Smrad sa KJP Poljoprivrednog dobra Butmir u Doglodima!!!!

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#26 Re: Smrad sa farme krava Doglodi!!!!

Post by Karabaja »

zar je stup naselje? :)
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#27 Re: Smrad sa farme krava Doglodi!!!!

Post by duboka_misao »

Karabaja wrote:zar je stup naselje? :)
a gdje ono ti trebas poceti raditi ? :D
User avatar
floki
Posts: 246
Joined: 26/06/2007 13:19

#28 Re: Smrad sa farme krava Doglodi!!!!

Post by floki »

Her Flick wrote:@floki
moja zadnja recenica je ironicna, oslikava bh drustvo u globalu ne samo vas koji patite od silnog smrada
mogu samo zamisliti kako vam je, ja taj smrad osjetim na vojnickom

ima nesto u ministrovoj izjavi, naravno kao i sve situacije od sada, vlast ceka da narod nesta uradi sam od sebe a to je ili da farma propadne ili da se vi svi iselite, vlast definitivno nece nista uraditi

Ja sam par puta zvala što kantolanu sanitarnu inspekciju, što male zelene policajce zbog radi komšija koji drže svinje u dvorištu onako na izvolite, nakon nebrojano : nije u našoj nadležnosti, nije u našoj nadležnosti , nazovite ovaj broj nije to u našoj nadležnosti .....odustanem , jer u svemu tome dođe Božić i na stolu se nađoše razne đakonije .. Potpuno se slažem s tvojim postom da neće uraditi ništa po tom pitanju.
A to je opet drugi par cipela koji nikad nećemo promijeniti, pa makar ni pertle :roll: kao i uvijek za stolom smo heroji, u zbilji smo miševi , ali to je nama naša borba dala ....
Karabaja wrote:zar je stup naselje? :)


Ih i to ne bilo koje naselje :D na sam spomen ustati u tu čast
User avatar
8. sekretar SKOJ-a
Posts: 1242
Joined: 23/01/2005 18:49
Location: Galerija Marsaevi - Republika Bosna i Hercegovina.

#29 Re: Smrad sa farme krava Doglodi!!!!

Post by 8. sekretar SKOJ-a »

Osjeti se i u Pejtonu da dismr, povremeno, kada vjetar nanese miomirise.

Više me zabrinjava spaljivanje kablova na otpadima kojih je nekoliko u području Dogloda i Stupa.

Da bi došli do bakra i drugih metala koji su u sastavu starih kablova, na otpadima ilegalno spaljuju kablove. Crni dim se vije obično u petak predveče i tokom vikenda kada inspekcije ne rade.
Dioksini=>Rak! MZ Stup se žalila nadležnim, ne znam šta je bilo od te žalbe. U žalbi su naveli povećan broj opakih oboljenja i smrti od istih.
User avatar
Željezničar
Posts: 78
Joined: 09/04/2009 13:31

#30 Re: Smrad sa stocne pijace Butmir!!!!

Post by Željezničar »

Her Flick wrote:
samo malo wrote:Imaju neadekvatan odvod fekalija, obicni kanal sirine 50 cm i dubine 50 cm, potpuno otvoren. Pa kad fekalije i otpadne vode ispuste u rijeku Dobrinju, pustaju preveliku kolicinu koju Dobrinja "ne moze primiti" i onda se taj tecni otpad izljeva po okolnim livadama.

O tome su govorili na kantonalnoj, u navedenom prilogu. Najjaci je bio komentar nadleznog kantonalnog ministra, otprilike "mi ne mozemo nista uraditi po tom pitanju, postoje samo dvije opcije, da se iseli farma krava ili da se isele stanari okolnih kuca, a nama je ta farma jako potrebna, a i stanari su znali gdje doseljavaju, krive su nadlezne opcinske sluzbe koje su ljudima dale dozvolu da se nasele na tom podrucju".
Dakle, gospodo stanovnici Stupa, Otesa, Dogloda, Bojnika i sire okoline (vidim da se smrad osjeti na daleko) izvolite se iseliti :D
ne treba trositi rijeci na glupost nedleznog organa ali mu ova boldirana ima mjesta, sjetite se poplava ...
a vrli novinar koji je slusao valjanje gluposti trebao je pitati ili zakljuciti, da ko god je dao dozvolu za gradnju kuca dao je dozvolu i za gradnju farme nekih 10Km od centra grada a to ni u tuguziji nema, ili ako je farma vec postojala a izdavale se dozvole za gradnju onda je istu trebalo premjestiti

ma suti dobro je samo neka ne puca, malo smrdi preko ljeta, ali nema veze makar nije zeljezara zenica
Pa i nema dole niko građevinsku dozvolu; btw ona priča oko poplava, pa napravili su kuće u koritu miljacke i nasipali otpad u rijeku i sad to treba neko da rješava? Onaj tunel za obilaznicu ide prkeo močvare, nikad neće biti u potpunosti funkcionalan.
User avatar
Macan Online
Posts: 65
Joined: 07/05/2009 23:24
Location: Sarajevo

#31 Re: Smrad sa stocne pijace Butmir!!!!

Post by Macan Online »

strong69 wrote:Ma ovi iz kantona pretjeruju. Moze se nesto uraditi s tim. Pa postoji proizvodnja elektricne i toplotne energije od dubriva. Smrad stala tesko da ce nesto sprijeciti. Ali mislim da je jedina mogucnost u bliskoj buducnosti da se farma zatvori. To bi po meni bila steta. Treba je dislocirati negdje.
samo malo wrote:
I nije na Butmiru, vec u Doglodima :D
Apsolutno tacno. Vara valjda naziv Butmir :D
U Njemačkoj je već odavno razvijen sistem iskorištavanja metana (koji nastaje iz goveđe balege) za grijanje, proizvodnju el. energije i pogon vozila.
Za one koji znaju njemački jezik http://www.seilnacht.com/Chemie/ch_methan.htm

Riješenje postoji SAMO ga treba primjeniti

"to što švabo napravi, to nema..."
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#32 Re: Smrad sa stocne pijace Butmir!!!!

Post by sodom »

floki wrote:
Her Flick wrote:
samo malo wrote:Imaju neadekvatan odvod fekalija, obicni kanal sirine 50 cm i dubine 50 cm, potpuno otvoren. Pa kad fekalije i otpadne vode ispuste u rijeku Dobrinju, pustaju preveliku kolicinu koju Dobrinja "ne moze primiti" i onda se taj tecni otpad izljeva po okolnim livadama.

O tome su govorili na kantonalnoj, u navedenom prilogu. Najjaci je bio komentar nadleznog kantonalnog ministra, otprilike "mi ne mozemo nista uraditi po tom pitanju, postoje samo dvije opcije, da se iseli farma krava ili da se isele stanari okolnih kuca, a nama je ta farma jako potrebna, a i stanari su znali gdje doseljavaju, krive su nadlezne opcinske sluzbe koje su ljudima dale dozvolu da se nasele na tom podrucju".
Dakle, gospodo stanovnici Stupa, Otesa, Dogloda, Bojnika i sire okoline (vidim da se smrad osjeti na daleko) izvolite se iseliti :D
ne treba trositi rijeci na glupost nedleznog organa ali mu ova boldirana ima mjesta, sjetite se poplava ...
a vrli novinar koji je slusao valjanje gluposti trebao je pitati ili zakljuciti, da ko god je dao dozvolu za gradnju kuca dao je dozvolu i za gradnju farme nekih 10Km od centra grada a to ni u tuguziji nema, ili ako je farma vec postojala a izdavale se dozvole za gradnju onda je istu trebalo premjestiti

ma suti dobro je samo neka ne puca, malo smrdi preko ljeta, ali nema veze makar nije zeljezara zenica
Mala ispravka ako smijem, ne smrdi samo preko ljeta smrdi cijelu godinu , ali u određenom periodu, šta više smrdi iz onih odvoda koje imamo u WC-u , iz odvoda u lavabo-u i kadi , dakle iz svih odvoda koji su priključeni na kanalizaciju. Novce i novce potroših na razne praškove, tečnosti i gelove koje onako nemilice sipam misleći da će biti bolje ...
pametni čiki su skontali nesto se to zove sifon, probaj ugradit jedan...
Image

Neka nama naših krava, ko ima protiv nek zatvori prozore :D
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#33 Re: Smrad sa stocne pijace Butmir!!!!

Post by sodom »

dupli.
User avatar
floki
Posts: 246
Joined: 26/06/2007 13:19

#34 Re: Smrad sa stocne pijace Butmir!!!!

Post by floki »

sodom wrote: pametni čiki su skontali nesto se to zove sifon, probaj ugradit jedan...
Image

Neka nama naših krava, ko ima protiv nek zatvori prozore :D

A Đe da to ugradim da prostiš, na prozor ili na ono crijevo što ima ona ručka iz koje štrca voda , ali ja imam bunar pa bih te molila da mi objasniš Đe da ga ugradim opet da prostiš :roll: A uostalom krava ne smrdi, niti štala smrdi , smrdi produkt koji nije adekvatno upakovan, ali obzirom da poznaješ pametne čike nema potrebe ti to govoriti...

Over and out .....
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#35 Re: Smrad sa stocne pijace Butmir!!!!

Post by Toto »

floki wrote:
sodom wrote: pametni čiki su skontali nesto se to zove sifon, probaj ugradit jedan...
Image

Neka nama naših krava, ko ima protiv nek zatvori prozore :D

A Đe da to ugradim da prostiš, na prozor ili na ono crijevo što ima ona ručka iz koje štrca voda , ali ja imam bunar pa bih te molila da mi objasniš Đe da ga ugradim opet da prostiš :roll: A uostalom krava ne smrdi, niti štala smrdi , smrdi produkt koji nije adekvatno upakovan, ali obzirom da poznaješ pametne čike nema potrebe ti to govoriti...

Over and out .....
Imaju samo dva mjesta gdje se ovo moze ugradit:
insanu - na nos;
hajvanu- pod rep.
jibica
Posts: 6
Joined: 22/01/2004 00:00

#36 Re: Smrad sa farme krava Doglodi!!!!

Post by jibica »

Ja zivim na STupu od nedavno. Kada sam prvi put osjetila smrad nisam mogla vjerovati da nesto takvo postoji, a kako je smrad postao svakodnevnica, sve visam sam padala u ocaj. Jer, stan u koji sam tek uselila je novogradnja, i skupa sam ga platila a kredit cu otplacivati jos duuugo. Strasno me nervira takav odnos prema stanovnicima tog djela Sarajeva, i pomislih ljudi hajmo se organizovati i potraziti neki zakonski okvir po kojem nam moraju obezbjediti bar cist vazduh u ovoj prljavoj drzavi. Neka svako od nas kojima smrad dolazi do stanova/kuca da po 1KM, skupicemo dovoljno da angazujemo nekog advokata pa neka ih tuzi, neka ispita po kojim su to nacrima oni napravili tu framu i sl. Ozbiljna sam u svojoj namjeri. Evo neka se 10 vas javi da se slaze sa mojom idejom, ja cu licno krenuti u izradu ideje i potrazicu advokata. Pa postoje osnovna prava covjeka po kojima on ima pravo na cistu vodu i vazduh prije svega ostalog.

LIjep pozdrav svima
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#37 Re: Smrad sa farme krava Doglodi!!!!

Post by duboka_misao »

jibica wrote:Ja zivim na STupu od nedavno. Kada sam prvi put osjetila smrad nisam mogla vjerovati da nesto takvo postoji, a kako je smrad postao svakodnevnica, sve visam sam padala u ocaj. Jer, stan u koji sam tek uselila je novogradnja, i skupa sam ga platila a kredit cu otplacivati jos duuugo. Strasno me nervira takav odnos prema stanovnicima tog djela Sarajeva, i pomislih ljudi hajmo se organizovati i potraziti neki zakonski okvir po kojem nam moraju obezbjediti bar cist vazduh u ovoj prljavoj drzavi. Neka svako od nas kojima smrad dolazi do stanova/kuca da po 1KM, skupicemo dovoljno da angazujemo nekog advokata pa neka ih tuzi, neka ispita po kojim su to nacrima oni napravili tu framu i sl. Ozbiljna sam u svojoj namjeri. Evo neka se 10 vas javi da se slaze sa mojom idejom, ja cu licno krenuti u izradu ideje i potrazicu advokata. Pa postoje osnovna prava covjeka po kojima on ima pravo na cistu vodu i vazduh prije svega ostalog.

LIjep pozdrav svima
tjoj recu te miletu !
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#38 Re: Smrad sa farme krava Doglodi!!!!

Post by GandalfSivi »

jibica wrote:Ja zivim na STupu od nedavno. Kada sam prvi put osjetila smrad nisam mogla vjerovati da nesto takvo postoji, a kako je smrad postao svakodnevnica, sve visam sam padala u ocaj. Jer, stan u koji sam tek uselila je novogradnja, i skupa sam ga platila a kredit cu otplacivati jos duuugo. Strasno me nervira takav odnos prema stanovnicima tog djela Sarajeva, i pomislih ljudi hajmo se organizovati i potraziti neki zakonski okvir po kojem nam moraju obezbjediti bar cist vazduh u ovoj prljavoj drzavi. Neka svako od nas kojima smrad dolazi do stanova/kuca da po 1KM, skupicemo dovoljno da angazujemo nekog advokata pa neka ih tuzi, neka ispita po kojim su to nacrima oni napravili tu framu i sl. Ozbiljna sam u svojoj namjeri. Evo neka se 10 vas javi da se slaze sa mojom idejom, ja cu licno krenuti u izradu ideje i potrazicu advokata. Pa postoje osnovna prava covjeka po kojima on ima pravo na cistu vodu i vazduh prije svega ostalog.

LIjep pozdrav svima
Dobrodosla, jibice..
howyesno
Posts: 291
Joined: 20/12/2006 18:55
Location: Sarajevo

#39 Re: Smrad sa farme krava Doglodi!!!!

Post by howyesno »

evo ga na pincom.info su skontali da tim smradom zapravo zele otjerati hrvate koji su naseljeni u doglodima :)

hbt tuga me obuzme kad skontam u koliko bolesnom drustvu zivimo :(

source: http://pincom.info/index.php?p=opsirnije&s=68782
Last edited by howyesno on 11/08/2009 07:57, edited 1 time in total.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#40 Re: Smrad sa farme krava Doglodi!!!!

Post by strong69 »

howyesno wrote:evo ga na pincom.info su skontali da tim smradom zapravo zele otjerati hrvate koji su naseljeni u doglodima :)

hbt tuga me obuzme kad skontam u koliko bolesnom drustvo zivimo :(

source: http://pincom.info/index.php?p=opsirnije&s=68782
:shock: :? :?
E ovo prevazilazi sve...
User avatar
Macan Online
Posts: 65
Joined: 07/05/2009 23:24
Location: Sarajevo

#41 Re: Smrad sa farme krava Doglodi!!!!

Post by Macan Online »

howyesno wrote:evo ga na pincom.info su skontali da tim smradom zapravo zele otjerati hrvate koji su naseljeni u doglodima :)

hbt tuga me obuzme kad skontam u koliko bolesnom drustvu zivimo :(

source: http://pincom.info/index.php?p=opsirnije&s=68782
Čuj Hrvate!?
Ne žive samo Hrvati tu.

Glupost!!!
jibica
Posts: 6
Joined: 22/01/2004 00:00

#42 Re: Smrad sa farme krava Doglodi!!!!

Post by jibica »

Halo ljudi :skoljka: Hrvati i ne-Hrvati i svi vi kojima SMRDI u kucama od pomenutih krava. Mene kao da niko nije cuo. :x :x :x
Stvarno ste zaista. Bas sam mislila da ce neko nesto reci na moj prijedlog da se organizujemo, unajmimo advokata da nas zastupa u slucaju: Stanovnici tih i tih naselja protiv farme krava. A ono niko nista. Nedo' Bog da se pokrenemo i uradimo nesto konkretno u svoju korist. Znamo samo da kukamo, kao i za sve drugo u ovoj zemlji. A kad treba pokrenuti guzu iz udobnih fotelja, e to je vec problem. Najlakse je kukati. :-?

Dobro, neka vam bude. Ako je tesko dati jednu marku onda neka nam/vam i smrdi. Sta cu vam ja.

LIjep pozdrav svima :thumbup:
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#43 Re: Smrad sa farme krava Doglodi!!!!

Post by strong69 »

jibica wrote:Halo ljudi :skoljka: Hrvati i ne-Hrvati i svi vi kojima SMRDI u kucama od pomenutih krava. Mene kao da niko nije cuo. :x :x :x
Stvarno ste zaista. Bas sam mislila da ce neko nesto reci na moj prijedlog da se organizujemo, unajmimo advokata da nas zastupa u slucaju: Stanovnici tih i tih naselja protiv farme krava. A ono niko nista. Nedo' Bog da se pokrenemo i uradimo nesto konkretno u svoju korist. Znamo samo da kukamo, kao i za sve drugo u ovoj zemlji. A kad treba pokrenuti guzu iz udobnih fotelja, e to je vec problem. Najlakse je kukati. :-?

Dobro, neka vam bude. Ako je tesko dati jednu marku onda neka nam/vam i smrdi. Sta cu vam ja.

LIjep pozdrav svima :thumbup:
Sto ne mogu suplje price. Hoces da ti mi s foruma skupljamo po marku? Ti napisala ovdje hajmo skupiti pare i to je to? Fino kreni od vrata do vrata, obidi komsije, napravi sastanak sa stanarima pa izmjestite farmu.
BELLUNO
Posts: 125
Joined: 22/10/2004 14:12

#44 Re: Smrad sa farme krava Doglodi!!!!

Post by BELLUNO »

...
Last edited by BELLUNO on 06/01/2012 15:43, edited 1 time in total.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#45 Re: Smrad sa farme krava Doglodi!!!!

Post by strong69 »

hadzinica wrote: ko ne vjeruje, bujrum nek dodje pa cemo popiti kafu na mom balkonu...
Jel´ ozbiljno ovo za kafu :D :D :D
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#46 Re: Smrad sa farme krava Doglodi!!!!

Post by strong69 »

hadzinica wrote: samo ako ces je popiti na balkonu :oops: :D
Samo na balkonu :-D ;-) Znam za ovaj smrad. Prije neki dan sam prolazio tuda. Ali nista nerijesivo ako KS zeli da ulozi sredstva i pomogne da se otpad pravilno uklanja...
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#47 Re: Smrad sa farme krava Doglodi!!!!

Post by skojotovski »

ma, nije to nista strasno, samo taze miomiris balege, tj. govana!
mamu li im na sprud navucem!
jibica
Posts: 6
Joined: 22/01/2004 00:00

#48 Re: Smrad sa farme krava Doglodi!!!!

Post by jibica »

@strong69 Jarane, ti se samo nesto svadjas na ovom blogu. Ako nisi bas dobro procitao moj prvi post rekla sam da ako mi se 10 vas javi sa podrskom na moju ideju ja cu LICNO organizovati sve daljnje aktivnosti. Mislim, ja cu pokusati da uradim nesto, i nije mi mrsko, a ako je tebi mrsko reci, ne da mi se peglati sa tim i gotovo. Ne prebacuj lopticu na drugog.

Jos uvijek nema podrkse sa vase strane, pa ce smrad jos da se ukiseli. Mozda se onda pokrenemo.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#49 Re: Smrad sa farme krava Doglodi!!!!

Post by strong69 »

jibica wrote:@strong69 Jarane, ti se samo nesto svadjas na ovom blogu. Ako nisi bas dobro procitao moj prvi post rekla sam da ako mi se 10 vas javi sa podrskom na moju ideju ja cu LICNO organizovati sve daljnje aktivnosti. Mislim, ja cu pokusati da uradim nesto, i nije mi mrsko, a ako je tebi mrsko reci, ne da mi se peglati sa tim i gotovo. Ne prebacuj lopticu na drugog.

Jos uvijek nema podrkse sa vase strane, pa ce smrad jos da se ukiseli. Mozda se onda pokrenemo.
Ja se ne svadam. Normalno komuniciram. Samo sam pitao da li mislis da ce neko ko stanuje na drugom kraju grada da se javi i podrzi to finansijski. Ti treba da trazis podrsku od nekog eko udruzenja i da grupa gradana, stanovnika tog dijela grada, napravi pritisak na vlasti da nesto urade.

Ali evo, ja se javljam prvi da ti dam podrsku ali da tvoje aktivnosti idu u pravcu obezbjedenja finansijskih sredstava za pravljenje mreze odvoda gnojiva sa navedene farme cime bi se eliminisao smrad.
japo-
Posts: 29468
Joined: 15/01/2009 16:43
Location: Banovići

#50 Re: Smrad sa farme krava Doglodi!!!!

Post by japo- »

Smrdi i te kako smrdi al nije niko umro od smrada heheeh, i samo da se zna da pola Sarajeva pije mlijeko i ostalo od mlijeka s farme Doglodi,
Mislim da nam je Država premala i da nemamo gdje drugo napraviti farmu jbg, :run: :run: :run:, a farma je sagrađena nekad davno birvaktile...tako to je to
Al mislim da je bolje imati farmu u naselju nego benzisku pumpu npr, u Hrasnom selex ili ep prekoputa suda BiH ITD.....
Post Reply