Ulična rasvjeta - obuhvaćeni i prolazi između zgrada

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#1 Ulična rasvjeta - obuhvaćeni i prolazi između zgrada

Post by Nekako s proljeća »

:)

Ugodno me iznenadi pogled na jedan prolaz između zgrada, za koji sam u glavi imao spremljenu sliku mraka, neugodni zadah urina, pa i ružnih priča koje su se znale dogoditi upravo u tim ''mrakom zaklonjenim ''dijelovima naselja.Govorim o primjeru iz naselja Dobrinje.

Sada vidim jednu veću neonsku sijalicu i do nje razvedene i kanalicom zastićene žice , tamo od najbižeg stuba ulične rasvjete. Zaključim da je ulična rasvjeta ''proširena '' i na te dijelove . Što se mene tiče, svaka čast na realizaciji ideje koju smo nekada davno smatrali potrebnom. Eto, dočekasmo...

A temu sam otvorio da , osim isticanja pozitivne stvari u našem gradu, razmijenimo zapažanja i iz sredina u kojim vi živite. Da li se i u vašoj sredini implementiralo nešto slično.?
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#2 Re: Ulična rasvjeta - obuhvaćeni i prolazi između zgrada

Post by duboka_misao »

od neki dan isto na grbavici osvjetljen jako mracni haustor u Dervisa Numica, isti princip i jako pozitivno, kazu da MZ to sad rade masovno
User avatar
NekoIzMase
Posts: 1884
Joined: 03/07/2007 17:16
Location: Sarajevo

#3 Re: Ulična rasvjeta - obuhvaćeni i prolazi između zgrada

Post by NekoIzMase »

Mislim da će svi prolazi dobiti po jednu neonku što je za pohvalu mada, poznavajući bošnjački mentalitet, u narednih par mjeseci će 80% istih biti neispravno, oštećeno, itd...
User avatar
ja.neron
Posts: 3272
Joined: 15/10/2007 14:58
Location: haj-nehaj

#4 Re: Ulična rasvjeta - obuhvaćeni i prolazi između zgrada

Post by ja.neron »

evo danas i jučer završeno osvjetljavanje dva prolaza u C-fazi na Trg-u Nezavisnosti vjerovatno idučih dana će i ostale prolaze završiti
Last edited by ja.neron on 11/11/2010 22:42, edited 1 time in total.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#5 Re: Ulična rasvjeta - obuhvaćeni i prolazi između zgrada

Post by Cholina_Lokica »

koliko li ce samo trajati :roll: ha ce razbijeno biti, ha ce ga nekinuti i odnijeti kuci
User avatar
perscitus
Posts: 678
Joined: 18/03/2008 15:17
Location: Mekka - Sinaloa

#6 Re: Ulična rasvjeta - obuhvaćeni i prolazi između zgrada

Post by perscitus »

Neki prijatelji u inostranstvu su mi rekli da se i kod njih stavljaju neonke iz razloga sto se pod neonkama ne vide vene. :D
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#7 Re: Ulična rasvjeta - obuhvaćeni i prolazi između zgrada

Post by minjonja »

perscitus wrote:Neki prijatelji u inostranstvu su mi rekli da se i kod njih stavljaju neonke iz razloga sto se pod neonkama ne vide vene. :D
i ja sam cula da to u svicarskoj u javne wc-ove stavljaju da se ne bi iglali :roll:


ima kod mene barem godinu dana svjetlo u prolazu. nije jos niko ukro. jednom pukla sijalica i zamijenili su :thumbup: prijatno me iznenadili.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#8 Re: Ulična rasvjeta - obuhvaćeni i prolazi između zgrada

Post by poznanik »

ja.neron wrote:evo danas i jučer završeno osvjetljavanje dva prolaza u C-fazi na Trg-u Nezavisnosti vjerovatno idučih dana će i ostale prolaze završiti
Osvijetljen je i jedan prolaz kroz zgradu "paviljon" II na Grbavici I, prvi put od kako postoji ta zgrada :thumbup:
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#9 Re: Ulična rasvjeta - obuhvaćeni i prolazi između zgrada

Post by dadoka84 »

Evo jos jedna potvrda za A. Polje u c-fazi. Odlicno je sad, postavljene neonke u prolazu tako da ih niko ne moze dohvatiti. Cesto su se tu znali skupljati narkici. A i vrata od ulaza su izbacena na prvu stepenicu tako da se ne moze ni sjediti. Prije su se znali zavuci kod vrata i cekati da neko naidje, naravno i gudrati se usput. Cak ih je bilo i u po bijela dana...
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#10 Re: Ulična rasvjeta - obuhvaćeni i prolazi između zgrada

Post by muha_sa »

jest da mi je "mahala" osvjetljena al što su rupe u asfaltu :-) jebeš sve makadame kakve su rupcage :-)
ibizza
Posts: 4577
Joined: 05/06/2008 00:46

#11 Re: Ulična rasvjeta - obuhvaćeni i prolazi između zgrada

Post by ibizza »

I na Mojmilu su osvjetlili prolaze :thumbup: :thumbup:
User avatar
Lunizz
Posts: 696
Joined: 26/08/2010 18:36
Location: OBI-U potrazi za usisivacem

#12 Re: Ulična rasvjeta - obuhvaćeni i prolazi između zgrada

Post by Lunizz »

U Zetri Torabi osvijetlio sve :lol:
Post Reply