Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
tobdija
Posts: 1
Joined: 10/11/2011 14:21

#176 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by tobdija »

I moji su uzeli isto tako to posudje od tzv madjara.Mama dala lancic za taj set posudja i nozeva.Sto se tice nozeva kvalitetni su rezu metal bez problema a posudje nije jos koristila.Na prvi pogled nije prevarena jer dala je lancic koji ne vrijedi vise od 50km a citajuci vidim da su ljude debelo presvukli.
o.b.
Posts: 66
Joined: 11/07/2010 01:01

#177 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by o.b. »

madjari ne popustaju :roll:
i moja mama se ponovila, naravno Bachmayer Solingen posudje :x
dala neki stari zlatni lancic i narukvicu.

nakon toga, prosurfam ja malo i evo me ovdje, u klubu :lol:

ali ljudi, ovo posudje izgleda odlicno, tesko je, lijepo, prefektno uradjeno, nema sta. kontam ako vas bas ne zavale da i nije losa trgovina, naravno pod uslovom da ostane isto. nego, mene najvise zanima da li je to zaista inox i kako to provjeriti. kako provjeriti sastav, postoji li u Sa kakav institut koji to moze provjerti??? mozda neki metalurski... hemijski... ili kakav vec... lupam.
da ovo nije neki kineski uradak na temu Zepter?

hajde, imal ko ideju za ovaj institut, da odnesem serpu :lol:
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#178 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by poznanik »

o.b. wrote:hajde, imal ko ideju za ovaj institut, da odnesem serpu :lol:
Metalurški institut u Zenici radi analizu metalnih proizvoda.
User avatar
ortodont
Posts: 1810
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#179 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by ortodont »

Oplakah i ne mogu odoliti da ne napišem,slučajno naletih na temu i zovnem roditelje da im ukažem na ovo da eventualno ne bi nasjeli.
Naravno,oni već imaju u posjedu ovo posuđe,kaže platili 100eura,a komšinica uzela u zamjenu za neko zlato.
Malo je reći kako sam ih napao :x :-)
o.b.
Posts: 66
Joined: 11/07/2010 01:01

#180 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by o.b. »

poznanik wrote:
o.b. wrote:hajde, imal ko ideju za ovaj institut, da odnesem serpu :lol:
Metalurški institut u Zenici radi analizu metalnih proizvoda.
Ako budem nosila serpu u Zenicu (pa mi jos sta i naplate), onda ce me doci skuplja pita neg' tepsija. U svakom slucaju bolje nego da nosim u Rumuniju.

Ortodonte, e ti me nasmija do suza :lol: :lol: :lol: Zaista!
User avatar
ortodont
Posts: 1810
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#181 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by ortodont »

o.b. wrote: Ortodonte, e ti me nasmija do suza :lol: :lol: :lol: Zaista!
Plač neviđeni,što je najgore njima je smiješno,nisu vjerovali uopšte,kažu njima super izgledaju :-)
Kupili su ih još prošle godine,da nije bilo ove teme nikada ne bih ni saznao,tako da :sax:
Inače, nisu ih još koristili,a meni ne pada na pamet da jedem ikada iz toga dok me neko ne uvjeri u vjerodostojnost materijala posuđa.
Ako budeš testirala obavezno objavi ovdje. :-) :shock: :lol:
Dendrlix
Posts: 1106
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#182 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by Dendrlix »

o.b. wrote:...nego, mene najvise zanima da li je to zaista inox i kako to provjeriti.....
Magnet se ne lijepi za inox...
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#183 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by O'zone »

Isti ti Bugari,Mađari ili već koji su hepek prije par dana došli kod mene u radnju da kupe sat i pitaju da mi plate u zlatu poče brko da vadi lančiće,ogrlice,prstenje ja kontam odakle mu i onda mi pade na pamet: "PA ŠERPE JARANE" :lol: :lol: :lol:
o.b.
Posts: 66
Joined: 11/07/2010 01:01

#184 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by o.b. »

ortodont wrote: Ako budeš testirala obavezno objavi ovdje. :-) :shock: :lol:
Ja cu pokusati, toliko me kopka (mada necu hititi), jer fakat dobro izgledaju, a u cemu se sve kuha i gdje sve ljudi kupuju posudje - pijace, FIS-ovi itd. itd., kontam da (vjerovatno) i nisu lose. Svakako bih javila ovdje.
Last edited by o.b. on 07/12/2011 21:50, edited 1 time in total.
o.b.
Posts: 66
Joined: 11/07/2010 01:01

#185 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by o.b. »

Dendrlix wrote:
o.b. wrote:...nego, mene najvise zanima da li je to zaista inox i kako to provjeriti.....
Magnet se ne lijepi za inox...
Eh, to se bar moze, samo da dodjem do magneta.
o.b.
Posts: 66
Joined: 11/07/2010 01:01

#186 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by o.b. »

Ako se magnet ne lijepi za inox, onda ove serpe nisu od inoxa, jer se magnet LIJEPI za dno ove serpe! Za stranice se ne lijepi. Eh sta to sada znaci, ne znam. Probala sam za razno drugo posudje, za nesto se lijepi za nesto ne. Ali za moje stare serpe od inoxa ne lijepi se.....


Napravih pauzu u pisanju, pa pogledah serpu sto mi je mama dala "za analizu"... na dnu utisnutim slovima pise "18/10 EDELSTAHL", sto, proguglah i vidjeh, je plemeniti celik koji se i koristi za posudje. Kakva je razlika izmedju inoxa i edelstahla ne znam. I na koncu, ostaje pitanje: da li se uopce moze vjerovati ovome sto pise na dnu serpa? hm... i jos jedno pitanje: privlaci li edelstahl magnet :-)

Interesantno je da na papirima koji su dosli uz posudje pise da je stainless steel.

Da zakljucim, gledajuci po netu vidjela sam da ovo sudje vrijedi negdje do 200 KM i, ako je to taj edelstahl, mislim da je ok, jedina je prevara u tome sto su ovi cigani nastampali kojekakve papire i garancije, napucali sve skupa i sto presrecu i zavaljuju ljude cijenom. :run:

Sta vi mislite?
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#187 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by poznanik »

o.b. wrote:...Sta vi mislite?
Mnogo je bitniji hemijski sastav koji sadrži materijal kod proizvodnje, da li ima supstanci koji su štetne i opasne po zdravlje, nego da li je šerpa magnetna ili ne.

U BiH, prilikom uvoza, niko ne vrši kontrolu kvaliteta, posebno ne vrši zdravstvenu analizu proizvoda koji se koriste u domaćinstvima. Jedina analiza je organoleptička, nakon koje zdravstveni inspektor izda uvjerenje da proizvod zadovoljava, i takav odlazi u distribuciju. A svi znamo za jeftine kineske proizvode koji gotovo redovno sadrže neku od opasnih supstanci... :-)
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#188 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by chuchumbamayumbe »

Svijetli li to posuđe u mraku, ako ima ko kakav gajgerov brojač ne bi bilo loše provjeriti, da nije "malo" radioaktivno, kako već nekada i napisah.
Image
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#189 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by amrica »

chuchu, jel' to imas nesto protiv Rumun(j)a :D
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#190 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by chuchumbamayumbe »

amrica wrote:chuchu, jel' to imas nesto protiv Rumun(j)a :D
Ma ništa vala, radio sam tamo 7 mjeseci, ako su oni za EU, mi smo za Intergalaktički Zvjezdani Savez!
:D 8-)
ljudstvo
Posts: 2
Joined: 11/12/2011 00:33

#191 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by ljudstvo »

Amazonka27 wrote:ako budes htjeo kupiti i set kasika i viljuska...ko tebi za jedno 300 KM...al to nije sve...dobices i drvenu oklagiju i privjesak za kljuceve od nehrdjajuceg celika.

Izvini, ali dati 800 KM nekome ko ti dodje na vata i prodaje nesto bez racuna i pod nazivom "nikad cuo" firme je toliko naivno da prevarantu moze proraditi savjest i vratiti vam novac. (jos za serpe dati 800...svastaaaaa, sve lafo kriza i besparica)
al sto je jos gore kod nas od naroda uzimaju samo zlato za to posudje....a u keshu traze 600KM,narod daje samo zlato i to cak 4-5 prstenova za jedan set posudja
o.b.
Posts: 66
Joined: 11/07/2010 01:01

#192 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by o.b. »

DAKLE, PREVARA JE U SVEMU!!!!
Evo, po preporuci gospodina sa Metalurskog instituta, prokuhala sam oko pola litre vode sa 1 kasikom soli i ostavila da se ohladi.... nadajuci se da ce serpa ostati ista.. ali NIJE!!! Odmah po prokuhavanju na dnu serpe pojavile su se tackice iz kojih je izlazila hrdja! Kako se voda hladila oko tih tackica su se pravila polja hrdje precnika po 1 cm.
Dakle, skoro sa sigurnoscu mogu reci da je ovo kinesko smece, ali i kineska podvala, podvala zato sto na dnu serpe utisnutim slovima pise 18/10 edelstahl (18 % Cr; 10 % Ni), sto ocito ne odgovara istini :(
Eksperiment mozete probati i sami.

Dakle, pobacajmo serpe :!:
User avatar
XEROx
Posts: 46
Joined: 12/05/2010 21:40

#193 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by XEROx »

Brando wrote::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: bio i kod mene maloprije taj lola sa serpama :lol: stari s posla dolazi valjda ga pred zgradom habatio :lol: kad s njim neki polucigo usminkani u odijelu, kravati, cipama lakanim spicastim...oko 1.70 visok, ima 20 kg s krevetom...i pruza ruku kaze ja sam Johan...i vuku njih dvojica neke kutije i kofere... :lol: :lol: :lol: ja skontah u sekundi o cemu se radi citao sam ovdje sta ste pisali ima mjesec dana o tim serpetinama... :D :D
Hah :D Ev' ga detaljan opis :) Mozes li se sjetit' u kojem je dzepu drzao pare :D da znam kad ga lupim serpom gdje da trazim pa da vratimo prevarenim dedama :)
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#194 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by poznanik »

o.b. wrote:DAKLE, PREVARA JE U SVEMU!!!!
Evo, po preporuci gospodina sa Metalurskog instituta, prokuhala sam oko pola litre vode sa 1 kasikom soli i ostavila da se ohladi.... nadajuci se da ce serpa ostati ista.. ali NIJE!!! Odmah po prokuhavanju na dnu serpe pojavile su se tackice iz kojih je izlazila hrdja! Kako se voda hladila oko tih tackica su se pravila polja hrdje precnika po 1 cm.
Dakle, skoro sa sigurnoscu mogu reci da je ovo kinesko smece, ali i kineska podvala, podvala zato sto na dnu serpe utisnutim slovima pise 18/10 edelstahl (18 % Cr; 10 % Ni), sto ocito ne odgovara istini :(
Eksperiment mozete probati i sami.

Dakle, pobacajmo serpe :!:
Prije bacanja šerpi slučaj prijavite tržišnoj inspekciji, a oni bi trebali, u saradnji s policijom, pohvatati te prevarante
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#195 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by mrtva kokoš »

daj slikaj i postavi ovde kako to izgleda
User avatar
MyCore
Posts: 979
Joined: 25/03/2009 14:14
Location: Vukojebina.com

#196 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i nožev

Post by MyCore »

Danas dolazim s posla starci totalno veseli i odusevljeni, lice im bez boje spokoj im u dusi :D
Kupila ovo posudje za 10 km, oplomljeni prsten i zlatni lanac , sve ukupno 50 km :lol:
I vjerujte mi za ovo posudje u najgorem slucaju mogu prodati u staro zeljezo i dobiti 50-tak maraka.
I ovi prevaranti su danas pali kurcu za usi, moram vam reci
:skoljka:
Mia3
Posts: 2
Joined: 15/04/2012 19:58

#197 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i nožev

Post by Mia3 »

DRAGI LJUDI, CUVAJTE SE. MAKSUZ SAM SE REGISTROVALA DA VAM KAZEM.
NAMA SU ISTO TAKO DOSLI, OCA PRESRELI ISPRED ZGRADE. DOSLI KAO NA VRATA DA NAM ODRZE PREZENTACIJU I MAMA IH OTJERALA. U MEDJUVREMENU ON JE ZA TE SERPE DAO 100 KM I ZLATNI PRSTEN. SUTRADAN NAM OBIJENA SUPA I ODNESEN VRIJEDAN ALAT. TAKO DA ZNATE I AKO STE KUPILI TE JE**** SERPE DA PREVARI NIJE KRAJ.
mery7
Posts: 1
Joined: 04/05/2012 08:10

#198 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i nožev

Post by mery7 »

Pozdrav svima,
evo da Vam javim da su i u Rijeci počeli sa ovakvim prevarama, ne znam dali su tek počeli jer nisam čula od drugih ali evo moju mamu su izlevatili i to za 16-djelni set swiss posuđa, tražili su prvo 1500e e onda standardna priča žuri mu se preko grane a ne može sa posuđem bla bla. pokazao joj i dao karticu sa garancijom 30 godina.... kako ona nije imala nego 80 e kod kuće prodao joj je za toliko. ona je sva oduševljena i nisam joj imala u planu reć da su ju prevarili jer je ona cijeli život vrlo oštroumna i ne pada na te fore ali kako moja djeca jedu kod nje moram joj reć. probati ću ovaj trik sa soli i vodom. sad me samo strah da joj nebi provalili u kuću
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#199 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i nožev

Post by Jara »

Izgleda da su uspješno odredili ciljnu grupu... :sad:
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#200 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i nožev

Post by mahalas505 »

Jara wrote:Izgleda da su uspješno odredili ciljnu grupu... :sad:
Sta znaci dobra analiza trzista :D .
Post Reply