Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
jao_situacije
Posts: 17943
Joined: 29/03/2014 19:20

#7476 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by jao_situacije »

Haris.ba wrote:
jao_situacije wrote:ovdje uvoditi jpp u vodovod, a vode imaš koliko god trebaš je epska nesposobnost i kriminal
Narod to hoće. Čim to dopušta na izborima.
vidjećemo, zbog vode bi moglo svašta biti
User avatar
Haris.ba
Posts: 24409
Joined: 08/09/2005 20:08

#7477 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Haris.ba »

jao_situacije wrote:
Haris.ba wrote:
jao_situacije wrote:ovdje uvoditi jpp u vodovod, a vode imaš koliko god trebaš je epska nesposobnost i kriminal
Narod to hoće. Čim to dopušta na izborima.
vidjećemo, zbog vode bi moglo svašta biti
Nadam se, ali sumnjam.

Kad nam je godinama svejedno možeš li se plaknuti iza 23h, šta dalje pričati.
User avatar
Maharadza
Posts: 16700
Joined: 30/01/2013 15:13

#7478 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Maharadza »

Haris.ba wrote:
jao_situacije wrote:
Haris.ba wrote:
Narod to hoće. Čim to dopušta na izborima.
vidjećemo, zbog vode bi moglo svašta biti
Nadam se, ali sumnjam.

Kad nam je godinama svejedno možeš li se plaknuti iza 23h, šta dalje pričati.
Image

Nije ni Baketu lahko... :mrgreen:
BadBoy
Posts: 8049
Joined: 01/11/2005 21:55

#7479 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by BadBoy »

VjecitiStudent wrote:
Milion puta bolje ogranizovane zemlje su, nakon eksperimenata sa raznim oblicima i JPP i privatizacije, vratile vodosnabdijevanje pod državnu upravu, a kod nas ovako "poštenih i nekorumpiranih" će da procvjeta. :-)
Jel ti palo napamet, da su namjerno sjebali vodovod upravo zato da bi nam lakše uvalili JPP?
Poznato mi je i to. Vodosnabdjevanje je goruća tema u većini normalnih zemalja i sa tim ne smije niko da se igra. Ali ja se nikako ne mogu prikloniti ideji da su namjerno sjebali vodovod. Mislim da je ovo čisti primjer nesposobnosti i neznanja.
User avatar
drug_profi
Posts: 50218
Joined: 16/07/2012 16:00

#7480 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by drug_profi »

Ovo jeste produkt neznanja jer vec dugo su tamo odgovorni postavljani po stranačkoj podobnosti.
Sistem se urušio jer se sve što stiže u kasu isplaćivalo, a ne ulagalo. I to je produkt balijskog mentaliteta.
Da se razumijemo, ne govorim o narodu, već o specifičnom mentalitetu koji je neovisan od vjere i nacije.
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#7481 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Nepass »

BadBoy wrote:
VjecitiStudent wrote:
Milion puta bolje ogranizovane zemlje su, nakon eksperimenata sa raznim oblicima i JPP i privatizacije, vratile vodosnabdijevanje pod državnu upravu, a kod nas ovako "poštenih i nekorumpiranih" će da procvjeta. :-)
Jel ti palo napamet, da su namjerno sjebali vodovod upravo zato da bi nam lakše uvalili JPP?
Poznato mi je i to. Vodosnabdjevanje je goruća tema u većini normalnih zemalja i sa tim ne smije niko da se igra. Ali ja se nikako ne mogu prikloniti ideji da su namjerno sjebali vodovod. Mislim da je ovo čisti primjer nesposobnosti i neznanja.
Pa kontam koliko ima neznanja toliko je i namjerno.
Isto sad rade sa domom zdravlja ks. Samo sto je tek krenulo pa se ne osjeti. Naravno kako je krenula reforma zdravstva i kako polako porodicna pocinje ici u privatne ambulante. A PM je stub dz-a.
Za 6-7g ce biti pomagnjavija kao za vik.
Da se vratim na temu, svaku noc redukcija od 00-05h :izet:
izgubljena dusa
Posts: 573
Joined: 01/03/2013 19:24

#7482 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by izgubljena dusa »

Himna vik-a je davno napisana :shock:

https://www.youtube.com/watch?v=5WBgGifknGQ

Za razliku od drzavne, ova himna ima odgovarajuci tekst
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#7483 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Dr. Kuca »

Sta im predstavlja to sto zavrnu vodu u pola 12 a puste u 3?
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10878
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#7484 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Prpa.ba »

Umanje racun za struju za sedminu i plus posto su pripadnici SDA imaju satisfakciju da gradjanima Sarajeva uskracuju civilizacijsku tekovinu. :-D
User avatar
drug_profi
Posts: 50218
Joined: 16/07/2012 16:00

#7485 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by drug_profi »

Dr. Kuca wrote:Sta im predstavlja to sto zavrnu vodu u pola 12 a puste u 3?
Mislim da je to nova nagradna igra VIKSA.
User avatar
Female_Sa
Posts: 343
Joined: 10/06/2008 08:10

#7486 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Female_Sa »

Ama stede struju, iskljuce pumpu za vodu i kazu nema vode. Pa ja nisam imala vode od 12 navece do 6h ujutro kad su one velike popolave bile. Nazovem i pitam zasto nema vode, a on meni kaze "Gospodjo, to sto pada kiša ne znaci da ima vode. Nestasica" :fazlija: :fazlija: PA da se roknes..
Ne krivim te ljude sto se jave, njima je tako receno da kazu, ali nije normalno da je redukcija tokom cijele godine, tokom sva cetiri godisnja doba. Pitala bih ja naseg dragog Konakovica sta bi on da mu se beba sva ukaki u tri sata ujutro i da nema kapi vode pa da bebu kupa kiselom vodom iz flase, jer druge vode u tom trenutku nema.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#7487 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Dr. Kuca »

drugi profil wrote:
Dr. Kuca wrote:Sta im predstavlja to sto zavrnu vodu u pola 12 a puste u 3?
Mislim da je to nova nagradna igra VIKSA.

Moguce.
User avatar
Logovan
Posts: 94171
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#7488 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Logovan »

Female_Sa wrote:Ama stede struju, iskljuce pumpu za vodu i kazu nema vode. Pa ja nisam imala vode od 12 navece do 6h ujutro kad su one velike popolave bile. Nazovem i pitam zasto nema vode, a on meni kaze "Gospodjo, to sto pada kiša ne znaci da ima vode. Nestasica" :fazlija: :fazlija: PA da se roknes..
Ne krivim te ljude sto se jave, njima je tako receno da kazu, ali nije normalno da je redukcija tokom cijele godine, tokom sva cetiri godisnja doba. Pitala bih ja naseg dragog Konakovica sta bi on da mu se beba sva ukaki u tri sata ujutro i da nema kapi vode pa da bebu kupa kiselom vodom iz flase, jer druge vode u tom trenutku nema.
A izvlakuša im je bila: nije palo dovoljno kiše zato su redukcije. :roll:

Kakva govna, jebem ti.
User avatar
pepeljara
Posts: 6553
Joined: 22/08/2003 00:00

#7489 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by pepeljara »

Female_Sa wrote:Ama stede struju, iskljuce pumpu za vodu i kazu nema vode. Pa ja nisam imala vode od 12 navece do 6h ujutro kad su one velike popolave bile. Nazovem i pitam zasto nema vode, a on meni kaze "Gospodjo, to sto pada kiša ne znaci da ima vode. Nestasica" :fazlija: :fazlija: PA da se roknes..
Ne krivim te ljude sto se jave, njima je tako receno da kazu, ali nije normalno da je redukcija tokom cijele godine, tokom sva cetiri godisnja doba. Pitala bih ja naseg dragog Konakovica sta bi on da mu se beba sva ukaki u tri sata ujutro i da nema kapi vode pa da bebu kupa kiselom vodom iz flase, jer druge vode u tom trenutku nema.
Ovdje su potrebni jaki protesti, da se smjene govna sa vlasti, da se donesu zakoni dok traju protesti, nista ne prepustat obecanjima.

dok narod nema vode, oni kupuju za milion novih auta
dok narod nema vode, oni povecavaju pausale i plate
dok narod nema vode, oni se prepiru oko nacionalnog interesa (citaj svog licnog dzepa)
itd...
User avatar
Truba
Posts: 81202
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#7490 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Truba »

zamislite piramidu

na vrhu su vikovci
a na dnu ste vi koji imate redukcije

da bi oni bili na vrhu baza treba patiti
User avatar
Maharadza
Posts: 16700
Joined: 30/01/2013 15:13

#7491 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Maharadza »

pepeljara wrote:
Female_Sa wrote:Ama stede struju, iskljuce pumpu za vodu i kazu nema vode. Pa ja nisam imala vode od 12 navece do 6h ujutro kad su one velike popolave bile. Nazovem i pitam zasto nema vode, a on meni kaze "Gospodjo, to sto pada kiša ne znaci da ima vode. Nestasica" :fazlija: :fazlija: PA da se roknes..
Ne krivim te ljude sto se jave, njima je tako receno da kazu, ali nije normalno da je redukcija tokom cijele godine, tokom sva cetiri godisnja doba. Pitala bih ja naseg dragog Konakovica sta bi on da mu se beba sva ukaki u tri sata ujutro i da nema kapi vode pa da bebu kupa kiselom vodom iz flase, jer druge vode u tom trenutku nema.
Ovdje su potrebni jaki protesti, da se smjene govna sa vlasti, da se donesu zakoni dok traju protesti, nista ne prepustat obecanjima.

dok narod nema vode, oni kupuju za milion novih auta
dok narod nema vode, oni povecavaju pausale i plate
dok narod nema vode, oni se prepiru oko nacionalnog interesa (citaj svog licnog dzepa)
itd...
Ovdje nikada neće biti napretka dok god Poljine Hills ne budu jedan veliki BONFIRE...

Image
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#7492 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Dr. Kuca »

Poljine, trgovine, trzni centri, tornjevi, zgrade, auta. Ali kod nas se sve ispolitizira tako da nista od toga. Cim vidim onog kosatog debelog sdp drkaca kurca i lizaca guzica odma odem sa protesta.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#7493 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by VjecitiStudent »

Image

Na ovoj, trećoj po redu raspravi, predstavićemo prijedlog Plana akcije i Inicijativu za promjenu Ustava Kantona Sarajevo kojom bi se naši vodeni resursi zaštitili od moguće privatizacije.Pozivamo vas da prisustvujete Trećoj građanskoj javnoj raspravi koja će se održati u četvrtak, 16. marta 2017. godine u 17:00 sati u prostorijama Međunarodnog centra za djecu i omladinu, ulica Kemala Kapetanovića 17 (Grbavica, iza Šopinga).
http://ekoakcija.org/content/treca-grad ... jeva-vodom
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#7494 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by walk_M-A-N »

Vidjećemo je li jača građanska svijesti ili ovi koji dogovaraju kredit, izdaju saopštenje, pa onda prave studiju.
Premijer sam a njih troje. Ali on sve zna, naučio ovo za 70% i zna šta je "isključivi problem "i ne treba mu ni ministar ni ViK, ni bilo ko, ti neka idu u...centar.
A ko je imao posla sa Svjetskom i Evropskom bankom zna koji su to "specijalisti" da prodaju kredit i kamate. Čak ti besplatno naprave studiju :!:
Nije toliko bitno da ViK nema kreditni kapacitet, uvijek se može privatizirati, zar ne, Stranka će tu pomoći.

http://www.avaz.ba/clanak/281832/konako ... itet-vlade
Projekti rekonstrukcije vodovodne mreže, "zelenog grada" i gradskog saobraćaja bili su povod današnjeg sastanka premijera Kantona Sarajevo Elmedina Konakovića s direktorom Ureda Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD) za Bosnu i Hercegovinu Ianom Brownom, zamjenicom direktora za sektor infrastrukture Linom O'Grady i specijalistom za vodu Davidom Tylerom.
Na sastanku je istaknuto da je EBRD angažavao konsultante koji su ažurirali studiju izvodjivosti za rekonstrukciju vodovodne mreže. Sad se očekuje odobrenje menadžmenta iz Londona, kako bi se do kraja maja potpisao ugovor o zajmu koji bi bio namijenjen za prve najurgentnije intervencije na vodovodnoj infrastrukturi.
- Rekonstrukcija vodovodne mreže ostaje prioritet Vlade Kantona Sarajevo - naglasio je premijer Konaković te pojasnio da je potencijal preduzeća "Vodovod i kanalizacija" enorman, ali da gubici vode zbog dotrajale vodovodne mreže i njenog nelegalnog korištenja iznose više od 70 posto.
Istakao je i da u ovoj godini namjeravaju započeti radove na rekonstrukciji mreže, kao i da će učinit sve da se s tim aktivnostima krene.
Po riječima premijera Konakovića, izvorišta vode su kapacitetom dovoljna da zadovolje potrebe za sanbdijevanje Sarajeva pitkom vodom, ali je isključivi problem infrastruktura i menadžment Vodovoda.
Predstavnici EBRD-a izrazili su nezadovoljstvo zbog pasivnog odnosa menadžmenta preduzeća “Vodovod i kanalizacija” te izrazili sumnju da takav odnos može dovesti do problema u realizaciji projekta rekonstrukcije vodovodne mreže.
EBRD ima dobru saradnju s Vladom Kantona Sarajevo, ali smatraju kako je upravo sad došao trenutak da se ona dodatno unaprijedi, te su izrazili spremnost za nove kreditne aranžmane.
User avatar
mayab
Posts: 27025
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#7495 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by mayab »

Image :oops:
User avatar
jao_situacije
Posts: 17943
Joined: 29/03/2014 19:20

#7496 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by jao_situacije »

Black swan wrote:zamislite piramidu

na vrhu su vikovci
a na dnu ste vi koji imate redukcije

da bi oni bili na vrhu baza treba patiti
upravo suprotno baza je kriva

20 000 ilegalnih priključaka, kilometri ilegalnih cijevi
__Phoenix__
Posts: 2668
Joined: 25/10/2013 20:44

#7497 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by __Phoenix__ »

Sve i jedan od tih 20 hiljada uredno dobija račun i vik naplaćuje, isto važi i za struju.
moja tetka
Posts: 262
Joined: 27/11/2015 23:31

#7498 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by moja tetka »

Ulica Ive Andrića, Trg solidarnosti nema vode kažu neki kvar.. Dodijalo više već 5 puta mijenjam nekakav ventil na bojleru........... majstor kaže zbog velikog pritiska probija ventil pa onda topla voda nekontrolisano iscuri iz bojlera............... da li se to i vama dešava . Da najpomenem bojler star godinu dana, ispravan........
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#7499 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Nepass »

Preksinoc sam imao vode u 2h. Izuzetak ili se nesta radi u viku
User avatar
Truba
Posts: 81202
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#7500 Re: Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Post by Truba »

sefte
zamolio ih ja da ti puste :mrgreen:
Post Reply