SFF 2011

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#326 Re: SFF 2011

Post by zonbirile »

punjach wrote:pa da se covjek na glavu nasadi ne mozes im valjati:D
sve bi ja to na goli otok poslo :PP pa tucaj kamen po citav dan, ha ja (sad ce prozivanje zbog komunisticke svijesti hhahaha)
Znaci, u Jugi smo imali radne akcije, deri, pravi prugu, sadi brda.....
sto ne bi i sada imali sff radnu akciju da omladina radi nesto za svoj grad, za bolji osjecaj
radio sam na sffu tri godine, dobio veoma sitnu lovu, ali nikad boljih druzenja nisam dozivio, nikad bolje zajebancije i jacih derneka........tacno covjeku dodje da plati pa da ga zovnu da radi......
i to za nosanje akreditacija, ja sam je u dzepu nosao......ali znam da cista ljubomora progovara iz svih kad kazu da ih akreditasi nerviraju...
i da, offtopic je, ali....volio bih cuti za samo jednuu pojavu u GRADU( da milijana, GRADU!) SARAJEVU koja nekome ne smeta, koju neko nece popljuvati....u svemu vidite lazni jet set, u svemu vidite neku teoriju zavjere, kradju para.....
hajmo malo uzivati u vlastitim zivotima, i realnije se gledati u ogledalo....svi smo mi svojoj mami najpametniji.....al nam to ne daje za pravo da iz kuce svoju pamet iznosimo kad god nam je cejf.......a da im presjeku zicu u glavi, usi bi im otpale...kompleksasi:D
sve najbolje.....i veceras i po kisi i po snijegu, mecavama, vjetru, na plus 30 i minus 5 - provodimo se u Sarajevu......i nek nicija djeca ne spavaju, jednom ni moja nece spavati zbog tih sto sada ne mogu zaspati......zato ovo i jeste Sarajevo....selo s trolejbusom i McDolaldosm......a kome se ne svidja, ne mora iz travnika upisati politicke nauke.....moze i u travniku studirati:D

(svima sve najbolje)
---------------------
pare da se kradu tačno je,da je mali grad postao selendra još istinitije.Jet set,pa ako tako hoće da se zovu, neka se zovu,ali smiješno je sve skupa.Trolejbus i Mcd ? Cirkus :lol:
User avatar
Urban B.
Posts: 1133
Joined: 25/07/2010 19:24

#327 Re: SFF 2011

Post by Urban B. »

punjach wrote:pa da se covjek na glavu nasadi ne mozes im valjati:D
sve bi ja to na goli otok poslo :PP pa tucaj kamen po citav dan, ha ja (sad ce prozivanje zbog komunisticke svijesti hhahaha)
Znaci, u Jugi smo imali radne akcije, deri, pravi prugu, sadi brda.....
sto ne bi i sada imali sff radnu akciju da omladina radi nesto za svoj grad, za bolji osjecaj
radio sam na sffu tri godine, dobio veoma sitnu lovu, ali nikad boljih druzenja nisam dozivio, nikad bolje zajebancije i jacih derneka........tacno covjeku dodje da plati pa da ga zovnu da radi......
i to za nosanje akreditacija, ja sam je u dzepu nosao......ali znam da cista ljubomora progovara iz svih kad kazu da ih akreditasi nerviraju...
i da, offtopic je, ali....volio bih cuti za samo jednuu pojavu u GRADU( da milijana, GRADU!) SARAJEVU koja nekome ne smeta, koju neko nece popljuvati....u svemu vidite lazni jet set, u svemu vidite neku teoriju zavjere, kradju para.....
hajmo malo uzivati u vlastitim zivotima, i realnije se gledati u ogledalo....svi smo mi svojoj mami najpametniji.....al nam to ne daje za pravo da iz kuce svoju pamet iznosimo kad god nam je cejf.......a da im presjeku zicu u glavi, usi bi im otpale...kompleksasi:D
sve najbolje.....i veceras i po kisi i po snijegu, mecavama, vjetru, na plus 30 i minus 5 - provodimo se u Sarajevu......i nek nicija djeca ne spavaju, jednom ni moja nece spavati zbog tih sto sada ne mogu zaspati......zato ovo i jeste Sarajevo....selo s trolejbusom i McDolaldosm......a kome se ne svidja, ne mora iz travnika upisati politicke nauke.....moze i u travniku studirati:D

(svima sve najbolje)
ocam svaka ti dala :thumbup: :thumbup:
User avatar
punjach
Posts: 138
Joined: 18/05/2011 14:38
Location: Saraj´vo

#328 Re: SFF 2011

Post by punjach »

ma mojne svaka, znas da ima svakakvih:D
sve mi diraj, ocevinu ne....dzes mi na sarajevo....kontaju da za 1700 maraka po kravdratnom metru mogu kupiti gradjanstvo.....pa ko da me u oci bodu :((
maximilijana
Posts: 509
Joined: 11/01/2006 23:44

#329 Re: SFF 2011

Post by maximilijana »

ti si mi bas sa takvim nacinom odgovaranja neki pravi sarajlija...ajde de :D mozda prva generacija :D jbg tvoja praunucad ce se moci hvalit da su prave sarajLIJE :D
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#330 Re: SFF 2011

Post by zonbirile »

kada se sjetim prvih izjava,sada već realnije-regija.Mislim na zvaničnike SFF,a lova sve žešća se dere.
maximilijana
Posts: 509
Joined: 11/01/2006 23:44

#331 Re: SFF 2011

Post by maximilijana »

punjach wrote:ma mojne svaka, znas da ima svakakvih:D
sve mi diraj, ocevinu ne....dzes mi na sarajevo....kontaju da za 1700 maraka po kravdratnom metru mogu kupiti gradjanstvo.....pa ko da me u oci bodu :((

ja vjerujem da je tvoj babo kupio za vise..vise para veci si sarajlija :D :)
User avatar
punjach
Posts: 138
Joined: 18/05/2011 14:38
Location: Saraj´vo

#332 Re: SFF 2011

Post by punjach »

maximilijana wrote:ti si mi bas sa takvim nacinom odgovaranja neki pravi sarajlija...ajde de :D mozda prva generacija :D jbg tvoja praunucad ce se moci hvalit da su prave sarajLIJE :D
vidi....pojam "pravog sarajlije" ste izmislili vi sosoni sto ste se naselili u ovaj Grad......ako se moram podrediti terminu pravi sarajlija, onda, na tvoju veliku zalost, jesam......sta vise, pradedo mi je rodjen u Sarajevu, tako da mislim da imam neko pravo, kao cetvrta generacija koja moze dokazati mjesto rodjenja (oni stariji od 1884. niti su zivi, a niti mogu izganjati rodni list, pa zbog toga o njima ne pricam (mada znam i za njih da jesu)) reci da sam Sarajlija.....
ne moramo dijeliti misljenje, slagati se, ali smatram da je osnova svega da kada dodjes u neki grad, prilagodis se njegovim nepisanim pravilima, pocnes zivjeti u skladu sa nekom zdravorazumskom kulturom, emancipujes se u krajnjem slucaju da znas sta su prave vrijednosti.......
najveci problem sarajeva je, neka me niko ne mrzi, ali upravo varijanta sto vas se odjednom previse naselilo, pa ste ko u svom na svom......sto bi se mjenjali kad je vecina oko vas - pljunuti vi
zato vas mi i zovemo rolling stones, sosonima i slicno.....
nemam nista ni protiv koga, i da sam rodjen u banovicima, bio bih isti jer sam takvog mentalnog sklopa.....svaka cast svima koji dodju u grad i prihvate njegove prave vrijednosti, pocnu zivjeti(ili ipak samo nastave) nekim normalnim tokom.....za mene su oni vece sarajlije i od nekih koji isto spadaju u termin "pravi sarajlija"......

da zakljucim, odosmo offtopic, a iako vec 4 godine citam ovaj forum, ja sam ipak skroz novi na njemu, pa da me ne ruze.....
nemojte pljuvati po film festivalu.....to je nesto najbolje sto se sarajevu desava......nemojte pljuvati po nasem miri.....jest da miro ima ledja samo takva.....i ta ledja su nam omogucila da nam se to desava....pa i ako uzmu nesto sa strane.....to je sasvim normalna stvar svugdje u svijetu, cak i na mnogo ofirnije nacine......mogli bi uzimati a da nista i ne dadnu za uzvrat.......
ja znam da je u drzavi teska situacija, da mladi nemaju posla, pa nas sve pucaju frustracije kad vidimo na nekome Granoff kosulju, zaHebane cipele.......a pogledamo svoje jal poderane starke, pa tripujemo kao, mi smo normalna raja, oni sto imaju su stoka seljacka.....
furajte ljudi svoj film, dat ce Bog....srecom Bog i daje, ne daju ljudi.....postenje i prave vrijednosti uvijek na kraju, u onom finalu finala pobjede.....i sad ta frustriranost.....nervoza zbog smeca u parku i otvaranja meka......ko zna za sta je to dobro.......neka, kraju ladju:)))

i uzivajte mi:))
User avatar
punjach
Posts: 138
Joined: 18/05/2011 14:38
Location: Saraj´vo

#333 Re: SFF 2011

Post by punjach »

maximilijana wrote:
punjach wrote:ma mojne svaka, znas da ima svakakvih:D
sve mi diraj, ocevinu ne....dzes mi na sarajevo....kontaju da za 1700 maraka po kravdratnom metru mogu kupiti gradjanstvo.....pa ko da me u oci bodu :((

ja vjerujem da je tvoj babo kupio za vise..vise para veci si sarajlija :D :)

:D :D :D :D nije, nasljedio je od svog dede, rintao citav zivot, pa ce i on meni nesto ostaviti :D :D :D :D
a i ja rintam, imat cu djece :D
al jebo nas koji od plate zivimo, gdje ces to......bolje se zaliti :D :D :D
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#334 Re: SFF 2011

Post by Jara »

ssmmiilleeyy wrote: @jara Ma upravu si sta ima veze ako je neko malkice pucao u zrak (pa mi smo fina gradska raja),sta ima veze ako ostane ¨malkice¨smeca pa to je jela fina gradska raja. Ko smije da zabrani da mi Fine urbane Sarajlijice pjevamo Do zore vama obicnim smrtnicima koji sutra ranite na posao,koji hranite djecu od mukotrpnog rada :-D
Šta kazala? Nix feršten! :-)
Šala mala, ne primaj osobno.
:)
maximilijana
Posts: 509
Joined: 11/01/2006 23:44

#335 Re: SFF 2011

Post by maximilijana »

ma ja bi rekla da su tvoji iz IB vuces na to..
mogu se zalit..SFF se proseljacio , nikakva kulturna manifestacija nije vise..filmovi su pali u drugi plan, bitni su koncerti , opera, mash, sve slobodne povrsine okupirane za party..
drago mi je da je Sa zivnulo al ne na ovaj nacin
Miro profiter, nazalsot, al neka da bog da on jos vise zaradio..ko i Emina..meni samo to iz dzepa ide kao poreznom obvezniku..
a vidimo face koje hodaju crvenih tepihom nije se to uspjelo emancipirat ali nikako..
e to mi je zao..
al neka desvanja..i korida je desavanje..u bude ljudi..i ne treba kritizirati :D
slazem se da se puno seljaka / papka doselilo i nece da se prilagodjavaju vec Sa prialgodjavaju sebi..al sta mi cinimo po tom pitanju? nista :) so enjoy korida sff
meni ostaje jazzfest, mess i razne alternative :D
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#336 Re: SFF 2011

Post by Mr. Brightside »

maximilijana wrote: meni ostaje jazzfest, mess i razne alternative :D
i po njima ces pljuvati :roll:
maximilijana
Posts: 509
Joined: 11/01/2006 23:44

#337 Re: SFF 2011

Post by maximilijana »

armin.i.am wrote:
maximilijana wrote: meni ostaje jazzfest, mess i razne alternative :D
i po njima ces pljuvati :roll:
necu..niko za vrijeem jazzfesta nije pucao nit se tukao nit su derneci trajali do ranih jutarnjih sati i da ljudi nisu mogli spavat od buke...
mess..mozes doci normalno do karte ne moras biti ganic, izetbegovic, bicakcic, radoncic, brankovic isl..
SFF ideja je na pocetku bila DIVNA i svaka cast na pcetku..ali kasnije..papanluk tezih razmjera :D
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#338 Re: SFF 2011

Post by Mr. Brightside »

maximilijana wrote:
armin.i.am wrote:
maximilijana wrote: meni ostaje jazzfest, mess i razne alternative :D
i po njima ces pljuvati :roll:
necu..niko za vrijeem jazzfesta nije pucao nit se tukao nit su derneci trajali do ranih jutarnjih sati i da ljudi nisu mogli spavat od buke...
mess..mozes doci normalno do karte ne moras biti ganic, izetbegovic, bicakcic, radoncic, brankovic isl..
SFF ideja je na pocetku bila DIVNA i svaka cast na pcetku..ali kasnije..papanluk tezih razmjera :D
posteno :)
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#339 Re: SFF 2011

Post by Ali_G »

Sta ste se natakarili na curu. Jel mozda opravdavate da 7 noci zaredom u stambenoj zoni lupa do zore? Da su ujutru ulice prljave od smeca? Kad se takvo smece ostavi iza, recimo, proslave neke titule onda je to papanluk. Al smece u vrijeme SFFa je eto bolje? Jel ok da niko ne sankcionise papke koji turiraju i zuje pored Masha i Opere? Eto ove godine se i oruzj pocelo upotrebljavati. Sljedece godine mozda bude i mrtvih.
Neka nama SFFa, nek malo grad zivne, nek se nesto desava, al se neke stvari moraju dovesti u red
BASS
Posts: 881
Joined: 11/07/2007 04:51

#340 Re: SFF 2011

Post by BASS »

Ne smije se ništa desiti u gradu.Ne smije niko doći.Ne smije se nikakva manifestacija održati.Ne smije se nikakva strana firma otvoriti.Ne valja,šta će nam,doći će neka balava dječurlija koja hoće malo da se ogriju pored (puri)vatre kupit pivu u granapu i barit cure na onih dvadesetak metara od opere. NE VaLJa TO.Čuj hodaju gradom nekakvi stranci pričaju neke blentave jezike.treba ukinuti odmah.Ukinuti sve.

Nešto se mjenja,nešto se događa... ugasite svjetla hoću da spavam...ne živim i ne dam drugima da žive,ne valja to,što će nam? Umjesto da fino bude ko svaki dan - ono lijepo ništa,hodam gradom ujutru - ništa,hodam gradom naveče - ništa - dođe mi nešto tu počne provodit ko fol neki festival...E pa nećete,pružit ćemo otpor,ukinut ćemo mi vas,jer nije to ono pravo,niste vi pravi građani,kao ja,nemate vi pojma,vi ste papci,ukinut sve treba :x

I svi koji pričaju o lošim filmovima,iskreno ni vama nisu filmovi u prvom planu.
Hajde koje ste uopšte filmove pogledali,zašto su vam loši.Po meni je izbor filmova ni slabiji ni bolji nego lani.
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#341 Re: SFF 2011

Post by Ali_G »

Niko druze ne govori da se treba zabraniti, ali posto volimo da kazemo da svi imaju svoja prava, zasto da se ne postuje i pravo onih koji ne bi da im tambura pod prozorom do sabaha? Najlakse je samo svoje furati, ali treba pokusati da svima bude fino.
I jebo ti sve to ako je lupanje muzike i sav sabanizam koji dolazi sa SFFom po ulicama nesto na sta trebamo svrsavati. Po meni je dovoljno pozitivna stvar sto ima veliki broj ljudi na ulicama, sto ima ljudi iz citavog svijeta, st se ljudi druze, ima i finih zabavnih desavanja Ako bi nekima SFF bio manje vrijedan da nema teferica kod Pozorista, e onda...
User avatar
Privatna poruka
Posts: 752
Joined: 25/04/2010 00:33
Location: Papci, sjetite se tu je nekad bila Olimpijada prije tebe i tvog stada!

#342 Re: SFF 2011

Post by Privatna poruka »

kiki-miki wrote:Gdje se premješta Hej otvoreno kino kad je kiša?
U Skenderiju.

Ova rasprava oko svega toga sto se desava mi nesto nije interesantna jer necu da pljujem desavanja na kojima ne ucestvujem isto tako necu ni da ih hvalim, ima onih koji mi smetaju i oni koji su ok, da je festival krenuo sa rangiranjem ljudi jeste, da su se pokazali kakvi su zbgo ramazana jesu ali sta ja imam tu, Sarajevo je centar regiona u ovim danima i to treba prihvatiti ali ne treba dopustiti neka pretjerana preseravanja.

Sto se tice filmova u Ljetnom kinu Hej (jedini dio festivala na kojem uzimam ucesce - idem fkt da gledam te filmove) isto je kao i svako godine i to cak kad bi se pravila paralela kao da organizatori stavljaju to tako; jedan prosjecan, jedan jak, jedan bezveze, jedan koji umori i slicno.

Prosle godine najtezi i najdosadniji bio mi je film "Med" ove godine je to definitivno onaj od sinoc (bar do sad) "Bilo jednom u Anadoliji", sto je interesantno oba su Turske proizvodnje pa mi mozda ne lezi ali sinoc erupcija odusevnjelja kad je film zavrsio a da ne spominjem da to da je u redu u kojem sam sjedio bilo nekih 20 ljudi i do kraja nas je ostalo troje (mozda ni to nije ok sa nase strane ali film je bio takav kakav jeste) tako da ekipa filma koja je bila najavljena na samom pocetku nije ni izasla pred publiku.
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#343 Re: SFF 2011

Post by Industrialyzer »

Pa sta hocete , ne mozes zivjeti u centru grada i ocekivati da ce ti biti mirno i tiho. Sta ste napali na Red Zone , papci su papci i bez SFF-a. ne razumijem nase ljude , ne valja kad se nista ne desava , ne valja kad se desava jer pobogu buka je navece.. Ako su papci i oni sto organizuju WMC u Majamiju onda neka i nasih papaka ali neka i malo urbane muzike u ovom gradu ;-)
User avatar
Urban B.
Posts: 1133
Joined: 25/07/2010 19:24

#344 Re: SFF 2011

Post by Urban B. »

maximilijana wrote:ma ja bi rekla da su tvoji iz IB vuces na to..
mogu se zalit..SFF se proseljacio , nikakva kulturna manifestacija nije vise..filmovi su pali u drugi plan, bitni su koncerti , opera, mash, sve slobodne povrsine okupirane za party..
drago mi je da je Sa zivnulo al ne na ovaj nacin
Miro profiter, nazalsot, al neka da bog da on jos vise zaradio..ko i Emina..meni samo to iz dzepa ide kao poreznom obvezniku..
a vidimo face koje hodaju crvenih tepihom nije se to uspjelo emancipirat ali nikako..
e to mi je zao..
al neka desvanja..i korida je desavanje..u bude ljudi..i ne treba kritizirati :D
slazem se da se puno seljaka / papka doselilo i nece da se prilagodjavaju vec Sa prialgodjavaju sebi..al sta mi cinimo po tom pitanju? nista :) so enjoy korida sff
meni ostaje jazzfest, mess i razne alternative :D
samo mi objasni sto tebi smetaju derneci,party-i,sva muzicka desavanja u gradu?znaci svi smo mi papci i doslje jer izlazimo i provodimo se?ti ides na jazzfest a ja to ne volim,jel sad ja tebi treba da pricam kako si ti neka papanka il sta vec?!ohladi malo i ne pljuj po ljudima,ti lagano uzivaj kuci provodeci vrijeme na netu dok se drugi zabaljaju :thumbup:
User avatar
Urban B.
Posts: 1133
Joined: 25/07/2010 19:24

#345 Re: SFF 2011

Post by Urban B. »

Industrialyzer wrote:Pa sta hocete , ne mozes zivjeti u centru grada i ocekivati da ce ti biti mirno i tiho. Sta ste napali na Red Zone , papci su papci i bez SFF-a. ne razumijem nase ljude , ne valja kad se nista ne desava , ne valja kad se desava jer pobogu buka je navece.. Ako su papci i oni sto organizuju WMC u Majamiju onda neka i nasih papaka ali neka i malo urbane muzike u ovom gradu ;-)

:thumbup:
Ma sve to treba ukinuti,sta ce nam u gradu iko,sta ce nam muzika,sta ce nam filmovi,sta ce nam derneci,jbg ko je naucio na svoju kucu u nekom brdu a prvi komsija 300m od njega onda i tesko moze da se navikne da u gradu ima malo vise desavanja!
User avatar
punjach
Posts: 138
Joined: 18/05/2011 14:38
Location: Saraj´vo

#346 Re: SFF 2011

Post by punjach »

:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P
urban, fakat si ppk :D ....cuj na jazz fest ne ides...HAHAHAHHA velahavle:D hahahahah
jel ti znas da ti sada nisi gradjanin po nivou jedne milijane.....koji smo mi krkani......dragi radovane, sto nas sve ne pobi:D
tacno kaze covjek gore.....ne treba nista da se desava....a sta ces, valjda nisu navikli na buku na romaniji pa im sada smeta ritam grada.......kako bih vam pustio krkanluke kod katedrale, pa svako ko ramenima poskoci u kamion i u nepoznatom pravcu odvuko........
zato i ne valja ni red zone, ni opera, ni mash......trebamo ko nadrealisit proizvoditi nista......
User avatar
Richard Wagner
Posts: 1138
Joined: 30/04/2011 11:18

#347 Re: SFF 2011

Post by Richard Wagner »

A šta je to urbana muzika?
maximilijana
Posts: 509
Joined: 11/01/2006 23:44

#348 Re: SFF 2011

Post by maximilijana »

punjach wrote::P:P:P:P:P:P:P:P:P:P
urban, fakat si ppk :D ....cuj na jazz fest ne ides...HAHAHAHHA velahavle:D hahahahah
jel ti znas da ti sada nisi gradjanin po nivou jedne milijane.....koji smo mi krkani......dragi radovane, sto nas sve ne pobi:D
tacno kaze covjek gore.....ne treba nista da se desava....a sta ces, valjda nisu navikli na buku na romaniji pa im sada smeta ritam grada.......kako bih vam pustio krkanluke kod katedrale, pa svako ko ramenima poskoci u kamion i u nepoznatom pravcu odvuko........
zato i ne valja ni red zone, ni opera, ni mash......trebamo ko nadrealisit proizvoditi nista......

drago mi je da suosjecas sa ljudima koji su izgubili nekoga u ratu... :shock: :shock: :shock:

znaci vama je svima opravano ometanje javnog reda i mira za vrijeme SFFa? bacanje flasa po ulicama, gadnjanje, pucanje, rad kafica do ranih jutarnjih sati..ajde de..octo je da su ti sa Romanije sisli u grad
User avatar
punjach
Posts: 138
Joined: 18/05/2011 14:38
Location: Saraj´vo

#349 Re: SFF 2011

Post by punjach »

hajd Boga ti nemoj se sad hvatati za svaku rijec koju kazem, i frku dizati...mislim to onako vise figurativno...postali smo muhanat narod, ali skroz muhanat, sve na svijetu nama smeta.....
i da te razocaram, nisam IB.......jel me sad mrzis jos vise :D :D
maximilijana
Posts: 509
Joined: 11/01/2006 23:44

#350 Re: SFF 2011

Post by maximilijana »

punjach wrote:hajd Boga ti nemoj se sad hvatati za svaku rijec koju kazem, i frku dizati...mislim to onako vise figurativno...postali smo muhanat narod, ali skroz muhanat, sve na svijetu nama smeta.....
i da te razocaram, nisam IB.......jel me sad mrzis jos vise :D :D
da te mrzim znacilo bi da imam NEKA osjecanja prema tebi sto na tvoju zalost nemam :)

ne smeta meni SFF da je ostao ideja kao na pocetku..ali red zone, mash, opera , ronhill stage sta vec nije SFF i nije kultura.. to je u vecini slucajeva najgori krkanluk :D
Locked