GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#7851 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by jazzer »

ultima_palabra wrote:Eto Zeljković će nekoga poslati u stečaj... klasični metilj, boji se svoje sjene. Poslali im ultimatum, sa prijetnjom da će se opet sastati :lol:

Vlada očigledno nije sposobna da uspostavi gradski saobraćaj u KS, stoga bi trebala dati ostavku. Naravno, to se neće desiti jer je ovaj saziv skupštine KS veći cirkus od Embel Rive.
Specijalac u ratu - picka u miru.

Sacica klosara drzi kao taoce glavni grad jedne drzave a oni ne smiju nikakvu akciju pokrenuti.
Imam osjecaj da kada bi Himzanija i co. poceli sutra raditi da bi prosli bez ikakvih sankcija. Vlada KS bi
odahnula i nastavila sisati budzetsku sisu bez ovog problema.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#7852 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by O'zone »

Dobro jutro radni narode Sarajeva, školarci i studenti. Nadam se da ste obukli udobnu obuću i ponijeli para za taxi jer prevoza nema i dok očekujemo vandrednu sjednicu sutra u 11:00 vlade i skupštine KS gdje ćemo čuti kako su oni zabezeknuti,iznenađeni,uvrijeđeni zato što gras nije počeo da radi i onda će još 5 do 8 sati raspravljati šta dalje tražiti pauze pljuvati jedni o drugima, a mi? E pa mi ćemo pješačiti. Tako kad bolje razmislim pripremite udobnu obuću pa bar do kraja mjeseca.

I kad već idemo u krajnost dižem pom-pome u zrak i kao prava cheerleadersica uzviknem

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO GRAAAAAAS!!! :mrgreen:
sarajevo63
Posts: 1357
Joined: 28/02/2008 13:02

#7853 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by sarajevo63 »

"Na kraju zasjedanja, dogovoreno je i da se sačekaju predstavnici menadžmenta KJKP „GRAS“ kako bi preuzeli ove zaključke i što prije ih prezentirali uposlenicima ovog preduzeća."

Možda još nisu prezentirali zaključke.
Ima se vremena.
Nova sjednica je tek sutra u 11.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#7854 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Dr. Kuca »

Njih polovina je izglasalo iako po zakonu treba biti ko onima na federalnom nivou. Nego posto je prosjecna plata u Grasu 1.200 hajmo napravit anketu da im se poveca za jos 700 KM. A posto su servis kantona nema potrebe da rade i sebi zarade platu. Neka ih u garazama, mi cemo pjehe, oni neka uzimaju 2 milje mjesecno. Ako im se strajkuje neka puste vozilo 5-6 dana raja da se nafura i neka povuku vozila i tako. Onda raja prica sto ne ulete sa pendrecima, puskama. Pa nije ovo film Bruce Willisa da pobije po grada i da ga sef malo naruzi u fazonu opet pravis nered, slupo si sluzbeno auto. Da se nadovezem za ovu ratnu sliku, pa pola njih je bilo u sandzaku isto toliko ih je bilo po njemackoj. Nema dole 100 boraca, od tih 100, 5 je bilo pravih boraca. Fuj!
User avatar
Truba
Posts: 81777
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#7855 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

u nekoj osnovi divim se grasovcima
svaka čast grasovcima ako su jedinstveni u ovome (ako nema prijetnji onima koji žele raditi)
u nekim firmama 6 ljudi se ne zna dogovoriti oko podjele 100 maraka
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#7856 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by udrch »

Black swan wrote:u nekoj osnovi divim se grasovcima
svaka čast grasovcima ako su jedinstveni u ovome (ako nema prijetnji onima koji žele raditi)
u nekim firmama 6 ljudi se ne zna dogovoriti oko podjele 100 maraka
pa normalno da ne zna..jebote hajd ti podijeli 100 maraka na 6 dijelova..đe naći sitno da svakom daš po 16,66 KM..moro bi obići bar tri granapa, a to je malo previše za prosječnog stanovnika ove zemlje..
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#7857 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Dr. Kuca »

Komsija sta zo ne strajkujes? "ma gdje cu dole njih 50-ak, pjano, drogirano haos prave". Ako laze, lazem i ja.
mamiiiii
Posts: 111
Joined: 10/12/2012 10:32

#7858 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by mamiiiii »

starii wrote:proslo 4 a nema grasovaca..a sarajlije pjevaju omiljenu jutarnju pjesmu :D

hehehe hvala ti sto me nasmija
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#7859 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Alfons Kauders »

udrch wrote:
Black swan wrote:u nekoj osnovi divim se grasovcima
svaka čast grasovcima ako su jedinstveni u ovome (ako nema prijetnji onima koji žele raditi)
u nekim firmama 6 ljudi se ne zna dogovoriti oko podjele 100 maraka
pa normalno da ne zna..jebote hajd ti podijeli 100 maraka na 6 dijelova..đe naći sitno da svakom daš po 16,66 KM..moro bi obići bar tri granapa, a to je malo previše za prosječnog stanovnika ove zemlje..
:lol:
User avatar
bubi_mama
Posts: 389
Joined: 26/12/2008 13:09

#7860 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by bubi_mama »

O'zone wrote:Dobro jutro radni narode Sarajeva, školarci i studenti. Nadam se da ste obukli udobnu obuću i ponijeli para za taxi jer prevoza nema i dok očekujemo vandrednu sjednicu sutra u 11:00 vlade i skupštine KS gdje ćemo čuti kako su oni zabezeknuti,iznenađeni,uvrijeđeni zato što gras nije počeo da radi i onda će još 5 do 8 sati raspravljati šta dalje tražiti pauze pljuvati jedni o drugima, a mi? E pa mi ćemo pješačiti. Tako kad bolje razmislim pripremite udobnu obuću pa bar do kraja mjeseca.

I kad već idemo u krajnost dižem pom-pome u zrak i kao prava cheerleadersica uzviknem

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO GRAAAAAAS!!! :mrgreen:
:lol:
A i maj najavljuju da ce biti topliji tako da ce odlazak na posao biti na ugodnim temeraturama i bez kisobrana.
Za ekolosko Sarajevo :-)
sarajevo63
Posts: 1357
Joined: 28/02/2008 13:02

#7861 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by sarajevo63 »

Black swan wrote:u nekoj osnovi divim se grasovcima
svaka čast grasovcima ako su jedinstveni u ovome (ako nema prijetnji onima koji žele raditi)
u nekim firmama 6 ljudi se ne zna dogovoriti oko podjele 100 maraka
Vjerujem u to da će na kraju stanovnici KS aplaudirati kad se pokrenu vozila. GRAS-ovi će ispasti heroji.
Kako sinoć rumena reče: mogla sam u ratu preko Igmana pa mogu i sadeN.
User avatar
cpu_fan
Posts: 1693
Joined: 24/06/2009 14:38

#7862 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by cpu_fan »

Ja jutros vidjeh kornjače i policijski autobus spreman ispred PU Novi Grad. Biće gusto !
User avatar
plemba
Posts: 13416
Joined: 16/01/2008 17:00
Location: iza ugla

#7863 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by plemba »

uglavnomja wrote:
gorgonzola wrote:Ja se necu zaliti jer su mi odmah rekli. A i da se ja pitam i. Vama bih ukinuo. Sverceri jedni. I ti ono rece da ne krades? A sta je sverc?

svi ovi tvoji postovi mogu u antologiju nebuloza ovog foruma :D

zasto se vozis autom ako imas kupon? :-)
zasto uzimas kupon ako se neces voziti grasom? :-)
zasto ti forma uopce daje kupon :lol: :lol:
zasto prodajes kupon :roll:

da ti nacrtam: covjek mora doci na posao, poslodavac je duzan da mu obezbijedi prevoz po najanizoj cijeni, tj, kupon. ako covjek ne koristi gras poslodavac je (bio) duzan da mu da cash u iznosu kupona. dok nije prije 5-6 godina uvedeno pravilo da budzetskim korisnicima nema para umjesto kupona, sto je bukvalno natjeralo ljude da prodaju kupone.

primjer, lik stanuje na bistriku, radi na barama, znaci kombi niz bistrik, trajvan do velikog parka, pa bus do bara... i to zadovoljstvo traje cca sat vremena. autom 15-20 minuta.
a moze i pjeske, sta je to sitnica :lol:
joj, meni su najjaci ovi iz holandije ili neke druge pripizdine kad dodu ovdje i govore ljudima: a što to vi ne koristite gradski saobraćaj?

pa u pizdu materinu, ko da nikad niste bili u Sarajevu (a mozda i niste) pa niste vidjeli da gradski saobraćaj u Sarajevu nije ni 10% uređen kao u toj pripizdini gdje zivite vi. shvati da meni sa grasom treba više od sat vremena da dodem do posla, dok sa autom u jutarnjoj spici to bude 20-25 minuta, a jos nemas srkleta od smrada u tramvajima. i sad ti meni reci ko ovdje nije normalan. radije cu gorivo placati nego kartu gras-u. cak i da dobijam kupon, prodao bih ga, koji ce mi *urac.
User avatar
matsuda
Posts: 484
Joined: 13/07/2011 18:55

#7864 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by matsuda »

cpu_fan wrote:Ja jutros vidjeh kornjače i policijski autobus spreman ispred PU Novi Grad. Biće gusto !

Radi li još onaj snajperista što je upuc'o Mevlida? Mogo bi biti koristan....
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#7865 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by respo »

e da su ljudi pametni pa pred vladu proteste al ne u znak podrske grasu nego da protestuju sto ne kazne grasovce a onda ujedno i protiv vlade
dvije muhe jednim udarcem :)
saja_dj
Posts: 459
Joined: 03/05/2012 14:02

#7866 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by saja_dj »

Prosao ultimatum sad zasjedanje, pa nakon 12 sati suplje novi ultimatum pa ponovo zasjedanje pa...
sarajevo63
Posts: 1357
Joined: 28/02/2008 13:02

#7867 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by sarajevo63 »

saja_dj wrote:Prosao ultimatum sad zasjedanje, pa nakon 12 sati suplje novi ultimatum pa ponovo zasjedanje pa...
Zasjedanje sutra, a onda vikend.
User avatar
saibaba
Posts: 1958
Joined: 07/02/2008 13:47

#7868 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by saibaba »

Za vladu i skupstinu bi najbolje bilo da hoce neko pohapsit te ljude rijesit problem i onda oni da zaprdjuju kako to nije trebalo tako itd itd....
Ova vlast je jednostavno nesposobna da provodi zakon .... Zna se sta zakon propisuje u takvim situacijama jednostavno to primjenite ako ne smijete pa dajte brate ostavke nemojte dalje da se pravi steta...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#7869 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Alfons Kauders »

KvaziExpert wrote:
sarajevo63 wrote:
saja_dj wrote:Prosao ultimatum sad zasjedanje, pa nakon 12 sati suplje novi ultimatum pa ponovo zasjedanje pa...
Zasjedanje sutra, a onda vikend.
čekaj, a kad će ultimatum :? :? :?








:lol:
Prvo ide Prvi Maj, pa onda mozda nesto i skontaju.

Nema zurbe, svakako kraj skolske godine za dva mjeseca, a onda se vala moze cekati i do septembra.

Plus ide bolje vrijeme za tabananje.
User avatar
DiplomataSaSela
Posts: 1044
Joined: 20/10/2004 23:51

#7870 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by DiplomataSaSela »

Gledajuci sinoc onog oteklog od alkohola himzaniju kako izgleda i ponasa se jasno je o kakvoj se "finoj" firmi radi...a slusajuci glupog fazliju kako cita napisane govore,po jedan je cak izaso da uzme pa procito,kad znamo da bez naloga tuziteljice lojalne zlogumdjiji nema ni akcije policije onda mi je jasno i ko je sve i zakuho...nista manje prijasnje vlade nisu nakrale od grasovaca,koji su podkradali sami sebe,od dijelova,nafte,alata,svega i svacega...
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#7871 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by sema911s »

jel ko gledao sinoc na tvsa(mescini) zasjedanje skupstine ks,., ja laprdije braco mila ko nas prestavlja i koga smo birali,.,. ona debela fuksa oko 21h kaze da je dosta sa zasjedanjem i ako se je neki tip javio za rijec,. ona umorna,. i bubica je ko nesto pricao prijetio isznosii kolike su plate grasu,. malo mu se smijali,.,
i onda na kraju ostvari se prorocanstvo nekog forumasa koji je napisao da ce osnovat ekspretnu komisiju,. da istrazi gras,.ako ne pristanu na ultimatum.,.


ps. oni moje komsije sto rade u grasu sinoc nisu dosli kuci spavali u firmi.,. ipak ce istrajat do kraja,.,.
saja_dj
Posts: 459
Joined: 03/05/2012 14:02

#7872 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by saja_dj »

Alfons Kauders wrote: Prvo ide Prvi Maj, pa onda mozda nesto i skontaju.

Nema zurbe, svakako kraj skolske godine za dva mjeseca, a onda se vala moze cekati i do septembra.

Plus ide bolje vrijeme za tabananje.
Na dan kada se cak i u bolje stojecim zemljama protestuje mi cemo da bacimo nesto na rostilj. Jbg nama je predobro, treba malo iskulirati, slaviti dan rada u zemlji gdje pola stanovnista nista ne radi, a od ovih sto radi pola na drzavnoj sisi (znaci isto nista ne radi)

Nema ovdje protesta nece ga biti nikad.
Last edited by saja_dj on 09/04/2013 10:30, edited 1 time in total.
sarajevo63
Posts: 1357
Joined: 28/02/2008 13:02

#7873 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by sarajevo63 »

sema911s wrote:jel ko gledao sinoc na tvsa(mescini) zasjedanje skupstine ks,., ja laprdije braco mila ko nas prestavlja i koga smo birali,.,. ona debela fuksa oko 21h kaze da je dosta sa zasjedanjem i ako se je neki tip javio za rijec,. ona umorna,. i bubica je ko nesto pricao prijetio isznosii kolike su plate grasu,. malo mu se smijali,.,
i onda na kraju ostvari se prorocanstvo nekog forumasa koji je napisao da ce osnovat ekspretnu komisiju,. da istrazi gras,.ako ne pristanu na ultimatum.,.


ps. oni moje komsije sto rade u grasu sinoc nisu dosli kuci spavali u firmi.,. ipak ce istrajat do kraja,.,.
Mojne diskriminacije (s)polova.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#7874 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by StupskaBitanga »

Eto jedan uspio uzeti kombi i vozi :thumbup:
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#7875 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by respo »

vozac grasa "ukrao" od grasa kombi i vozi?
Post Reply