Da li vam se dopada novotvoreni BBI centar

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#276 Re: Da li vam se dopada novotvoreni BBI centar

Post by Alhemicarkaa »

Phia wrote:Krenuvši od ulaska u objekat prvo što mi je zasmetalo su one kućice za ulazak u garažu sa strana koje totalno zasjenjuju sam ulaz i potpuno uništavaju vizure ulazne sekence sa trga. Sam glavni ulaz možete skontati jedino ako pratite rijeku ljudi koja ulazi a ono drugo lijevo je valjda izlaz šta li. Uglavnom ulaz je užasno mali za jedan ovoliki šoping centar (i ovoliku navalu ljudi - svi se guraju da uđu) a onaj drugi ulaz/izlaz sam tek skužila iz trećeg puta kad sam išla prema onim mirišljavim sapunima. Helem totalno konfuzno. Kad uđete vide se lijepo elevatori.OK. Već tu ne možete da ne primjetite da je sve nedovršeno..Krenete na sprat lijepo i kad hoćete da skretene lijevo puf dočeka vas stub :shock: "Inteligentno" smišljeno nema šta - još jedno mjesto da se ljudi sudaraju. Osvjeteljenje užas - osjećala sam se kao u pećini o muzici da ne pričam - prebučno neusklađeno..Onaj kružni dio sa prodavnicama je kako tako ok. Ideš u krug nikakva nova stvar - već viđeno. Same prodavnice sve markirano i cijene na evropskom nivou a naše plate bosanske :roll: .Imam dojam da je to sve dostupno samo klasi koja također ima evropske plate - političarima i njihovim derištima. Ona glupost sa nivoima i mostićima užas. Okrene ti se želudac od silne zavrzlame. Pa opet elevatori različitih visina od kojih svaki radi kad mu se prohtije. Liftove još nisam ni kušala - ali kad vidim kako rade elevatori i ako prorade radije ću sačekati jer ne bih željela da se zaglavim unutra. Hajde dobro ideš i dođeš do 4 etaže i tamo vidiš sve za djecu - pamajko ko je smislio da to sve strpa na tu etažu - žene sa djecom trebaju da djecu teglinjaju skoz do gore - užas. I tu onda ideš kroz ljude koji ručaju i svi se tu opet gurkaju i udaraju jedni druge kako prolaznike tako i one jadnike koji sjede tu i jedu..a čula sam da ima i peti sprat ali nikako da skontam kako do njega. I pratim onu masu kad vidim svi idu na požarno stepenište. kad ono je ustvari jedini put do famoznog Petog..i popnem se nekako gore opet koz gužvu a tamo nekakva dva slijepa crijeva jedan vodi u dead end a drugi u torte i to :shock: :? Užasno..I onda skontam pa nisam vidjela konzum..siđem dole u suteren, vidim mobilmedia imamex pa gdje je konzum???taj famozni mega-konzum?? Pitam nekog kažu ulazi se s vana. pa koja nebuloza napraviti slične sadržaje na istoj etaži i fizički ih totalno odvojiti. :shock: Čovjek da bi ušao u konzum i kozmo mora izaći van pa opet ući. Izgleda da je sejo objekat prekrajao kako su mu govorili - po želji investitora a ne onako kako treba pravi arhitekta da radi - kako treba. Sve u svemu fuj. Pravi crijevni sistem - da ti se smuči. Koga zadivljuju skupi materijali koji su korišteni i kojima su se pokušale zataškati esencijalne greške u projektovanju tome će objekat biti cool. Nažalost većina ljudi pada na to jer bolje nismo ni vidjeli..
:thumbup:
Ja sam inace klaustrofobicna, pa sam mislila da je do mene sto se ne osjecam lagodno, a sad vidim da ima jos ljudi kojima je sve nekako nepovezano i nepregledno. I bas je skuceno, sto se prolaza tice.
Svidjaju mi se neke radnje i neke stvari koje do sada nismo vidjeli, medjutim, ne znam kakva je to moda udarati sve crno, ja bi da je sve svjetlo i bljesti. Ne podnosim mracne i skucene prostore.
Ono sto me bas odusevilo je terasa torte i to. Medjutim, doci do gore je za mene poduhvat bio.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#277 Re: Da li vam se dopada novotvoreni BBI centar

Post by amrica »

Jesam li ja sanjala ili je pogresno napisano, ali u replay-u trofrtaljne pantolice 495 KM?

Ili je to stvarna cijena?
Bila sam nedavno vani, jasala po radnjama, ali ne nadjoh farmerke za 5 joja...
Last edited by amrica on 12/04/2009 22:16, edited 1 time in total.
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#278 Re: Da li vam se dopada novotvoreni BBI centar

Post by stochar »

samo da prijavim da je nakon krajnje ironichne i bezazlene teme (http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... t=krmetina) koja je zbog poznatih razloga&aktera zakljucana, iz TL-a uklonjena Peppa!





zao mi Peppe...
neutral
Posts: 400
Joined: 22/01/2006 21:44

#279 Re: Da li vam se dopada novotvoreni BBI centar

Post by neutral »

iz mnogih prodavnica sam izasla cim sam usla...
razlog? njihovo utrkivanje da imaju sto jaci miris prostora... glava me zaboljela nakon sat vremena...
do jeseni ce garant bar 50% prodavnica da se zatvore... kao sto to obicno biva...
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#280 Re: Da li vam se dopada novotvoreni BBI centar

Post by Better Man »

mima wrote:
Better Man wrote:Od svih butika meni je najbolji Replay, ali definitivno u čitavom centru je najbolje uređena i naljepša ova galerija slika. Najorginalnija stvar u BBI, barem meni. Druga slika nije baš najoštrija, ali je ipak dobra.


Slazem se....ogledala su super.....5000 km.....uh Danas sam i ja konacno otisla u bibiAj :D ........samo si jos trebao uslikat i zensku koja tu radi.....super izgleda :thumbup:


I jos mi se dopada onaj dio gdje prodaju razne sapune za tijelo...sve na prirodnoj bazi....ali skupo....
Slikao bih je , ali mi nekako bilo nezgodno, djelovala mi je kao da nebi htjela da je se slika.
User avatar
mayab
Posts: 27176
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#281 Re: Da li vam se dopada novotvoreni BBI centar

Post by mayab »

neutral wrote:iz mnogih prodavnica sam izasla cim sam usla...
razlog? njihovo utrkivanje da imaju sto jaci miris prostora... glava me zaboljela nakon sat vremena...
do jeseni ce garant bar 50% prodavnica da se zatvore... kao sto to obicno biva...
Mislim, ako tako bude, a i ja sam na tragu tih misli, biti ce i kladionica onda-živi bili pa vidjeli.
P.S. Da se razumijemo, ne propagiram kladionice, u zivotu nisam usao niti u jednu, cisto razmisljam sa tržišnog pogleda na ekonomiju! :D
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#282 Re: Da li vam se dopada novotvoreni BBI centar

Post by Better Man »

amrica wrote:Jesam li ja sanjala ili je pogresno napisano, ali u replay-u trofrtaljne pantolice 495 KM?

Ili je to stvarna cijena?
Bila sam nedavno vani, jasala po radnjama, ali ne nadjoh farmerke za 5 joja...
Mislim da jeste stvarna cijena. E sad dali zaista toliko vrijede, to je druga priča. Viđao sam vani traperica od 500 KM, kao npr. određeni Diesel modeli, ai u radnji do Benettona sam vidio trapericee od 500-600 kM. Diesel ima modela koji koštaju od nekih 160 KM, do 500 KM i više. Generalno gledajući očekivao sam više od ponude u BBI. Izbor radnji, odnosno ponuda je jako loša i slaba (interseantno da žene kažu da ima više stvari za muškarce, dok muškarci tvrde obrnuto). Očekivao sam neke brendove koji su u Hrvatskoj prisutni već godinama kao npr. Camper, Diesel itd. Ubjedljivo najbolji izbor radnji je za djecu.
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#283 Re: Da li vam se dopada novotvoreni BBI centar

Post by shuriken »

stochar wrote:samo da prijavim da je nakon krajnje ironichne i bezazlene teme (http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... t=krmetina) koja je zbog poznatih razloga&aktera zakljucana, iz TL-a uklonjena Peppa!





zao mi Peppe...
nemoj biti tuzan,
she is at better place now

:lol: :lol: :lol: :lol:
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#284 Re: Da li vam se dopada novotvoreni BBI centar

Post by 5 0 5 »

♥ Julianna ♥ wrote:Jao znate šta sam vidjela da se tamo ima kupit'???? :shock: :shock:

Griotte!!! :shock: :shock:
Kakvo je stanje s čipsom s okusom šunke? :-) Je li se uspio provuć?



Image


Kad se ovako postave stvari, onda paranoji nema kraja. Ko može odrediti šta je haram a šta halal? Je li postoji neka BBI policija koja će odrediti da, npr. jakna napravljena od svinjske kože je/nije haram kao recimo, svinjski odrezak. U kojem kolaču ima ruma itd. O ovome se može diskutovati do besvjesti. Usput, u zgradi sigurno nije zabranjeno pušenje (ili jeste?), a što bi po meni trebalo biti na prvom mjestu. Ali eto..

Ja mislim da je sve ovo samo privremeno, možda malo kao kredit "političkovjerskim sponzorima" ovdje. Za par godina Arapi će prodati centar, kupit će ga neki Austrijanac ili Slovenac, svinjetina i alkohol će se početi prodavati i sve će ovo biti veliki vic (ako se uopšte budemo sjećali ovih tema).


Kao primjer navodim skulpturu Francesco Perilli-a na Trgu Oslobođenja? Ko se još sjeća kada je zadnji put pokrivena čuna na ovoj skulpturi? Koliko se sjećam to je bio glavni sport novoprosvjećenih vjernika prije desetak godina. Sad im to očito više ne smeta.

Image


A kad razmislim malo o arapskim poslijeratnim ulaganjima u BiH (željezara, autoput) onda je jasno da se i ovdje neće dugo zadržati. Živi bili pa vidjeli.



(Nadam se da nisam skrenuo temu... previše)
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#285 Re: Da li vam se dopada novotvoreni BBI centar

Post by stochar »

shuriken wrote:
stochar wrote:samo da prijavim da je nakon krajnje ironichne i bezazlene teme (http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... t=krmetina) koja je zbog poznatih razloga&aktera zakljucana, iz TL-a uklonjena Peppa!





zao mi Peppe...
nemoj biti tuzan,
she is at better place now

:lol: :lol: :lol: :lol:
ne znam, samo kasike (i ostatak escajga) mogu dati odgovor:

Image
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#286 Re: Da li vam se dopada novotvoreni BBI centar

Post by ljubav_aha »

Better Man wrote:Baš smiješno! Nisam vam nikakv metroseksualac.
zar je smijesno biti metroseksualac :!: :?:
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#287 Re: Da li vam se dopada novotvoreni BBI centar

Post by ljubav_aha »

jesu li u BBi centru svi nejvjerovatno lijepog izgleda,jer je prije par godina postalo aktuelno zaposljavati osobe tiskljucivo takvog profila u poslovima koji upravo iziskuju direktan rad javnoscu,npr. salateri,recepcije i sl. :lol:
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#288 Re: Da li vam se dopada novotvoreni BBI centar

Post by burek_in_space »

ljubav_aha wrote:jesu li u BBi centru svi nejvjerovatno lijepog izgleda,jer je prije par godina postalo aktuelno zaposljavati osobe tiskljucivo takvog profila u poslovima koji upravo iziskuju direktan rad javnoscu,npr. salateri,recepcije i sl. :lol:
Vrlo rado cu ti prenijeti utiske o zaposlenicama (mushki me ne interesuju vishe :D ) chim obidjem ovaj objekat! :mrgreen:
User avatar
Faruk
Posts: 889
Joined: 03/04/2004 15:57
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan kokuz drugi mu se ruga

#289 Re: Da li vam se dopada novotvoreni BBI centar

Post by Faruk »

centar lijepo izgleda
garaza je odlicna (to mi je najdrazi dio centra) i super su je ofarbali

jedino mi imamex nema mjesta u onakvom ambijentu
prava seljacka radnja
User avatar
upravnik
Posts: 457
Joined: 05/04/2008 15:25
Location: Katanga
Contact:

#290 Re: Da li vam se dopada novotvoreni BBI centar

Post by upravnik »

a smijem li ja kad maznem 10 piva proći platoom ispred bibiaja?
je li to haram? :?
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#291 Re: Da li vam se dopada novotvoreni BBI centar

Post by hakazvaka »

upravnik wrote:a smijem li ja kad maznem 10 piva proći platoom ispred bibiaja?
je li to haram? :?
to ti je multiple haram :D
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#292 Re: Da li vam se dopada novotvoreni BBI centar

Post by hakazvaka »

Faruk wrote:centar lijepo izgleda
garaza je odlicna (to mi je najdrazi dio centra) i super su je ofarbali

jedino mi imamex nema mjesta u onakvom ambijentu
prava seljacka radnja
jes to seljacka radnja, al jebat ga, vecinom raja kod njih uzimaju mobitele ..
prodajul oni ukradeno sta? sta mislite?
User avatar
tamara*
Posts: 421
Joined: 28/01/2009 15:51

#293 Re: Da li vam se dopada novotvoreni BBI centar

Post by tamara* »

Faruk wrote:centar lijepo izgleda
garaza je odlicna (to mi je najdrazi dio centra) i super su je ofarbali
jedino mi imamex nema mjesta u onakvom ambijentu
prava seljacka radnja
U koju boju :?
User avatar
upravnik
Posts: 457
Joined: 05/04/2008 15:25
Location: Katanga
Contact:

#294 Re: Da li vam se dopada novotvoreni BBI centar

Post by upravnik »

hakazvaka wrote: prodajul oni ukradeno sta? sta mislite?
mislim da sam čitao da je u centru zabranjena prodaja alkohola, svinjetine i ukradenih mobitela... al' hajd' ga znaj... imamex je to
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#295 Re: Da li vam se dopada novotvoreni BBI centar

Post by ljubav_aha »

burek_in_space wrote:
ljubav_aha wrote:jesu li u BBi centru svi nejvjerovatno lijepog izgleda,jer je prije par godina postalo aktuelno zaposljavati osobe tiskljucivo takvog profila u poslovima koji upravo iziskuju direktan rad javnoscu,npr. salateri,recepcije i sl. :lol:
Vrlo rado cu ti prenijeti utiske o zaposlenicama (mushki me ne interesuju vishe :D ) chim obidjem ovaj objekat! :mrgreen:
eh,castim te kafom ,kad se vartis :razz:
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#296 Re: Da li vam se dopada novotvoreni BBI centar

Post by Skyfox »

imam osjecaj da ce brzo grohnut taj centar ili ce zbrisat, bio sam jednom, i ono sta sam vidio malo je preskupo za nase standarde, pa ko ce im to kupovati? Naravno naci ce se ljudi, ali ne toliko da bi ostali. Ovo ja onako laicki, a klima im je u banani...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#297 Re: Da li vam se dopada novotvoreni BBI centar

Post by mIRCerka »

burek_in_space wrote:
ljubav_aha wrote:jesu li u BBi centru svi nejvjerovatno lijepog izgleda,jer je prije par godina postalo aktuelno zaposljavati osobe tiskljucivo takvog profila u poslovima koji upravo iziskuju direktan rad javnoscu,npr. salateri,recepcije i sl. :lol:
Vrlo rado cu ti prenijeti utiske o zaposlenicama (mushki me ne interesuju vishe :D ) chim obidjem ovaj objekat! :mrgreen:
ona u galeriji nije neka pljacka, isla sam danas vidjet, ocekivala sam nesto wow, kad ono skroz ok cura...

Urban Republic ima pristojne cijene, Champion takodjer, ostalo je zhara i totalno van nasih standarda...jedino je dobra i pristojnih cijena ona SIX dzidzara na samom ulazu, svasta nesto po osam maraka...
:D
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#298 Re: Da li vam se dopada novotvoreni BBI centar

Post by burek_in_space »

ljubav_aha wrote:
eh,castim te kafom ,kad se vartis :razz:
Jel mislish da mi uplatish na rachun 3 marke za kafu ili kada dodjesh u Sarajevo?! :roll: :D
mIRCerka wrote: ona u galeriji nije neka pljacka, isla sam danas vidjet, ocekivala sam nesto wow, kad ono skroz ok cura...

Urban Republic ima pristojne cijene, Champion takodjer, ostalo je zhara i totalno van nasih standarda...jedino je dobra i pristojnih cijena ona SIX dzidzara na samom ulazu, svasta nesto po osam maraka...
:D
Valja li chemu mIRCerka,(chitaj: je li dushevna :D )?! :skoljka:
User avatar
Romeo 80
Posts: 4374
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#299 Re: Da li vam se dopada novotvoreni BBI centar

Post by Romeo 80 »

tamara* wrote:
Faruk wrote:centar lijepo izgleda
garaza je odlicna (to mi je najdrazi dio centra) i super su je ofarbali
jedino mi imamex nema mjesta u onakvom ambijentu
prava seljacka radnja
U koju boju :?
U zelenu! 8-) :run:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#300 Re: Da li vam se dopada novotvoreni BBI centar

Post by mIRCerka »

bureche, dushevna je :)

polo majica sto sam tati kupila u US POLO radnji je kostalaa 9 dolara...ovdje IDENTICNA 139 maraka...pa da su je fedexom slali, manje bi dosla...
Locked