ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#201 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by bach »

holowey wrote:
bach wrote:Šta drugo očekivati od idiota iz Elektroprivrede. No o ovaj retadirani fazon sa ličnim kartama ima svoju ahilovu petu..

Platiš na banci i šta ti mogu?
ma znam ja da ima varijanti sa placanjem u banci ili na posti ali vjerovatno ce i tome dohakati kao sto su dohakali placanju racuna bez rtv takse, samo se pitam sta imaju namjeru postici ovim potezom?

hipotetskih situacija kao sto sam naveo koliko hoces, i sad ce izgleda svi ljudi ostati bez struje pa ponovo placati prikljucenje samo zato sto ovi sa saltera nisu htjeli da prime pare bez licne (jos malo pa ce traziti i dokaz o porijeklu para)
A da recimo ne spominem plaćanje računa putem interneta. To je za EP pljačkaše novčanka špansko selo.

Elektroprivedi se bliži kraj monopola. Kada propadnu, šta će onda,..
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#202 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by motorola01 »

Mislis da ce nesto izgubiti poslije 2015.g? Ne mogu oni propasti i moze im biti samo bolje, nikako gore...
User avatar
mk ultra
Posts: 19254
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#203 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by mk ultra »

bach wrote:
holowey wrote:
bach wrote:Šta drugo očekivati od idiota iz Elektroprivrede. No o ovaj retadirani fazon sa ličnim kartama ima svoju ahilovu petu..

Platiš na banci i šta ti mogu?
ma znam ja da ima varijanti sa placanjem u banci ili na posti ali vjerovatno ce i tome dohakati kao sto su dohakali placanju racuna bez rtv takse, samo se pitam sta imaju namjeru postici ovim potezom?

hipotetskih situacija kao sto sam naveo koliko hoces, i sad ce izgleda svi ljudi ostati bez struje pa ponovo placati prikljucenje samo zato sto ovi sa saltera nisu htjeli da prime pare bez licne (jos malo pa ce traziti i dokaz o porijeklu para)
A da recimo ne spominem plaćanje računa putem interneta. To je za EP pljačkaše novčanka špansko selo.

Elektroprivedi se bliži kraj monopola. Kada propadnu, šta će onda,..
Elektroprivreda nije isto sto i elektrodistribucija...
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11513
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#204 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by japin_mutapi »

vidi ove fore

Image
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#205 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by motorola01 »

Pa ti opet plati vise nego sto treba :lol:
goibos
Posts: 341
Joined: 15/10/2009 12:42

#207 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by goibos »

mk ultra wrote:
bach wrote:
Elektroprivedi se bliži kraj monopola. Kada propadnu, šta će onda,..
Elektroprivreda nije isto sto i elektrodistribucija...
Elektrodistribucija je dio Elektroprivrede... u suštini to jest ista firma

Što se tiče ugovora moraju imati ugovore sa građanima jer je FERK tako naredio

Što se tiče monopola nemoj misliti da neko može ponuditi niže cijene od EP. U BiH 100kW košta oko 6 EURA(jednotarifno brojilo) u Hrvatskoj je koštala oko 12 EURA, druge kompanije koje su se pojavile nude energiju po cijeni od 10-11 EURA a uz to i dalje moraš plaćati hrvatskoj EP (HEPu) korištenje mreže i sl.
FrozenCastle
Posts: 732
Joined: 01/09/2007 15:39

#208 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by FrozenCastle »

Šta je sa ovim ugovorom? Stigla mi opomena da potpišem. Ima li ko da je odbio? Da li su mu isključili struju?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#209 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by channel10 »

FrozenCastle wrote:Šta je sa ovim ugovorom? Stigla mi opomena da potpišem. Ima li ko da je odbio? Da li su mu isključili struju?
Morat ces kad tad potpisati, zato otidji i rijesi to. Nije nikakav problem i ne boli :D . Ako ne potpises ugovor, mogu te onda iskljuciti kad hoce jer mi se cini da je od 2015. na snazi liberalizacija trzista gdje ces morati imati potpisan ugovor sa jednim od proizvodjaca/isporucioca el.energije.
User avatar
MeanMachine
Posts: 1175
Joined: 09/03/2011 20:47

#210 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by MeanMachine »

FrozenCastle wrote:Šta je sa ovim ugovorom? Stigla mi opomena da potpišem. Ima li ko da je odbio? Da li su mu isključili struju?
Nemaš razloga da ne potpišeš taj ugovor, čista formalnost je u pitanju.
User avatar
Ciprol
Posts: 981
Joined: 18/04/2009 01:43

#211 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by Ciprol »

Pozdrav. Da li se može dvotarifno brojilo koje imam zamjeniti sa jednotarifnim? :mrgreen:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#212 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by channel10 »

Ciprol wrote:Pozdrav. Da li se može dvotarifno brojilo koje imam zamjeniti sa jednotarifnim? :mrgreen:
Odes u poslovnicu i trazis da ti prebace na obracun sa srednjom tarifom i problem je rijesen.
User avatar
orangina
Posts: 110
Joined: 12/01/2011 13:21
Location: Sarajevo

#213 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by orangina »

MeanMachine wrote:
FrozenCastle wrote:Šta je sa ovim ugovorom? Stigla mi opomena da potpišem. Ima li ko da je odbio? Da li su mu isključili struju?
Nemaš razloga da ne potpišeš taj ugovor, čista formalnost je u pitanju.
Šta ako je vlasnik stana van države i ne može lično da dođe da potpiše ugovor? Ima li iko sličnu situaciju?
User avatar
Ciprol
Posts: 981
Joined: 18/04/2009 01:43

#214 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by Ciprol »

orangina wrote:
MeanMachine wrote:
FrozenCastle wrote:Šta je sa ovim ugovorom? Stigla mi opomena da potpišem. Ima li ko da je odbio? Da li su mu isključili struju?
Nemaš razloga da ne potpišeš taj ugovor, čista formalnost je u pitanju.
Šta ako je vlasnik stana van države i ne može lično da dođe da potpiše ugovor? Ima li iko sličnu situaciju?
Meščini da ne gledaju baš previše čiji je potpis na ugovoru.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#215 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by aldinjo »

Zašto nema ulične rasvjete u ulici Safeta Hadžića već petnaestak dana?
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#216 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by aldinjo »

Hvala na odgovoru.Evo poslije 3 sedmice proradila ulična rasvjeta u gore navedenoj ulici pa sve do spoja sa 10-om transferzalom.
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#217 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by Hemera »

U predizbornoj kampanji mijenjanja satova u haustoru,uredno su poslali račun za period od 10 dana od dana mjenjanja do kraja mjeseca.
To nije problem nikakav.
Problem je u tome što su ga kulturno sastavili sa perthodnim računom tj. sabrali u jedan i poslali,pa ko se zaletio da plati platio je dvaput ,jer je opštepoznato da imaš rok za plaćanje kojeg ako ne ispoštuješ jarani izvrnu osigurač.
Tako da već plaćeni su sastavili i poslali.I naravno danas regularni račun došao....
Enticer
Posts: 711
Joined: 21/12/2004 13:44
Location: Sarajevo

#218 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by Enticer »

Ima li poslovnica elektrodistribucije u Azićima? Ako ima moze li mi neko objasniti kako najlakse do nje doci?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#219 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by bitanga_sa_otesa »

u azicima je pogon sarajevo,sad se mislim zove podruznica sarajevo....
sve ekipe i administracija je smjestena tu.nalazi se prije stupske petlje s desne strane iz pravca rajlovca.
Enticer
Posts: 711
Joined: 21/12/2004 13:44
Location: Sarajevo

#220 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by Enticer »

bitanga_sa_otesa wrote:u azicima je pogon sarajevo,sad se mislim zove podruznica sarajevo....
sve ekipe i administracija je smjestena tu.nalazi se prije stupske petlje s desne strane iz pravca rajlovca.
E hvala puno...moram u pon ici tamo...prevrsili su svaku mjeru.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#221 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by bitanga_sa_otesa »

nema na cemu ,mislim da je u prvoj zgradi do ulice administracija,tacno preko puta nove dzamije .
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#222 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by julisiz es grant »

Radi li ijedno naplatno mjesto EP u Sarajevu subotom i da li još važi da se u jednoj od poslovnica može radnim danom platiti do 18 sati, i u kojoj? Hvala.
User avatar
homega
Posts: 1866
Joined: 18/05/2014 23:45

#223 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by homega »

julisiz es grant wrote:Radi li ijedno naplatno mjesto EP u Sarajevu subotom i da li još važi da se u jednoj od poslovnica može radnim danom platiti do 18 sati, i u kojoj? Hvala.
Ne. Da, u Novom Sarajevu.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#224 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by julisiz es grant »

homega wrote:
julisiz es grant wrote:Radi li ijedno naplatno mjesto EP u Sarajevu subotom i da li još važi da se u jednoj od poslovnica može radnim danom platiti do 18 sati, i u kojoj? Hvala.
Ne. Da, u Novom Sarajevu.
Je li to u njihovoj centralnoj zgradi?
User avatar
homega
Posts: 1866
Joined: 18/05/2014 23:45

#225 Re: ELEKTRODISTRIBUCIJA SARAJEVO

Post by homega »

Da. ali su nedisciplinirani, često skrate po cijeli sat... :-)
Post Reply