Dobrinja stanovi za mlade problemi

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#851 Re: Dobrinja stanovi za mlade problemi

Post by novi.dan.nova.nafaka »

PipiDugaDevetka wrote:Po Zakonu o održavanju zaj. dijelova zgrada i upravljanju zgradama element koji je definisan kao ''zajednička instalacija'' je i priključak za kablovsku tv, kablovski internet,...etc. u vidu kutije na krovu , potkrovlju ili na ulazu. Prema tome, to što piše u Ugovoru, je bezvrijedno. Jači je Zakon od bilo čega potpisanog prije formiranja Skupa EV.

Zakon je i napravljen tako da EV mogu birati provajdere po volji, odnosno, kako glasaju 51% vlasništva u m2.
Pazi lijepi moj, kad smo već kod ISP-a u brdu problema, mi smo došli do toga da čika Osman treba reći "more il ne more". Dakle, iz KSF-a su rekli da nemaju ništa protiv, samo da konsultujemo Džekos. Mi otišli na gradilište - upravni kaže, mora direktor odobriti. A direktora nema pa nema (tako sekretarica tvrdi), ili se ne želi oglasiti. Iz KSF-a ne žele ništa o tome čuti, a 70 ljudi sa svojim potpisima nek briše...
Daj Bože da je to najveći problem, pored svega što nas uskoro čeka. Upravitelj, liftovi, parking. Šta trebamo uradit kad se danas-sutra dogodi nešto u zgradi za čiju sanaciju treba novac. Pa nećemo valjda takvi bez Upravitelja i neorganizovani skupljati sergiju, ko zadnji levati...
A što je najbolje u svemu, mnogo ljudi još nije uselilo, i ne planiraju za nekoliko mjeseci, tako da do njih ne možeš doći bez nj. podataka koje samo KSF ima i neda ih nikome... :)
User avatar
Rimad
Posts: 820
Joined: 20/05/2009 14:56

#852 Re: Dobrinja stanovi za mlade problemi

Post by Rimad »

PipiDugaDevetka wrote:
Rimad wrote:
LieToMe wrote: Izvini, upadam... inace, imam slicnih problema kao i vecina ovdje jer smo isto uselili u novgradnju (trazila sam savjete od iskusnijih na drugoj temi u vezi PEV i upravitelja) i mislim da nisi u pravu. Zakonski stan je moj, ja ga placam, na moje je ime, ja sam digla kredit za njega i u moje ime ne moze niko drugi odlucivati za mene (ako je stan 1/2 pa imas i suvlasnika to opet nije problem) izuzev ako se stan ne nalazi u ulazu u kojoj postoji vecinski vlasnik stanova (znaci u posjedu ima vise od 50% stanova) e u tom slucaju ima monopol. Nas su uhvatili na taj fazon (dok je jos unipromet bio vecinski vlasnik stanova) i sad shodno tome imamo malo je reci pravi belaj.
Ako na ZK izvadku piše tvoje ime, stan je tvoj, ako ne piše, nije tvoj. Vrlo jednostavno.
Uostalom neka i jeste svi vlasnici stanova i svi želite Logosoft, postoji nešto što se zove ugovor i to se zaključuje prije početka radova. Ako izvođač radova nije vezan ugovorom, sve kasnije primjene su dobra volja izvođača.
Po Zakonu o održavanju zaj. dijelova zgrada i upravljanju zgradama element koji je definisan kao ''zajednička instalacija'' je i priključak za kablovsku tv, kablovski internet,...etc. u vidu kutije na krovu , potkrovlju ili na ulazu. Prema tome, to što piše u Ugovoru, je bezvrijedno. Jači je Zakon od bilo čega potpisanog prije formiranja Skupa EV.

Zakon je i napravljen tako da EV mogu birati provajdere po volji, odnosno, kako glasaju 51% vlasništva u m2.
OK, onda, neka kasnije promijene provajdera i nema problema.
User avatar
Rimad
Posts: 820
Joined: 20/05/2009 14:56

#853 Re: Dobrinja stanovi za mlade problemi

Post by Rimad »

novi.dan.nova.nafaka wrote:
PipiDugaDevetka wrote:Po Zakonu o održavanju zaj. dijelova zgrada i upravljanju zgradama element koji je definisan kao ''zajednička instalacija'' je i priključak za kablovsku tv, kablovski internet,...etc. u vidu kutije na krovu , potkrovlju ili na ulazu. Prema tome, to što piše u Ugovoru, je bezvrijedno. Jači je Zakon od bilo čega potpisanog prije formiranja Skupa EV.

Zakon je i napravljen tako da EV mogu birati provajdere po volji, odnosno, kako glasaju 51% vlasništva u m2.
Pazi lijepi moj, kad smo već kod ISP-a u brdu problema, mi smo došli do toga da čika Osman treba reći "more il ne more". Dakle, iz KSF-a su rekli da nemaju ništa protiv, samo da konsultujemo Džekos. Mi otišli na gradilište - upravni kaže, mora direktor odobriti. A direktora nema pa nema (tako sekretarica tvrdi), ili se ne želi oglasiti. Iz KSF-a ne žele ništa o tome čuti, a 70 ljudi sa svojim potpisima nek briše...
Daj Bože da je to najveći problem, pored svega što nas uskoro čeka. Upravitelj, liftovi, parking. Šta trebamo uradit kad se danas-sutra dogodi nešto u zgradi za čiju sanaciju treba novac. Pa nećemo valjda takvi bez Upravitelja i neorganizovani skupljati sergiju, ko zadnji levati...
A što je najbolje u svemu, mnogo ljudi još nije uselilo, i ne planiraju za nekoliko mjeseci, tako da do njih ne možeš doći bez nj. podataka koje samo KSF ima i neda ih nikome... :)
Što se tiče kvarova, zar nemate garanciju od dvije godine? Možete li se na to pozivati, dok ne nađete upravitelja?
iko123
Posts: 114
Joined: 30/08/2010 16:18

#854 Re: Dobrinja stanovi za mlade problemi

Post by iko123 »

meni se ovo sa parkingom nikako ne svidja, cak mislim da po zakonu uz stambenu jedinicu mora ici jedno parking mjesto, 30 km bez cuvara itd je bas puno jer one garaze sa cuvarom na otvorenom kostaju toliko. pojma nemam, a i ovo za internet i tv mi je bezze sta njih briga koga hoce stanari jos nek odrede marku televizije koju trebamo kupiti hahahah nisam bio u toku pa sam mozda nesto napisao sto je vec prevazdjeno
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#855 Re: Dobrinja stanovi za mlade problemi

Post by LieToMe »

iko123 wrote:meni se ovo sa parkingom nikako ne svidja, cak mislim da po zakonu uz stambenu jedinicu mora ici jedno parking mjesto, 30 km bez cuvara itd je bas puno jer one garaze sa cuvarom na otvorenom kostaju toliko. pojma nemam, a i ovo za internet i tv mi je bezze sta njih briga koga hoce stanari jos nek odrede marku televizije koju trebamo kupiti hahahah nisam bio u toku pa sam mozda nesto napisao sto je vec prevazdjeno
Postoji li u Zakonu ikakav clan koji obavezuje one koji su gradili zgradu da su predvidili dovoljno parking mjesta za one koji su kupili stan???

edit: provjerih sa kolegom pravnikom, ne postoji u Zakonu nista slicno sto bi napravilo obligaciju onog ko prodaje stan da proda i parking mjesto izuzev ako posebnim ugovorom to nije ukljuceno, znaci ako ti u ugovoru pise da uz stan dobijas i parking mjesto za jednu sumu onda mozes nesto i uraditi. Ako ne pise u tom slucaju ne mozes nista postici jer nemas se na sta pozvati.
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#856 Re: Dobrinja stanovi za mlade problemi

Post by novi.dan.nova.nafaka »

LieToMe wrote:Postoji li u Zakonu ikakav clan koji obavezuje one koji su gradili zgradu da su predvidili dovoljno parking mjesta za one koji su kupili stan???

edit: provjerih sa kolegom pravnikom, ne postoji u Zakonu nista slicno sto bi napravilo obligaciju onog ko prodaje stan da proda i parking mjesto izuzev ako posebnim ugovorom to nije ukljuceno, znaci ako ti u ugovoru pise da uz stan dobijas i parking mjesto za jednu sumu onda mozes nesto i uraditi. Ako ne pise u tom slucaju ne mozes nista postici jer nemas se na sta pozvati.
Nažalost, u pravu si - i mi smo isto to provjerili i zaključili da ćemo plaćati parking... :)
Al dobro, Bože moj, jesul stanovi za mlade ili nisu. Dosadašnje vlasti su pokazale gdje je mladima mjesto - van ove zemlje, što pokazuju trendovi zadnjih godina...
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#857 Re: Dobrinja stanovi za mlade problemi

Post by zonbirile »

LieToMe wrote:
iko123 wrote:meni se ovo sa parkingom nikako ne svidja, cak mislim da po zakonu uz stambenu jedinicu mora ici jedno parking mjesto, 30 km bez cuvara itd je bas puno jer one garaze sa cuvarom na otvorenom kostaju toliko. pojma nemam, a i ovo za internet i tv mi je bezze sta njih briga koga hoce stanari jos nek odrede marku televizije koju trebamo kupiti hahahah nisam bio u toku pa sam mozda nesto napisao sto je vec prevazdjeno
Postoji li u Zakonu ikakav clan koji obavezuje one koji su gradili zgradu da su predvidili dovoljno parking mjesta za one koji su kupili stan???

edit: provjerih sa kolegom pravnikom, ne postoji u Zakonu nista slicno sto bi napravilo obligaciju onog ko prodaje stan da proda i parking mjesto izuzev ako posebnim ugovorom to nije ukljuceno, znaci ako ti u ugovoru pise da uz stan dobijas i parking mjesto za jednu sumu onda mozes nesto i uraditi. Ako ne pise u tom slucaju ne mozes nista postici jer nemas se na sta pozvati.
-----------------------------
često se pitam kako si dobacio do vlastitog stana, punac?
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#858 Re: Dobrinja stanovi za mlade problemi

Post by LieToMe »

zonbirile wrote:
LieToMe wrote:
iko123 wrote:meni se ovo sa parkingom nikako ne svidja, cak mislim da po zakonu uz stambenu jedinicu mora ici jedno parking mjesto, 30 km bez cuvara itd je bas puno jer one garaze sa cuvarom na otvorenom kostaju toliko. pojma nemam, a i ovo za internet i tv mi je bezze sta njih briga koga hoce stanari jos nek odrede marku televizije koju trebamo kupiti hahahah nisam bio u toku pa sam mozda nesto napisao sto je vec prevazdjeno
Postoji li u Zakonu ikakav clan koji obavezuje one koji su gradili zgradu da su predvidili dovoljno parking mjesta za one koji su kupili stan???

edit: provjerih sa kolegom pravnikom, ne postoji u Zakonu nista slicno sto bi napravilo obligaciju onog ko prodaje stan da proda i parking mjesto izuzev ako posebnim ugovorom to nije ukljuceno, znaci ako ti u ugovoru pise da uz stan dobijas i parking mjesto za jednu sumu onda mozes nesto i uraditi. Ako ne pise u tom slucaju ne mozes nista postici jer nemas se na sta pozvati.
-----------------------------
često se pitam kako si dobacio do vlastitog stana, punac?
:? zensko i ne znam o cemu pricas
sevrez
Posts: 74
Joined: 26/12/2008 11:47

#859 Re: Dobrinja stanovi za mlade problemi

Post by sevrez »

novi.dan.nova.nafaka wrote:
Nažalost, u pravu si - i mi smo isto to provjerili i zaključili da ćemo plaćati parking... :)
Al dobro, Bože moj, jesul stanovi za mlade ili nisu. Dosadašnje vlasti su pokazale gdje je mladima mjesto - van ove zemlje, što pokazuju trendovi zadnjih godina...
ja mislim da i na onom sastanku smo ovu temu prebrzo prešli.
- 76 parking mjesta naspram 200+ stambenih jedinica je minorno.

Ja da sam kupac koji će posljednji kupit stan u zgradi (što bi se možda moglo dogoditi tek nekad za par godina sudeći po reklami kakvu dobijaju) dobro bih se spremila da im prigovorim što su me stavili u nepovoljniji položaj. I prvi i zadnji kupac daju keš, a nigdje ne piše da za prve ima parking 30 kerima po danu, a da za zadnjeg nema..
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#860 Re: Dobrinja stanovi za mlade problemi

Post by zonbirile »

dobro onda svekar :-D .Pa zar nije logično da neko taj parking kupi.Draga moja nema obezbjeđivanja,nego kupnja.U flatu, investitor gleda punu gradljivost,max.dozvoljenu spratnost, jer time obara cijenu stana,povećava profit.Parking je basnoslovno skup,zato su prilazi kao seoske đade.Ima i druga strana medalje, ali nema kupaca za to.Primjera radi 1000m2 građevinskog zemljišta u 3. zoni opštine centar sa spratnošću objekta p+3 je 1 000 000 KM.Naravno prilaz i izvođenje istog je na teret investitora, u konačnici po kvadratu stana.I teško skontati,što nema parkinga ????
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#861 Re: Dobrinja stanovi za mlade problemi

Post by PipiDugaDevetka »

zonbirile wrote: -----------------------------
često se pitam kako si dobacio do vlastitog stana, punac?
A. neugodnog li pitanja @zonbirile, qqlele, nije čudo što sam tebe JEDINOG stavio na Ignore listu.
Ne tangira tebe odakle joj novac za stan, drži se teme.
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#862 Re: Dobrinja stanovi za mlade problemi

Post by novi.dan.nova.nafaka »

Trenutno korisnika/ca: drndalo, irconbih, nedzadrk, neki, north, sevrez, The 51st State i 39 gostiju.

Tema postade čitanija nego ona o Džeki ili SDP-u... :-D
@zonbi, nemoj ljude gonit u ban svojim provokacijama, živ bio. :-D 8-)
neki
Posts: 6694
Joined: 17/02/2005 07:57

#863 Re: Dobrinja stanovi za mlade problemi

Post by neki »

zonbirile wrote:dobro onda svekar :-D .Pa zar nije logično da neko taj parking kupi.Draga moja nema obezbjeđivanja,nego kupnja.U flatu, investitor gleda punu gradljivost,max.dozvoljenu spratnost, jer time obara cijenu stana,povećava profit.Parking je basnoslovno skup,zato su prilazi kao seoske đade.Ima i druga strana medalje, ali nema kupaca za to.Primjera radi 1000m2 građevinskog zemljišta u 3. zoni opštine centar sa spratnošću objekta p+3 je 1 000 000 KM.Naravno prilaz i izvođenje istog je na teret investitora, u konačnici po kvadratu stana.I teško skontati,što nema parkinga ????
Zbog toga postoji zakon po kojem investitor na 10 stanova mora obezbjediti 11 parking mjesta u okviru svoje parcele i bez toga naglašenog u idejnom rjesenju ne moze dobiti nikakvu dozvolu. KSFS je prema prvobitnom planu trebao graditi podzemnu garazu na dvije etaze + nadzemni parking cime bi zadovoljio broj. I tako je dobio i urbanisticku i gradjevinsku, medjutim kad su vidjeli kako slabo ide prodaja u garazi u sklopu 'H' objekta odustali su od jos jedne.
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#864 Re: Dobrinja stanovi za mlade problemi

Post by LieToMe »

zonbirile wrote:dobro onda svekar :-D .Pa zar nije logično da neko taj parking kupi.Draga moja nema obezbjeđivanja,nego kupnja.U flatu, investitor gleda punu gradljivost,max.dozvoljenu spratnost, jer time obara cijenu stana,povećava profit.Parking je basnoslovno skup,zato su prilazi kao seoske đade.Ima i druga strana medalje, ali nema kupaca za to.Primjera radi 1000m2 građevinskog zemljišta u 3. zoni opštine centar sa spratnošću objekta p+3 je 1 000 000 KM.Naravno prilaz i izvođenje istog je na teret investitora, u konačnici po kvadratu stana.I teško skontati,što nema parkinga ????
ne postavljaj se na visinu sa kojec ces pricati kao da me poznajes jer me ne poznajes, samim tim ni mog svekra :P tema je dobrinja, ja cak ni ne zivim na dobrinji i ne treba mi parking :P samo sam kometarisala nesto sto je vec ranije bilo napisano. ako si moje pitanje svatio nekako drugacije a ne kao pitanje, onda ti ne mogu pomoci. pitanje je na mjestu i nije sramota ni glupost ne pitati. znas, svijet je malo napredovao od titinog doba i komunizma i nista se ne podrazumjeva, sve se uredjuje posebnim odnosima i zakonom o obligacijama, ako je ljudima uvrsteno u ugovor da imaju parking onda po ugovoru mogu i tuziti...ali vratimo se na temu... :bih:
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#865 Re: Dobrinja stanovi za mlade problemi

Post by PipiDugaDevetka »

novi.dan.nova.nafaka wrote: Pazi lijepi moj, kad smo već kod ISP-a u brdu problema, mi smo došli do toga da čika Osman treba reći "more il ne more". Dakle, iz KSF-a su rekli da nemaju ništa protiv, samo da konsultujemo Džekos. Mi otišli na gradilište - upravni kaže, mora direktor odobriti. A direktora nema pa nema (tako sekretarica tvrdi), ili se ne želi oglasiti. Iz KSF-a ne žele ništa o tome čuti, a 70 ljudi sa svojim potpisima nek briše...
Daj Bože da je to najveći problem, pored svega što nas uskoro čeka. Upravitelj, liftovi, parking. Šta trebamo uradit kad se danas-sutra dogodi nešto u zgradi za čiju sanaciju treba novac. Pa nećemo valjda takvi bez Upravitelja i neorganizovani skupljati sergiju, ko zadnji levati...
A što je najbolje u svemu, mnogo ljudi još nije uselilo, i ne planiraju za nekoliko mjeseci, tako da do njih ne možeš doći bez nj. podataka koje samo KSF ima i neda ih nikome... :)
Evo miinistra solidnog na Forumu, forumaši, samo je zabranjeno razotkrivati nickove. Samo ti opiši problem i piši kao da se obraćaš ministru, pročitaće on da neko iz nekih sumnjivih razloga neda spisak.
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#866 Re: Dobrinja stanovi za mlade problemi

Post by vryzas »

neki wrote:
zonbirile wrote:dobro onda svekar :-D .Pa zar nije logično da neko taj parking kupi.Draga moja nema obezbjeđivanja,nego kupnja.U flatu, investitor gleda punu gradljivost,max.dozvoljenu spratnost, jer time obara cijenu stana,povećava profit.Parking je basnoslovno skup,zato su prilazi kao seoske đade.Ima i druga strana medalje, ali nema kupaca za to.Primjera radi 1000m2 građevinskog zemljišta u 3. zoni opštine centar sa spratnošću objekta p+3 je 1 000 000 KM.Naravno prilaz i izvođenje istog je na teret investitora, u konačnici po kvadratu stana.I teško skontati,što nema parkinga ????
Zbog toga postoji zakon po kojem investitor na 10 stanova mora obezbjediti 11 parking mjesta u okviru svoje parcele i bez toga naglašenog u idejnom rjesenju ne moze dobiti nikakvu dozvolu. KSFS je prema prvobitnom planu trebao graditi podzemnu garazu na dvije etaze + nadzemni parking cime bi zadovoljio broj. I tako je dobio i urbanisticku i gradjevinsku, medjutim kad su vidjeli kako slabo ide prodaja u garazi u sklopu 'H' objekta odustali su od jos jedne.

Gdje to pise? :?
neki
Posts: 6694
Joined: 17/02/2005 07:57

#867 Re: Dobrinja stanovi za mlade problemi

Post by neki »

vryzas wrote:
neki wrote:
zonbirile wrote:dobro onda svekar :-D .Pa zar nije logično da neko taj parking kupi.Draga moja nema obezbjeđivanja,nego kupnja.U flatu, investitor gleda punu gradljivost,max.dozvoljenu spratnost, jer time obara cijenu stana,povećava profit.Parking je basnoslovno skup,zato su prilazi kao seoske đade.Ima i druga strana medalje, ali nema kupaca za to.Primjera radi 1000m2 građevinskog zemljišta u 3. zoni opštine centar sa spratnošću objekta p+3 je 1 000 000 KM.Naravno prilaz i izvođenje istog je na teret investitora, u konačnici po kvadratu stana.I teško skontati,što nema parkinga ????
Zbog toga postoji zakon po kojem investitor na 10 stanova mora obezbjediti 11 parking mjesta u okviru svoje parcele i bez toga naglašenog u idejnom rjesenju ne moze dobiti nikakvu dozvolu. KSFS je prema prvobitnom planu trebao graditi podzemnu garazu na dvije etaze + nadzemni parking cime bi zadovoljio broj. I tako je dobio i urbanisticku i gradjevinsku, medjutim kad su vidjeli kako slabo ide prodaja u garazi u sklopu 'H' objekta odustali su od jos jedne.

Gdje to pise? :?
U zakonu po kojem je donesen regulacioni plan
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#868 Re: Dobrinja stanovi za mlade problemi

Post by vryzas »

Ima li neki link da ne googlam 2 sata? :D
iko123
Posts: 114
Joined: 30/08/2010 16:18

#869 Re: Dobrinja stanovi za mlade problemi

Post by iko123 »

i ja sam tako nesto nacuo sad sam pustio pipke da vidim tacno po kojem zakonu clanu itd. al ima logike. cim nesto saznam javim se. to bi bila katastrofa za stanare jer ionako je malo mjesta koje ce jos naplacivati i to po nekim prioritetima (citaj stelama) to treba tuziti ionako kasne toliko jos prave probleme oko svake sitnice btw ako zelis nesto prevesti ili ako imas djecu a recimo pada kisa kako prici ulazu ako je tamo rampa samo za odabrane. onda su terebali ulaze okrenuti sa druge strane
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#870 Re: Dobrinja stanovi za mlade problemi

Post by LieToMe »

ŠTA SE PRILAŽE UZ ZAHTJEV ZA IZDAVANJE URBANISTIČKE SAGLASNOSTI
Uz zahtjev za donošenje urbanističke saglasnosti prilaže se:
-kopija katastarskog plana, ne starija od 6 mjeseci, se dostavlja u orginal primjerku, a može se dobiti u Katastru Općine
- Zemljišno knjižni izvadak ne stariji od šest mjeseci, (pribavlja se u Zemljišno – knjižnom uredu nadležnog suda,ulica Šenoina 1, na osnovu kopije katastarskog plana).
....
- površine za parkiranje ili garažiranje (1 stan 1 parking mjesto; za poslovne i proizvodne objekte broj parking mjesta utvrđuje se prema normativima Ministarstva prometa i komunikacija KS )
....

po ovome ne znam kako je vecina zgrada dobila urbanisticku saglasnost ali eto :-D
sve i da jest ovo ovako mislim da to ne znaci da ti to praking mjesto pripada, vec da ti mora obezbjediti ali ostavlja prostor da ti iznajmljuje ili prodaje...mislim da je u tome caka :roll:
iko123
Posts: 114
Joined: 30/08/2010 16:18

#871 Re: Dobrinja stanovi za mlade problemi

Post by iko123 »

LieToMe wrote:ŠTA SE PRILAŽE UZ ZAHTJEV ZA IZDAVANJE URBANISTIČKE SAGLASNOSTI
Uz zahtjev za donošenje urbanističke saglasnosti prilaže se:
-kopija katastarskog plana, ne starija od 6 mjeseci, se dostavlja u orginal primjerku, a može se dobiti u Katastru Općine
- Zemljišno knjižni izvadak ne stariji od šest mjeseci, (pribavlja se u Zemljišno – knjižnom uredu nadležnog suda,ulica Šenoina 1, na osnovu kopije katastarskog plana).
....
- površine za parkiranje ili garažiranje (1 stan 1 parking mjesto; za poslovne i proizvodne objekte broj parking mjesta utvrđuje se prema normativima Ministarstva prometa i komunikacija KS )
....

po ovome ne znam kako je vecina zgrada dobila urbanisticku saglasnost ali eto :-D
sve i da jest ovo ovako mislim da to ne znaci da ti to praking mjesto pripada, vec da ti mora obezbjediti ali ostavlja prostor da ti iznajmljuje ili prodaje...mislim da je u tome caka :roll:


da ali ima 71 mjesto a 200 stmbenih jedinica + poslovni prostori
neki
Posts: 6694
Joined: 17/02/2005 07:57

#872 Re: Dobrinja stanovi za mlade problemi

Post by neki »

vryzas wrote:Ima li neki link da ne googlam 2 sata? :D
ne guglaj dzaba nes to nac na netu, izaslo je u nekim sluzbenim novinama ks a kojim ne znam. inace to je princip kod usvajanja svih urb. planova u ks 1,1 pm na 1 stan, 1pm na 70 m2 kancelarijskog prostora, 1pm na 30 m2 poslovnog prostora itd..cuo sam cak da se ovo za kancelarijske nedavno i poostrilo.
I ko sto ovaj gore rece to ne znaci da ga mozete koristiti dzaba :D investitor ima pravo da radi sta hoce s njim..prodaje,iznajmljuje, ustupi stanarima..nebitno, bitno samo da ga napravi.
Ne znam sto ne trazite od rad-a da aktivira parking na garazi na ulazu u dobrinju, tamo moze stat stotine auta, ili neki aranzman sa ksfs oko garaze u sklopu objekta 'h' ona zjapi prazna kao i parking na njoj..Zaista nema potrebe graditi jos jednu garazu koja bi se naplacivala..
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#873 Re: Dobrinja stanovi za mlade problemi

Post by novi.dan.nova.nafaka »

neki wrote:
vryzas wrote:Ima li neki link da ne googlam 2 sata? :D
ne guglaj dzaba nes to nac na netu, izaslo je u nekim sluzbenim novinama ks a kojim ne znam. inace to je princip kod usvajanja svih urb. planova u ks 1,1 pm na 1 stan, 1pm na 70 m2 kancelarijskog prostora, 1pm na 30 m2 poslovnog prostora itd..cuo sam cak da se ovo za kancelarijske nedavno i poostrilo.
I ko sto ovaj gore rece to ne znaci da ga mozete koristiti dzaba :D investitor ima pravo da radi sta hoce s njim..prodaje,iznajmljuje, ustupi stanarima..nebitno, bitno samo da ga napravi.
Ne znam sto ne trazite od rad-a da aktivira parking na garazi na ulazu u dobrinju, tamo moze stat stotine auta, ili neki aranzman sa ksfs oko garaze u sklopu objekta 'h' ona zjapi prazna kao i parking na njoj..Zaista nema potrebe graditi jos jednu garazu koja bi se naplacivala..
http://www.novosarajevo.ba/stream/article.php?pid=1123
:-D Živio Google i Sarajevo-x forum, koji nam je omogućio da se savjetujemo i pomažemo. :sax:
sevrez
Posts: 74
Joined: 26/12/2008 11:47

#874 Re: Dobrinja stanovi za mlade problemi

Post by sevrez »

imamo li mi neko pravo da imamo slobodan prilaz ulazu za vozila hitne pomoći il vatrogasna kola i slično..

/il računaju da smo mladi pa da ne treba :roll: /
visnja_x
Posts: 46
Joined: 02/08/2008 18:33

#875 Re: Dobrinja stanovi za mlade problemi

Post by visnja_x »

Pa valjda će pomjeriti rampu kad nam daju pod zakup parking mjesto. Meni je ovo čisti bezobrazluk i zrelo za tužbe :x
Post Reply