Starbucks u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#201 Re: Starbucks u Sarajevu?

Post by tech10 »

Image
User avatar
Edin H.
Posts: 47026
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#202 Re: Starbucks u Sarajevu?

Post by Edin H. »

tech10 wrote:Image
:x

Image

:D
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#203

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 28/04/2015 10:17, edited 2 times in total.
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#204

Post by jOFLA »

.
Last edited by jOFLA on 12/06/2023 22:24, edited 2 times in total.
Sounder
Posts: 418
Joined: 30/03/2009 06:56

#205 Re: Starbucks u Sarajevu?

Post by Sounder »

Starbucks je novi Wal-Mart...sranjeeeee
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#206 Re: Starbucks u Sarajevu?

Post by HAVANA »

Interesantnija je tucana :D
Mrs.Zurbrigen
Posts: 696
Joined: 25/09/2008 11:27

#207 Re: Starbucks u Sarajevu?

Post by Mrs.Zurbrigen »

starbucks sucks. ne samo da je preskup, nego i sam proces kupovine tih nekih frappucino blended coffee tall sa pecenim krumpirom i frisko strikanim carapama vanilla cream bez kofeina. O_o dok svaki radnik starbucksa ponovi tvoju narudzbu prodje ti cijela pauza... O_o
User avatar
Šeha
Posts: 1666
Joined: 11/08/2005 13:46

#208 Re: Starbucks u Sarajevu?

Post by Šeha »

Ja se ne trudim zapamtiti te njihove nazive. Ja trazim "smallest cappucino you have" - to je 2dl :D
User avatar
Better Man
Posts: 16771
Joined: 01/10/2006 20:10

#209 Re: Starbucks u Sarajevu?

Post by Better Man »

Starbucks je jedno veliko sranje. Ne znam zašto ste zaluđeni njime. Imao sam priliku da posjetim isti kad sam bio u Londonu. Nakon jedne muzejske postavke na kojoj sam bio sa sestrom uđemo u Starbucks ( setra kaže čisto onako da i to vidiš i probaš) da uzmemo nešto za ponijeti vani. unutrašnjost istog kao kakva birtija na autobuskoj stanici kod nas. Uzeo sam toplu čokoladu, sestra nešto i vanka smo to popili. Ništa specijalno. Koliko ima caffea i sl. koji su untrašnjim enterijerom, ponudom i kvalitetom daleko ispred razvikanog Starbucksa boli glava. kad bi ste ne samo u Londonu, već bilo gdje ušli u jedan takav dobar caffe, gdje bi ste dobili milon puta bolju i kvalitetniju toplu čokoladu, kafu i sl. ne bi vam nikad palo na pamet da uđete u Starbucks. Ili kad se raja loži na Hot pizzu, a ono obično sranje od pizze. Umjesto glupe Hot pizze imate vrhunskih pizzerija koje vas oduševe prije svega kvalitetom usluge i ponude, kao enterijerom objekta i dobrom muzikom. Kod nas se raja loži na raznorzna sranja, odnosno otrove od Mcdonald's-a, Burger kinga, Starbucksa, Hot pizze i sl., a ima daleko boljih i kvalitetnijih stvari od navedenih.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#210 Re: Starbucks u Sarajevu?

Post by ladyblue18 »

Better Man wrote:Kod nas se raja loži na raznorzna sranja, odnosno otrove od Mcdonald's-a, Burger kinga, Starbucksa, Hot pizze i sl., a ima daleko boljih i kvalitetnijih stvari od navedenih.
Raja se lozi zato sto ne zna. Jbg nema svako ovdje priliku da hoda po bijelom svijetu, tek rijetki.
Vama koji ste bili svuda je valjda tesko shvatiti da jedan ogroman broj ljudi nije makao dalje od Makarske i da nema pojma sta je to Mc, SB itd...vi ste probali ne valjam vam, ok to je to.
Ali pusti narod da se lozi i da proba ono sto ne zna, jel toliko tesko biti tolerantan i razumiti.

Ali da ne bismo opet o istom...
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#211 Re: Starbucks u Sarajevu?

Post by respo »

ladyblue18 wrote: Raja se lozi zato sto ne zna. Jbg nema svako ovdje priliku da hoda po bijelom svijetu, tek rijetki.
Vama koji ste bili svuda je valjda tesko shvatiti da jedan ogroman broj ljudi nije makao dalje od Makarske i da nema pojma sta je to Mc, SB itd...vi ste probali ne valjam vam, ok to je to.
Ali pusti narod da se lozi i da proba ono sto ne zna, jel toliko tesko biti tolerantan i razumiti.

Ali da ne bismo opet o istom...
lady bili ti poslusala mene petog desetog ako kazem nemoj ici u split kupovati skupo je od smjestaja hrane pa do kafica?
ili bi otisla da ti sama probas jer nisi vidjela?
User avatar
Mjesanac
Posts: 7706
Joined: 01/09/2009 01:45
Location: Sarajevo

#212 Re: Starbucks u Sarajevu?

Post by Mjesanac »

ladyblue18 wrote:
Better Man wrote:Kod nas se raja loži na raznorzna sranja, odnosno otrove od Mcdonald's-a, Burger kinga, Starbucksa, Hot pizze i sl., a ima daleko boljih i kvalitetnijih stvari od navedenih.
Raja se lozi zato sto ne zna. Jbg nema svako ovdje priliku da hoda po bijelom svijetu, tek rijetki.
Vama koji ste bili svuda je valjda tesko shvatiti da jedan ogroman broj ljudi nije makao dalje od Makarske i da nema pojma sta je to Mc, SB itd...vi ste probali ne valjam vam, ok to je to.
Ali pusti narod da se lozi i da proba ono sto ne zna, jel toliko tesko biti tolerantan i razumiti.

Ali da ne bismo opet o istom...

Evo ja sam veliki pobornik MC i Starbucksa a obiso sam pola svijeta i 4 puna mjeseca pocetkom godine sam uzivao u carima Starbucksa.
fczeljo
Posts: 241
Joined: 19/08/2005 01:51

#213 Re: Starbucks u Sarajevu?

Post by fczeljo »

Probao u Amsterdamu na aerodromu i mogu reći da im je kafa fantastična. Da ima ovdje, išao bi i da je duplo skuplji od ove lokalne splačevine.
User avatar
Truba
Posts: 81731
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#214 Re: Starbucks u Sarajevu?

Post by Truba »

on 17 Nov 2009, 11:58

što se nasmijah na ovo:
Better Man wrote:Imao sam priliku da posjetim isti kad sam bio u Londonu.


ono što radimo danas odjekuje u budućnosti :D
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#215 Re: Starbucks u Sarajevu?

Post by JoseMujica »

bez_ideje wrote:Jedina kafa koju konzumiram (ne volim ove s aparata)
Sto se mene tice,moze mi se u zgradi otvorit :mrgreen:

Image
tako je! jedino ako ove budu imali :-D
User avatar
zvrcak
Posts: 326
Joined: 06/07/2009 00:50

#217 Re: Starbucks u Sarajevu?

Post by zvrcak »

ljudi, ja stvarno ne znam sta vam to cini toliko zadovoljstvo da toliko vapite za tim. Imao sam priliku posjetiti starbuks i nista strasno, lijepo jest, al da sad vapim za tim, NIGDJE VEZE. Imate "bosansku" vrstu starbuksa, otidjite u vatru i pijte njihove aromatizirane kafe, pio sam jos u par kafica... Ima toga i kod nas, samo nema specialna radnja za to, ima u par kafica, al po meni najbolja je u vatri!
User avatar
ima´l_zime_Marinko
Posts: 116
Joined: 28/05/2010 13:28
Location: Sarajevo

#218 Re: Starbucks u Sarajevu?

Post by ima´l_zime_Marinko »

Kako ima smijesne raje :D ! pa bolan sta ˝gadite˝ ljudima toliko taj Starbucks ? pa svako ko nesto nema zeli da ima,tako i mi culi za njega pa zelimo ga imati, isto primjer MC ! vama ni u dzep nit iz dzepa, al ono kao vi bili vani pa probali, vama bezze, i sad se brinete za nasu raju :D !meni licno ne treba, ne pijem uopce kafu, nit bilo kakve druge tople napitke ,al eto sta fali da i to imamo ,pa ko zeli nek ide !
User avatar
ladyada
Posts: 1460
Joined: 05/04/2008 13:38
Location: Germany

#219 Re: Starbucks u Sarajevu?

Post by ladyada »

probala i nikada vise ........jesam pobornik ti kafica, to go, otkako nam zabranise pusenje u kaficima .......... onako uz put se 100 puta oprzim, polijem, sama sebe izruzim sto sam opet uzela itd ......posto procitah na ovom forumu za njih reko da probam, mislila sam da je bog zna nesto dobro .........nisam pobornik ti samousluznih kafica i restorana, ali kad nema izbora odem , jer mi je ceif da popijem kafu nakon kupovine .......e sad to nije tako jednostavno, gdje sa kesama i stvarima........ nije svako rodjeni konobar i nisi uvijek u drustvu sa nekim .......
ali osim da mi :shock: ispadose kad rece 4,5 € za kapucino, ostalo sve je ispod normale ............u svakom italijanskom kaficu dobijes bolji kapucino ..........
tako ako otvore ovdje u gradu tako nesto mene nece imati kao kupca ...........
da nismo mi bosanci malo pretjerali sa ovim raznim brendovima sa zapada ...........jer primjecujem da ne razlikujemo kvalitet i brend ............brend nije garancija da je nesto dobrog kavaliteta ............
User avatar
Frishak
Posts: 99
Joined: 26/11/2009 19:44
Location: Florida

#220 Re: Starbucks u Sarajevu?

Post by Frishak »

haters gonna hate :lol:
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#221 Re: Starbucks u Sarajevu?

Post by Toto »

Ocito je da je i naske zahvatio kasni trzisni pubertet i groznica. Normalno je da svako zeli da ima sto siru ponudu i da proba svasta nesta - pa i neke svjetski poznate brendove. U naske se nikako ne shvata da ce svjetski brendovi dolaziti ka nama tek onda kad vide da smo mi u stanju da napravimo i trosimo sopstvene brendove.

Za mene bi bio mnogo respektabilnije -i podrzo bi to na sve nacine- da se u bih okupi grupa ljudi i pokusa napraviit brend od bosanske kafe, pa taman da sve bude i neka kopija starbucksa ili nekog uspjesnijeg brenda. I starbuck je kopija trenda kojeg je poceo sa McDonaldsom, samo sto se odmetno u kahvedzijski esnaf. U bosanskoj kafi ima toliko mnogo elemenata za dobar i orginalan brend - da je to cudo jedno. I Starbucks i McDonasds su prvo poceli u svojoj ulici, pa carsiji i tek kad su se dokazali kod kuce mogli su se odmetnuli put svijeta.
Da bi i se, u naske, docepali Starbucksa imamo samo dva nacina: ili zapucat u svijet, probat i ostat - ako nam se svidi; ili se vrnut kuci pa pravit starbucks po ukusima sopstvene carsija i potrosaca.

Starbucks ko Starbucks nece doci u Bih jos za najmanje 20 godina. Moze samo neki bosnjo -iz inata- kupit kakvu fransizu i docjerat je u BiH da vadi maslo komsiluku.
sandžokan
Posts: 72
Joined: 15/11/2010 19:16

#222 Re: Starbucks u Sarajevu?

Post by sandžokan »

još jedno govno u gradu upakovano u lažni sjaj... :sad: :sad: :sad: :sad:
User avatar
Simply_Red
Posts: 756
Joined: 25/03/2007 16:55
Location: Sarajevo

#223 Re: Starbucks u Sarajevu?

Post by Simply_Red »

ja sam pio u Istambulu tu kafu i bolje moja nana napravi proljevušu
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#224 Re: Starbucks u Sarajevu?

Post by Toto »

Starbucks je dizajniran po ukusima, navikama i standardima amerikanaca, tako da je njegve kafene proizvode jako tesko porediti sa nasim. Kod nas je kafa napitak na bazi kafe a strabuckove kafe su mlijecni napici zacinjeni kafom, to je ogromna razlika.
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#225

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 13/05/2015 06:26, edited 2 times in total.
Post Reply