GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Reglan
Posts: 4848
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#3401 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Reglan »

Pitarrr82 wrote:Imam osjecaj da je samo pitanje vremena kad ce fasovati onaj dispecer s naocalama (Sutjeska), kakva lik sranja pravi to nije humano...

Fasov'o je prije nekih 4-5 godina.Nalem'o ga neki momak jer mu je izbacio staru iz busa a vani bio kijamet,kisa.znaci takve je batine dobio da je bio prosarenio po licu. :D
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#3402 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Pitarrr82 »

arshavin wrote:
Pitarrr82 wrote:Imam osjecaj da je samo pitanje vremena kad ce fasovati onaj dispecer s naocalama (Sutjeska), kakva lik sranja pravi to nije humano...

Fasov'o je prije nekih 4-5 godina.Nalem'o ga neki momak jer mu je izbacio staru iz busa a vani bio kijamet,kisa.znaci takve je batine dobio da je bio prosarenio po licu. :D

Nije daleko da se to ponovi sta se desava zadnjih dana, iskreno nebi me cudilo da ga i neke zene prebiju kako se ponasa i prema njima :mrgreen:
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#3403 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by mahalas505 »

black_noke wrote:Jutros, u periodu između 7.40 i 8.15 na autobuskoj stanici u Vogošći odigravala se prava drama.
Naime, bijesni putnici oteli su i preusmjerili autobus javnog gradskog saobraćajnog preduzeća Gras!
Riječ je o tome da je redovni autobus koji saobraća na liniji Vogošća-Stup, na zapadnom ulazu u grad, preusmjeren na relaciju Vogošća-Sutjeska, u samom centru. Vogošća je veliko urbano prigradsko naselje.
Uglavnom, nazadovoljni putnici koji su ostali bez prevoza sačekali su prvi sljedeći autobus koji je naišao i natjerali vozača da vozi prema Stupu. Vozač je htio zvati policiju, ali su sami putnici nazvali policiju i dispečera i Gras i žalili se na “nezakonitost” reda vožnje.
40-tak putnika doslovno je otelo autobus, natjeralo vozača da promijeni pravac i naposljetku ih je dovezao na Stup.

http://no links.com/2012/10/31/putnici-jutros-oteli-autbous-u-vogosci-vozac-ih-morao-odvesti-do-centra-grada/
Slijedeci logican potez bi bio da vozaci kazu nisu nam osigurani uslovi za normalan radi i necemo raditi dok se to ne ispuni :D .
User avatar
NEOPLAN
Posts: 991
Joined: 02/05/2009 12:15

#3404 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by NEOPLAN »

Jucer i danas je iz Grasa otpusteno 40-tak ljudi. Raskinuti su ugovori sa kadrom zaposlenim na odredjeno vrijeme. Tim ljudima je zabranjen pristup u krug preduzeca.
amko76
Posts: 1144
Joined: 17/06/2010 15:38

#3405 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by amko76 »

Hoće li protestvovati?
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#3406 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by kokuz_sa »

na koji nacin ce da protestvuju..neradom?
doduse to vec rade godinema..tj nista ne rade..
mozda se smiluju pa u znak protesta pocnu vozat po onim radporedima voznje
amko76
Posts: 1144
Joined: 17/06/2010 15:38

#3407 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by amko76 »

E onda su levati, svaka budala kad mu se ćefne blokira cestu, obespravljeni radnici na ulici, nemaju za život i bla bla.

I dobije što traži ;-)
User avatar
Bosanka551
Posts: 17
Joined: 21/11/2009 20:04
Location: Sarajevo

#3408 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Bosanka551 »

http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika ... /121103133

UPOZORENJE :!: :!: :!:

Isti tipovi već nekoliko dana ordiniraju po tramvajima. Neki dan je, u krcatoj dvici oko pola 8 ujutru, dakle za vrijeme najveće gužve, kod Socijalnog, jedan od ovih dripaca izvadio nož i prijetio mojoj mami. Ona je, nakon što je vidjela da dva momka pljačkaju neke srednjoškolce uz prijetnju noževima ustala i pokušala zaštititi tu djecu. Ispostavilo se da su već uspeli od još nekoliko ljudi ukrasti novac i mobitele u istom tramvaju.

Moram li napominjati da su ljudi (među kojima je bilo i od brda odvaljenih frajera) hladno gledali kako oni kradu od djece i kako im prijete noževima, svima, pa i mojoj mami.
Pa mora li žena od 50+ godina da razmišlja da će ujutru stići na posao ili ne? Pa zar ništa nismo naučili iz slučaja jadnog Denisa Mrnjavca?

Molim vas da ovo upozorenje shvatite jako ozbiljno, ovo su tipovi koji sjednu do vas izvade nož i zatraže stvari, dakle ne klasični "mantil preko ruke" lopovi.

U MUPu nam je rečeno da su ovi događaji prijavljeni i da je uhapšen jedan od ta dva momka, ali očigledno je vrlo brzo pušten. Pretpostavljam da žive negdje na Dolac Malti ili im je bar neko žarište tu. U GRASu nam je rečeno da su primili prijavu i da su poslali patrolu jer već nekoliko dana se dešavaju iste stvari.

Iskreno nikad nisam vidjela svoju mamu onako uplašenu. Molim vas da prenesete ovo upozorenje što većem broju ljudi. I šta da se radi? Zaista nisam pametna. Osuđena sam na korištenje javnog prevoza a vjerujte da me je jako strah kad pomislim šta mi se sve u njemu može dogoditi.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3409 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Chmoljo »

nikad više džamija, a nikad više lopovluka.

nikad više teretana, a nikad više miševa.
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3410 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

moj minibus iz dejčića pokvaren stoji na marindvoru :shock: :shock: :shock: :shock:

valjda će ga popraviti do ponedjeljka :D
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#3411 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Nisrin »

Moze li mi neko reci kojim ulicama vozi autobus za Buca Potok, posto je za mene to siri pojam? Zapravo da napise kojom rutom i dokle ide ako nije problem? :)
User avatar
NEOPLAN
Posts: 991
Joined: 02/05/2009 12:15

#3412 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by NEOPLAN »

ide od zeljeznicke stanice novom ulicom izmedju americke ambasade i kampusa, izlazi na glavnu, vozi do pofalica, skrene desno, kod fabrike duhana skrene lijevo u Drinsku i vozi do "rampe" tj do Imzit pumpe, tu skrene desno u Adema Buce i tom ulicom vozi skroz do smetljista u Smiljevicima. u povratku ide istom rutom.
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#3413 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Kemal Malovčić »

Chmoljo wrote:nikad više džamija, a nikad više lopovluka.

nikad više teretana, a nikad više miševa.
nikad više nikada, nikad manje zauvijek! :(
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3414 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

možda sa sutjeske ili neke od stanica na ciglanama?
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#3415 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by sheilak »

Sta to cujem danas, oni kane strajkovat? :lol: :lol: :lol:

imaju *uda k'o avazov twist tower :lol:
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#3416 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Nisrin »

sheilak wrote:Sta to cujem danas, oni kane strajkovat? :lol: :lol: :lol:

imaju *uda k'o avazov twist tower :lol:

I kad je strajk, sad u srijedu? A sta bi sa onim da nece biti potpune obustave saobracaja kako ne bi ispastali nevini gradjani?!
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#3417 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Mračajski proto »

Kad je štrajk?
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#3418 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by sheilak »

ne znam kad je tacno, cula danas na radiju. koji gradjani, pa nisu oni tu zbog gradjana, vec obratno. i gradjani zaboga moraju trpjeti. radi gras-a.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#3419 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Nisrin »

sheilak wrote:ne znam kad je tacno, cula danas na radiju. koji gradjani, pa nisu oni tu zbog gradjana, vec obratno. i gradjani zaboga moraju trpjeti. radi gras-a.

Prije 10ak dana su spominjali 14. novembar iliti ovu sad srijedu... a znam da "nisu" zbog gradjana iako bi trebali biti jer to je cilj javnog preduzeca, ali kod nas je sve naopako!
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#3420 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by sheilak »

da, mislim da ce i taksisti stupiti u strajk, najavili su. nadam se samo da nece biti isti dan. :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3421 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

komšija grasovac kaže da su plate redovne
uzima bolovanje tako da imaju upaćeno zdravstveno

možda je ovo da se ne naviknemo bez štrajka :D
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#3422 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Nisrin »

sheilak wrote:da, mislim da ce i taksisti stupiti u strajk, najavili su. nadam se samo da nece biti isti dan. :lol:

Ma i ako dodje do toga ne vjerujem da bi strajkovali Zuti i Crveni taxi, BOSS i ovi novi...a od Sarajevo taxija svakako ne ovisimo, hvala Bogu! GRAS je dosegao dno dna, razumijem da njihovim radnicima nije jednostavno jer nemaju zdravstveno, doprinose ali prijetiti gradjanima da nece taj dan ili te dane moci stici do poslova, doktora itd?!

Pa ako im je vec toliko lose nek daju otkaz i nek traze bolje, nekome ce i takav posao kakav sad imaju odgovarati! Svi se uhljebili U JAVNOM PREDUZECU i onda se zale i sve udara po nama ...
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#3423 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by _ado_ »

Sarajevo taxi je najavio strajk za isti dan kao i ove seronje iz GRAS-a, sve sa namjerom da se stvori haos u gradu.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#3424 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by sheilak »

@Nisrin

slazem se. ali, iskreno ne vidim svrhu tog strajka, osim naravno iznude, ponovo preko ledja gradjana.

rade katastrofalno, sadisticki, posluju katastrofalno, kriminalno. trebaju ih zatvoriti i zakonski im zabraniti da se priblizavaju vozilima, a angazirati nekog drugog da obavlja posao javnog prijevoza.
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#3425 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Zatamnjena stakla »

Ne treba mi ni gras a ni taxi. Idem pjehe.
Žao mi raje što mora vozarit :sad:
Post Reply