drugih ljudi po ferhadiji i carsiji i ostalim dijelovima Sarajeva i opet ujedao, neka me uspavaju i zakopaju...........
User avatar
junkers
Posts: 589
Joined: 05/10/2009 15:38
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#169 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by junkers »

r_faruk wrote:sve ove lutalice treba uspavat' i zakopat...............

za sve vas koji cete sada postaviti pitanje "kako bi tebi bilo da te neko uspava i zakopa"
evo vam odgovor
kada budem ujedao ljude na ulici i trcao u coporu drugih ljudi po ferhadiji i carsiji i ostalim dijelovima Sarajeva i opet ujedao, neka me uspavaju i zakopaju...........
odavno smisleniji post ne pročitah :thumbup:
hljebarnik
Posts: 983
Joined: 13/11/2011 21:24
Location: kod AcA

#170 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by hljebarnik »

r_faruk wrote:sve ove lutalice treba uspavat' i zakopat...............

za sve vas koji cete sada postaviti pitanje "kako bi tebi bilo da te neko uspava i zakopa"
evo vam odgovor
kada budem ujedao ljude na ulici i trcao u coporu drugih ljudi po ferhadiji i carsiji i ostalim dijelovima Sarajeva i opet ujedao, neka me uspavaju i zakopaju...........
:thumbup:
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#171 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by vratnik »

r_faruk wrote:sve ove lutalice treba uspavat' i zakopat...............

za sve vas koji cete sada postaviti pitanje "kako bi tebi bilo da te neko uspava i zakopa"
evo vam odgovor
kada budem ujedao ljude na ulici i trcao u coporu drugih ljudi po ferhadiji i carsiji i ostalim dijelovima Sarajeva i opet ujedao, neka me uspavaju i zakopaju...........

poredjenje ni najmanje ne stoji: zamisli situaciju da su te izbacili iz kuce kao bebu (u stvari, ne kao bebu, tad si bio jos sladak) vec kao trogodisnjaka. Onda su te sutali nogama, gadjali kamenjem. Poneka ruka bi te pomilovala, ali bi te vecina lupala. Da li si onda stvarno zasluzio da te uspavaju i ukopaju ako nadjes neku raju koju predvodi jedan zeznut tip, a tebe brani?
Problem lutalica pod hitno rjesavati, ali ne na neki psihopata nacin, ili praviti neku smijuriju od toga (sto i ti, i militantni branici pasa cinite).

Edit: i sam sam za rjesenje koje ukljucuje nasilje na pocetku, ali jedino sto mogu na to dodati je nazalost. Nikakva poredjenja, nikakvo smijanje. I nisam spreman da uhvatim / ubijem nijednog, ali platicu deset sprica.
Last edited by vratnik on 25/11/2011 18:38, edited 1 time in total.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#172 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by kokuz_sa »

vratnik wrote:
r_faruk wrote:sve ove lutalice treba uspavat' i zakopat...............

za sve vas koji cete sada postaviti pitanje "kako bi tebi bilo da te neko uspava i zakopa"
evo vam odgovor
kada budem ujedao ljude na ulici i trcao u coporu drugih ljudi po ferhadiji i carsiji i ostalim dijelovima Sarajeva i opet ujedao, neka me uspavaju i zakopaju...........

poredjenje ni najmanje ne stoji: zamisli situaciju da su te izbacili iz kuce kao bebu (u stvari, ne kao bebu, tad si bio jos sladak) vec kao trogodisnjaka. Onda su te sutali nogama, gadjali kamenjem. Poneka ruka bi te pomilovala, ali bi te vecina lupala. Da li si onda stvarno zasluzio da te uspavaju i ukopaju ako nadjes neku raju koju predvodi jedan zeznut tip, a tebe brani?
Problem lutalica pod hitno rjesavati, ali ne na neki psihopata nacin, ili praviti neku smijuriju od toga (sto i ti, i militantni branici pasa cinite).
ali fazon je sto niko nije izbacen na ulicu ko beba..nego se mama i tata negdje taslacili kod kontejnera pa doslo na svijet 10-tak kucica...samo kod nas u BIH 99% ljudi je drzalo mjesance u kucama koje su izbacili..imal iko da je imao kakvog cistokrvnog psa :roll:
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#173 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by burek_in_space »

Jbm li ga, ja nemam vishe nikakvih pozitivnih osjecaja prema psima, otkako su me napali.
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#174 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by vratnik »

kokuz_sa wrote:
vratnik wrote:
r_faruk wrote:sve ove lutalice treba uspavat' i zakopat...............

za sve vas koji cete sada postaviti pitanje "kako bi tebi bilo da te neko uspava i zakopa"
evo vam odgovor
kada budem ujedao ljude na ulici i trcao u coporu drugih ljudi po ferhadiji i carsiji i ostalim dijelovima Sarajeva i opet ujedao, neka me uspavaju i zakopaju...........

poredjenje ni najmanje ne stoji: zamisli situaciju da su te izbacili iz kuce kao bebu (u stvari, ne kao bebu, tad si bio jos sladak) vec kao trogodisnjaka. Onda su te sutali nogama, gadjali kamenjem. Poneka ruka bi te pomilovala, ali bi te vecina lupala. Da li si onda stvarno zasluzio da te uspavaju i ukopaju ako nadjes neku raju koju predvodi jedan zeznut tip, a tebe brani?
Problem lutalica pod hitno rjesavati, ali ne na neki psihopata nacin, ili praviti neku smijuriju od toga (sto i ti, i militantni branici pasa cinite).
ali fazon je sto niko nije izbacen na ulicu ko beba..nego se mama i tata negdje taslacili kod kontejnera pa doslo na svijet 10-tak kucica...samo kod nas u BIH 99% ljudi je drzalo mjesance u kucama koje su izbacili..imal iko da je imao kakvog cistokrvnog psa :roll:
Kokuze, svjestan sam problema, i moj stav sam rekao na temi o lutalicama: Masovna akcija smanjenja broja jedinki (nazalost) i onda kastracija / sterilizacija / cipovanje. Poceti iznova, ali na zdravim temeljima.
Uvodjenje nekih poredjenja u citavu pricu mi je neukusna, deplasirana. Stid me je sto pozivam na ubijanje, ali to vidim kao jedino rjesenje. Necu da trazim nikakva poredjenja ili nesto smijesno u svemu tome. Zato sam ovo gore napisao. (moglo bi se kamara nekih prica napisati ko je
koga izbacio, i ko je kriv, ali to ne rjesava problem, samo stvara frontove, vidjeli smo to nekoliko puta: ljubitelji vs. mrzitelji, treceg nema.)
A ponavljam, platicu sprice.
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#175 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.2

Post by vratnik »

Trebali bi "ljubitelji" pasa lutalice humano uhvatiti (da ih sintori ne love omcama) a mi "mrzitelji" platiti sprice. Nek svako makar malo oplace, problem je zajednicki.
Jucer sam procitao da su u osaki u ukrajini bili uspjeli rjesiti problem lutalica*, ali sam onda na drugoj stranici procitao kako se ti isti hvale da su isto tako rjesili i problem u Bosni, i sve mi se zgadilo..

*humano naravno!! ne mislim na ovaj pokolj pred EP! kao smanjili bili broj sa 12000 na 200 za sest godina, samo kastracijama i sterilizacijama. Ali izgleda da je to sve bila izmisljotina..
Locked