Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
shipak
Posts: 303
Joined: 23/06/2008 11:07
Location: tu sam ja, samo me ne vidiš

#26 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by shipak »

Juli-avgust: a da radimo sada onaj dole most ..... ma nećemo ne sada gužvi uopće, može most još malo izdržati, a valja i nama na godišnji dok je ljeta
početak septembra: a da sada radimo onaj dole most.... ma jok. nije još dovoljna gužva. oni što su postili sad otišli na godišnje. tek što su djeca krenula u škole. jah kao da djeca voze auta

sredina septembra: hajmo vala raditi most. sad nam je optimalno vrijeme. svi su se vratili sa godišnjih, ide škola, a počinje i nastava na fakultetima. bićemo glavni u gradu i svi će pričati o nama.
:-) :-)
User avatar
jazzer
Posts: 7210
Joined: 20/12/2004 14:44

#27 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by jazzer »

DON_eARL wrote:Dobrinja-Lukavica-Vrace-Grad
Saobraćajni kolaps u Sarajevu zbog gradnje mosta
U glavnom gradu BiH jutros je došlo do saobraćajnog kolapsa.....

Saobraćajnica na Vracama je potpuno zakrčena i na prolaz tim dijelom Sarajeva se čeka i do sat vremena.

Kako je saopćeno, totalna obustava saobraćaja za automobile od Ilidže ka centru grada trajat će 15 dana, te vozači mogu koristiti četiri alternativna pravca.
Ni to nije rjesenje, na zalost :x
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#28 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by muha_sa »

fatjte se bicikla i vozdra :D hem zdravije hem brže a bogme hem i bRez stresa :D



još cu ja zaradit--necu olovkice prodavat vec cu pravit ona parking mjesta za vaše prevozno sredstvo :D
Djecak_sa
Posts: 14
Joined: 12/09/2011 11:19

#29 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by Djecak_sa »

Jutros je kolona bila vec na prvom semaforu i protezala se do pumpe terex, tako da mogu misliti kako je bilo na vracama, pa sam se lagano okrenuo i preko Dz. Bijedica.
admir_adoo
Posts: 273
Joined: 25/02/2011 10:56
Location: blizu pruge

#30 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by admir_adoo »

jazzer wrote:
DON_eARL wrote:Dobrinja-Lukavica-Vrace-Grad
Saobraćajni kolaps u Sarajevu zbog gradnje mosta
U glavnom gradu BiH jutros je došlo do saobraćajnog kolapsa.....

Saobraćajnica na Vracama je potpuno zakrčena i na prolaz tim dijelom Sarajeva se čeka i do sat vremena.

Kako je saopćeno, totalna obustava saobraćaja za automobile od Ilidže ka centru grada trajat će 15 dana, te vozači mogu koristiti četiri alternativna pravca.
Ni to nije rjesenje, na zalost :x
Ima i opcija tamo onim sporednim putem kad se ide iz Lukavice pa samo pravo prema Trebevicu i onda lijevo ona ulicica kroz sumicu :) al ako ti naidje auto iz suprotnog smjera ... :shock:
User avatar
logme
Posts: 2099
Joined: 13/09/2009 22:52
Location: where the streets have no name

#31 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by logme »

Jutros je bila guzva kojim god pravcem da se krenulo.
Fakat mi nije jasno da se cekao septembar pa da se pocne s radovima. Cijelo ljeto nije bilo guzve, a sad kad su svi u "pogonu" e sad ce da sredjuju mostove. A sta da su pocele kise, u septembru ih uvijek ima, kako bi onda radili.
Ne bi mi bilo krivo da su bar nesto uradili da pokusaju smanjiti guzvu, bar jedan potez, evo gore je bilo par lijepih prijedloga.
Ali nista ne poduzeti .... ovo ima samo kod nas.
User avatar
Vegetastar
Posts: 391
Joined: 22/04/2011 10:46

#32 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by Vegetastar »

ja stvarno ne znam šta da radim sutra. Zbog prirode posla moram koristiti automobil. Jedino da krenem sat i pol ranije pa lagano kad stignem
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#33 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by madner »

Eki nije bilo saobracaja u Julu i Augustu. :D

Nije bilo za one koji su bili na godisnjem odmoru, ali posto je bilo dijaspora tu guzva nije bila nista manja.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#34 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by madner »

Eki nije bilo saobracaja u Julu i Augustu. :D

Nije bilo za one koji su bili na godisnjem odmoru, ali posto je bilo dijaspora tu guzva nije bila nista manja.
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#35 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by kockica_kockica »

Mozda uzmu u obzir prijedlog da uzmu jednu traku od grada prema Ilidzi i naprave kao alternativu...
Mada sam skepticna...

I ono jutros na cestama je odraz nase drzave... komedija i tragedija u isto vrijeme... :oops:
User avatar
tandrlike_chandrlike
Posts: 212
Joined: 09/08/2011 14:27

#36 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by tandrlike_chandrlike »

madner wrote:Eki nije bilo saobracaja u Julu i Augustu. :D

Nije bilo za one koji su bili na godisnjem odmoru, ali posto je bilo dijaspora tu guzva nije bila nista manja.
bilo je saobraćaja, ali manje za 2/3 nego sad.
meni nije jasno kako ovi naši majmuni, od svih mogućih rješenja, izaberu najgore?! fakt ne kontam to nikako, majke mi.
User avatar
sladak_ko_med
Posts: 1235
Joined: 28/08/2011 14:42
Location: klub lakih muškaraca

#37 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by sladak_ko_med »

bice ekstra kad se neko sudari u Dzemala Bijedica :D
Taranta
Posts: 69
Joined: 01/09/2011 15:17

#38 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by Taranta »

sladak_ko_med wrote:bice ekstra kad se neko sudari u Dzemala Bijedica :D
Da ne spominjemo hitnu.
User avatar
Vegetastar
Posts: 391
Joined: 22/04/2011 10:46

#39 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by Vegetastar »

čini mi se da je najbolje rješenje ipak ovo da se jedna traka pusti u suprotnom smjeru, i da se dio Dž.B. pusti u jednom smjeru
Taranta
Posts: 69
Joined: 01/09/2011 15:17

#40 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by Taranta »

Vegetastar wrote:čini mi se da je najbolje rješenje ipak ovo da se jedna traka pusti u suprotnom smjeru, i da se dio Dž.B. pusti u jednom smjeru
Ah, i malo dijete zna da je to trebalo uraditi. Svakako ne bi bilo prvi puta.
ja1977
Posts: 642
Joined: 10/06/2008 11:56

#41 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by ja1977 »

Nas probkm je sto uvije, ali uvijek kada se nesto radi nadlezni samo kazu koristite alternativne pravce. tako je bilo i tri godeinw kada se radila glavna dzada, tako je i sada.
Gospodo, alternativni pravci se moraju pripremiti za veci promet, alternativne pravce treba smisliti.

Znaci ovako:

Od RTV doma do Otoke dvije trake smjera Grad - Ilidza okrenuti u suprotni pravac. Krajnju desnu ostaviti u ptavcu Ilidze.
Vidjeti kolika je sirina ceste, mozda bi se moglo napraviti 4 dovoljno siroke trake (kazem mozda).
Ako ne mogu, odna dvije trake ujutro prema gradu, a dvije trake popodne prema Ilidzi.

Kod okretaljke na Cvili sav saobracaj usmjeravati desno prema ulici Velikih drveta koju treba napraviti jednosmjernu u pravcu Ilidze.
Tu bi se javio problem i zakrcenje na raskrnici kod pijace prema B. potoku, ali be se vecina saobracaja mogla usmjeriti na Pofalice, tu postaviti policija da objezbjedi duzi prolaz onima koji dolaze iz Drinske.

Mozda je ovo suvise komolikovano, ali se nadam da u ministarstvu saobracaja sjede pametniji, koji ce napraviti jos bolje rijesenje.
User avatar
Vegetastar
Posts: 391
Joined: 22/04/2011 10:46

#42 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by Vegetastar »

ja1977 wrote:Nas probkm je sto uvije, ali uvijek kada se nesto radi nadlezni samo kazu koristite alternativne pravce. tako je bilo i tri godeinw kada se radila glavna dzada, tako je i sada.
Gospodo, alternativni pravci se moraju pripremiti za veci promet, alternativne pravce treba smisliti.

Znaci ovako:

Od RTV doma do Otoke dvije trake smjera Grad - Ilidza okrenuti u suprotni pravac. Krajnju desnu ostaviti u ptavcu Ilidze.
Vidjeti kolika je sirina ceste, mozda bi se moglo napraviti 4 dovoljno siroke trake (kazem mozda).
Ako ne mogu, odna dvije trake ujutro prema gradu, a dvije trake popodne prema Ilidzi.

Kod okretaljke na Cvili sav saobracaj usmjeravati desno prema ulici Velikih drveta koju treba napraviti jednosmjernu u pravcu Ilidze.
Tu bi se javio problem i zakrcenje na raskrnici kod pijace prema B. potoku, ali be se vecina saobracaja mogla usmjeriti na Pofalice, tu postaviti policija da objezbjedi duzi prolaz onima koji dolaze iz Drinske.

Mozda je ovo suvise komolikovano, ali se nadam da u ministarstvu saobracaja sjede pametniji, koji ce napraviti jos bolje rijesenje.
:thumbup:
*.muf
Posts: 18
Joined: 09/08/2004 01:43
Location: Zarajevo

#43 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by *.muf »

gentoo wrote:
nookey wrote:
Vegetastar wrote:Ljudi, šta je ovo jutros, pa jel moguće da se dozvoljavaju ovakvi radovi prije no se obezbijede adekvatni alternativni pravci.

Ja sam jutros od Neđarića do grada vozio okruglo 1 sat i 45 minuta
Haj mi objasni gdje je tačno zatvoreno, jer sam u starom gradu i ne znam gdje da idem kad krenem prema novom da izbjegnem ?
Gorazde>Foca>Novi grad najlakse..
Ima jedan laksi i brzi

Igman > Kasindo > Pale > Sarajevo :P
Last edited by *.muf on 14/09/2011 11:25, edited 1 time in total.
Taranta
Posts: 69
Joined: 01/09/2011 15:17

#44 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by Taranta »

ja1977 wrote:Nas probkm je sto uvije, ali uvijek kada se nesto radi nadlezni samo kazu koristite alternativne pravce. tako je bilo i tri godeinw kada se radila glavna dzada, tako je i sada.
Gospodo, alternativni pravci se moraju pripremiti za veci promet, alternativne pravce treba smisliti.

Znaci ovako:

Od RTV doma do Otoke dvije trake smjera Grad - Ilidza okrenuti u suprotni pravac. Krajnju desnu ostaviti u ptavcu Ilidze.
Vidjeti kolika je sirina ceste, mozda bi se moglo napraviti 4 dovoljno siroke trake (kazem mozda).
Ako ne mogu, odna dvije trake ujutro prema gradu, a dvije trake popodne prema Ilidzi.

Kod okretaljke na Cvili sav saobracaj usmjeravati desno prema ulici Velikih drveta koju treba napraviti jednosmjernu u pravcu Ilidze.
Tu bi se javio problem i zakrcenje na raskrnici kod pijace prema B. potoku, ali be se vecina saobracaja mogla usmjeriti na Pofalice, tu postaviti policija da objezbjedi duzi prolaz onima koji dolaze iz Drinske.

Mozda je ovo suvise komolikovano, ali se nadam da u ministarstvu saobracaja sjede pametniji, koji ce napraviti jos bolje rijesenje.
Kad se radila rekonstrukcija "glavne džade", bilo je takvih kreativnih rješenja. Očito je da su sadašnji nadležni lijeni i nezainteresirani da se pozabave tamo nekom gužvom zbog tamo nekog mosta.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#45 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by O'zone »

ja1977 wrote:Nas probkm je sto uvije, ali uvijek kada se nesto radi nadlezni samo kazu koristite alternativne pravce. tako je bilo i tri godeinw kada se radila glavna dzada, tako je i sada.
Gospodo, alternativni pravci se moraju pripremiti za veci promet, alternativne pravce treba smisliti.

Znaci ovako:

Od RTV doma do Otoke dvije trake smjera Grad - Ilidza okrenuti u suprotni pravac. Krajnju desnu ostaviti u ptavcu Ilidze.
Vidjeti kolika je sirina ceste, mozda bi se moglo napraviti 4 dovoljno siroke trake (kazem mozda).
Ako ne mogu, odna dvije trake ujutro prema gradu, a dvije trake popodne prema Ilidzi.

Kod okretaljke na Cvili sav saobracaj usmjeravati desno prema ulici Velikih drveta koju treba napraviti jednosmjernu u pravcu Ilidze.
Tu bi se javio problem i zakrcenje na raskrnici kod pijace prema B. potoku, ali be se vecina saobracaja mogla usmjeriti na Pofalice, tu postaviti policija da objezbjedi duzi prolaz onima koji dolaze iz Drinske.

Mozda je ovo suvise komolikovano, ali se nadam da u ministarstvu saobracaja sjede pametniji, koji ce napraviti jos bolje rijesenje.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Gurat ćemo se mi kroz ove alternativne pravce 15 dana :thumbup:
User avatar
Jeff Bingham
Posts: 1272
Joined: 06/09/2011 19:45

#46 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by Jeff Bingham »

odlican prijedlog ja1977.
User avatar
ledeni_caj
Posts: 2827
Joined: 14/01/2011 18:21

#47 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by ledeni_caj »

Da imamo 6 traka ne bi guzve bilo. :lol:
*.muf
Posts: 18
Joined: 09/08/2004 01:43
Location: Zarajevo

#48 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by *.muf »

ja1977 wrote:Nas probkm je sto uvije, ali uvijek kada se nesto radi nadlezni samo kazu koristite alternativne pravce. tako je bilo i tri godeinw kada se radila glavna dzada, tako je i sada.
Gospodo, alternativni pravci se moraju pripremiti za veci promet, alternativne pravce treba smisliti.

Znaci ovako:

Od RTV doma do Otoke dvije trake smjera Grad - Ilidza okrenuti u suprotni pravac. Krajnju desnu ostaviti u ptavcu Ilidze.
Vidjeti kolika je sirina ceste, mozda bi se moglo napraviti 4 dovoljno siroke trake (kazem mozda).
Ako ne mogu, odna dvije trake ujutro prema gradu, a dvije trake popodne prema Ilidzi.

Kod okretaljke na Cvili sav saobracaj usmjeravati desno prema ulici Velikih drveta koju treba napraviti jednosmjernu u pravcu Ilidze.
Tu bi se javio problem i zakrcenje na raskrnici kod pijace prema B. potoku, ali be se vecina saobracaja mogla usmjeriti na Pofalice, tu postaviti policija da objezbjedi duzi prolaz onima koji dolaze iz Drinske.

Mozda je ovo suvise komolikovano, ali se nadam da u ministarstvu saobracaja sjede pametniji, koji ce napraviti jos bolje rijesenje.
Mozda je lakse ne znam ujutro od 00-14 pustiti dvije trake na mostu prema gradu a jednu prema ilidji, pa onda od 14-24 dvije prema Ilidji a 1 prema gradu. Pricam o slobodnoj traci na mostu.
Ili ovako urediti sa policijom u spicama da ona pusta trake po nahodjenju, tako da bi u sustini u spici bila manje jedna traka...
Last edited by *.muf on 14/09/2011 11:36, edited 2 times in total.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#49 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by O'zone »

ledeni_caj wrote:Da imamo 6 traka ne bi guzve bilo. :lol:
Pa reko je Fahro to praviti. Koliko ono bi 12 traka kroz Sarajevo a eto mi mu nismo vjerovali :mrgreen: čovjek ima viziju :mrgreen: :skoljka:
skuhlo
Posts: 228
Joined: 13/02/2009 20:00
Location: abrinjaDonjo

#50 Re: Saobraćajni kolaps u Sarajevu

Post by skuhlo »

ledeni_caj wrote:Da imamo 6 traka ne bi guzve bilo. :lol:
E, da smo glasali za Šćepu sad bi imali 14 traka, i to u jednom smjeru :lol:
Post Reply