Koliko ovaj lijepi grad gubi zbog ovakve vlasti !?!?!

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

zlatiborka

#51 Re: Koliko ovaj lijepi grad gubi zbog ovakve vlasti !?!?!

Post by zlatiborka » 17/06/2010 15:20

Hajmo napraviti protest, ne neki mlitavi kao sto se dosada desavalo, nego jedan pravi, da ih izmlatimo govnjivim motikama. A zasto ne, zasluzili su vec odavno, treba da prionemo na posao!

Je li vama svima jasno u kakvom okruzenju zivimo i ko je najvise odgovoran za to?

ins

#52 Re: Koliko ovaj lijepi grad gubi zbog ovakve vlasti !?!?!

Post by ins » 17/06/2010 15:58

Pravo pitanje je koliko stanovnici dobijaju zbog ovakve vlasti?!

Odgovor je: Puno. Zaprvo toliko puno, da ih jedno 100-150.000 ne bi ni zivjelo u Sarajevu, da se zakon postuje kako je to u EU (bespravna izgradnja, rad na crno, placanje poreza i taksi, itd, itd...) :run:

CiCiban

#53 Re: Koliko ovaj lijepi grad gubi zbog ovakve vlasti !?!?!

Post by CiCiban » 17/06/2010 18:12

stvar je u narodu
ili
stenje bosna
pod nogama
patriotskog
orgijanja
D.A.

uvjek dobar gost

#54 Re: Koliko ovaj lijepi grad gubi zbog ovakve vlasti !?!?!

Post by uvjek dobar gost » 18/06/2010 12:54

ins wrote:Pravo pitanje je koliko stanovnici dobijaju zbog ovakve vlasti?!

Odgovor je: Puno. Zaprvo toliko puno, da ih jedno 100-150.000 ne bi ni zivjelo u Sarajevu, da se zakon postuje kako je to u EU (bespravna izgradnja, rad na crno, placanje poreza i taksi, itd, itd...) :run:

Ovo je vječita dilema... onda se krene sa podjelama... no ja sam namjerno postavio fokus na grad jer stanovnici dolaze i prolaze, rađaju se i umiru, migriraju i šta već rade....
A da je tako tako je ! Ins je u pravu kad postavio je pitanje....

uvjek dobar gost

#55 Re: Koliko ovaj lijepi grad gubi zbog ovakve vlasti !?!?!

Post by uvjek dobar gost » 22/06/2010 11:35

Valter je krepao, nemojmo ga čekati. Pokušajmo probuditi ga u sebi, nek se zove Mujo, Adnan, Meša, Zdravko, Milan, Darko... nek se zove kako god... no vrijeme je da se prestane čekati !
Čekajući izgubili smo skoro sve, napustimo čekaonicu i počenimo živjeti, sa početkom života nadati se da slijedi nam borba za neko drugo Sarajevo, a samim tim i za neku drugu državu Bosnu i Hercegovinu i ne zaboravite sve počinje i završava se u glavnom gradu !

http://www.sarajevo-x.com/bih/drustvo/clanak/100622079

evo i jednog malog priloga gore navedenoj tvrdnji...

uvjek dobar gost

#56 Re: Koliko ovaj lijepi grad gubi zbog ovakve vlasti !?!?!

Post by uvjek dobar gost » 09/07/2010 10:12

.... Isčitavajući knjige i literaturu.. spoznao sam da grad Sarajevo u nekim vremenima davnim imao je problema, plavila ga je Miljacka nekoliko puta, harale su po njemu i bolesti u manjem obimu, gorio je grad u požarima, napadale su ga vojske i palile, bio je grad pod opsadom koja se smatra najdužom i najokrutnijom u novijoj svjetskoj istoriji. Grad je to u kojem se desio atentat koji navodno bio je okidač za jedan, pa onda za još jedan veliki svjetski rat. Grad je to koji je kao pokus dobio prvi tramvaj, "prvi" vodovod, muzej, kafanu, hamam, kupalište na otvorenom.. i još mnogo stvari se desilo u Sarajevu.. grad je to kako kaže Žujo Valerijan... ozbiljan !

No koliko sam uspio do sada da spoznam... nikad se u Sarajevu nije desilio il dešavalo ovo što se danas radi kad njim vladaju nadri samoprozvane patriote. Bakterija "mrsa" na klinici Koševo koja je opasna po život, fekalne bakterija na Vrelu Bosne i samim tim ta voda nije za piće na samom izvoru, neuslovno i po život opasno porodilište i kako da ne spomenem političko-vjersku direktoricu J.U Djeca Sarajeva i njenog mecenu gospodina Mustafu, da ne spominjem još barem pet akutnih problema koji će dugoročno dovesti do gubitka ljudskh života il do gušenja samog grada...

U svemu što pročitao sam do sada o istoriji grada to nisam našao, zamislimo se na tren šta će stajati u leksikonima Sarajeva il biografiji grada koje će se pisati sutra ili za par godina... ko će biti spomenut i na koji način...

Imao sam veliko mišljenje o sarajlijama... sad ga više nemam ostala je samo ljubav prema gradu i obaveza koju nekako osjećam i dan danas... prema gradu Sarajevu !

Valter je krepao... šta mi čekamo..?
Last edited by uvjek dobar gost on 09/07/2010 10:35, edited 1 time in total.

johnnykola

#57 Re: Koliko ovaj lijepi grad gubi zbog ovakve vlasti !?!?!

Post by johnnykola » 09/07/2010 10:23

nazalaost, izgleda, da krepamo.

Post Reply