Gdje u Sa......

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#21251 Re: Gdje u Sa......

Post by mali Ninja »

Stambena zgrada je u pitanju, vatrogasci zauzeti kaze nije im to prioritet :D
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#21252 Re: Gdje u Sa......

Post by biggrin »

mali Ninja wrote:Stambena zgrada je u pitanju, vatrogasci zauzeti kaze nije im to prioritet :D
pa naravno, sad su u stanju pripravnosti radi sprječavanja šumskih požara na planinama
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#21253 Re: Gdje u Sa......

Post by Altsa »

muha_sa wrote:
Altsa wrote:Gdje uzeti zastitnu traku za zid. Ono kad naslonom stolice stalno grebes po zidu :D
Pogledaj u Primus balkanu preko puta elektroprivrede
Nema u PB. :(
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#21254 Re: Gdje u Sa......

Post by biggrin »

penny, obi?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#21255 Re: Gdje u Sa......

Post by tempuser »

mali Ninja wrote:Gdje ima kakva sluzba za skidanje ledenica sa krova, ledenice su ko flasa od 2l?
CZ? Doduse i vatrogasci su pod CZ.
Dzontra_Volta
Posts: 6497
Joined: 20/01/2011 11:10

#21256 Re: Gdje u Sa......

Post by Dzontra_Volta »

mali Ninja wrote:Stambena zgrada je u pitanju, vatrogasci zauzeti kaze nije im to prioritet :D
Upravitelj je dužan da to skine s krova. Nek im se predstavnik stanara nakači.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#21257 Re: Gdje u Sa......

Post by DaffyDuck »

Dzontra_Volta wrote:
mali Ninja wrote:Stambena zgrada je u pitanju, vatrogasci zauzeti kaze nije im to prioritet :D
Upravitelj je dužan da to skine s krova. Nek im se predstavnik stanara nakači.
:thumbup:

Upravitelj. I to pismena prijava- email, fax ili posta s povratnicom. Ako se desi kakva steta da imate trag da ste prijavili.
bit101
Posts: 297
Joined: 31/08/2009 23:51

#21258 Re: Gdje u Sa......

Post by bit101 »

Tapcraft market zatvoren :(
Gdje ću sada kupovati buffala mozzarelu? Neko ideju? Obišao sam sve veće markete osim tropic-a u lukavici. Ne mogu da vjerujem da nigdje u gradu nema kupiti. Ljudi me čudno gledaju kad ih pitam ima li, niko čuo nije za taj sir :D
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#21259 Re: Gdje u Sa......

Post by mali Ninja »

DaffyDuck wrote:
Dzontra_Volta wrote:
mali Ninja wrote:Stambena zgrada je u pitanju, vatrogasci zauzeti kaze nije im to prioritet :D
Upravitelj je dužan da to skine s krova. Nek im se predstavnik stanara nakači.
:thumbup:

Upravitelj. I to pismena prijava- email, fax ili posta s povratnicom. Ako se desi kakva steta da imate trag da ste prijavili.
Prijavio, nakon krace svadje izasli su na teren, stavili natpis pazi ledenice i razgulili :D
AkumAone
Posts: 188
Joined: 08/04/2009 22:36

#21260 Re: Gdje u Sa......

Post by AkumAone »

bit101 wrote:Tapcraft market zatvoren :(
Gdje ću sada kupovati buffala mozzarelu? Neko ideju? Obišao sam sve veće markete osim tropic-a u lukavici. Ne mogu da vjerujem da nigdje u gradu nema kupiti. Ljudi me čudno gledaju kad ih pitam ima li, niko čuo nije za taj sir :D
Tropic u Lukavici, ponekad bude. Ako ti je blize provjeri prvo u Heljic-u kod hotela Europa, na cosku ulice; i u M.A.S. shop-u kod Cobanije, preko puta malog parka kod trolejbuske stanice.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#21261 Re: Gdje u Sa......

Post by DaffyDuck »

AkumAone wrote:
bit101 wrote:Tapcraft market zatvoren :(
Gdje ću sada kupovati buffala mozzarelu? Neko ideju? Obišao sam sve veće markete osim tropic-a u lukavici. Ne mogu da vjerujem da nigdje u gradu nema kupiti. Ljudi me čudno gledaju kad ih pitam ima li, niko čuo nije za taj sir :D
Tropic u Lukavici, ponekad bude. Ako ti je blize provjeri prvo u Heljic-u kod hotela Europa, na cosku ulice; i u M.A.S. shop-u kod Cobanije, preko puta malog parka kod trolejbuske stanice.
problem je sto maltene niko nema dozvolu za uvoz iste, pa je ni nema u marketima... Jedino ovaj fazon kad neko uveze manje kolicine pa ko zna kako tarifira :-)
Ne znam sta je u pitanju, al je jedan restora muku mucio da nadje nacin da uveze. Bosnian problems :-)
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#21262 Re: Gdje u Sa......

Post by DaffyDuck »

mali Ninja wrote:
Prijavio, nakon krace svadje izasli su na teren, stavili natpis pazi ledenice i razgulili :D
:twisted:
Naljepnica ih ne oslobadja duznosti propisane zakonom. Sta misle da je sa naljepnicom ledenica nestala? Koji je upravitelj?
bit101
Posts: 297
Joined: 31/08/2009 23:51

#21263 Re: Gdje u Sa......

Post by bit101 »

DaffyDuck wrote:
AkumAone wrote:
bit101 wrote:Tapcraft market zatvoren :(
Gdje ću sada kupovati buffala mozzarelu? Neko ideju? Obišao sam sve veće markete osim tropic-a u lukavici. Ne mogu da vjerujem da nigdje u gradu nema kupiti. Ljudi me čudno gledaju kad ih pitam ima li, niko čuo nije za taj sir :D
Tropic u Lukavici, ponekad bude. Ako ti je blize provjeri prvo u Heljic-u kod hotela Europa, na cosku ulice; i u M.A.S. shop-u kod Cobanije, preko puta malog parka kod trolejbuske stanice.
problem je sto maltene niko nema dozvolu za uvoz iste, pa je ni nema u marketima... Jedino ovaj fazon kad neko uveze manje kolicine pa ko zna kako tarifira :-)
Ne znam sta je u pitanju, al je jedan restora muku mucio da nadje nacin da uveze. Bosnian problems :-)
Ne mislim da je to problem. Tapcraft je naručivao preko Bakalar commerce-a, firma iz Čapljine koja se bavi uvozom namirnica. Tako da to preko njih ide.
Ove ostale markete sam provjerio, ostaje jedino tropic, vidjeti ću ovih dana kad budem stigao da odem i dole.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#21264 Re: Gdje u Sa......

Post by tempuser »

Tapcraft prelazi na trgovinu (mislim veleprodaju) nekakve kozmetike.
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#21265 Re: Gdje u Sa......

Post by VenomousV »

Gdje provjereno ima obicni, slani Kelly's cips?
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#21266 Re: Gdje u Sa......

Post by biggrin »

bit101 wrote:... naručivao preko Bakalar commerce-a, firma iz Čapljine koja se bavi uvozom namirnica. Tako da to preko njih ide.

pa eto, nazovi onda njih i pitaj gdje su distribuirali...
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#21267 Re: Gdje u Sa......

Post by DaffyDuck »

VenomousV wrote:Gdje provjereno ima obicni, slani Kelly's cips?
Jesi probala u onoj trafici u Drugoj kuci?
hali gali halid
Posts: 2381
Joined: 08/10/2007 22:45

#21268 Re: Gdje u Sa......

Post by hali gali halid »

... kupiti ovo Image
ne mora biti karabiner umjesto rucke :)
User avatar
aribes
Posts: 353
Joined: 18/05/2012 15:31

#21269 Re: Gdje u Sa......

Post by aribes »

hali gali halid wrote:... kupiti ovo Image
ne mora biti karabiner umjesto rucke :)
Northland radnja u BBI
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#21270 Re: Gdje u Sa......

Post by VenomousV »

DaffyDuck wrote:
VenomousV wrote:Gdje provjereno ima obicni, slani Kelly's cips?
Jesi probala u onoj trafici u Drugoj kuci?
Cula sam bas jucer za tu trafiku. Nije mi na ruku ali cu morati provjeriti.
Hvala :thumbup:
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#21271 Re: Gdje u Sa......

Post by biggrin »

...onaj ko bokalčić u koji staviš čaj i zaliješ vrelom vodom, pa onda pritisneš odozgo k'o presu kojom sabiješ na dno travke, da tekućina bude bez njih, a pri tome povećaš koncentraciju okusa?
bit101
Posts: 297
Joined: 31/08/2009 23:51

#21272 Re: Gdje u Sa......

Post by bit101 »

biggrin wrote:
bit101 wrote:... naručivao preko Bakalar commerce-a, firma iz Čapljine koja se bavi uvozom namirnica. Tako da to preko njih ide.

pa eto, nazovi onda njih i pitaj gdje su distribuirali...
Eto taman će ljudi prolaziti kroz fakture zbog nekoga ko hoće da kupi par pakovanja sira :D nema smisla zvati ih stvarno, firma se bavi veleprodajom.
AkumAone
Posts: 188
Joined: 08/04/2009 22:36

#21273 Re: Gdje u Sa......

Post by AkumAone »

biggrin wrote:...onaj ko bokalčić u koji staviš čaj i zaliješ vrelom vodom, pa onda pritisneš odozgo k'o presu kojom sabiješ na dno travke, da tekućina bude bez njih, a pri tome povećaš koncentraciju okusa?
Francuska presa za caj? Mislim da sam vidio u Kuci Caja na Dobrinji; imaju i poslovnicu u SCC-u. Trebalo bi da ima i u Franz & Sophie iza Markala.
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#21274 Re: Gdje u Sa......

Post by biggrin »

bit101 wrote:
biggrin wrote:
bit101 wrote:... naručivao preko Bakalar commerce-a, firma iz Čapljine koja se bavi uvozom namirnica. Tako da to preko njih ide.

pa eto, nazovi onda njih i pitaj gdje su distribuirali...
Eto taman će ljudi prolaziti kroz fakture zbog nekoga ko hoće da kupi par pakovanja sira :D nema smisla zvati ih stvarno, firma se bavi veleprodajom.
pa ako rade distribuciju, znaju valjda s kim imaju ugovore i mogu odmah dati odgovor. Ako su oni samo uvoznici onda nek ti kažu ko je distributer, pa zovi njih
AkumAone wrote:
biggrin wrote:...onaj ko bokalčić u koji staviš čaj i zaliješ vrelom vodom, pa onda pritisneš odozgo k'o presu kojom sabiješ na dno travke, da tekućina bude bez njih, a pri tome povećaš koncentraciju okusa?
Francuska presa za caj? Mislim da sam vidio u Kuci Caja na Dobrinji; imaju i poslovnicu u SCC-u. Trebalo bi da ima i u Franz & Sophie iza Markala.
Hvala :thumbup:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#21275 Re: Gdje u Sa......

Post by beni-bu-man »

biggrin wrote:...onaj ko bokalčić u koji staviš čaj i zaliješ vrelom vodom, pa onda pritisneš odozgo k'o presu kojom sabiješ na dno travke, da tekućina bude bez njih, a pri tome povećaš koncentraciju okusa?

@biggrin isto odlicna stvar

Image
Post Reply