Prokletstvo vodosnabdijevanja u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Haris033

#4326 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Haris033 » 22/11/2015 19:20

PM72 wrote:
Haris033 wrote:Umalo da zaboravim kako je ViK (ili ljudi iz ViK-a) na celu sinikikata u KS od rata pa sve do danas, i kako lobiraju u Vladi KS za sve ono i ovo što im prolazi već evo 20 godina. :izet:
Čuj to.A kako se zove? Znaš li ime ili je i ovo jedna od "provjerenih" dezinformacija?
Ne znam. Pitaj "člana porodice" koji radi u ViK-u :D :-D :run:

Hemera

#4327 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Hemera » 22/11/2015 19:21

Haris033 wrote:Umalo da zaboravim kako je ViK (ili ljudi iz ViK-a) na celu sinikikata u KS od rata pa sve do danas, i kako lobiraju u Vladi KS za sve ono i ovo što im prolazi već evo 20 godina. :izet:
Uključujući i novac sa kojim "pokrivaju" gubitke.

PM72

#4328 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by PM72 » 22/11/2015 19:21

Pa kad ne znaš što lupaš bez veze?

sabina1
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.

#4329 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by sabina1 » 22/11/2015 19:49

PM72 wrote::lol: :lol: :lol:

Sabina se malo "zanjela".Ona plaća samo one komunalije bez kojih može ostati,kao što je struja i plin.Ovo ostalo ne benda i smišlja razloge da izbjegne plaćanje utrošenog.Njoj je nebitno je li KJKP RAD ili KJKP VIK ,Đipa je razlog neplaćanja. :-) Čuj,nema pravo promjene distributera vode? :lol: Imaš dušo draga,vrati se na selo pa zahvati vode iz čatrnje jal kakvog izvora.Ili kupi stan u Lukavici jer i tamo ima vodovod...
Nek tvoj Kenan kupi stan u Lukavici pa nek tamo bude direktor.
Koliko znam selo Lukavica , sva okolna sela I ostatak Istocnog Sarajeva imaju uredno vodosnadbijevanje tako da za nesposobnog Kenana ma kako mi to zeljeli tamo mjesta nema....

Zahvaljujuci Kenanu I njegovoj nesposobnoj , neradnoj I lezihljebovickoj raji iz firme grad koji lezi na vodi nema uredno vodosnadbijevanje.
Posto je svaka komunikacija izvan Suda sa Kenanom I njegovom rajom s posla besmislena zbog fakinluka I bezobrazluka kojima se replicira na potrosacke prigovore , zavrsno poredjenje sa trenutnom situacijom je slijedece......
Zamislite da na celo te kabadahijske firme dodje direktor koji nece da im isplati plate iako je racun firme krcat novcima......

Valjda cemo docekati I taj dan da uredno imamo vodu u gradu koji lezi na vodi a da se u VIK-u podijele plate SAMO na osnovu ucinka...

Hemera

#4330 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Hemera » 22/11/2015 19:55

Za Kenjca tamo i ne treba i neće biti mjesta...ali nikada. :lol:

BadBoy

#4331 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by BadBoy » 22/11/2015 20:11

Oj kakva logika majko mila. Hajmo ovako. Pod broj jedan imam izmiren sve i jedan račun za vodu od kad znam za sebe i za svoje roditelje i za njihove roditelje. Dakle, uredan platiša 100% nikad kasnili nismo. Živim u Starom Gradu i vode nemam iz pola 12 pa sigurno zadnjih 7-8 godina, dakle puno duže od ovih nedavnih redukcija kad su se i ostali građani ove naše vrle kasabe pobunili, jer, to je naša posebna karakteristika da nemamo mrve empatije za druge ljude sve dok se isto ne desi i nama. Tako i ovaj PM72 po vlastitom priznanju ima vode 24 sata dnevno i naprosto ga boli briga za nas ostale koji se patimo i kuburimo, jer on to ne može da razumije. Njegovo stanje nerazumijevanja dodatno komplicira i lični interes koji ima u preduzeću ViK, kao opći nedostatak logike.

1) VODA JE OSNOVNA ŽIVOTNA POTREBA KOJA TREBA/MORA BITI DOSTUPNA 24h DNEVNO.
2) ViK ima monopol na pružanje tog, za život neophodnog, pića
3) Da istina je da mi plaćamo samo UTROŠENU vodu a ne i koliko smo NANIJETILI kako ti voliš reći, ali s obzirom da je ovdje riječ o vodi, dopusti da ti ilustriram na drugom primjeru: Zamisli da ti u gradu imaš samo jednu prodavnicu u kojoj možeš kupiti hljeb. Hljeb naravno uvijek plaćaš tek kad ga kupiš, dakle ne i za hljeb koji si NANIJETIO pojesti. Eh sad zamisli da u toj prodavnici hljeba češće nema nego ima, i kad god se požališ prodavaču on ti kaže "šta se buniš, pa platiš hljeb tek kad ga kupiš". A tebi treba hljeb da bi preživio. Dakle, iako se plaća samo potrošeno, nama je voda potrebna STALNO DA JE TROŠIMO - i da je naravno, u skladu sa potrošnjom plaćamo. Voda mora biti dostupna u onom iznosu koju mi NANIJETIMO potrošiti, a koliki će to iznos biti to će se obračunati na kraju obračunskog perioda i shodno tome i naplatiti.

Živio ti meni i da Bog da ne osjetio ove muke sa redukcijama :thumbup:

gaius

#4332 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by gaius » 22/11/2015 21:33

Ima li neki propis o minimalnoj količini koju moraju isporučivati u sec ili kako već. Ako ima molio bih nekog da to podjeli sa nama. Pripremam se da ih tužim pa rekoh da vidim ima li osnova.

Hemera

#4333 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Hemera » 23/11/2015 00:33

Od kako zavrću vodu,cijelu noć čujem vazduh u instalacijama,povremeno otvaranje česme samo na par minuta riješi problem,a da ne pričam o gubitku vode vruće iz bojlera.Znači bačene pare na zagrijavanje vode.
Šta očekivati pametnije od štetočina iz VIK-a

tututuuuu

#4334 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by tututuuuu » 23/11/2015 02:29

Voda cini mi se sve vise smrdi na klor.

tututuuuu

#4335 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by tututuuuu » 23/11/2015 02:34

sabina1 wrote:

Sabina se malo "zanjela".Ona plaća samo one komunalije bez kojih može ostati,kao što je struja i plin.Ovo ostalo ne benda i smišlja razloge da izbjegne plaćanje utrošenog.Njoj je nebitno je li KJKP RAD ili KJKP VIK ,Đipa je razlog neplaćanja. :-) Čuj,nema pravo promjene distributera vode? :lol: Imaš dušo draga,vrati se na selo pa zahvati vode iz čatrnje jal kakvog izvora.Ili kupi stan u Lukavici jer i tamo ima vodovod...
Koliko znam selo Lukavica , sva okolna sela I ostatak Istocnog Sarajeva imaju uredno vodosnadbijevanje tako da za nesposobnog Kenana ma kako mi to zeljeli tamo mjesta nema....

Zahvaljujuci Kenanu I njegovoj nesposobnoj , neradnoj I lezihljebovickoj raji iz firme grad koji lezi na vodi nema uredno vodosnadbijevanje.
Posto je svaka komunikacija izvan Suda sa Kenanom I njegovom rajom s posla besmislena zbog fakinluka I bezobrazluka kojima se replicira na potrosacke prigovore , zavrsno poredjenje sa trenutnom situacijom je slijedece......
Zamislite da na celo te kabadahijske firme dodje direktor koji nece da im isplati plate iako je racun firme krcat novcima......

Valjda cemo docekati I taj dan da uredno imamo vodu u gradu koji lezi na vodi a da se u VIK-u podijele plate SAMO na osnovu ucinka...
Ma kakva komunikacija s njima. Ili ne placaj, ili tuzi. To vazi za svaku drzavnu firmu. Najveci lopovi su tu. Ja ponosno im nisam platio racun evo 3 godine ce sad. :D

Tuzili su me, al nista im od toga ne bi. Sud je najvjerovatnije odbacio tuzbu ViK-a. :D

Ja sam tuzio Elektroprivredu, i BHT me je tuzio, pa sam ja podigao protutuzbu, pa da vidimo. :D Lovu ce dobiti kad na vrbi zasvrbi.

neki

#4336 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by neki » 23/11/2015 06:33

tututuuuu wrote:
Ma kakva komunikacija s njima. Ili ne placaj, ili tuzi. To vazi za svaku drzavnu firmu. Najveci lopovi su tu. Ja ponosno im nisam platio racun evo 3 godine ce sad. :D

Tuzili su me, al nista im od toga ne bi. Sud je najvjerovatnije odbacio tuzbu ViK-a. :D

Ja sam tuzio Elektroprivredu, i BHT me je tuzio, pa sam ja podigao protutuzbu, pa da vidimo. :D Lovu ce dobiti kad na vrbi zasvrbi.
Čega se pametan stidi, time se budala ponosi..

bumerangss

#4337 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by bumerangss » 23/11/2015 07:16

PM72 wrote:
Imaju i druge institucije mogućnosti i sredstva da pokažu građanima Kantona koliko je "ispravna" voda koju koriste za piće.
Naprimjer?
Zavod za javno zdravstvo KS, PMF, poljoprivredni fax...

tututuuuu

#4338 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by tututuuuu » 23/11/2015 08:18

neki wrote:
tututuuuu wrote:

pa ja ne znam ko je u ovoj prici budala. oni koji placaju za nesto sto nemaju (a trebaju imati) i vriste po forumu o lopovima na sve strane (sto i jesu najcesce) i to je manje vise sve sto rade, ili oni koji ne placaju nesto sto nemaju. procjeni sam.

Ako sam ja u krivu, tu je sud da kaze, za to i postoji. :wink:

neki

#4339 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by neki » 23/11/2015 09:26

tututuuuu wrote:
neki wrote:
tututuuuu wrote:

pa ja ne znam ko je u ovoj prici budala. oni koji placaju za nesto sto nemaju (a trebaju imati) i vriste po forumu o lopovima na sve strane (sto i jesu najcesce) i to je manje vise sve sto rade, ili oni koji ne placaju nesto sto nemaju. procjeni sam.

Ako sam ja u krivu, tu je sud da kaze, za to i postoji. :wink:
Nemas struje nikako? nemas vode nikako? nemas interneta, telefon ne radi?
vau, ti mora da i lukomir gledas s neke visine...

BadBoy

#4340 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by BadBoy » 23/11/2015 09:41

tututuuuu wrote:
sabina1 wrote:

Ne brini se ti ništa nije odbačeno samo se naše pravosuđe kreće glacijelnom brzinom zbog ogromnog broja predmeta (posebno komunalija). Tužba a možda čak i rješenje o izvršenju će stići kad tad :)

bull21

#4341 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by bull21 » 23/11/2015 10:24

Nije ni čudo da smo u govnima svi kada se levati javno hvale time da ne plaćaju račune. :roll: Da ne povjeruješ čega sve ima, neka vas stid i sram bude. Odrasli po godinama, dječurlija po mentalitetu.

karanana

#4342 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by karanana » 23/11/2015 10:27

nisu levati. bilo bi dobro kada bi bio masovni bojkot placanja.
na zalost, ja mislim da neplacanje od grupe ljudi nece nista pomoci, tako da ja placam, kasnim po par mjeseci ali platim.

dobar osjecaj

#4343 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by dobar osjecaj » 23/11/2015 10:43

karanana wrote:nisu levati. bilo bi dobro kada bi bio masovni bojkot placanja.
na zalost, ja mislim da neplacanje od grupe ljudi nece nista pomoci, tako da ja placam, kasnim po par mjeseci ali platim.
Ja kasnim ponekad po par mjeseci cisto iz nemara ali nemam osnovu da ne placam vodu jer imam uredno snabdijevanje 24 sata dnevno svaki dan u godini.

Black swan

#4344 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Black swan » 23/11/2015 10:50

mi sve i odmah plaćamo
nešto i unaprijed npr smeće

karanana

#4345 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by karanana » 23/11/2015 11:23

smece platim unaprijed za 6 mjeseci. iznos mogu priustiti da odmah platim, ustedim na vremenu i troskovima placanja kad bih placao u posti ili banci racun po racun. a ako iko od komunalaca zasluzuje redovno placanje gdje su omjer cijene i kvalitete usluge prihvatljivi onda su to kp rad. iza kakve bagre moraju cistiti sto ulice sto kontejnere, svaka im cast.

dječak sa šibicama

#4346 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by dječak sa šibicama » 23/11/2015 11:24

Ja im placam jedan racun u 3 mjeseca, taman koliko i zasluzuju.

Nedeljom uvijek smanje pritisak vode, ili je nema, kad je jeftina i kad covjek zeli upaliti masinu, bojler i ostalo. Takodje i navece, redovno "jedva curi" od 22 pa na dalje, po danu ne mozes visiti kuci da bi iskoristio jeftinu struju.

Sve po zaslugama.

tututuuuu

#4347 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by tututuuuu » 23/11/2015 20:54

BadBoy wrote:]

Ne brini se ti ništa nije odbačeno samo se naše pravosuđe kreće glacijelnom brzinom zbog ogromnog broja predmeta (posebno komunalija). Tužba a možda čak i rješenje o izvršenju će stići kad tad :)
cisto sumnjam. ja imam svoje razloge sto tako mislim.

tututuuuu

#4348 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by tututuuuu » 23/11/2015 20:58

bull21 wrote:Nije ni čudo da smo u govnima svi kada se levati javno hvale time da ne plaćaju račune. :roll: Da ne povjeruješ čega sve ima, neka vas stid i sram bude. Odrasli po godinama, dječurlija po mentalitetu.
najbolje je nek oni meni samo posalju broj racuna banke da ja platim kako se njima nadigne, a to sto ja nemam uslugu, to nije bitno. :D Ja sam sa svima njima na sudu (osim za odvoz smeca), mnoge sam ja tuzio, i ne znam, sta sad ti hoces... Vecinu tog placam (ocito), platio sam im da mi ne iskljuce odredjene stvari i dao ih na sud jer smatram da nisam bio duzan platiti odredjene stvari. Ne dam fening vise od onog sto sam duzan. Sud ako kaze da moram platiti platiti cu, odnosno ako nalozi da oni meni plate odredjene stvari platiti ce. I u cemu je problem? Ko hoce da bude ovca to je njegovo pravo, i to je zapravo direktan uzrok sto rade ovo kako rade.

Hemera

#4349 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Hemera » 24/11/2015 00:16

karanana wrote:smece platim unaprijed za 6 mjeseci. iznos mogu priustiti da odmah platim, ustedim na vremenu i troskovima placanja kad bih placao u posti ili banci racun po racun. a ako iko od komunalaca zasluzuje redovno placanje gdje su omjer cijene i kvalitete usluge prihvatljivi onda su to kp rad. iza kakve bagre moraju cistiti sto ulice sto kontejnere, svaka im cast.
Tačno tako,odvoze ljudi redovno i čiste,ali recimo jedna od najvećih bruka grada je kad ujutro (ama baš svako jutro) osvane gomila smeća pored kontejnera kojeg pobacaju ovi što kopaju unutra.Zauzvrat ih treba baciti u onaj kamio što melje smeće jer drugo nisu ni zaslužili.
Onda pored toga džukele dođu i raznose dodatno. :skoljka:

Hemera

#4350 Re: prokletstvo vodosnabdijevanja u sarajevu

Post by Hemera » 24/11/2015 00:18

bull21 wrote:Nije ni čudo da smo u govnima svi kada se levati javno hvale time da ne plaćaju račune. :roll: Da ne povjeruješ čega sve ima, neka vas stid i sram bude. Odrasli po godinama, dječurlija po mentalitetu.
Možda bi bilo najkorektnije da svi preusmjerimo svoja primanja direktno i da ih pretplatimo?

Post Reply