GRAS - karte

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#2576 Re: GRAS - karte

Post by mrtva kokoš »

raskopuso ti ili si pravo naivna ili imas nekakvu poveznicu sa grasom, sve ostalo je neshvatljivo :mrgreen:
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#2577 Re: GRAS - karte

Post by MOSALJOZE »

Ne pratim temu ali po meni ako ne kupiš kartu to je isto kao da udjes u prodavnicu uzmeš hljeb i ne platiš(može i kruh da se neljuti niko)
User avatar
dusa_raskopuša
Posts: 23629
Joined: 25/06/2011 18:13
Location: made in PRC

#2578 Re: GRAS - karte

Post by dusa_raskopuša »

Gdine BureKce, pa ti koristi svaki dan taksi, i neces biti 'ukisljen' od strane sefa, naravno, ako ti se isplati. (smajlikojizvizdi)

Kako god da uzmete GRAS je najjeftiniji. Tako da, kol'ko para, tol'ko muzike. :dance:

Je l' vas oni mozda mole da se vozite njima, ako vam se ne svidja? :dance:
Last edited by dusa_raskopuša on 03/01/2013 22:31, edited 1 time in total.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#2579 Re: GRAS - karte

Post by kokuz_sa »

raskopuso jesi dosadna vala
bas moras biti poklopac na svaki post.

ti i alternativa
pa prosjecan bajk koji ce da te dura sezonu ili vise je oko 150KM..koliko je to karti?

jel gras nekidan najavljivao strajk
digli sve oko toga kako ce blokirat grad
jel im vlada dala 7mil i usutili se
i opet ce to uradit isto oko marta sve

paraziti pravi
i treba ih pljuvat kad su onakva neodgovorna i lopovska stoka
1 seraf-200KM
1 metla 80KM

nestalo im rezervnih dijelova u vrijednosti 3.5mil..a bila kazu u skladistu
to im je ovaj drektor sada izjavljivao
reve vozaju pasate iz 2007god
ovaj kod mene u zgradi
2 sina dva auta
on trece
sam nisam upratio vozal zena sta..
a samo on zaposlen
cistacica ima platu oko 800KM :x
ja sa VSS izlazio nekad ni 400KM ako izadjem 580 kuci mi drugi Bajram bio
Vozac vozi 6h dnevno (neredovno) ima 1200KM platu
13KM im topli obrok :-)
firma im godinama u minusu oni strajkuju hoce gospoda regres
jedina firma u svijetu koja posluju u gubitku i ima regres
firma koja od 2000 radnika ima viska 1500
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#2580 Re: GRAS - karte

Post by burek_in_space »

Ja kont'o ti samo bebasta, a ustvari je problem daleko veci :D
Ali, nadocicesh u vozhnji, samo dok sidjesh sa roditeljske sise. :D
User avatar
dusa_raskopuša
Posts: 23629
Joined: 25/06/2011 18:13
Location: made in PRC

#2581 Re: GRAS - karte

Post by dusa_raskopuša »

Niko vas nit' moli nit' tjera da se vozite njima, brate, siroko vam polje. Mene samo nervira sto se traze neka prava, a ne placa se karta. Sto se nije nas'o neko ko placa kartu da trazi prava neka, pa bi bilo iole shvatljivo, nego vazda ovi bez karte, sto je i razumljivo (ironija). :dance:

Kratko, jasno, nemas se sta buniti kad ne placas kartu. Poklopi se. Placaj taksi, Centru, noge, gorivo, proberi, pravo JEFTINO, SKORO k'o GRAS, al' samo SKORO. :dance:
User avatar
gradskadjeca
Posts: 477
Joined: 01/07/2009 10:00

#2582 Re: GRAS - karte

Post by gradskadjeca »

kokuz_sa wrote:raskopuso jesi dosadna vala
bas moras biti poklopac na svaki post.

ti i alternativa
pa prosjecan bajk koji ce da te dura sezonu ili vise je oko 150KM..koliko je to karti?

jel gras nekidan najavljivao strajk
digli sve oko toga kako ce blokirat grad
jel im vlada dala 7mil i usutili se
i opet ce to uradit isto oko marta sve

paraziti pravi
i treba ih pljuvat kad su onakva neodgovorna i lopovska stoka
1 seraf-200KM
1 metla 80KM

nestalo im rezervnih dijelova u vrijednosti 3.5mil..a bila kazu u skladistu
to im je ovaj drektor sada izjavljivao
reve vozaju pasate iz 2007god
ovaj kod mene u zgradi
2 sina dva auta
on trece
sam nisam upratio vozal zena sta..
a samo on zaposlen
cistacica ima platu oko 800KM :x
ja sa VSS izlazio nekad ni 400KM ako izadjem 580 kuci mi drugi Bajram bio
Vozac vozi 6h dnevno (neredovno) ima 1200KM platu
13KM im topli obrok :-)
firma im godinama u minusu oni strajkuju hoce gospoda regres
jedina firma u svijetu koja posluju u gubitku i ima regres
firma koja od 2000 radnika ima viska 1500
Upravo to i pokusavam objasniti uspavanoj ljepotici. Ja ti ne zamjeram ali nisi kompetentna da pises na ovoj temi. Pa vidis da te svi poklapamo argumentovano. Mi u klin ti u plocu, pa dokle stara mu majka.

Pametniji popusta, nesto nisam primjetio da si popustila, znas ko jos popusta, onaj ko gubi, u ovako pametnoj raspravi popustiti nije pametno. Znas nije uvijek dobitnik onaj ko se povuce, taj gubi i dostojanstvo i bitku. etc...

Dakle sve ovo sto je navedeno do strane kolege kokuz_sa je bolna istina. Jednostavno je to kompanija koja nema vodstvo kvalitetno. Imam podatak o procentima, koliko gradjanja ima kartu. Da li bi vjerovali kada bih rekao da vise od 90% gradjana kupuje kartu. Ja opet govorim da koristim dva prevoza. I kada nakon tramvaja, a na Stupu radim dodjem do skenderije pa opletem do svog autobusa moram ga cekati 40 minuta. Ne kontam, i ja zato treba da placam 1,80 KM u tramvaju i onda opet 1,60 u autobusu. NE, ja se fino odsveram do skenderije i onda od opceine centar do kuce uzmem TAXI 3,50 KM, skuplje 10 feninga, ali ne cekam autobus 40 minuta nego sam kuci 50 minuta ranije, shvatas ?.

Placao sam jedno vrijeme, ali kako sam ostario, dobio dijete, poceo pratiti razne pjevace i snajperiste po skupstinama Kantona Sarajevo dodje mi da placem. Eto hoce mi nekadasnje propale javne licnosti krojiti sudbinu. Nigdje veze. SVe neznalice koje ne znaju ni da smjene upravne odbore niti da postave pametnog covjeka. A mogucnost da se potrefi i da je stranacki podoban i inteligentan su ravne nuli. Prije ces u Cinemas klubu vidjeti amiša kako se baca na Hladno Pivo.

Dakle, sve dok se MOJE PARE KRADU a ne služe meni ili ostalim sugradjanima ja ih necu davati. Ne idem svaki dan taksijem, kada ne zurim prosetam 2 kilometra, ako je vrijeme iole podnosljivo, lijepo dodje poslije kancelarije cijeli dan. Zika u usima i laganini brzim tempom i kuci sam za 20 minuta. Dakle opet prije usranog GRAS-a.

I onda svratim u granap i kcerkici donesem voce ili sokic ili nesto lijepo da dijete obradujem. To mi je draze nego dati tamo nekome da napuni ionako sita usta,

Razumijes li sada molim te rezonovanje nas klosara i papaka :) kako si nas nazvala. IPak sam dosta toga vidio u zivotu i principijelan sam covjek i necu popustiti. Kada budem vidio da se kako je i obecano prije nove godine koliko se sjecam da se postavljaju displeji koji govore za koliko sekundi, a ne sati dolazi slijedeca trojka ili sestica i kada vidim da mi mogu prodati vremensku kartu koja ce mi vaziti i u autobusu ali ono da se podudaraju, da ne bude kada izadjem iz tramvaja, da moram cekati autobus 45 minuta i iscuri mi karta, kada optimiziraju redove voznje da ujutro u 8 ne idu dvije sestice pa dvije dvojke pa kec pa petica i na kraju balade trojka, kada budem od ilidze do carsije placao 2 KM a ok cengic vile do carsije upola manje, onda cu redovno poceti kupovati kartu, kada revizori budu uredni ljudi sa lijepim manirima, a ne onakvi kakvi sada jesu onda cu poceti kupovati kartu i njihovo bitisanje ce za mene biti nepotrebno jer cu biti uzoran gradjanin koji ce stati rame uz rame sa tobom i boriti se da klosare i papke nagovorim da kupuju karte.

A do tada, neka im je sretno.
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#2583 Re: GRAS - karte

Post by kox »

dusa_raskopuša wrote:Niko vas nit' moli nit' tjera da se vozite njima, brate, siroko vam polje. Mene samo nervira sto se traze neka prava, a ne placa se karta. Sto se nije nas'o neko ko placa kartu da trazi prava neka, pa bi bilo iole shvatljivo, nego vazda ovi bez karte, sto je i razumljivo (ironija). :dance:

Kratko, jasno, nemas se sta buniti kad ne placas kartu. Poklopi se. Placaj taksi, Centru, noge, gorivo, proberi, pravo JEFTINO, SKORO k'o GRAS, al' samo SKORO. :dance:
GRAS ima monopol, i ne dozvoljavaju alternativu. Trotineti, bicikli, role, pjesacenje, taksi nisu alternativa gradskom prevozu. Kada se pokusa dozvoliti konkurencija (Centrotrans) GRAS blokira grad i fizicki se obracunava sa konkurentima jer su svjesni da ne bi mogli konkurisati ni prevozu Brace Krstic iz Ko to tamo peva.
Svake godine GRAS iz budzeta dobija milione maraka subvencija. Pored toga, zaposlenici u javnim ustanovama (barem je u skolstvu tako) htjeli to ili ne moraju kupovati mjesecne karte iako teoretski imaju pravo da im se naknada za prevoz isplati u novcu. U praksi - ne. I to je jedan od nacina kako se finansira GRAS od strane Kantona preko ledja gradjana. Cijenu karte za jednu voznju da i ne spominjem.A zauzvrat se dobija skoro nista.
Ja sam godinama kupovao mjesecne karte i na kraju prestao bas kao i bar 2/3 moje firme - brze sam stizao pjeske (a to je nonsens jer je udaljenost oko 6 kilometara, od toga oko kilometar uz brdo). Sada idem autom. GRAS vise ne koristim, ali ko god je na to jos uvijek prisiljen ima moju punu podrsku u neplacanju reketa ovim kriminalcima.
Last edited by kox on 03/01/2013 22:45, edited 1 time in total.
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#2584 Re: GRAS - karte

Post by Zatamnjena stakla »

Da imam para kupio bi' al' otkud mi :D
User avatar
dusa_raskopuša
Posts: 23629
Joined: 25/06/2011 18:13
Location: made in PRC

#2585 Re: GRAS - karte

Post by dusa_raskopuša »

Onda GRAS svaki dan blokira grad. :roll: Ja mora da sam corava pa to ne vidim. :roll:

NEMAS pravo da se vozis njihovim prevoznim sredstvima, ako nemas kartu, kontas? Dzaba tebi svi ti podaci, al' nemas to pravo, jarane. Centrotrans mozes koristiti svaki dan, jer on kruzi redovno, bez da se GRAS obracunava sa njima, to se desava samo kad strajkuju, je l' tako?

Je l' vi shvatate da se vozite tim sredstvima uprkos svemu sto navodite? Je l' kontate to? Ne idete pjeske, sigurno. Ne moze vam covjek dokazati. :roll:

Kad vam se ne svidja (ne)ljubaznost u nekoj prodavnici, logika je da ne odete vise nikada u tu prodavnicu. E pa, tako i ovdje uradite, budite logicni, ljudi. :dance:
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#2586 Re: GRAS - karte

Post by mrtva kokoš »

:dance: takvu logiku

dusa sama protiv svih :oops:

to nisu njihova prevozna sredstva, nego nasa... kad vec govoris o logici :lol:
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#2587 Re: GRAS - karte

Post by Zatamnjena stakla »

dusa_raskopuša wrote:Onda GRAS svaki dan blokira grad. :roll: Ja mora da sam corava pa to ne vidim. :roll:

NEMAS pravo da se vozis njihovim prevoznim sredstvima, ako nemas kartu, kontas? Dzaba tebi svi ti podaci, al' nemas to pravo, jarane. Centrotrans mozes koristiti svaki dan, jer on kruzi redovno, bez da se GRAS obracunava sa njima, to se desava samo kad strajkuju, je l' tako?

Je l' vi shvatate da se vozite tim sredstvima uprkos svemu sto navodite? Je l' kontate to? Ne idete pjeske, sigurno. Ne moze vam covjek dokazati. :roll:

Kad vam se ne svidja (ne)ljubaznost u nekoj prodavnici, logika je da ne odete vise nikada u tu prodavnicu. E pa, tako i ovdje uradite, budite logicni, ljudi. :dance:
Kupi mi kartu kad si tako fina :D
DON_eARL
Posts: 3733
Joined: 31/10/2010 22:26

#2588 Re: GRAS - karte

Post by DON_eARL »

Raskopuša je potpuno u pravu. Iako se i sam često vozim bez karte, slažem se da nije OK koristiti nešto besplatno i pametovati o kvalitetu usluge.
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#2589 Re: GRAS - karte

Post by burek_in_space »

DON_eARL wrote:Raskopuša je potpuno u pravu. Iako se i sam često vozim bez karte, slažem se da nije OK koristiti nešto besplatno i pametovati o kvalitetu usluge.
Ho'sh da ti chvoku sad opalim? :D
Ako sam napisao da placam uredno kartu svaki mjesec, i pored toga placam bar jednom mjesechno cvaju za taksi...ma zapravo necu dalje pisati, samo je pokushavash smuntati, priznaj. :D
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#2590 Re: GRAS - karte

Post by mrtva kokoš »

ma nije lud, kad je ovakva na forumu zamisli kakva je u zbilji :oops: :lol: :mrgreen:
User avatar
dusa_raskopuša
Posts: 23629
Joined: 25/06/2011 18:13
Location: made in PRC

#2591 Re: GRAS - karte

Post by dusa_raskopuša »

Ja ne kontam sto se on buni, pa penzionerima su dzaba kuponi. 'naci mjesecno daje cvaju i to taksisti. :lol: :mrgreen:
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#2592 Re: GRAS - karte

Post by kox »

dusa_raskopuša wrote:Onda GRAS svaki dan blokira grad. :roll: Ja mora da sam corava pa to ne vidim. :roll:

NEMAS pravo da se vozis njihovim prevoznim sredstvima, ako nemas kartu, kontas? Dzaba tebi svi ti podaci, al' nemas to pravo, jarane. Centrotrans mozes koristiti svaki dan, jer on kruzi redovno, bez da se GRAS obracunava sa njima, to se desava samo kad strajkuju, je l' tako?

Je l' vi shvatate da se vozite tim sredstvima uprkos svemu sto navodite? Je l' kontate to? Ne idete pjeske, sigurno. Ne moze vam covjek dokazati. :roll:

Kad vam se ne svidja (ne)ljubaznost u nekoj prodavnici, logika je da ne odete vise nikada u tu prodavnicu. E pa, tako i ovdje uradite, budite logicni, ljudi. :dance:
Ma jasta, dzaba nama svi podaci :) Logika ti je vidim jaca strana :-) .
E super, onda cu sutra Centrotransovim tramvajem do Stupa pa onda busem do Sokolja. Ili cu trolom do Skenderije pa busem do Kosevskog Brda. Al' u panjevima.
Kao sto rekoh, isao pjeske mjesecima (zato sto sa uredno placenom mjesecnom kartom prvo nisam mogao normalno uci u tramvaj a onda nisam mogao docekati GRAS-ov bus) pa poceo ici autom. Valjda ti je jasno da kada platis neku uslugu, pruzalac iste ima obavezu da je isporuci, sto GRAS ne radi. A kriminal i javašluk im cvjetaju. Dakle, neplaćanje karata :thumbup:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25805
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2593 Re: GRAS - karte

Post by BHF_Manijak »

dusa_raskopuša wrote:(narod konta eto oni su aman zaman bolji) Uostalom, niko ti ne brani da se vozis Centrom, plati i imaj ugodjaj. Eto zasto ih ne koristis kad oni ispunjavaju tvoje prohtjeve? Naravno, jer se ne mozes DZABA vozati kao s GRAS-om. GRAS je fuj, sve je fuj, al' se ipak svi vozaju njim jer dodje DZABA. Ocekujes da nesto bude bolje, a ne placas kartu. Ccc. Nemoj placat', nemoj koristit' (niko te ne moli) ili plati pa koristi! Pomalo je nidje veze, koristiti, ne placati i uz to pljuvati. ;-)
Hajd dobro sto nemas namjeru ponavljat ko papagj, nego sto izgleda nemas namjeru ni procitati sta ti se pise!!!

Znaci GRAs je GRADSKI saobracaj, na drzavnoj i kantonalnoj sisi i kao takav duzan je obezbjedit adekvata i normalan prevoz jer ga MI placamo a ne obezbjedjuju levati sebi plate iz nekog tamo djepa nego OD NAS! Tako da ti je ta prica o ne placanju karata nidje veze! Da niko u gradu ne kupi kartu GRAS ce OPET imati sredstava jer dbovaju od drzave a sto placaju GRADJANI! Je l' ti sad imalo jasnije?! Karte su samo DIO sredstava od kojih GRAS ubire lovu!!!

Druga stvar, jesam li im ja kriv sto levati ne skontaju adekvatan nacin naplate? Hajd probaj uci u komercijalu a da ne platis? Aha, hoces... Sto se ne pobrinu da je tako i u ostalim prevoznim sredstvima?

I jedno pitanje: Da li zaista mislis da bi GRAS bio redovan, sredjen i ugodan za vozit se u njemu kad bi se redovno placale karte? Ako je odgovor da, onda mogu konstatovati da si poprilicno mlada i naivna! :roll:

I za kraj, posto vidim da nisi obratila na taj dio paznju:

Svugdje u svijetu prvo ide kvalitetna ponuda pa onda potraznja, samo izgleda kod nas obrnuto, ali zato nam i drzava jeste u tri lijepe!

Svugdje je pravilo ponudi kvalitetno pa ce ti se prodati, a kod nas je kupuj domace pa ce kvalitet porasti... Aha, kako da ne!
User avatar
gradskadjeca
Posts: 477
Joined: 01/07/2009 10:00

#2594 Re: GRAS - karte

Post by gradskadjeca »

dusa_raskopuša wrote:Onda GRAS svaki dan blokira grad. :roll: Ja mora da sam corava pa to ne vidim. :roll:

NEMAS pravo da se vozis njihovim prevoznim sredstvima, ako nemas kartu, kontas? Dzaba tebi svi ti podaci, al' nemas to pravo, jarane. Centrotrans mozes koristiti svaki dan, jer on kruzi redovno, bez da se GRAS obracunava sa njima, to se desava samo kad strajkuju, je l' tako?

Je l' vi shvatate da se vozite tim sredstvima uprkos svemu sto navodite? Je l' kontate to? Ne idete pjeske, sigurno. Ne moze vam covjek dokazati. :roll:

Kad vam se ne svidja (ne)ljubaznost u nekoj prodavnici, logika je da ne odete vise nikada u tu prodavnicu. E pa, tako i ovdje uradite, budite logicni, ljudi. :dance:
Alo'ba znas li ti citati sta ti ljudi govore, HOCEMO DA SE VOZIMO I TO DZABA. Grad mi je duzan obezbjediti uslugu za silne pare koje dobiju od gradjana na ovaj ili onaj nacin. Razumijes li da ne zelim da se odreknem tog BESPLATNOG nacina voznje.

Sad ces ti opet oplsti po taksiju ko' da gledam. It's just a little bit of history repeating.
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#2595 Re: GRAS - karte

Post by burek_in_space »

Kada sidjesh sa roditeljske sise, vishe cesh cijeniti svaki dinar koji zaradish, i koji ce ti biti zhao dati nekome drugom, ko nije duzhan kao GRAS, da ti obezbijedi nesmetan odlazak na posao i povratak sa istog, jer mu svaki mjesec iskeshirash 53 KM uredno. :)
No, dosta od mene na ovu temu, pozdravite mi dushu i recite da jedva chekam da poraste :-D
DON_eARL
Posts: 3733
Joined: 31/10/2010 22:26

#2596 Re: GRAS - karte

Post by DON_eARL »

burek_in_space wrote:
DON_eARL wrote:Raskopuša je potpuno u pravu. Iako se i sam često vozim bez karte, slažem se da nije OK koristiti nešto besplatno i pametovati o kvalitetu usluge.
Ho'sh da ti chvoku sad opalim? :D
Ako sam napisao da placam uredno kartu svaki mjesec, i pored toga placam bar jednom mjesechno cvaju za taksi...ma zapravo necu dalje pisati, samo je pokushavash smuntati, priznaj. :D
Nema potrebe za čvokama. :D

Rekoh da oni koji ne plaćaju kartu nemaju pravo da se žale. :)
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25805
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2597 Re: GRAS - karte

Post by BHF_Manijak »

burek_in_space wrote:Kada sidjesh sa roditeljske sise, vishe cesh cijeniti svaki dinar koji zaradish, i koji ce ti biti zhao dati nekome drugom, ko nije duzhan kao GRAS, da ti obezbijedi nesmetan odlazak na posao i povratak sa istog, jer mu svaki mjesec iskeshirash 53 KM uredno. :)
No, dosta od mene na ovu temu, pozdravite mi dushu i recite da jedva chekam da poraste :-D
đ
A ovoj cijeni radnickog kupona teba baska temu otvorit! :-)

Duso raskopuso, po kojoj lohici molim te da meni bude ista cijena kupona sa bijednom i mizernom platom, kao onom koji ima i do 3-4 puta vecu platu od mene? Moze naravno, ali po GRAS-ovim (citaj papanskim i seljackim) rezonima, kao sto im je i cijena karte za jednu i za 10 stanica ista!
User avatar
gradskadjeca
Posts: 477
Joined: 01/07/2009 10:00

#2598 Re: GRAS - karte

Post by gradskadjeca »

DON_eARL wrote:
burek_in_space wrote:
DON_eARL wrote:Raskopuša je potpuno u pravu. Iako se i sam često vozim bez karte, slažem se da nije OK koristiti nešto besplatno i pametovati o kvalitetu usluge.
Ho'sh da ti chvoku sad opalim? :D
Ako sam napisao da placam uredno kartu svaki mjesec, i pored toga placam bar jednom mjesechno cvaju za taksi...ma zapravo necu dalje pisati, samo je pokushavash smuntati, priznaj. :D
Nema potrebe za čvokama. :D

Rekoh da oni koji ne plaćaju kartu nemaju pravo da se žale. :)
Ne mogu vise majke mi, sad i tebi da objasnjavam.
User avatar
dusa_raskopuša
Posts: 23629
Joined: 25/06/2011 18:13
Location: made in PRC

#2599 Re: GRAS - karte

Post by dusa_raskopuša »

:lol:


Sve sto mi babo nije kupio, duzna sam da platim il' sam u suprotnom lopov, jer koristim nesto sto nije moje. (neko ce sad reci da su oni lopovi, ne interesuje me i da jesu, ja necu da budem k'o oni) Koristim taj prevoz, placam ga, jer nemam nacina za drugi, jer je drugi skuplji, svjesna sam toga i to jasno kazem i ne izvlacim se na smrad i ostale stvari. I ne svidja mi se al' trpim. Kasnim i ja, nerviram se, ustajem duplo ranije i sta sve ne. Sve sto uzmem, to platim, tako su me naucili. Moje misljenje je ovakvo i sad a i u buduce. Mozda ja placam kartu od doplatka, od stipendije ili neceg treceg. Ne mo's tako zakljucivati. :roll: Ovo isto k'o da dodjes u prodavnicu, uzmes nesto, ne platis i jos zovnes policiju jer ti je prodavac nesto opsov'o. :roll: Da nije tuzno, bilo bi smijesno. :dance:
Last edited by dusa_raskopuša on 03/01/2013 23:33, edited 1 time in total.
DON_eARL
Posts: 3733
Joined: 31/10/2010 22:26

#2600 Re: GRAS - karte

Post by DON_eARL »

gradskadjeca wrote: Ne mogu vise majke mi, sad i tebi da objasnjavam.
Nema potrebe da mi bilo šta objašnjavaš. Ja napisah par stranica unazad zašto je stanje ovakvo. Čak i da se pojavi neko sa čarobnim štapićem i ukloni sva dugovanja i obnovi vozni park, odnosom neodgovornih pojedinaca, što u GRASu, što putnika će sve opet dovesti u slično stanje.
Last edited by DON_eARL on 03/01/2013 23:35, edited 1 time in total.
Post Reply