Park(ing) u A.B. Šimića

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Deriguz
Posts: 637
Joined: 30/07/2009 21:29

#1 Park(ing) u A.B. Šimića

Post by Deriguz »

U Hrasnom, ulica Antuna Branka Šimića od prije rata, dakle otkako se izgradilo naselje, postoji poveci park okruzen zgradama i neboderima, sto cini jednu prelijepu cijelinu i pruza razne mogucnosti za stanare tog naselja, bilo za setnju, igru sa djecom, ljubimcima, i sl.
Ali...

Vec dugo postoji ideja da se taj park unisti i tu napravi parking, prije stanari nisu dali, ali danas su radovi izgleda poceli, bez obavjestenja, i bez ikakve saglasnosti. Da li iko zna uopste, postoji li plan izgradnje i gdje se moze naci.

I btw da li na forumu imam komsija :shock:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55633
Joined: 15/12/2008 16:53

#2 Re: Park(ing) u A.B. Šimića

Post by ultima_palabra »

Imaš :D
Fakat nisam znao za to. Vidim danas jedan bagerčić stoji tu, ali nisam povezao. Ma niđe veze, ima u toj ulici parking prostora sasvim dovoljno.
Oni izgleda misle da mogu kako hoće, već su jednom tako dali dozvolu za izgradnju nove zgrade (kod Vranicine zgrade) bez saglasnosti stanara.
Ako je ovo tačno, krivim Damira Hadžića. Za njega sam glasao, i mislio sam da makar malo brine o potrebama građana :-?
User avatar
karanana
Posts: 47238
Joined: 26/02/2004 00:00

#3 Re: Park(ing) u A.B. Šimića

Post by karanana »

ja kolko znam bio je plan da se stambena zgrada pravi na onoj livadi. sumnjam da bi i opstinski i bilo koji lopovi samo izravnali livadu i napravili parking, nema tu pinke za njih od parkinga, a trosak im.
neki
Posts: 6688
Joined: 17/02/2005 07:57

#4 Re: Park(ing) u A.B. Šimića

Post by neki »

Koliko se sjecam regulacionim planom je na tom mjestu predvidjena podzemna garaza a na nivou terena, tj iznad nje, djecija igralista, zelenilo i sl...hocel biti i napravljeno po regulacionom vidjecemo. Po meni dosta krivice snose i stanovnici tog naselja koji se za 15 godina nisu potrudili da na tom prostoru posade makar jedno drvo. Da je to pravi park sa visokim zelenilom niko ga ne bi smio ni dotaci.
User avatar
Deriguz
Posts: 637
Joined: 30/07/2009 21:29

#5 Re: Park(ing) u A.B. Šimića

Post by Deriguz »

E pa pazi, to je ODLICNO rijesenje, ne samo da bi se maknuli auti sa trotoara i ispred ulaza, nego bi i ostalo zelenilo u isto vrijeme. Ali malo sam skeptican uvezi toga, mislim da je takvo nesto rpevise ocekivati od nasih funkcionera :roll:

Sto se tice stanovnika, i sadnje... u ratu su tu bile nase baste, park je kasnije uredjen i osim starih kestena ispred "cigle" posadjeno je i jos novog drveca i grmova, meni licno dovoljno, ne znam... :roll:
za_sada_bez_dobrog_nicka
Posts: 1138
Joined: 28/09/2007 23:31
Location: 塞拉耶佛, サラエボ, سراييفو

#6 Re: Park(ing) u A.B. Šimića

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka »

Joj, ubio se prostor za stambeno-poslovni objekt ili pak tržni centar. Ne brinite, napravit će igraonicu... :D
User avatar
karanana
Posts: 47238
Joined: 26/02/2004 00:00

#7 Re: Park(ing) u A.B. Šimića

Post by karanana »

za_sada_bez_dobrog_nicka wrote:Joj, ubio se prostor za stambeno-poslovni objekt ili pak tržni centar. Ne brinite, napravit će igraonicu... :D
ubio se. ondje opaliti jednu zgradu na L, ostatak poravnati i asfaltirati, a onaj frajer iz zutog nebodera sto je imo planove da na livadi prosiri svoj "zoo vrt" i cak i dovede fazane iz bijeljine, neka sjedi u svom hladnjaku, cuga pivu i miruje.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#8 Re: Park(ing) u A.B. Šimića

Post by Haris.ba »

karanana wrote:ostatak poravnati i asfaltirati
Evo trazio sam sad, ali nisam nasao na stranici zavoda za urbanizam, a bilo je. Gledao sam ucrtane zgrade od 5 spratova skoro citavim obodom tog parka(na fazon zgrada koje okruzuju park. A od parka bi valjda ostalo ono izmedju tih zgrada.
Deriguz wrote:posadjeno je i jos novog drveca i grmova, meni licno dovoljno, ne znam... :roll:
Koji su jedva znali izdurati nekoliko mjeseci a da ne budu polomljena vecina. :sad:

P.S.
Zna li neko za koga se "cuva" ona ogromna zelena povrsina iza Bosmala pored trase juzne longitudinale?
User avatar
karanana
Posts: 47238
Joined: 26/02/2004 00:00

#9 Re: Park(ing) u A.B. Šimića

Post by karanana »

plan je postojao za zgrade na onoj livadi u a.b. simica, ali su se neki stanari digli i stopirali ga. do kad, ko zna?! mozda je bitka vec izgubljena sa dolaskom tog bagera, isto kao sto su izgubili bitku za onu ljubicastu zgradu na mostu i za onu svijetlo zelenu zgradu preko puta selex pumpe.

ono kod bosmala koliko ja znam se ne cuva ni za sta. i dalje je privatni posjed oko kojeg je bila frka. valjda frajer trazio 300 hiljada za kucu i ono zemlje a bosmal ili drzava mu davali znatno znatno manje. i na tome je ostalo. a longitudinala nikad nije spojena, a znacila bi puno ali sta ces ti kad ti jedan seljacina tako zahtjeva neke gluposti. to treba buldozere ubaciti i poravnati, hoce pare-nece pare. siguran sam da su mu davali trzisnu vrijednost a ne neku mizeriju.
User avatar
Deriguz
Posts: 637
Joined: 30/07/2009 21:29

#10 Re: Park(ing) u A.B. Šimića

Post by Deriguz »

Dobar je kralj iz zutog nebodera... neka ga, ono je super sto je napravio.

Ona ljubicasta zgrada je od vlasnika cevabzinice EKO koja je bila s druge strane dok se nije napravio most, pa su mu "kao" dozvolili da onde pravi, sto je apsurd.

Zelena zgrada je ok... moze se trpit

Ali brate, ako naprave u ovom parku zgrade... ja ne znam stvarno... fuj

Sto se drveca tice :D jes, djeca polome, ali ostalo je 70% :D


I na kraju, da rezimiramo, sad zasad se pravi se parking, oko rubova parka, srce bi navodno trebalo ostati, nisam najbolje razumio, tek sam ustao kad si pristigle informacije... kasnije cu napisati o cemu se tacno radi. Nadajmo se da ce na parkingu i ostati
Bojana S.
Posts: 42
Joined: 12/01/2009 21:21

#11 Re: Park(ing) u A.B. Šimića

Post by Bojana S. »

Deriguz wrote:U Hrasnom, ulica Antuna Branka Šimića od prije rata, dakle otkako se izgradilo naselje, postoji poveci park okruzen zgradama i neboderima, sto cini jednu prelijepu cijelinu i pruza razne mogucnosti za stanare tog naselja, bilo za setnju, igru sa djecom, ljubimcima, i sl.
Ali...

Vec dugo postoji ideja da se taj park unisti i tu napravi parking, prije stanari nisu dali, ali danas su radovi izgleda poceli, bez obavjestenja, i bez ikakve saglasnosti. Da li iko zna uopste, postoji li plan izgradnje i gdje se moze naci.

I btw da li na forumu imam komsija :shock:
Ej i ja sam to vidjela i bas danas se pitam sa kolegicom (posto tu radimo) sta je ovo!?
Ne izgleda mi uopste logicno jer koliko vidim poravnavaju samo sa jedne strane - da li ce prosiriti ulicu ili ce dio parka pretvoriti u praking? Bezveze mi je to, bas ima potrebnijih stvari, jer ovdje koliko ja vidim parkinga ima i vise nego dovoljno, nikad se jos nije desilo da nema mjesta za ostavit auto...
hajd, praticemo...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55633
Joined: 15/12/2008 16:53

#12 Re: Park(ing) u A.B. Šimića

Post by ultima_palabra »

Deriguz wrote:Ona ljubicasta zgrada je od vlasnika cevabzinice EKO koja je bila s druge strane dok se nije napravio most, pa su mu "kao" dozvolili da onde pravi, sto je apsurd.
Najnebuloznija zgrada u Sarajevu, odvratno :run:
Deriguz wrote:I na kraju, da rezimiramo, sad zasad se pravi se parking, oko rubova parka, srce bi navodno trebalo ostati, nisam najbolje razumio, tek sam ustao kad si pristigle informacije... kasnije cu napisati o cemu se tacno radi. Nadajmo se da ce na parkingu i ostati
Nadajmo se...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#13 Re: Park(ing) u A.B. Šimića

Post by Haris.ba »

http://maps.google.com/maps?f=q&source= ... 18&iwloc=A
karanana wrote:ono kod bosmala koliko ja znam se ne cuva ni za sta
Mozda nisam dobro objasnio. Mislim na ovu livadu.
karanana wrote:a longitudinala nikad nije spojena
Ma bice. Ja sam mislio da se nikada nece onaj most napraviti, a eto, dodje Bosmal.
karanana wrote:onu svijetlo zelenu zgradu preko puta selex pumpe.
Je l' to ona stambena zgrada sto ima prozore ko skola? :lol:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#14 Re: Park(ing) u A.B. Šimića

Post by Banksy »

Deriguz wrote: E pa pazi, to je ODLICNO rijesenje, ne samo da bi se maknuli auti sa trotoara i ispred ulaza, nego bi i ostalo zelenilo u isto vrijeme. Ali malo sam skeptican uvezi toga, mislim da je takvo nesto rpevise ocekivati od nasih funkcionera :roll:
Iskustva iz drugih gradskih naselja gdje je napravljena ista stvar ...
automobili ostaju na trotoaru i pred ulazima jer se garaže skupo naplaćuju a ljudi nemaju novca, garaže ostaju prazne, igrališta i zelenila više nema.
A građevinska firma i investitor operu novac i završe posao.
User avatar
karanana
Posts: 47238
Joined: 26/02/2004 00:00

#15 Re: Park(ing) u A.B. Šimića

Post by karanana »

a ne znam za ovu livadu.

a jeste to svijetlo zelena zgrada sa prozorima kao u skoli. potpisivale se peticije protiv nje, cak se i zaustavila gradnja jedno godinu ali jedno jutro nakon sto su raja i zaboravila na sve nikli temelji, pa zidovi i sada zgrada u punoj funkciji.
User avatar
Deriguz
Posts: 637
Joined: 30/07/2009 21:29

#16 Re: Park(ing) u A.B. Šimića

Post by Deriguz »

Haris.ba wrote:http://maps.google.com/maps?f=q&source= ... 18&iwloc=A
karanana wrote:ono kod bosmala koliko ja znam se ne cuva ni za sta

aaaaa ... vidi nje :D

Ne znam, sto tog dijela tice... dok se nije pojavio Bosmal sve je nekako bilo, mirno, ok. Sad ako jos uz Bosmal tu dodaju neku zgradu, ove kuce ce djelovati totalno nepotrebno, a sta s njima :shock:
User avatar
Deriguz
Posts: 637
Joined: 30/07/2009 21:29

#17 Re: Park(ing) u A.B. Šimića

Post by Deriguz »

Banksy wrote:
Deriguz wrote: E pa pazi, to je ODLICNO rijesenje, ne samo da bi se maknuli auti sa trotoara i ispred ulaza, nego bi i ostalo zelenilo u isto vrijeme. Ali malo sam skeptican uvezi toga, mislim da je takvo nesto rpevise ocekivati od nasih funkcionera :roll:
Iskustva iz drugih gradskih naselja gdje je napravljena ista stvar ...
automobili ostaju na trotoaru i pred ulazima jer se garaže skupo naplaćuju a ljudi nemaju novca, garaže ostaju prazne, igrališta i zelenila više nema.
A građevinska firma i investitor operu novac i završe posao.
Mozda kad privatnici prave, mada to nema logike... u kojim je to naseljima?
User avatar
karanana
Posts: 47238
Joined: 26/02/2004 00:00

#18 Re: Park(ing) u A.B. Šimića

Post by karanana »

Deriguz wrote:
Banksy wrote:
Deriguz wrote: E pa pazi, to je ODLICNO rijesenje, ne samo da bi se maknuli auti sa trotoara i ispred ulaza, nego bi i ostalo zelenilo u isto vrijeme. Ali malo sam skeptican uvezi toga, mislim da je takvo nesto rpevise ocekivati od nasih funkcionera :roll:
Iskustva iz drugih gradskih naselja gdje je napravljena ista stvar ...
automobili ostaju na trotoaru i pred ulazima jer se garaže skupo naplaćuju a ljudi nemaju novca, garaže ostaju prazne, igrališta i zelenila više nema.
A građevinska firma i investitor operu novac i završe posao.
Mozda kad privatnici prave, mada to nema logike... u kojim je to naseljima?
pa jel mislis da bi ti podzemna garaza na ovoj lokaciji bila besplatna cak i da je u vlasnistvu opstine/drzave? gdje su to opstinske garaze besplatne?
tataratira
Posts: 1623
Joined: 09/11/2004 12:33

#19 Re: Park(ing) u A.B. Šimića

Post by tataratira »

Možda vrate ulicu u dvosmjernu
User avatar
Deriguz
Posts: 637
Joined: 30/07/2009 21:29

#20 Re: Park(ing) u A.B. Šimića

Post by Deriguz »

pa jel mislis da bi ti podzemna garaza na ovoj lokaciji bila besplatna cak i da je u vlasnistvu opstine/drzave? gdje su to opstinske garaze besplatne?
:D

U pravu si... hocu da kazem da bi takve cijene bilje podnosljivije od privatnikovih
Gates of Atlantis
Posts: 8
Joined: 29/08/2009 09:46

#21 Re: Park(ing) u A.B. Šimića

Post by Gates of Atlantis »

Meni je muka kad vidim sta sve (g)rade u ovom naselju i opcenito u gradu.
Prvo Bosmal, koji se uopste ne uklapa u ovu zonu (da ne pricamo o tome kako sest godina stoji prazan). Onda mala zgrada Bosmala, te nedavno ona zelena zgrada iza zutih nebodera.
I sad unistavaju jedinu zelenu povrsinu koja je na nesto bila nalik. Bas sam neki dan brojala koliko drveca ima, da vidim koliko ce ih na kraju ostati. :run:
Nije bilo nikakve potrebe da se opet nesto gradi (tj. unistava), ali barem se nadam da ce samo okolo graditi.

:x
User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#22 Re: Park(ing) u A.B. Šimića

Post by Mikado »

Image
Image
Image
Gates of Atlantis
Posts: 8
Joined: 29/08/2009 09:46

#23 Re: Park(ing) u A.B. Šimića

Post by Gates of Atlantis »

Mikado wrote:Image
:zoka:

? DANA...
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#24 Re: Park(ing) u A.B. Šimića

Post by hakazvaka »

ja ne mogu da vjerujem da dizu onoliku zelenu povrsinu da bi napravili parking. jebeni parking :idea:
Gates of Atlantis
Posts: 8
Joined: 29/08/2009 09:46

#25 Re: Park(ing) u A.B. Šimića

Post by Gates of Atlantis »

"Bageri kopaju po općini, a načelnik ništa ne zna"

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/sara ... sta-ne-zna

Koji idioti.
Post Reply