Najbolja pizza u SA?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45221
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3201 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Chmoljo »

iceman ze wrote: 10/05/2022 12:14
Chmoljo wrote: 10/05/2022 09:12

pristojna hrana. nije wow uopšte, ali nije splačina.
neka probaju, nije da hodam najjeftinije, ali nije ni otrov
Tako.

Neko spomenu hamburger. I meni je bio sasvim ok. Onaj, sto bi rekli tradicionalni, ali sa svjezim pecivom i ok prilozima.

Kad se ja glancer najedem i ne osjecam lose poslije toga...
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#3202 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by esso_sa »

Incognita wrote: 10/05/2022 09:14 Pa Mahir. Jel neko spomenuo :oops:
Mahir je nesto opasno grohn’o…
Nisam jeo odavno i svratim prije par dana direkt u pekaru na Kovacima, pizza ni blizu one stare… Bas losa bila… A nije propustio val poskupljenja i da je digne na 8 maraka. Nije problem i da je 10, ali daj mi brate onu staru poznatu Mahirovacu…

Bassta se isto opasno pokvarila, otprilike kako je krenuo cirkus sa covid 19

Po meni je trenutno Barsa definitivni No 1 u gradu
User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#3203 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Dr Kova »

Meni je u Walter Ego jedna od najjačih, iako peč nije na drva, majstor je vrhunski, a pizza nevjerovatna. I Barssa isto vrhunska
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25647
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#3204 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by BHF_Manijak »

BarSi je najveca mana sto cas rade preko Korpe cas ne. :roll: :roll:
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#3205 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by iceman ze »

kod Danca
ima li se gdje sjesti, da se otcejfi?
stol, stolica, cackalica :mrgreen:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25647
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#3206 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by BHF_Manijak »

iceman ze wrote: 24/05/2022 22:38 kod Danca
ima li se gdje sjesti, da se otcejfi?
stol, stolica, cackalica :mrgreen:
Ima, hoces unutra, hoces vani...

Probao, meni nista posebno iskreno. Hem je premala pizza za one pare, hem sastojci nista wow, pa da kazem da vrijedi dati 14-15 KM, plus sto kombinacija sastojaka mi je malo nidje veze za pizzu.
Sve su mu pizze mislim sa ili doner mesom ili fasiranim, onda sos neki, dressing itd... Helem po meni nije vrijedno tih para.
User avatar
doktornauke
Posts: 686
Joined: 14/01/2022 12:49
Location: Hospital

#3207 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by doktornauke »

esso_sa wrote: 10/05/2022 13:59
Incognita wrote: 10/05/2022 09:14 Pa Mahir. Jel neko spomenuo :oops:
Mahir je nesto opasno grohn’o…
Nisam jeo odavno i svratim prije par dana direkt u pekaru na Kovacima, pizza ni blizu one stare… Bas losa bila… A nije propustio val poskupljenja i da je digne na 8 maraka. Nije problem i da je 10, ali daj mi brate onu staru poznatu Mahirovacu…


Kako nece grohnut kad se ponasao kao da blago donosi a ne pizzu koju platis a ne vrijedi toliko.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#3208 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by iceman ze »

capricciosa +2 velike s mlijekom
11 KM
Slatko i slano
:bih:
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#3209 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by suspect_zero »

esso_sa wrote: 10/05/2022 13:59
Incognita wrote: 10/05/2022 09:14 Pa Mahir. Jel neko spomenuo :oops:
Mahir je nesto opasno grohn’o…
Nisam jeo odavno i svratim prije par dana direkt u pekaru na Kovacima, pizza ni blizu one stare… Bas losa bila… A nije propustio val poskupljenja i da je digne na 8 maraka. Nije problem i da je 10, ali daj mi brate onu staru poznatu Mahirovacu…

Bassta se isto opasno pokvarila, otprilike kako je krenuo cirkus sa covid 19

Po meni je trenutno Barsa definitivni No 1 u gradu

Mislim da je Mahir promijenio vlasnika.
User avatar
doktornauke
Posts: 686
Joined: 14/01/2022 12:49
Location: Hospital

#3210 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by doktornauke »

Mescini da sam nacuo kako je davno Mahir preselio i od tad ide nizbrdo
hecim
Posts: 25
Joined: 03/01/2012 20:04

#3211 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by hecim »

Nedavno sam pojeo pizzu u pizzeriji "Mozzarella" na Malti i oduševio se.
Jesam uzeo vjerovatno najskuplju na meniju (pizza sa bufala mocarelom), ali je vrijedilo.
Srednja pizza je 10 maraka i vrijedila je ako se poredi sa cijenom margarite u "Margheriti" koja je 11 KM ako se ne varam, a koja dođe sa običnom mocarelom.
Ova je bila, doduše sa rukolom umjesto bosiljka jer se vlasniku ne isplati kupovati bosiljak koji ne može puno stajati (pitao sam ga), ali je i ovako bila preukusna i za svaku preporuku. I paradajz sos, i tijesto, sve za 10, stvarno.

Nedavno sam jeo i u BarSi, onu njihovu margaritu koja je ok obzirom na cijenu od 8KM, ali ništa posebno sad.
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#3212 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by guruguru95 »

Walter Ego u Kranjčevićevoj vrlo kvalitetna pizza, a nije loš ni Piatto na Višnjiku :thumbup: Od ovih poznatijih, BarSa i Barhana su za svaku pohvalu i preporuku.
User avatar
hopi
Posts: 5631
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#3213 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by hopi »

Sjedoh u onaj tamo dječiji kahvić na vilsu, ne svojim izborom ali eto. Pizza cenera prilično loša. Vrhunac je sok od natandze, kao cijeđeni. U maloj čaši, i to razrijeđen, možda je unutra jedna narandza ostalo voda. Ali zato cijena 5KM. Ludilo.
User avatar
konektovan
Posts: 40085
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3214 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by konektovan »

Neku noć probao margaritu i napoletanu u barsi...ništa posebno fakat, prosjek, kao i u metropolisu.
Jedina pozitivna stvar, što im je to ubjedljivo najjeftinija klopa, 8 KM margarita, napoletana 10 KM.
Burger 12 KM, paste 16 KM.. :lol:
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#3215 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Thorgerson »

hecim wrote: 06/06/2022 11:11 Nedavno sam pojeo pizzu u pizzeriji "Mozzarella" na Malti i oduševio se.
Jesam uzeo vjerovatno najskuplju na meniju (pizza sa bufala mocarelom), ali je vrijedilo.
Srednja pizza je 10 maraka i vrijedila je ako se poredi sa cijenom margarite u "Margheriti" koja je 11 KM ako se ne varam, a koja dođe sa običnom mocarelom.
Ova je bila, doduše sa rukolom umjesto bosiljka jer se vlasniku ne isplati kupovati bosiljak koji ne može puno stajati (pitao sam ga), ali je i ovako bila preukusna i za svaku preporuku. I paradajz sos, i tijesto, sve za 10, stvarno.

Nedavno sam jeo i u BarSi, onu njihovu margaritu koja je ok obzirom na cijenu od 8KM, ali ništa posebno sad.
Pa jbt bosiljak gdje god posadis rast ce. Plus sjeme prejeftino.

Znaci posadi 10 saksija i imas bosiljka koji moze stajati koliko hoces. I brzo raste.

Plus uvijek svjez.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#3216 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by iceman ze »

Sosse pizza +ozujsko +Netflix (Stranger Things) = :-)
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2534
Joined: 28/02/2010 19:25

#3217 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Plavo-bijeli »

Uzeo nedavno ovu novu u Sosseu sa Mozarellom, bezveze, suha, ali ja sam donekle kriv jer sam im zaboravio reći da mi stave sos, ako to i dalje imaju. Ipak vala mogu i oni pitati, hoćete, nećete... helem baš bezveze bila, srednju onu pojeo ostao gladan, a znala me nekad i mala najesti.
Mislim da je 8km bila. Sjećate se nekad za 2,5km- 3km u VFu/ Koreji koja je ubijala ?:d

Pizza u Mozarella piceriji mi je isto meh, nekako previše tanka, a nije dovoljno sočna... gotivim vlasnika, ali i to što misli da mu nema ravne pizze i pizzerije, nekako umanjuje šanse da moze napredovat... a i naravno to sto nema drvnu pec...

Pizza u Nafaki ubijala za ramazan, poslije samo jednom uzeo jer je suha bila drama, a mozda me potrefila loša... ona sa kajmakom.

Posljednja koju sam jeo u Mahiru je užas bila, prazna, ali kad vidiš kako su svi digli cijene i šta nude, prosječna Mahirova pojede sve ostale...

Helem kvaliteta nigdje, a mozda sam i ja podigao standarde...
User avatar
pepeljara
Posts: 6553
Joined: 22/08/2003 00:00

#3218 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by pepeljara »

Thorgerson wrote: 25/06/2022 00:23
hecim wrote: 06/06/2022 11:11 Nedavno sam pojeo pizzu u pizzeriji "Mozzarella" na Malti i oduševio se.
Jesam uzeo vjerovatno najskuplju na meniju (pizza sa bufala mocarelom), ali je vrijedilo.
Srednja pizza je 10 maraka i vrijedila je ako se poredi sa cijenom margarite u "Margheriti" koja je 11 KM ako se ne varam, a koja dođe sa običnom mocarelom.
Ova je bila, doduše sa rukolom umjesto bosiljka jer se vlasniku ne isplati kupovati bosiljak koji ne može puno stajati (pitao sam ga), ali je i ovako bila preukusna i za svaku preporuku. I paradajz sos, i tijesto, sve za 10, stvarno.

Nedavno sam jeo i u BarSi, onu njihovu margaritu koja je ok obzirom na cijenu od 8KM, ali ništa posebno sad.
Pa jbt bosiljak gdje god posadis rast ce. Plus sjeme prejeftino.

Znaci posadi 10 saksija i imas bosiljka koji moze stajati koliko hoces. I brzo raste.

Plus uvijek svjez.
Cuj neisplati se :-) :-)
Bosiljak 3km svjez moze na 10 pizza.
Sa bilo cim drugim to nije margarita-ende
Sid the sloth
Posts: 2705
Joined: 30/01/2013 15:56

#3219 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Sid the sloth »

hecim wrote: 06/06/2022 11:11 Nedavno sam pojeo pizzu u pizzeriji "Mozzarella" na Malti i oduševio se.
Jesam uzeo vjerovatno najskuplju na meniju (pizza sa bufala mocarelom), ali je vrijedilo.
Srednja pizza je 10 maraka i vrijedila je ako se poredi sa cijenom margarite u "Margheriti" koja je 11 KM ako se ne varam, a koja dođe sa običnom mocarelom.
Ova je bila, doduše sa rukolom umjesto bosiljka jer se vlasniku ne isplati kupovati bosiljak koji ne može puno stajati (pitao sam ga), ali je i ovako bila preukusna i za svaku preporuku. I paradajz sos, i tijesto, sve za 10, stvarno.

Nedavno sam jeo i u BarSi, onu njihovu margaritu koja je ok obzirom na cijenu od 8KM, ali ništa posebno sad.
Meni se generalno svidjela hrana u Moozzarelli, uzimam cesto mozzarella calzone sendvic i meni je bas po mom cejfu, 6KM.
Vlasnik je, koliko sam skontao, radio u nekoj od poznatih sarajevskih pizzeria (ne znam kojoj) i onda odlucio otvoriti svoju?
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#3220 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Kaligrafija »

iceman ze wrote: 25/05/2022 14:19 capricciosa +2 velike s mlijekom
11 KM
Slatko i slano
:bih:
Najodvratnija pizza koju sam pojeo je u Slatko i slano na Dobrinji...inace Boze mi oprosti, sva im je hrana fuj...pite gluho bilo, samo tijesto, nadjeva nigdje, pecivo lose, a pizza samo brasno, nepeceno, ja bi otjero pizza majstora u tri lijepe...kafa za ponijeti, pregorena, ujeda za dusu, koliko je losa...par puta sam se zajebo i nikad vise...onaj na socijalnom je bio malo pristojniji, ali zadnji put narucio tamo rizoto sa piletinom, to je nesto suho, riza nekuhana, nikakvog ukusa, morao ga moliti za malo besamela ili sosa od gljiva, da samo mogu provariti to...a ja definitivno nisam nesto probirljiv...znaci slatko i slano, trenutno po meni najgori restoran ili sta je vec, u cijelom gradu...!
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2534
Joined: 28/02/2010 19:25

#3221 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Plavo-bijeli »

Sid the sloth wrote: 26/06/2022 22:26
hecim wrote: 06/06/2022 11:11 Nedavno sam pojeo pizzu u pizzeriji "Mozzarella" na Malti i oduševio se.
Jesam uzeo vjerovatno najskuplju na meniju (pizza sa bufala mocarelom), ali je vrijedilo.
Srednja pizza je 10 maraka i vrijedila je ako se poredi sa cijenom margarite u "Margheriti" koja je 11 KM ako se ne varam, a koja dođe sa običnom mocarelom.
Ova je bila, doduše sa rukolom umjesto bosiljka jer se vlasniku ne isplati kupovati bosiljak koji ne može puno stajati (pitao sam ga), ali je i ovako bila preukusna i za svaku preporuku. I paradajz sos, i tijesto, sve za 10, stvarno.

Nedavno sam jeo i u BarSi, onu njihovu margaritu koja je ok obzirom na cijenu od 8KM, ali ništa posebno sad.
Meni se generalno svidjela hrana u Moozzarelli, uzimam cesto mozzarella calzone sendvic i meni je bas po mom cejfu, 6KM.
Vlasnik je, koliko sam skontao, radio u nekoj od poznatih sarajevskih pizzeria (ne znam kojoj) i onda odlucio otvoriti svoju?
i ja uzimam taj calcone sa mozarellom ali mi je u posljednje vrijeme nekako baš suh, pa ja moram staviti svoje majoneze.. nekad znaju biti malo stariji sastojci, ali je tijesto stvarno dobro i ukusno...
I kad je sve kako treba onda za 6km :thumbup:

radio u Montani.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#3222 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by iceman ze »

Slatko i slano
Socijalno
cisto da se zna :D
gidra
Posts: 3526
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#3223 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by gidra »

Plavo-bijeli wrote: 26/06/2022 22:47
Sid the sloth wrote: 26/06/2022 22:26

Meni se generalno svidjela hrana u Moozzarelli, uzimam cesto mozzarella calzone sendvic i meni je bas po mom cejfu, 6KM.
Vlasnik je, koliko sam skontao, radio u nekoj od poznatih sarajevskih pizzeria (ne znam kojoj) i onda odlucio otvoriti svoju?
i ja uzimam taj calcone sa mozarellom ali mi je u posljednje vrijeme nekako baš suh, pa ja moram staviti svoje majoneze.. nekad znaju biti malo stariji sastojci, ali je tijesto stvarno dobro i ukusno...
I kad je sve kako treba onda za 6km :thumbup:

radio u Montani.
Propast ce ono jer nema šanse da izdrži tempo dečko sto drzi. Pizza mu je vrhunska i nije skup, presaltao sam se iz Sosse na Mozzarellu.
Decko koji je otvorio radi od 8 ujutro pa do navecer do 22-23h kada zatvara, on je pizza majstor, doslovno bez dnevnog odmora, nedjeljom ne rade. Valjda i pocetak pa fiskalnog racuna ni na mapi kada porucujes u radnji.
Giancarlo
Posts: 482
Joined: 26/12/2008 21:22

#3224 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Giancarlo »

Jeli iko jeo u pizzeriji Luigi u Hrasnom na Trgu Heroja? Neki dan vidim taj lokal u prolazu, ali nisam jos uvijek probao pizzu.
Sid the sloth
Posts: 2705
Joined: 30/01/2013 15:56

#3225 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Sid the sloth »

gidra wrote: 27/06/2022 00:36
Plavo-bijeli wrote: 26/06/2022 22:47
i ja uzimam taj calcone sa mozarellom ali mi je u posljednje vrijeme nekako baš suh, pa ja moram staviti svoje majoneze.. nekad znaju biti malo stariji sastojci, ali je tijesto stvarno dobro i ukusno...
I kad je sve kako treba onda za 6km :thumbup:

radio u Montani.
Propast ce ono jer nema šanse da izdrži tempo dečko sto drzi. Pizza mu je vrhunska i nije skup, presaltao sam se iz Sosse na Mozzarellu.
Decko koji je otvorio radi od 8 ujutro pa do navecer do 22-23h kada zatvara, on je pizza majstor, doslovno bez dnevnog odmora, nedjeljom ne rade. Valjda i pocetak pa fiskalnog racuna ni na mapi kada porucujes u radnji.
Sumnjam da mu je plan da tako radi stalno, vjerovatno malo dok ne nadje pouzdane radnike. Ima vec neka radnica koja cesto pravi sendvice umjesto njega tako da vjerujem da ce se vremenom uhodati. Jedini problem koji ja vidim je sto je unutra namjesteno samo da funkcionise, poprilicno je nesredjeno iako ja ne jedem unutra nikad nego uzmem za ponijeti.
Post Reply