Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Locked
valterbranisarajevo

#151 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by valterbranisarajevo » 13/02/2010 00:05

Borac Armije BiH Rade Zoranović je vrijedio "suhog zlata" kada su ga Alija i Sefer vodali 1993.u uniformi po međunarodnim konferencijama kao "mladog majmuna". Sada kada je nečiji "cilj" gotovo ostvaren, a vidi se šta je nekima bio cilj(Arziologizacija Sarajeva) i to su nas mnoge debelo nasankali..

Eh sada Rade više nikome ne treba, ne valja ni jednim ni drugima. On jedino treba da se stidi svog imena i onoga što je radio Karadžić-ni kriv ni dužan.

Hvala bogu bilo je u Armiji BiH još Radeta Zoranovića i ja sam ponosan na njih... :)

cyprus

#152 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by cyprus » 13/02/2010 00:08

PipiDugaDevetka wrote:Krkani (čast izuzecima), niste znali, a kako vidim po tebi, ne znaš ni sada za šta si se borio!
Očito se nisu svi borili za isto...

and

#153 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by and » 13/02/2010 00:15

valterbranisarajevo wrote:Borac Armije BiH Rade Zoranović je vrijedio "suhog zlata" kada su ga Alija i Sefer vodali 1993.u uniformi po međunarodnim konferencijama kao "mladog majmuna". Sada kada je nečiji "cilj" gotovo ostvaren, a vidi se šta je nekima bio cilj(Arziologizacija Sarajeva) i to su nas mnoge debelo nasankali..

Eh sada Rade više nikome ne treba, ne valja ni jednim ni drugima. On jedino treba da se stidi svog imena i onoga što je radio Karadžić-ni kriv ni dužan.

Hvala bogu bilo je u Armiji BiH još Radeta Zoranovića i ja sam ponosan na njih... :)
nažalost takav nam je sistem da bi se sad za radeta njegovi i naši neprijatelji trebali boriti.ne smije se dozvoliti da ti ljudi budu zapostavljeni.oni u ovom gradu trebaju imati najveća prava :bih:

mekaba

#154 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by mekaba » 13/02/2010 00:23

elSaik wrote:
mekaba wrote: Idi malo do Pala i Sokoca pa probaj tu pricu proturiti koju probas nama ovdje proturati.Momak ovo su ozbiljne stvari.U istocnoj Bosni su ljudi gubili glave samo zato sto su govorili:"Necu da bjezim nikom nista nisam uradio".Danas ih vade iz jama a koliko ih je Drina odnijela nezna niko.Momak citava sela su nestajala onako na pravdi Boga.Tebe to ocito ne interesuje jer si balav nevidis dalje od svog haustora.
Cuj fali Srba u Sarajevu pa vama neprijatno hahaaaaaa.Pa Krajisnik ih je izvlacio poslije rata a prije rata su sami otisli na brda ocekujuci trijumfalan ulazak u SA.Jbg malo se zajebali u racunu.
Meni je u SA super.
Paradoksalno, ali nimalo iznenađujuće, što tebi i tebi sličnima upravo oni koje prezirete služe za primjer kako stvari treba da su uređene.[/quote

Ja sam potpuno isti covjek kao prije rata s tim sto sada znam ko mi je neprijatelj i ko je neprijatelj moje zemlje.Ko jos nije skontao njegov problem.Sto se tice mog odnosa sa Srbima koji su bili u gradu citav rat ili cak zajedno samnom u ABiH sve je perfekt.Cujem se cak i sa onima koji su pobjegli prije rata ne od Bosnjaka vec od Karadzica i njegovih mobilizacija.Mahom su u Kanadi i sa njima sam kao prije.Hajde reci sta bi to trebali Bosnjaci da urade u SA da se Srbi nebi osjecali neprijatno.
Da ne palimo kandilje????
Da se ne zovemo Mujo,Smajo,Safet....
Da zaboravimo ljiljane?????
Da zabranimo burek i cevape??????

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#155 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by PipiDugaDevetka » 13/02/2010 00:27

cyprus wrote:
PipiDugaDevetka wrote:Krkani (čast izuzecima), niste znali, a kako vidim po tebi, ne znaš ni sada za šta si se borio!
Očito se nisu svi borili za isto...
Nema opstanka Bosne bez Srba i Hrvata, moj @cypruse,...i ono bi sada nešto se kofrčilo, šikaniralo i protjerivalo na perfidan način pomenutog Radeta Zoranovića, Željku Zlatnog LJiljana Komšića, Šibera Stjepana (mog profesora), Jovana Divjaka, Čede Domuza porodicu,...i hiljade drugih nebošnjaka,....Ja, šta nam uradi Prvi Predsjednik, veleizdajnik,.... :(

mekaba

#156 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by mekaba » 13/02/2010 00:39

PipiDugaDevetka wrote:
mekaba wrote: Mujkica Brdo,Ugorsko,saobracajni fakultet,focanska,Baste,nizovi,Orahov Brijeg,Kobilja Glava,Sjenicka Kosa......
Imao sam brata, pa on tamo na liniji toj hotonjskoj, dok je bio na smjeni sadio povrće, pa mu borci, jarani, drug do druga koji bi se trabali oslanjati jedan na drugoga jer im od toga život ovisi, čim prispije ono povrće, pokradu.
U Izbjeglički nam centar donio vreću tog povrća, a mnogo više bilo pokradeno.

Kasnije, nakon rata, 1997.g.,...Ubio se,...Popio kiselinu,....

Krkani (čast izuzecima), niste znali, a kako vidim po tebi, ne znaš ni sada za šta si se borio!
Zao mi je sto se to desilo tebi i tvom bratu.Mozda sam ga i poznavao.To povrce nisu krali oni njegovi saborci sasvim sigurno mislim na onu raju koja je bila s njim u rovu.Konkretno u Hotonj je dolazilo jako puno vojske iz razlicitih ceta i jedinica.Npr.jednu smjenu od 48 sati odrade mjestani ,a mi iz grada ih smjenimo narednih 48 sati.Nas smjeni neko treci.Puno vojnika je tamo bilo stvarno.Ko je to krao Boga pitaj.Ja znam zasta sam se borio i nije mi zao ni sekunde.Znam da borci nisu danas bas popularni i da ih nevole pogotovo ovi na vlasti.Mozda se previse i ocekuje od ovako siromasne zemlje u kojoj je posten rad i posao na zadnjem mjestu.Ja mogu samo konstatovati da zdravi i vrijedni ljudi u BiH ne zive lose.Odoh sa teme.
Pozdrav i selam.

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#157 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by PipiDugaDevetka » 13/02/2010 00:47

mekaba wrote:Ja mogu samo konstatovati da zdravi i vrijedni ljudi u BiH ne zive lose.Odoh sa teme.
Pozdrav i selam.
Odi,...

tempora

#158 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by tempora » 13/02/2010 01:02

Koje gadosti vi ovdje valjate, nevjerovatno, mucno i nisko. Dostojanstvo se uistinu tesko da sacuvati. Place mi se dok vas citam. :( :( :(

valterbranisarajevo

#159 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by valterbranisarajevo » 13/02/2010 01:10

Ma ne smetaju sarajevskim Srbima ni kandilji, ni ćevapi. Šta im smeta, i njima i Hrvatima i ostalim normalnim građanima ovog grada. Jedno od osnovnih ljudskih prava svakog čovjeka je pravo na vlastito mišljenje. Ako se tvoje mišljenje razlikuje od onog koje moraš imati po defaultu, dovljno je da te neko od nacionalno osvještenih preko Avaza npr. nazove četnik i svi tvoji argumenti padaju u vodu. Sjetimo se šta su radili Marku Vešoviću-četnik, četnik pa četnik, kako je jedan ugledni patriota koji je rat proveo u Australiji natjerao prof. Nikolu Grabovca da ode iz Sarajeva ustaša ustaša pa ustaša. kako jedna "Srpkinja" Duška Jurišić ima pravo da komentariše nešto-bez obzira što je ona novinarka-ali je brate i "Srpkinja". Rafi Gregorijan je sumnjiv zato što mu je žena Olga. Pa današnji ogavni napad onog šupka Fadila Mandala na časnog i poštenog Gojka Berića u Avazu.

Nemaju svi ljudi "istu jačinu živaca". Neko može podnijeti svašta, a neko ne. Onda kada mu neka medicinska sestretina kaže: Idi se liječi na Pale" dođe u dilemu da li ja mogu dalje ovdje živjeti. Neko poruku Duški Jurišić shvati kao univerzalnu odnosno vidi i sebe u njoj. Ili priča Latića o djeci iz mješanim brakovima. Baš me interesuje da li bi je imao hrabrosti ispričati u lice npr. Draganu Vikiću? Bi ali u "panjevima" :lol:

A kada već mjerimo patriotizam i nacionalnu osvještenost, baš me interesuje čime su je zaslužili oni najglasniji kao npr braća Latić, Fatmir Alispahić, Arzija -kojoj su oni npr vojnoj formaciji pripadali u ratu ili smatraju da je njihovo ime i prezime sasvim dovoljno da normalno i multietničko Sarajevo često bude talac njihovih nacionalšovinističkih pamfleta i radnji od kojih se mnogi ljudi ne osjećaju baš ugodno...

Jednostavno ukratko oni ne žele da im se ispostavljaju računi za nešto što nisu krivi, a to se u Sarajevu radi i toleriše od određenih ljudi i pod pokroviteljstvom onih koji vladaju..

Ostale stvari su identične na čitavoj teritoriji BiH. Niti se Srbin može zapsoliti u BH Telekomu, niti Bošnjak i Hrvat u telekomu Srpske..

Najveći problem je taj što je raspadom bivše države makar 50% građana jedno jutro probudilo kao nacionalna manjina iako se nikada nisu pomakli sa svog ognjišta, odnosno prema nosiocima novog poretka postali višak.... :(
Last edited by valterbranisarajevo on 13/02/2010 01:15, edited 1 time in total.

barby02

#160 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by barby02 » 13/02/2010 01:14

mekaba wrote:Ja mogu samo konstatovati da zdravi i vrijedni ljudi u BiH ne zive lose.
Ja ovu konstataciju ne mogu shvatiti i necu da prihvatim. Ovo ne moze napisati zdrava osoba, osim ako nije vehabija, onda se duboko izvinjavam.

-LIBERO-
Čiča Gliša
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#161 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by -LIBERO- » 13/02/2010 02:54

mekaba wrote:
-LIBERO- wrote:
mekaba wrote: Nek dogradoncelnik ode malo do Foce,Visegrada,Trebinja,Bratunca....... pa se raspita malo o polozaju ne srba kojih mozemo reci i nema u gotovo svim mjestima RS.Klin se klinom izbija a za to je najbolji primjer NATO i udari po Srbiji.Kako bi se ti borio??????.Za multi -kulti ali samo na onih 23% gdje su kamom stjerali Bosnjake.Za multikulturu do poslijednjeg Bosnjaka.Dosta smo popustali pred svakojakim zlocincima koje ti evo branis.I dogradonacelnik je zlocinac cim daje ovakve izjave.

Hajde mali fasista,sa tobom ne zelim ni diskutovati,jer sa takvim kao sto si ti,koji sudi o covjeku samo zbog njegovog imena i nema diskusije.

Fasista zdra'oooo.

A ovo sto elSaik kaze za jelo,pice za vrijeme ramazanskog posta,malo je mozda i pretjerao kada je rekao da nije siguran da ga neko nece fizicki napasti,mozda ima i toga,ali ne mislim da je bas dotle doslo.
Ali da definitivno ima pogleda prezira,komentara u prolazu,i nekih sikaniranja..to definitivno IMA.

Sa drugim tackama,k'o primjerima,koje je iznjeo drug elSaik se apsolutno slazem.

Samo mislim da smo tome krivi i mi "normalni" (jer ko je ovdje normalan uopste :D ).
Ja znam po sebi,do prije 2-3 godine na komentar tipa.." ..sve su to vlasi..." ..."...vidi kako se zove..."..sam do nedavno sutio i nisam reagovao,a u sebi prezirao takve likove. :oops:

U zadnje vrijeme otvoreno i burno odreagojum,jer pun mi je K..ac svih fasizama i rasizama.

Sto bi rekla jedna pjesma...."...Krivi smo i mi ,sto smo sutili..."...i ja vise ne sutim :thumbup: :bih:
Idi malo do Pala i Sokoca pa probaj tu pricu proturiti koju probas nama ovdje proturati.Momak ovo su ozbiljne stvari.U istocnoj Bosni su ljudi gubili glave samo zato sto su govorili:"Necu da bjezim nikom nista nisam uradio".Danas ih vade iz jama a koliko ih je Drina odnijela nezna niko.Momak citava sela su nestajala onako na pravdi Boga.Tebe to ocito ne interesuje jer si balav nevidis dalje od svog haustora.
Cuj fali Srba u Sarajevu pa vama neprijatno hahaaaaaa.Pa Krajisnik ih je izvlacio poslije rata a prije rata su sami otisli na brda ocekujuci trijumfalan ulazak u SA.Jbg malo se zajebali u racunu.
Meni je u SA super.

O cemu bolan ti pricas????
Poredis Sarajevo sa Palama i Sokocem!!!! Odlican si momcino,to je vjerovatno i najveca razlika izmedju mene i tebe.
Poredis sela,selendre i njihov mentalni sklop,sa glavnim gradom jedne zemlje,i ne tako davno sa jednim od glavnih centara jugoistocne Evrope.
Dal' svatas koliko odmah na pocetku svojih teza i stavova cinis krucijalnu gresku???

To sto si u ratu bio sa puskom i branio ovaj grad ne daje ti za pravo da poslije rata siris perfidni fasizam pod krinkom ..".....i oni su nas ubijali ,klali ,protjerivali...sta fali da im vratimo istom mjerom..."

Nemam namjeru se nikome nista pravdati nit' si CIPS,nit' si drzava a Bogami ni porezna policija :D ,al' ti mogu reci da sam cijelo vrijeme rata proveo u Sarajevu,da nisam imao dovoljno godina za pusku,al' da je cijeli muski dio porodice od starog do amidza i daidza proveli sa puskama i to davno prije samog "zvanicnog" pocetka rata.

Ma u ostaloim sta se ja raspravljam sa nekim ko nema osnovnu kulturu dijaloga (evo me k'o Ugo i Sanja :lol: :lol: :lol: )

Budi pozdravljen,i nastavi porediti Sarajevo sa Sokocem i Palama..aferim.

chuchumbamayumbe

#162 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by chuchumbamayumbe » 13/02/2010 09:20

mekaba wrote:
JThomas wrote:pa jel treba brdske selendre odakle su nas granatirali da nam budu uzor i model postupanja?

saberi se.
Halo ba
Bosnjaci krivi sto su zivi.Cuj fali Srba.Pa sami su otisli prije rata vecinom na kote ili u Srbiju.Poslije rata Krajisnik ih preseljavao.Sami su odlazili.Ovdje nije bilo organizovanog progona i to je bitno.SGV je radio u korist multi-kulti ali je odziv Srba bio ravan nuli.Ne osjecam se nimalo krivim sto ih ima manje.Ako se oni osjecaju lose i to je ljudski.Ja bih se osjecao kao Bosnjak bijedno da smo mi uradili ono sto su oni nama.Ja bih u tom slucaju krio svoj identitet kao zmija noge, ovako bas se dicim sto sam Bosnjak.
Pretpostavljam da se Srbin Jovan Divjak treba osjecati bijedno zbog toga? I da treba da krije svoj identitet?!
I jos hiljade drugih Srba, Hrvata i ostalih nebosnjaka koji su ostali u Sarajevu, borili se i ginuli zajedno, gladovali, plakali i smijali se.
Svi ti ljudi bi sada, po tebi (i po mnogima koji zive u Sarajevu), trebali da se stide svog imena, identiteta, da se osjecaju bijedno?!
I onda kada neko kaze da se nebosnjaci u Sarajevu osjecaju, u najmanju ruku, nelagodno, a da ne kazem kao gradjani drugog reda, onda se neko jos i naljuti i kaze da su to podvale, da nije istina, multi-kulti, ovo-ono.
Jebo mater, ovo treba pod hitno traziti izlaz za Novi Zeland, Kadanu, Australiju, sto dalje od ovog mraka, primitivizma, papanluka, mrznje i sovinizma.
Zar da se moja djeca stide u svom gradu, gdje su im svi njihovi rodjeni, da se stide svog imena i prezimena, da im bude nelagodno kada ih neko zovne na ulici, da budu oznaceni?!

HAVANA

#163 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by HAVANA » 13/02/2010 09:53

Prvo kažeš ovo...
mekaba wrote: Klin se klinom izbija a za to je najbolji primjer NATO i udari po Srbiji.Kako bi se ti borio??????.Za multi -kulti ali samo na onih 23% gdje su kamom stjerali Bosnjake.Za multikulturu do poslijednjeg Bosnjaka.Dosta smo popustali pred svakojakim zlocincima koje ti evo branis.I dogradonacelnik je zlocinac cim daje ovakve izjave.
Pa onda ovo...
mekaba wrote: Idi malo do Pala i Sokoca pa probaj tu pricu proturiti koju probas nama ovdje proturati.Momak ovo su ozbiljne stvari.U istocnoj Bosni su ljudi gubili glave samo zato sto su govorili:"Necu da bjezim nikom nista nisam uradio".Danas ih vade iz jama a koliko ih je Drina odnijela nezna niko.Momak citava sela su nestajala onako na pravdi Boga.Tebe to ocito ne interesuje jer si balav nevidis dalje od svog haustora.
Meni je u SA super.
Sad si kao fin...
mekaba wrote:

Ja sam potpuno isti covjek kao prije rata s tim sto sada znam ko mi je neprijatelj i ko je neprijatelj moje zemlje.Ko jos nije skontao njegov problem.Sto se tice mog odnosa sa Srbima koji su bili u gradu citav rat ili cak zajedno samnom u ABiH sve je perfekt.Cujem se cak i sa onima koji su pobjegli prije rata ne od Bosnjaka vec od Karadzica i njegovih mobilizacija.Mahom su u Kanadi i sa njima sam kao prije.Hajde reci sta bi to trebali Bosnjaci da urade u SA da se Srbi nebi osjecali neprijatno.
:shock:
mekaba wrote: Mujkica Brdo,Ugorsko,saobracajni fakultet,focanska,Baste,nizovi,Orahov Brijeg,Kobilja Glava,Sjenicka Kosa......

Pored svih mjesta na kojima sam bio od aprila 92g i na kojim je bilo jako puno nebošnjaka počev od čengić vile pa do trga ,hrasnog brda...a onda 1 motorizovana i to mujkića brdo,kota 850...i to u maloj jedinici vazda založenoj ali sa divnim ljudima koji su na žalost skoro svi mrtvi sa divnim čovjekom na čelu a i on je mrtav...tada ime nije bilo bitno...Image
Znaš li ko je ovaj čovjek i imena ljudi koji su bili kod njega...
Možda dijete nekoga od tih čita ove tvoje bljuvotine...
Možda Slaviša ili neko njegov čita a znaš koliko nam je valjao na žući...
Možda žena i dijete od mog dobrog druga poginulog na hrasnom brdu ovo čitaju...ionako im nije lako...a i u ratu dok se skakalo po brdima onaj kreten caco mu je oca od 63g odveo na kopanje prava zdrava...IME...
Sarajevo je divan grad i još uvijek ima jako puno finih i dobrih ljudi ali i jako puno zadojenih kretena ,puno djece sasvim pogrešno odgojene...U ratu je bilo puno bolje,podjele su bile manje,svi smo bili zajedno...dok nisu izmigoljili miševi kojih u početku nije ni bilo...veliki zaštitnici vjere i nacije :oops: i počeli sa ukidanjem svega multietničkog i stavljanja svoje šape na svoj dio teritorije...
Za one koji su otišli i pucali na svoj grad,koji su podržavali svo ono zlo me nije briga nit me interesuju...ali šta je sa onim kojih je puno bilo i koji su ostali...mnogi i živote dali...
Sve ih je manje u gradu i da često imaju neugodnosti...
Možda ja to i gledam drugačijim očima jer moja žena i djeca imaju drugačije ime ...
Znam i recimo kad čekaju mene za anketu u vrtiću a ne pitaju moju ženu...al zajebali su se ,bolje da nju pitaju...ona je miroljubiva...
Halooo,djeca u osnovnoj školi otvaraju grupe na FB hvala allahu što nisam srbin :shock: :-) a u razredu ih ima 3...druže se...Ko su ti roditelji i imaju li mozga u glavi??? Kontrolišu li ikad šta im djeca rade...i šta misle u kakve osobe će izrasti???
Ima u ovom gradu još puno normalnih ljudi ali su ne znam zašto tihi i popuštaju pred navalom primitivizma i nacionalizma...
Treba im pokazati zube...Nismo u ratu šutili a sad većina šute ko pizde , puštaju da ih pod krinkom vjere ,nacije nesposobni kreteni pljačkaju i uništavaju ovu lijepu zemlju i grad...
Nadam se da nećemo izgubiti bitku al da je zajebana situacija...jeste.

elSaik

#164 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by elSaik » 13/02/2010 10:56

Prije nekog vremena sam naišao na podatak koji je istakao predsjednik nekog udruženja Srba, prema kojem je 160.000 Srba bilo na strani BiH u proteklom ratu. To je meni lično 160.000 razloga zašto ne biti papak.

Anti-Depresiv

#165 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by Anti-Depresiv » 13/02/2010 11:00

HAVANA wrote:Prvo kažeš ovo...
mekaba wrote: Klin se klinom izbija a za to je najbolji primjer NATO i udari po Srbiji.Kako bi se ti borio??????.Za multi -kulti ali samo na onih 23% gdje su kamom stjerali Bosnjake.Za multikulturu do poslijednjeg Bosnjaka.Dosta smo popustali pred svakojakim zlocincima koje ti evo branis.I dogradonacelnik je zlocinac cim daje ovakve izjave.
Pa onda ovo...
Meni je u SA super.
Sad si kao fin...
mekaba wrote:

:shock:

Pored svih mjesta na kojima sam bio od aprila 92g i na kojim je bilo jako puno nebošnjaka počev od čengić vile pa do trga ,hrasnog brda...a onda 1 motorizovana i to mujkića brdo,kota 850...i to u maloj jedinici vazda založenoj ali sa divnim ljudima koji su na žalost skoro svi mrtvi sa divnim čovjekom na čelu a i on je mrtav...tada ime nije bilo bitno...Image
Znaš li ko je ovaj čovjek i imena ljudi koji su bili kod njega...
Možda dijete nekoga od tih čita ove tvoje bljuvotine...
Možda Slaviša ili neko njegov čita a znaš koliko nam je valjao na žući...
Možda žena i dijete od mog dobrog druga poginulog na hrasnom brdu ovo čitaju...ionako im nije lako...a i u ratu dok se skakalo po brdima onaj kreten caco mu je oca od 63g odveo na kopanje prava zdrava...IME...
Sarajevo je divan grad i još uvijek ima jako puno finih i dobrih ljudi ali i jako puno zadojenih kretena ,puno djece sasvim pogrešno odgojene...U ratu je bilo puno bolje,podjele su bile manje,svi smo bili zajedno...dok nisu izmigoljili miševi kojih u početku nije ni bilo...veliki zaštitnici vjere i nacije :oops: i počeli sa ukidanjem svega multietničkog i stavljanja svoje šape na svoj dio teritorije...
Za one koji su otišli i pucali na svoj grad,koji su podržavali svo ono zlo me nije briga nit me interesuju...ali šta je sa onim kojih je puno bilo i koji su ostali...mnogi i živote dali...
Sve ih je manje u gradu i da često imaju neugodnosti...
Možda ja to i gledam drugačijim očima jer moja žena i djeca imaju drugačije ime ...
Znam i recimo kad čekaju mene za anketu u vrtiću a ne pitaju moju ženu...al zajebali su se ,bolje da nju pitaju...ona je miroljubiva...
Halooo,djeca u osnovnoj školi otvaraju grupe na FB hvala allahu što nisam srbin :shock: :-) a u razredu ih ima 3...druže se...Ko su ti roditelji i imaju li mozga u glavi??? Kontrolišu li ikad šta im djeca rade...i šta misle u kakve osobe će izrasti???
Ima u ovom gradu još puno normalnih ljudi ali su ne znam zašto tihi i popuštaju pred navalom primitivizma i nacionalizma...
Treba im pokazati zube...Nismo u ratu šutili a sad većina šute ko pizde , puštaju da ih pod krinkom vjere ,nacije nesposobni kreteni pljačkaju i uništavaju ovu lijepu zemlju i grad...
Nadam se da nećemo izgubiti bitku al da je zajebana situacija...jeste.
Svaka ti čast @havana na ovom postu i konstatacijama , jer svakog normalnog čovjeka ,građanina SA, kojem je stalo do ovog našeg preljepog grada ( i 92" a pogotovo sada ,kada je ćini mi se na perfidniji i opasniji naćin ugrožen) boli ova situacija ,neka ćudna letargija sarajevske raje ,bolna spoznaja da kabadahijsko i ruralno ,preuzima ono široko i kosmopolitsko razmišljanje starog SA. Lićno sam mnogo puta prisustvovao odlukama tih velikih ljudi da i pored ćinjenice da na anamo onoj brđanskoj strani imaju porodicu , razna obećanja , mogućnost izlaska ostaju čvrsto sa odlukom i hvataju se zajedno sa svojom rajom puške.Bilo je u primjera kod nas u starom gradu da otac ćeka sinove sa porodicama da i zadju ali oni odlućuju ostati i u borbama jedan brat ubrzo i gine ali bez obzira na to, njihovu odluku ništa ne može promjeniti te ostaju sa nama do dana današnjeg u mahali.Eto kako da ja sad zamislim da neko njima zbog imena nešto samo i natukne ili nedaj bože uvrijedi , siguran sam da je i sa mnom i mojom porodicom "zaratio". :bih:

zonbirile

#166 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by zonbirile » 13/02/2010 11:44

treba pročitati T.Haverić-a "I vrapci na grani" odlične observacije političkog i svakog drugog beščašća uz rat i poslije,što za posljedicu imamo ovo što pričamo.Dobar mu je primjer generalizacije,gdje nije sporan identitet naroda kao žrtve,ni pijetitet prema svakoj žrtvi,ali došli smo u situaciju,da Srbin ,Hrvat,kome je u borbi u ABiH poginuo sin,otac ,on je ignorisan u ime generalizacije žrtve,pa kraj njih se kočepere Bošnjaci dezerteri,povratnici iz raznoraznih viteških minhenskih brigada,logističkih centara Malmea,gradski redari i pljačkaši prodavnica i magacina i sl.U takvoj situaciji i sredini,sama odrednica Bošnjak definiše i staus nedodirljivih.

chuchumbamayumbe

#167 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by chuchumbamayumbe » 13/02/2010 11:54

zonbirile wrote:treba pročitati T.Haverić-a "I vrapci na grani" odlične observacije političkog i svakog drugog beščašća uz rat i poslije,što za posljedicu imamo ovo što pričamo.Dobar mu je primjer generalizacije,gdje nije sporan identitet naroda kao žrtve,ni pijetitet prema svakoj žrtvi,ali došli smo u situaciju,da Srbin ,Hrvat,kome je u borbi u ABiH poginuo sin,otac ,on je ignorisan u ime generalizacije žrtve,pa kraj njih se kočepere Bošnjaci dezerteri,povratnici iz raznoraznih viteških minhenskih brigada,logističkih centara Malmea,gradski redari i pljačkaši prodavnica i magacina i sl.U takvoj situaciji i sredini,sama odrednica Bošnjak definiše i staus nedodirljivih.
I kakvo je rjesenje za ljude, kao npr, za baku koju poznajem, kojoj je sin jedinac poginuo u Armiji, a kojoj su u podrumu govorili da je cetnikusha, i danas nosi crninu, i mnogi ce se okrenuti za njom i reci vidi vlahindure, peta kolona, cetnikusha, ovo-ono.
Kada ja negdje dodjem sa svojim prezimenom (a imale ga mnoge poznate "vojvode", sjeme im se zatrlo), a bogami i imenom, zvuci kao prava egzotika, rijetka riba, raritet, endemican u Sarajevu, cest u okolini, i trazim posao u nekoj firmi.
HA HA HA
:roll:

pici

#168 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by pici » 13/02/2010 11:56

zonbirile wrote:treba pročitati T.Haverić-a "I vrapci na grani" odlične observacije političkog i svakog drugog beščašća uz rat i poslije,što za posljedicu imamo ovo što pričamo.Dobar mu je primjer generalizacije,gdje nije sporan identitet naroda kao žrtve,ni pijetitet prema svakoj žrtvi,ali došli smo u situaciju,da Srbin ,Hrvat,kome je u borbi u ABiH poginuo sin,otac ,on je ignorisan u ime generalizacije žrtve,pa kraj njih se kočepere Bošnjaci dezerteri,povratnici iz raznoraznih viteških minhenskih brigada,logističkih centara Malmea,gradski redari i pljačkaši prodavnica i magacina i sl.U takvoj situaciji i sredini,sama odrednica Bošnjak definiše i staus nedodirljivih.
:thumbup:

HAVANA jaraniko pusti .BA TORNJAKE ;-)

zonbirile

#169 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by zonbirile » 13/02/2010 12:02

chuchumbamayumbe wrote:
I kakvo je rjesenje za ljude, kao npr, za baku koju poznajem, kojoj je sin jedinac poginuo u Armiji, a kojoj su u podrumu govorili da je cetnikusha, i danas nosi crninu, i mnogi ce se okrenuti za njom i reci vidi vlahindure, peta kolona, cetnikusha, ovo-ono.
Kada ja negdje dodjem sa svojim prezimenom (a imale ga mnoge poznate "vojvode", sjeme im se zatrlo), a bogami i imenom, zvuci kao prava egzotika, rijetka riba, raritet, endemican u Sarajevu, cest u okolini, i trazim posao u nekoj firmi.
HA HA HA
-----------------------------------------------------
ma ovi oponenti što ovde kakaju znaju caku,još od ratnih dana,a još je na djelu.Čista borba za životni prostor,Lebensraum,zaodjenuta nekim multi,tuti fruti điđama.Prvi pokušaj je bio sa stanovima i čuvenim Dedinim "babama iz Bg",onda i sada je posao.Zadnja linija odbrane je licitiranje žrtvama i da drugi isto to rade u BL i MO.To je tačno,ali oni niti su otvoreni niti multietični,pa u tome i jeste ta mimikrija i laž.Hajmo ovako ,koji je donji procenat drugih u Sarajevo,da bi se izgubio epitet multi-tuti fruti.Eto Mostar je podijeljen ,Banja Luka ima 5% drugih,a Sarajevo i koji je trend.

pici

#170 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by pici » 13/02/2010 12:12

chuchumbamayumbe wrote:
HA HA HA
nema udruženja za zaštitu gradjana neg smo spali jel ti neko pri stranci jedine nam u bošnjaka il redovno ideš na djumu pogotovo što bliže prvom safu itd itd...o boračkim udrugama ne želim ni spomena koja korumpiranost vlada pogotovo poslije onog da sa dva svjedoka dobiješ status prvobranioca :shock: .....i ev da ti malo lakše bude i ja imam epitet četnika i ustaše :shock:

ElEjércitoDelEbro

#171 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by ElEjércitoDelEbro » 13/02/2010 12:22

Nije ni Pariz ko što je nekad bio

zonbirile

#172 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by zonbirile » 13/02/2010 12:30

mekaba wrote:
JThomas wrote:pa jel treba brdske selendre odakle su nas granatirali da nam budu uzor i model postupanja?

saberi se.
Halo ba
Bosnjaci krivi sto su zivi.Cuj fali Srba.Pa sami su otisli prije rata vecinom na kote ili u Srbiju.Poslije rata Krajisnik ih preseljavao.Sami su odlazili.Ovdje nije bilo organizovanog progona i to je bitno.SGV je radio u korist multi-kulti ali je odziv Srba bio ravan nuli.Ne osjecam se nimalo krivim sto ih ima manje.Ako se oni osjecaju lose i to je ljudski.Ja bih se osjecao kao Bosnjak bijedno da smo mi uradili ono sto su oni nama.Ja bih u tom slucaju krio svoj identitet kao zmija noge, ovako bas se dicim sto sam Bosnjak.
---------------------------------------------------------------
Imaš jedan zakon u fizici,koji kaže da dva tijela ne mogu zauzimati u isto vrijeme jedno mjesto.Pa sljedbeno tome imaš u BL i šire istjerane Srbe iz Hrvatske,a njima se pravilo mjesto tjerajući nesrbe.Može i drukčije ,da mnogi nisu otišli iz Sarajeva,gdje bi mnogi se nastanili.Prvi Bošnjački Kongres i razmjene teritorija,avliju ,teritorij koji se može prosperitetno kontrolisati,zanemari,lažu ba,gdje to ima da se kockaš teritorijom i narodom.

chuchumbamayumbe

#173 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by chuchumbamayumbe » 13/02/2010 12:35

pici wrote:
chuchumbamayumbe wrote:
HA HA HA
nema udruženja za zaštitu gradjana neg smo spali jel ti neko pri stranci jedine nam u bošnjaka il redovno ideš na djumu pogotovo što bliže prvom safu itd itd...o boračkim udrugama ne želim ni spomena koja korumpiranost vlada pogotovo poslije onog da sa dva svjedoka dobiješ status prvobranioca :shock: .....i ev da ti malo lakše bude i ja imam epitet četnika i ustaše :shock:
Ma drug,
Ne bi se mijenjao taman da mi u Bgd ili Zg daju trosoban u centru i dobar posao, vjeruj mi.
I ne bi ovo mojih jarana kako god da se zovu mijenjao za cijelu Srbiju i Hrvatsku zajedno.
A izduro je Mujo svasta...valjda ce i ova pogan i smeche jednom da se pokupi, da krenemo naprijed, u Evropu (kakva god da je), da te neko ne razvrstava po imenu i prezimenu, vec po znanju, po ljudstvu i moralnim vrijednostima.
Uhvatila se bagra u kolo i ne popusta.
Jesu nam ga shuknuli u zivotu, da covjek ne povjeruje.

HAVANA

#174 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by HAVANA » 13/02/2010 12:38

A što me sjeba ovo sa parizom... :(

PipiDugaDevetka

#175 Re: Sarajevo nije multietnički i otvoren grad!

Post by PipiDugaDevetka » 13/02/2010 12:46

ElEjércitoDelEbro wrote:Nije ni Pariz ko što je nekad bio
Ja na Monmartr i Šanzelize, kad, tamo, imam međutim,
šta vidjet: Nema burke. Ja, bruke,...!

Jebeš Pariz u kojem nema burke.
Jebeš Sarajevo u kojem nema i Srba, i Hrvata, i inih,...

Locked