Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Locked
SAAdnan

#126 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by SAAdnan » 14/07/2009 23:04

oktobar07 wrote:iako se slazem sa svima vama, samo bih da dodam da nije samo u sarajevu tako.
evo ja zivim u kanadi u torontu, i ovdje ima istih vozaca koji voze brzo, prolaze kroz crveno, skripe gumama, slusaju glasnu muziku, itd.
citajuci komentare, uocavam da je velika razlika izmedju ova dva grada ta sto policija ovdje radi dosta dobar posao.
prvo sto ima veliki broj policajaca po gradu, gotovo je zagarantovano da ce te uloviti ako napravis neki belaj.
druga stvar, kazne su jako skupe.
primjera radi, prolazak kroz crveno je $120 + 3 boda
voznja 40km/h preko ogranicenja je $300 + 4 boda.
parkiranje na nedozvoljenom mjestu je od $30-$60, ili pauk.
Kod nas veceras na relaciji Otoka-Bascarsija nijedna patrola, ali bas nijedna. mascerano...mascerano :run: :-D

photo

#127 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by photo » 14/07/2009 23:09

ovim divljacima treba pokloniti zensku lutku na napuhavanje. onda ce se smiriti.

ne ide mi u glavu sta mora biti nekome u glavi da svoju zelju istresa u gradu????

jebo te, imas auto put, idi tamo da vozi 200 ako mozes, ali sta je fazon voziti divljacki po gradu i kurciti se? da ti svi u gradu jebu mater? da rizikujes da ti neko isara ili izgrebe auto? da ti neko baci eksere ispod guma? baci nesto na sajbu??? i jos se bunis ako ti neko pokusa ljudski objasniti da grad nije za takvo kurcenje. ne kontam kakvo je to zadovoljstvo voziti 150 km/h ili stati na sred ulice i gledati ljude koji te komentarisu: ja supka... ja papka.... ja idiota... i slicne.

stvarno moras biti poseban mentalni sklop da slusas ljude kako te pljuju i jebu ti sve po spisku. i`da ti to bude zadovoljstvo

ljudska glupost je neogranicena....

sto se mene tice, neka ginu u svojim autima, samo da niko drugi ne strada pored njih. jebe mi se za njih, iskreno.

HAVANA

#128 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by HAVANA » 14/07/2009 23:11

Stvarno kretenskih izjava se načitah. :-)
Poznajem dosta ljudi koji vole automobile,u toj sam branši,i sam u dva auta imam 7700cc i 520 pk ali nikad ništa ni slično nisam uradio što rade ovi kreteni a niko ni od ovih koje poznajem.Jednu kaznu sam u životu platio zbog brzine.
Da li je ikad iko naprimjer vidio HOTU da divlja po gradu sa autom???
Uvijek postoji mogučnost da dijete izleti iznenada ili nešto drugo kao npr. neki dan onaj dedo na stupu :(
Mladi ste vi još.Svi smo mi prošli faze ludosti ali za neke bude kasno.
Kad se nešto loše dogodi biće kasno.
Hajd vi nabrijani vozači iz sarajeva nabrojte koliko je momaka nastradalo u zadnje dvije godine,što na motoru što sa automobilom?

Dolazi li vam iz guzice u glavu da ste vi možda slijedeći ili nečije dijete,majka,otac...
Nemojte mi samo reći ,meni se to ne može desiti.

Pera Trta
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#129 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by Pera Trta » 14/07/2009 23:13

photo wrote:ovim divljacima treba pokloniti zensku lutku na napuhavanje. onda ce se smiriti.

ne ide mi u glavu sta mora biti nekome u glavi da svoju zelju istresa u gradu????

jebo te, imas auto put, idi tamo da vozi 200 ako mozes, ali sta je fazon voziti divljacki po gradu i kurciti se? da ti svi u gradu jebu mater? da rizikujes da ti neko isara ili izgrebe auto? da ti neko baci eksere ispod guma? baci nesto na sajbu??? i jos se bunis ako ti neko pokusa ljudski objasniti da grad nije za takvo kurcenje. ne kontam kakvo je to zadovoljstvo voziti 150 km/h ili stati na sred ulice i gledati ljude koji te komentarisu: ja supka... ja papka.... ja idiota... i slicne.

stvarno moras biti poseban mentalni sklop da slusas ljude kako te pljuju i jebu ti sve po spisku. i`da ti to bude zadovoljstvo

ljudska glupost je neogranicena....

sto se mene tice, neka ginu u svojim autima, samo da niko drugi ne strada pored njih. jebe mi se za njih, iskreno.
Ali onim sponzorušicama od 16 godina to imponuje...

ObiVan

#130 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by ObiVan » 14/07/2009 23:18

VR6 wrote:Bas se pitam ko ce me prvi uslikati :lol: Samo cete me morati naci parkiranog, jer ste prespori da me pratite i slikate :mrgreen:

Ja rekoh davno, izgraditi stazu, ne mora biti ni staza, dovoljan je zabaceni pravac u blizini grada, gdje bi raja mogla ici i trkati se. To bi uveliko smanjilo broj trkaca po gradu. Ja se druzim sa dosta takvih i mene bi vjerovatno ovdje optuzili za prebrzog vozaca, sto nakratko vozim 150-ak km/h u gradu. To nije voznja citavim gradom tako brzo, nego semafor, start, prva, druga, treca i kocis. Meni to predstavlja veliko zadovoljstvo, samo osjetiti onaj potisak koji brz auto stvara. Kakav autoput? Tu nema nikakve zanimljivosti, sve je do masine, gledas onu cifru na brzinomjeru i to je to. No fun!

Svi o kaznama pisete, a pola vas nema pojma koliko je skupo odrzavanje jednog auta koji se stalno "gazi". Te ode lamela, te se slomi mjenjac, pa diskovi se mjenjaju skoro svake dvije godine, o plocicama i gumama da i ne govorim. Nebitno koji je auto upitanju, noviji il stariji, na svim odlaze skoro iste stvari. Ne znam kakve djevojke stalno spominjete, to sto je vama nekim uzitak gasat pred curom, nekima uopste nije. Pravi motoristi koji voze radi sebe imaju kacige, neki i full odjela. A vidjet cete da takvih ima dosta u gradu. Ti sa kacigama se i rjedje razbijaju, jer i znaju nesto o voznji i motorima...

Ima ona scena u nadrealistima Zenit sjedi preko puta Perhana, Perhan se protivi nosenju oruzja i onda Zenit kaze vidite dragi gledaoci, ovo pored mene je jedna obicna budala. Opet mi to nekako premalo za citiranog "fun-atica." Kako je to biti nakratko "malo" glup. Ono samo malo. E ne bi mene ni sekunde nerviralo da si ti decko sebi glup, da ti po svojoj kuci malo 150 km/h, da ti sebe ako hoces maljem u glavu, malo jer je to fun, ali to sto ugrozavas prvo svojim razmisljanjem , pa onda djelovanjem svakog na cesti. To tvoje malo je tebi malo, a nekome , a cak i tebi moze biti previse. To tvoje malo "fun" je malo relativno i to sto mislis da drzis sve pod kontrolom, da znas kad mozes, kad trebas, kad ne trebas pokazuje u zrelosti tvog uma i razuma. A to da je to izmedju semafora i da je to kada nema nikoga...Ma nema se tu sta pricati.
Ali to govori sve o mentalitetu ljudi sa kojima na srecu ili nesrecu dijelimo geografske sirine i duzine. Ima krkana i izvan Sarajeva, cak i u Londonu, Stokholmu, Novom Zelandu, ali nigdje u ovolikoj koncentraciji, niti se velicaju. Ako ti se voza malo po gradu zvijer auto uz nenormalnu brzinu, decko uzmi Need for Speed, pusti sebi Fast and Furious i DIvlje Jagode i Motore...Nemoj da nama obicnim smrtnicima pokazujes kako ti dobro mijenjas brzine, kako tebe baci u sjedistu i kako te pali brzina, ima drugih nacina da se rijesis napaljenosti, slicno zvuci kao trkanje...Nije meni tebe zao ni sekunde, ali mi zao svakog koga ugrozavas. Zao mi je da kada stojim na semaforu i neko tvog kalibra profura i meni nesto dokazuje,a dovoljna je milisekunda da izgubis kontrolu i ubijes mene ili bilo koga, ko sasvim normalno ceka da predje ulicu. Ko si ti da ugrozavas ljude? Ko su oni da sa ma koliko malo vjerovatnoce za tvoj " fun" ugrozavaju svoje zivote?

dimu

#131 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by dimu » 15/07/2009 01:56

SAAdnan wrote:Pokusao sam veceras uhvatiti klip navedenih divljaka ali nazalost nisam nabasao na njih :sad:
Lik jadan sa SIVOM ALFOM 147 je divljao ali ga ne stigoh snimiti.

Ponavljam svrha posta je da se obiljeze likovi koji najvise divljaju po gradu, a da se onda pokusa obracunati sa njima kako ko zna (...preporuka svezati im sto vise kazni), jer vjerovatno je bilo dosta slicnih diskusija ...po meni preljevanje iz supljeg u prazno.
samo se ti zajebavaj pa snimaj clipove, jedino ko ce se s kim obracunati su takvi likovi sa tobom kad dodje do njih da ih snimas i stavljas njihova imena i prezima po internetu...

ovo ti je prijateljski savjet, pa ti shvati kako hoces

photo wrote:ali sta je fazon voziti divljacki po gradu i kurciti se? da ti svi u gradu jebu mater? da rizikujes da ti neko isara ili izgrebe auto? da ti neko baci eksere ispod guma? baci nesto na sajbu??? i jos se bunis ako ti neko pokusa ljudski objasniti da grad nije za takvo kurcenje. ne kontam kakvo je to zadovoljstvo voziti 150 km/h ili stati na sred ulice i gledati ljude koji te komentarisu: ja supka... ja papka.... ja idiota... i slicne.
.

a kome si to ti jebao mater od navedenih ? kome si ti isarao, grebao auto, bacao eksere i slicno ?

te likove svako zna po imenu prezimenu, svi znaju gdje zive cime se bave i slicno pa gdje ste junaci ? eto imas sliku gdje je taj neki clio parkiran ,idi ga izgrebi sad odmah kad si mangup... pa nam i uslikaj svoje djelo...

samo lajete bezveze, ustvari niko nista ne moze uraditi po ovom pitanju osim policije...

a ne mozete ocekivati da policija 24 sata motri na svako auto kako vozi sta je vama, pa to ocekujte za 150 godina kad sva auta budu uvezana u mrezu i kad policija bude imala real-time podatke o kretanju svakog auta na cestama pa onda pricajte o iskorjenjivanju divanja po cestama ...

nadjite kakvu zanimaciju, nesto sto ce uroditi plodom...

harisl

#132 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by harisl » 15/07/2009 03:49

Problem je u policiji i u kaznama.
Prije tri godine me je zena zvala sa autoputa u Pensilvaniji - kaze policija je zaustavila i rekli su joj da je vozila 30 milja na sat vise od dozvoljenog (ogranicenje tu je negdje oko 90 km/h i ovo nije u gradu, a ona je vozila oko 140 km/h). Pa sta si radila, reko - Kaze vozila iza nekoga pa se zanjela???. Kaze policajac da ima materijala za 'reckless driving' zbog tih dodatnih 50 km/h. A za Recless Driving se dobije u Pensilvaniji 6 mjeseci oduzimanje vozacke i do 90 dana u zatvoru... Pustili su oni nju sa obicnom kaznom (150 dolara), ali joj vise nije palo na pamet da se 'zanese'.
Ako nekoga u toku te 'bezobzirne voznje' povrijedis, automobil se moze smatrati 'oruzjem', a nanosenje povreda 'napadom' sto se kaznjava do 10 godina u zatvoru (kao da nekoga upucas iz pistolja)
U Virdziniji se nedavanje zmigavca moze kazniti sa 'bezobzirnom voznjom' sa svim gore spomenutim 'privilegijama'...

Lijepi strah...

VR6

#133 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by VR6 » 15/07/2009 04:10

ultima_palabra wrote:Prva, druga, treća i kočiš :roll: a pješak na semaforu razmišlja jesi li lud li drogiran da ga pregaziš, ili ćeš se smilovati da zakočiš.
A sa tom stazom, znaš li ti da u budžetu nema para za prioritetne ceste, a neko će praviti stazu za neiživljene maloljetnike i mentalno zaostale kretene. Imam ja bolju ideju šta bi smanjilo broj trkača po gradu, al nije za foruma :evil:
Sta pjesak ima da razmislja, nek gleda u onu boju na semaforu i pridrzava se toga. Jesi mozda primjetila da su vecinu udesa u zadnje vrijeme, gazenja pjesaka i sl, napravili vozaci koji su vozili sporije od ogranicenja. Kako to objasnjavas?! Mogla bi se situacija poboljsati i da policija pocne i pjesake paliti po dzepu, pa bi i oni razmisliti gdje ce preci ulicu i na koje svjetlo. Kad pjesak svojim pretrcavanjem ispred auta ugrozava vozaca, koji moze reagovati neprimjereno i udesiti nekog drugog, to nije opasno? I cuj u budzetu nema para. Odakle idu pare od ovih slinih kazni od kamera, odakle idu pare od registracije, koja je ove godine skuplja za 50 KM? Svake godine nam uzimaju sve vise para pod istim izgovorom. Moras bit ovca da vjerujes u to.

A sto se ostalih tice, ljeno mi ista vise pisati, ja rekoh svoje, ko ne moze da shvati, to je samo njegov problem :mrgreen:

Majjah

#134 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by Majjah » 15/07/2009 04:22

Evo za sve fuckere na nasim cestama, a i za nas ostale koji ne lijecimo impotenciju za volanom, pogledajmo zajedno ovaj clip :(
http://www.youtube.com/watch?v=YY4hICSiRa4

zenny

#135 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by zenny » 15/07/2009 05:14

a sto se vi ˝rejseri˝ ne strpite godinu dana i sve pare koje bi inace dali na lamele, mjenjace, gume, kocnice, gorivo.... dali na ziro racun i sebi napravili jednu stazu duzine 2-3km, ono da vam samo izliju cestu... eto budite slozni i organizovani i odradite to kad je vec tako :-)

Mascherano

#136 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by Mascherano » 15/07/2009 07:58

SAAdnan wrote:
oktobar07 wrote:iako se slazem sa svima vama, samo bih da dodam da nije samo u sarajevu tako.
evo ja zivim u kanadi u torontu, i ovdje ima istih vozaca koji voze brzo, prolaze kroz crveno, skripe gumama, slusaju glasnu muziku, itd.
citajuci komentare, uocavam da je velika razlika izmedju ova dva grada ta sto policija ovdje radi dosta dobar posao.
prvo sto ima veliki broj policajaca po gradu, gotovo je zagarantovano da ce te uloviti ako napravis neki belaj.
druga stvar, kazne su jako skupe.
primjera radi, prolazak kroz crveno je $120 + 3 boda
voznja 40km/h preko ogranicenja je $300 + 4 boda.
parkiranje na nedozvoljenom mjestu je od $30-$60, ili pauk.
Kod nas veceras na relaciji Otoka-Bascarsija nijedna patrola, ali bas nijedna. mascerano...mascerano :run: :-D
Moja zona odgovornosti je Novi Grad.
Slikajte ta vozila koja divljaju i postajte ovde da ih imamo u vidu. Ukoliko niste u mogucnosti da ih slikate, nazovite 474 000 i javite o pravcu kretanja tog vozila. ;-)
Last edited by Mascherano on 15/07/2009 08:08, edited 1 time in total.

chuchumbamayumbe

#137 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by chuchumbamayumbe » 15/07/2009 08:08

@Mascherano,
Vidim da si OK i pošten.
Imam jedno pitanje direktno vezano za tvoju zonu odgovornosti.
Da li postoji mogućnost da sankcionišete vozače koji parkiraju automobile u dječje parkove, i na prilazima istim? Konkretno, ulica Nerkeza Smailagića i Semira Frašte, dječja igrališta preko dana i preko noći bivaju okupirana delegatima koji parkiraju auta pored dječjih ljuljački i tobogana, krajnje bezobrazno, a smatram da je i kažnjivo.
To su uglavnom isti likovi.
A što je najzanimljivije, parking pored BM pumpe je poluprazan, a oni parkiraju na igrališta.
Smatram da je najbolja star koju bi mogli da uradite da zaredate kazne delegatima, svake sedmice, zašto da ne?! To je 30 min vremena dnevno, a nama koji imamo djecu bi puno značilo da ne moamo sa kolicima prelaziti preko travnatih površina da bi došli do ljulja, pošto su svi prilazi zakrčeni.
Hvala!
:)

Mascherano

#138 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by Mascherano » 15/07/2009 08:26

chuchumbamayumbe wrote:@Mascherano,
Vidim da si OK i pošten.
Imam jedno pitanje direktno vezano za tvoju zonu odgovornosti.
Da li postoji mogućnost da sankcionišete vozače koji parkiraju automobile u dječje parkove, i na prilazima istim? Konkretno, ulica Nerkeza Smailagića i Semira Frašte, dječja igrališta preko dana i preko noći bivaju okupirana delegatima koji parkiraju auta pored dječjih ljuljački i tobogana, krajnje bezobrazno, a smatram da je i kažnjivo.
To su uglavnom isti likovi.
A što je najzanimljivije, parking pored BM pumpe je poluprazan, a oni parkiraju na igrališta.
Smatram da je najbolja star koju bi mogli da uradite da zaredate kazne delegatima, svake sedmice, zašto da ne?! To je 30 min vremena dnevno, a nama koji imamo djecu bi puno značilo da ne moamo sa kolicima prelaziti preko travnatih površina da bi došli do ljulja, pošto su svi prilazi zakrčeni.
Hvala!
:)
Imali smo dosta primjedbi od strane građana sa Alipasina da ih policija previse kaznjava zbog nepropisnog parkiranja, pa smo malo stali na loptu. :)
Mi u takvim slucajevima djelujemo iskljucivo na poziv građana. Dakle, nazovite 474 000 i objasnite vas problem sefu smjene koji ce uputiti patrolu (ili vise njih) da se sankcionisu ti vozaci. Mozda je i najbolje da kontaktirate vođu sektora cija se kancelarija nalazi na Trgu ZAVNOBiH-a u onom klubu penzionera kod vatrogasaca. Sto se vise vas obrati sa istim problemom, brze ce se problem i rijesiti. ;-)

Utokkha

#139 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by Utokkha » 15/07/2009 10:34

Pored svih problema na cestama, dodao bih ove opićenke na skuterima... Danas, kada sam se spuštao niz brdo, jedan je odlučio preskočiti kolonu vozila mojom trakom uz brdo. Vozači skutera ne poštuju saobraćajna pravila nikako. Ja znam da im se može, da je i vani ista situacija da se sa skuterom popne i na trotoar da što prije dođe na odredište, ali nije poželjno u svakom momentu preskočiti kolonu. Dođe mi ponekad da lagano, kada vidim jednog da se provlači, samo otvorim vrata pa nek se zabije...

delightful

#140 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by delightful » 15/07/2009 10:41

photo, kakavdanakneiskustvu, pera treta, opomena pred ban.

ujedno je ovo i posljednja opomena na ovoj temi. sljedece prizivanje necije smrti, vrijedjanje, bilo sta sto se kosi sa pravilima foruma ce biti popraceno automatskim banom. hvala.

Neelix

#141 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by Neelix » 15/07/2009 11:44

dimu wrote:
SAAdnan wrote:Pokusao sam veceras uhvatiti klip navedenih divljaka ali nazalost nisam nabasao na njih :sad:

Ponavljam svrha posta je da se obiljeze likovi koji najvise divljaju po gradu, a da se onda pokusa obracunati sa njima kako ko zna (...preporuka svezati im sto vise kazni), jer vjerovatno je bilo dosta slicnih diskusija ...po meni preljevanje iz supljeg u prazno.
samo se ti zajebavaj pa snimaj clipove, jedino ko ce se s kim obracunati su takvi likovi sa tobom kad dodje do njih da ih snimas i stavljas njihova imena i prezima po internetu...

photo wrote:ali sta je fazon voziti divljacki po gradu i kurciti se? da ti svi u gradu jebu mater? da rizikujes da ti neko isara ili izgrebe auto? da ti neko baci eksere ispod guma? baci nesto na sajbu??? i jos se bunis ako ti neko pokusa ljudski objasniti da grad nije za takvo kurcenje. ne kontam kakvo je to zadovoljstvo voziti 150 km/h ili stati na sred ulice i gledati ljude koji te komentarisu: ja supka... ja papka.... ja idiota... i slicne.
.

a kome si to ti jebao mater od navedenih ? kome si ti isarao, grebao auto, bacao eksere i slicno ?

te likove svako zna po imenu prezimenu, svi znaju gdje zive cime se bave i slicno pa gdje ste junaci ? eto imas sliku gdje je taj neki clio parkiran ,idi ga izgrebi sad odmah kad si mangup... pa nam i uslikaj svoje djelo...

samo lajete bezveze, ustvari niko nista ne moze uraditi po ovom pitanju osim policije...

a ne mozete ocekivati da policija 24 sata motri na svako auto kako vozi sta je vama, pa to ocekujte za 150 godina kad sva auta budu uvezana u mrezu i kad policija bude imala real-time podatke o kretanju svakog auta na cestama pa onda pricajte o iskorjenjivanju divanja po cestama ...

nadjite kakvu zanimaciju, nesto sto ce uroditi plodom...
mi makar smijemo "lajati bezveze". i to je nesto. ne uvlacimo se nikome, i ne cekamo kad ce zet direktora zeljeznica vidjet ovo na forumu i rec "ma dobar mi je onaj mali dimu..." :D

ek0

#142 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by ek0 » 15/07/2009 11:51

To Stefane :-D . Samo naprijed!

TheGodfather001

#143 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by TheGodfather001 » 15/07/2009 12:26

Evo kaze ovaj "nas policajac" Mascherano da slikamo i snimamo vozila koja divljaju, pa rek'o da bacim ja koju "pametnu".
Prije mozda 3 godine u Sarajevu je postavljen video nadzor na glavnim saobracajnicama kao i na izlazima iz grada, takve kamere rotirajuce mogu se naci na Higijenskom iznad semafora prema Ilidzi, na Vracama, na Malti, na Stupu, a ima onih koje vjerovatno nisu ni poznate meni kao ni javnosti. Svaki "speedcam" u Sarajevu ima mogucnost stalnog videonadzora, bez obzira na brzinu, tako da je i to opcija otkrivanja samih pocinilaca saobracajnih prekrsaja direknim putem. Ipak "nas policajac" mudri savjetuje, nas, obicne gradjane da hodamo sa mobitelima, kamerama, foto apratima ukljucenim i uperenim u prekrsioce, koje ce "ONI", kad im dostavimo fotografije, sankcionisati. Pa prijatelju moj Mascherano, zasto bih se ja eksponirao i pokazivao pred tim "kokosarima" koji vozaju bez tablica, divljaju, izazivaju opasnost, kad veci dio poreskih obveznika, tj. sami gradjani finansiraju vas, kao policijske uprave, kao sprovodioce zakona, kad trosite tolike budzetske novce na zaustavljanje nas koji se ne vezemo, ne upalimo svjetla, ne dajemo zmigavac, i tako dalje. Zasto da mi, gradjani, dovodimo sebe u opasnost kad nam to nije profesija??! Zasto nam sluzi policija?? Naime, ovaj post sam otkucao, iako ne ucestvujem u forumanju, ponukan svojim iskustvom koje je slijedece. Prije cca 2 godine, vozim ja polako Gradacackom ulicom, i primjetim ispred sebe crvenog golfa s-paketa, kako divlja, sijece ono malo ulice, udara od trotoare, znaci bukvalno isto kao da vozi po livadi, i ja izvadim mobitel i polako za njim da ga snimim, i tako mi dodjemo na semafor pored Malezijskog mosta, i taj golf se zaustavi tu, izlazi momak mozda 30ak godina sa vozacevog mjesta, sa pivom (raketom,dvoguzom ili kako vec) u ruci, iz auta se ori neki krkanluk, a momak ne moze da hoda i klekne pored auta na cesti, ja to sve snimam mobitelom sa udaljenosti 4-5 metara jer nikoga nije bilo na cesti, a bilo je oko pola 10 navece, ljeto. Upali se zeleno svjetlo na semaforu, iz golfa izadje jos neki momak, dosta mladji, unese tog "vozaca" i krenuse naprijed, i ja to sve snimam. U tom trenu, na moje divno trenutno izenandjenje, a kasnije zalost, vidim policijsko vozilo ispred ulaza u Bosmal parkirano, i sada taj u golfu gasi muziku, koci, i zaustavlja se na trolejbusku stanicu. A ja prolazim i snimam jos uvijek mobitelom sta se desava, i kako prolazim pored policije, usporavam kad izleti policajac iz auta i mene zaustavlja???!!! Ja rek'o taman super, da mu pokazem sta radi onaj u golfu, jer on stoji na stanici jos uvijek,i ako nastavi ovako da vozi ubit ce nekoga. Ja spustam prozor, i tok razgovora: " Dobro vece, molim vas da mi date vasu vozacku i saobracajnu?" Ja: "Uredu, izvolite", Pol: "Znate li da ste pocinili prekrsaj?" Ja(ne mogu da vjerujem sta cujem):" Koji?" ,Pol:" Pricate na mobitel dok vozite",Ja:"Gospodine, ja nisam pricao na mobitel, snimao sam onog vozaca u golfu da pokazem sta radi",Pol:"Momak, mene ne zanima sta si ti radio sa mobitelom,ja vidim da drzis mobitel u ruci i razgovaras",Ja:"Ali gospodine, evo pogledajte snimak...",Pol:"Slusaj momak, imas dvije opcije, kaznu da platis odmah 15km, ili da saljemo na sud",Ja:"platit cu odmah, i samo da znate da zaustavite onog u golfu na stanici, izgleda da nije vezan",Pol:"neces ti mene uciti poslu",Ja:" Laku noc i sretno".
Od tog trenutka, nikad vise niti cu snimati, niti gledati sta ko radi, sve dok mene ne udari,zakaci,itd., a onda cu znati kako da se obracunam.
S toga, moj dobri "prijatelju policajac", mozda si tek poceo da radis u policiji, i ne shvatas da je Sarajevo sa svim mogucim kamerama, policijskim isto kao "Veliki brat", i ne pada mi na pamet da ja upozoravam policiju da neki kreten parkira auto bez tablica u epicentru centra, i najprometnijoj ulici u gradu kroz koju prodje 150 patrola, ili jedna patrola 150 puta.Zato placam porez, nemam krivicni dosije, ne kradem, ne ubijam, zavrsio sam fakultet, pristojno zivim, ne eksponiram se, i ne zelim da "nasim policajcima" " kradem" posao. Budite pozdravljeni.

Mascherano

#144 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by Mascherano » 15/07/2009 12:43

TheGodfather001 wrote:Evo kaze ovaj "nas policajac" Mascherano da slikamo i snimamo vozila koja divljaju, pa rek'o da bacim ja koju "pametnu".
Prije mozda 3 godine u Sarajevu je postavljen video nadzor na glavnim saobracajnicama kao i na izlazima iz grada, takve kamere rotirajuce mogu se naci na Higijenskom iznad semafora prema Ilidzi, na Vracama, na Malti, na Stupu, a ima onih koje vjerovatno nisu ni poznate meni kao ni javnosti. Svaki "speedcam" u Sarajevu ima mogucnost stalnog videonadzora, bez obzira na brzinu, tako da je i to opcija otkrivanja samih pocinilaca saobracajnih prekrsaja direknim putem. Ipak "nas policajac" mudri savjetuje, nas, obicne gradjane da hodamo sa mobitelima, kamerama, foto apratima ukljucenim i uperenim u prekrsioce, koje ce "ONI", kad im dostavimo fotografije, sankcionisati. Pa prijatelju moj Mascherano, zasto bih se ja eksponirao i pokazivao pred tim "kokosarima" koji vozaju bez tablica, divljaju, izazivaju opasnost, kad veci dio poreskih obveznika, tj. sami gradjani finansiraju vas, kao policijske uprave, kao sprovodioce zakona, kad trosite tolike budzetske novce na zaustavljanje nas koji se ne vezemo, ne upalimo svjetla, ne dajemo zmigavac, i tako dalje. Zasto da mi, gradjani, dovodimo sebe u opasnost kad nam to nije profesija??! Zasto nam sluzi policija?? Naime, ovaj post sam otkucao, iako ne ucestvujem u forumanju, ponukan svojim iskustvom koje je slijedece. Prije cca 2 godine, vozim ja polako Gradacackom ulicom, i primjetim ispred sebe crvenog golfa s-paketa, kako divlja, sijece ono malo ulice, udara od trotoare, znaci bukvalno isto kao da vozi po livadi, i ja izvadim mobitel i polako za njim da ga snimim, i tako mi dodjemo na semafor pored Malezijskog mosta, i taj golf se zaustavi tu, izlazi momak mozda 30ak godina sa vozacevog mjesta, sa pivom (raketom,dvoguzom ili kako vec) u ruci, iz auta se ori neki krkanluk, a momak ne moze da hoda i klekne pored auta na cesti, ja to sve snimam mobitelom sa udaljenosti 4-5 metara jer nikoga nije bilo na cesti, a bilo je oko pola 10 navece, ljeto. Upali se zeleno svjetlo na semaforu, iz golfa izadje jos neki momak, dosta mladji, unese tog "vozaca" i krenuse naprijed, i ja to sve snimam. U tom trenu, na moje divno trenutno izenandjenje, a kasnije zalost, vidim policijsko vozilo ispred ulaza u Bosmal parkirano, i sada taj u golfu gasi muziku, koci, i zaustavlja se na trolejbusku stanicu. A ja prolazim i snimam jos uvijek mobitelom sta se desava, i kako prolazim pored policije, usporavam kad izleti policajac iz auta i mene zaustavlja???!!! Ja rek'o taman super, da mu pokazem sta radi onaj u golfu, jer on stoji na stanici jos uvijek,i ako nastavi ovako da vozi ubit ce nekoga. Ja spustam prozor, i tok razgovora: " Dobro vece, molim vas da mi date vasu vozacku i saobracajnu?" Ja: "Uredu, izvolite", Pol: "Znate li da ste pocinili prekrsaj?" Ja(ne mogu da vjerujem sta cujem):" Koji?" ,Pol:" Pricate na mobitel dok vozite",Ja:"Gospodine, ja nisam pricao na mobitel, snimao sam onog vozaca u golfu da pokazem sta radi",Pol:"Momak, mene ne zanima sta si ti radio sa mobitelom,ja vidim da drzis mobitel u ruci i razgovaras",Ja:"Ali gospodine, evo pogledajte snimak...",Pol:"Slusaj momak, imas dvije opcije, kaznu da platis odmah 15km, ili da saljemo na sud",Ja:"platit cu odmah, i samo da znate da zaustavite onog u golfu na stanici, izgleda da nije vezan",Pol:"neces ti mene uciti poslu",Ja:" Laku noc i sretno".
Od tog trenutka, nikad vise niti cu snimati, niti gledati sta ko radi, sve dok mene ne udari,zakaci,itd., a onda cu znati kako da se obracunam.
S toga, moj dobri "prijatelju policajac", mozda si tek poceo da radis u policiji, i ne shvatas da je Sarajevo sa svim mogucim kamerama, policijskim isto kao "Veliki brat", i ne pada mi na pamet da ja upozoravam policiju da neki kreten parkira auto bez tablica u epicentru centra, i najprometnijoj ulici u gradu kroz koju prodje 150 patrola, ili jedna patrola 150 puta.Zato placam porez, nemam krivicni dosije, ne kradem, ne ubijam, zavrsio sam fakultet, pristojno zivim, ne eksponiram se, i ne zelim da "nasim policajcima" " kradem" posao. Budite pozdravljeni.

Ako procitas pocetak teme, vidjeces da nisam ja autor iste vec nezadovoljni građanin Sarajeva. Ja u ovoj diskusiji ucestvujem isto kao i drugi građani (jer i mene licno frustriraju ti koji divljaju), i nisam ovde prisutan po nekom sluzbenom zadatku kako ti to predstavljas. Tvoj je licni stav kako ces se ponasati kad uocis takva vozila, niko od tebe ne zahtjeva da ih slikas ili prijavis.
Pozdrav!

laguna84

#145 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by laguna84 » 15/07/2009 12:53

dobro to sve stoji za vozace da ih ima svakakvih al sta je sa pjesacima pa pogledaj na skenderiji na stanici pa izlijecu ko ludi i tako je skoro na svakoj stanici i oni prelaze na crveno i pretrcavaju ipak da nije vozaca koji puno vise paze od pjesaka u Sarajevu bi bio pravi masakar na cestama

iPlay

#146 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by iPlay » 15/07/2009 13:43

laguna84 wrote:dobro to sve stoji za vozace da ih ima svakakvih al sta je sa pjesacima pa pogledaj na skenderiji na stanici pa izlijecu ko ludi i tako je skoro na svakoj stanici i oni prelaze na crveno i pretrcavaju ipak da nije vozaca koji puno vise paze od pjesaka u Sarajevu bi bio pravi masakar na cestama
Stanem sa kolicima (djetetom) na pjesaci prela kod starog Robota (Azize Šaćirbegovića), znam nekad cekati da prodje i 7-10 auta, pitam se koja smo mi stoka... bilo gdje u EU da pridjes pjesackom samo, iz kulture ti odmah stavljaju da predjes. Prema tome, ne slazem se sa tobom da naši vozači paze... kreni od sebe ako si vozač....

tatjanamster

#147 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by tatjanamster » 15/07/2009 15:21

iPlay wrote:
laguna84 wrote:dobro to sve stoji za vozace da ih ima svakakvih al sta je sa pjesacima pa pogledaj na skenderiji na stanici pa izlijecu ko ludi i tako je skoro na svakoj stanici i oni prelaze na crveno i pretrcavaju ipak da nije vozaca koji puno vise paze od pjesaka u Sarajevu bi bio pravi masakar na cestama
Stanem sa kolicima (djetetom) na pjesaci prela kod starog Robota (Azize Šaćirbegovića), znam nekad cekati da prodje i 7-10 auta, pitam se koja smo mi stoka... bilo gdje u EU da pridjes pjesackom samo, iz kulture ti odmah stavljaju da predjes. Prema tome, ne slazem se sa tobom da naši vozači paze... kreni od sebe ako si vozač....
samo?
ja malu nećakinju vodala po Šembrunu (Beč) i izašle kasnije na ulicu, a pritom je malecka vozala biciklo, i gdje god smo stale, vozač sam zastane i još se osmijehne i da znak da pređemo :-D
Uzela malena da vozi biciklo po Sarajevu, ubij bože.....šta je ono bilo, dijete samo što nije poludjelo.
Trči, juri, čekaj na semaforu drugo zeleno svjetlo za pješake, jer se u prvom nisu svi zaustavili ili su izletjeli iz kolone. :roll:
Kasnije kaže - ne kuni, vratiće ti se... :x

SAAdnan

#148 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by SAAdnan » 15/07/2009 16:40

Pa upravo radi takvih stvari i radimo i ovo jer ovi divljaci uopste ne gledaju semafor na manjim raskrsnicama...kao oni su sila sto bi cekali crveno.
To i 1000 drugih prekrsaja............

SAAdnan

#149 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by SAAdnan » 15/07/2009 16:46

dimu wrote:

Hvala ti sto se brines za mene ...ali vjeruj mi nebitno...nisu ti likovo jedini sa "ledima" samo je bitno koliko se ko eksponira. A sto se tice klipova i snimaka da nesto ne bi trebao stavljati :D ...ja se uvijek obracunam sa njima kad mi dignu zivac.

A moja je zelja velika da se Sarajevo ocisti od papaka...samo buduci da je to nemoguce...moguce je uciniti da se bar ponasaju po pravilima kakva su ovdje...to se sigurno moze...kad tad.

dimu

#150 Re: Sarajevo grad divljaka (seljaka) za volanom

Post by dimu » 15/07/2009 17:23

Mascherano wrote: Imali smo dosta primjedbi od strane građana sa Alipasina da ih policija previse kaznjava zbog nepropisnog parkiranja, pa smo malo stali na loptu. :)
Mi u takvim slucajevima djelujemo iskljucivo na poziv građana. Dakle, nazovite 474 000 i objasnite vas problem sefu smjene koji ce uputiti patrolu (ili vise njih) da se sankcionisu ti vozaci. Mozda je i najbolje da kontaktirate vođu sektora cija se kancelarija nalazi na Trgu ZAVNOBiH-a u onom klubu penzionera kod vatrogasaca. Sto se vise vas obrati sa istim problemom, brze ce se problem i rijesiti. ;-)
e da ti ja ispricam jedno iskustvo sa efikasnoscu policije

prije par godina, skuzim tri klosara kako razbise prozor na nekom autu i iznesose 2 torbe... ja stajao parkiran malo dalje, i gledam ih sjedose u golfa i ja lagano za njima... nazovem policiju i kazem tu i tu, taj i taj auto, te tablice, idem iza njega, 3 momka, 2 torbe itd... i sad ja slusam tamo ovaj dispecer prenosi dalje... idemo mi sada iz kulovica pravo u dalmatinsku odozgo ide patrola - NISTA, mimoidzose se sa golfom, ja dispeceru govorim halo jeste vi normalni upravo vam je patrola prosla kraj golfa.... idu oni dalje oko benetona kod vjecne vatre, nigdje druge patrole, a ova prva dole produzila...

dolazimo kod raskrsnice sa kralja tomislava golf krenu uzbrdo stadose ondje kod pjesackog izadjose dvojica sa torbama, sjedose u taxi, ja se okrenem za taxijem, silazimo dole naglavnu stajemo na semafor kod predsjednistva, ja i dalje pricam sa dispecerom, sad vec zna tablice taxija boju broj sve... stojimo na semaforu kad dvije patrole prolaze kraj nas kroz crveno sa rotacijama... nista opet, ja vec ne mogu da vjerujem koji su to idioti, ko je tu vise glup, i dalje objasnjavam dispeceru gdje su tacno kuda idu, al jok, odose oni u alipasinu ulicu, dolazi patrola od skenderije, druga iz kranjceviceve kroz zabranu, ali nikako da skuze jebeni taxi u nedjelju u 12 sati ujutro kad nema 3 auta na cesti...

i na kraju su otisli gore prema bolnici, a ja se okrenuo... vidim nista od policije...

zalosno stvarno, nacrtas im sve, pricas citavo vrijeme dajes podatke o kretanju, znaci to je trajalo nekih 10ak minuta, i jedna jedina patrola nije u stanju da primjeti to auto, znaci 3 patrole su prosle kraj golfa i jok, niko nista...

i sad da mi ovdje ocekujemo da kad nazovemo taj neki broj i kazemo taj i taj u tom i tom autu divlja po cesti, da se patrola tu odjednom stvori, snimi ga u pravljenju prekrsaja i napise mu debelu kaznu ?

Locked