GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81584
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2201 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Truba »

u skučenosti među planinama
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#2202 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by A_I_ »

mahalas505 wrote:
mahalas505 wrote:
A_I_ wrote:Da pogadjam - zaboli tebe djon jer imas svog bibija u kom udises filtrirani zrak a mi koji svakodnevno pjesacimo ili biciklom prelazimo 5000 km godisnje da se pushimo udisuci otrove iz auspuha jelda :x

JGS MORA postojati i biti privlacan novim generacijama kao osnovni oblik prevoza u gradu.
Gdje to pise da mora postojati? Ljudi su i zivili i radili kada je Gras bio u strajku.
Ne moraju biti sva vozila na fosilna goriva.
A_I_ wrote:Kazem ja - zaboli tebe i takve kao ti djon - "Nek je meni dobro"
Ne bitno toliko za mene, bolje vidi da tebi bude bolje.
Ne da je bitno vec najbitnije kako se 140.000 vas odnosi prema ostalih 260.000 u ovom kotlinskom zagusljivom gradu.

Sljedeci put kad cujes da je neko dijete oboljelo od alergije, astme ili jos gore - neuroloskog poremecaja/ostecenja, sjeti se malo ove price o zagadjenju autima ;-)
A ista prica je i sa ovima sto usred grada loze ugalj sklj kvaliteta pun zive i stalih toksina.

Jedna bahata i samosvjesna manjina aktivno truje pasivnu i jednako neinformisanu vecinu.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#2203 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by nosara »

poznanik wrote:
Black swan wrote:140.000 auta u gradu, a predviđeno 70.000...
Ko je predvidio, gdje?
Niko i nigdje... Franjini su pravili procjenu o max 120000 stanovnika u narednih 100 godina (sto znaci do danas), i to pola zapadno od nedjarica...

Kako smo nesto malo pretjerali u doseljavanju, automobili i ostala bizuterija su dosli sami od sebe... :D
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#2204 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Alhemicarkaa »

Black swan wrote:
r_faruk wrote:pa osnovni nacin da se smanji zagadjenje u gradu je kvalitetan gradski prevoz........ ova dva dana koliko se nije vozilo je bio cejf disat, sinoc na zalost opet isto........
140.000 auta u gradu
a predviđeno 70.000

treba uvesti par nepar :lol:
Ne treba uvesti par nepar, već treba zabraniti registraciju auta harabatija iz kojih kulja crni dim. Kad vidim šta se sve voza i ko sve voza, pa majku mu, je li pod moranje imati auto. :roll: Grijaće se on u jednoj sobi, ješće grah svaki dan, hodati nez zuba, jer nema para za zubara, ali voza auto. :roll:
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#2205 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by mahalas505 »

A_I_ wrote:Ne da je bitno vec najbitnije kako se 140.000 vas odnosi prema ostalih 260.000 u ovom kotlinskom zagusljivom gradu.

Sljedeci put kad cujes da je neko dijete oboljelo od alergije, astme ili jos gore - neuroloskog poremecaja/ostecenja, sjeti se malo ove price o zagadjenju autima ;-)
A ista prica je i sa ovima sto usred grada loze ugalj sklj kvaliteta pun zive i stalih toksina.

Jedna bahata i samosvjesna manjina aktivno truje pasivnu i jednako neinformisanu vecinu.
Pa gdje sada spadaju ovi sto loze ugalj u manjinju ili vecinu?

Medutim, nazad na temu, kao rekoh ranije niko se nije ni pocesao kada je dosta firmi propadalo usljed ne brige drzave i drustva. Tako da ovo sto se desava s Grasom nista nije novo i ne vidim sto gradjanstvo dize neku buku oko toga.
r_faruk
Posts: 4683
Joined: 20/01/2003 00:00

#2206 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by r_faruk »

:roll:

pa rekli smo ti, cokolada ima svuda i od raznih proizvodjaca................... pa ako ti se ne svidja jedna kupis drugu, ako si dao dvije marke za cokoladu, a u njoj onaj keks epitet beure, skontas da su te zahebali i fino sljedeci put kupis drugu cokoladu od drugog proizvodjaca, cokoladu koja je slatka i koja ima malo izmrvljenog keksa. nazalost GRAS je jedina firma koja proizvodi cokolade i nemo's kupit drugu cokoladu..........
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#2207 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by mahalas505 »

r_faruk wrote::roll:

pa rekli smo ti, cokolada ima svuda i od raznih proizvodjaca................... pa ako ti se ne svidja jedna kupis drugu, ako si dao dvije marke za cokoladu, a u njoj onaj keks epitet beure, skontas da su te zahebali i fino sljedeci put kupis drugu cokoladu od drugog proizvodjaca, cokoladu koja je slatka i koja ima malo izmrvljenog keksa. nazalost GRAS je jedina firma koja proizvodi cokolade i nemo's kupit drugu cokoladu..........
Aha, a uzmimo situaciju da drzava zabrani uvoz cokalade? I imas jednu firmu u drzavi koja pravi cokolade, a te cokolade lose kvalitete, sta onda?
Last edited by mahalas505 on 10/02/2012 23:49, edited 1 time in total.
r_faruk
Posts: 4683
Joined: 20/01/2003 00:00

#2208 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by r_faruk »

onda je to komunizam
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#2209 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Mr. Brightside »

sta bi bilo kad bi bilo :-)
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#2210 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by mahalas505 »

r_faruk wrote:onda je to komunizam
Ne bih se slozio s tom konstatacijom, ima na hiljade primjera, gdje je to uradjeno(gdje drzavni sistem nije komunizam, i naravno ovdje ne mislim na cokolade), ali nije to tema ovdje.

I dalje mislim da je Gras u dobrom stanju, s obzirom na brigu vlasnika i korisnika njihovih usluga.
Mr. Brightside wrote:sta bi bilo kad bi bilo :-)
Valjda se kaze da su babi ****, bila bi dedo.
User avatar
nepredvidiva
Posts: 218
Joined: 12/01/2011 02:18
Location: U potrazi.

#2211 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by nepredvidiva »

Ako Gras ne propadne ovaj mjesec, neće nikad!
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#2212 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by atko »

nepredvidiva wrote:Ako Gras ne propadne ovaj mjesec, neće nikad!
gras je odavno propo samo to nece da prizanju ... znaci ako sad ne priznaju priznace u dogledno vrijeme :D
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25761
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2213 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by BHF_Manijak »

mahalas505 wrote:
r_faruk wrote::roll:

pa rekli smo ti, cokolada ima svuda i od raznih proizvodjaca................... pa ako ti se ne svidja jedna kupis drugu, ako si dao dvije marke za cokoladu, a u njoj onaj keks epitet beure, skontas da su te zahebali i fino sljedeci put kupis drugu cokoladu od drugog proizvodjaca, cokoladu koja je slatka i koja ima malo izmrvljenog keksa. nazalost GRAS je jedina firma koja proizvodi cokolade i nemo's kupit drugu cokoladu..........
Aha, a uzmimo situaciju da drzava zabrani uvoz cokalade? I imas jednu firmu u drzavi koja pravi cokolade, a te cokolade lose kvalitete, sta onda?
Dovedes sposobne ljude da prave cokoladu kakvu Bog zapovjeda a te ublehase posaljes u tri lijepe... :wink:
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#2214 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Pasiflora »

Zna li neko, kakav je situacija sa gradskim saobracajem jutros? Vozi li sta?
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#2215 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by madnessa »

Pasiflora wrote:Zna li neko, kakav je situacija sa gradskim saobracajem jutros? Vozi li sta?
Sa prozora toplog doma viđen tramvaj crveni... :mrgreen:
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#2216 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by Pasiflora »

madnessa wrote:
Pasiflora wrote:Zna li neko, kakav je situacija sa gradskim saobracajem jutros? Vozi li sta?
Sa prozora toplog doma viđen tramvaj crveni... :mrgreen:
Hvala :-D
User avatar
dzeno123
Posts: 1843
Joined: 20/04/2009 20:39
Location: Dreamland

#2217 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by dzeno123 »

Gras nece propasti sve dok ne prestane biti centar za udomljenje stranackog kadra.
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#2218 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by mahalas505 »

BHF_Manijak wrote:
mahalas505 wrote:
r_faruk wrote::roll:

pa rekli smo ti, cokolada ima svuda i od raznih proizvodjaca................... pa ako ti se ne svidja jedna kupis drugu, ako si dao dvije marke za cokoladu, a u njoj onaj keks epitet beure, skontas da su te zahebali i fino sljedeci put kupis drugu cokoladu od drugog proizvodjaca, cokoladu koja je slatka i koja ima malo izmrvljenog keksa. nazalost GRAS je jedina firma koja proizvodi cokolade i nemo's kupit drugu cokoladu..........
Aha, a uzmimo situaciju da drzava zabrani uvoz cokalade? I imas jednu firmu u drzavi koja pravi cokolade, a te cokolade lose kvalitete, sta onda?
Dovedes sposobne ljude da prave cokoladu kakvu Bog zapovjeda a te ublehase posaljes u tri lijepe... :wink:
Jedan od nacina da se rijesi problem :thumbup: .
dzeno123 wrote:Gras nece propasti sve dok ne prestane biti centar za udomljenje stranackog kadra.
Djelimicno tacno, posto teoretski moze biti dobar i taj stranacki kadar. Takodjer, nece propasti posto nije jos zrela situacija za to, moze jos ovaj narod izdrzati. Samo se nadam da ce dati Centrotransu licencu, pa da bude onda jos gore.
r_faruk
Posts: 4683
Joined: 20/01/2003 00:00

#2219 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by r_faruk »

"Dovedes sposobne ljude da prave cokoladu kakvu Bog zapovjeda a te ublehase posaljes u tri lijepe... "

slazem se..
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25761
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2220 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by BHF_Manijak »

Ali obzirom da je kod sve nepotizam, ja tebi ti meni, "moj dobar prijatelj iz stranke" itd.., onda je sigurno da nas ovakvko stanje jos sto godina ceka, a narod suti i gleda po onoj "suti, samo nek ne puca" tako da nam nema ni hajra ni napretka! Jest pesimisticno ali i brutalno realno!
r_faruk
Posts: 4683
Joined: 20/01/2003 00:00

#2221 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by r_faruk »

heh, prestanimo kupavati karte...... ja sam davno prestao.......... kad vec nema drugog nacina
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#2222 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by mahalas505 »

BHF_Manijak wrote:Ali obzirom da je kod sve nepotizam, ja tebi ti meni, "moj dobar prijatelj iz stranke" itd.., onda je sigurno da nas ovakvko stanje jos sto godina ceka, a narod suti i gleda po onoj "suti, samo nek ne puca" tako da nam nema ni hajra ni napretka! Jest pesimisticno ali i brutalno realno!
Ja upravo i govorim, ima jos kod naroda rezervi, ja materijalnih ja kakvih drugih. Treba to jos iscrpiti, zato predlazem Centrotrans.
amko76
Posts: 1144
Joined: 17/06/2010 15:38

#2223 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by amko76 »

BHF_Manijak wrote:Ali obzirom da je kod sve nepotizam, ja tebi ti meni, "moj dobar prijatelj iz stranke" itd.., onda je sigurno da nas ovakvko stanje jos sto godina ceka, a narod suti i gleda po onoj "suti, samo nek ne puca" tako da nam nema ni hajra ni napretka! Jest pesimisticno ali i brutalno realno!
A inače to su neki Marsovci ili sa neke druge planete koji to tako rade. Ne mogu da vas shvatim, pa narod je takav, a ti bi da se buni. Protiv koga? Protiv sebe?

Primijetio sam da je to ustaljena glupost :?
User avatar
biserna zvoncica
Posts: 60
Joined: 06/02/2012 11:47

#2224 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by biserna zvoncica »

nesto me gras podsjeca na grcku.....svi se trude da ih izvade iz gliba a sve mi se cini da im nema spasa. :lol:
User avatar
brzica
Posts: 782
Joined: 17/11/2010 14:05

#2225 Re: GRAS se raspada a Vlada ni mukajet

Post by brzica »

Ma nema spasa odavno, samo će vjerojatno oštri rez uslijediti
nakon lokalnih izbora, kad SDP-u padne rejting...do tada ćemo
morati trpiti...a ove firme ionako jesu zamišljene kao gubitaši.

Može se vidjeti npr. na primjeru Jadrolinije u Hrvatskoj. Moraju
voziti do svih otoka, iako se te linije u 95% slučajeva ne isplate.
To bi Centrotrans htio, ne bi oni vozili ove linije što se ne isplate.
Post Reply