HOJRAT

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

trattincica
Posts: 8
Joined: 27/01/2012 21:46

#51 Re: HOJRAT

Post by trattincica »

IHAVEDREAM wrote:
vjesticanametli wrote:i onda tepihe iznese i pere li pere sa vodom koju placaju drugi.............preimenujte SA u Hojratovac
To su HOJRATKE...... :lol: :lol:
(jos je gore kada ih peru na balkonu .....sa sedmog-osmog sprata)..... :x
Da, to mi se desilo prošlo ljeto. Sjedimo mi na terasi, pijemo kafu, kad komšinica sa petog izbaci mokar ćilim na cjeđenje preko ograde...ostatk priče možete namaštati :?
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#52 Re: HOJRAT

Post by graue_maus »

da se pribiljezim tema za 10.... :thumbup:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#53 Re: HOJRAT

Post by KatarinaKosaca »

Inače hojrati ljeti, kako je struja skupa i klima troši izbace sto i stolice u haustor ispred svojih vrata i tu kafenišu. Ne trebam ni reći kako haustorom odjekuje svaki glas...

Kad me pitala hojratka da li ću u podrum ( u liftu ), kažem neću, ona se smije i kaže "Imate fobiju", čudno sam gledala, ali joj se izgleda ta riječ sviđala i ne znam da li je znala šta znači, ali je nekoliko puta ponovila bez ikakvog povoda.

Hojrati ne znaju da se obično očisti snijeg ispred ulaza, tako me čudno gledaju što sam kupila so i to uradila.

Hojrati puštaju svoju djecu da vrište ispred vaših vrata bez da se upitaju da li njihova djeca nekog ometaju. Kad sam skrenula pažnju da se djeca obično ne igraju u haustoru odgovor je bio "A šta, imate bolesnika u kući" :-)

Hojratka iznad mene svake subote pere zavjese, kad ih objesti (zavjese na štrik :-) ) prozor mi je prinudno zatamljen sve dok ih ne skine. Ako ode u zavičaj, do nedjelje naveče....

Inače, sve se dešava u mom novom okruženju, nakon decenija u zgradi gdje smo se svi znali decenijama i nikad nikakav problem sužiota nije izbio . Utoliko mi teže pada...
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#54 Re: HOJRAT

Post by KatarinaKosaca »

arwen wrote:Hojrat pred vrata stana iznese oveću ponjavu ili kakvu deku. To mu je, kobajagi, otirač. Nakon što je na taj način "zauzeo" dobar komad zajedničkog prostora, iznese legendarne posuvraćene cipele (kobajagi papuče), zatim kakav sanduk, bez svrhe i smisla, te saksiju sa već sasušenim cvijećem. Broj tih rekvizita, posebice cipeletina, vremenom raste.

Ispred zgrade u kojoj stanuje, hojrat obavezno ogradi dio parka. Za početak sasvim simbolično, nekoliko kvadratnih metara. Zasadi štogod: ruže, ljiljane, šimšir...Kasnije dolazi kanap, žica (pa i bodljikava), potom tarabe i konačno autentičan plot, pleter.
Kako tačno...
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#55 Re: HOJRAT

Post by ljubav_aha »

svaki grad u BiH je danas Hojratovac :|
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#56 Re: HOJRAT

Post by KatarinaKosaca »

ljubav_aha wrote:svaki grad u BiH je danas Hojratovac :|
:-) :-) :-) Pa, bona kad tako imaš protiv BIH , jer nema teme taman i na LJ&S, a da ne popljuješ BIH, pa i ako netko kaže nije , ti počneš, nije , nije tamo je najgore :D , napiši nam nešto o toj amreičkoj visokoj kulturi gdje misle da je Betoven pas.. Ne razumijem šta netko ko toliko mrzi BIH radi na BIH forumu. Eto, ja SAD ne volim, pa iako bi lingvistički mogla, ne idem na njihove forume.
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#57 Re: HOJRAT

Post by ljubav_aha »

KatarinaKosaca wrote:
ljubav_aha wrote:svaki grad u BiH je danas Hojratovac :|
:-) :-) :-) Pa, bona kad tako imaš protiv BIH , jer nema teme taman i na LJ&S, a da ne popljuješ BIH, pa i ako netko kaže nije , ti počneš, nije , nije tamo je najgore :D , napiši nam nešto o toj amreičkoj visokoj kulturi gdje misle da je Betoven pas.. Ne razumijem šta netko ko toliko mrzi BIH radi na BIH forumu. Eto, ja SAD ne volim, pa iako bi lingvistički mogla, ne idem na njihove forume.
znaci,ako vi u BiH pljujete hojrat i hojratovce,to je kritika, a ako dijaspora kritikuje,to je pljuvanje :D

tema nisu amerikanci,naravno da nisu savrseni ,otovri temu ,ako ti se pljuje na amerikance :lol:
User avatar
prilagodjena
Posts: 8080
Joined: 17/09/2010 08:19

#58 Re: HOJRAT

Post by prilagodjena »

KatarinaKosaca wrote:Inače hojrati ljeti, kako je struja skupa i klima troši izbace sto i stolice u haustor ispred svojih vrata i tu kafenišu. Ne trebam ni reći kako haustorom odjekuje svaki glas...

Kad me pitala hojratka da li ću u podrum ( u liftu ), kažem neću, ona se smije i kaže "Imate fobiju", čudno sam gledala, ali joj se izgleda ta riječ sviđala i ne znam da li je znala šta znači, ali je nekoliko puta ponovila bez ikakvog povoda.

Hojrati ne znaju da se obično očisti snijeg ispred ulaza, tako me čudno gledaju što sam kupila so i to uradila.

Hojrati puštaju svoju djecu da vrište ispred vaših vrata bez da se upitaju da li njihova djeca nekog ometaju. Kad sam skrenula pažnju da se djeca obično ne igraju u haustoru odgovor je bio "A šta, imate bolesnika u kući" :-)

Hojratka iznad mene svake subote pere zavjese, kad ih objesti (zavjese na štrik :-) ) prozor mi je prinudno zatamljen sve dok ih ne skine. Ako ode u zavičaj, do nedjelje naveče....

Inače, sve se dešava u mom novom okruženju, nakon decenija u zgradi gdje smo se svi znali decenijama i nikad nikakav problem sužiota nije izbio . Utoliko mi teže pada...
:lol: :lol: :lol:
ili otvore širom ulazna vrata da se hlade tako da kad prolaziš vidiš šta rade :-) da ne pričam o mirisima koji se šire kroz haustor :-)
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#59 Re: HOJRAT

Post by KatarinaKosaca »

ljubav_aha wrote:znaci,ako vi u BiH pljujete hojrat i hojratovce,to je kritika, a ako dijaspora kritikuje,to je pljuvanje :D
Dijaspora sa tim ne devera, pa se svodi na prepričavanje, a ako je još sa dozom likovanja, onda jeste pljuvanje.
ljubav_aha wrote:tema nisu amerikanci,naravno da nisu savrseni ,otovri temu ,ako ti se pljuje na amerikance :lol:
Pa, kako ti ne otvoriš, helem znaš bolje slike i prilike, helem voliš "kritikovati" Ali, samo BIH, koje li slučajnosti
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25808
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#60 Re: HOJRAT

Post by BHF_Manijak »

PipiDugaDevetka wrote: Inače, hojratinka se nosi prilično moderno, te uske farmerke, te neke džidže, mini-val frizura,...Vozi suprugovog Audija, doduše, prilično nesigurno se parkira, ali vozi.
"Goni" moj Pipi, "goni"...Sto bi anamooni rekli. :( :roll: A ovim kompleksima te da se stide "svojih" onakvi kakvi jesu, najbolje mi je opisano u Cankarevoj "Majka".

Inace odlican tekst, brutalno tacan i sve je to danas tako, a ono sto najvise boli - uspjeli su u namjeri, nametnuti svoje obicaje u grad i ponasanje, pa nekad covjek pomisli ko da "nije odavde", okrene se oko sebe i osjeti se strano u svom gradu, strano ponasanje, strani obicaji...

Posebno mi se svidio o uredjenju prostora oko zgrade, i to da je hojratu najbitnije da je stan sredjen, a haustor i okolina, jebo to! Dedo rahmetli dok je bio ziv, sam je znao kovati ogradicu ispred zgrade, cvijece sadit, uredjivati zelenu povrsinu, kako njega nema nema ni povrsine, sve je ionako zapusteno, zaraslo, prljavo... :roll:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25808
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#61 Re: HOJRAT

Post by BHF_Manijak »

KatarinaKosaca wrote:
Hojratka iznad mene svake subote pere zavjese, kad ih objesti (zavjese na štrik :-) ) prozor mi je prinudno zatamljen sve dok ih ne skine. Ako ode u zavičaj, do nedjelje naveče....
Ista stvar! :( :roll: Hajd zavjesa je tanka, koliko toliko, ali snaša iznad mene(ali bas ona prava snaša sa Pala) DEKE stavi na strik, prvo nit ih dobro ocjedi pa to kapa li kapa po prozoru, a da ne pricam sto mi 2/3 prozora pokrije... :x PA majka ga ubila fakat da mi je zavirit jednom u psihu tih ljudi, jel ONO fakat ne konta da to nije uredu, da ugrozava zivotni prostor drugih???
Rekoh sebi jos jednom samo nek je djavo navrati, bice ponovno pranje deka ili ce ostati krace za 20-30cm...Samo hojratkom hojratski, druge nema!
User avatar
Tvrdokorna mrlja
Posts: 4203
Joined: 04/10/2011 23:45

#62 Re: HOJRAT

Post by Tvrdokorna mrlja »

KatarinaKosaca wrote:Inače hojrati ljeti, kako je struja skupa i klima troši izbace sto i stolice u haustor ispred svojih vrata i tu kafenišu. Ne trebam ni reći kako haustorom odjekuje svaki glas...
:shock: e za ovo jos nisam cuo :skoljka:

lijepa kuca :D
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#63 Re: HOJRAT

Post by atko »

Na forumu sve krem de la krem ... ma niko ne piski ne kaki ... svi drugi dan po rodjenju bonton procitali ... :roll:

veliki ljudi pricaju o idejama
osrednji ljudi pricaju o stvarima
primitivni ljudi pricaju o drugim ljudima
Kukuruz_Barbe-q
Posts: 1041
Joined: 09/01/2005 22:25

#64 Re: HOJRAT

Post by Kukuruz_Barbe-q »

I tako atko poništi sociologiju.
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#65 Re: HOJRAT

Post by atko »

Kukuruz_Barbe-q wrote:I tako atko poništi sociologiju.

Svako od nas ima neke komsije koji se pojedinim navikama ne u klapaju u ono sto se zove kucni red ... svako od nas tu i tamo to pomene ... al neki ljudi porosto dolaze ovdje po dnevnu dozu ljecenja svojih kompleksa ... sa toliko zle energije da primjete i najmanje detalje ... ali svako od nas je takodje nekome komsija ;) ... treba pocet cistiti od ogledala ;)
User avatar
Tvrdokorna mrlja
Posts: 4203
Joined: 04/10/2011 23:45

#66 Re: HOJRAT

Post by Tvrdokorna mrlja »

a sto vas dvojica komentarisete forumase...gledajte svoja posla :D
esad_plavi
Posts: 354
Joined: 26/06/2012 01:55

#67 Re: HOJRAT

Post by esad_plavi »

atko wrote:
Kukuruz_Barbe-q wrote:I tako atko poništi sociologiju.

Svako od nas ima neke komsije koji se pojedinim navikama ne u klapaju u ono sto se zove kucni red ... svako od nas tu i tamo to pomene ... al neki ljudi porosto dolaze ovdje po dnevnu dozu ljecenja svojih kompleksa ... sa toliko zle energije da primjete i najmanje detalje ... ali svako od nas je takodje nekome komsija ;) ... treba pocet cistiti od ogledala ;)
odlicno receno, svaka cast :thumbup:
User avatar
SeherSarajka
Posts: 67
Joined: 24/04/2013 08:01

#68 Re: HOJRAT

Post by SeherSarajka »

Image

sinoc u sarajevu http://www.klix.ba/magazin/muzika/urban ... 30617004#6


dok je u isto vrijeme stotinjak metara dalje bosna jecala i sada jeca od tuge i bola http://www.klix.ba/vijesti/bih/tisina-i ... /130616062 :(

samo da sjednes i zaplaces koja smo stoka od naroda :(
User avatar
dust in the wind
Posts: 2114
Joined: 26/08/2012 23:52
Location: isključena

#69 Re: HOJRAT

Post by dust in the wind »

SeherSarajka wrote:Image

sinoc u sarajevu http://www.klix.ba/magazin/muzika/urban ... 30617004#6


dok je u isto vrijeme stotinjak metara dalje bosna jecala i sada jeca od tuge i bola http://www.klix.ba/vijesti/bih/tisina-i ... /130616062 :(

samo da sjednes i zaplaces koja smo stoka od naroda :(
ne znam sta hocete da kazete gospodjice... mnogi od ove raje su svaki dan bili na protestima...i doprinosili vise nego ti postavljajuci njihove slike...

a da neki jednostavno nisu kao ti dovoljno empaticni da ne odu na koncert grupe koju vole, ili da ne iskoriste trodnevnu kartu za beer fest. sto ne volim ove dusebriznike. mjesto da pises kako si ti bila pred parlamentarnom skupstinom i kako ti je tuzno bilo...ti izbacis slike drugih i kao se gnusas...
User avatar
SeherSarajka
Posts: 67
Joined: 24/04/2013 08:01

#70 Re: HOJRAT

Post by SeherSarajka »

sta reci za nekoga kome je karta za beer fest vrijednija od borbe za tudji i vlastiti zivot :(

hojrati smo svi zajedno :(
User avatar
dust in the wind
Posts: 2114
Joined: 26/08/2012 23:52
Location: isključena

#71 Re: HOJRAT

Post by dust in the wind »

SeherSarajka wrote:sta reci za nekoga kome je karta za beer fest vrijednija od borbe za tudji i vlastiti zivot :(

hojrati smo svi zajedno :(
eh...ne kazem ja da nije najvazniji ljudski zivot... i na protestima sam jako cesto... i to bi trebalo biti najvaznije..ali ljudi pored protesa odu i na festival.. tako je...ne znaci da im nije stalo..
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#72 Re: HOJRAT

Post by kockica_kockica »

SeherSarajka wrote:sta reci za nekoga kome je karta za beer fest vrijednija od borbe za tudji i vlastiti zivot :(

hojrati smo svi zajedno :(
nema potrebe osudjivati nekoga zbog odlaska na festival...

zivot se nastavlja... kao i borba za tudji i vlastiti zivot....
User avatar
antimobbing
Posts: 2693
Joined: 10/11/2009 22:54
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#73 Re: HOJRAT

Post by antimobbing »

Sebičnost je nepristojno ponašanje u cilju ostvarenja ličnih interesa (odlazak na koncert da ne propadne karta) ne uzimajući u obzir interese drugih i ne brinući o štetnosti vlastitog ponašanja prema drugim osobama. Sebičnost se u ovom slučaju se kritizira kao suprotnost altruizmu i solidarnosti koju smo svi tu noć trebali zajednički iskazati ispred Parlamenta.

Ko u sebi ne odgaja normalna ljudska osjećanja kao što je pravda, istina, preispitivanje vlastitih djela/nedjela, grižnja savjesti i u svome biću nema empatije-suosjećanja prema drugom - u sebi svakodnevno odgaja hojrata, patološkog lažova, bez grižnje savjesti i sebičnog bezdušnog zombija bez ikakvih normalnih ljudskih osjećanja, poput ovih Zombija koji su na Vlasti.

Danas u našoj zemlji vladavina sebičnih zombi-bezdušnika varira od apsolutizma, fundamentalizma, fašizma, lažnih zaštitnika nacionalnih vitalnih interesa, lažnih socijaldemokrata, neokomunista, a sve im se samo svodi na lično enormno bogaćenje, ništa više.

U ovim zombijima ne možeš pronaći pola kilograma čovjeka niti imaju ljudske osobine kao što je grižnja savjesti i empatije-suosjećanja prema egzistencijalnim potrebama vlastitog naroda koji ih svaki dan financira preko PDV-a. Da imaju u sebi bilo šta ljudsko, ne bi narod uopće izlazio na ulice.

Image

Iza ovih zombi jahaća apokalipse, koji sebe nazivaju četvorka, petorka, šestorka i tako dalje, ostaje samo kolateralna šteta za državu BiH, ekonomska pustoš, jad, bijeda, siromaštvo i masovni umor (čitaj pomor) vlastitog naroda koji ih financira, a koje ovi drže kao stoku za šišanje preko PDV-a u tri nacionalna konc-logora već 20 godina.

Image

Probudimo se iz ovog zombi-sna i postanimo ljudi.

Image

Probudimo u sebi čovjeka sa svim svojim opsegom normalnih emocija kao što je pravda, istina, preispitivanje vlastitih djela/nedjela, grižnja savjesti i empatija-suosjećanje prema drugom. Ne budimo ravnodušni letargični hojrati koje će jahaći apokalipse nabijati u njihova privatna tri nacionalističko-fašistička tora da šutimo, pasemo travu i da nas kao hajvane šišaju preko PDV-a.

To su osjećanja koja će od nas napraviti živu osobu i probuditi nas iz duševnog mrtvila u kojem se nalazimo.

Letargija i bezosjećajnost je zamrlo zombi-stanje unutar ljudskog bića u kojem se nalazimo otuđeni od drugih nama sličnih. Neopravdanim strahom, šutnjom i strpnjom zatvorili smo sami sebe kao pticu u kavezu, unutar naših traumatiziranih bića, već 20 godina.
Last edited by antimobbing on 18/06/2013 10:10, edited 5 times in total.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#74 Re: HOJRAT

Post by ladyblue18 »

SeherSarajka wrote:sta reci za nekoga kome je karta za beer fest vrijednija od borbe za tudji i vlastiti zivot :(

hojrati smo svi zajedno :(
E vala jbg :roll:
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#75 Re: HOJRAT

Post by Innovation »

antimobbing wrote:Sebičnost je nepristojno ponašanje u cilju ostvarenja ličnih interesa (odlazak na koncert da ne propadne karta) ne uzimajući u obzir interese drugih i ne brinući o štetnosti vlastitog ponašanja prema drugim osobama. Sebičnost se u ovom slučaju se kritizira kao suprotnost altruizmu i solidarnosti koju smo svi tu noć trebali zajednički iskazati ispred Parlamenta.
SeherSarajka wrote:sta reci za nekoga kome je karta za beer fest vrijednija od borbe za tudji i vlastiti zivot :(

hojrati smo svi zajedno :(
E i ja kazem
ladyblue18 wrote: E vala jbg :roll:
kockica_kockica wrote:nema potrebe osudjivati nekoga zbog odlaska na festival...

zivot se nastavlja... kao i borba za tudji i vlastiti zivot...
Post Reply