McDonalds

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
ŠiŠ
Posts: 76
Joined: 13/09/2009 09:31

#851 Re: McDonalds

Post by ŠiŠ »

Splinter wrote:ja sam zadnji put jeo u mcd prije jedno 6,7 godina u splitu, ali se ne sjecam kakva je procedura bila, pa bih molio ove sto su isli da nama koji nismo isli detaljno u slikama prikazu rutu kuda, kako i gdje se trebamo kretati i na koji nacin se trebamo ponasati u meku :-) ne bih da se izofiram kao ti milicajci i taj sto je trazio slamku :skoljka: :oops: :lol:
Cim prodje guzva McD ce organizovati trening kulturnog ponasanja po americkim standradima..
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#852 Re: McDonalds

Post by mrtva kokoš »

ŠiŠ wrote:
Splinter wrote:ja sam zadnji put jeo u mcd prije jedno 6,7 godina u splitu, ali se ne sjecam kakva je procedura bila, pa bih molio ove sto su isli da nama koji nismo isli detaljno u slikama prikazu rutu kuda, kako i gdje se trebamo kretati i na koji nacin se trebamo ponasati u meku :-) ne bih da se izofiram kao ti milicajci i taj sto je trazio slamku :skoljka: :oops: :lol:
Cim prodje guzva McD ce organizovati trening kulturnog ponasanja po americkim standradima..
to, to, to samo nam javite ovdje na forumu , da to ne propustimo kojim slucajem :-) :mrgreen:
anonimus03
Posts: 318
Joined: 08/01/2011 11:54
Location: Jupiter

#853 Re: McDonalds

Post by anonimus03 »

1. ne kazem ja za lika koji je trazio slamku nista, mozda nije vidio gdje stoje, ali mu se nije morao obratitit sa 'e pasa' :oops:
2. @manijace znas onu kratku pjesmu: nemoj tisra zivota ti!
3. kad napadate nekoga, procitajte cijeli post, a nemojte samo izvlaciti iz konteksta, pa onda bujrum. a uostalom ova je tema otvorena da bi se davala svoja iskustva i misljenja.

pozz 8-) :bih:
medoIL
Posts: 215
Joined: 12/10/2010 13:47

#854 Re: McDonalds

Post by medoIL »

Jack Be Nimble wrote:
medoIL wrote:
Zivis u ne znanju druze moj , citaj citaj citaj ... Danasnja hrana sto se prodaje u Americi bukvalno mjenja tvoj genetski kod. Nisam mislio sad bukvalno kod jede u Mcu dijete ce mu biti hendikepirano nego vece su sanse da mu bude hendikepirano , a pretpostavljam nemas veze o Genetsko modificiranoj hrani i uopste o hrani i anatomiji(tijelu covjeka).

Jeste da se genetski proizvodi mjenjaju, ali ne moras kupovati u prodavnicama gdje se takva hrana prodaje. Nazalost vecina ljudi nema izbora pa mora da kupuje jeftiniju hranu. Ja licno ne kupujem meso, jaja, povrce u super marketima. Jaja i meso dobijem od prijatelja koji ima svoju farmu. Svake godine sa prijateljima uzmem jednu njegovu kravu. Velika je razlika kada napravim bamiju naprimjer sa mesom iz supermarketa i mesom koje dobijem od njegove krave. Drasticna razlika, osjetis razliku po mirisu i boji mesa.

A sto se tice tih tvojih 15 dana u Njemackaju, ja prodjem kroz istih 15 dana u BiH. Ovdje gdje zivim zadnjih 20 dana samo hodam po nekim rostiljima, totalno se opustio sto se tice ishrane i odma se moze vidjeti na stomaku razlika :-).
Nazalost najjeftinija je GMO hrana , u Srbiji vec ima zakon da svaka mesnica mora imati 10% GMO hrane.

Vise procitaj na ovom forumu
http://www.realx3mforum.com/smf/index.p ... 388.0.html ,
User avatar
GAU8
Posts: 9129
Joined: 05/01/2011 09:18

#855 Re: McDonalds

Post by GAU8 »

poznanik wrote:
burekodsira wrote:bio sam u raznim svjeCkim mekdoLandsima i nigdje nije pod moranje da se tacne vracaju, nego brate kako ti se cefne. jal ti merak ustati i izaci, jal odnijeti raspremiti...
...i ne samo u McD restoranima, već u svim ostalim u kojim je pravilo samoposluživanje ;-)
Naravno da nije pod moranje, ali je "good karma" jbg. Nepisano pravilo sto bi rekli.
Vecina vrati tacne.
TheDocToR
Posts: 198
Joined: 06/02/2009 19:56

#856 Re: McDonalds

Post by TheDocToR »

Evo ljudi napravili pravilnik:

http://possector.com/ba/blog/odlazak-u-mcdonalds

Ako se iceg jezim, jezim se komentara dijaspore, ogranicite forum na IP adrese iz BiH, ovi sa baustele sto su navodno otkrili svu pamet svijeta ne trebaju nam !!!
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#857 Re: McDonalds

Post by Jack Be Nimble »

Splinter wrote:ja sam zadnji put jeo u mcd prije jedno 6,7 godina u splitu, ali se ne sjecam kakva je procedura bila, pa bih molio ove sto su isli da nama koji nismo isli detaljno u slikama prikazu rutu kuda, kako i gdje se trebamo kretati i na koji nacin se trebamo ponasati u meku :-) ne bih da se izofiram kao ti milicajci i taj sto je trazio slamku :skoljka: :oops: :lol:
Narucis. Cekas. Dobijes hranu na tacni. Sjednes i jedes. Ustanes sa tacnom i odes do smeca. Bacis smece u smece, ricajklin u ricajklin i kompost u kompost.

To je to.
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#858 Re: McDonalds

Post by MedenoSrce »

Splinter wrote:ja sam zadnji put jeo u mcd prije jedno 6,7 godina u splitu, ali se ne sjecam kakva je procedura bila, pa bih molio ove sto su isli da nama koji nismo isli detaljno u slikama prikazu rutu kuda, kako i gdje se trebamo kretati i na koji nacin se trebamo ponasati u meku :-) ne bih da se izofiram kao ti milicajci i taj sto je trazio slamku :skoljka: :oops: :lol:


+1 :lol: :lol: :thumbup: meni samo detaljno, prirodno sam plava. I gledajte živi bili da ta obuka bude gratis, šta ću, volim peškeš 8-)
zaritisinebrute
Posts: 152
Joined: 13/03/2005 22:36
Location: Sarajevo

#859 Re: McDonalds

Post by zaritisinebrute »

BHF_Manijak wrote:Joj sto ne mogu na erende kora, cuj sad ovih lafo europejaca, hajd ba sta ste udarili po raji vi lafo neka sminka se znate ponasati u McD-u(kol'ko je pao sistem vrijednosti treba ti kodeks ponasanja lafo i za fast food restoran :roll: ), treba da skontate da je vecini ljudi u BiH po prvi put da idu i jedu u McD-u, tako da sigurno vase glumatanje gospode nece im puno pomoci...Sad je sve ofirno i papanski, jos malo pa ce i "dres kod" poceti nabacivati ovi satro europejci...Da ste takva gospoda ne bi znali kako se raja u mekdonaldsu ponasa jer se ne bi tu ni kretali vec bi po restoranima isli i ko gospoda jeli! :oops:
Ne kazem da nema papaka i debila, ali sad svaki hebeni korak i pokret ljudima mjerit i gledati kako se ko ponasa je u najmanju ruku moronski! Obisli vi ko pola svijeta pa vidjeli svega i svacega pa sad ljudima pricu prodajete kako se zaboga u mekdonaldsu ponasa... :roll:

I sad ce im glavna prica bit "hahah jes to i ti jedan od tih", nisam naravno jer jos i nisam otiso do mekdonaldsa i necu zadugo, samo ne mogu ni vase vise "gospodske" price! :wink:

ma priznaj da si se pronasao ... mojne da se izvlacis sa zadnjom recenicom 8-)
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#860 Re: McDonalds

Post by zonbirile »

je li obavezna kravata?
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#861 Re: McDonalds

Post by chuchumbamayumbe »

A što meni nešto ide na živce kada za McD kažu "Meki".
Ja u "mekiju" ovo-ono.
Vjerovatno je do mene?!
:? 8-)
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#862 Re: McDonalds

Post by perfect_guy »

chuchumbamayumbe wrote:A što meni nešto ide na živce kada za McD kažu "Meki".
Ja u "mekiju" ovo-ono.
Vjerovatno je do mene?!
:? 8-)
pa ima logike u tome, jer kod nas samo Meki može dovesti toliko ljudi na jedno mjesto. Prvo Meki Torabi, sad Meki Donald :D :D
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#863 Re: McDonalds

Post by karanana »

chuchumbamayumbe wrote:A što meni nešto ide na živce kada za McD kažu "Meki".
Ja u "mekiju" ovo-ono.
Vjerovatno je do mene?!
:? 8-)
nervira i mene.
meni licni vise pashe i godi micky dee (miki di)
hamra
Posts: 44
Joined: 30/11/2010 17:15

#864 Re: McDonalds

Post by hamra »

Jack Be Nimble wrote:
Splinter wrote:ja sam zadnji put jeo u mcd prije jedno 6,7 godina u splitu, ali se ne sjecam kakva je procedura bila, pa bih molio ove sto su isli da nama koji nismo isli detaljno u slikama prikazu rutu kuda, kako i gdje se trebamo kretati i na koji nacin se trebamo ponasati u meku :-) ne bih da se izofiram kao ti milicajci i taj sto je trazio slamku :skoljka: :oops: :lol:
Narucis. Cekas. Dobijes hranu na tacni. Sjednes i jedes. Ustanes sa tacnom i odes do smeca. Bacis smece u smece, ricajklin u ricajklin i kompost u kompost.

To je to.

A sta je sa slamkom??? :D :D :D
User avatar
GAU8
Posts: 9129
Joined: 05/01/2011 09:18

#865 Re: McDonalds

Post by GAU8 »

Jack Be Nimble wrote:
Narucis. Cekas. Dobijes hranu na tacni. Sjednes i jedes. Ustanes sa tacnom i odes do smeca. Bacis smece u smece, ricajklin u ricajklin i kompost u kompost.

To je to.
Ricajklin ;D ovo cujem prvi put :D :D
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#866 Re: McDonalds

Post by detroit-mercy »

ŠiŠ wrote:
Splinter wrote:ja sam zadnji put jeo u mcd prije jedno 6,7 godina u splitu, ali se ne sjecam kakva je procedura bila, pa bih molio ove sto su isli da nama koji nismo isli detaljno u slikama prikazu rutu kuda, kako i gdje se trebamo kretati i na koji nacin se trebamo ponasati u meku :-) ne bih da se izofiram kao ti milicajci i taj sto je trazio slamku :skoljka: :oops: :lol:
Cim prodje guzva McD ce organizovati trening kulturnog ponasanja po americkim standradima..
Pa ne bi trebalo samo za McD nego i za mnoge druge stvari :mrgreen: pocevsi od poste, banke, opstine, tramvaja u principu svega gdje cekas na red :mrgreen: .
Jako se prijatno covjek osjeca kada na salteru daje/popunjava licne podatke a 10oro preko ramena zirla sta pise i jos pritome daje sugestije sta i kako :mrgreen: .
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#867 Re: McDonalds

Post by detroit-mercy »

karanana wrote:
chuchumbamayumbe wrote:A što meni nešto ide na živce kada za McD kažu "Meki".
Ja u "mekiju" ovo-ono.
Vjerovatno je do mene?!
:? 8-)
nervira i mene.
meni licni vise pashe i godi micky dee (miki di)
Zar ne bi po najnovijem pravopisu trebalo biti "Ja u
mehkiju ovo-ono." :mrgreen:
User avatar
nepredvidiva
Posts: 218
Joined: 12/01/2011 02:18
Location: U potrazi.

#868 Re: McDonalds

Post by nepredvidiva »

Stojim u redu i cura pored mene govori prijateljici:
"Vidiš ovaj Bigmek, e on ti je najveći, ima 2 šnicle."
:lol: :lol: :lol:
User avatar
GAU8
Posts: 9129
Joined: 05/01/2011 09:18

#869 Re: McDonalds

Post by GAU8 »

nepredvidiva wrote:Stojim u redu i cura pored mene govori prijateljici:
"Vidiš ovaj Bigmek, e on ti je najveći, ima 2 šnicle."
:lol: :lol: :lol:
A ti jedva docekala da ih gledas s visine i da ovamo izmahalas :P :P
Čovjek i po'
Posts: 246
Joined: 04/04/2008 00:41

#870 Re: McDonalds

Post by Čovjek i po' »

Jeo sam u McDonaldsu nekih milion puta. Na pocetku sam i sam cistio stolove. Kada sam upoznao jednog studenta iz Albanije u Grazu koji je zbog toga sto ljudi ciste stolove ostao bez prijeko potrebnog posla, nikada nakon toga, ama bas nikada nisam pocistio stol za kojim sam jeo. Kako god ovo zvucalo malogradjanski, ja sam ponosan i promovisem taj pristup medju svim ljudima, a razlog je:

- McDonalds zaposljava "dodatne ljude" koji ciste stolove. To su obicno niskokvalifikovane osobe ili studenti sa teskom mogucnoscu zaposlenja. Kada bi svi cistili stolove, ti ljudi bi bili bez posla, a njihove porodice bez potrebnog novca.
Last edited by Čovjek i po' on 26/07/2011 21:25, edited 1 time in total.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#871 Re: McDonalds

Post by zonbirile »

detroit-mercy wrote:
karanana wrote:
chuchumbamayumbe wrote:A što meni nešto ide na živce kada za McD kažu "Meki".
Ja u "mekiju" ovo-ono.
Vjerovatno je do mene?!
:? 8-)
nervira i mene.
meni licni vise pashe i godi micky dee (miki di)
Zar ne bi po najnovijem pravopisu trebalo biti "Ja u
mehkiju ovo-ono." :mrgreen:
---------------------------------
nas četvErica u meHkiju
detroit-mercy
Posts: 16088
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#872 Re: McDonalds

Post by detroit-mercy »

Čovjek i po' wrote:Jeo sam u McDonaldsu nekih milion puta. Na pocetku sam i sam cistio stolove. Kada sam upoznao jednog studenta iz Albanije u Grazu koji je zbog toga sto ljudi ciste stolove ostao bez prijeko potrebnog posla, nikada nakon toga, ama bas nikada nisam pocistio stol za kojim sam jeo. Kako god ovo zvucalo malogradjanski, ja sam ponosan i promovisem taj pristup medju svim ljudima, a razlog je:

- McDonalds zaposljava posebno ljude koji ciste stolove. To su obicno niskokvalifikovane osobe ili studenti sa teskom mogucnoscu zaposlenja. Kada bi svi cistili stolove, ti ljudi bi bili bez posla, a njihove porodice bez potrebnog novca.
Inace su ostali uposlenici McDa osim busboya sve visokokvalifikovane osobe :mrgreen: .
Hebote pa nije NASA nego obicna pomfritarnica :mrgreen:
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#873 Re: McDonalds

Post by zonbirile »

detroit-mercy wrote:
Čovjek i po' wrote:Jeo sam u McDonaldsu nekih milion puta. Na pocetku sam i sam cistio stolove. Kada sam upoznao jednog studenta iz Albanije u Grazu koji je zbog toga sto ljudi ciste stolove ostao bez prijeko potrebnog posla, nikada nakon toga, ama bas nikada nisam pocistio stol za kojim sam jeo. Kako god ovo zvucalo malogradjanski, ja sam ponosan i promovisem taj pristup medju svim ljudima, a razlog je:

- McDonalds zaposljava posebno ljude koji ciste stolove. To su obicno niskokvalifikovane osobe ili studenti sa teskom mogucnoscu zaposlenja. Kada bi svi cistili stolove, ti ljudi bi bili bez posla, a njihove porodice bez potrebnog novca.
Inace su ostali uposlenici McDa osim busboya sve visokokvalifikovane osobe :mrgreen: .
Hebote pa nije NASA nego obicna pomfritarnica :mrgreen:
------------------------------------
ja aji znaju uključiti fritezu,oguliti krompir po američki
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#874 Re: McDonalds

Post by Troll_Happens »

detroit-mercy wrote:
Čovjek i po' wrote:Jeo sam u McDonaldsu nekih milion puta. Na pocetku sam i sam cistio stolove. Kada sam upoznao jednog studenta iz Albanije u Grazu koji je zbog toga sto ljudi ciste stolove ostao bez prijeko potrebnog posla, nikada nakon toga, ama bas nikada nisam pocistio stol za kojim sam jeo. Kako god ovo zvucalo malogradjanski, ja sam ponosan i promovisem taj pristup medju svim ljudima, a razlog je:

- McDonalds zaposljava posebno ljude koji ciste stolove. To su obicno niskokvalifikovane osobe ili studenti sa teskom mogucnoscu zaposlenja. Kada bi svi cistili stolove, ti ljudi bi bili bez posla, a njihove porodice bez potrebnog novca.
Inace su ostali uposlenici McDa osim busboya sve visokokvalifikovane osobe :mrgreen: .
Hebote pa nije NASA nego obicna pomfritarnica :mrgreen:
e europi je satnica u mekiju 4-5 eura po satu pa eto :lol:
dok dodjes do direktorske pozicije mozda izadjes i na cenera hahaha :-D
zaritisinebrute
Posts: 152
Joined: 13/03/2005 22:36
Location: Sarajevo

#875 Re: McDonalds

Post by zaritisinebrute »

Čovjek i po' wrote:Jeo sam u McDonaldsu nekih milion puta. Na pocetku sam i sam cistio stolove. Kada sam upoznao jednog studenta iz Albanije u Grazu koji je zbog toga sto ljudi ciste stolove ostao bez prijeko potrebnog posla, nikada nakon toga, ama bas nikada nisam pocistio stol za kojim sam jeo. Kako god ovo zvucalo malogradjanski, ja sam ponosan i promovisem taj pristup medju svim ljudima, a razlog je:

- McDonalds zaposljava posebno ljude koji ciste stolove. To su obicno niskokvalifikovane osobe ili studenti sa teskom mogucnoscu zaposlenja. Kada bi svi cistili stolove, ti ljudi bi bili bez posla, a njihove porodice bez potrebnog novca.

ovo kao da citam dobar sf ... ostao bez posla jer ljudi ciste za sobom ... mc uposljava posebno one koji samo ciste stolove ... a jos su to niskokvalificirane osobe ili studenti (a inace treba fakultet za raditi na kasi) ... :run:
Locked