Redukcije vode

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
karanana
Posts: 47237
Joined: 26/02/2004 00:00

#201 Re: Redukcije vode

Post by karanana »

ide tunel kroz mojmilo
samo tada ce redukcija biti jedno 5 mjeseci dok rezervoar izdignu.
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#202 Re: Redukcije vode

Post by Qler »

Vala ko je naredio da se sredi ona cesta od nedzarica prema dobrinji, i onaj dio gdje trola ulazi u dobrinju, nece morati na hadz :D cesta je bila, malo je reci katastrofa.. sad kao po mlijeku :D
User avatar
Motokultivator
Posts: 875
Joined: 22/06/2007 15:02
Location: Negdje u blizini ilmihala

#203 Re: Redukcije vode

Post by Motokultivator »

Qler wrote:Vala ko je naredio da se sredi ona cesta od nedzarica prema dobrinji, i onaj dio gdje trola ulazi u dobrinju, nece morati na hadz :D cesta je bila, malo je reci katastrofa.. sad kao po mlijeku :D
:thumbup:
User avatar
Motokultivator
Posts: 875
Joined: 22/06/2007 15:02
Location: Negdje u blizini ilmihala

#204 Re: Redukcije vode

Post by Motokultivator »

karanana wrote:ide tunel kroz mojmilo
samo tada ce redukcija biti jedno 5 mjeseci dok rezervoar izdignu.
Cuj tunel:?

Pa kuce izac Otaj tunel? Zar nije malo rano raditi na tome, kad znamo da je taj tunel vjerovatno zadnja rupa na svirali. Da hoce napraviti obilaznicu i onaj gradski autoput sto ide sa obilaznice gore do zeljeznicke stanice za sad nam ne bi trebalo vise.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#205 Re: Redukcije vode

Post by StupskaBitanga »

Motokultivator wrote:
karanana wrote:ide tunel kroz mojmilo
samo tada ce redukcija biti jedno 5 mjeseci dok rezervoar izdignu.
Cuj tunel:?

Pa kuce izac Otaj tunel? Zar nije malo rano raditi na tome, kad znamo da je taj tunel vjerovatno zadnja rupa na svirali. Da hoce napraviti obilaznicu i onaj gradski autoput sto ide sa obilaznice gore do zeljeznicke stanice za sad nam ne bi trebalo vise.
gdje će izlaziti taj tunel
U švrakinom?
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#206 Re: Redukcije vode

Post by Ma.Le.Na »

agh redukcije..
ja (Bistrik/Alifakovac) sam imala redukciju cijeli ramazan :roll:
Nestane u pola 12....nema je do sehura...onda je puste sat i opet ugase...
Dakle vec u 4 je nije bilo :roll:
KA TA STRO FA...
morali smo traziti kanistere ponovo kao u ratu..
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#207 Re: Redukcije vode

Post by ema_ »

Jel se smiju isprazniti ove rezerve, džabe napravljene još preksinoć? :-) :zoka:
saga
Posts: 1174
Joined: 14/05/2007 22:23

#208 Re: Redukcije vode

Post by saga »

Ja vala sve sinoć ispraznila (sem onih za piće) i upalila bojler. Danas regularna voda i pritisak.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#209 Re: Redukcije vode

Post by johntra »

Kako nema Torabija, valjalo je Hilmi uvaliti onoliku vodu nekome... :D
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25782
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#210 Re: Redukcije vode

Post by BHF_Manijak »

Sad nevezano za vodu, ne kontam sto ce im kruzni tok ondje gdje ga sad prave??? :-? :roll: Mislim da normala funkcionise ona raskrsnica, nisam primjetio neke pretjerane guzve, al' eto...
User avatar
nepredvidiva
Posts: 218
Joined: 12/01/2011 02:18
Location: U potrazi.

#211 Re: Redukcije vode

Post by nepredvidiva »

Zašto navečer iza 12 h obavezno nema vode u području Starog grada, pogotovo na višim predjelima? Ne razumijem, posljednjih dana je hladno, nisu velike vrućine, dakle vode ima. Zašto ovo rade? :-)
User avatar
Akrobatski citac
Posts: 28
Joined: 19/10/2010 19:22

#212 Re: Redukcije vode

Post by Akrobatski citac »

nepredvidiva wrote:Zašto navečer iza 12 h obavezno nema vode u području Starog grada, pogotovo na višim predjelima? Ne razumijem, posljednjih dana je hladno, nisu velike vrućine, dakle vode ima. Zašto ovo rade? :-)
Zivim u starom gradu i cijelo proljece i ljeto nemam vode , tako je vec par godina. Zalio se stalno vodovodu, ali naravno bez uspjeha. Zanima me samo, ko su ljudi koji su zaposleni tamo, da li postoji skola za "dispecere" koji odredjuju ko, kada i koliko ce imati vode. Ljudi pogledajte samo likove koji se vozaju u tim "automobilima na kojima stoji logo vodovoda", sve goli neuki gilipteri i varalice.
User avatar
grunt
Posts: 2067
Joined: 17/01/2008 23:41
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.
Contact:

#213 Re: Redukcije vode

Post by grunt »

pitaj bracu-gumenu glavu,on je pola vrbanjuse zaposlio u vodovodu :D
User avatar
xXBl0odXx
Posts: 508
Joined: 28/04/2009 00:17
Location: Sarajevo
Contact:

#214 Re: Redukcije vode

Post by xXBl0odXx »

Evo i na grbavici zadnje dvije noci nema vod od 12 sati :S Ne mogu zube oprati :S Jel bilo kakve najave ?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55633
Joined: 15/12/2008 16:53

#215 Re: Redukcije vode

Post by ultima_palabra »

Kod mene ima, ali je kvalitet fakat upitan u zadnje vrijeme... jutros popih malo iz ruke, isto iz bare da sam se napio :-)
mumy
Posts: 756
Joined: 25/05/2011 21:21

#216 Re: Redukcije vode

Post by mumy »

Na C.Vili isto nestaje vode preko noci,al sad sam primjetila da mi je pritisak jako slab do 12...toliko da mi plinski bojler ne zeli grijati vodu :x Sta im je odjednom?Ovo se nikad prije nije desavalo...
sijedi
Posts: 255
Joined: 15/04/2007 19:49
Location: desna obala Miljacke

#217 Re: Redukcije vode

Post by sijedi »

nepredvidiva wrote:Zašto navečer iza 12 h obavezno nema vode u području Starog grada, pogotovo na višim predjelima? Ne razumijem, posljednjih dana je hladno, nisu velike vrućine, dakle vode ima. Zašto ovo rade? :-)
da, jeste hladno i ljudi vise ne hlade lubenice u kadi,niti zalivaju cvijece u avlijama,ali to je samo dio price.drugi dio ,vrlo bitan je da vec dugo nije bilo kise (nije padala preko dva mjeseca)i da su se isprasnili podzemni izvori(rezervoari) i nema vode onoliko koliko je potrebno da bi bile zadovoljene potrebe i zato su ,bar ja tako mislim ove redukcije.
Akrobatski citac wrote:
nepredvidiva wrote:Zašto navečer iza 12 h obavezno nema vode u području Starog grada, pogotovo na višim predjelima? Ne razumijem, posljednjih dana je hladno, nisu velike vrućine, dakle vode ima. Zašto ovo rade? :-)
Zivim u starom gradu i cijelo proljece i ljeto nemam vode , tako je vec par godina. Zalio se stalno vodovodu, ali naravno bez uspjeha. Zanima me samo, ko su ljudi koji su zaposleni tamo, da li postoji skola za "dispecere" koji odredjuju ko, kada i koliko ce imati vode. Ljudi pogledajte samo likove koji se vozaju u tim "automobilima na kojima stoji logo vodovoda", sve goli neuki gilipteri i varalice.
da, ima i ovoga, ...
ultima_palabra wrote:Kod mene ima, ali je kvalitet fakat upitan u zadnje vrijeme... jutros popih malo iz ruke, isto iz bare da sam se napio :-)
kako znas kakva je voda iz bare?
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#218 Re: Redukcije vode

Post by Mr.Penguin »

"Ukoliko danas ne izvršimo uplatu sutra bi moglo doći do isključenja. Mi nemamo taj novac. Ono što bi naši građani trebali da znaju je to da se radi o samo dva neplaćena računa. Mi smo jedan od najvećih komitenata Elektrodistribucije na području Kantona Sarajevo. Sada zamislite, ako ne platite dva računa dovodi se u pitanje funkcionisanje cijelog grada, jer ovo je preduzeće koje obavlja djelatnost za sve građane. Treba znati da su naši računi iznosili do 500.000 KM mjesečno, a nakon poskupljenja struje iznose 800.000 KM. To dovoljno govori koliko je struja poskupjela. Međutim, za svaki dan neplaćanja mi plaćamo zatezne kamate, pa se tu postavlja pitanje ako ne izmirimo zašto se tu zaračunava i zatezna kamata", rekao je Avdić.

On napominje da su o ovome obavijestili i Instituciju ombudsmena u BiH te da su oni odgovorili da je "važnije da građani imaju vodu, nego da Elektrodistribucija isključi struju".

U slučaju da ViK ostane bez struje, ona bi zapravo bila isključena nekim postrojenjima kao što je prečistač Butile i pumpna stanica na Stupu.

"Bez obzira na to, vodovod je sistem i šta god da isključite imat ćete problem. To je sistem koji danonoćno radi, te pumpe zahtijevaju popravke i slično", kaže Avdić.

U Vodovodu i Kanalizaciji kažu i da su se obratili resornom kantonalnom ministarstvu da se uključi i pokuša pronaći neko trajnije rješenje kako ne bi stalno dolazilo do istog problema.

"Ono što je bitno je da je Vlada Kantona Sarajevo sada krenula u analizu cijena komunalnih usluga. Mi na osnovu naplate svojih usluga ne možemo podmiriti naše troškove. Cijena komunalne usluge se nije mijenjala punih 14 godina, a samo po osnovu inflacije 40 posto su porasli troškovi u tom periodu. Izgleda da je za Vodovod vrijeme stalo", kaže Avdić.

Izvršni direktor ViK-a u razgovoru za naš portal kaže i to da ovo preduzeće nema problema sa naplatom svojih usluga, jer građani Sarajeva redovno izmiruju svoje obaveze. Međutim, kaže da taj prihod nije dovoljan.

"Mi nismo budžetski korisnici i živimo isključivo od naplate. Neovisna komisija ispred Vlade KS je rekla da cijena vode treba biti 148 posto skuplja. Ja zagovaram da ljudima koji su u stanju socijalne potrebe treba pomoći, ali oni koji imaju novac treba da plate. Šta ćemo drugo!? Sa ovom cijenom po kojoj mi naplaćujemo vodu već 30 godina poslujemo sa gubitkom od 30 miliona svake godine. Samo se urušava sistem, a tih 30-ak miliona su troškovi amortizacije, što je ključno u svemu ovome. Po zakonu bi trebalo da se u cijenu uključe i troškovi amortizacije. Ovdje se mora odvojiti socijalna politika od ekonomije", kaže izvršni direktor ViK-a.
timurv123
Posts: 25
Joined: 25/06/2012 19:24

#219 Re: Redukcije vode

Post by timurv123 »

Nema nista, al bas NISTA sta me vise nervira od ovih redukcija !!!! Od 11 NAVECE do 7 UJUTRO NEMA VODE! A sto je najgore, ima vode za one debile sto u 1 ciste ulice, haj sto trose trilione i trilione litara vode dnevno, nego sto je bucno, ima ljudi koji se ne smiju buditi. a ljeto, nema vde da se istusiras, hladno, klime skupe i treba 2 godine da dodju da ih montiraju, i ti otvoris prozor. i onda, u 1 oni debili ko naruceni, prssssssT! :twisted: :twisted: ne znam sta ciste, kad je sve ko suza cisto!!! al haj to sve bih shvatio da vec koliko godina ne promoviraju sarajevo kao vodom najbogatiji grad na svijetu, cija je voda jednaka kvalitetom onoj u becu!!! pa jebi ga, gdje je ta voda ?!?!?! sad cu vam rec, profiteri i "biznismenovi" prodali 75 % izvora vode kompanijama tipa coca cola koje onda flasiraju tu vodu, i PRODAJU NAM JE, POLA MARKE LITAR. MENE MJESECNO VODA VODOVODOVA DODJE 5 MARAKA; BOG ZNA KOLIKO TRILIONA POTROSIM, A OVAJ ZARADI 5 MARAKA PRODAVSI 10 LITARA VODE ?!?!?! :x :x :x :x stvarno nemamo buducnost !!! :-| :-x :shock: :sad:
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#220 Re: Redukcije vode

Post by Zatamnjena stakla »

Ljudi čiste grad i tebi to smeta? Šta je reć? :D

Fakat me nervira što nema vode. Od 24h do 6h je neeejma. Negdje ima i ne nestaje a gore u centru nema nikako.
K'o da je rat.
rookfash
Posts: 555
Joined: 29/04/2012 00:18

#221 Re: Redukcije vode

Post by rookfash »

Meni je bas drago sto cujem da u vascijelom gradu lagano dolazi do redukcija. Zivim u centru jbt i vec godinama imam taj problem s redukcijama vode nocu. ja dok sam pljuvao, galamio, zalio se, raja mi se smijala..e da hoce sada svima nestat vode, mozda ljudima dodje iz guzice u glavu, pa odluce nesto poduzet konkretno, ubit hljeb u ovima iz vodovoda, vlade, stranaka, supcima inim koji su odgovorni za ovo...kapi dabogda ne bilo!!! pa ti onda opet ko zadnji slunto suti, trpi, ne izadji na izbore, zaokruzi svoju jebenu partiju za koju glasas vec godinama, ne talasaj, ne jebi mater direktoru vodovoda kad ga vidis, nego pogni glavu i mirno prodji, jerbo nemoj da se zamjeras...pusti, dat ce Bog kisu...nek je ziva glava...i opet, dabogda kapi ne bilo!!
User avatar
Zatamnjena stakla
Posts: 10593
Joined: 13/10/2009 03:15
Location: Čaršija

#222 Re: Redukcije vode

Post by Zatamnjena stakla »

rookfash wrote:Meni je bas drago sto cujem da u vascijelom gradu lagano dolazi do redukcija. Zivim u centru jbt i vec godinama imam taj problem s redukcijama vode nocu. ja dok sam pljuvao, galamio, zalio se, raja mi se smijala..e da hoce sada svima nestat vode, mozda ljudima dodje iz guzice u glavu, pa odluce nesto poduzet konkretno, ubit hljeb u ovima iz vodovoda, vlade, stranaka, supcima inim koji su odgovorni za ovo...kapi dabogda ne bilo!!! pa ti onda opet ko zadnji slunto suti, trpi, ne izadji na izbore, zaokruzi svoju jebenu partiju za koju glasas vec godinama, ne talasaj, ne jebi mater direktoru vodovoda kad ga vidis, nego pogni glavu i mirno prodji, jerbo nemoj da se zamjeras...pusti, dat ce Bog kisu...nek je ziva glava...i opet, dabogda kapi ne bilo!!
:thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#223 Re: Redukcije vode

Post by Truba »

jeste li vi razmišljali o povećanju broja zgrada i kuća
i neulaganju novaca u postojeću mrežu :D

to je nespojivo i biće još gore
jer odoše pare na plate i regrese
vnm
Posts: 1478
Joined: 08/07/2008 01:28

#224 Re: Redukcije vode

Post by vnm »

xXBl0odXx wrote:Evo i na grbavici zadnje dvije noci nema vod od 12 sati :S Ne mogu zube oprati :S Jel bilo kakve najave ?
da si ti meni ziv i zdrav, ja na grbavici nemam vode poslije 12 i duze od mjesec dana. :)
User avatar
capitano10
Posts: 200
Joined: 25/10/2011 00:26

#225 Re: Redukcije vode

Post by capitano10 »

Također..
Post Reply