Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#601 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by Kemal Malovčić »

@tvsabina, a da razmotriš jedan kurs pravopisa?
caros
Posts: 1356
Joined: 16/03/2012 19:05

#602 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by caros »

Barbarizam :lol: :lol:


Get real bijač :mrgreen:
Jay Gatsby
Posts: 1687
Joined: 06/03/2012 18:14

#603 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by Jay Gatsby »

madner wrote:Sto se tice Berlina, molim vas da obratite paznju na sljedeci eksponat

Image

Ovo na slici je neka mjesavina mesa koje je mozda bila ovca a mozda svinja. Uglavnom to se servira i daje ljudima da jedu po ulici za nekih 3 do 5 eura.
Ne valja ti slika :mrgreen:

Image
User avatar
emigrazione
Posts: 7370
Joined: 01/09/2010 13:40

#604 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by emigrazione »

samo što itekako ovakvim incidentima (kao i ono famozno roštiljanje za vrijeme velikog snijega) gubi te obrise
Koji incidenti, izvini jel mozes biti malo preciznija. Gradjevinski radnici jedu meso na GRADILISTU, halooo. Nisu okretali razanj, niti su tefericili kako pojedini ovdje zele to da prikazu.
Cuj famozno rostiljanje za vrijeme velikog snijega :lol:
caros
Posts: 1356
Joined: 16/03/2012 19:05

#605 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by caros »

Angela, sram te bilo, sada namjerno neću nikada otići u Njemačku jer ne mogu podnijeti takav barbarizam.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#606 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by sabina1 »

Kemal Malovčić wrote:
tvsabina wrote:
Kemal Malovčić wrote:Ah, licemjerni građani, udario im miris janjeta u oči, zasmetalo im organizmu, raspršilo im iluziju da žive u gradu, da im je život sređen, da žive daleko od poganih seljaka, uništilo im građansku sigurnost, sada više njihov život nema smisla, kojeg je imao prije janjeta.
Nema tu nikakvih "iluzija" Sarajevo je grad , samo što itekako ovakvim incidentima (kao i ono famozno roštiljanje za vrijeme velikog snijega) gubi te obrise. A poslije sami sebe proglašavamo za "najbolju turističku destinaciju u ovom dijelu Evrope".

Šamar je ovo svima. Gradu najviše.
Čuo sam da osoba sa tvojeg avatara (Jelena Krmeljuša) jede samo patlidžane i brokule, u najdubljoj intimi... Pričala je jednom da je začeta u prostorijama Općine (ne sjećam se koje tačno), i da je, dakle, svim svojim bićem građanka.
Ako se ti iz bilo kog razloga identifikuješ s osobom s tvog avatara to je isključivo tvoj problem. Nemaš pojma šta mislim o Jeleni Karleuši ,nemaš pojma zbog čega je njena slika moj avatar a ponajmanje imaš pravo da u totalnom off-topicu repliciraš o nekakvim začećima ili vegeterijanstvu i sličnim glupostima. Na temi "Jelena Kareluša" ću vrlo rado odgovoriti na sva pitanja ukoliko budem znala odgovor.
Na kraju krajeva imaš google ;-)
User avatar
jos_uvijek_sanjam
Posts: 424
Joined: 11/06/2012 23:27

#607 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by jos_uvijek_sanjam »

Meni se svidja, bas je super most. Ako nista, nesto novo i drugacije u ovom gradu. A i cujem da su sansu dobili mladi umjetnici, sto je pozitivna stvar u ovakvim vremenima, gdje mladi nigdje nisu prispjeli.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#608 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by madner »

Ne stidim se janjetine, bureka, kiselog kupusa, sira i kajmaka itd...

Da su tu na mostu raspalili rostilj vidio bi zasto se ljudi bune, ovako jednostavno to ne stoji.
Nema tu nista na silu, janje se tako servira i kada je privatni dernek.
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#609 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by Kemal Malovčić »

Koliko godina robije ću zaraditi ako sutra okrenem janje (ili pile, zavisno od sutrašnjeg budgeta) u centru grada?
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#610 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by Kemal Malovčić »

tvsabina wrote:Ako se ti iz bilo kog razloga identifikuješ s osobom s tvog avatara to je isključivo tvoj problem. Nemaš pojma šta mislim o Jeleni Karleuši ,nemaš pojma zbog čega je njena slika moj avatar a ponajmanje imaš pravo da u totalnom off-topicu repliciraš o nekakvim začećima ili vegeterijanstvu i sličnim glupostima. Na temi "Jelena Kareluša" ću vrlo rado odgovoriti na sva pitanja ukoliko budem znala odgovor.
Na kraju krajeva imaš google ;-)
De otvori temu, da se raspričamo.

:lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#611 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by insomnia78 »

tvsabina wrote:
Kemal Malovčić wrote:Ah, licemjerni građani, udario im miris janjeta u oči, zasmetalo im organizmu, raspršilo im iluziju da žive u gradu, da im je život sređen, da žive daleko od poganih seljaka, uništilo im građansku sigurnost, sada više njihov život nema smisla, kojeg je imao prije janjeta.
Nema tu nikakvih "iluzija" Sarajevo je grad , samo što itekako ovakvim incidentima (kao i ono famozno roštiljanje za vrijeme velikog snijega) gubi te obrise. A poslije sami sebe proglašavamo za "najbolju turističku destinaciju u ovom dijelu Evrope".

Šamar je ovo svima. Gradu najviše.
Koja si ti iskompleksirana jadnica to je nevjerovatno.
Sad i rostiljanje za vrijeme snijega seljakluk?
Predpostavljam onda da je i ono skijanje kod sebilja isto tako seljakluk a upravo su te slike obisle svijet.

Sent sa mog sokocala using tapatalk
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#612 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by madner »

http://www.hamburg.de/sommer-hamburg/29 ... mburg.html

Ehvo, sva upustva za razbacivanje rostilja u gradskom parku u Hamburgu. Janje se moze okrenuti na zato predivdjenim mjestima a jesti u cijelom parku.
caros
Posts: 1356
Joined: 16/03/2012 19:05

#613 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by caros »

Vala, boli me kita i da su ga okrenuli ondje na mostu, ionako je sve u kurcu, šta fali da malo roštiljamo na nečemu što bi trebalo da bude most ?
User avatar
jos_uvijek_sanjam
Posts: 424
Joined: 11/06/2012 23:27

#614 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by jos_uvijek_sanjam »

tvsabina wrote:
Poenta je u slijedećem. Burek se može svesti recimo na fast food , kulturološki oblik brze hrane koja je izmišljena da ljudi ne gube mnogo vremena a da jedu (jer vrijeme je novac). Burek se moe svesti i na tradicionalizam kao ponos naše domaće kuhinje i mislim da svakom čovjeku treba biti čast kad ga neko pozove kući na burek (iako ga sama ne jedem nikada ne odbijam slične pozive iz respekta a ne okusim ni mrvu , već svojim prisustvom odpoštujem domaćicu/na) ili kada ga pozove u buregdžinicu na klopu. Burekom se treba dičiti jer je to naše.
NIKADA JOŠ NISAM vidjela u Sarajevu u kom sam rođena i u kom živim cijeli svoj vijek da je neko sjeo na ulicu (pojedinca ili skupinu ljudi) i da iz tepsije , s afsalta jede burek. To ne čine čak ni prosjaci. To bi bila uvreda i bureku i asfaltu i JELU KAO JELU (a mnogi od nas su prošli rat i vrlo dobro znaju šta je komad hljeba) i uvreda ljudskoj civilizaciji.

Janje se nikako ne može svesti pod fast food ama nikako.
Kasabsko-provincijski primitvizam koji izbija nažalost u gradu na dosta mjesta je dobrano pomiješan sa kompleksom niže vrijednosti (VIDI JA IMAM , VIDI MENE KAKO SAM FACA , VIDI MENE KAKO SAM URBAN , MOŽE MI SE) i tako truje mentalni sklop stanovništva da mi dođe ponekada da zaplačem. Ne žalim ja za nekadašnjim Sarajevom jer ga pamtim samo kao djevojčica i nisam sarajevonostalgična nimalo. Volim svoj grad onakav kakav jeste danas. Ali kad vidim taj primitivizam , šund , nekulturu , barbarizam , jad i čemer koji opisuju događaj na tom mostu i kad vidim da to prođe ne samo nekažnjeno nego čak i sa odobravanjem ponekih ljudi (osnovno ljudsko pravo ali sam :roll: :roll: :roll: ) dođe mi da zaplačem koliko mi je žao GRADA u kom živim kad vidim kakvi ga naseljavaju.
Sarajevo je super kakvi smo mi.

Eto vidiš da nije isto.

P.S pitam se da li je bio problem odnijeti to cijenjeno janje, jer je taj urbanolog htio počastiti čestite radnike, negdje u neki restoran , baštu , avliju , stan negdje gdje će se i ti ljudi na kraju krajeva osjećati komfornije?
P.S.S pitam se da li bi taj urbanolog recimo u Berlinu mogao zamisliti samo zamisliti kako jede pečeno janje u storogm centru grada i još da pljune u lice stanovnicima Berlina tipa , što ba , š'a je?

X, svaka ti cast :thumbup:
Haettenschweiler
Posts: 635
Joined: 15/03/2010 18:29

#615 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by Haettenschweiler »

Kemal Malovčić wrote:
babyline wrote:
Kemal Malovčić wrote:Ah, licemjerni građani, udario im miris janjeta u oči, zasmetalo im organizmu, raspršilo im iluziju da žive u gradu, da im je život sređen, da žive daleko od poganih seljaka, uništilo im građansku sigurnost, sada više njihov život nema smisla, kojeg je imao prije janjeta.
nista vise nije kao prije "Jagnje na Mostu" :twisted:
Danas sam pričao sa nekim en-dži-o-ovcama iz susjedne nam države, prvi sam počeo ovu temu, takoreći bacio sam udicu, a oni su se upecali, kažu, par su dana ovdje, nisu pratili medije, ali su čuli za ovaj skandal, priča se po kafićima i koktelima, šokirani su, kažu, ovo im kvari percepciju Sarajeva, koju su imali, u svoju će se državu vratiti pomalo razočarani, ali će šutjeti tamo, ne žele kvariti ugled koji Sarajevo, olimpijski grad, širom Balkana, i svijeta, ima.
Kakvi su to endžioovci koji mantaju po kafićima i koktelima umjesto da pomažu traumatizovanoj romskoj dijeci, traumatizovanim psima lutalicama, traumatizovanim LGBT osobama ili makar da organizuju neki projekat gdje će svi održati powerpoint prezentaciju i na kraju diskutovati?
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#616 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by Kemal Malovčić »

caros wrote:Vala, boli me kita i da su ga okrenuli ondje na mostu, ionako je sve u kurcu, šta fali da malo roštiljamo na nečemu što bi trebalo da bude most ?
:thumbup: Sa tobom vrijedi diskutirati. Ti si jedan od rijetkih slobodnih ljudi, otvorena duha!
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#617 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by Kemal Malovčić »

Haettenschweiler wrote:Kakvi su to endžioovci koji mantaju po kafićima i koktelima umjesto da pomažu traumatizovanoj romskoj dijeci, traumatizovanim psima lutalicama, traumatizovanim LGBT osobama ili makar da organizuju neki projekat gdje će svi održati powerpoint prezentaciju i na kraju diskutovati?
Nekakvi izrodi, i mene su začudili svojom neradinošću... Ali priznajem da su korektni, jer su se odrekli cijelog honorara, kojeg nisu zaradili za ono vrijeme u kojem su bili u kafićima, na koktelima. Dakle, pili su na svoj račun, i tokom toga pravili prezentaciju!
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#618 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by madner »

caros wrote:Vala, boli me kita i da su ga okrenuli ondje na mostu, ionako je sve u kurcu, šta fali da malo roštiljamo na nečemu što bi trebalo da bude most ?
Nije mjesto za rostilj i zato bi se sabina imala pravo buniti.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#619 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by sabina1 »

insomnia78 wrote:
tvsabina wrote:
Kemal Malovčić wrote:Ah, licemjerni građani, udario im miris janjeta u oči, zasmetalo im organizmu, raspršilo im iluziju da žive u gradu, da im je život sređen, da žive daleko od poganih seljaka, uništilo im građansku sigurnost, sada više njihov život nema smisla, kojeg je imao prije janjeta.
Nema tu nikakvih "iluzija" Sarajevo je grad , samo što itekako ovakvim incidentima (kao i ono famozno roštiljanje za vrijeme velikog snijega) gubi te obrise. A poslije sami sebe proglašavamo za "najbolju turističku destinaciju u ovom dijelu Evrope".

Šamar je ovo svima. Gradu najviše.
Koja si ti iskompleksirana jadnica to je nevjerovatno.
Sad i rostiljanje za vrijeme snijega seljakluk?
Predpostavljam onda da je i ono skijanje kod sebilja isto tako seljakluk a upravo su te slike obisle svijet.

Sent sa mog sokocala using tapatalk
Ma kakav seljakluk. Gluho-bilo. To je "urban".
Sutra ću pozvati svoju predsjednicu MZ i moliti da nas sazove da svi fino ručamo na ulici. Onako fino.
O "mom kompleksu" i "jadništvu" mnogo više govore tvoje riječi. Stidi se.
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#620 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by Ripicipi »

madner wrote:
caros wrote:Vala, boli me kita i da su ga okrenuli ondje na mostu, ionako je sve u kurcu, šta fali da malo roštiljamo na nečemu što bi trebalo da bude most ?
Nije mjesto za rostilj i zato bi se sabina imala pravo buniti.
Ma most uopste jos nije ni u funkciji...
Obicno gradiliste gdje su radnici jeli.
User avatar
jos_uvijek_sanjam
Posts: 424
Joined: 11/06/2012 23:27

#621 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by jos_uvijek_sanjam »

madner wrote:Ne stidim se janjetine, bureka, kiselog kupusa, sira i kajmaka itd...

Da su tu na mostu raspalili rostilj vidio bi zasto se ljudi bune, ovako jednostavno to ne stoji.
Nema tu nista na silu, janje se tako servira i kada je privatni dernek.

Da je imao namjeru nahraniti gladne ljude, donio bi im janjetinu izrezanu, svakom po porciju i ne bi se medijski eksponirao. Djevojka koju upravo napadate je sve lijepo objasnila. Lik spominje nekakvu TRADICIJU i vrsi paralelu izmedju SFF-a i KORIDE?? Kakva crna korida, kad je Sarajevo vidjelo Koridu?? Korida je po selima, a Sarajevo je nekad bilo prijestolnica kulture. Sutra ce nekom pasti na pamet da kolje kurban na sred Titove, pa ce to prodavati pod "merhamet" i tradiciju. Problem ovog grada nisu ljudi, koji dodju iz manjih gradova i mjesta, problem su SELJACI koji dodju i koji svoje seljacke navike i obicaje najnormalnije praktikuju gdje i kako im je volja. Ovaj isti sto je donio janje, parkira automobil na setalistu i kaze: jeftinije mi je platiti kaznu, nego dnevni parking.

I vi njega podrzavate? Pa onda niste nista puno drugaciji ;).
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#622 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by The 51st State »

jos_uvijek_sanjam wrote:
madner wrote:Ne stidim se janjetine, bureka, kiselog kupusa, sira i kajmaka itd...

Da su tu na mostu raspalili rostilj vidio bi zasto se ljudi bune, ovako jednostavno to ne stoji.
Nema tu nista na silu, janje se tako servira i kada je privatni dernek.

Da je imao namjeru nahraniti gladne ljude, donio bi im janjetinu izrezanu, svakom po porciju i ne bi se medijski eksponirao. Djevojka koju upravo napadate je sve lijepo objasnila. Lik spominje nekakvu TRADICIJU i vrsi paralelu izmedju SFF-a i KORIDE?? Kakva crna korida, kad je Sarajevo vidjelo Koridu?? Korida je po selima, a Sarajevo je nekad bilo prijestolnica kulture. Sutra ce nekom pasti na pamet da kolje kurban na sred Titove, pa ce to prodavati pod "merhamet" i tradiciju. Problem ovog grada nisu ljudi, koji dodju iz manjih gradova i mjesta, problem su SELJACI koji dodju i koji svoje seljacke navike i obicaje najnormalnije praktikuju gdje i kako im je volja. Ovaj isti sto je donio janje, parkira automobil na setalistu i kaze: jeftinije mi je platiti kaznu, nego dnevni parking.

I vi njega podrzavate? Pa onda niste nista puno drugaciji ;).
prava paralela, s tim da je na koridi nekako opustenije i prirodnije.
caros
Posts: 1356
Joined: 16/03/2012 19:05

#623 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by caros »

jos_uvijek_sanjam wrote: Da je imao namjeru nahraniti gladne ljude, donio bi im janjetinu izrezanu, svakom po porciju i ne bi se medijski eksponirao. Djevojka koju upravo napadate je sve lijepo objasnila. Lik spominje nekakvu TRADICIJU i vrsi paralelu izmedju SFF-a i KORIDE?? Kakva crna korida, kad je Sarajevo vidjelo Koridu?? Korida je po selima, a Sarajevo je nekad bilo prijestolnica kulture. Sutra ce nekom pasti na pamet da kolje kurban na sred Titove, pa ce to prodavati pod "merhamet" i tradiciju. Problem ovog grada nisu ljudi, koji dodju iz manjih gradova i mjesta, problem su SELJACI koji dodju i koji svoje seljacke navike i obicaje najnormalnije praktikuju gdje i kako im je volja. Ovaj isti sto je donio janje, parkira automobil na setalistu i kaze: jeftinije mi je platiti kaznu, nego dnevni parking.

I vi njega podrzavate? Pa onda niste nista puno drugaciji ;).
Jes' vidio/la onih seljaka u Pamploni ?
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#624 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by sabina1 »

madner wrote: Ne stidim se janjetine, bureka, kiselog kupusa, sira i kajmaka itd...

Da su tu na mostu raspalili rostilj vidio bi zasto se ljudi bune, ovako jednostavno to ne stoji.
Nema tu nista na silu, janje se tako servira i kada je privatni dernek.
Madner , moj prvi post na ovu temu niste pročitali pažljivo. Učinite to još jednom. Shvatit ćete o čemu govorim.
Last edited by sabina1 on 26/06/2012 23:07, edited 1 time in total.
User avatar
Kemal Malovčić
Posts: 9090
Joined: 19/03/2012 01:03

#625 Re: Most Radiceva - Likovna Akademija. Uspjeh ili ruglo?

Post by Kemal Malovčić »

Ja sam danas vidio, kod Narodnog pozorišta, montira se ražanj.
Locked