GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#6876 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by mali_balon »

sa_pingvin wrote:Danas slikano...

Image

Image

Image
Jos se zajebaju, uh ne smijem ni reci sta im sve zelim mamu hin seljacku
Ma treba da dodju da nas vozaju bradate spodobe sa kamama i kokardama bolje nismo ni zasluzili :x

Cuj smeta bus iz Bl, smeta Obelicevno, ne smeta aca lukas i tri prsta, ne smeta karleusa, ne smeta turbo folk, farma. A kod ti istih neandertalaca u autu ili busu tresti prekodrinsko smece mater im je...
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#6877 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by zateznistub »

StupskaBitanga wrote:Mislim da dok mi kuckamo da radnici GRASa uredno iznose željezo, djelove autobusa, dokumentaciju.... sve živo
Ono da do maksimuma upropaste
Maloprije jedan tramvaj propicio sa zeljezom, dijelovima i registratorima! :-)
palamuda
Posts: 950
Joined: 04/09/2009 23:33

#6878 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by palamuda »

NEOPLAN wrote:@ armin: revizorska kuca Dzaferovic i finansijska policija. Rezultati - zataskani, jer bi padale glave u vladama ko kisa.
Jest inače GRAS je spasio sve ijednog političara od progona, daj molim te se saberi i vidi još jednom šta pišeš, koja vlada koje glave bi padale, padale bi direktorima GRASA i nikom više oni su imali deponovane potipse i oni su harčili pare zajedno sa Hizanijom i kompanijom, ako je bilo političara nije ih sigurno bilo u papirima da ih nađe revizor čim dođe.
mamiiiii
Posts: 111
Joined: 10/12/2012 10:32

#6879 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by mamiiiii »

zateznistub wrote:
StupskaBitanga wrote:Mislim da dok mi kuckamo da radnici GRASa uredno iznose željezo, djelove autobusa, dokumentaciju.... sve živo
Ono da do maksimuma upropaste
Maloprije jedan tramvaj propicio sa zeljezom, dijelovima i registratorima! :-)
hehehe :thumbup:
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#6880 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by mali_balon »

Ma nece vlada nista uraditi, malo ce smiriti situaciju i to je to, Pa sa grasom imaju oko 10000 glasova
User avatar
NEOPLAN
Posts: 991
Joined: 02/05/2009 12:15

#6881 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by NEOPLAN »

a ko postavlja direktore i daje mu te ovlasti? Ja, ti il vlada?
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#6882 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by bull21 »

@Neoplan: Vi. Zadnji put kad postaviše direktora kojeg su htjeli (vlada) vi protestovali i obustavili saobraćaj. Koliko me sjećanje služi.
mamiiiii
Posts: 111
Joined: 10/12/2012 10:32

#6883 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by mamiiiii »

bull21 wrote:@Neoplan: Vi. Zadnji put kad postaviše direktora kojeg su htjeli (vlada) vi protestovali i obustavili saobraćaj. Koliko me sjećanje služi.
ma njima izgleda preslo u naviku da svako malo strajkuju uvijek imaju neki izgovor
palamuda
Posts: 950
Joined: 04/09/2009 23:33

#6884 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by palamuda »

NEOPLAN wrote:a ko postavlja direktore i daje mu te ovlasti? Ja, ti il vlada?
Ti imaš tipičnu priču svakog od 2000 grasovaca, šta god vas pitaš, samo vlada ovo vlada ono, kad vas pitaš kako porodica počnete priče o vladi, neda Kozadra, sakrili nam pare, a firmu ste opuhali do zadnjeg.

Direktora GRASA u papirima imenuje Nadzorni odbor sve drugo je na sudu gubljenje vremena.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#6885 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by StupskaBitanga »

zateznistub wrote:
StupskaBitanga wrote:Mislim da dok mi kuckamo da radnici GRASa uredno iznose željezo, djelove autobusa, dokumentaciju.... sve živo
Ono da do maksimuma upropaste
Maloprije jedan tramvaj propicio sa zeljezom, dijelovima i registratorima! :-)
Samo se ti zezaj od onih ljudi unutar GRAS me ne bi ništa iznenadilo
User avatar
omađijaj me
Posts: 225
Joined: 04/04/2013 10:38
Location: Status Civitalis Vaticanae

#6886 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by omađijaj me »

Za sve nerede u normalnim zemljama kriva je vlada a ne radnici jer vladin je posao dogovarat se, provodit politiku i općenito raditi posao za koji su mašalah plaćeni a ne huškat narod na radnike

HAJMO GRAS :bih:
mamiiiii
Posts: 111
Joined: 10/12/2012 10:32

#6887 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by mamiiiii »

StupskaBitanga wrote:
zateznistub wrote:
StupskaBitanga wrote:Mislim da dok mi kuckamo da radnici GRASa uredno iznose željezo, djelove autobusa, dokumentaciju.... sve živo
Ono da do maksimuma upropaste
Maloprije jedan tramvaj propicio sa zeljezom, dijelovima i registratorima! :-)
Samo se ti zezaj od onih ljudi unutar GRAS me ne bi ništa iznenadilo
ma registratori su preneseni u FICI
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#6888 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by bach »

NEOPLAN wrote:kako taj vlada kupuje vozila dobro da ih ista ima.

Za vasu informaciju, npr 15 Ikarbusa novih je kupio Gras preko S-Leasinga. 10 minibusa je kupljeno u 3 rate, 1 rata od subvencija, 2 rata parama od prodatog zeljeza od rashodovanih vozila i treca rata smanjenjem ld radnika.

Za ficu nemam komentar, osim sto cu reci da kretena ima svugdje pa i u Grasu.
Baš su se svi usrećili sa tim Ikarbusevma, koje čak ni grad Beograd nije htio. Umjeszo renomiranih proizvođača kao što su Mercedes ili man ili Volvo, vi se odabrali jedan Ikarbus...Iz Srbije, je li tako?
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#6889 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by bull21 »

mamiiiii wrote:
bull21 wrote:@Neoplan: Vi. Zadnji put kad postaviše direktora kojeg su htjeli (vlada) vi protestovali i obustavili saobraćaj. Koliko me sjećanje služi.
ma njima izgleda preslo u naviku da svako malo strajkuju uvijek imaju neki izgovor
Pa fakat. Već su vam bili krivi srednjoškolci i penzioneri. Sad je kriv direktor. Juče kriva vlada. Ko će sutra biti kriv? Natjerali ste firme da kupuju vaše kupone i dijele ljudima kojima ni ne trebaju (i onda se žalite na švercere, normalno da će ih biti kada čovjeku koji živi 100 metara od posla izbijete 50 km iz đepa bez i da ga pitate da li mu treba karta). Srednjoškolci? Šta očekujete od naših srednjoškolaca? Od djece? Da vam možda daju džeparac? Penzioneri? Pa i ovako nemaju od čega da žive, ajmo ih sad natjerat i to malo jada što dobiju besplatno da vrate. Jer zaboga VI ste bitni.
To što imate jednu od najvećih plaća u kantonu, to nije važno. To što protestujete svakih par mjeseci, to nije važno. To što kradete, lažete i petljate na svakom koraku, to nije važno. To što imate više radnika na grbači nego ijedna druga firma, to nije važno. To što više ne radite nego što radite svoj posao, to nije važno. Važno je da protestvujete. Važno je da tramvaji smrde jer VI ne radite svoj posao. Važno je da se tramvaji raspadaju jer VI kradete.
Od vas mi se više gade samo oni tridesetogodišnji 'penzionisani ratoborci'. Njih bi na vješala. Ali to je druga priča.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#6890 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by zateznistub »

StupskaBitanga wrote:
zateznistub wrote:
StupskaBitanga wrote:Mislim da dok mi kuckamo da radnici GRASa uredno iznose željezo, djelove autobusa, dokumentaciju.... sve živo
Ono da do maksimuma upropaste
Maloprije jedan tramvaj propicio sa zeljezom, dijelovima i registratorima! :-)
Samo se ti zezaj od onih ljudi unutar GRAS me ne bi ništa iznenadilo
Radim u jednoj firmi na nekoj vrsti rukovodeceg mjesta i poprilicno znam sta i koliko radnik moze odnijeti i koliko.

Sve preko toga je stvar vecih instanci.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#6891 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by StupskaBitanga »

Glavna karika ovog svega je Sejari. Ja vam kažem
Sve preko toga je stvar vecih instanci.
To u GRAS ne postoji. Oni su tamo i bog i batina
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#6892 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by zateznistub »

StupskaBitanga wrote:Glavna karika ovog svega je Sejari. Ja vam kažem
Sve preko toga je stvar vecih instanci.
To u GRAS ne postoji. Oni su tamo i bog i batina
Tvoj stav-tvoje mišljenje. imas pravo na njega.
palamuda
Posts: 950
Joined: 04/09/2009 23:33

#6893 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by palamuda »

omađijaj me wrote:Za sve nerede u normalnim zemljama kriva je vlada a ne radnici jer vladin je posao dogovarat se, provodit politiku i općenito raditi posao za koji su mašalah plaćeni a ne huškat narod na radnike

HAJMO GRAS :bih:
Evo Himzanije na forumu, šta ima u krugu fabrike, šta se radi.

Vi ste sretni što se kod nas i vlada nešto pita, da ste u uređenoj državi dosad bi se oporavljali od suzavca i policijske marisane, jer samo u Bosni možete uzurpirat javni prostor i prodavat maglu o ugroženosti. Sram vas bilo.
Zlajs
Posts: 136
Joined: 31/07/2005 13:27

#6894 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Zlajs »

palamuda wrote:
omađijaj me wrote:Za sve nerede u normalnim zemljama kriva je vlada a ne radnici jer vladin je posao dogovarat se, provodit politiku i općenito raditi posao za koji su mašalah plaćeni a ne huškat narod na radnike

HAJMO GRAS :bih:
Evo Himzanije na forumu, šta ima u krugu fabrike, šta se radi.

Vi ste sretni što se kod nas i vlada nešto pita, da ste u uređenoj državi dosad bi se oporavljali od suzavca i policijske marisane, jer samo u Bosni možete uzurpirat javni prostor i prodavat maglu o ugroženosti. Sram vas bilo.
da smo uređena država do ovoga nebi ni došlo :-)
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#6895 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by StupskaBitanga »

kako objasniti činjenicu da JAVNI gradski saobraćaj možete samo tako prekinuti i rećći mi od ujutru ne radimo
To bi svugdje bilo nepojmljivo ali evo kod nas je to moguće
kopir
Posts: 17
Joined: 20/01/2013 22:47
Location: Sarajevo

#6896 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by kopir »

Puna podrska vladi,da se ovo vise rijesi.DostA maltretiranja,od par debila :x

Kako bi bilo da murija i Dr. ovako strajkuju.Ima određeni postotak vozila koji se moraju saobracati i kad je strajk.
Last edited by kopir on 06/04/2013 23:44, edited 1 time in total.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#6897 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by StupskaBitanga »

Sjećete li se onih nadrealnih postera: Ovako je GRAS branio Sarajevo, izašao iz agresije
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#6898 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by goran16v »

NEOPLAN wrote:ne znam samo ko je placao remonte tramvaja, ko je placao trolejbuse, ko je placao i placa ikarbuse i novocitije, ko je platio pogon SATRA, ko je platio transport GVB tramvaja... Kriminala ima naravno, to niko ne spori i ljudi se i bune protiv toga, ali samo glup i neinformisan covjek moze reci da je grasu sve poklonjeno. Poklonjeni su autobusi, a velik broj tramvaja, trola, pa i velik broj autobusa su kupljeni.
Da li zesli da se dopisujemo na tu temu???? :lol: Meni nije jasno odakle ti obraz i motiv da ih branis, osim ako nisi jedan od njih,a ocigledno jesi!!!!
Ko je placao tramvaje SARTE iz Brna, Amseterdamce, CKD iz Bratislave i Kosica, SGP iz Beca, ko je placao trolejbuse NAW/HESS iz Svice, ko je placao autobuse Karose, Graff Stiftove iz Beca, Steyere, MAN-ove SL222, nekakve zglobne Renaulte, Neoplane iz Graza, Haga i Berlina, Mercedese iz Turske, Ciriha i Stutgarta, bog te pita sta jos (ovo je iz glave).
Prve nove autobuse nabavili tek 2005 godine i (i to ih drzali na komercijali dok su na redovnim linijama isli rabljene harabatije iz/i donacije), a on pise ko je placao remontie i transporte dioniranih vozila i onome sto su bili primorani nabaviti 10 godine poslije rata!!! Da niste mozda ocekivali jos donacija???? :lol:
Daj popusti s pricom o ljudima sto se satro bune protv kriminala, ne vrijedjaj inteligenciju ljudi koji to citaju jer je ta prica odavno procitana i fuj. Sto se te qarine od ljudi nisu bunile protiv kriminala kad su se plate napucavale preko svake mjere, a minusi nemilice pokrivali iz KS-a, kad su se zaposljavali rodjaci i kad se kralo na sve strane, nego kad je sve presusilo e ajmo malo da se bunimo???? Nek se napuse...
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#6899 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Admir_1984 »

StupskaBitanga wrote:Sjećete li se onih nadrealnih postera: Ovako je GRAS branio Sarajevo, izašao iz agresije
alijine slike po vozilima i slicne budalaštine

al ebo ti sistem koji ti komotno dozvoli da nakon što odeš sa funkcije nikada nizašta neodgovaraš, tako garant svi krivci i u vladi i u grasu danas luksuzno žive, a ovi sad jadnici se sada našli nešto buniti, a mirno šutili sve ove godine, kao misle para ima samo za njih i nema šanse da nestane :roll:
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#6900 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by goran16v »

zateznistub wrote: Ovo je samo bila reakcija na tvoje pisanje o poklonjenim vozilima i tvojom opaskom o placanju usluga. :-)

I kakvo 100% komercijalno? Pobogu.
Osim ako nije ironicna, ja ne razumijem tvoju reakciju. Hoces da kazes da je prihod jednak kad moras da ulozis u komplet vozni park ili kad ga novog dobijes s neba???? :lol: Nije bilo popusta na karte ni dzaba ako udjes u donirano vozilo - tako 100% komercijalno!
Last edited by goran16v on 06/04/2013 23:51, edited 1 time in total.
Post Reply