Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#9926 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by hadzinicasa »

http://thebosniatimes.ba/clanak/9846

na temu vode i "Saburaja", ali i svega ostaloga.

STRPLJIV – SMRDLJIV Latić Hulusić: Mi smo jedna napaćena vojska saburaja

Cijeli život živim sa doktrinom da je strpljenje jedna od najbitnijih vrlina. Na sve što te loše zadesi uvijek se nađe neko ko iz najbolje namjere ili da te skine sa dnevnog reda pa ti kao odgovor na sve kaže “Imaj strpljenja”. Ili ti “Sabur, samo sabur”.

Sinoć sam došla sa terena u jedanaest. Poslije radnog dana od dvanaest sati na nogama, malo na kiši, malo u prašnjavim reportažnim kolima, jedino što te može vratiti u život je vruć tuš. Odsaburam tih dvanaest sati nadajući se onom trenutku rahatluka kad vruća voda konačno počne teći po sluđenog glavi. A onda odvrnem česmu i iz nje čujem samo krik suhih cijevi. Ja živim u Sarajevu, gradu u zemlji u kojoj se, kad sam u osnovnoj školi bila, pričalo kako je naša zemlja vrijedna jer obiluje nečim za što bi neke zemlje dale svu naftu svijeta – vodom. Džaba svima sve, mi imamo vodu. Sjetih se tog referata iz geografije sinoć dok sam u nevjerici buljila u česmu. Da bi stvari bile gore, znam da je redukcija vode na snazi već ozbiljan broj godina, ali odbijam da se pomirim sa tom gadnom činjenicom, svaku noć joj se nadam iza jedanaest i odbijam prizore kanistera po kupatilu jer malo me šta podsjeti na rat više od mirisa ustajale vode.

Nego, da ne trošim vaše strpljenje dok ovo čitate i da se vratim na stvar. Zna li iko od vas koji ste nas odgajali, podučavali i pisali o strpljenju gdje čovjek prestane biti strpljiv, a postane napaćeni beskičmenjak? Gdje je granica koja dijeli sabur od kukavičluka i konformizma. Kada prestaneš plivati niz vodu znajući da te vodopad čeka ako ne počneš plivati u kontru struji?

Ispričao mi je kolega nedavno vic na ovu temu i kaže – Kako se zove posljednji bosanski ratnik – Saburaj! I to je tako tačno. Mi smo jedna napaćena vojska saburaja, kao kad hoćeš da kažeš da si samuraj, a nemaš vode da opereš sline pa balav kažeš da si saburaj. Mi smo vojska saburaja koja pluta nizvodno, pa će presaburati i vodopad i na kraju upasti u govna uz jedno tiho i strpljivo –Buć! Onda ćemo mjesecima pričati kako smrdi plutajući u tom viru, a onda se lagano navikavati da nam je to novo stanište. Hrabrićemo jedni druge rečenicama “Izdrži Mujo, izdržala je Bosna i gore”, “Strpljen, spašen”…

Iz mjeseca u mjesec, saburaji se bore svojim online mačevima i jezicima na kafama protiv sarajevskog Vodovoda. Prestanu lupati dosjetke samo na par sati dok dođe voda pa to vrijeme odmaknu od računara i popale mašine za veš i napune flaše za sutra.

Od kako su počeli problemi sa vodosnadbdijevanjem, nemoguće glupa saopćenja i razlozi zašto vode nema i građenje izbornih platformi na obećanjima da će u Sarajevu, gradu na toliko izvorišta pitke vode – biti vode! Nisu bili razlogom da se izađe na ulicu i zahtijeva – voda. Ona ista koju sam platila za august koji sam bila pet dana u kući kao da sam punila rezervoar u kojem mi se kupa nilski konj. Nije uspjeh u vođenju jedne zajednice Sarajevu osigurati vodu na česmi. To možda jeste historijski poduhvat u Kairu, ali ostaviti Sarajevo žednim može samo sistematski višegodišnji bezobrazluk.

Samo da se zna, biti strpljiv ne znači plivati u govnima i pričati kako sve miriše. Biti strpljiv znači na lijep način se boriti protiv nepravde, neimaštine i terora. Nije saburanje lajanje po kafama i online dok nam grla ne presuše, a ruke se za prljave tastature ne zalijepe. Takvo ponašanje krasi osujećene, nestrpljive, neorganizovane i kukavice. Biti strpljiv znači strpljivo stajati ispred sarajevskog Vodovoda i vlade Kantona i tražiti strpljivo istražene i pripremljene izvještaje o potrošnji i o onome što se uradilo do sada da vode opet bude. Pa onda strpljivo tražiti krivične istrage protiv onih za koje se sumnja da su na štetu cijevi kupovali automobile. Strpljivo treba istražiti i problem obračunavanja zraka umjesto vode na mjernim satovima. Strpljenje je ostati na ulici dok voda ne dođe. Nije strpljenje buljiti do sabaha u česmu čekajući kap koji plaćaš kao da će zlato kanuti.

Ugledajmo se, dragi moji saburaji na ove koji nas strpljivo varaju dvije decenije i strpljivo obećavaju med i mlijeko ako se još četiri godine strpimo, a ni vode ne daju više. Njima ništa nije mrsko. Strpljivo kradu, strpljivo troše, strpljivo nam i unučad zadužuju. Mi brzopleto biramo, brzopleto odustajemo od svojih prava i brzopleto šaljemo djecu da peru toalete po svijetu gdje ima vode.

Nije nikakva moralna, etička ni vjerska vrijednost strpljiv i smrdljiv leći u nadi da ćeš se probuditi u boljem svijetu, a da u tu nadu ništa od sebe nisi investirao. Nije dovoljno nekada samo platiti račun od vode i nadati se da će je ujutro biti. Oni kojima se računi plaćaju, a vode nema, nije baš bitno čime će prati grijehe, a grijeh je narod žeđu mučiti. Ali, šta ćemo mi, balavi i neokupani saburaji, kada ne budemo imali pred djecom čime savjest oprati jer smo ih rađali, a ništa im ne ostavljamo?
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#9927 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by hadzinicasa »

Alhemicarkaa wrote:
vjesticanametli wrote:Ni ja nisam bila dio igre politicke tada .....od tada do danas masa nas se iselila pa sad nek na minus 20 stoji onaj ko je tada sjedio u kafani
Ni ja nisam bila. A imala sam i manje motiva od vecine koji du tad sjedili u kafani i smijali se.
Nek sad oni dignu dupe, ali ja se ipak necu smijati, iako u mom naselju ne nestaje vode, kad se dignu i organizuju nesto. Ja cu doci. Ali medju prvim nikad vise. Stajacu uredno kao hiljadu neki gradjanin.
ja vise necu doci.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#9928 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by wewa »

hadzinicasa wrote:http://thebosniatimes.ba/clanak/9846

na temu vode i "Saburaja", ali i svega ostaloga.

STRPLJIV – SMRDLJIV Latić Hulusić: Mi smo jedna napaćena vojska saburaja

Cijeli život živim sa doktrinom da je strpljenje jedna od najbitnijih vrlina. Na sve što te loše zadesi uvijek se nađe neko ko iz najbolje namjere ili da te skine sa dnevnog reda pa ti kao odgovor na sve kaže “Imaj strpljenja”. Ili ti “Sabur, samo sabur”.

Sinoć sam došla sa terena u jedanaest. Poslije radnog dana od dvanaest sati na nogama, malo na kiši, malo u prašnjavim reportažnim kolima, jedino što te može vratiti u život je vruć tuš. Odsaburam tih dvanaest sati nadajući se onom trenutku rahatluka kad vruća voda konačno počne teći po sluđenog glavi. A onda odvrnem česmu i iz nje čujem samo krik suhih cijevi. Ja živim u Sarajevu, gradu u zemlji u kojoj se, kad sam u osnovnoj školi bila, pričalo kako je naša zemlja vrijedna jer obiluje nečim za što bi neke zemlje dale svu naftu svijeta – vodom. Džaba svima sve, mi imamo vodu. Sjetih se tog referata iz geografije sinoć dok sam u nevjerici buljila u česmu. Da bi stvari bile gore, znam da je redukcija vode na snazi već ozbiljan broj godina, ali odbijam da se pomirim sa tom gadnom činjenicom, svaku noć joj se nadam iza jedanaest i odbijam prizore kanistera po kupatilu jer malo me šta podsjeti na rat više od mirisa ustajale vode.

Nego, da ne trošim vaše strpljenje dok ovo čitate i da se vratim na stvar. Zna li iko od vas koji ste nas odgajali, podučavali i pisali o strpljenju gdje čovjek prestane biti strpljiv, a postane napaćeni beskičmenjak? Gdje je granica koja dijeli sabur od kukavičluka i konformizma. Kada prestaneš plivati niz vodu znajući da te vodopad čeka ako ne počneš plivati u kontru struji?

Ispričao mi je kolega nedavno vic na ovu temu i kaže – Kako se zove posljednji bosanski ratnik – Saburaj! I to je tako tačno. Mi smo jedna napaćena vojska saburaja, kao kad hoćeš da kažeš da si samuraj, a nemaš vode da opereš sline pa balav kažeš da si saburaj. Mi smo vojska saburaja koja pluta nizvodno, pa će presaburati i vodopad i na kraju upasti u govna uz jedno tiho i strpljivo –Buć! Onda ćemo mjesecima pričati kako smrdi plutajući u tom viru, a onda se lagano navikavati da nam je to novo stanište. Hrabrićemo jedni druge rečenicama “Izdrži Mujo, izdržala je Bosna i gore”, “Strpljen, spašen”…

Iz mjeseca u mjesec, saburaji se bore svojim online mačevima i jezicima na kafama protiv sarajevskog Vodovoda. Prestanu lupati dosjetke samo na par sati dok dođe voda pa to vrijeme odmaknu od računara i popale mašine za veš i napune flaše za sutra.

Od kako su počeli problemi sa vodosnadbdijevanjem, nemoguće glupa saopćenja i razlozi zašto vode nema i građenje izbornih platformi na obećanjima da će u Sarajevu, gradu na toliko izvorišta pitke vode – biti vode! Nisu bili razlogom da se izađe na ulicu i zahtijeva – voda. Ona ista koju sam platila za august koji sam bila pet dana u kući kao da sam punila rezervoar u kojem mi se kupa nilski konj. Nije uspjeh u vođenju jedne zajednice Sarajevu osigurati vodu na česmi. To možda jeste historijski poduhvat u Kairu, ali ostaviti Sarajevo žednim može samo sistematski višegodišnji bezobrazluk.

Samo da se zna, biti strpljiv ne znači plivati u govnima i pričati kako sve miriše. Biti strpljiv znači na lijep način se boriti protiv nepravde, neimaštine i terora. Nije saburanje lajanje po kafama i online dok nam grla ne presuše, a ruke se za prljave tastature ne zalijepe. Takvo ponašanje krasi osujećene, nestrpljive, neorganizovane i kukavice. Biti strpljiv znači strpljivo stajati ispred sarajevskog Vodovoda i vlade Kantona i tražiti strpljivo istražene i pripremljene izvještaje o potrošnji i o onome što se uradilo do sada da vode opet bude. Pa onda strpljivo tražiti krivične istrage protiv onih za koje se sumnja da su na štetu cijevi kupovali automobile. Strpljivo treba istražiti i problem obračunavanja zraka umjesto vode na mjernim satovima. Strpljenje je ostati na ulici dok voda ne dođe. Nije strpljenje buljiti do sabaha u česmu čekajući kap koji plaćaš kao da će zlato kanuti.

Ugledajmo se, dragi moji saburaji na ove koji nas strpljivo varaju dvije decenije i strpljivo obećavaju med i mlijeko ako se još četiri godine strpimo, a ni vode ne daju više. Njima ništa nije mrsko. Strpljivo kradu, strpljivo troše, strpljivo nam i unučad zadužuju. Mi brzopleto biramo, brzopleto odustajemo od svojih prava i brzopleto šaljemo djecu da peru toalete po svijetu gdje ima vode.

Nije nikakva moralna, etička ni vjerska vrijednost strpljiv i smrdljiv leći u nadi da ćeš se probuditi u boljem svijetu, a da u tu nadu ništa od sebe nisi investirao. Nije dovoljno nekada samo platiti račun od vode i nadati se da će je ujutro biti. Oni kojima se računi plaćaju, a vode nema, nije baš bitno čime će prati grijehe, a grijeh je narod žeđu mučiti. Ali, šta ćemo mi, balavi i neokupani saburaji, kada ne budemo imali pred djecom čime savjest oprati jer smo ih rađali, a ništa im ne ostavljamo?
uh. :cry:
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#9929 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Innovation »

Gdje se mogu vidjeti zatezne kamate za racun za vodu?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40816
Joined: 29/06/2011 23:39

#9930 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by dječak sa šibicama »

Sad je i EPBiH pocela sa starim navikama, vec dvije noci tacno u pola 1 ujutro "istekaju" cijeli moj komsiluk (Velesici, Kosevsko, Bare) i to traje oko 5 minuta.

taman da sjebu elektricne uredjaje ljudima. Stoka.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9931 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by amar1994 »

:lol: :lol: :lol:

obrisase nam postove o kAncertu :lol: :lol: , ziva realnost , okupice se hiljade ispranih mozgova da se bacaju u transu , al mogu i bez vode , jebo vodu neka turbo folka , bruda i minjaka alami :lol: :lol: :izet:

:sax:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#9932 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by O'zone »

Saburaj....sviđa mi se...i opis je extra.
kad hoćeš da kažeš da si samuraj, a nemaš vode da opereš sline pa balav kažeš da si saburaj
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#9933 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by gurabija78 »

O'zone wrote:
jao_situacije wrote:nek ozon preimenuje ovu temu u "treba"

treba ovo
treba ono

isto ona stranica na fejsu
:thumbup:

Treba bit saburli jer uvijek može bit gore :D

Ne znamo mi ljudi ništa osim ćutit i durat. Nema ovdje više ni pobune ni protesta ni građanske neposlušnosti jer nema materijala.
Nekadašnji pobunjenici ili se ustrančili ili otišli ili jednostavno vode svakodnevnu borbu za preživljavanje (valja panju na sto donijeti).

Fino Dozer kaže za 02/2014, tad su se prvi put usrali za ovih 20 i Kusur godina kako vladaju. Masa destruktivnih namjera a bez kontrole. Svako par minuta nove vijesti.....plaćenici, ubačeni elementi, narkotici, ekavica, specijalci na Vracama....pridružiše se tome bratija iz drugog entiteta jer prepadoše se za svoj feud...al jbga kod nas kako se elan brzo digne tako brzo i spadne a što je najgore od svega dođu NVO specijalisti da oni objašnjavaju kako se to radi demokratski na Zapadu i kako su njih učili na seminarima i sve sjebu.

Ovo je Bosna ovdje samo toljaga radi. Ne demokratija, ne razgovor, ne ultimatum, ne zahtjev,.... samo toljaga. Toljagom se sve kaže....ne moraš ništa verbalno govoriti sami skontaju zašto si nezadovoljan i šta treba promjeniti te se nakon dva dana privijanja glavica crvenog luka na uboje bacaju na posao i uspješno ga završe.
samo je grehota austrougarskih zgrada, pored onako lijepih neootomanskih na Poljinama.....
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#9934 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Dozer »

Black swan wrote:ja kad kažem da se masa tih iz prvih redova s protesta iselila dozer me napade da nije istina :D

ja više ne idem na proteste

bez mene

a što se tiče facebook grupa ne treba meni mali brankovićev prijetiti u porukama :D jer su me neki s fejk nikovima stavili za komadanta grupe :D 2008.
samo fb grupe koje donose keš me zanimaju :thumbup:
Ko te nap'o ba? Dze? :shock:
Ja rekoh da znam za sve to. Znam i koga su i kako sikanirali, ko je radi toga izgubio posao, i ko je radi toga na kraju otisao u Cemeriku.
NIje to masa, nego 1 covjek ba.

Veicni ostalih nisu mogli nista, jer nisu/nismo radili tamo gdje su oni mogli bilo sta. Mozda zato oni protesti i jesu trajali koliko su trajali, i bili relativno uspjesni.
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#9935 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Alhemicarkaa »

Dozer wrote:
Black swan wrote:ja kad kažem da se masa tih iz prvih redova s protesta iselila dozer me napade da nije istina :D

ja više ne idem na proteste

bez mene

a što se tiče facebook grupa ne treba meni mali brankovićev prijetiti u porukama :D jer su me neki s fejk nikovima stavili za komadanta grupe :D 2008.
samo fb grupe koje donose keš me zanimaju :thumbup:
Ko te nap'o ba? Dze? :shock:
Ja rekoh da znam za sve to. Znam i koga su i kako sikanirali, ko je radi toga izgubio posao, i ko je radi toga na kraju otisao u Cemeriku.
NIje to masa, nego 1 covjek ba.

Veicni ostalih nisu mogli nista, jer nisu/nismo radili tamo gdje su oni mogli bilo sta. Mozda zato oni protesti i jesu trajali koliko su trajali, i bili relativno uspjesni.
Jedan otisao u Njemacku, jedna u Spaniju, od onih s kojima sam ja ostala u kontaktu. Ima ih jos sigurno.
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#9936 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Dozer »

hadzinicasa wrote:http://thebosniatimes.ba/clanak/9846

na temu vode i "Saburaja", ali i svega ostaloga.

STRPLJIV – SMRDLJIV Latić Hulusić: Mi smo jedna napaćena vojska saburaja

Cijeli život živim sa doktrinom da je strpljenje jedna od najbitnijih vrlina. Na sve što te loše zadesi uvijek se nađe neko ko iz najbolje namjere ili da te skine sa dnevnog reda pa ti kao odgovor na sve kaže “Imaj strpljenja”. Ili ti “Sabur, samo sabur”.

Sinoć sam došla sa terena u jedanaest. Poslije radnog dana od dvanaest sati na nogama, malo na kiši, malo u prašnjavim reportažnim kolima, jedino što te može vratiti u život je vruć tuš. Odsaburam tih dvanaest sati nadajući se onom trenutku rahatluka kad vruća voda konačno počne teći po sluđenog glavi. A onda odvrnem česmu i iz nje čujem samo krik suhih cijevi. Ja živim u Sarajevu, gradu u zemlji u kojoj se, kad sam u osnovnoj školi bila, pričalo kako je naša zemlja vrijedna jer obiluje nečim za što bi neke zemlje dale svu naftu svijeta – vodom. Džaba svima sve, mi imamo vodu. Sjetih se tog referata iz geografije sinoć dok sam u nevjerici buljila u česmu. Da bi stvari bile gore, znam da je redukcija vode na snazi već ozbiljan broj godina, ali odbijam da se pomirim sa tom gadnom činjenicom, svaku noć joj se nadam iza jedanaest i odbijam prizore kanistera po kupatilu jer malo me šta podsjeti na rat više od mirisa ustajale vode.

Nego, da ne trošim vaše strpljenje dok ovo čitate i da se vratim na stvar. Zna li iko od vas koji ste nas odgajali, podučavali i pisali o strpljenju gdje čovjek prestane biti strpljiv, a postane napaćeni beskičmenjak? Gdje je granica koja dijeli sabur od kukavičluka i konformizma. Kada prestaneš plivati niz vodu znajući da te vodopad čeka ako ne počneš plivati u kontru struji?

Ispričao mi je kolega nedavno vic na ovu temu i kaže – Kako se zove posljednji bosanski ratnik – Saburaj! I to je tako tačno. Mi smo jedna napaćena vojska saburaja, kao kad hoćeš da kažeš da si samuraj, a nemaš vode da opereš sline pa balav kažeš da si saburaj. Mi smo vojska saburaja koja pluta nizvodno, pa će presaburati i vodopad i na kraju upasti u govna uz jedno tiho i strpljivo –Buć! Onda ćemo mjesecima pričati kako smrdi plutajući u tom viru, a onda se lagano navikavati da nam je to novo stanište. Hrabrićemo jedni druge rečenicama “Izdrži Mujo, izdržala je Bosna i gore”, “Strpljen, spašen”…

Iz mjeseca u mjesec, saburaji se bore svojim online mačevima i jezicima na kafama protiv sarajevskog Vodovoda. Prestanu lupati dosjetke samo na par sati dok dođe voda pa to vrijeme odmaknu od računara i popale mašine za veš i napune flaše za sutra.

Od kako su počeli problemi sa vodosnadbdijevanjem, nemoguće glupa saopćenja i razlozi zašto vode nema i građenje izbornih platformi na obećanjima da će u Sarajevu, gradu na toliko izvorišta pitke vode – biti vode! Nisu bili razlogom da se izađe na ulicu i zahtijeva – voda. Ona ista koju sam platila za august koji sam bila pet dana u kući kao da sam punila rezervoar u kojem mi se kupa nilski konj. Nije uspjeh u vođenju jedne zajednice Sarajevu osigurati vodu na česmi. To možda jeste historijski poduhvat u Kairu, ali ostaviti Sarajevo žednim može samo sistematski višegodišnji bezobrazluk.

Samo da se zna, biti strpljiv ne znači plivati u govnima i pričati kako sve miriše. Biti strpljiv znači na lijep način se boriti protiv nepravde, neimaštine i terora. Nije saburanje lajanje po kafama i online dok nam grla ne presuše, a ruke se za prljave tastature ne zalijepe. Takvo ponašanje krasi osujećene, nestrpljive, neorganizovane i kukavice. Biti strpljiv znači strpljivo stajati ispred sarajevskog Vodovoda i vlade Kantona i tražiti strpljivo istražene i pripremljene izvještaje o potrošnji i o onome što se uradilo do sada da vode opet bude. Pa onda strpljivo tražiti krivične istrage protiv onih za koje se sumnja da su na štetu cijevi kupovali automobile. Strpljivo treba istražiti i problem obračunavanja zraka umjesto vode na mjernim satovima. Strpljenje je ostati na ulici dok voda ne dođe. Nije strpljenje buljiti do sabaha u česmu čekajući kap koji plaćaš kao da će zlato kanuti.

Ugledajmo se, dragi moji saburaji na ove koji nas strpljivo varaju dvije decenije i strpljivo obećavaju med i mlijeko ako se još četiri godine strpimo, a ni vode ne daju više. Njima ništa nije mrsko. Strpljivo kradu, strpljivo troše, strpljivo nam i unučad zadužuju. Mi brzopleto biramo, brzopleto odustajemo od svojih prava i brzopleto šaljemo djecu da peru toalete po svijetu gdje ima vode.

Nije nikakva moralna, etička ni vjerska vrijednost strpljiv i smrdljiv leći u nadi da ćeš se probuditi u boljem svijetu, a da u tu nadu ništa od sebe nisi investirao. Nije dovoljno nekada samo platiti račun od vode i nadati se da će je ujutro biti. Oni kojima se računi plaćaju, a vode nema, nije baš bitno čime će prati grijehe, a grijeh je narod žeđu mučiti. Ali, šta ćemo mi, balavi i neokupani saburaji, kada ne budemo imali pred djecom čime savjest oprati jer smo ih rađali, a ništa im ne ostavljamo?
I, takodjer strpljivo, porazbijati par glava u toj istoj vladi i ViK-u, ali i u centrali SDA koja svim tim telediriguje 20+ godina. Strpljivo...
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#9937 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by O'zone »

gurabija78 wrote:
samo je grehota austrougarskih zgrada, pored onako lijepih neootomanskih na Poljinama.....
Koliko god Sam uvijek bio i uvijek ću biti protiv uništavanja "društvene imovine"....zgrada se obnovi, napravi se kakva je bila svjedoci smo tome svakodnevno...međutim kad tebi neko da prostiš sjebe dan-dva, mjesec-dva, godinu-dvije, desetljeće-dva, života tu povratka nema. To je prošlo i niko ga vratiti ne može. Tako ako se gleda na štetu mi više štetujemo o materijalno i fizički od 2014 na ovamo nego što smo štetovali tog Februara u smislu infrastrukture.
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#9938 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by walk_M-A-N »

Šta više reći?
Ponoviti da su nedostojni preuzeli i oteli.
Premijer ublehaš, koji je na poznat način završio Dif.
I kolega mu direktor koji ga je valjda redovnije završio.
I ministar koji je u nepoznato vrijeme završio sociologiju.
I da oni završavaju decenije stranačke pljačke i uništavanja.
Nije to ništa novo, ali eto da je tema aktuelna.

Samo je bezvezna i grozna priča o rušenju. Velika šteta bez rezultata.
Kada je “Tajo“ otjeran, došao je gori, Mehmedić. Pa tu negdje, ništa bolji Zeljković. A nakon protesta još gori Kozadra. Ne znam može li štetniji od ovog sada.
Ne znam kako djelovati, jesmo li trebali podržati onu vodoodbranu.

I imaju li izbori ikakve koristi.
Ako malo imaju, jedini koji koliko toliko, minimalno, pokazuju neku odgovornost, su Naša stranka.
Mada imaju nevjerovatan gaf glasanja za Konakovićev puč kada je smijenio Skupštinu.
I nisu ni oni spremili rješenja. Tek slabašna nada da ne bi postavljali sportiste i muzičare i kopali ulice samo da stave nečije cijevi.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#9939 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

Image
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#9940 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Innovation »

Nadzorni odbor smijenio Hadzica.
:novine: :roll:
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#9941 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by azurna_obala »

Joj ljudi, hoće li iko išta organizovati konkretno???
Jebo te, bebac svu noć temperaturu imao, stavljala obloge, pa ne daj Bože da je bila viša, a imamo još jednu vjerovatno istu noć pred nama, a ja ga ne mogu istusirati!

A tokom dana da i ne govorim! :cry:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24855
Joined: 08/09/2005 20:08

#9942 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Haris.ba »

azurna_obala wrote:Joj ljudi, hoće li iko išta organizovati konkretno???
Jebo te, bebac svu noć temperaturu imao, stavljala obloge, pa ne daj Bože da je bila viša, a imamo još jednu vjerovatno istu noć pred nama, a ja ga ne mogu istusirati!

A tokom dana da i ne govorim! :cry:
Pitala me doktorica u Beču kako sam djetetu skidao temperaturu. Reko tuširao ga hladnom vodom. Kaže kako? Pa kako ću drugačije? Stavio djete u kadu, i upalio vodu.
Zna mi po imenu odakle dolazim. I nije mogla otrpiti pa mi kaže kakve su to nehumane komunističke metode. :D

Dijete se stavi u toplu vodu. I onda se dosipa hladna voda.

Šta hoću da napišem? Izbori su svake dvije godine. Pa....birajte.

A danas nema vode po noći, malo po danu. Pa na kraju neće biti nikako. Laganini. Kifline bečlijske metode. :run:
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#9943 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by azurna_obala »

Haris.ba wrote:
azurna_obala wrote:Joj ljudi, hoće li iko išta organizovati konkretno???
Jebo te, bebac svu noć temperaturu imao, stavljala obloge, pa ne daj Bože da je bila viša, a imamo još jednu vjerovatno istu noć pred nama, a ja ga ne mogu istusirati!

A tokom dana da i ne govorim! :cry:
Pitala me doktorica u Beču kako sam djetetu skidao temperaturu. Reko tuširao ga hladnom vodom. Kaže kako? Pa kako ću drugačije? Stavio djete u kadu, i upalio vodu.
Zna mi po imenu odakle dolazim. I nije mogla otrpiti pa mi kaže kakve su to nehumane komunističke metode. :D

Dijete se stavi u toplu vodu. I onda se dosipa hladna voda.

Šta hoću da napišem? Izbori su svake dvije godine. Pa....birajte.

A danas nema vode po noći, malo po danu. Pa na kraju neće biti nikako. Laganini. Kifline bečlijske metode. :run:
Nisi valjda hladnom odmah :shock:

Pa birala sam, ali moji nisu prošli! Kako doprijeti ljudima do mozga, ljudi radije idu na sigurno i provjereno gore, nego da probaju i nešto novo. Comfort zone što bi rekli Amerikanci.
User avatar
Truba
Posts: 81764
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#9944 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Truba »

Dozer wrote: NIje to masa, nego 1 covjek ba.
meni je svako organizator ko je držao mikrofon printao materijale i dijelio ljudima te nešto konkretno radio

pripomoć sam bio ja i još većina koja je samo stajala tu kao i u većini pojava u društvu...desetak ljudi radi ostali slijede

očito je problem u razumijevanju pojma organizator i organizacija

oprosti i nećemo više :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9945 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by amar1994 »

bitanga_sa_otesa wrote:Image
aj :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#9946 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Alhemicarkaa »

azurna_obala wrote:Joj ljudi, hoće li iko išta organizovati konkretno???
Jebo te, bebac svu noć temperaturu imao, stavljala obloge, pa ne daj Bože da je bila viša, a imamo još jednu vjerovatno istu noć pred nama, a ja ga ne mogu istusirati!

A tokom dana da i ne govorim! :cry:
Nece. Svi sjede i pitaju hoce li ko :skoljka:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#9947 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by amar1994 »

Haris.ba wrote:
azurna_obala wrote:Joj ljudi, hoće li iko išta organizovati konkretno???
Jebo te, bebac svu noć temperaturu imao, stavljala obloge, pa ne daj Bože da je bila viša, a imamo još jednu vjerovatno istu noć pred nama, a ja ga ne mogu istusirati!

A tokom dana da i ne govorim! :cry:
Pitala me doktorica u Beču kako sam djetetu skidao temperaturu. Reko tuširao ga hladnom vodom. Kaže kako? Pa kako ću drugačije? Stavio djete u kadu, i upalio vodu.
Zna mi po imenu odakle dolazim. I nije mogla otrpiti pa mi kaže kakve su to nehumane komunističke metode. :D

Dijete se stavi u toplu vodu. I onda se dosipa hladna voda.

Šta hoću da napišem? Izbori su svake dvije godine. Pa....birajte.

A danas nema vode po noći, malo po danu. Pa na kraju neće biti nikako. Laganini. Kifline bečlijske metode. :run:
meni su skidali krompirom uvijek , nikad tusem :D :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#9948 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by JThomas »

a ništa više rakijske obloge?

ne da hadžija?
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#9949 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Dozer »

Black swan wrote:
Dozer wrote: NIje to masa, nego 1 covjek ba.
meni je svako organizator ko je držao mikrofon printao materijale i dijelio ljudima te nešto konkretno radio

pripomoć sam bio ja i još većina koja je samo stajala tu kao i u većini pojava u društvu...desetak ljudi radi ostali slijede

očito je problem u razumijevanju pojma organizator i organizacija

oprosti i nećemo više :D
Znaci, ja sam spadao u organizatore/organizaciju :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 24855
Joined: 08/09/2005 20:08

#9950 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Haris.ba »

Raja, može pomoć?

Hoću da sastavim oglas i stavim na o l x.

"Pružam usluge upravljanja nad finansijskim sredstvima stranih donatora na projektu organiziranja demokratskih aktivnosti građana, a u vezi "redukcije vode u Sarajevu".

Može ovako? Iako lično ne vjerujem da imaju redukcije - svakako nemam ništa protiv ako neko plaća.
Post Reply