solidarnost sa GRASom ili pak pljačka....?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#26 Re: solidarnost sa GRASom ili pak pljačka....?

Post by sheilak »

MuaDib wrote:
starii wrote:evo kazu na TVSA da su GRASu iskljucili struju zbog dugovanja...koji samo uhljupi vode tu firmu...
Evo javljaju da sutra neće raditi autobuski i tramvajski saobračaj. :x :x
Je li ovo potvrdjeno? :?
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#27 Re: solidarnost sa GRASom ili pak pljačka....?

Post by zijancer »

je li ono za stampu ide rgb ili cmyk?
Crazy_Hikmet
Posts: 7
Joined: 17/02/2009 17:33

#28 Re: solidarnost sa GRASom ili pak pljačka....?

Post by Crazy_Hikmet »

I ja sam procitao u jucerasnjem avazu da hoce stupiti u generalni strajk od ponedjeljka....a posto nije dosla nikakva vijest o "odgodjanju strajka", valjda cemo morat' taksirat od sutra....a taman ispiti od iduce sedmice(barem na vecini fakulteta)...treba tu bagru lopovsku istjerat i onda namlatiti...nemogu vjerovati koliko su gladni oni žohari, nebi njima ni Obama udovoljio.... :x :x :x
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#29 Re: solidarnost sa GRASom ili pak pljačka....?

Post by nellington »

A jutros još postavljaju pitanje hoće li se GRASu pridružiti i taksisti u obustavi pružanja usluga... e aferim... Ja logiku u svemu ovome uopće ne vidim. Na koga to oni vrše pritisak, osim na nas građane...
Crazy_Hikmet
Posts: 7
Joined: 17/02/2009 17:33

#30 Re: solidarnost sa GRASom ili pak pljačka....?

Post by Crazy_Hikmet »

nellington wrote:A jutros još postavljaju pitanje hoće li se GRASu pridružiti i taksisti u obustavi pružanja usluga... e aferim... Ja logiku u svemu ovome uopće ne vidim. Na koga to oni vrše pritisak, osim na nas građane...
Ma bjezi ba jarane, to je sve zrelo za jedan BOJKOT i REVOLT, neznam odakle ovom narodu vise sabura i strpljenja pa ne izlazi vishe na ulice....hebu nas sa svih strana, a mi stalno ppo onoj: "SUTI I TRPI", ama trebaju vishe shvatiti da ovo NIJE KOMUNIZAM, gdje nisi smio pisnuti protiv drzave, kapitalizam se TEMELJI na PROTESTIMA I ORGANIZOVANIM MARŠOVIMA na vlast i smjenjivanje iste od strane naroda... :evil:
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#31 Re: solidarnost sa GRASom ili pak pljačka....?

Post by Lesli Eldridž »

Trteba ...t mater ovim lopovima na vlasti. Kucnuo je čas :D
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#32 Re: solidarnost sa GRASom ili pak pljačka....?

Post by sheilak »

Ajme meni, kako cu sutra do grada?!! :-D

A je li ovo sad 100 posto sigurno da ce strajk(ov)ati? Ima li ko friske informacije ?
Crazy_Hikmet
Posts: 7
Joined: 17/02/2009 17:33

#33 Re: solidarnost sa GRASom ili pak pljačka....?

Post by Crazy_Hikmet »

sheilak wrote:Ajme meni, kako cu sutra do grada?!! :-D

A je li ovo sad 100 posto sigurno da ce strajk(ov)ati? Ima li ko friske informacije ?
Upali u 18:30 TVSa, pa ces vidjeti, valjda ce oni javiti ako ima sta novo :-)
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#34 Re: solidarnost sa GRASom ili pak pljačka....?

Post by chuchumbamayumbe »

Ima li štrajka ili nema, nisam mogao gledati TVSA.
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#35 Re: solidarnost sa GRASom ili pak pljačka....?

Post by in33sa »

Vlada kantona drzi vanrednu sjednicu, GRAS najavio strak za sutra, kako sad izgleda, strajk je siguran.

Mehmedic im nista nije ponudio, osim sto ih je pozvao na strpljenje. Direktor GRAS-a se grohotom nasmijao u kameru i ocijenio da je postupak radnika GRAS-a neopravdan.

Mene samo zanima, ako GRAS vozi donirana vozila, imaju zastarjelu infrastrukturu, evo radnici nemaju primanja kako bi trebali, gdje su pare?
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#36 Re: solidarnost sa GRASom ili pak pljačka....?

Post by BSn »

Da hoce dozvoliti Centrotransu da udje na trziste. Osim toga, GRAS-u bi trebalo ukinut financiranje iz budzeta (privatizirati ga), jer je nis-korisna i parazitska firma.

Napravio bi Centrotrans od njih ozbiljnu firmu, k'o sto je Zuti taxi napravio od Sarajevo taxia.
dimu
Posts: 970
Joined: 22/06/2007 16:21
Location: Rajvosa

#37 Re: solidarnost sa GRASom ili pak pljačka....?

Post by dimu »

eto sad kazu na vijestima sutra u 4 stupaju u strajk

moze im se kad drze monopol pa maltretiraju gradjane, dabogda ih unistila konkurencija... sta oni misle da jedino njima drzava mora odmah pomagati, sta je sa 80% stanovnistva kojima treba pomoc... to sto ne mogu raditi sa profitom je njihov problem
Crazy_Hikmet
Posts: 7
Joined: 17/02/2009 17:33

#38 Re: solidarnost sa GRASom ili pak pljačka....?

Post by Crazy_Hikmet »

dimu wrote:eto sad kazu na vijestima sutra u 4 stupaju u strajk

moze im se kad drze monopol pa maltretiraju gradjane, dabogda ih unistila konkurencija... sta oni misle da jedino njima drzava mora odmah pomagati, sta je sa 80% stanovnistva kojima treba pomoc... to sto ne mogu raditi sa profitom je njihov problem
PA tako je to jarane, misle da im sutra nemoze uletiti narod u firmu i porazbijat tramvaje redom, i zaradili su, dobili "nove" tramvaje, imaju one siemens-ove SATRA, plate redovne ko' kad drzava i kanton placaju...PA STA HOCES VISHE....treba to sve privatizovati...HOCEMO CENTROTRANS ili bilo kakvu konkurenciju ovoj bagri gladnoj :x :x :x

PS.Meni najvishe smeta sto su upravo sada krenuli u strajk kada je na vecini fakulteta sedmica ispita, i to svaki dan po jedan(barem kod mene na masinstvu), to im je stvarno krajnje bezobrazan i neodgovoran potez :-x :-x
Last edited by Crazy_Hikmet on 05/04/2009 21:24, edited 1 time in total.
User avatar
x0z0y0
Posts: 1473
Joined: 10/11/2007 21:51

#39 Re: solidarnost sa GRASom ili pak pljačka....?

Post by x0z0y0 »

dimu wrote:eto sad kazu na vijestima sutra u 4 stupaju u strajk

moze im se kad drze monopol pa maltretiraju gradjane, dabogda ih unistila konkurencija... sta oni misle da jedino njima drzava mora odmah pomagati, sta je sa 80% stanovnistva kojima treba pomoc... to sto ne mogu raditi sa profitom je njihov problem
u 4?
jel ima neko vise informacija od kad do kad traje strajk?
nisam gledala vijesti :(
User avatar
x0z0y0
Posts: 1473
Joined: 10/11/2007 21:51

#40 Re: solidarnost sa GRASom ili pak pljačka....?

Post by x0z0y0 »

Crazy_Hikmet wrote: PA tako je to jarane, misle da im sutra nemoze uletiti narod u firmu i porazbijat tramvaje redom, i zaradili su, dobili "nove" tramvaje, imaju one siemens-ove SATRA, plate redovne ko' kad drzava i kanton placaju...PA STA HOCES VISHE....treba to sve privatizovati...HOCEMO CENTROTRANS ili bilo kakvu konkurenciju ovoj bagri gladnoj :x :x :x
ma treba reci..ok necete da radite nema problema ..vratite sve sto vam je donirano jer je u sustini donirano gradu i gradjanima za prevoz...pa cemo naci i alternativnog prevoznika koji ce vrlo rado prihvatiti donirana vozila ( a ko ne bi) i jos zahvaljivati Bogu na pruzenoj prilici jer haaaaloooooo skoro sve firme daju unaprijed pare za kupone (da mi je znat sta bi se desilo u svijetu da za naplacenu uslugu prevoza nemate prevoz - vjerovatno odsteta), citav grad ovisi o tom prevozu....sva infrastruktura -stajalista postoji...neka se samo maknu i ustupe nekome ko zeli..
Crazy_Hikmet
Posts: 7
Joined: 17/02/2009 17:33

#41 Re: solidarnost sa GRASom ili pak pljačka....?

Post by Crazy_Hikmet »

Compos_Sui wrote:
dimu wrote:eto sad kazu na vijestima sutra u 4 stupaju u strajk

moze im se kad drze monopol pa maltretiraju gradjane, dabogda ih unistila konkurencija... sta oni misle da jedino njima drzava mora odmah pomagati, sta je sa 80% stanovnistva kojima treba pomoc... to sto ne mogu raditi sa profitom je njihov problem
u 4?
jel ima neko vise informacija od kad do kad traje strajk?
nisam gledala vijesti :(
Pa traje od 4:00h pa dok im se "ne ispune svi zahtjevi", a to moze potrajati 2 sata ili 5dana, zavisi od tih klosara!
User avatar
poplava
Posts: 296
Joined: 30/07/2007 14:36
Location: Sarajevo

#42 Re: solidarnost sa GRASom ili pak pljačka....?

Post by poplava »

"Prvobitni uslovi koje je Sindikat Grasa postavio pred menadžment i kantonalnu Vladu bili su nabavka dijelova i novih vozila, te remont pruge. Međutim, u ovo preduzeće stiglo je tek 16 polovnih tramvaja. I, kako to biva, umjesto da se situacija poboljšava, ona se u posljednjih nekoliko mjeseci samo pogoršala. Tako sada radnici na prvo mjesto stavljaju izmirenje dugovanja prema uposlenicima, te uplaćivanje za četiri mjeseca penzionog i zdravstvenog osiguranja, što otprilike iznosi oko dva miliona maraka.

“Svjesni smo da je i našu zemlju pogodila recesija i da je budžet Kantona umanjen za 20 procenata, ali neka Vlada odbije od dva miliona taj procenat i neka ostatak uplati“, kazao je Adnan Himzanija, potpredsjednik Grasa.

Ipak, niti nakon sastanka sa mendžmentom i predstavnicima Vlade nije došlo do dogovora. Kako nam je kazao Himzanija, ponuđeno im je da se neizmirene obaveze uplate u ratama, a obećano im je da će sljedeća plata biti na vrijeme. U Sindikatu ovu ponudu smatraju smiješnom, tako da ostaju pri stavu da će izaći na ulice u ponedjeljak."

Stvarno ni meni nije jasno sta hoce ti radnici... Rade, a hoce jos da dobiju platu i da im uplate zdravstveno i penziono. Sta imaju ici kod doktora... I neka strajkuju po noci, npr. od ponoci do 4 ujutro, da ne bi kome smetali...
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#43 Re: solidarnost sa GRASom ili pak pljačka....?

Post by alphonse kauders »

Crazy_Hikmet wrote:
Compos_Sui wrote:
dimu wrote:eto sad kazu na vijestima sutra u 4 stupaju u strajk

moze im se kad drze monopol pa maltretiraju gradjane, dabogda ih unistila konkurencija... sta oni misle da jedino njima drzava mora odmah pomagati, sta je sa 80% stanovnistva kojima treba pomoc... to sto ne mogu raditi sa profitom je njihov problem
u 4?
jel ima neko vise informacija od kad do kad traje strajk?
nisam gledala vijesti :(
Pa traje od 4:00h pa dok im se "ne ispune svi zahtjevi", a to moze potrajati 2 sata ili 5dana, zavisi od tih klosara!
a jel 4 ujutro ili poslijepodne?
User avatar
schtab
Posts: 130
Joined: 11/03/2008 19:24

#44 Re: solidarnost sa GRASom ili pak pljačka....?

Post by schtab »

poplava vidim da si upucen u stanje, pa da pitam tebe a i sve kompetentne jedno pitanje:

ako kanton placa plate i sve ostalo GRAS-u, gdje idu pare od godisnjih, kupona, karata, reklama koje se nalaze u tramvajima i na tramvajima???

i naravno znaju oni kad ce strajkovati :x :x sad kad su nam ispiti svako jutro u 8 :x al neka tako nam i treba kad smo ovce, nas jedino rat moze dici na noge, a na sve ostalo cemo usima poklopiti :roll:
User avatar
poplava
Posts: 296
Joined: 30/07/2007 14:36
Location: Sarajevo

#45 Re: solidarnost sa GRASom ili pak pljačka....?

Post by poplava »

Upucen sam koliko i ti mozes biti, ovo je dio vijesti sa interneta. Pretpostavljam da za pare o kojima pricas radnici nemaju pojma, ni koliko dolazi a ni koliko odlazi. Mozda je najbolje da pitas menadzment odnosno upravu gras-a (kanton), to bi valjda trebao biti njihov posao.
Uostalom, ionako se svi zale na gras kako nista ne valja, zasto je sad problem ako ne radi?
User avatar
schtab
Posts: 130
Joined: 11/03/2008 19:24

#46 Re: solidarnost sa GRASom ili pak pljačka....?

Post by schtab »

poplava wrote:Upucen sam koliko i ti mozes biti, ovo je dio vijesti sa interneta. Pretpostavljam da za pare o kojima pricas radnici nemaju pojma, ni koliko dolazi a ni koliko odlazi. Mozda je najbolje da pitas menadzment odnosno upravu gras-a (kanton), to bi valjda trebao biti njihov posao.
Uostalom, ionako se svi zale na gras kako nista ne valja, zasto je sad problem ako ne radi?
ne krivim ja tebe i ne znam sto si se nasao prozvan, tebe sam pitao jer sam vidio da si malo upucen... :P

da pitam menadzment :lol: :lol: haj nek si me nasmijao :lol: :lol: zar oni imaju menadzment :!: :?:

a da ne valjaju, to stoji :-D Mislim da im je usluga, za cijenu koju traze za karte, katastrofalna :!: :!: samo mi je zao ljudi kojima je posao ili fax malo dalje, morace pjesaciti ili placati taksi :roll: i opet ce oni cobani doci sljedeci dan i traziti karte, kao da nista nije bilo :roll:
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#47 Re: solidarnost sa GRASom ili pak pljačka....?

Post by in33sa »

Evo na FTV sindikat GRAS-a saopcio da ce do strajka doci sa 99,9% sigurnosti.

Sutra se spremite za pjesacke dionice, ko nema automobil.
lolo_lolo
Posts: 1038
Joined: 18/03/2009 01:24

#48 Re: solidarnost sa GRASom ili pak pljačka....?

Post by lolo_lolo »

alphonse kauders wrote:
a jel 4 ujutro ili poslijepodne?
ujutro
tare...
Posts: 126
Joined: 09/05/2005 16:42
Location: sa

#49 Re: solidarnost sa GRASom ili pak pljačka....?

Post by tare... »

a kad bi tu lovu koju firme daju grasu za kupone, ulozili u vlastiti priejvoz uposlenika ?! znaci jedan bus dva.. pa od ilidze do carsije lagano dva kruga i poklupit sve te uposlenike. znaci samo kad je kraj i pocetak smjene. p anek gras ostaje onima koji idu do tetke ševale, pa mogu da biraju gras ili taxi koji se isto tako bori sa konkurencijom pa postaje bolja zamijena za gras.
to isto tako mogu uradit i privatne firme sa vise zaposlenika
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#50 Re: solidarnost sa GRASom ili pak pljačka....?

Post by Jara »

BSn wrote:Da hoce dozvoliti Centrotransu da udje na trziste. Osim toga, GRAS-u bi trebalo ukinut financiranje iz budzeta (privatizirati ga), jer je nis-korisna i parazitska firma.

Napravio bi Centrotrans od njih ozbiljnu firmu, k'o sto je Zuti taxi napravio od Sarajevo taxia.
uze mi riječ... :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Post Reply