Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#76 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by mrtva kokoš »

Splinter wrote:a put od zice do otoke?? je l` ko prolazio ..
guzva u pravcu grada, prema ilidzi normalno..
User avatar
alibegoa
Posts: 1032
Joined: 12/10/2009 21:41
Location: Illyricum

#77 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by alibegoa »

ovim što zagovaraju bicikla, aha, gdje da ga ostavim, a da ga ne ukradu, jedino da ga unesem u kancelariju.
User avatar
helpdesk1
Posts: 517
Joined: 04/08/2011 14:14

#78 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by helpdesk1 »

alibegoa wrote:ovim što zagovaraju bicikla, aha, gdje da ga ostavim, a da ga ne ukradu, jedino da ga unesem u kancelariju.
http://www.nauticexpo.com/prod/dahon/fo ... 55625.html
mr_bean_bosnia
Posts: 15
Joined: 07/09/2011 23:11

#79 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by mr_bean_bosnia »

EKSKLUZIVNA VIJEST !!

Sada slusam na radiju, ministar prometa KS je pronasao rijesenje za trenutni kolaps saobracaja, naime vozaci trebaju samo da koriste alternativne pravce i momenat vremena u prostoru tj da na posao krecu vozilom 2 sata ranite i rijesen problem, za one kojima ni to ne pomogne trebaju da obezbjede dovoljan broj tableta-sedativa koje mogu naci u svakoj apoteci
Na kraju je istakao da zeli ugodno i "smireno" putovanje kroz grad svim ucesnicima u saobracaju

EKSKLUZIVNA VIJEST !!
User avatar
tazmaniaBAN4
Posts: 705
Joined: 27/04/2010 11:07

#80 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by tazmaniaBAN4 »

:lol: :bih: :sax:
sarajevo63
Posts: 1357
Joined: 28/02/2008 13:02

#81 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by sarajevo63 »

APEL nakon EKSKLUZIVE:
Ne krećite svi 2 sata ranije jer ćete tako izazvati novi kolaps
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#82 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by O'zone »

sarajevo63 wrote:APEL nakon EKSKLUZIVE:
Ne krećite svi 2 sata ranije jer ćete tako izazvati novi kolaps
Pokušajte se uglaviti između dva sata ranije i vremena kad normalno krećete na posao a preporuka je otvorite bolovanje 15-ak dana (psihička rastorjenost uzrokovana prometnim kolapsom :mrgreen: )
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#83 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by kockica_kockica »

Nemaju svi bicikl da idu na posao sa biciklom... :roll:
Oni koji ga imaju nemaju ga gdje ostaviti, jer niti jedan poslodavac nece dati da mu 1-100 bicikala stoji negdje u kancelarijama, posebno ako rade sa strankama... :-)
Kod poslodavaca nema pravila da ako dodjes ranije mozes ranije kuci ... :oops:

Ide li ministar na posao na ovoj relaciji... Bas bi voljela da ga vidim jedno tri jutra da bude strpljiv i onda mu dala mogucnost da da exluzivni intervju... papak :x :x :x
mahalik
Posts: 1918
Joined: 12/09/2009 16:48

#84 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by mahalik »

zašto nisu traku od GRASa do RTV podijelili na 2 trake i stvar gotova?
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#85 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by cappy_tempo »

Sit svega wrote:Samo mi nije jasno o kakva četiri alternativna pravca pričaju, kad se ovo sve svodi na dva alternativna pravca. Što se mene tiče, SDP je izgubio moju podršku u ovom gradu...
jeste vise dosadni sa ovim. sta god se desi u gradu odma sdp kriv,a nesto se ne sjecam da se sda ili sbih ovoliko spominjao. glaso sam za sdp al nisam u stranci ili slicno samo me poceli nervirati sto se odma sdp pljuje ako tramvaj zakasni 1min.

ps kakva je situacija od reljevo doma do pofalica? :mrgreen:
User avatar
kurty
Posts: 45059
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#86 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by kurty »

kockica_kockica wrote:Nemaju svi bicikl da idu na posao sa biciklom... :roll:
Oni koji ga imaju nemaju ga gdje ostaviti, jer niti jedan poslodavac nece dati da mu 1-100 bicikala stoji negdje u kancelarijama, posebno ako rade sa strankama... :-)
Kod poslodavaca nema pravila da ako dodjes ranije mozes ranije kuci ... :oops:

Ide li ministar na posao na ovoj relaciji... Bas bi voljela da ga vidim jedno tri jutra da bude strpljiv i onda mu dala mogucnost da da exluzivni intervju... papak :x :x :x
on ide pod rotaciom...a za njih nema guzve i kolapsa
User avatar
Mrska
Posts: 27
Joined: 08/09/2011 14:36

#87 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by Mrska »

LOVEABLE wrote:
karanana wrote:znam da neki ljudi apsolutno moraju ici autom iz razlicitih razloga. ali postoje mnogi koji to ne moraju. mozda bi umjesto alternativnih pravaca voznje trebali barem u ovih 15ak dana razmotriti i alternativni prevoz (tramvaj).

ja sutra biciklom. :-D ozbiljno...
svaka cast, mogli smo o tome i ranije razmisliti .... alternativa Vogosca popada jer je guzvaaaaaaaa :run: :run:
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#88 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by kockica_kockica »

kurty wrote:
kockica_kockica wrote:Nemaju svi bicikl da idu na posao sa biciklom... :roll:
Oni koji ga imaju nemaju ga gdje ostaviti, jer niti jedan poslodavac nece dati da mu 1-100 bicikala stoji negdje u kancelarijama, posebno ako rade sa strankama... :-)
Kod poslodavaca nema pravila da ako dodjes ranije mozes ranije kuci ... :oops:

Ide li ministar na posao na ovoj relaciji... Bas bi voljela da ga vidim jedno tri jutra da bude strpljiv i onda mu dala mogucnost da da exluzivni intervju... papak :x :x :x
on ide pod rotaciom...a za njih nema guzve i kolapsa
ma moj kurty on vjerojatno zivi negdje u centru i boli ga da ne kazem sta sto je napravio totalni kolaps u saobracaju...
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#89 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by cappy_tempo »

kurty wrote:
kockica_kockica wrote:Nemaju svi bicikl da idu na posao sa biciklom... :roll:
Oni koji ga imaju nemaju ga gdje ostaviti, jer niti jedan poslodavac nece dati da mu 1-100 bicikala stoji negdje u kancelarijama, posebno ako rade sa strankama... :-)
Kod poslodavaca nema pravila da ako dodjes ranije mozes ranije kuci ... :oops:

Ide li ministar na posao na ovoj relaciji... Bas bi voljela da ga vidim jedno tri jutra da bude strpljiv i onda mu dala mogucnost da da exluzivni intervju... papak :x :x :x
on ide pod rotaciom...a za njih nema guzve i kolapsa
ne smiju vise koristiti rotacije kao prije. informacija od vozaca iz vlade FBiH :D . smiju je upaliti i slicno ali da tjeraju raju sa ceste to su im ukinuli jer oni nisu ni policija,ni hitna,ni vatrogasci pa da im se neko skloni :D. dosta smo se ba mi njima prilagodjavali, nek se sad oni nama prilogadjavaju :mrgreen:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#90 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by O'zone »

Prijedlog nadležnim institucijama
Sarajevo-x.com nudi rješenje saobraćajnog kolapsa
Početak radova na mostu na Bulevaru Meše Selimovića jutros je doveo do saobraćajnog kolapsa zbog čega su građani Sarajeva satima stajali u kolonama, kasnili na posao i gubili živce.

Saobraćajne gužve na gradskim ulicama pokazale su da preusmjeravanje saobraćaja nije dalo nikakve rezultate, a vozači su prepušteni sami sebi.

Portal Sarajevo-x.com nadležnim institucijama nudi rješenje ovog problema u dva jednostavna koraka.

1. korak: Zatvaranje ulice Džemala Bijedića za saobraćaj u smjeru Ilidža - Centar i njeno proglašenje jednosmjernom ulicom sa dvije saobraćajne trake u smjeru Centar - Ilidža.

Saobraćaj bi se regulisao isključenjem semafora, i davanjem prava prvenstva privremenoj zaobilaznici na svim raskrsnicama postavljanjem privremenih saobraćajnih znakova. U ovom periodu interese iole normalnog funkcionisanja cijelog Grada treba nametnuti interesima pojedinih pojedinih ustanova ili segmenata (naprimjer zaobilazni pristup GRAS-u ili pojedinom preduzeću se ne smije pojaviti kao prepreka). Privremenim proglašavanjem ulice jednosmjernom osigurao bi se neophodni kapacitet za nesmetani protok vozila

2. korak: Da se umjesto predviđenih alternativnih pravaca za vrijeme trajanja sanacije ulice Bulevar Meše Selimovića, koristi takav način preusmjeravanja prilikom kojeg bio saobraćaj u smjeru Ilidža - Centar na raskrsnici ispred RTV Doma bio preusmjeren na sjeverni kolovoz ulice Bulevar Meše Selimovića dok bi saobraćaj u smjeru Centar - Ilidža bio preusmjeren na novu zaobilaznicu kroz ulicu Džemala Bijedića.

Regulacija prometa bi se obavljala privremenim semaforima i pomoću policajaca MUP-a KS.

Ovaj način predstavlja uobičajenu alternativu normalnom odvijanju saobraćaja svugdje u svijetu, kako na gradskim ulicama tako i na auto-putevima. Također, ovim rješenjem bi se tako u potpunosti izbjeglo ukrštanje saobraćaja iz ova dva glavna smjera, a što bi za rezultat imalo gotovo neometan protok saobraćaja za vrijeme radova na mos
Pa mogli ste barem reći da ste to uzeli sa foruma

http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/clanak/110914085
mahalik
Posts: 1918
Joined: 12/09/2009 16:48

#91 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by mahalik »

Sarajevo-x.com crpi ideje uvijek na forumu
:D
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#92 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by addy_sa »

jutros su pored mog auta u najvećoj gužvi prošla vozila sa rotacijama.. da se kafa ne ohladi sekretarica pristavila.. nisam se snašao u sekundi da se "popriječim" lafo stalo mi auto pa bi k.. prošli
zamisli bezobrazluka u onakvoj gužvi pa lafo rotacije.. ma da je ne znam ko !!
baklava2
Posts: 185
Joined: 28/03/2005 15:09
Location: sarajevo

#93 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by baklava2 »

a gdje su u ovoj ideji autorska prava :lol:
mr_bean_bosnia
Posts: 15
Joined: 07/09/2011 23:11

#94 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by mr_bean_bosnia »

18.09 Sarajevo neka se pripremi za kolaps saobracaja na kvadrat.

Naime, evo citam na sa-x taj dan ce policija blokirati centralni dio grada prema Grbavici ako sam dobro procito, neka raja se okupila hoce da trce kroz grad kao eto trka protiv voznje autom po gradu pa ce eto i centar biti u blokadi, mislim da bi se sad i gej populacija trebala organizovat da i oni taj dan blokiraju grad ali tamo oko pofalica do b.potoka i jos kad bi neko udruzenje za zastitu ozonskog omotaca blokiralo grad negdje kod ciglana da malo protrce i oni .
Raja 18.09 patike, bicikla, rousle i na poso, dok svak svoje blokira nama ce ostat jedino preko zuci da se prebacujemo
User avatar
selver
Posts: 135
Joined: 23/11/2006 20:50
Location: Sarajevo

#95 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by selver »

mr_bean_bosnia wrote:18.09 Sarajevo neka se pripremi za kolaps saobracaja na kvadrat.

Naime, evo citam na sa-x taj dan ce policija blokirati centralni dio grada prema Grbavici ako sam dobro procito, neka raja se okupila hoce da trce kroz grad kao eto trka protiv voznje autom po gradu pa ce eto i centar biti u blokadi, mislim da bi se sad i gej populacija trebala organizovat da i oni taj dan blokiraju grad ali tamo oko pofalica do b.potoka i jos kad bi neko udruzenje za zastitu ozonskog omotaca blokiralo grad negdje kod ciglana da malo protrce i oni .
Raja 18.09 patike, bicikla, rousle i na poso, dok svak svoje blokira nama ce ostat jedino preko zuci da se prebacujemo
Nedjelja je druze, al et...
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#96 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by LieToMe »

mr_bean_bosnia wrote:18.09 Sarajevo neka se pripremi za kolaps saobracaja na kvadrat.

Naime, evo citam na sa-x taj dan ce policija blokirati centralni dio grada prema Grbavici ako sam dobro procito, neka raja se okupila hoce da trce kroz grad kao eto trka protiv voznje autom po gradu pa ce eto i centar biti u blokadi, mislim da bi se sad i gej populacija trebala organizovat da i oni taj dan blokiraju grad ali tamo oko pofalica do b.potoka i jos kad bi neko udruzenje za zastitu ozonskog omotaca blokiralo grad negdje kod ciglana da malo protrce i oni .
Raja 18.09 patike, bicikla, rousle i na poso, dok svak svoje blokira nama ce ostat jedino preko zuci da se prebacujemo
18ti je nedjelja :D
User avatar
Vegetastar
Posts: 391
Joined: 22/04/2011 10:46

#97 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by Vegetastar »

addy_sa wrote:jutros su pored mog auta u najvećoj gužvi prošla vozila sa rotacijama.. da se kafa ne ohladi sekretarica pristavila.. nisam se snašao u sekundi da se "popriječim" lafo stalo mi auto pa bi k.. prošli
zamisli bezobrazluka u onakvoj gužvi pa lafo rotacije.. ma da je ne znam ko !!
tačno, i meni se to9 desilo, sipino vozilo naprijed a neki ministarčić u passatu. da sam znao za ovo da ne smiju paliti ne bih im se sklonio. jel to provjerena informacija da nemaju pravo zahtijevati da se sklanjaju ostali učesnici u saobraćaju, iskreno prvi put čujem
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#98 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by cappy_tempo »

Vegetastar wrote:
addy_sa wrote:jutros su pored mog auta u najvećoj gužvi prošla vozila sa rotacijama.. da se kafa ne ohladi sekretarica pristavila.. nisam se snašao u sekundi da se "popriječim" lafo stalo mi auto pa bi k.. prošli
zamisli bezobrazluka u onakvoj gužvi pa lafo rotacije.. ma da je ne znam ko !!
tačno, i meni se to9 desilo, sipino vozilo naprijed a neki ministarčić u passatu. da sam znao za ovo da ne smiju paliti ne bih im se sklonio. jel to provjerena informacija da nemaju pravo zahtijevati da se sklanjaju ostali učesnici u saobraćaju, iskreno prvi put čujem
sjedio sa covjekom koji vec 20 godina vozi ministra za borce u vladi federacije i on mi rekao da su im ukinuli tjeranje raje,zajebavanje i slicno i fakat nacalim se na prozor u 4 popodne i kad prolaze guzonje nema vise "golf bjezi u desnu,golf bjezi u ljevu" nego upali rotaciju pa ako mu se ko skloni dobro je,ako ne onda ceka u guzvi :mrgreen: uostalom oni nisu murija pa da im se moram sklanjati,to bi isto bilo da gama natakari rotacije i da tjeraju raju sa ceste. ja sam se zakleo pa makar i na krovu zavrsio guzonjama se necu skloniti osim ako vikicevi ne udare na mene :mrgreen:
frankwhite
Posts: 169
Joined: 27/05/2009 13:07
Location: Sarajevo

#99 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by frankwhite »

cappy_tempo wrote:
Vegetastar wrote:
addy_sa wrote:jutros su pored mog auta u najvećoj gužvi prošla vozila sa rotacijama.. da se kafa ne ohladi sekretarica pristavila.. nisam se snašao u sekundi da se "popriječim" lafo stalo mi auto pa bi k.. prošli
zamisli bezobrazluka u onakvoj gužvi pa lafo rotacije.. ma da je ne znam ko !!
tačno, i meni se to9 desilo, sipino vozilo naprijed a neki ministarčić u passatu. da sam znao za ovo da ne smiju paliti ne bih im se sklonio. jel to provjerena informacija da nemaju pravo zahtijevati da se sklanjaju ostali učesnici u saobraćaju, iskreno prvi put čujem
sjedio sa covjekom koji vec 20 godina vozi ministra za borce u vladi federacije i on mi rekao da su im ukinuli tjeranje raje,zajebavanje i slicno i fakat nacalim se na prozor u 4 popodne i kad prolaze guzonje nema vise "golf bjezi u desnu,golf bjezi u ljevu" nego upali rotaciju pa ako mu se ko skloni dobro je,ako ne onda ceka u guzvi :mrgreen: uostalom oni nisu murija pa da im se moram sklanjati,to bi isto bilo da gama natakari rotacije i da tjeraju raju sa ceste. ja sam se zakleo pa makar i na krovu zavrsio guzonjama se necu skloniti osim ako vikicevi ne udare na mene :mrgreen:
svako jutro idem oko pola 9 sa ilidze prema gradu na posao, svako jutro je crni passat cc sa golfom u pratnji i rotacijama. ko je ovo?
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#100 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by Truba »

mahalik wrote:Sarajevo-x.com crpi ideje uvijek na forumu
:D
mogli bi početi naplaćivati :mrgreen:
Post Reply