Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#101 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by strong69 »

O.S. Franjo Kluz, Kosevsko Brdo.

Ko je tu skolu pohadao sigurno se dobro sjeca Volodera, nastavnika matematike. Odlican nastavnik, njegova cetvorka bila je siguran prolaz u bilo kojoj Gimnaziji.

Ali imao je i drugu stranu. Cesto uzme iz ormara kukuruz (klip kukuruza) i kaze; "A ovo je za guske" i spusti na stol neke djevojke.

Omiljena zabava mu je bila petkom izvesti nekoga pred tablu. Samo kaze "E hajde taj i taj izadi pred tablu da ti pokvarim vikend" :D I naravno da im pokvari.

Nastavnik fizickog Ivo petljao se sa Olgom Loncar. S njom je bio u vezi i direktor. Ivo dode na sred casa iz likovnog i izvede Olgu vani. Neki tvrde da su ih gledali u WC kako se "druze".

Ko je pohadao tu skolu sjetice se i nastavnika istorije, Marka Macanovica koji je 90-te na tabli pisao dobre strane cetnika i kako su oni nepravedno optuzeni govoreci da ni partizani nisu bili cvjecke...
User avatar
SadaMeHuseine
Posts: 281
Joined: 15/12/2010 10:14
Location: Rajvosa

#102 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by SadaMeHuseine »

Neelix wrote:jel ima neko da je isao u OS Grbavica 2...imal gdje Josipa Jukica (tehnicko predavao), najbolji nastavnik u mojoj skolskoj karijeri :D
Slazem se...Josip je bio legenda, ali ima ih jos , Spajicka sto je predavala SH-HS , Azijada je predavala matematiku (meni ne doduse)...Ante Tolj je predavao fizičko, al najveća legenda po meni je bila Milijana Kankaraša, predavala fiziku... bila visoka ko predajnik na Humu, a i grlata bogami....kršna crnogorka... :lol: :lol:
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#103 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by slavkoimamodilera »

Neelix wrote:usao lik u razred prvi put i rekao "nemojte me zvat Djuro" :lol: nije tesko pogodit kako smo ga zvali do kraja skolovanja :lol:
Ti si izgleda koju generaciju mlađi od mene... Djuro ti je došao kod nas u generaciju i mi ga prozvali Djuro... osipao se na to... poslije je svugdje ulijetao i unaprijed govorio da ga se ne zove Djuro... :D predostrožnosti radi, valjda :mrgreen:
U suštini jedan sasvim OK lik... :)
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#104 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by Ma.Le.Na »

slavkoimamodilera wrote:
Neelix wrote:usao lik u razred prvi put i rekao "nemojte me zvat Djuro" :lol: nije tesko pogodit kako smo ga zvali do kraja skolovanja :lol:
Ti si izgleda koju generaciju mlađi od mene... Djuro ti je došao kod nas u generaciju i mi ga prozvali Djuro... osipao se na to... poslije je svugdje ulijetao i unaprijed govorio da ga se ne zove Djuro... :D predostrožnosti radi, valjda :mrgreen:
U suštini jedan sasvim OK lik... :)
kaze nama ima brata blizanca...pitamo ga mi "profesore..jeste li vi jednojajcani ili dvojajcani?" 8-) :D
krenuo odgovorit...pa skontao...pa se zacrvenio :oops: :evil: :lol: :lol: :lol:
Downunda
Posts: 484
Joined: 08/11/2006 17:10

#105 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by Downunda »

velaxsa wrote:Nurija Voloder...profa matematike....Franjo Kluz
Mislim da se zvao (i još se zove) Zikrija (ako mislimo na istog).
Meni je predavo i svakoj (ne)sretnoj generaciji.
Dobar predavač, kod njega je 3 bila kao kod druge nastavnice 5., ali je otvoreno diskriminisao po raznim osnovama.

Legenda te škole, je bila i ostala Kadra (S-H jezik) koji je godinama muntao Ćiro (predavao OTO i RTV - mislim da još uvijek i predaje), kao i Grahovac Dragan (biologija) - vječito hodao u "starkama". :dance:

A Voloder, Fata (hemija), Olga (likovno), Munira (francuski) ne sapdaju u grupu simpatičnih nastavnika, jer su za mnoge generacije predstavljali "noćnu moru". :run:
Downunda
Posts: 484
Joined: 08/11/2006 17:10

#106 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by Downunda »

amelinoo wrote:
kokuz_sa wrote:elektrotehnicka
Zlata Petrovic..tetorisala 1 i 2 razred uvijek..imao srecu tj nesrecu da mi je razredna XD
nisai mogao u trenerci doci kod nje..pred ucionicom se moras izut i papuce obuc koje poneses od kuce :-)
onda bilo u SPORTu prije nekad izbor za najprofesora..redovno je ona pobjedjivala..moras na casu doc sa spotrom i isjec kupon i popuniti i dat joj XD

Vrcko-lik legenda prvi put dodjes kod njega na cas i ide od klupe do klupe pita kako se ko zove(znaci u 3 razderu lik dobije jedno 5 odjeljenja)
iduci cas dodjes lik svima imena zna..al fakat ni jedno ne pogrijesi

Slobodanka mislim da je prezime TOSIC-bila neka kosarkasica prije osvojila neku medalju za ex YUGU ta je stroga bila :x :x al svaki cas je bio minjak i to ona klasa tzv dopic..

profa prakse zvali smo ga MUTE,jednom smo mu u kabinetu prakse ljepilom zalijepili sve instrumente stolice racunar njega XD
na kraju skolovanja pitami ga mi da nam kaze ocjene koje je zakljucio(zadnji dan skole) kad lik ustade otvori vrata od ucionice u jednoj ruci drzi dnevnik a drugom se uhvati za k.. i kaze "ku*ac cu vam rec sta ste dobili" i pobjeze u zbornicu XD

onda smo imali SLINU..lik predavao odbranu ovako nekako predmet ili je civilna zastita
znaci po cijeli cas lik prstima kopa nos..
a ko sjedne u prvu klupu slino mu uzme olovku procacka sebi usi i onako smolavu je vrati :D

al Ibrahim Pasic je legenda elektrotehnicke bio..radi njega zavrsili u novinama(avaz,oslobodjenje) zavrsili u MUPu na ispitivanju
jer je od nas onako dobio potpise na jednu dvolisnicu da vidi ko je na casu..a onda je nju iskoristio da kaze novinarima da smo se potpisali da nam ostali profesori traze pare da na pustaju na testovima :-) :-)
cak nam je lik rekao da kad bude matursko i on dodje moramo svi da navijamo "ibro ibro XD"

zamjenik direktora
Fahrudin Alihodzic i njegov predmet IDT
kaze lik nama tj uci nas sta je CRNA KUTIJA
udje kaze u ET skolu 1000 studenata izadje 650
sta je crna kutija?
tacan odgovor IDT
kod njega ko dobije vide od 2+ taj isto da je zavrsio cijelu skolu

mislim da se zlata prezivala siljak,
a slobodanka se prezivala zagovec.
a vrcko je legenda ispravi kontrolni za veliki odmor i napravi spisak,
pa licina koji nije imao veze sa informatikom,
pa onaj ludi profa prakse onaj strastevni pusac,
a tu je i neizostavni imsir i njegov DRM.
zaboravili ste legendarnog profesora seju (mislim da se prezivao Jerlagić ili tako nekako
"Ko zna zna, ko ne zna neće nikad ni znati"
Vadi kontrolni (iz džepa od košulje) kad se najmanje nadaš.
Fahro (praksa) vječito u sunčanim cvikama 8jer je redovno dobijao tavu u glavu (valjda od žene)
Franjo (elektronika) "Ovo su Vam da prostite "N" tipovi"
Najludji od svih Ratko (fizičko) čovjek koji je po "bombanjima" prevazišao Barona Minhauzena
(jednom je pričao da se kajakom spuštao po Miljacki - pa vi sami prosudite)
:)
Downunda
Posts: 484
Joined: 08/11/2006 17:10

#107 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by Downunda »

strong69 wrote:O.S. Franjo Kluz, Kosevsko Brdo.

Ko je tu skolu pohadao sigurno se dobro sjeca Volodera, nastavnika matematike. Odlican nastavnik, njegova cetvorka bila je siguran prolaz u bilo kojoj Gimnaziji.

Ali imao je i drugu stranu. Cesto uzme iz ormara kukuruz (klip kukuruza) i kaze; "A ovo je za guske" i spusti na stol neke djevojke.

Omiljena zabava mu je bila petkom izvesti nekoga pred tablu. Samo kaze "E hajde taj i taj izadi pred tablu da ti pokvarim vikend" :D I naravno da im pokvari.

Nastavnik fizickog Ivo petljao se sa Olgom Loncar. S njom je bio u vezi i direktor. Ivo dode na sred casa iz likovnog i izvede Olgu vani. Neki tvrde da su ih gledali u WC kako se "druze".

Ko je pohadao tu skolu sjetice se i nastavnika istorije, Marka Macanovica koji je 90-te na tabli pisao dobre strane cetnika i kako su oni nepravedno optuzeni govoreci da ni partizani nisu bili cvjecke...
Mislim da je Ivo muntao Jasnu (nastavnicu francuskog), a Olgu je vječito bario (rahmetli) Šuvalija (direktor).
Provjereno :)
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#108 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by Neelix »

slavkoimamodilera wrote:
Neelix wrote:usao lik u razred prvi put i rekao "nemojte me zvat Djuro" :lol: nije tesko pogodit kako smo ga zvali do kraja skolovanja :lol:
Ti si izgleda koju generaciju mlađi od mene... Djuro ti je došao kod nas u generaciju i mi ga prozvali Djuro... osipao se na to... poslije je svugdje ulijetao i unaprijed govorio da ga se ne zove Djuro... :D predostrožnosti radi, valjda :mrgreen:
U suštini jedan sasvim OK lik... :)
96-00 :) cini mi se da smo mu mi prva generacija.
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#109 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by slavkoimamodilera »

Neelix wrote:96-00 :) cini mi se da smo mu mi prva generacija.

Preklapali smo se ;-) u mom je razredu dobio taj nadimak :wink: zato i predostrožnost :mrgreen:
Lutalica_sa
Posts: 116
Joined: 16/02/2010 20:23

#110 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by Lutalica_sa »

Zna li ko za domara Almasa iz osnovne skole Moric Moco Salom (sadasnja Edhem Mulabdic)? Al' nas je mlatio kad god je stigao :lol:
Urlanje dozvoljeno
Posts: 177
Joined: 06/11/2006 22:48
Location: Brno/Brünn, u haremu

#111 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by Urlanje dozvoljeno »

dottore wrote:Leila K., PBGS... bolju profesoricu, al mislim na izgled, nikad nisam imao.... :mrgreen: :mrgreen:

sve 10... :mrgreen: :mrgreen:
meni najdraza profesorica... kako sam je na eseje i pjesme dobio :lol:
MajkoStoMeRodi
Posts: 58
Joined: 20/01/2010 02:16

#112 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by MajkoStoMeRodi »

Simple the best - Druga gimnazija
Licno, profesore sam dijelila ( i uvijek cu) na karakterne i bezkarakterne...Oni sa karakterom su svakako : Zara (naucila me je da razmisljam o historiji,a ne da je napamet ucim), Hamzic (non-stop isticao da nema zdravlja bez para), Jasenka, Mirso (legenda, prvi cas nam izbliflao ko je u razred uletio sa stelom), Alic (fakin pravi,vjecito krivio usta kad prica), Sanja (ucila nas da koristimo glavu)... - ljudi koji su me naucili nekim zivotnim lekcijama...a oni bezkarakterni su mi definitivno neko poput Balicke, Kasumovicke i Emire (mat.) - osobe koje ne da nisu znale prenositi znanje, nego su mi bile bezvezne do bola...

Ah, bila je i ona pogubljena prof. biologije iz Svedske, bosanski joj nije bio jaca strana, redovno brkala padeze...Najjaca lekcija je bila Ekosistem mora i okeana kada je rekla : Djeco, znate u moru ima puno kita :lol:
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#113 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by minjonja »

ko nije upozno subhiju kamenicu i vladimira zubica ne zna sta znaci covjek-enciklopedija :D
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#114 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by kokuz_sa »

Downunda wrote:
amelinoo wrote:
kokuz_sa wrote:elektrotehnicka
Zlata Petrovic..tetorisala 1 i 2 razred uvijek..imao srecu tj nesrecu da mi je razredna XD
nisai mogao u trenerci doci kod nje..pred ucionicom se moras izut i papuce obuc koje poneses od kuce :-)
onda bilo u SPORTu prije nekad izbor za najprofesora..redovno je ona pobjedjivala..moras na casu doc sa spotrom i isjec kupon i popuniti i dat joj XD

Vrcko-lik legenda prvi put dodjes kod njega na cas i ide od klupe do klupe pita kako se ko zove(znaci u 3 razderu lik dobije jedno 5 odjeljenja)
iduci cas dodjes lik svima imena zna..al fakat ni jedno ne pogrijesi

Slobodanka mislim da je prezime TOSIC-bila neka kosarkasica prije osvojila neku medalju za ex YUGU ta je stroga bila :x :x al svaki cas je bio minjak i to ona klasa tzv dopic..

profa prakse zvali smo ga MUTE,jednom smo mu u kabinetu prakse ljepilom zalijepili sve instrumente stolice racunar njega XD
na kraju skolovanja pitami ga mi da nam kaze ocjene koje je zakljucio(zadnji dan skole) kad lik ustade otvori vrata od ucionice u jednoj ruci drzi dnevnik a drugom se uhvati za k.. i kaze "ku*ac cu vam rec sta ste dobili" i pobjeze u zbornicu XD

onda smo imali SLINU..lik predavao odbranu ovako nekako predmet ili je civilna zastita
znaci po cijeli cas lik prstima kopa nos..
a ko sjedne u prvu klupu slino mu uzme olovku procacka sebi usi i onako smolavu je vrati :D

al Ibrahim Pasic je legenda elektrotehnicke bio..radi njega zavrsili u novinama(avaz,oslobodjenje) zavrsili u MUPu na ispitivanju
jer je od nas onako dobio potpise na jednu dvolisnicu da vidi ko je na casu..a onda je nju iskoristio da kaze novinarima da smo se potpisali da nam ostali profesori traze pare da na pustaju na testovima :-) :-)
cak nam je lik rekao da kad bude matursko i on dodje moramo svi da navijamo "ibro ibro XD"

zamjenik direktora
Fahrudin Alihodzic i njegov predmet IDT
kaze lik nama tj uci nas sta je CRNA KUTIJA
udje kaze u ET skolu 1000 studenata izadje 650
sta je crna kutija?
tacan odgovor IDT
kod njega ko dobije vide od 2+ taj isto da je zavrsio cijelu skolu

mislim da se zlata prezivala siljak,
a slobodanka se prezivala zagovec.
a vrcko je legenda ispravi kontrolni za veliki odmor i napravi spisak,
pa licina koji nije imao veze sa informatikom,
pa onaj ludi profa prakse onaj strastevni pusac,
a tu je i neizostavni imsir i njegov DRM.
zaboravili ste legendarnog profesora seju (mislim da se prezivao Jerlagić ili tako nekako
"Ko zna zna, ko ne zna neće nikad ni znati"
Vadi kontrolni (iz džepa od košulje) kad se najmanje nadaš.
Fahro (praksa) vječito u sunčanim cvikama 8jer je redovno dobijao tavu u glavu (valjda od žene)
Franjo (elektronika) "Ovo su Vam da prostite "N" tipovi"
Najludji od svih Ratko (fizičko) čovjek koji je po "bombanjima" prevazišao Barona Minhauzena
(jednom je pričao da se kajakom spuštao po Miljacki - pa vi sami prosudite)
:)
kako li sam zaboravio samo tog sto fizicko predaje ccc
kajak i miljacka te copor vukova na igmanu a on skija on lijevo vuk desno on lijevo desno vuk kicmu slomi :lol: :lol:
al kad te u sred zime istjera vani u potkusulji i sorcu da trcis..snijeg do koljena pa onda uzme naredjivat kontejnere da guramo lijevo pa desno :x :x
sjecaj se ko sijalice..predavao engleski..velika glava celava
al bivsi direktor kad dovede pekinezera u skolu pa dodje na cas i stavi ga na zlatin stol i okrene se da sta kaze a zlata gurne ono pasce sa svog stola i pravac na njusku padne XD
User avatar
dottore
Posts: 1349
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#115 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by dottore »

Urlanje dozvoljeno wrote:
dottore wrote:Leila K., PBGS... bolju profesoricu, al mislim na izgled, nikad nisam imao.... :mrgreen: :mrgreen:

sve 10... :mrgreen: :mrgreen:
meni najdraza profesorica... kako sam je na eseje i pjesme dobio :lol:
jel bilo sta... :skoljka: :mrgreen: :mrgreen:
Miro Spiro
Posts: 562
Joined: 16/10/2010 13:42

#116 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by Miro Spiro »

Ako mislite na Pavla Valentića profa fizike a bio je predavao i tehnički odgoj on još predaje a do prije 1-2 godine 100% je predavao u KŠC fiziku.Mislim da jos predaje.

Pozz
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#117 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by Chmoljo »

drag_gost wrote:Ko je isao u 5 gim mora znati : Fahru, profa matematke :D i njegov dobri drug Mahmut, profa biologije :D
Marijana, profesorica bosanskog, Zlata, latinski i naravno velikim slovima ALIJA TVRTKOVIC. Kralj!
drag_gost wrote:Je li iko zavrsio V gimnaziju , ovu poslijeratnu? :D :D
jesam ja ba... ne znam kako nisi spomenuo Durakovića :lol:

"Joooo, mala, đes' se ti na bananu nabijala?" :lol: :lol: :lol:

Galame djeca ispod prozora, kaže Dure mom drugu: "De tu djecu malo stišaj.", drug još luđi od njega: "Djeco, ako se ne smirite, doće profesor i je*aće vam mater."

ka'e Dure: "Nekad b'a', ja sam čovjek u godinama..." :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

i Alija Tvrtković... :lol: :lol: :lol: profesor "Kulture religija" tako nešto... inače efendija. bila mubarek noć neka, mislim Hidžretska, a on u onu prčvarnicu nas naguro kad je vidio da smo završili sa nastavom, dijeli nam bombone, i pušta 50 Cent "In da club", da proslavimo malo :lol:

duša od čovjeka.

i Milica, koja je toliko stara da joj je ljubimac bio pterodaktil, ali koja je napamet znala skoro sve epove :roll: i ruku na srce, jako dobar profesor je bila, i korektan.

uh... gdje zaboraviti Rasemu Bubicu. :lol: :lol: :lol: kad počne onim seljačkim glasom (ne pretjerujem): "Haaaaaaaaaaloo, naaaaaaaaarode, šutite... 'ta me ti gledaš, pa nije ljepota prolazna..." :lol: :lol: :lol: a ona neda gledati u sebe :lol: :lol: :lol:

i Meliha, istoričarka, koja je toliko mala ženica, da su joj noge visile kada sjedne na stolicu... jedan iz starijih generacija je vidio na hodniku kako puši cigaru: "Nemojte pušiti profesorice, ostaćete mali." :lol: :lol: :lol:

ih,bilo je bisera... :mrgreen:
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#118 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by slavkoimamodilera »

minjonja wrote:ko nije upozno subhiju kamenicu i vladimira zubica ne zna sta znaci covjek-enciklopedija :D
Nisam išao u dobrinjsku... ali je Zuba legenda, što jest, jest... :-D
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#119 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by minjonja »

slavkoimamodilera wrote:
minjonja wrote:ko nije upozno subhiju kamenicu i vladimira zubica ne zna sta znaci covjek-enciklopedija :D
Nisam išao u dobrinjsku... ali je Zuba legenda, što jest, jest... :-D
njegova svaka je zlatna :-D
User avatar
drag_gost
Posts: 5536
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#120 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by drag_gost »

Chmoljo wrote:
drag_gost wrote:Ko je isao u 5 gim mora znati : Fahru, profa matematke :D i njegov dobri drug Mahmut, profa biologije :D
Marijana, profesorica bosanskog, Zlata, latinski i naravno velikim slovima ALIJA TVRTKOVIC. Kralj!
drag_gost wrote:Je li iko zavrsio V gimnaziju , ovu poslijeratnu? :D :D
jesam ja ba... ne znam kako nisi spomenuo Durakovića :lol:

"Joooo, mala, đes' se ti na bananu nabijala?" :lol: :lol: :lol:

Galame djeca ispod prozora, kaže Dure mom drugu: "De tu djecu malo stišaj.", drug još luđi od njega: "Djeco, ako se ne smirite, doće profesor i je*aće vam mater."

ka'e Dure: "Nekad b'a', ja sam čovjek u godinama..." :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

i Alija Tvrtković... :lol: :lol: :lol: profesor "Kulture religija" tako nešto... inače efendija. bila mubarek noć neka, mislim Hidžretska, a on u onu prčvarnicu nas naguro kad je vidio da smo završili sa nastavom, dijeli nam bombone, i pušta 50 Cent "In da club", da proslavimo malo :lol:

duša od čovjeka.

i Milica, koja je toliko stara da joj je ljubimac bio pterodaktil, ali koja je napamet znala skoro sve epove :roll: i ruku na srce, jako dobar profesor je bila, i korektan.

uh... gdje zaboraviti Rasemu Bubicu. :lol: :lol: :lol: kad počne onim seljačkim glasom (ne pretjerujem): "Haaaaaaaaaaloo, naaaaaaaaarode, šutite... 'ta me ti gledaš, pa nije ljepota prolazna..." :lol: :lol: :lol: a ona neda gledati u sebe :lol: :lol: :lol:

i Meliha, istoričarka, koja je toliko mala ženica, da su joj noge visile kada sjedne na stolicu... jedan iz starijih generacija je vidio na hodniku kako puši cigaru: "Nemojte pušiti profesorice, ostaćete mali." :lol: :lol: :lol:

ih,bilo je bisera... :mrgreen:
A kako bih mogao Durakovica zaboraviti. Mog je druga iz klupe gadjao cipelom, a drugog je spicio kredom u glavu. :D :D :D :D
Bordolini
Posts: 1164
Joined: 04/10/2009 23:42
Location: tribina sjever

#121 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by Bordolini »

Downunda wrote: Franjo Kluz
i Grahovac Dragan (biologija) - vječito hodao u "starkama". :dance:
:[/quote]

Da, Dragan zvani dzigi-bu :-D, ne puno stariji od svojih djaka pa samim tim i prost na jeziku :-D i uvijek nekakve cakije po dzepovima nosio. Bio veliki navijac partizana, doso je jednom sav u sljivama poslije tekme na Kosevu. :lol:
User avatar
astrid
Posts: 5243
Joined: 06/04/2010 21:48
Location: tu negdje

#122 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by astrid »

Nešto mi profesori iz srednje nisu bili nešto..da ih pamtim..ili sam malo provodila veremena u školi :D
Međutim...Osnovnu školu Slobodan Vuković najviše ću pamtiti po nastavnici Milevi Milišić(matematika).Kod nje niko nije volio biti redar ,jer kad obriše tablu ona mu onako `ladno kaže da ostane tu da ga malo propita :skoljka:
...ili..Ulazi Mileva u kabinet...odnosno viri iza štoka ,a tamo raja galame .Konačno ,kad je snimila situaciju uđe i kaže"ti,ti,ti,ti,ti,ti..donesi zadaću i ostani pred tablom" :cry:

Nastavnik Željko (likovno)je bio kralj :thumbup:
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#123 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by strong69 »

Bordolini wrote:
Downunda wrote: Franjo Kluz
i Grahovac Dragan (biologija) - vječito hodao u "starkama". :dance:
:
Da, Dragan zvani dzigi-bu :-D, ne puno stariji od svojih djaka pa samim tim i prost na jeziku :-D i uvijek nekakve cakije po dzepovima nosio. Bio veliki navijac partizana, doso je jednom sav u sljivama poslije tekme na Kosevu. :lol:[/quote]

Kad je odlazio iz skole imali neki oprostajni cas. Sjeo i plakao... Mi mu neku plocu poklonili.
vatrenipoljubac wrote: Jeli ono Oliva predavala Istoriju? Ubjedljivo najgora je bila Fata- predavala Hemiju. Ali zbog kćerke smo joj sve opraštali (Arnela ehhhhhh...) :-)
Meni je Macanovic istoriju predavao... Fata je bila los pedagog i nastavnik, da ne kazem bolesna... Ana je predavala fiziku. Prica se da je bila Miss Jugoslavije. Srecem je u Sarajevu redovno...
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#124 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by Ripicipi »

Jbt, niko iz Veselina Masleshe :?
:sad:
bebeSa
Posts: 340
Joined: 21/11/2009 20:10

#125 Re: Legende sarajevskih skola - profesori i nastavnici

Post by bebeSa »

komi wrote:
Miro Spiro wrote:Pavle je legenda.Koliko znam još predaje u KŠC-u.
1928. ili 26.
da da još predaje

sjećam se da su alija papa i on bili 1995 ili 1996 u isto vrijeme bolesni
raja slavila odlazi Pavle iz škole
ja im govorio... i našoj djeci će predavati :D

:lol: :lol: :lol:
... i predaje!
U septembru pocela skola, Vali (Pavle Valentic) predaje fiziku, djeca sjeb... Kraj oktobra, Vali u bolnicu, dolazi zamjena neka nova mlada profa, djeca JJUUPPPPIIIIIII... Kraj novembra....... VALI, VRATI SE!!!! Vratio se pred kraj polugodista i poobarao ko zna koliko njih, al dzaba djeca ga vole....
Iz licnog iskustva moje djece kojima predaje!
Post Reply