Petarde...

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#76 Re: Petarde...

Post by Edin H. »

Gdje ima kod nas kupiti vatromet?
no_sikiriki
Posts: 16352
Joined: 11/12/2012 13:21

#77 Re: Petarde...

Post by no_sikiriki »

Poenta je upravo u činjenici što ljudi (u ovoj zemlji) apsolutno ne bendaju ni za koga osim za sebe i za svoje neko zadovoljstvo/potrebu. Hodaš ulicom, ljudi pokušavaju proći kroz tebe, voziš se i moraš čekati iza nekoga na glavnoj cesti, jer je njemu palo na pamet da stane i uzme burek, ljudi/djeca bacaju petarde kad i gdje im je ćejf, neovisno o tome što će to nekoga izluditi. Uopće se ne razmišlja ni o kome i ni o čemu osim o sebi i zadovoljavanju svoje neke potrebe.

Postali smo društvo gdje budeš zaprepašten kad neko nešto lijepo/normalno uradi, nešto najobičnije, ako si samo kulturan dižeš se iznad prosjeka.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37265
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#78 Re: Petarde...

Post by bitanga_sa_otesa »

ukratko: puno je bahatih papaka i samozive marve u sarajevu...
User avatar
vjeshalica
Posts: 16919
Joined: 31/03/2019 14:56

#79 Re: Petarde...

Post by vjeshalica »

Mentalni sklop djece koja vide zabavu u petardama je trajno ostecen ne pomaze tu nikakva strucna rehabilitacija niti nadzor. Roditelji isto kamara poremecene samodopadne marve koja misli samo da se dodvori monstrumcetu u kuci i prohtjevima taman ono ubilo nekoga ili osakatilo. Sve bi to meni islo u rudnik na normu.
Kuvet
Posts: 591
Joined: 22/05/2012 11:58

#80 Re: Petarde...

Post by Kuvet »

A ne znam, previse bacate suplju. Vala ove godine se ne sjecam da su petarde koga ozlijedile. ( jesu proslih godina, a i drasticno ih je manje ove godine) Bacaju djeca petarde mozda 10-15 dana, sporadicno. Uvijek se to radilo. Kerovima i mackama smeta, hu d fak kers? Nekad i ker ugrize i sjebe zivot, pa ne cujem neke osude.
User avatar
TojoOptics
Posts: 636
Joined: 28/11/2021 13:37
Grijem se na: Sunce
Vozim: bicikl

#81 Re: Petarde...

Post by TojoOptics »

Ako ne mogu bez petardi zelim im samo permanentni rat. Tako im non stop puca, pa mogu da budu zadovoljni. Neko pogine, neko osakati, ali hu du fak kers. Za boljeg i nisu.
El_comadante
Posts: 7862
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#82 Re: Petarde...

Post by El_comadante »

no_sikiriki wrote: 02/01/2022 17:45 Poenta je upravo u činjenici što ljudi (u ovoj zemlji) apsolutno ne bendaju ni za koga osim za sebe i za svoje neko zadovoljstvo/potrebu. Hodaš ulicom, ljudi pokušavaju proći kroz tebe, voziš se i moraš čekati iza nekoga na glavnoj cesti, jer je njemu palo na pamet da stane i uzme burek, ljudi/djeca bacaju petarde kad i gdje im je ćejf, neovisno o tome što će to nekoga izluditi. Uopće se ne razmišlja ni o kome i ni o čemu osim o sebi i zadovoljavanju svoje neke potrebe.

Postali smo društvo gdje budeš zaprepašten kad neko nešto lijepo/normalno uradi, nešto najobičnije, ako si samo kulturan dižeš se iznad prosjeka.
Vodaju kerove bez poveza I brnjice, kaze on se samo igra a koliko je takvi ujelo ljudi I dijece? I da nije necu da mi se mota oko nogu.
no_sikiriki
Posts: 16352
Joined: 11/12/2012 13:21

#83 Re: Petarde...

Post by no_sikiriki »

Sa "hu d fak kers" je sve rečeno.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 18982
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#84 Re: Petarde...

Post by teskeredzic_22 »

Black swan wrote: 31/12/2021 23:44 Probusio sam ozon na 4 mjesta koliko sam roko petardi...kutija za cipele petardi je otisla
Ima jos :lol: kad zolja pukne bjezim s balkona da me ne prijave
Ostat ce i za iducu
Imam jos na vikendici da tjeram pse :lol:
A ja mislio da vi Hrvati preferirate
hladno oružje

Bar je tako bilo kroz povijest
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#85 Re: Petarde...

Post by bingov buraz »

Samo rokajte heroji

User avatar
Thorgerson
Posts: 8483
Joined: 15/04/2015 11:26

#86 Re: Petarde...

Post by Thorgerson »

Bio sam nekoliko puta vani na proslavi nove godine, Skandinavija, Holandija, Njemacka.

Ljudi. Ovo kod nas - smijesno. Al bukvalno smijesno sta tamo te budale rade. Narocito skandinavci.

Medjutim, tamo ide sve po pravilima. U marketu kupujes rakete, sve zivo. Ali na tacno odredjen dan, i tacno je odredjeno kad mozes rokat.

Kod nas nema nikakvih pravila.

Mene to nervira. Odredi jbmu mozes bacat petarde, rokat tad i tad, nek se zna.

Odredi fino zakonski da se to moze kupiti u Bingu, Merkatoru itd. Da je sve legalizovano. I to je biznis. Pa pet puta godisnje, pet puta. Drzava tu moze ogromne pare klepit.

I da je sve organizovani i zakonski, vise bi raja i kupovala.
User avatar
basicm
Posts: 10371
Joined: 16/01/2012 21:38

#87 Re: Petarde...

Post by basicm »

Black swan wrote: 01/01/2022 10:42 S vama nema ba nikakve price samo ignore

Sa svakim segmentom tudjeg zivota biste uptavljali

Zivjelo slavlje zivjele petarde i vatromet

Zvucni snobovi na ignore
Potpuno se slazem.
El_comadante
Posts: 7862
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#88 Re: Petarde...

Post by El_comadante »

Thorgerson wrote: 03/01/2022 01:33 Bio sam nekoliko puta vani na proslavi nove godine, Skandinavija, Holandija, Njemacka.

Ljudi. Ovo kod nas - smijesno. Al bukvalno smijesno sta tamo te budale rade. Narocito skandinavci.

Medjutim, tamo ide sve po pravilima. U marketu kupujes rakete, sve zivo. Ali na tacno odredjen dan, i tacno je odredjeno kad mozes rokat.

Kod nas nema nikakvih pravila.

Mene to nervira. Odredi jbmu mozes bacat petarde, rokat tad i tad, nek se zna.

Odredi fino zakonski da se to moze kupiti u Bingu, Merkatoru itd. Da je sve legalizovano. I to je biznis. Pa pet puta godisnje, pet puta. Drzava tu moze ogromne pare klepit.

I da je sve organizovani i zakonski, vise bi raja i kupovala.
Slazem se.
noviclan
Posts: 10767
Joined: 31/10/2013 06:48

#89 Re: Petarde...

Post by noviclan »

Edin H. wrote: 02/01/2022 16:51 Gdje ima kod nas kupiti vatromet?
Bila je ona c&d prodavnica svega i svacega izmedju ostalog i pirotehnike na ulazu u kiseljak sa lijeve strane, a bilo je i kod komsija u i stocnijem sarajevu opet nekako sa lijeve strane kada vozis preko vraca
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#90 Re: Petarde...

Post by Edin H. »

El_comadante wrote: 03/01/2022 05:02
Thorgerson wrote: 03/01/2022 01:33 Bio sam nekoliko puta vani na proslavi nove godine, Skandinavija, Holandija, Njemacka.

Ljudi. Ovo kod nas - smijesno. Al bukvalno smijesno sta tamo te budale rade. Narocito skandinavci.

Medjutim, tamo ide sve po pravilima. U marketu kupujes rakete, sve zivo. Ali na tacno odredjen dan, i tacno je odredjeno kad mozes rokat.

Kod nas nema nikakvih pravila.

Mene to nervira. Odredi jbmu mozes bacat petarde, rokat tad i tad, nek se zna.

Odredi fino zakonski da se to moze kupiti u Bingu, Merkatoru itd. Da je sve legalizovano. I to je biznis. Pa pet puta godisnje, pet puta. Drzava tu moze ogromne pare klepit.

I da je sve organizovani i zakonski, vise bi raja i kupovala.
Slazem se.
Ima razlike. Ljudi uglavnom imaju bašte iz kojih ispaljuju pirotehniku. Kod nas se mahom ispali na sred ulice ako i ima baštu.
User avatar
alica.k
Posts: 8765
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#91 Re: Petarde...

Post by alica.k »

Kuvet wrote: 02/01/2022 18:38 A ne znam, previse bacate suplju. Vala ove godine se ne sjecam da su petarde koga ozlijedile. ( jesu proslih godina, a i drasticno ih je manje ove godine) Bacaju djeca petarde mozda 10-15 dana, sporadicno. Uvijek se to radilo. Kerovima i mackama smeta, hu d fak kers? Nekad i ker ugrize i sjebe zivot, pa ne cujem neke osude.
Ja u zivotu nisam pedardu bacila, jer su me roditelji izmedju ostalog vaspitali da postujem tudji mir. Nije svakom nova godina ni dani oko nove godine veselje, ako se rokanje pedardi moze uopste svrstati pod to.

Moj pas nikad nikog nije ujeo, jer sam ga vaspitala da ne ujeda.

Tako da moze i bez jednog i bez drugog.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#92 Re: Petarde...

Post by dječak sa šibicama »

Mirnovec, Tribina za pirotehniku.

Pirotehnika je kineski izum, u Torontu sam vidio i proslavu kineske nove godine, imaju oni svoje dijelove grada gdje zive i to je zivi cirkus od proslave. Ovo kod nas je mila majka, ali postuju neka pravila. Kod nas bas nema pravila, ako se ne varam i postoji neka odredba kad se smije pucati i raketirati nebo, valjda onaj period oko doceka. Ali niti to neko postuje niti kaznjava niti policija radi svoj posao. Nama u sred grada pred ocima murije sijeku drvece vlasnici bilborda, i niko nista.
El_comadante
Posts: 7862
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#93 Re: Petarde...

Post by El_comadante »

noviclan wrote: 03/01/2022 06:30
Edin H. wrote: 02/01/2022 16:51 Gdje ima kod nas kupiti vatromet?
Bila je ona c&d prodavnica svega i svacega izmedju ostalog i pirotehnike na ulazu u kiseljak sa lijeve strane, a bilo je i kod komsija u i stocnijem sarajevu opet nekako sa lijeve strane kada vozis preko vraca
Ima u Istocnom Sarajevu par radnji koji prodaju samo priotehniku, pa pretpostavljam da ima i vatromet. Vidio sam da ima i topovski udar kupiti.
El_comadante
Posts: 7862
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#94 Re: Petarde...

Post by El_comadante »

no_sikiriki wrote: 02/01/2022 20:35 Sa "hu d fak kers" je sve rečeno.
Ako ti imas cuku, da li stavljas brnjicu kad ga izvodis napolje? Da li cistis iza njega kad obavi potrebu ili ostavis nekome drugom?
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#95 Re: Petarde...

Post by jasib »

dječak sa šibicama wrote: 03/01/2022 12:26 Mirnovec, Tribina za pirotehniku.

Pirotehnika je kineski izum, u Torontu sam vidio i proslavu kineske nove godine, imaju oni svoje dijelove grada gdje zive i to je zivi cirkus od proslave. Ovo kod nas je mila majka, ali postuju neka pravila. Kod nas bas nema pravila, ako se ne varam i postoji neka odredba kad se smije pucati i raketirati nebo, valjda onaj period oko doceka. Ali niti to neko postuje niti kaznjava niti policija radi svoj posao. Nama u sred grada pred ocima murije sijeku drvece vlasnici bilborda, i niko nista.
Gdje piše ta odredba. Ko daje pravo raznim slavljenicima da zbog nekih razloga rade vatromet u kasnim noćnim satima, u ponoć nekad, bilo gdje u gradu, u trajanju i po 15 minuta, mimo NG
no_sikiriki
Posts: 16352
Joined: 11/12/2012 13:21

#96 Re: Petarde...

Post by no_sikiriki »

El_comadante wrote: 03/01/2022 12:55
no_sikiriki wrote: 02/01/2022 20:35 Sa "hu d fak kers" je sve rečeno.
Ako ti imas cuku, da li stavljas brnjicu kad ga izvodis napolje? Da li cistis iza njega kad obavi potrebu ili ostavis nekome drugom?
Ne stavljam brnjicu, jer nema potrebe za tim. Bude na uzici i ne priblizava se drugim ljudima. Naravno da cistim, tj. nosim kese sa sobom i kupim iza njega. Samo debili ostavljaju iza svoga psa.
sizifinho
Posts: 3462
Joined: 31/05/2014 13:14

#97 Re: Petarde...

Post by sizifinho »

El_comadante wrote: 03/01/2022 12:55
no_sikiriki wrote: 02/01/2022 20:35 Sa "hu d fak kers" je sve rečeno.
Ako ti imas cuku, da li stavljas brnjicu kad ga izvodis napolje? Da li cistis iza njega kad obavi potrebu ili ostavis nekome drugom?
Prvo, pas koji nije opasan, ne treba brnjicu - tako kaze zakon. Izvoli citaj malo.

1) "Opasna/potencijalno opasna divlja životinja" je ona vrsta životinja od koje postoji ili ne postoji rizik da prema svojim prirodnim/urođenim sklonostima ispoljava sklonost za napad na čovjeka kojim mu može nanijeti tjelesne ozljede ili ga usmrtiti.

(2) "Opasan pas" je:

a) bilo koja jedinka te vrste, podrijetlom od bilo koje pasmine koja je:

1) ničim izazvana, napala čovjeka i nanijela mu tjelesne ozljede ili ga usmrtila;

2) ničim izazvana napala drugog psa i nanijela mu teške tjelesne ozljede;

3) uzgajana i/ili dresirana za borbe pasa ili zatečena u organiziranoj borbi s drugim psom;

b) pas pasmine terijera tipa bull koji ne potječe iz uzgoja iz članka 8. stavak (1) ovoga Pravilnika (pit bull terijer) i njegovi križanci.


… (6) Izvođenje opasnog psa na javne površine dopušteno je jedino s brnjicom i na povocu, od strane posjednika i sukladno komunalnim odredbama o uvjetima i načinu držanja psa.

Drugo, moja dva psa su uvijek vezani, trece - Da, cistim iza svojih pasa. Prvi ja mrzim ugazit u govno, drugo djeca se igraju.
Trece, ja vodim racuna gdje vodim psa da vrsi nuzdu. Znaju se lokacije gdje se sere i pisa i to su livade gdje nema djece.

Nismo mi svi divljaci druze :)

Druga je priča sto govnetu treba 5 dana da se razgradi a kesici za smece stoljece… apsurd. A ne postoje nigdje za nabavit papirnate kesice.

Znaci ja se trudim biti uzoran građanin i vlasnik psa, i sta sad?

Hu d fak kers - to je onaj nas mentalitet zbog kojeg smo tu gdje jesmo, jebizovina koja nema nikakvog puta naprijed.

Jel hu d fak kers i za autisticnu djecu, ljude koji su rat prezivjeli?
Jesi li ti ikad isao pokupit ratnog vojnog invalida koji je dobio napad panike jer mu pucnjevi bude anskioznost i lose sjecanje?

I koji mi kurac vazi sto ja vodim racuna o svojim psima kad ima takvih kao ti koji kazu “hu d fak kers”

Ali nema veze, ja cu uvijek cistiti iza sebe :) To je moj odgoj, hvala mojim roditeljima sto su mi usadili da vodim racuna o svojim duznostima.

Za razliku od vas.
Last edited by sizifinho on 03/01/2022 13:21, edited 3 times in total.
sizifinho
Posts: 3462
Joined: 31/05/2014 13:14

#98 Re: Petarde...

Post by sizifinho »

…dupli
Last edited by sizifinho on 03/01/2022 13:17, edited 1 time in total.
sizifinho
Posts: 3462
Joined: 31/05/2014 13:14

#99 Re: Petarde...

Post by sizifinho »

trodupli
El_comadante
Posts: 7862
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#100 Re: Petarde...

Post by El_comadante »

no_sikiriki wrote: 03/01/2022 13:07
El_comadante wrote: 03/01/2022 12:55

Ako ti imas cuku, da li stavljas brnjicu kad ga izvodis napolje? Da li cistis iza njega kad obavi potrebu ili ostavis nekome drugom?
Ne stavljam brnjicu, jer nema potrebe za tim. Bude na uzici i ne priblizava se drugim ljudima. Naravno da cistim, tj. nosim kese sa sobom i kupim iza njega. Samo debili ostavljaju iza svoga psa.
Postujem, posteno od tebe.
Post Reply