...i opet sarajevo film festival

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

uvjek dobar gost

#276 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by uvjek dobar gost » 05/08/2009 11:03

Blue room wrote:Uopste mi nije jasan ovaj antagonizam prema SFF. Mislim da je idejni tvorac ove teme u nekom licnom , poslovnom , privatnom ili pak konkurentskom sukobu sa celnim ljudima festivala . Mozda mu nije prosao budjet za neki njegov projekat ili nije akreditiran prosle godine ... a raja se lozi i udara i lupa ko "Martin po diviziji". Naime u moru duhovnog ocaja , turbofolka, prizemnih tv sadrzaja ala OBN Models ili Farma gdje ljudi zderu, valjaju se i psuju a gledaoci bale ispred ekrana , u sveopcem trulezu jadnih biblioteka, ucmalih muzeja, otuznih predstava i neinventivnih izlozbi u kojima se tu i tamo desi neki blijesak idejnosti, SFF nam donosi filmove koji su aktuelni u cijelom svijetu i koji zahtijevaju partnera -gledaoca(sta god to kome znacilo) . Edaukativan, zabavan, urban festival oboji otuzni grad evropskim sarmom.E sad najlakse je izvoditi teorije konspiracije o tome kako su svi lopovi i kako je sve dio tala.Festival, Obala i Miro su dio jedne price koje se 90posto forumasa na zalost ne sjeca.Takvi smo mi , ne daj nam Boze da imamo Kan ili Veneciju kako bi samo udarali i lupali. Na kraju krajeva ne svidja ti se , ne dodjes. Kupis vupi i kospe i gledas tekmu ili reprizu kakve sapunice .

Ps Nisam niciji brat niti uposlenik festivala niti sam dio tala. Samo neko ko godinama na festivalu gleda dobre filmove i super se zabavlja.
SFF jeste bljesak, jeste svjetlo u tunelu ili u mrakači u kojoj smo zarabljeni, jeste nešto svijetlo i pozitivno... ali u isto vrijeme je i duhovno-moralni sunovrat !

Elaboraciju mogu početi samim pomijeranjem festivala zbog mjeseca Ramazana, mogu nastaviti spominjanjem familijarnih veza Mire i Emine, poslije toga mogu spomenuti parali logiku koju direktor festivala praktikuje, spomen Dubrovnika nakon toga nikako ne mogu zaobići jer tamo će se već drugu godinu odmarati od sivila lažnog velegrada bitni posjetioci SFF-a.... ja kao pojedinac već par godina bojkotujem tepih i "metalac" idem na dokumentarce i žugam na Miru i "mračnu" ekipu koja se vodi parali logikom koja je iz festivala izbacila sve domaće kompanije koje su bile uz festival na početcima. Nadalje jeste svijetlo jeste pozitiva, jeste čak i neka utjeha ali je mimikrija i ja kao pojedinac imam pravo da o njoj pričam ! Jer barem kad palamudim o tim i takvim stvarima ja imam privid osjećaja demokratije i neki privid avangarde baš kao što i Sarajevo sa svojim stanovnicima tih par danan imaju osjećaj - privid da žive u grad sa glavom i repom... u gradu koji je bar geografski u srcetu Europe.... , a nema veze što se mimo festivala jači obračubavaju sa slabijim po njegovim ulicama bez da se neko mnogo nasekira oko toga... drago mi je što će na festivalu biti film dokumentarni o batinanju ljudi i zatvaranju pesnicama jednog drugog festivala.... u istom tom Sarajevu !

Jadni mi kad se tješimo radi par dana SFF-a, a jadan ovaj grad sa nama kaki smo postali !
Ovo sve govorim jer konkretnih rezultata SFF-a ja oko sebe ne vidim a traje već 15-tu godinu... kina sve praznija a Miro i Emina sve masniji....

Što prije priznamo da imamo problem prije ćemo ga riješiti !

živili

L.e.g

#277 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by L.e.g » 05/08/2009 11:06

Mickey Rourke i Gillian Anderson dolaze u Sarajevo......uvijek je agentica Scully pratila aliene :D

ladyblue18
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#278 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by ladyblue18 » 05/08/2009 11:16

L.e.g wrote:Mickey Rourke i Gillian Anderson dolaze u Sarajevo......uvijek je agentica Scully pratila aliene :D
:lol: :lol: :lol: legendo

[email protected]

#279 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by [email protected] » 08/08/2009 15:35

ev sad citam na naslovnici o ovim ljudima sto svake godine prvi kupe karte :D
ja sam od malena imala utisak da je moje Sarajevo grad u kom zive ljudi kojima je bash svejedno hoce li pored njih proci Barack Obama ili nece...
u kom Richard Gere ne bi morao bjezati od obozavatelja jer mi jednostavno po prirodi nismo takav narod...
ne kazu dzabe veliki ex Yu glumci i pjevaci da ako uspijes u Sarajevu uspjet ces svugdje...
kad ono..neki ljudi cekaju u redu za neke karte za istina vec brendirani sff...ok ali mi nije zasto...
ja svake godine ako ne dobijem dzabe karte :-D :D onda taj dan kad se prikazuje film odem i kupim kartu i ne cekam u redu ni sat ni 15 ni 10 minuta :?

rado_vidjen

#280 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by rado_vidjen » 08/08/2009 16:25

Ocekujem da se poslije SFF-a, agentica Scully zaputi prema Visokom i rijesi misteriju piramidalnih pojava.

chengaba

#281 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by chengaba » 08/08/2009 17:07

Dajem ruku u vatru da ce doci Justin Timberlake za ovaj SFF. Jos jedna prilika da se sjate curice za crveni tepih :-?

Admir_1984
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

#282 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by Admir_1984 » 11/08/2009 00:13

Mozel meni neko "jaranski" dati dvije pozivnice/akreditacije za koncert Darka Rundeka. Da ja kao obicni gradjanin odem na neko desavanje vezano sa sff (nemam nigdje stele, ne znam ko dijeli pozivnice ni kako ih nabaviti)

Hvala

johnnykola
Has thanked: 53 times
Been thanked: 77 times

#283 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by johnnykola » 11/08/2009 08:26

rjesenje je vrlo jednostavno - kupi kartu ako darkeca gotivis.

Admir_1984
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

#284 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by Admir_1984 » 11/08/2009 11:24

Skupo mi je 20KM (40KM), a vidim da se djaba dijele te pozivnice pa reko da probam ovde srecu potraziti :-D , kad vec ne znam uzivo kako to sve ide (kome trebam kleknuti da mi da pozivnicu :D )

hitman05

#285 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by hitman05 » 12/08/2009 12:59

Jedno pitanje u vezi Heineken Music Stage, je li karta 20KM za sve koncerte (cijeli taj program od 12-20.08) ili je 20KM po svakom koncertu?

[email protected]

#286 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by [email protected] » 12/08/2009 13:08

dobro ti pitanje :D
20 KM po svakom koncertu..nije SFF meramet :-D :D ;-)

ladyblue18
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#287 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by ladyblue18 » 12/08/2009 13:18

Admir_1984 wrote:Skupo mi je 20KM (40KM), a vidim da se djaba dijele te pozivnice pa reko da probam ovde srecu potraziti :-D , kad vec ne znam uzivo kako to sve ide (kome trebam kleknuti da mi da pozivnicu :D )
Dzabe ih ne mozes dobiti.
Politika je takva da se dnevno moze podijeliti samo 4,5 besplatnih ulaznica ovima koji rade, a i za to moras imati debelu stelu... pa eto ako imas nekoga da radi moli, mozda bude srece...

A skupo jest, ali ja planiram otici bar na Aleksandru, nadam se.

hitman05

#288 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by hitman05 » 12/08/2009 13:24

[email protected] wrote:dobro ti pitanje :D
20 KM po svakom koncertu..nije SFF meramet :-D :D ;-)
Nije, al ipak je previse, i tako umjesto da se ode na par koncerata, bice dobro i ako se ode na jedan :( 10KM bi bilo prihvatljivije :)

measles

#289 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by measles » 12/08/2009 14:46

Ako je neko zainteresovan za koncert Colonie i Ljiljane Buttler i Sarr e Roma, nek se javi na pp.

atom62

#290 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by atom62 » 12/08/2009 14:55

emina ce nositi haljinu iz kolekcije amire z. k. a mama iz kolekcije haada. babo joj ce biti u kolekciji borac travnik. prof. dr. miro p. kao i njegiova supruga kao i sva ostala familija su bili u rimu da bi nabavili garderobu za premijeru. ja odoh sada u bistro velez da popijem jednu lozu! il se to ne smije kazati?

Suvad Turkovic

#291 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by Suvad Turkovic » 13/08/2009 00:07

ma neka SFF...sta bi ste svi radili ovih dana...?

lolo_lolo

#292 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by lolo_lolo » 13/08/2009 00:32

slab ovaj vatromet

johnnykola

#293 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by johnnykola » 13/08/2009 07:05

[quote="Suvad Turkovic"/quote]

i sto ti je trebala planska prijava na forum i ovakav komentar. homofobni. zalosno...

1.) sinoc s ljudima koji su u sarajevo dosli zbog festivala (talent kampus)
odem u onaj bar na krovu doma mladih.
dvojica momcica sto gore za sankom toce pice skontali semu.
razgodili jednu flasu votke na tri. toce jedan prst, realno,
i jos ga maskiraju sa po dvije snitice limuna
i kocke leda. jebo mene, votku ne pijem ionako,
ali fakat blam. pitaju me likovi sta je ovo.
i kako sad covek da sumira svu genezu odrona
u dvije minute i objasni semu djeckica?

2.) na izlaznim vratima rekoh druoj dvojici momcica: ja cu sad izletiti
pa me zapamtite. vracam se za 10 minuta.
odgovor dualni (vjerojatno jedina naucena recenica):
ne moze, imas li akreditaciju ili pozivnicu!?
ali ja sam vec unutra, ne kontaaaaam!

:P
Last edited by johnnykola on 13/08/2009 08:39, edited 1 time in total.

daleko

#294 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by daleko » 13/08/2009 07:48

Otvorila sam ovu temu u nadi da cu procitati nesto o konkurenciji filmova, komentare o dolazecim filmovima, glumcima, I onim koji su ih napravili. Onda sam uvidjela da je postavljena samo iz razloga, da se vuce neka nerelevatna tema koju mnogi docekase rasirenih ruku.
Srecom pronasla sam jedan drugi post, takode postavljen na ovu temu, gdje je covjek zamolio da se ne pise o nicemu drugom nego o filmovima I zamolio ljude da se na to I fokusiraju. Hvala mu na tome, kao da je moje misli citao. I tema na tom postu puni samo dvije stranice :(

Ja cu rado podijeliti moje glediste na SFF koje nema nikakave veze sa Eminom, mafijom ili vec trecim o cemu se ovdje prica.
Sjedim u Skandinaviji, pratim sta se desava u programu festivala I raspravljam filmove sa skandinavcima oko mene. Kada sam im podijelila moj interes za festival prvo pitanje je bilo: "Ko sjedi u ziriju"? Poslije pronalazenja gospode iz Kana I Berlina slozismo se zajedno da to nije bas ni tako mali festival kao njihov u Kopenhagenu ili Geteborgu. Dode I tu filmova ili gostiju ali se brzo slozismo da su dosta manji, sa manjim brojem filmova I da u ziriju ne sjede bas tako uticajna gospoda kao u Sarajevu.
Marketiski mislim da je stvoren brand u Bosni, koji Bosni donosi puno toga u svim segmentima a to sto njeni gradani nisu svejsni toga ne bi trebalo da bude razlog da ovi drugi ne znaju praviti festival ili su kcerke jednih ili drugih.(to se pokazuje iz godine u godinu).

Nego da vidimo od sve ove gospode, koja ovdje komentarise, da vidimo vase recenzije filmova koji ce se prikazivati, vasa misljenja o kvalitetu filma, slike, muzike, fotografije, pa da to podijelite sa nama da razmjenimo misljenja.
Koliko vas, ovako zeljni pisanja na ovu temu, pogledaju filmove na festivalu, koliko vas je napravilo listu onih koji se moraju vidjeti, da li uopste znate koliko tih filmova je prikazano na drugim velikim festivalima u svijetu?
Na koliko drugih festivala ste vi bili, koliko vi poznajete organizaciju drugih festivala, i koliko ste razlicitih probali da bi dali svoje uvazeno misljenje?
Poznajete li uopste ko su svi ti ljudi koji donose filmove da ih prikazu u Sarajevo, ili oni koji odluce da prihvate poziv Sarajeva I cak odluce doci I posjetiti grad?
A za organizaciju I samo ime festivala,ima nas puno koji se ponosimo dogadajem, kupujemo novine da bi citali o svim detaljima I na samom kraju a ono najvaznije: “Ne mozemo docekati program festivala kao ni pobjednika, jer to je nas interes kada je u pitanju Sarajevo Film Festival”.

walter071

#295 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by walter071 » 13/08/2009 08:36

Pozdrav cijenjenim forumašima.
Ja ću samo dodat da je istina ono što mi dedo reče nekad davno: 'Niko nema ćišće guzice i prljavijeg obraza nego što mi imamo.'
Ništa nam naše ne valja

upravnik

#296 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by upravnik » 13/08/2009 08:43

gdje ste filmoljupci?
sinoć više od pola metalca izašlo prije kraja filma...

k'o vele, vidjeli su nas da smo se pojavili na otvorenju, nećemo sad valjda još i film morati gledati :D

karanana
Has thanked: 46 times
Been thanked: 191 times

#297 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by karanana » 13/08/2009 08:46

hahahaha, a i dobar neki film bio. alea alea sekuritatea. klasa i kvalitet na otvaranju.

ma nema, cannes i hollywood su karanane za ovaj spektakl kvalitete.

delightful

#298 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by delightful » 13/08/2009 08:55

Suvad Turkovic, opomena pred ban.

Asana

#299 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by Asana » 13/08/2009 09:00

Uvijek sam se radovala SFF-u, jer je to jedina prilika da se pogledaju neki "nekomercijalni' i regionalni filmovi.
Ali, nekako mi se cini da je SFF sve manje "user friendly" ... informacija o samim filmovima pada, obrnuto proporcionalno broju ekskluzivnih gostiju i prikazanih filmovima.
Da, mogu na njihovoj stranici klikati film po film, jos bolje ako znam kojim slovom pocinje naziv... samo meni je bilo nekako lakse i draze kad je bilo moguce imati i sadrzaje i sve podatke o terminima na jenom "plakatu", koji se dao presavijati, sarati po tom papiru, zaokruzivati opise koji me zainteresiraju ... Citava knjizica je sad odstampana, prilog u dnevnim novimana... a tamo - samo nazivi filmova i termini po danima. Nista u toj publikaciji da te privuce filmu o kojem vec nisi nesto cuo ...

Neko vec rece, sff nije zadrzao svoj pocetni sarm i obojenost prirodom ovog grada. Da li ce opstati u "zanru" festivala medju koje je zakoracio, ne mogu procijeniti... ali sumnjam. Znam da meni smijesno izgleda onih 15 metara crvenog tepiha pred Pozoristem, reflektori.... I zao mi je sto "onog" SFF-a vise nema.

johnnykola

#300 Re: ...i opet sarajevo film festival

Post by johnnykola » 13/08/2009 09:52

Asana wrote: samo meni je bilo nekako lakse i draze kad je bilo moguce imati i sadrzaje i sve podatke o terminima na jenom "plakatu", koji se dao presavijati, sarati po tom papiru, zaokruzivati opise koji me zainteresiraju ... Citava knjizica je sad odstampana, prilog u dnevnim novimana... a tamo - samo nazivi filmova i termini po danima. Nista u toj publikaciji da te privuce filmu o kojem vec nisi nesto cuo ...
pa gloria je u suradnji sa festivalom napravila cijeli casopis u kojem negdje u pola imas na tri lista
onaj "stari" program, a mimo imas informaciju o bas svakom filmu, podijeljene po
programima u casopisu. koliko god to prije bilo sarmantno, slabo kakav info o filmu bi iz festivala
dali u onih 2-3 recenice (nekad malo vise:). zato imas gugl i jubito pa opleti i onda su sanse da se zeznes minimalne.
nadalje:

:D :D :D

+

jedino sto je konstantno je promjena. u odnosu na jedan plakatic, priznat ces, cijeli casopis koji se bavi filmovima je ocit napredak.
a, realno, koliko ih ima vise nema mjesta za info o njima na drugoj strani sarmantnog :-D plakata. ono, bez daljnjeg, on bi se svejedno mogo
stancati, ali bi ga tad k'o jufku razvijala. :-D

Post Reply