Ljetne baste i njihovo sirenje

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Post Reply
high_volume

#126 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by high_volume » 28/06/2010 18:29

I moderator zachatava :D

Nije tema raskopana ulica već ljetne bašte :oops:

respo

#127 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by respo » 28/06/2010 19:45

a ti si u direktnoj vezi sto nisi isla sa mnom na kafu

VjecitiStudent

#128 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by VjecitiStudent » 28/06/2010 20:52

Banksy wrote:
VjecitiStudent wrote:
Nazvase me jucer neki mladjani SDP-ovci sa anketnim pitanjem za koga cu glasati na sljedecim izborima.
Ja odgovorih, dok god je "Vatre" i kafane u Mirzinom i Davorovom parku, znam za koga necu.
Kako možeš očekivati senzibilitet oko urbanističkih problema od likova kao što je ovaj ...

- Čovjek sam koji je rođen na selu i to moje rodno mjesto mi mnogo znači. Tamo sam doživio lijepe trenutke u djetinjstvu. Ali, i svako drugo selo mi mnogo znači.
Ima nešto u selu...

Dževad Bećirević, načelnik Općine Centar, glavnog grada BiH ...

:roll:
Otud dakle stolovi i po parkovima.

CiCiban

#129 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by CiCiban » 28/06/2010 21:46

uhvatite za vrat opštinske vijećnike, pa neka proguraju problem s bastama na raspravu
možda ih neće ukinuti, ali mogu učiniti toliko da se dimenzije strogo ograniče kako ne bi ugrožavale pješačke komunikacije
ono čudo preko puta fisa je divlje, kao i ono u senoinoj :cry:(jao eno amerike) kao i masa drugih, a veliko je pitanje šta čika ''vatri'' i ostalima koji imaju papirić stoji u tom papiriću
kao da gledam :zoka: :mrgreen: 50% manja dozvoljena površina

-LIBERO-
Čiča Gliša
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#130 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by -LIBERO- » 28/06/2010 23:58

Meni nekako,vizuelno,ne djeluje da je ova basta na sred setnice u Ferhadiji od "Dijaloga",mozda grijesim,ali one druge dvije bastice "Dijaloga" su skroz u drugom fazonu uradjene.

Jel' se negdje mogu naci imena vlasnika ovih bastica??

Kada bi se to uspjelo,vrlo vjerovatno bi se vrlo lako moglo povezati rodbinska,stranacka ili neka slicna veza sa ovim glavesinama iz opstina.

Mada,i meni je puno problematicnija basta "Vatre" nego ova nova,jer od vatrine baste bukvalno osjetno teze se prozali,da ne kazem da je zakrcenje totalno na tom dijelu.

Privatna poruka
Location: Papci, sjetite se tu je nekad bila Olimpijada prije tebe i tvog stada!

#131 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by Privatna poruka » 29/06/2010 08:40

Evo idemo dalje po gradu:

Grbavica, ispred Lorisa. Basta zaokupirala skoro cijeli prolaz ljudi koji idu do ulaza svoje zgrade (prolazio sam jednom kad je tekma bila pa je bilo jos i gore) moraju covjeku preko stola prelaziti, skoro.

Otoka, ono cudo iz Merkura sa prizemlja (hrana fazoni ne znam kako se zove). Zauzelo sa platformom ala Dijalog ogroman prostor, raja se guzva, raja i sjedi jede pije kafe itd. itd. itd.

Opet Otoka, MB slasticarna. Pitam se kad ce se neko ondje zabiti sa autom u bastu, jer se sjedi skoro do ceste, a uvijek moze neka budala naletiti.

Kovacici, kad se vozis iz pravca Dobrinje za lijeve strane, prije trolejbuske na Kovacicima, a nakon toga i tacno preko puta trolejbuske. Ako ukljucimo jos i "ja cu ostaviti svoju makinu ispred baste" dobijemo odlicnu stvar. S tim da je murija sad ondje cesto pa se makine ipak sklone, pored baste. Inace su Kovacici jako specificni po ovom problemu ako je neko nekad isao u Che zna o cemu pricam, jeste zavuceno ali eto, i to je prostor nekakav, (ne)namjenjen za stolove.

B-faza. Setaliste, trg, 4-5 barakica, sve u pravilnom razmaku po sred trga.

:dance: :zzzz: :zzzz:

VjecitiStudent

#132 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by VjecitiStudent » 29/06/2010 08:53

Pa da ponovimo:
Banksy wrote:Pa, da ponovimo:
VjecitiStudent wrote:
Stvarni dusmani ovog grada su ova cetvorica, kafandzije samo koriste priliku.

Image

g. Hadzibajric

Image

g. Becirevic

Image

g. Koldzo

Image

g. Hadzic

mg

#133 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by mg » 29/06/2010 08:57

U novom gradu one baste na trgovima...fujjj....treba samo slikati neko...sve ce vam se samo reci...

Cholina_Lokica

#134 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by Cholina_Lokica » 29/06/2010 10:37

Privatna poruka wrote:B-faza. Setaliste, trg, 4-5 barakica, sve u pravilnom razmaku po sred trga.

hajde ba u b fazi ne smetaju da se prolazi... druge stvari necemo uzimati u obzir :D ali ne smetaju prolaznicima

vama ovdje sve smeta, najbolje hajmo zatvoriti sve baste :-)

Privatna poruka
Location: Papci, sjetite se tu je nekad bila Olimpijada prije tebe i tvog stada!

#135 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by Privatna poruka » 29/06/2010 13:43

:D Ne znam nemam previse kontakta sa b-fazom...samo znam da su zauzele sredisnji dio onog trga...

Zauzimanje javne povrsine svakako :D

bosanski

#136 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by bosanski » 29/06/2010 15:05

Privatna poruka wrote:Evo idemo dalje po gradu:

Grbavica, ispred Lorisa. Basta zaokupirala skoro cijeli prolaz ljudi koji idu do ulaza svoje zgrade (prolazio sam jednom kad je tekma bila pa je bilo jos i gore) moraju covjeku preko stola prelaziti, skoro.

Otoka, ono cudo iz Merkura sa prizemlja (hrana fazoni ne znam kako se zove). Zauzelo sa platformom ala Dijalog ogroman prostor, raja se guzva, raja i sjedi jede pije kafe itd. itd. itd.

Opet Otoka, MB slasticarna. Pitam se kad ce se neko ondje zabiti sa autom u bastu, jer se sjedi skoro do ceste, a uvijek moze neka budala naletiti.

Kovacici, kad se vozis iz pravca Dobrinje za lijeve strane, prije trolejbuske na Kovacicima, a nakon toga i tacno preko puta trolejbuske. Ako ukljucimo jos i "ja cu ostaviti svoju makinu ispred baste" dobijemo odlicnu stvar. S tim da je murija sad ondje cesto pa se makine ipak sklone, pored baste. Inace su Kovacici jako specificni po ovom problemu ako je neko nekad isao u Che zna o cemu pricam, jeste zavuceno ali eto, i to je prostor nekakav, (ne)namjenjen za stolove.

B-faza. Setaliste, trg, 4-5 barakica, sve u pravilnom razmaku po sred trga.

Bosmalov most - ja samo očekujem da će frajer onu baštu kojom je zauzeo sve do trotoara pretvorit u zidani objekat i krenut dalje prema Robotu

high_volume

#137 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by high_volume » 29/06/2010 15:12

bosanski wrote: Bosmalov most - ja samo očekujem da će frajer onu baštu kojom je zauzeo sve do trotoara pretvorit u zidani objekat i krenut dalje prema Robotu
Pa zar taj bespravno izgrađeni objekat nije srušen :? :-? Nekoliko puta je inspekcija izdavala nalog za rušenje, bio je potpuno izvan urbanističke saglasnosti i nije imao građevinsku dozvolu. Kako je moguće da je sada useljen i da je u funkciji, zar je neko smio prekršiti zakon u Novom Gradu?

Dokle je raširena bašta tog objekta?

bosanski

#138 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by bosanski » 29/06/2010 15:22

high_volume wrote:
bosanski wrote: Bosmalov most - ja samo očekujem da će frajer onu baštu kojom je zauzeo sve do trotoara pretvorit u zidani objekat i krenut dalje prema Robotu
Pa zar taj bespravno izgrađeni objekat nije srušen :? :-? Nekoliko puta je inspekcija izdavala nalog za rušenje, bio je potpuno izvan urbanističke saglasnosti i nije imao građevinsku dozvolu. Kako je moguće da je sada useljen i da je u funkciji, zar je neko smio prekršiti zakon u Novom Gradu?

Dokle je raširena bašta tog objekta?
frajer je zauzeo kompletnu ulicu i ostavio samo krak trotoara da se raja snađe

rookie_n

#139 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by rookie_n » 29/06/2010 15:39

Registrovah se samo da napisem komentar!

Sarajevo "Centar" = Ilidza

Jos samo malo pa ce biti isto kao Ilidza!

petunija

#140 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by petunija » 29/06/2010 15:51

Razumijem gazde, koji love u mutnom i postavljaju stolove gdje stignu, ali ne razumijem one koji uživaju u sjedenju na takvim mjestima :shock: :?
Ako već mislim sjesti s nekim i piti kafu, onda ću potražiti neko mirno i zavučeno mjesto, a ne sto na sred ulice. Svaki dan prođem pored "Opere", mislim da se tako zove, stolovi na sred trotoara. Ne kontam kako neko može tamo sjediti :? :? :? , gledati u parkirane aute i udisati izduvne gasove autobusa i beskonačne kolone auta :?

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#141 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by PipiDugaDevetka » 29/06/2010 17:58

rookie_n wrote:Registrovah se samo da napisem komentar!

Sarajevo "Centar" = Ilidza

Jos samo malo pa ce biti isto kao Ilidza!
Zborno mjesto svih ppk-a i pakaša je Mala aleja na Ilidži.
Decibeli + Đžigara!

Strah me proći i u podne tom ulicom jer su me jednom napali:
Štos-nos-patos!

Better Man

#142 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by Better Man » 29/06/2010 18:25

Ono sto je gore od svih tih basti koje zauzimaju pjesacke zone, zelene povrsine itd. je sto oni koji daju odobrenja za iste (a to je opcina na celu sa nacelnikom) u vecini slucajeva daju na jaranskoj osnovi. Slucaj objekta Metropolis, gdje je nacelnik Opcine Centar Dzevad Becirevic isti vlasniku dao na besplatno koristenje, tj. da neplaca nikakvu naknadu Opcini naime zakupa prostorija. Vrijeme je da se pokrene jedna sira akcija, pa i potpisivanje peticije da se takve baste uklone, odnosno da se pjesacke zone vrate pjesacima i da se na istim zabrani postavljanje bilo kakvih ljetnih basti, kao i da ljudi poput vlasnika Metropolisa placaju zakupninu Opcini, a ne da je koristi na besplatnoj osnovi. A moze se pokrenuti i peticija za smjenu neodgovornih nacelnika opcina. Nisu gradjani u sluzbi opcine i njenog nacelnika, vec opcina i nacelnik u sluzbi gradjana i da se zna gradjani su birali nacelnika i gradjani ga mogu smjeniti, jer ne vlada opcina i nacelnik gradjanima, vec gradjani opcinom i njenim nacelnikom. Moc je u rukama gradjana, samo je treba znati upotrijebiti i iskoristiti.

-LIBERO-
Čiča Gliša
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#143 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by -LIBERO- » 29/06/2010 19:35

Malo debilno da citiram sam sebe,ali moram.... :D
-LIBERO- wrote: Jel' se negdje mogu naci imena vlasnika ovih bastica??

Kada bi se to uspjelo,vrlo vjerovatno bi se vrlo lako moglo povezati rodbinska,stranacka ili neka slicna veza sa ovim glavesinama iz opstina.

SenSen

#144 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by SenSen » 29/06/2010 20:26

-LIBERO- wrote:Malo debilno da citiram sam sebe,ali moram.... :D

Evo da te i ja citiram :D Mislim da je to odlicna ideja. Uzmes prezime doticnog "gazde" pa googlas. Garant ce se naci koji clanak u novinama gdje je spomenut neki glavonja u fotelji sa istim prezimenom. A inace moze biti i malo manje direktna veza, ono tetkinogkomsijezetarodicinebivsekolegicepapagajkicho :-)

VjecitiStudent

#145 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by VjecitiStudent » 30/06/2010 08:59

Presavij papir, napisi pismo i trazi listu od opstina.
Medjutim, sumnjam da ce sama prezimena ista bitno otkriti, cijelo drustvo je isuvise dobro organizovano da bi dopustili da im takva nekakva trivijalnost, poput poznatog i podudarnog prezimena, unistila dealove.

Black swan

#146 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by Black swan » 30/06/2010 09:00

nadam se da će im kiša srkšiti prihode :-)

bosanski

#147 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by bosanski » 30/06/2010 09:04

komi wrote:nadam se da će im kiša srkšiti prihode :-)
čisto sumnjam, samo će zastakliti bašte i dvije muhe jednim udarcem riješene. em nema kiše em je to sad već "tvrdi" objekat

Black swan

#148 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by Black swan » 30/06/2010 09:06

onda će moći i zimi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

high_volume

#149 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by high_volume » 30/06/2010 09:07

VjecitiStudent wrote:

Presavij papir, napisi pismo i trazi listu od opstina.
Medjutim, sumnjam da ce sama prezimena ista bitno otkriti, cijelo drustvo je isuvise dobro organizovano da bi dopustili da im takva nekakva trivijalnost, poput poznatog i podudarnog prezimena, unistila dealove.
Odgovor bi trebao dobiti nakon "Zahtjeva za pristup informacijama"...

bosanski

#150 Re: Ljetne baste i njihovo sirenje

Post by bosanski » 30/06/2010 09:31

komi wrote:onda će moći i zimi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A ne, varaš se. Za zimu je predviđeno da se ustakljeni objekat opasa ciglama, te tako kafić od 15m2 za godinu dana preraste u omanji šoping centar od cirka stotinjak kvadrata, a slijedeća faza je dizanje prvog, pa drugog sprata.
btw,
mislim da je spomenik Papi smatran nepoželjnim jer je vjerovatno planirano da se tim područjem prostire bašta Vatre sve do tramvajske stanice iza Katedrale. Ulica M.M. Bašeskije bi na tom dijelu bila zatvorena za saobraćaj a koristila bi se obilaznica od Logavine pa bi se auta uključivala u promet kod muzičke. :D

Post Reply