Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
emigrazione
Posts: 7370
Joined: 01/09/2010 13:40

#651 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by emigrazione »

bijela wrote:čovječe, za nepovjerovati je da se uopšte treba objašnjavati nekim ljudima
da neke stvari
na nekim mjestima
ne treba raditi :-)

u ovoj zemlji se fakat ne isplati čuditi se :lol:
Ja sam mladost proveo guzeci po parkovima i haustorima, pis'o u svakom parku...jel to papanski
caros
Posts: 1362
Joined: 16/03/2012 19:05

#652 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by caros »

tvsabina wrote: U pravu si. Baš moj "problem". Sutra nosim stotinjak piladi koji su spremljeni na nekom drugom mjestu , na "gradilište".
Da onako diskretno , nenametljivo počastim umorne ljude.
Ili ponesi janje braći apostolima ili se ne pojavljuj !
GoodTaste
Posts: 817
Joined: 04/04/2012 22:56

#653 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by GoodTaste »

Sve ima svoje vrijeme i mjesto, a janjetu vrijeme mozda jeste bilo (kraj radova) ali mjesto definitivno NE.
Sto neko govori obicaj - pa hoce li sada svako za svoj neki obicaj otici na neprimjereno mjesto, npr. centar grada, i ispoljiti ga ? Mogao je ovaj "humanista" na drugi nacin da pocasti radnike ...
User avatar
bijela
Posts: 4231
Joined: 20/12/2009 21:14

#654 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by bijela »

emigrazione wrote:
bijela wrote:čovječe, za nepovjerovati je da se uopšte treba objašnjavati nekim ljudima
da neke stvari
na nekim mjestima
ne treba raditi :-)

u ovoj zemlji se fakat ne isplati čuditi se :lol:
Ja sam mladost proveo guzeci po parkovima i haustorima, pis'o u svakom parku...jel to papanski
'ta me briga štas' radio :oops: ...
DON_eARL
Posts: 3733
Joined: 31/10/2010 22:26

#655 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by DON_eARL »

Drvenija, Čobanija, Janjetina, Skenderija. :D :run:
(ne)forumas
Posts: 1681
Joined: 02/12/2009 00:08

#656 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by (ne)forumas »

emigrazione wrote: Ja sam mladost proveo guzeci po parkovima i haustorima, pis'o u svakom parku...jel to papanski
nije... to se zove pubertet..
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#657 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by madner »

tvsabina wrote:
caros wrote:
tvsabina wrote: Od mesa jedem jedino piletinu pa ne mogu vrijednovati.

:shock: :shock: :shock:

Ovo je definitivno tvoj problem. :shock:
U pravu si. Baš moj "problem". Sutra nosim stotinjak piladi koji su spremljeni na nekom drugom mjestu , na "gradilište".
Da onako diskretno , nenametljivo počastim umorne ljude.
Bez navodnika, most je gradiliste. Ne moze se hodati njime bez odobrenja.

Sto nas dovodi do zakljucka da po vasoj logici ja mogu odrediti vama sta cete servirati ljudima u vasoj domeni.

To sto se ne slazemo nije razlog da se razocarate, predlazem vam jednostavno da vidite kako je cerecenje lokalnog specijaliteta sasvim normalna stvar u vecini zapadne evrope.
User avatar
bude
Posts: 934
Joined: 10/11/2008 13:26

#658 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by bude »

A da otvorimo anketu oko naziva mosta, mozda nesto kao:
Most nesrecnog jagnjeta, ili
Gojkov most, ili
The silence of the lambs bridge
za pocetak...
User avatar
emigrazione
Posts: 7370
Joined: 01/09/2010 13:40

#659 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by emigrazione »

zaporak :D
User avatar
Man of steel
Posts: 1295
Joined: 28/02/2012 00:58

#660 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by Man of steel »

Nema ništa neukusno i "seljačko" u tome što je neko odlučio nagraditi i počastiti radnike parčetom mesa.

Čak mislim da je ovo odličan primjer kako u ova rđava vremena ipak na momente možemo biti ljudi. Dok su nam međuljudski odnosi na nivou psa i mačke, puni frustracija i otuđenosti, mislim da jedenje janjeta na sred mosta kao znak pažnje i ljubaznosti ne treba karakterisati kao nešta loše.

Jedini neukus i seljakluk koji ja ovdje vidim je upoređivanje Sarajeva sa Berlinom.

Niti je Sarajevo Berlin niti smo mi Nijemci.
xkupinax
Posts: 89
Joined: 25/06/2012 00:58

#661 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by xkupinax »

bude wrote:A da otvorimo anketu oko naziva mosta, mozda nesto kao:
Most nesrecnog jagnjeta, ili
Gojkov most, ili
The silence of the lambs bridge

za pocetak...

:lol:
xkupinax
Posts: 89
Joined: 25/06/2012 00:58

#662 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by xkupinax »

emigrazione wrote:zaporak :D

Nadjemo se kod zaporka u 8 :D
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25794
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#663 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by BHF_Manijak »

Da su po biftek pojeli, ramstek, t-bone stejk, PM-stejk tad bi kao bili cool, moderni i urbani, ovako sto su janje pojeli ljudi na GRADILISTU (TRENUTNO TO JESTE!!!) zato su papci! Welcome to bosnia! :lol: :lol: :roll: Bas bih volio obrok na nekom od gradilista usred Kolna, Berlina, Pariza, Lyona, Madrida ili Londona vidjeti, kod nas bar radnici jedu ko gospoda, godpodsku hranu! :zzzz: :dance: :wink:

A naletih i to da je kurban seljacki obicaj, oj Bosno moja! :lol: :mrgreen:
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#664 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by graue_maus »

Man of steel wrote:Nema ništa neukusno i "seljačko" u tome što je neko odlučio nagraditi i počastiti radnike parčetom mesa.

Čak mislim da je ovo odličan primjer kako u ova rđava vremena ipak na momente možemo biti ljudi. Dok su nam međuljudski odnosi na nivou psa i mačke, puni frustracija i otuđenosti, mislim da jedenje janjeta na sred mosta kao znak pažnje i ljubaznosti ne treba karakterisati kao nešta loše.

Jedini neukus i seljakluk koji ja ovdje vidim je upoređivanje Sarajeva sa Berlinom.

Niti je Sarajevo Berlin niti smo mi Nijemci.
:thumbup: :thumbup: potpuno se slazem .... a i njemackoj vidim na svakom koraku ovi jadnici jedu po gradilistu ... samo ne janjad , nego ono sto su ponijeli od kuce ...kad se nase naselje pravilo 70-ti godina. moji roditelji su se nanosali pita i kojesta da caste ljude ...i tad mi je objasnjeno da je to nas obicaj i sevap...
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#665 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by sabina1 »

madner wrote:
tvsabina wrote:
caros wrote: :shock: :shock: :shock:

Ovo je definitivno tvoj problem. :shock:
U pravu si. Baš moj "problem". Sutra nosim stotinjak piladi koji su spremljeni na nekom drugom mjestu , na "gradilište".
Da onako diskretno , nenametljivo počastim umorne ljude.
Bez navodnika, most je gradiliste. Ne moze se hodati njime bez odobrenja.

Sto nas dovodi do zakljucka da po vasoj logici ja mogu odrediti vama sta cete servirati ljudima u vasoj domeni.

To sto se ne slazemo nije razlog da se razocarate, predlazem vam jednostavno da vidite kako je cerecenje lokalnog specijaliteta sasvim normalna stvar u vecini zapadne evrope.
Apsolutno ne mogu odrediti šta će biti "servirano" ali da to "servirano" ukoliko je neumjesno , neprimjereno i neukusno (ovo neukusno ne mislim na hranu) u odnosu na lokaciju gdje se gradilište nalazi , ne treba kritizirati i ne treba zbog SVEGA ostalog vezano za bližu okolinu i samu lokaciju gradilišta tražiti da se izmjesti ili makar više ne ponovi - to ne može niko zabraniti.
Zapadnoevropski kulturni običaji me nimalo ne zanimaju. Ukoliko Slovenci za vrijeme ručka igraju neke blesave igre za stolom i ukoliko to ponove za vrijeme ručka kod Bosanaca u Bosni a nama ne odgovara , ko tu ispada nekulturan? Mi ili oni? Sto ljudi - sto ćudi. Zapadnoevropski "običaji" su njihovi.
Postoje elementarna nepisana pravila koja se moraju poštovati. Zbog boljitka zajednice a janjetina na mostu u centru bilo kog grada u BiH ne predstavlja nikakvu tradiciju - samo šamar u lice.
caros
Posts: 1362
Joined: 16/03/2012 19:05

#666 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by caros »

Zašto mrziš janje ?
dragonz
Posts: 1787
Joined: 20/09/2008 13:12

#667 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by dragonz »

xkupinax wrote:
emigrazione wrote:zaporak :D

Nadjemo se kod zaporka u 8 :D
nađemo se na UČKUR ĆUPRIJI :thumbup:
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#668 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by graue_maus »

a sta da su zaklali kurban na mostu ko turci na fudbalkom terenu pred igru ... :lol: :lol:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#669 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by madner »

tvsabina wrote:
madner wrote:
tvsabina wrote: U pravu si. Baš moj "problem". Sutra nosim stotinjak piladi koji su spremljeni na nekom drugom mjestu , na "gradilište".
Da onako diskretno , nenametljivo počastim umorne ljude.
Bez navodnika, most je gradiliste. Ne moze se hodati njime bez odobrenja.

Sto nas dovodi do zakljucka da po vasoj logici ja mogu odrediti vama sta cete servirati ljudima u vasoj domeni.

To sto se ne slazemo nije razlog da se razocarate, predlazem vam jednostavno da vidite kako je cerecenje lokalnog specijaliteta sasvim normalna stvar u vecini zapadne evrope.
Apsolutno ne mogu odrediti šta će biti "servirano" ali da to "servirano" ukoliko je neumjesno , neprimjereno i neukusno (ovo neukusno ne mislim na hranu) u odnosu na lokaciju gdje se gradilište nalazi , ne treba kritizirati i ne treba zbog SVEGA ostalog vezano za bližu okolinu i samu lokaciju gradilišta tražiti da se izmjesti ili makar više ne ponovi - to ne može niko zabraniti.
Zapadnoevropski kulturni običaji me nimalo ne zanimaju. Ukoliko Slovenci za vrijeme ručka igraju neke blesave igre za stolom i ukoliko to ponove za vrijeme ručka kod Bosanaca u Bosni a nama ne odgovara , ko tu ispada nekulturan? Mi ili oni? Sto ljudi - sto ćudi. Zapadnoevropski "običaji" su njihovi.
Postoje elementarna nepisana pravila koja se moraju poštovati. Zbog boljitka zajednice a janjetina na mostu u centru bilo kog grada u BiH ne predstavlja nikakvu tradiciju - samo šamar u lice.
Opet ignorisete da most trenutno nije javno mjesto. Jednostavno nije. Kao sto nije nikakav problem da pred Novu Godinu se na javnom mjestu uz saglasnost vlasti postave standovi gdje se jede i pije, tako i ovo ne smije biti problematicno.

Jednostavno niko nije ostecen, niti jedan propis povrijedjen. Norma liberalnog drustva je da moramo prihvatiti sve sto nam ne skodi kako bi drugi uvazili nasu slobodu.
caros
Posts: 1362
Joined: 16/03/2012 19:05

#670 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by caros »

Ovdje se očigledno vodi kampanja protiv janjeta.
User avatar
emigrazione
Posts: 7370
Joined: 01/09/2010 13:40

#671 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by emigrazione »

A zamisli sabina jos su jeli prstima...fuuj
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#672 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by cyprus »

Ma .ebalo ga janje više... Ko Sarajevo neka kulturna metropola, pa ovo nezamislivo :oops: Ja ovog sad momenta mogu nabrojat bar 500 stvari koje su veći problem od tog ''papanluka'', al jok, hajmo mi o papcima i janjetu :oops:
xkupinax
Posts: 89
Joined: 25/06/2012 00:58

#673 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by xkupinax »

dragonz wrote:
xkupinax wrote:
emigrazione wrote:zaporak :D

Nadjemo se kod zaporka u 8 :D
nađemo se na UČKUR ĆUPRIJI :thumbup:
Nek prostru i cilim, bosanski pa da se izuvamo kad prelazimo. Salu na stranu, ovdje ljudi brkaju obicaj da se radnicima donese jelo i pokoje pivo, a taj obicaj svi postujemo. Niko nije rekao da je seljakluk ljudima dati da jedu, ali to nije rad na kuci, na fasadi, ni krecenje stana. To je izgradnja mosta, u kakvom takvom ali centru grada. Mozda ne bi ni upadalo tako u oci, da ovaj sto ga je kupio nije u medijima naglasavao da je kupio, da je peceno tu i tu, izigravao nekog dzeka na sred mosta. Bolje bi bilo da su onda ljude uveli lijepo u prostorije fakulteta, da pojedu s mirom i ne na +40, a i da se postede ponizavanja fotografisanja raznih nekih medija kao da su dosli iz gladi i nikad janjeta nisu vidjeli.
caros
Posts: 1362
Joined: 16/03/2012 19:05

#674 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by caros »

Pa morao je reći da je kupio jer su u prvom članku o ovome DOGAĐAJU iznesene laži i ja bih tužio portal za pretprljenu duševnu bol.
xkupinax
Posts: 89
Joined: 25/06/2012 00:58

#675 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by xkupinax »

caros wrote:Pa morao je reći da je kupio jer su u prvom članku o ovome DOGAĐAJU iznesene laži i ja bih tužio portal za pretprljenu duševnu bol.
I sasvim slucajno su se nasli novinari tu, da pribiljeze taj humani gest? :)
A ja mislila neko ih namjerno obavijestio ;).
Locked