Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Krigla_Sa
Posts: 667
Joined: 15/02/2006 11:48
Location: kuca poso poso kuca

#776 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by Krigla_Sa »

@ne)forumas

Da to znam, mislio sam da respo misli da je po zakonu i propisima srednja najbrza, ako sam pogresno shvatio unaprijed mu se izvinjavam ;)
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#777 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by respo »

Krigla_Sa wrote:nigdje nisam rekao da ima znak 40, maximalna dozvoljena u gradu je 60, ja sam vozio 40 i ne vidim gdje je tu problem da mi covjek psuje mater, uostalom meni ne treba znak da mi bude glavna vodilja koliko smijem ici, treba mi da znam koliko ne smijem ici, znaci preko 60 ne smijem, a moja licna procjena je dali cu iskoristiti i tih 60.
oko pijace je uvijek guzva,guzva je i do slasticarne i citavom gradacackom do novog mosta, djece koliko hoces, i ne pada mi na pamet da tuda vozim 60 u 1 popodne, treba da mi neko dijete izleti pa da proklinjem citav zivot.
ja da se pitam postavio bi citavom gradacackom lezece policajce, 1000 puta sam vidio kako neki divljak pored skole vozi 80-100 jer zuri da uhvati zeleno na semaforu, cak je prije par godina auto udarilo dijete kod igralista :(

sto se tice nelixove situacije, ja ti govorim da nema zakona koji ga u njegovom slucaju moze kazniti, on vozi po propisima, to tebi ili nekome moze biti bezobrazno s njegove strane, ali meni licno nikad nece blokirati traku ako vozi 60, jer nikad po gradu i ne idem preko te brzine, ako gdje zurim krenem ranije iz kuce, ali ne vozim preko dozvoljene 60.
pa nisam ni rekao da si krivo bilo sta napravio samo kazem da je do male zgrade 60 nista vise
ti si samo pogrijesio sto ga nisi opalio da ne bi nekom drugom tako uradio :D

sto se tice neelixove situacije
zamisli dvojica idu glavnom uporedo 40 sto po zakonu smiju i dodje treci pacijent u trecu i namjerno vozi 40 da ovi iza ne mogu proci cak i ako ovi iza bi vozili 50

nije li to bezobrazno?
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#778 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by respo »

Krigla_Sa wrote:
respo wrote:
zonbirile wrote:diskusija je kao i uvijek otišla u efej.Normalno da lijeva traka postoji za preticanje i bržu vožnju do dozvoljenog limita,ali je vozač obavezan osloboditi tu traku,ako ne dosiže limit.Uostalom vani vam je to razlog za kaznu,pogotovo na brzoj cesti,a na autobanu te oderu kao jarca.Da se razumijemo i tamo ograničenje od 130km/h na autobanu ne znači da u lijevoj pucaš,ali ne možeš voziti stojom i praviti kolonu iza sebe,isto je i u gradu sa više traka.
alo ba jesi li ti normalan nije autoput da je lijeva najbrza

srednja je najbrza u gradu
jbt sve vozaci a niko pojma nema
po cemu je srednja najbrza?
ja kad sam polagao prije 10 godina nigdje nisam u testovima vidio da u gradu postoji najbrza traka, ako ima neka izmjena u propisima haj mi molim te citiraj da znam.
neke stvari ne pisu u zakonu one su tu iz ciste logike i nepisano pravilo u saobracaju kao sto ima mnogo nepisanih pravila kao npr blicanje onima iz suprotne trake da nailaze na policiju itd.
User avatar
Krigla_Sa
Posts: 667
Joined: 15/02/2006 11:48
Location: kuca poso poso kuca

#779 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by Krigla_Sa »

Ako bi sva trojica vozili 40, tj minimalnom dozvoljenom, onda bi to bilo bezobrazno :), a ako bi sva trojica vozili 60 onda meni licno nebi, jer mi fakat u gradu ne treba brzina preko 60 ;)

A sto se tice ovog, ma joj, zao mi je sto sam i ovako odreagovao, najvise bih volio kad bi znao iscoolirati te situacije :(
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#780 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by respo »

slozit ces se da rijetko ko drzi brzinu tacno 60 u gradu kad za to ima mogucnosti
sve se otprilike krece oko 70-80 naravno kad nema guzve sto i nije nesto strasno i onda nek se nadju dvojica paralelno koji voze sporije od svih ostalih prave zagusenje
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#781 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by alibaba_i_30_godina »

Jel' usvojen onaj prijedlog da se smanji max. dozvoljena brzina sa 60 na 50 km/h?!
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#782 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by respo »

atko wrote:Vise i tog filozofiranja oko glavne gradske saobracajnice ... prvo to je gradska saobracajnica, drugo prepuna je semafora i skretanja lijevo i desno ... i onda neko pocne to porediti sa auto putem :-) :-) :-)

Za mene je logicno da se drzim srednje trake onda po potrebi idem lijevo ili desno kad se piblizim skretanju i poslije toga u izlivnu ... naravno prestrojim se na vrijeme necu ko indijanci ovi presjcati po tri trake u 15 metara :-)

Saobracjanica je takva da fizicki tako najjednostavnije funkcionise i onda je to i najlogicnije ... kako pise u zakonu to nisu sigurni vjerovatno ni oni koji ga prave :-) ... za mene su sve trake podjednako brze u lijevu idem za lijevo u desnu za desno u srednju za (srednje :D) pravo :wink:

Ali npr, primjeticete da 99% auto skola kandidate konstantno tjeraju u krajnju desnu i onda on jadnik sitraumiran jedva se ukljuci pa mora desno pa za malo opet prestrojavaj se tri trake ako ce skretati lijevo ... u kojoj su oni skoli ucili da tako treba neznam al nije logicno :-)
ocito da ni instruktori nemaju logike
valjda vodeci se onom kandidati su spori a desna ne najsporija kao na autoputu
meni su i lijeva i desna jednako spore dok je npr srednja za nijasnu brza bas zbog razloga sto sa nje nema skretanja ili ukljucivanja u izlivnu traku
a znamo da nekad auta koja skrecu negdje ne mogu svi stati u izlivnu traku pa onda ili guzica ili citavo auto ostane u lijevoj ili desnoj traci zavisno gdje skrecu inace vise su to lijeve trake
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#783 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by respo »

NeyDan wrote:Jel' usvojen onaj prijedlog da se smanji max. dozvoljena brzina sa 60 na 50 km/h?!
mislim da nije jer bi vjerovatno to bila glavna prica u gradu
al opet nisam siguran
photo
Posts: 839
Joined: 19/09/2003 00:00

#784 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by photo »

respo wrote:
photo wrote:
Ne postoji najbrza traka vec oganicenje brzine u gradu koje iznosi, trenutno, od minimalno 40 do maksimalno 60 km/h bez obzira u kojoj si traci.

to sto neko misli da u lijevoj treba voziti 60, u srednjoj 50 a u desnoj 40, to je njegov problem. ogranicenje je za bilo koju traku.
postoji itekako
i uopste nije lijeva traka najbrza u gradu kao na autoputu nego srednja

eto malo nauci
ogranicenje postoji ali ne ide se svakom trakom 60 radi skretanja desno lijevo

ajde malo na casove logike pa ces skontati sam
jbt niko ne ukljucuje logiku nego samo ono kako su culi ili procitali
Upravo tako, ja sam procitao zakon, a ti logicno zakljucavaj pa ga krsi. i placaj kazne. a za iskljucivanje postoje iskljucne trake cije ime samo kaze za sta sluzi. eto ti i malo logike.
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#785 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by vozač »

najbolje se držati krajnje trake iz razloga što ti u srednjoj budala može doći sa obje strane vozila, a u krajnjoj ili sa lijeve ili sa desne, dakle dvostruko manja mogućnost da te neko ugrozi...logično, zar ne 8)
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#786 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by respo »

photo wrote:
respo wrote:
photo wrote:
Ne postoji najbrza traka vec oganicenje brzine u gradu koje iznosi, trenutno, od minimalno 40 do maksimalno 60 km/h bez obzira u kojoj si traci.

to sto neko misli da u lijevoj treba voziti 60, u srednjoj 50 a u desnoj 40, to je njegov problem. ogranicenje je za bilo koju traku.
postoji itekako
i uopste nije lijeva traka najbrza u gradu kao na autoputu nego srednja

eto malo nauci
ogranicenje postoji ali ne ide se svakom trakom 60 radi skretanja desno lijevo

ajde malo na casove logike pa ces skontati sam
jbt niko ne ukljucuje logiku nego samo ono kako su culi ili procitali
Upravo tako, ja sam procitao zakon, a ti logicno zakljucavaj pa ga krsi. i placaj kazne. a za iskljucivanje postoje iskljucne trake cije ime samo kaze za sta sluzi. eto ti i malo logike.
jesi procitao zakon? jesi
ajd ga sad primjeni u praksi
hoces malo sutra

ili si svjez vozac ili ti je sve do skoro vozacka kupila prasinu

jeli se ti ikad vozis sarajevskom glavnom ulicom posebno po danu kad ima vise auta da ne govorim o spicama ujutro prije 8 i u 4 poslijepodne

ili si corav pa nisi nikad vidio da auta koji skrecu lijevo ili desno ima toliko da popune citavu izlivnu i da onda stoje i u krajnjim trakama poseban slucaj kod higijenskog na marijin dvoru na malti to su ona najudarnija mjesta

sta mislis sto su produzili izlivnu traku za lijevo na pofalicima i opet se desi da je puna

e moj photo vise prakse manje teorije nece ti skoditi
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#787 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by respo »

vozač wrote:najbolje se držati krajnje trake iz razloga što ti u srednjoj budala može doći sa obje strane vozila, a u krajnjoj ili sa lijeve ili sa desne, dakle dvostruko manja mogućnost da te neko ugrozi...logično, zar ne 8)
uzmes taxi ili kupis helikopter
sa taxijem moze te ugroziti ali u krajnjem slucaju ne ostecuje tvoju imovinu sa helikopterom te ne moze ugroziti

jbm ti logiku kad je se svako uhvati i ko treba i ko ne treba i ko neke stvari pocne shvatati bukvalno
da se svijet vodi tom logikom koju si rekao niko ne bi imao auto i jos bi bili u najblazem slucaju u dobu prije industrijalizacije svijeta
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#788 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by atko »

vozač wrote:najbolje se držati krajnje trake iz razloga što ti u srednjoj budala može doći sa obje strane vozila, a u krajnjoj ili sa lijeve ili sa desne, dakle dvostruko manja mogućnost da te neko ugrozi...logično, zar ne 8)
Pa nismo na ratistu jebo ga ti :lol:

Ako si desno moze ti pjesak zakoracit ili neki sa trotoara koji silazi a ljevlje mozes trjvan na te jurisat :D
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#789 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by vozač »

atko wrote:
vozač wrote:najbolje se držati krajnje trake iz razloga što ti u srednjoj budala može doći sa obje strane vozila, a u krajnjoj ili sa lijeve ili sa desne, dakle dvostruko manja mogućnost da te neko ugrozi...logično, zar ne 8)
Pa nismo na ratistu jebo ga ti :lol:

Ako si desno moze ti pjesak zakoracit ili neki sa trotoara koji silazi a ljevlje mozes trjvan na te jurisat :D
tema je divljaci za volanom, normalno da moraš strepiti od svega i svačega na cesti, ovo je moja preporuka kad se radi o divljacima na četiri točka... pješaci su nešto drugo,
a to da nismo na ratištu... možda ti tako misliš, ali koliko je naoružanja u gradu, mislim da u autu nismo ni daleko od... prve crte bojišnice, što bi rekli susjedi :bih:
User avatar
black
Posts: 17174
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#790 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by black »

Usvojen Prijedlog zakona
U naseljenim mjestima ograničenje brzine 50 km/h
http://www.sarajevo-x.com/bih/drustvo/clanak/100409077
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#791 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by respo »

po preporuci svjetske zdravstvene organizacije :-)
User avatar
sirocco
Posts: 661
Joined: 03/06/2009 21:00
Location: tu i tamo

#792 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by sirocco »

koji je ovo idiot usvojio :x bolje da su ove pare koje ce dati za nove znakove potrosili da poprave ceste :x :x
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#793 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by alibaba_i_30_godina »

sirocco wrote:koji je ovo idiot usvojio :x bolje da su ove pare koje ce dati za nove znakove potrosili da poprave ceste :x :x
A sta je problem u ovome? To sto neces moci jurcati gradom sa 100 na sat?! :roll:
Svakako ima tolerancija od 20 km/h.
photo
Posts: 839
Joined: 19/09/2003 00:00

#794 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by photo »

jesi procitao zakon? jesi
ajd ga sad primjeni u praksi
hoces malo sutra

ili si svjez vozac ili ti je sve do skoro vozacka kupila prasinu

jeli se ti ikad vozis sarajevskom glavnom ulicom posebno po danu kad ima vise auta da ne govorim o spicama ujutro prije 8 i u 4 poslijepodne

ili si corav pa nisi nikad vidio da auta koji skrecu lijevo ili desno ima toliko da popune citavu izlivnu i da onda stoje i u krajnjim trakama poseban slucaj kod higijenskog na marijin dvoru na malti to su ona najudarnija mjesta

sta mislis sto su produzili izlivnu traku za lijevo na pofalicima i opet se desi da je puna

e moj photo vise prakse manje teorije nece ti skoditi[/quote][/quote][/quote]

Malo je smijesno govriti nekome ko ne izlazi iz kola da ima vise prakse nego teorije. a da ne govorim o tome da se malo spustis na zemlju jer, jarane, petak je, ne traba da se sekiras, ide vikend pa se opusti malo.

kao sto sam rekao, to sto ti mislis je jedna stvar a sta je napisano u zakonu je druga stvar. hoces li se pridrzavati zakona ili ne, do tebe je. ja se pridrzavam. placao sam kazne ali zbog nedozvoljenog parkiranja, ne zbog nacina voznje. a vozim vise od decenije. nisam nikada imao sudar, osim sto me je jednom neka djevojka udarila s ledja na semaforu. i ne vozim kao deda jer volim i da nagazim gas pa mi je najbrza voznja 220.

bitno je da ti tumacis stvari koje su napisane u zakonu onako kako ti zelis, a ne kako bi trebalo da budu. zbog takvih ljudi i imamo stalen probleme u saobracaju jer svi misle da se nesto treba mijenjati, nesto je glupo, nesto bezveze u zakonu, nesto je staro i svi rade ono sto misle da bi trebalo a ne ono sto mogu da rade. zato i imamo divljake za volanom u gradu i toliko broj nesreca.

da ti, i slicni tebi, tumace zakon kako bi trebalo, svima bi nam bilo lakse u saobracaju i u zivotu.

petak je jarane, kraj sedmice, smiri se.
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#795 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by BSn »

Krigla_Sa wrote:
respo wrote:
zonbirile wrote:diskusija je kao i uvijek otišla u efej.Normalno da lijeva traka postoji za preticanje i bržu vožnju do dozvoljenog limita,ali je vozač obavezan osloboditi tu traku,ako ne dosiže limit.Uostalom vani vam je to razlog za kaznu,pogotovo na brzoj cesti,a na autobanu te oderu kao jarca.Da se razumijemo i tamo ograničenje od 130km/h na autobanu ne znači da u lijevoj pucaš,ali ne možeš voziti stojom i praviti kolonu iza sebe,isto je i u gradu sa više traka.
alo ba jesi li ti normalan nije autoput da je lijeva najbrza

srednja je najbrza u gradu
jbt sve vozaci a niko pojma nema
po cemu je srednja najbrza?
ja kad sam polagao prije 10 godina nigdje nisam u testovima vidio da u gradu postoji najbrza traka, ako ima neka izmjena u propisima haj mi molim te citiraj da znam.

Pusti, vidis da lik ima svoje teorije koje nemaju veze ni sa zakonom, ni sa praksom.
Srednja, po logici stvari, jeste najbrza, jer svi koji se odlijevaju lijevo i desno koriste te trake. To je, npr., izrazeno na Malti i sl. No, nigdje ne pise da je ta traka rezervisana za brzu voznju. Cak stavise, nema te trake u gradu koja je definisana kao brza, ili spora, ili traka za peticanje. Ako covjek vozi 60, bez obzira na traku, on ne usporava saobracaj, jer vozi maksimalnom dozvoljenom brzinom. Cak i ako su trojica u liniji i voze 60 km/h tako da djikan koji zeli proletiti nema kuda, opet oni ne blokiraju saobracaj, jer voze maksimalnom brzinom i nema tog auta bez rotacije kojem oni mogu smetati.
Niko nije policajac, pa da moze i treba utjecati na voznju neizivljenih likova, ali ni njihova voznja ne moze utjecati na nekoga ko vozi 60 km/h u bilo kojoj traci.
User avatar
sirocco
Posts: 661
Joined: 03/06/2009 21:00
Location: tu i tamo

#796 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by sirocco »

NeyDan wrote:
sirocco wrote:koji je ovo idiot usvojio :x bolje da su ove pare koje ce dati za nove znakove potrosili da poprave ceste :x :x
A sta je problem u ovome? To sto neces moci jurcati gradom sa 100 na sat?! :roll:
Svakako ima tolerancija od 20 km/h.

uopste nije problem u jurcanju , kad mi je do jurcanja odem krug po auto putu i ja miran , nego gledano s finansijske strane ovo je cista budalastina :D

p.s. ko hode da pici stoju po gradu njemu je svejedno jel ogranicenje 50 ili 60
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#797 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by BSn »

sirocco wrote:
NeyDan wrote:
sirocco wrote:koji je ovo idiot usvojio :x bolje da su ove pare koje ce dati za nove znakove potrosili da poprave ceste :x :x
A sta je problem u ovome? To sto neces moci jurcati gradom sa 100 na sat?! :roll:
Svakako ima tolerancija od 20 km/h.

uopste nije problem u jurcanju , kad mi je do jurcanja odem krug po auto putu i ja miran , nego gledano s finansijske strane ovo je cista budalastina :D

p.s. ko hode da pici stoju po gradu njemu je svejedno jel ogranicenje 50 ili 60
Sad ce nas duplo udarit po dzepu. Prvo za nove znakove i uskladjivanje raskrsnica, a onda i po tome sto ta brzina nije ekonomicna, a limit od +20 ne dopusta ekonomicnu brzinu.

Skroz druga strana medalje je sto ce se ovaj zakon poceti sporvoditi, a semafori, odnosno zeleni val, nece biti uskladjeni, pa ce da nastanu guzve k'o da smo New York (a i sada je daleko od idealnog).


Sta zna Bosanac sta usvaja - rekla Evropa da tako treba, a tu nema mjesta za nacionalna prepucavanja, pa k'o vele da i oni nesto usvoje.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#798 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by respo »

photo wrote:
Malo je smijesno govriti nekome ko ne izlazi iz kola da ima vise prakse nego teorije. a da ne govorim o tome da se malo spustis na zemlju jer, jarane, petak je, ne traba da se sekiras, ide vikend pa se opusti malo.

kao sto sam rekao, to sto ti mislis je jedna stvar a sta je napisano u zakonu je druga stvar. hoces li se pridrzavati zakona ili ne, do tebe je. ja se pridrzavam. placao sam kazne ali zbog nedozvoljenog parkiranja, ne zbog nacina voznje. a vozim vise od decenije. nisam nikada imao sudar, osim sto me je jednom neka djevojka udarila s ledja na semaforu. i ne vozim kao deda jer volim i da nagazim gas pa mi je najbrza voznja 220.

bitno je da ti tumacis stvari koje su napisane u zakonu onako kako ti zelis, a ne kako bi trebalo da budu. zbog takvih ljudi i imamo stalen probleme u saobracaju jer svi misle da se nesto treba mijenjati, nesto je glupo, nesto bezveze u zakonu, nesto je staro i svi rade ono sto misle da bi trebalo a ne ono sto mogu da rade. zato i imamo divljake za volanom u gradu i toliko broj nesreca.

da ti, i slicni tebi, tumace zakon kako bi trebalo, svima bi nam bilo lakse u saobracaju i u zivotu.

petak je jarane, kraj sedmice, smiri se.
ako ne izlazis iz auta onda si corav
ako vozis kao sto kazes onda si bukvalac
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#799 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by respo »

BSn wrote:

Pusti, vidis da lik ima svoje teorije koje nemaju veze ni sa zakonom, ni sa praksom.
Srednja, po logici stvari, jeste najbrza, jer svi koji se odlijevaju lijevo i desno koriste te trake. To je, npr., izrazeno na Malti i sl. No, nigdje ne pise da je ta traka rezervisana za brzu voznju. Cak stavise, nema te trake u gradu koja je definisana kao brza, ili spora, ili traka za peticanje. Ako covjek vozi 60, bez obzira na traku, on ne usporava saobracaj, jer vozi maksimalnom dozvoljenom brzinom. Cak i ako su trojica u liniji i voze 60 km/h tako da djikan koji zeli proletiti nema kuda, opet oni ne blokiraju saobracaj, jer voze maksimalnom brzinom i nema tog auta bez rotacije kojem oni mogu smetati.
Niko nije policajac, pa da moze i treba utjecati na voznju neizivljenih likova, ali ni njihova voznja ne moze utjecati na nekoga ko vozi 60 km/h u bilo kojoj traci.
ti u ovom postu sam sebe demantujes
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#800 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by BSn »

respo wrote:
BSn wrote:

Pusti, vidis da lik ima svoje teorije koje nemaju veze ni sa zakonom, ni sa praksom.
Srednja, po logici stvari, jeste najbrza, jer svi koji se odlijevaju lijevo i desno koriste te trake. To je, npr., izrazeno na Malti i sl. No, nigdje ne pise da je ta traka rezervisana za brzu voznju. Cak stavise, nema te trake u gradu koja je definisana kao brza, ili spora, ili traka za peticanje. Ako covjek vozi 60, bez obzira na traku, on ne usporava saobracaj, jer vozi maksimalnom dozvoljenom brzinom. Cak i ako su trojica u liniji i voze 60 km/h tako da djikan koji zeli proletiti nema kuda, opet oni ne blokiraju saobracaj, jer voze maksimalnom brzinom i nema tog auta bez rotacije kojem oni mogu smetati.
Niko nije policajac, pa da moze i treba utjecati na voznju neizivljenih likova, ali ni njihova voznja ne moze utjecati na nekoga ko vozi 60 km/h u bilo kojoj traci.
ti u ovom postu sam sebe demantujes

Procitaj jos jednom, nisi nista skont'o.

Najbrza u smislu najneopterecenija, a ne u smislu trake u kojoj je predvidjena veca brzina nego u ostalim. :wink:
Locked