Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#326 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 08/12/2016 15:13, edited 1 time in total.
ekstrakt
Posts: 20
Joined: 02/03/2011 00:07

#327 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by ekstrakt »

A šta da im čovjek radi, sutra da bilo ko, meni je svejedno ko, pokrene neki protest, jal će ga organizovati u sred radne sedmice i radnog dana (npr. srijeda u 12 h), jal će doći samo penzioneri, jer su oni svakako i s vodom i bez vode gladni. :D

A idući put glasam za Štrumpfetu. Dopisat ću je na listić, ali šta imam i od toga. :lol:
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#328 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 08/12/2016 15:13, edited 1 time in total.
Max Bunker
Posts: 2406
Joined: 19/03/2010 00:16

#329 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Max Bunker »

Nisrin wrote:Ne puste li sutra vodu kad im PADNE KISA ima da ih licno zapalim, kao opomenu za sva buduce redukcije!!! Nema im pomoci ni od vatre jer "vode nema" ...uh :x :x :x :x :x

"A preduzeće Vodovod i kanalizacija d.o.o. Sarajevo svake godine posluje s milionskim gubicima, malo zbog dotrajalih cjevovoda i rasipanja vode, malo i zbog toga jer svaki mjesec treba podijeliti plate za 1.017 radnika ( od čega je 120 na dugotrajnom bolovanju) a prosječna plata u VIK-u iznosi oko 1.200 KM!" :x :x :x
Ja odgovorno tvrdim, da ovo sto cine je jako opasno i po sigurnost gradjana.
Koliko samo ljudi hoda po gradu sa PTSP-em ili nekom drugom bolesti, koja je nastala kao produkt rata i sama situacija da nema vode, moze da ga asocira na rati i histerije. Znam da su sanse male ali postoje.

I shvatite, da to nema veze sa susom vec iskljucivo sa starim instalacijama i ljudskim faktorom.
Susa je i u Mostaru i u Banja Luci i u Zavidovicima i na Palama i u Zagrebi i Beogradu pa imaju vodu.
Max Bunker
Posts: 2406
Joined: 19/03/2010 00:16

#330 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Max Bunker »

Max Bunker wrote:
Nisrin wrote:Ne puste li sutra vodu kad im PADNE KISA ima da ih licno zapalim, kao opomenu za sva buduce redukcije!!! Nema im pomoci ni od vatre jer "vode nema" ...uh :x :x :x :x :x

"A preduzeće Vodovod i kanalizacija d.o.o. Sarajevo svake godine posluje s milionskim gubicima, malo zbog dotrajalih cjevovoda i rasipanja vode, malo i zbog toga jer svaki mjesec treba podijeliti plate za 1.017 radnika ( od čega je 120 na dugotrajnom bolovanju) a prosječna plata u VIK-u iznosi oko 1.200 KM!" :x :x :x
Ja odgovorno tvrdim, da ovo sto cine je jako opasno i po sigurnost gradjana.
Koliko samo ljudi hoda po gradu sa PTSP-em ili nekom drugom bolesti, koja je nastala kao produkt rata i sama situacija da nema vode, moze da ga asocira na rat i dovede do histerije. Znam da su sanse male ali postoje.

I shvatite, da to nema veze sa susom vec iskljucivo sa starim instalacijama i ljudskim faktorom.
Susa je i u Mostaru i u Banja Luci i u Zavidovicima i na Palama i u Zagrebi i Beogradu pa imaju vodu.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#331 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 08/12/2016 15:14, edited 1 time in total.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#332 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by poznanik »

Nisrin wrote:Ne puste li sutra vodu kad im PADNE KISA ima da ih licno zapalim, kao opomenu za sva buduce redukcije!!! Nema im pomoci ni od vatre jer "vode nema" ...uh :x :x :x :x :x

"A preduzeće Vodovod i kanalizacija d.o.o. Sarajevo svake godine posluje s milionskim gubicima, malo zbog dotrajalih cjevovoda i rasipanja vode, malo i zbog toga jer svaki mjesec treba podijeliti plate za 1.017 radnika ( od čega je 120 na dugotrajnom bolovanju) a prosječna plata u VIK-u iznosi oko 1.200 KM!" :x :x :x

Samo da podsjetim da građani Sarajeva preduzeću "Vodovod i kanalizacija" duguju 75 mil. KM.
User avatar
Eleonora
Posts: 1318
Joined: 06/04/2008 14:05

#333 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Eleonora »

poznanik wrote:
Samo da podsjetim da građani Sarajeva preduzeću "Vodovod i kanalizacija" duguju 75 mil. KM.
a MI koji uredno placamo, ispastamo. Divota. :-D
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#334 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 08/12/2016 15:14, edited 2 times in total.
User avatar
žulijan asanž
Posts: 1907
Joined: 02/09/2011 15:23
Location: šveCki akciJoni

#335 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by žulijan asanž »

poznanik wrote:
Nisrin wrote:Ne puste li sutra vodu kad im PADNE KISA ima da ih licno zapalim, kao opomenu za sva buduce redukcije!!! Nema im pomoci ni od vatre jer "vode nema" ...uh :x :x :x :x :x

"A preduzeće Vodovod i kanalizacija d.o.o. Sarajevo svake godine posluje s milionskim gubicima, malo zbog dotrajalih cjevovoda i rasipanja vode, malo i zbog toga jer svaki mjesec treba podijeliti plate za 1.017 radnika ( od čega je 120 na dugotrajnom bolovanju) a prosječna plata u VIK-u iznosi oko 1.200 KM!" :x :x :x

Samo da podsjetim da građani Sarajeva preduzeću "Vodovod i kanalizacija" duguju 75 mil. KM.
sami su krivi. moraju naći sistem naplate koji fercera. to je odgovornost menadžmenta i tačka.

znaš onu staru narodnu: zašto pas liže svoja muda? - zato što može.

tako i građani ne plaćaju vodu zato što mogu, a plaćaju struju zato što ne mogu da je ne plaćaju. zato što EP ima sistem naplate koji je efikasan.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#336 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by poznanik »

Eleonora wrote:
poznanik wrote:
Samo da podsjetim da građani Sarajeva preduzeću "Vodovod i kanalizacija" duguju 75 mil. KM.
a MI koji uredno placamo, ispastamo. Divota. :-D

Imate pravo i mogućnost pokretanja tužbe protiv "ViK"-a...tražite odgovornost!
ekstrakt
Posts: 20
Joined: 02/03/2011 00:07

#337 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by ekstrakt »

Eleonora wrote:
poznanik wrote:
Samo da podsjetim da građani Sarajeva preduzeću "Vodovod i kanalizacija" duguju 75 mil. KM.
a MI koji uredno placamo, ispastamo. Divota. :-D
Ne samo to. Ti koji do sada nisu plaćali su samo čekali poskupljenje, da počnu plaćati. Al' u gu*ici. Mislim, nema nikakvog ama nikakvog ekonomskog smisla ovo što rade.

I eto nisu samo građani ti koji nisu plaćali već i određeni lokali i kafane duguju ko zna koliko, pa brate, što se ne počne od njih izvršenje. Privrni mu vodu za početak, pa da vidiš kako će onda naći pare da plati vodu.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#338 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by vjesticanametli »

Eleonora wrote:
poznanik wrote:
Samo da podsjetim da građani Sarajeva preduzeću "Vodovod i kanalizacija" duguju 75 mil. KM.
a MI koji uredno placamo, ispastamo. Divota. :-D

e tako je kao i za grijanje..............kod mene curka ali evo jos cekam da se tusirasm a suĐŽe vise nije ni bitno .........kafu sluzim iz plasticnih solja :( ovo nije normalno vise

racun nije placen :D i nece ni biti i zaboli me vise za njihove gubitke :)
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#339 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by A_I_ »

Nisrin wrote:Stari Grad se snadbijeva sa jahorinskih vrela...i kazu da VODE NEMA, da su rezervoari totalno PRAZNI, da su nam stavili alternativnu cijev sa Brusa ali i to je ograniceno, tako da vode nije bilo jucer/sinoc, danas bila 2h- pritisak da se ne mozes umiti kao covjek, i opet je zavrnuli!

Opravdanje je da nema padavina, pa nije bilo ni u junu/julu/augustu kad su temperature bile iznad prosjeka pa je vode BILO...stvarno vise ne shvatam o cemu je rijec, ali ovo je za poludjeti!!!

Nece da je puste ujutro do 10h, zavrnu je u popodnevnim satima i tako svaki dan...neki dijelovi Starog Grada imaju vodu UVIJEK,. neki NE, i za to imaju opravdanje: mjesta na visoj nadmorskoj visini nemaju, ali 100m nize ljudi imaju...
j. lud zbunjenog, ali njima se MORA stati u grad, jer je situacija gora nego u ratu!!!

A narod STOKA napacena nece ni da pomakne prstom!!! :x :x
Ko ima ikakvog pojma o zivotu na Zemlji, zna da se voda koju ljeti pijemo akumulira zimi obilnim snijegom koji pokrije planine i proljetnim obilnim kisama.
Zimi pijemo vodu od jesenjih kisa i zimskog snijega.
Jesenje kise su neophodne za ponovno natapanje planina i neophodnih suma vodom prije zimskog smrzavanja tla.

Ali sta djeca asfalta znaju odakle potice voda iz cijevi i koliko joj treba od Bjelasnice i Igmana do Vrela Bosne, koliko planina upije vode a koliko marva samosvjesnih ljudi moze potrositi iste te vode :roll:
amko76
Posts: 1144
Joined: 17/06/2010 15:38

#340 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by amko76 »

Jok, mene su ubijedili da smo mi zemlja bogata vodom toliko da će velike sile da vode rat zbog naše vode. :D Ali govorili su i Ronaldo je levat, hebaćemo Portugal i sl. :D
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#341 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 08/12/2016 15:16, edited 1 time in total.
homar
Posts: 1485
Joined: 16/06/2008 17:07

#342 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by homar »

amko76 wrote:Jok, mene su ubijedili da smo mi zemlja bogata vodom toliko da će velike sile da vode rat zbog naše vode. :D Ali govorili su i Ronaldo je levat, hebaćemo Portugal i sl. :D
:thumbup:
sijedi
Posts: 255
Joined: 15/04/2007 19:49
Location: desna obala Miljacke

#343 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by sijedi »

Nisrin wrote:
A_I_ wrote:
Nisrin wrote:Stari Grad se snadbijeva sa jahorinskih vrela...i kazu da VODE NEMA, da su rezervoari totalno PRAZNI, da su nam stavili alternativnu cijev sa Brusa ali i to je ograniceno, tako da vode nije bilo jucer/sinoc, danas bila 2h- pritisak da se ne mozes umiti kao covjek, i opet je zavrnuli!

Opravdanje je da nema padavina, pa nije bilo ni u junu/julu/augustu kad su temperature bile iznad prosjeka pa je vode BILO...stvarno vise ne shvatam o cemu je rijec, ali ovo je za poludjeti!!!

Nece da je puste ujutro do 10h, zavrnu je u popodnevnim satima i tako svaki dan...neki dijelovi Starog Grada imaju vodu UVIJEK,. neki NE, i za to imaju opravdanje: mjesta na visoj nadmorskoj visini nemaju, ali 100m nize ljudi imaju...
j. lud zbunjenog, ali njima se MORA stati u grad, jer je situacija gora nego u ratu!!!

A narod STOKA napacena nece ni da pomakne prstom!!! :x :x
Ko ima ikakvog pojma o zivotu na Zemlji, zna da se voda koju ljeti pijemo akumulira zimi obilnim snijegom koji pokrije planine i proljetnim obilnim kisama.
Zimi pijemo vodu od jesenjih kisa i zimskog snijega.
Jesenje kise su neophodne za ponovno natapanje planina i neophodnih suma vodom prije zimskog smrzavanja tla.

Ali sta djeca asfalta znaju odakle potice voda iz cijevi i koliko joj treba od Bjelasnice i Igmana do Vrela Bosne, koliko planina upije vode a koliko marva samosvjesnih ljudi moze potrositi iste te vode :roll:

Hahah ponosno sam dijete ASFALTA, bas kao sto rece!!! U moje naselje voda ne dolazi sa Igmana, nego sa Jahorine i vodosnabijeva svega Opstinu Stari Grad i podrucje Pala i dio oko Pala...postoje i podzemne vode, izvori iz kojih se crpi voda, na Jahorini je bilo oborina koliko-toliko, bazeni su im PUNI, ali oni uvode redukcije iz drugog razloga, ako ti to dosad nije bilo jasno, onda stvarno ne znam na kojoj planeti ti zivis!!! Zamisli, vode nema od dana kad je povucena odluka o poskupljenu, a sve do tadasnjeg dana je BILO!

Jasno da nema kisa i snijega kao prije, ali svejedno svi ostali gradovi IMAJU VODE, samo glavni grad BiH, OKRUZEN PLANINAMA NEMA!!!
Multieticar sam,dakle slusam sve radio-stanice.Cistokrvni.Od prije par dana(29.11.2011,)na stanici zvanoj OSM se vrti dzingl kao je u Istocnom Sarajevu uvedena redukcija vode i ovaj post me podjeca na uzoritog Rajka Vasica i Suncani entitet sa predCjednikom.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#344 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by The Realist »

Kada voda poskupi i opet nas platiše udare po džepu, zanima me da li će onda obezbijediti situaciju u kojoj neće nestajati vode (povećati rezervoare, napraviti nove i šta već)?
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#345 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 08/12/2016 15:16, edited 1 time in total.
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#346 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by A_I_ »

Nisrin wrote:
A_I_ wrote:
Nisrin wrote:Stari Grad se snadbijeva sa jahorinskih vrela...i kazu da VODE NEMA, da su rezervoari totalno PRAZNI, da su nam stavili alternativnu cijev sa Brusa ali i to je ograniceno, tako da vode nije bilo jucer/sinoc, danas bila 2h- pritisak da se ne mozes umiti kao covjek, i opet je zavrnuli!

Opravdanje je da nema padavina, pa nije bilo ni u junu/julu/augustu kad su temperature bile iznad prosjeka pa je vode BILO...stvarno vise ne shvatam o cemu je rijec, ali ovo je za poludjeti!!!

Nece da je puste ujutro do 10h, zavrnu je u popodnevnim satima i tako svaki dan...neki dijelovi Starog Grada imaju vodu UVIJEK,. neki NE, i za to imaju opravdanje: mjesta na visoj nadmorskoj visini nemaju, ali 100m nize ljudi imaju...
j. lud zbunjenog, ali njima se MORA stati u grad, jer je situacija gora nego u ratu!!!

A narod STOKA napacena nece ni da pomakne prstom!!! :x :x
Ko ima ikakvog pojma o zivotu na Zemlji, zna da se voda koju ljeti pijemo akumulira zimi obilnim snijegom koji pokrije planine i proljetnim obilnim kisama.
Zimi pijemo vodu od jesenjih kisa i zimskog snijega.
Jesenje kise su neophodne za ponovno natapanje planina i neophodnih suma vodom prije zimskog smrzavanja tla.

Ali sta djeca asfalta znaju odakle potice voda iz cijevi i koliko joj treba od Bjelasnice i Igmana do Vrela Bosne, koliko planina upije vode a koliko marva samosvjesnih ljudi moze potrositi iste te vode :roll:

Hahah ponosno sam dijete ASFALTA, bas kao sto rece!!! U moje naselje voda ne dolazi sa Igmana, nego sa Jahorine i vodosnabijeva svega Opstinu Stari Grad i podrucje Pala i dio oko Pala...postoje i podzemne vode, izvori iz kojih se crpi voda, na Jahorini je bilo oborina koliko-toliko, bazeni su im PUNI, ali oni uvode redukcije iz drugog razloga, ako ti to dosad nije bilo jasno, onda stvarno ne znam na kojoj planeti ti zivis!!! Zamisli, vode nema od dana kad je povucena odluka o poskupljenu, a sve do tadasnjeg dana je BILO!

Jasno da nema kisa i snijega kao prije, ali svejedno svi ostali gradovi IMAJU VODE, samo glavni grad BiH, OKRUZEN PLANINAMA NEMA!!!
Ja sam reagovao na tvoju nebuloznu opasku kako ni ljetos nije bilo padavina pa je eto bilo vode ;-)
Iz toga je jasno koliko znas o porijeklu (pogotovo vremenskom) vode koju pijes.
A ako imas provjeren izvor informacija iz jahorinskog dijela vodovoda u vezi stanja bazena, javno to objavi umjesto nebuloza o ljetnim padavinama.

Susa traje jos od proljeca na sta su se, kao sto sam vec pisao(http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 0#p6666594), zalili poljoprivrednici iz raznih bransi - dosla i prosla jesen a kisa ni na mapi.
-Sjeti se malo price o suhom koritu Neretve u gornjem toku. Ljudi u Konjicu su pred kraj ljeta govorili kako ne pamte onako nizak vodotok te rijeke.
-Onu branu na Carsiji su spustili kao ocajnicki potez jer je vodostaj Miljacke bio katastrofalan - fekalije su dominirale koritom.
-U Njemackoj, vodostaj rijeke Rajne je prvi put za SEZDESETSEDAM godina toliko opao da je u koritu uoceno nekoliko ogromnih bombi iz WWII. Jedna je teska 1,8 TONA - sigurno nije doplivala koritom do obale vec je vodostaj tek nakon 67 godina opato dovoljno da bi je ljudi uocili. Tolika vremenska distanca odlicno govori o velicini problema zvanog klimatske promjene o kojem bi smo morali vise govoriti.

"Eksplozivna naprava teška 1,8 tona je pronađena nakon što je vodostaj Rajne pao zbog duge suše, te je riječ o bombi koju su 1944. godine ispustili pripadnici Kraljevskog ratnog zrakoplovstva (RAF), piše The Independent."
http://www.24sata.hr/svijet/cak-45000-l ... mbe-244893

"...obje otkrivene prošlog mjeseca na dnu Rajne poslije 65 godina i to zbog pada vodostaja tokom rekordno sušnog novembra."
http://www.sarajevo-x.com/svijet/evropa ... /111204106
Prema tome ne siri teorije zavjere kako suse zapravo nema vec nas laze ViK.

Sve su to stvari koje upozoravaju da je stanje s vodom kriticno.
Last edited by A_I_ on 04/12/2011 22:29, edited 3 times in total.
mirzarb
Posts: 129
Joined: 16/05/2011 11:37

#347 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by mirzarb »

Pa ovo je smješno
Na Dobrinji se voda svukuda izlijeva, a nemamo vode za piće..

kastastrofa.
sijedi
Posts: 255
Joined: 15/04/2007 19:49
Location: desna obala Miljacke

#348 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by sijedi »

Nisrin wrote:@sijedi Jako mi je bitno sta ti mislis i kakve zakljucke iznosis! Hele nejse, imas pravo na misljenje, demokratija je cudo!
Uzivaj i nadam se da ce vode biti nakon 10 dana kise! :oops:

Ako ne bude, pozvat cemo tebe strucnjaka da objasnis zasto je jos uvijek nema!
Dragi moj, ne treba biti ,kako kazes strucnjak.Dovoljno je otici na vrelo Bosne, i pogledati kako to izgleda, zatim prelistati novine od proteklog vremena i vidjeti kakvo je vrijeme bilo u proteklom periodu i kada je zadnji put kisa padala(mislim prava kisa, a ne ovo kao iz usta).To treba uraditi.Zatim uzeti, od sincica ili kcerkice, udzbenik poznavanja prirode i drustva(trci razred)i vidjeti nesto malo o kruzenju vode u prirodi .I to bi bilo to.I naravno, osloboditi se uvjerenja o velikim urotama, zavjerama i sta ti ja znam cime sto se mnogima prividja.
Kolega A_I_ je lijepo napisao o nacinu kako i iz kog izvora voda "nastaje"u odredjenom periodu godine.I mnogima, kojima do ovog njegovog posta nije bilo jasno o postanku vode koju pijemo i trosimo, sad bi trebalo biti.
Hele nejse, kako kazes, ako bude padalo kako kazes deset dana i to ako bude padala kisa, mozemo se i kladiti da ce biti vode.Moj pp da se dogovorimo oko detalja.
Ali mene je strah da ne padne snijeg i da ne stegne studen, a sto je vrlo moguce.I onda smo jeza u ledja uhvatili na redaljku
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#349 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by poznanik »

Nisrin wrote:
A_I_ wrote:Ko ima ikakvog pojma o zivotu na Zemlji, zna da se voda koju ljeti pijemo akumulira zimi obilnim snijegom koji pokrije planine i proljetnim obilnim kisama.
Zimi pijemo vodu od jesenjih kisa i zimskog snijega. Jesenje kise su neophodne za ponovno natapanje planina i neophodnih suma vodom prije zimskog smrzavanja tla...
U moje naselje voda ne dolazi sa Igmana, nego sa Jahorine i vodosnabijeva svega Opstinu Stari Grad i podrucje Pala i dio oko Pala...postoje i podzemne vode, izvori iz kojih se crpi voda, na Jahorini je bilo oborina koliko-toliko, bazeni su im PUNI, ali oni uvode redukcije iz drugog razloga, ako ti to dosad nije bilo jasno, onda stvarno ne znam na kojoj planeti ti zivis!!! Zamisli, vode nema od dana kad je povucena odluka o poskupljenu, a sve do tadasnjeg dana je BILO!

Jasno da nema kisa i snijega kao prije, ali svejedno svi ostali gradovi IMAJU VODE, samo glavni grad BiH, OKRUZEN PLANINAMA NEMA!!!
Danas je objavljena agencijska vijset iz Bugarske da je ovih dana nivo Dunava najniži u posljednjih 50-tak godina. Dunav svoju vodu skuplja još od južne Njemačke, u čemu učestvuju i naše rijeke i potoci. Dakle - zadnjih nekoliko mjeseci, pa i prošle godine, padavine u južnoj Evropi su izostale. Rezultat je očit i na našim vodostajima, i na količinama podzemnih voda. u Sarajevu, Mošćanica teče kapacitetom kao manji potočić, a i ja se sjećam da je nekad plavila faletiće i nanosila veliku štetu nizvodno. Vode je ove godine mnogo manje nego prije, i to je razlog smanjenih količina u vodosnabdijevanju Sarajeva.

Zaboravimo teorije zavjere, pametnije je svima nama da i sami uštedimo vodu kako god i gdje god možemo...
Last edited by poznanik on 04/12/2011 22:48, edited 2 times in total.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#350 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 08/12/2016 15:16, edited 1 time in total.
Post Reply