Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#11451 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by drug_profi »

madesa wrote: 16/03/2022 08:40 najjaca firma na svijetu. Prije mjesec zavrsili Jukicevu, eno je opet raskopase :lol: . Gori su od Grasa
Gdje su raskopali? Ja svaki dan prodjem, nisam to vidio?
User avatar
GarfieldLover
Posts: 406
Joined: 05/03/2013 13:07

#11452 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by GarfieldLover »

Je li još gdje nestalo vode? Na Grbavici nema, a nema nikakve obavijesti na VIKSA
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#11453 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by van Basten »

Da li je još neko dobio nekakav ugovor na potpisivanje od Vodovoda?
User avatar
sime_cipol
Posts: 15970
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#11454 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by sime_cipol »

Jel jos neko dobio nekakav ugovor za potpis i dostavu VIKu?
Šta sad hoće?
:?
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10463
Joined: 27/04/2021 22:52

#11455 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by tramvajtrojka »

ono kad ti nestane vode u ponoc i jos uvijek ne dodje :run: :run: :run:
User avatar
addem
Posts: 2767
Joined: 13/02/2004 00:00

#11456 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by addem »

drug_profi wrote: 16/03/2022 21:40
madesa wrote: 16/03/2022 08:40 najjaca firma na svijetu. Prije mjesec zavrsili Jukicevu, eno je opet raskopase :lol: . Gori su od Grasa
Gdje su raskopali? Ja svaki dan prodjem, nisam to vidio?
Raskopali su jukicevu kod one nove zgrade sto se pravi, izdigli sve sahtove i mislim da ce sada raditi zadnji sloj asfalta. Rad na toj ulici mi je zivce pojeo.
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#11457 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by drug_profi »

Dobro, sad jesu. Tad nije bilo nista (u vrijeme citiranog posta).
User avatar
SmokingMan
Posts: 18507
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#11458 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by SmokingMan »

Kakav ugovr, definiši?
User avatar
sime_cipol
Posts: 15970
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#11459 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by sime_cipol »

Ugovor o isporuci vode i odvodnji otpadnih voda. Nakon 15 godina koliko zivim na navedenoj adresi. I ostale komsije su dobile, a neki su tu 30+ godina :roll:
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#11460 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by drug_profi »

Pa taj ugovor imam potpisan bar vec 5 godina. Kao i sa toplanama i elektroprivredom
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10463
Joined: 27/04/2021 22:52

#11461 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by tramvajtrojka »

drug_profi wrote: 25/06/2022 12:31 Pa taj ugovor imam potpisan bar vec 5 godina. Kao i sa toplanama i elektroprivredom
a elektroprivreda je ovo tad bas pakashki odradila gdje su postavili ugovore napravili kampanju , halabuku ako ne budes potpisao ugovor ostati ces brz struje kad su potpisani ugovori doslo otvoreno trziste i ostali provajderi i nisi mogao preci na druge provajdere jer si imao ugovor sa epbih :lol: :lol: :lol:

u ozbiljnoj drzavi bi bili tuzeni za lazno obmanjivanje korisnika i monopolisticki polozaj pri gasenju konkurencije

zamisli da imamo tri cetiri provajdera ko ti moze dati il nizu tarifu il vece pogodnosti od epbih :roll:
User avatar
konektovan
Posts: 40067
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#11462 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by konektovan »

sime_cipol wrote: 24/06/2022 23:07 Jel jos neko dobio nekakav ugovor za potpis i dostavu VIKu?
Šta sad hoće?
:?
Dobio ja...a prije 6 godina isti potpisao.. :-)
User avatar
sime_cipol
Posts: 15970
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#11463 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by sime_cipol »

konektovan wrote: 25/06/2022 14:15
sime_cipol wrote: 24/06/2022 23:07 Jel jos neko dobio nekakav ugovor za potpis i dostavu VIKu?
Šta sad hoće?
:?
Dobio ja...a prije 6 godina isti potpisao.. :-)
Evo i mati kaze da je dobila na Vojnickom isti ugovor, a zena zivi tu od '88 :-)
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#11464 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by drug_profi »

tramvajtrojka wrote: 25/06/2022 13:37
drug_profi wrote: 25/06/2022 12:31 Pa taj ugovor imam potpisan bar vec 5 godina. Kao i sa toplanama i elektroprivredom
a elektroprivreda je ovo tad bas pakashki odradila gdje su postavili ugovore napravili kampanju , halabuku ako ne budes potpisao ugovor ostati ces brz struje kad su potpisani ugovori doslo otvoreno trziste i ostali provajderi i nisi mogao preci na druge provajdere jer si imao ugovor sa epbih :lol: :lol: :lol:

u ozbiljnoj drzavi bi bili tuzeni za lazno obmanjivanje korisnika i monopolisticki polozaj pri gasenju konkurencije

zamisli da imamo tri cetiri provajdera ko ti moze dati il nizu tarifu il vece pogodnosti od epbih :roll:
Pa logicno je da ce ti proizvodjac dati najbolju cijenu. Pitao bih te sad u ovom vremenu kad se struja na slobodnom trzistu placa 40 feninga kolovat (200 eura megavat)sta bi...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#11465 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by dječak sa šibicama »

Evidentno je slabiji pritisak, vode usljed suse pretpostavljam, nista strasno ali osjeti se. Mogli su neku obavijest, ono narode stoko idioti nema kise od bajrama pa eto razumite.

Nigdje nista, pa ti odgonetaj jel do njih ili je opet neki komsija petljao oko ventila.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#11466 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by dječak sa šibicama »

Kako koji komsija renovira kupatilo, ovi na istoj vertikali iznad i ispod mene, meni tako pritisak vode u kupatilu opada.

U kuhinji je pritisak odlican, sto znaci da nije generalno do pritiska vode.

Jel moguce, laicki pitam, da oni kad renoviraju kupatilo, nekako sebi pojacaju a ostalima smanje pritsak vode. Ventil odvrnut do daske a pritisak srednja zalost, kad pustis vodu iz vodokotlica pa se on puni, na cesmi jedva curi voda.
Prije par godina toliko je bio jak pritisak da je ventil bio na pola odvrnut. Sad je do kraja, a voda ko gladnom srati.

Jel moguce da komsije nesto urade, jer ovo nije slucajno nikako. Ponavljam u kuhinji pritisak odlican, znaci do vertikale je problem jer kuhinjska vertikala je odvojena od kupatilske logicno.
User avatar
pepeljara
Posts: 6553
Joined: 22/08/2003 00:00

#11467 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by pepeljara »

dječak sa šibicama wrote: 02/08/2022 12:13 Kako koji komsija renovira kupatilo, ovi na istoj vertikali iznad i ispod mene, meni tako pritisak vode u kupatilu opada.

U kuhinji je pritisak odlican, sto znaci da nije generalno do pritiska vode.

Jel moguce, laicki pitam, da oni kad renoviraju kupatilo, nekako sebi pojacaju a ostalima smanje pritsak vode. Ventil odvrnut do daske a pritisak srednja zalost, kad pustis vodu iz vodokotlica pa se on puni, na cesmi jedva curi voda.
Prije par godina toliko je bio jak pritisak da je ventil bio na pola odvrnut. Sad je do kraja, a voda ko gladnom srati.

Jel moguce da komsije nesto urade, jer ovo nije slucajno nikako. Ponavljam u kuhinji pritisak odlican, znaci do vertikale je problem jer kuhinjska vertikala je odvojena od kupatilske logicno.

Mozda glupo pitanje ali - meni se to desavalo svremena na vrijeme kad se nakupi kamenca u slavini.
Odvrnem, ocistim i opet tip top :)
Ezel Bayraktar
Posts: 164
Joined: 02/03/2022 20:46

#11468 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Ezel Bayraktar »

pepeljara wrote: 02/08/2022 13:02
dječak sa šibicama wrote: 02/08/2022 12:13 Kako koji komsija renovira kupatilo, ovi na istoj vertikali iznad i ispod mene, meni tako pritisak vode u kupatilu opada.

U kuhinji je pritisak odlican, sto znaci da nije generalno do pritiska vode.

Jel moguce, laicki pitam, da oni kad renoviraju kupatilo, nekako sebi pojacaju a ostalima smanje pritsak vode. Ventil odvrnut do daske a pritisak srednja zalost, kad pustis vodu iz vodokotlica pa se on puni, na cesmi jedva curi voda.
Prije par godina toliko je bio jak pritisak da je ventil bio na pola odvrnut. Sad je do kraja, a voda ko gladnom srati.

Jel moguce da komsije nesto urade, jer ovo nije slucajno nikako. Ponavljam u kuhinji pritisak odlican, znaci do vertikale je problem jer kuhinjska vertikala je odvojena od kupatilske logicno.

Mozda glupo pitanje ali - meni se to desavalo svremena na vrijeme kad se nakupi kamenca u slavini.
Odvrnem, ocistim i opet tip top :)
Ovo, sto pepeljara kaže. Cijevi stare i zahrđale, zavrne se voda,pa pusti, sibne korozija i kamenac. Odvrni sve one nastavke na slavinama i vidjet ces šta pijemo. Ja neki dan gebritov kotlić riješio, nevjerovatno koliko kamenca ima u našoj vodi. Strašno..
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#11469 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Truba »

Ja svako nekoliko odvrcem i vadim kamenac i hrdju
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#11470 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by dječak sa šibicama »

pepeljara wrote: 02/08/2022 13:02
dječak sa šibicama wrote: 02/08/2022 12:13 Kako koji komsija renovira kupatilo, ovi na istoj vertikali iznad i ispod mene, meni tako pritisak vode u kupatilu opada.

U kuhinji je pritisak odlican, sto znaci da nije generalno do pritiska vode.

Jel moguce, laicki pitam, da oni kad renoviraju kupatilo, nekako sebi pojacaju a ostalima smanje pritsak vode. Ventil odvrnut do daske a pritisak srednja zalost, kad pustis vodu iz vodokotlica pa se on puni, na cesmi jedva curi voda.
Prije par godina toliko je bio jak pritisak da je ventil bio na pola odvrnut. Sad je do kraja, a voda ko gladnom srati.

Jel moguce da komsije nesto urade, jer ovo nije slucajno nikako. Ponavljam u kuhinji pritisak odlican, znaci do vertikale je problem jer kuhinjska vertikala je odvojena od kupatilske logicno.

Mozda glupo pitanje ali - meni se to desavalo svremena na vrijeme kad se nakupi kamenca u slavini.
Odvrnem, ocistim i opet tip top :)
Moguce, pokusacu to, vidis to sam zaboravio a redovno nam nesto kopaju po naselju, kad nestane vode pa opet dodje, puna je zemljurine.
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#11471 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by drug_profi »

Imas cesto i zastitne mrezice na ek ventilima ispred potrosaca. Takodjer ako imas vodomjer, i on ima zastitnu mrezicu.
PM72
Posts: 17630
Joined: 30/04/2012 16:54

#11472 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by PM72 »

Pritisak je isti bez obzira koliko odvrneš ventil jer ti u stvari ventilom regulišeš količinu vode.
U zgradama su obično dvije vertikale,za banje i za kuhinje i prilikom opravki,odvrtanja ili renoviranja obično se pokrene talog ili kamenac i dolazi do začepljenja.Voda na ovim prostorima je puna kamenca,takav teren oko izvorišta a možda bi trebalo stavljati u rezervoare onaj Kalgon za veš mašine? :lol:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#11473 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by dječak sa šibicama »

I bi pijesak, nije ono zemlja vec definitivno rdja iz starih cijevi.

Ja sam renovirao kupatilo prije par godina, PPR cijevi "topljene" jedna na drugu, dobar majstor je bio, ali naravno cijevi u vertikalama su problem. Inace cijevi koje sam izvadio iz zidova i bacio, bile su kao da su sa ratista dosle, nisu suplje istina ali ocajno stanje.

To sam potpuno zaboravio, da taj pijesak smanjuje pritisak vode.
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#11474 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Truba »

imam 4 česme
2 imaju hrdju 2 ne
u 2 je plastilčna horizontala
u 2 je stara :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#11475 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

a kakva je vertikala??
Post Reply