Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#4401 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Alkos »

Zrak koji izlazi iz česme ujutro postaje sve nepodnošljiviji. U početku je to bilo 1-2 minute, sada je potrebno 5 minuta da se sve normalizuje i da dočekam puni mlaz vode. Užas! Pored toga, smrad koji izlazi je užasan, počinjem se pitati šta pijemo i šta nas očekuje u starosti...
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#4402 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by bull21 »

Alkos wrote:Zrak koji izlazi iz česme ujutro postaje sve nepodnošljiviji. U početku je to bilo 1-2 minute, sada je potrebno 5 minuta da se sve normalizuje i da dočekam puni mlaz vode. Užas! Pored toga, smrad koji izlazi je užasan, počinjem se pitati šta pijemo i šta nas očekuje u starosti...
Znači nisam jedini koji ima problema sa normalizovanjem. Meni tek navečer "probije" normalan mlaz. Ujebu li mi i ovako prastare cijevi, oni će ih plaćati i kopati.
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#4403 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by privremeni »

Alkos wrote:Zrak koji izlazi iz česme ujutro postaje sve nepodnošljiviji. U početku je to bilo 1-2 minute, sada je potrebno 5 minuta da se sve normalizuje i da dočekam puni mlaz vode. Užas! Pored toga, smrad koji izlazi je užasan, počinjem se pitati šta pijemo i šta nas očekuje u starosti...
Prelazak na flasiranu vodu, za utjehu eto kupovat cemo domace.
Zato ce oko Sarajeva i na nekadasnjim sarajevskim vodozastitnim zonama neke nove sarajlijice uzivati u fontanama i vjestackim jezerima. Iskali ste....
User avatar
Dozer
Posts: 28369
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#4404 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Dozer »

To i jeste, vjerovatno, jedna od poenti i razloga redukcija - da se predje na flasiranu vodu.

Vec ranije rekoh - hajde da se isceprka ko su sve vlasnici ili su u talu u punionicama vode. Sve ce biti jasno.
Za pivaru znamo, za Kolu znamo. Sta je s ostalima?
User avatar
tututuuuu
Posts: 2600
Joined: 28/08/2015 22:58

#4405 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by tututuuuu »

sabina1 wrote:
PM72 wrote: Račun dobiješ za UTROŠENU vodu i kubike - ćurko,pa me prijavi i po pet ili deseti put.Dođu ljudi i očitaju vodomjer.Šaht pun vode i može se očitati - nije blato ili koka kola u njemu.Dakle,dobiješ račun za onu količinu vode koja je PROŠLA kroz brojač ili vodomjer.A ne treba biti Nostradamus pa skontati da si šljegla iz vražije matere pa svoje seljačke navike prosipaš u urbanoj sredini.Živiš u gradu i prilagodi se tome.
Kenan pronasao vrhunske potparole. :thumbup:
Ocitanje na potpoljenom vodomjeru se moglo izvrsiti samo sa glavom uronjenom u saht uz naocale za ronjenje , sumnjam da to ovlasteni citaci stanja rade, lakse im je izmisliti tarifu a ostaviti nesaniran kvar.
Racun dobijem za utrosenu vodu I vazduh....vazduh ne placam a necu ni vodu sve dok snadbijevanje ne postane uredno a vazduh odvojen od vode.
Ah da....I opet ti je prijavljen post jer je nacin komunikacije jednak ophodjenju prema potrosacima....ako je to u Kantonu dozvoljeno , na forumu nije dozvoljeno...
Al ovo mu je najbolje "zivis u gradu i prilagodi se tome" :lol: Nemas vode u gradu, varaju te na svakom koraku i prilagodi se tome. :lol: A jakog mi grada u pm s redukcijama vode od 3+ godine.
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#4406 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by privremeni »

tututuuuu wrote: Al ovo mu je najbolje "zivis u gradu i prilagodi se tome" :lol: Nemas vode u gradu, varaju te na svakom koraku i prilagodi se tome. :lol: A jakog mi grada u pm s redukcijama vode od 3+ godine.
Smanji dozivljaj, :-) stalno se zaboravlja cinjenica da vise od polovine stanovnika "grada" ili kako jos vole da tepaju "metropole", poznaje samo ovakav nacin funkcioniranja grada. Kad ne znas za bolje.... dobro ti je i ono sto imas.
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#4407 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Jara »

Tokom ramazana prekinuta redukcija - bilo vode i danju i noću - kako to? :-? :?

P.S. Ne upratih sve postove, ako je već objašnjeno, molim link. :)
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#4408 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Hemera »

Logika zaposlenika vik-a je ako ne koristiš vodu u datom momentu,ne moraš je ni imati.
Znači ne polazi od toga da nekome kada treba da je nema...znači samo se orjentišu prema datom momentu.



Kako samo ograničeno razmišljanje.
User avatar
karanana
Posts: 47203
Joined: 26/02/2004 00:00

#4409 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by karanana »

Jara wrote:Tokom ramazana prekinuta redukcija - bilo vode i danju i noću - kako to? :-? :?

P.S. Ne upratih sve postove, ako je već objašnjeno, molim link. :)
dao allah.

prije par godina kad su digli cijenu takodjer su ukinuli redukcije jedno vrijeme. dok im se opet nije digo i dok opet nisu poceli chetnikovati po narodu.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#4410 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by vjesticanametli »

Pa.zamisli da nije bilo vode da se osole u 4 ujutru i da pischaju ......nosi ih do vraga vise....naravno da ima vide i nije do vode
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#4411 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by DaffyDuck »

Jara wrote:Tokom ramazana prekinuta redukcija - bilo vode i danju i noću - kako to? :-? :?

P.S. Ne upratih sve postove, ako je već objašnjeno, molim link. :)
Nije istina. Ove godine za ramazan je bilo redukcija.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#4412 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by AmirBaa »

Ja sinoc struje nisam imao od 2 do jedno 4 :lol: :lol: :lol: nocne redukcije vode + gratis struje. Sta je slijedece :D ?
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#4413 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by bull21 »

AmirBaa wrote:Ja sinoc struje nisam imao od 2 do jedno 4 :lol: :lol: :lol: nocne redukcije vode + gratis struje. Sta je slijedece :D ?
Smeće. :D
Jel' nam Zimska služba vječito u kvaru? :D
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#4414 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Jara »

DaffyDuck wrote:
Jara wrote:Tokom ramazana prekinuta redukcija - bilo vode i danju i noću - kako to? :-? :?

P.S. Ne upratih sve postove, ako je već objašnjeno, molim link. :)
Nije istina. Ove godine za ramazan je bilo redukcija.
Možda je bilo kod tebe, u mom naselju nije bilo!
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#4415 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Jara »

AmirBaa wrote:Ja sinoc struje nisam imao od 2 do jedno 4 :lol: :lol: :lol: nocne redukcije vode + gratis struje. Sta je slijedece :D ?
Tišu, samo da se još i ne puca! :D :run:
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#4416 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by AmirBaa »

Jara wrote:
AmirBaa wrote:Ja sinoc struje nisam imao od 2 do jedno 4 :lol: :lol: :lol: nocne redukcije vode + gratis struje. Sta je slijedece :D ?
Tišu, samo da se još i ne puca! :D :run:
Bilo je back to the future. Tablet i mobitel su tu, ali nema vode ni struje :lol: :lol:
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#4417 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Jara »

AmirBaa wrote:
Jara wrote:
AmirBaa wrote:Ja sinoc struje nisam imao od 2 do jedno 4 :lol: :lol: :lol: nocne redukcije vode + gratis struje. Sta je slijedece :D ?
Tišu, samo da se još i ne puca! :D :run:
Bilo je back to the future. Tablet i mobitel su tu, ali nema vode ni struje :lol: :lol:
:lol: :thumbup:
Usput, sad u gluho doba, čudo, kod mene ima vode ( jes' da nije neki pritisak)!
User avatar
tututuuuu
Posts: 2600
Joined: 28/08/2015 22:58

#4418 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by tututuuuu »

I u mene evo cudom ima, al sad mi ne treba jer sam se vec navikao da veceram, operem sve, pisam, serem, povaratim itd. prije 00.30 najkasnije. Pokusavao sam upratiti, prvo sam mislio da nedeljom ima vode navecer, no nije tako uvijek, nema nikakvog pravila, nekad bude, cesce ne, to najvjerovatnije jednostavno ide po principu kad se sjete i kad im se da. A mozda nekom od njih treba voda pa je onda puste. :D Nista me ne bi zacudilo.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#4419 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by DaffyDuck »

Jara wrote:
DaffyDuck wrote:
Jara wrote:Tokom ramazana prekinuta redukcija - bilo vode i danju i noću - kako to? :-? :?

P.S. Ne upratih sve postove, ako je već objašnjeno, molim link. :)
Nije istina. Ove godine za ramazan je bilo redukcija.
Možda je bilo kod tebe, u mom naselju nije bilo!
E pa eto, mora da su pustili u Teheranu svima ako su tebi za vrijeme ramazana :roll:
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#4420 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Jara »

tututuuuu wrote:I u mene evo cudom ima, al sad mi ne treba jer sam se vec navikao da veceram, operem sve, pisam, serem, povaratim itd. prije 00.30 najkasnije. Pokusavao sam upratiti, prvo sam mislio da nedeljom ima vode navecer, no nije tako uvijek, nema nikakvog pravila, nekad bude, cesce ne, to najvjerovatnije jednostavno ide po principu kad se sjete i kad im se da. A mozda nekom od njih treba voda pa je onda puste. :D Nista me ne bi zacudilo.
Ne prizivaj, uvijek nam treba! :lol:
Briši ovo dok nije pročit'o ko iz vodovoda! :mrgreen:
šala mala :)
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#4421 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Jara »

DaffyDuck wrote:
Jara wrote:
DaffyDuck wrote:Nije istina. Ove godine za ramazan je bilo redukcija.
Možda je bilo kod tebe, u mom naselju nije bilo!
E pa eto, mora da su pustili u Teheranu svima ako su tebi za vrijeme ramazana :roll:
Šta imaš protiv Terherana, kažu prelijep grad. :)
K'o sad neko kaže da je Rajvosa kao Teheran da nas uvrijedi...niđe veze. :-)

Vratimo se temi: zanima me kako, možda se nekako akumulira ranije tokom redukcija, šta znam, zato i pitam...
pashasolidni
Posts: 3926
Joined: 04/04/2014 14:21

#4422 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by pashasolidni »

treba napasti vodovod...kanalizacija ce se sama predati
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#4423 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by JThomas »

tretirati kao zločinačku organizaciju, kao SS u nirnberškom procesu. znači samo zaposlenje da bude krivično djelo. i na njih da se prebaci teret dokazivanja da su posao dobili zakonito.
BadBoy
Posts: 8074
Joined: 01/11/2005 21:55

#4424 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by BadBoy »

bull21 wrote:
Alkos wrote:Zrak koji izlazi iz česme ujutro postaje sve nepodnošljiviji. U početku je to bilo 1-2 minute, sada je potrebno 5 minuta da se sve normalizuje i da dočekam puni mlaz vode. Užas! Pored toga, smrad koji izlazi je užasan, počinjem se pitati šta pijemo i šta nas očekuje u starosti...
Znači nisam jedini koji ima problema sa normalizovanjem. Meni tek navečer "probije" normalan mlaz. Ujebu li mi i ovako prastare cijevi, oni će ih plaćati i kopati.
Aha hoće sigurno kao što su i do sada sve plaćali i kopali.

Inače drago mi je zbog ljudi kojima ne normalizovana isporuka vode, ali ima nas još koji o dalje trpimo sankcije...
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#4425 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by sabina1 »

PM72 wrote:Sabina,
Iz tvojih prijašnjih postova sam skontao da si došla...na balvanu u grad.Uz to si vrlo ograničena da ne kažem glupa jer ćeš me jopet prijaviti :lol: .Evo i zašto.Ako ti je šaht potopljen a računi sve veći,svaki bilmez bi skontao da je došlo do puknuća cijevi ili spojeva.Vodovod održava sve do sata a sve preko toga je briga potrošača.Vodovod dakle nema ništa s tim jer ti je cijev ili spoj pukao iza sata-čim ti dolaze sve veći računi.Da je greška prije - ne bi dolazili sve veći računi .Logično ali to je kod tebe nepoznat pojam.Telefon u ruke ,nađi oglase i zovi vodoinstalatera (jal kakvog zemljaka što se kao razumije u cijevi) pa to popravi a vodovod ti to neće nikad završiti.Možda misliš da je Kenan Džipa dužan i da ti sitke na česmama ili bojler u hali očisti?

A da ti vodovod šalje zrak u cijevima,bio bi to fin gejzir? Znaš li šta je gejzir?
Od početka imaš stavove za redovno plaćanje računa VIK-u , ok , legitimna stvar apsolutno i nemam ništa protiv toga , ali te istovremeno ne pozivam da promijeniš mišljenje , plaćaj ali dopusti da drugi kažu zašto ne treba platiti i pozvati druge.
Zašto , u pitanju je jedini odbrambeni mehanizam potrošača , neplaćanje. Razumljivo ovo će zloupotrijebiti mnogi ali je neplaćanje jedini odbrambeni mehanizam svih korisnika i onih koji su uredni , ažurni , ispravni.
Sve ostalo je na strani VIK-a , Zakon , monoplistički položaj na tržištu , socijalističko naslijeđe bez njihove transformacije u preduzeće tržišta....dakle ako ne platiš vodu tužiće te i dobiti tužbu...jednostavno takav je način plasiranja vode u stanove. Čestiti i ažurni potrošači su dužni platiti sve visoke troškove VIK ( da li je u pitanju kvar na mreži , previše radnih mjesta koji su tu zbog štela , familije , jaranstva , glasova , zaista je problem MENADŽERA te firme) dok istovremeno zloupotreba isporuka vode se vrši na svakom ćošku....šta je poduzeo kantonalni premijer po pitanju sankcija izuzev što nas je informisao da zloupotreba ima (kao da to nismo znali) ?
Ništa.
Dakle od početka si zauzeo ovakve pozicije što je legitimno ali si se vrlo bahato i na momente uvredljivo obraćao svima koji imaju suprotno mišljenje tako da sam ti brzinski replicirala i gore nisam odvojila slučajeve a tek sada vidim da sam trebala.

Prvi slučaj - nemam vodu u stanu nakon 23 sata a računi su veči :shock: , nikakav kvar nikakvi problemi , kroz cijevi teče vazduh koji VIK hoće da naplati - ne može , neću platiti.
Drugi slučaj koji se desio mojoj prijateljici , drugarici , komšinici....dolazi joj uvećan račun za vodu iako je šaht fizički potpoljen vodom i nemoguće je izvršiti očitanje vode - potop. Kvar je uredno prijavljen ali niko nije izašao na lice mjesta , samo su poslali račun.
Ukoliko je cijev pukla prije sata , VIK treba da popravi a nakon sata upravitelj , međutim VIK fizički nije mogao očitati vodu , nemoguće je to dok se voda ne iscrpi iz šahta a to nije učinjeno. Ne sporim da zbog kvara iza šahta račun ne treba biti veći , ali račun je izmišljen jer niko nije ispraznio šaht i utvrdio da se kvar treba sanirati ili pozvati upravitelja. Dakle nije stvar u uvećanom računu , stvar je u bahatom odnosu.
Samo zbog toga , itekako treba bojkotovati plaćanje računa jer i u jednom i u drugom slučaju iznos na računu NIJE UTROŠEN , u prvom se obračunao vazduh a u drugom se obračunala mašta ovlaštenog radnika.....
Post Reply