PRIJEDLOG ZA NOVI GRB GRADA

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
essex
Posts: 1745
Joined: 02/04/2008 12:19
Location: ...ovo malo duše...
Contact:

#51 Re: PRIJEDLOG ZA NOVI GRB GRADA

Post by essex »

Neelix wrote:evo ovaj je 20 puta bolji od svih dosadasnjih prijedloga :)
slazem se, sa ovom rozetom je puno bolje. mislim da cu stati na ovome... samo cu jos napraviti outline za aplikaciju na zastavi i to bi moglo biti to.
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#52 Re: PRIJEDLOG ZA NOVI GRB GRADA

Post by karanana »

evo grb rs nije ustavan. sad ce konkurs za novi grb. zadaj se na tome grbu. sumnjam da ce se grb sarajeva mijenjati brzo.
kadaj
Posts: 25
Joined: 19/02/2007 13:20

#53 Re: PRIJEDLOG ZA NOVI GRB GRADA

Post by kadaj »

Image

Evo ga...
User avatar
essex
Posts: 1745
Joined: 02/04/2008 12:19
Location: ...ovo malo duše...
Contact:

#54 Re: PRIJEDLOG ZA NOVI GRB GRADA

Post by essex »

karanana wrote:evo grb rs nije ustavan. sad ce konkurs za novi grb. zadaj se na tome grbu. sumnjam da ce se grb sarajeva mijenjati brzo.
karanana, ovaj grb sto sam zavrsio cu poslati gradskoj upravi neka razmisle a i neka drze u arhivi. sto se tice dodikova pasaluka, Ustav RBiH u Clanu 7 jasno odredjuje grb, i to je jedino cega se drzim. napokon je i taj nas suspendovani Ustav ugledao svjetlost dana i moguce ga je skinuti sa interneta. za taj pasaluk necu nista da radim jer se kosi sa mojim principima, a i ono sto bi im predlozio nebi im se svidjelo, gubljenje vremena...a imam strasnu ideju :D !
kadaj wrote:Evo ga...
zalosno je da neki u gradu vide opasnost od klauna koji je razveseljavao djecu...po njegovom primjeru su izmisljeni i bajramski paketici :D...nadam se da ce oni koji ga negiraju ukinuti i bajramske paketice, jer islam ih ne poznaje kroz svoju historiju. sjecam se jednog hodze koji mi je jednom prilikom rekao da bi mi kao muslimani trebali da imamo okicenu i osvjetljenu palmu (valjda tuk na utuk okicenoj jelci) za bajram, "...eh, sto bi to bio bajram", kako rece, a ja u glavi pomislio "eh sto si ti jedan zesci bolesnik" i zahvalio se bogu sto nisam vjernik, da se prepustim ovakvima da me vode...
mali discours, tako je kada te povuku za jezik. molio bih da se samo ozbiljni prijedlozi postavljaju, provokacije ce samo dovesti do glupih odgovora jedni drugima sto vise nije tema topika.
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#55 Re: PRIJEDLOG ZA NOVI GRB GRADA

Post by hakazvaka »

essex wrote:
karanana wrote:evo grb rs nije ustavan. sad ce konkurs za novi grb. zadaj se na tome grbu. sumnjam da ce se grb sarajeva mijenjati brzo.
karanana, ovaj grb sto sam zavrsio cu poslati gradskoj upravi neka razmisle a i neka drze u arhivi. sto se tice dodikova pasaluka, Ustav RBiH u Clanu 7 jasno odredjuje grb, i to je jedino cega se drzim. napokon je i taj nas suspendovani Ustav ugledao svjetlost dana i moguce ga je skinuti sa interneta. za taj pasaluk necu nista da radim jer se kosi sa mojim principima, a i ono sto bi im predlozio nebi im se svidjelo, gubljenje vremena...a imam strasnu ideju :D !
kadaj wrote:Evo ga...
zalosno je da neki u gradu vide opasnost od klauna koji je razveseljavao djecu...po njegovom primjeru su izmisljeni i bajramski paketici :D...nadam se da ce oni koji ga negiraju ukinuti i bajramske paketice, jer islam ih ne poznaje kroz svoju historiju. sjecam se jednog hodze koji mi je jednom prilikom rekao da bi mi kao muslimani trebali da imamo okicenu i osvjetljenu palmu (valjda tuk na utuk okicenoj jelci) za bajram, "...eh, sto bi to bio bajram", kako rece, a ja u glavi pomislio "eh sto si ti jedan zesci bolesnik" i zahvalio se bogu sto nisam vjernik, da se prepustim ovakvima da me vode...
mali discours, tako je kada te povuku za jezik. molio bih da se samo ozbiljni prijedlozi postavljaju, provokacije ce samo dovesti do glupih odgovora jedni drugima sto vise nije tema topika.
znam da je offtopic al stvarno :lol: :lol:
User avatar
essex
Posts: 1745
Joined: 02/04/2008 12:19
Location: ...ovo malo duše...
Contact:

#56 Re: PRIJEDLOG ZA NOVI GRB GRADA

Post by essex »

hakazvaka wrote:znam da je offtopic al stvarno :lol: :lol:
:D , bosna je zemlja paradoksa kako rijesenja tako i vladavine pa i ubjedjenja.
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#57 Re: PRIJEDLOG ZA NOVI GRB GRADA

Post by dadoka84 »

Da se i ja malo ukljucim ;D

Image
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#58 Re: PRIJEDLOG ZA NOVI GRB GRADA

Post by homo_sapiens »

A što ne napisa i imena ovoj braći :D
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#59 Re: PRIJEDLOG ZA NOVI GRB GRADA

Post by dadoka84 »

Nisam imao vremena ;)
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#60 Re: PRIJEDLOG ZA NOVI GRB GRADA

Post by hakazvaka »

dadoka84 wrote:Da se i ja malo ukljucim ;D

Image
nako svidja mi se izgleda moderno al nekako.. :roll:
User avatar
essex
Posts: 1745
Joined: 02/04/2008 12:19
Location: ...ovo malo duše...
Contact:

#61 Re: PRIJEDLOG ZA NOVI GRB GRADA

Post by essex »

dadoka84 wrote:Da se i ja malo ukljucim ;D

Image
dobra ideja dado. meni se vise svidja ovaj desni. imam neke prijedloge pa vidi kako bi moglo da izgleda...
na ovom centralnom mostu umjesto tacaka bi mozda trebao staviti lukove, kao sto je na carskom mostu, latinskom. znaci izmedju 4 tacke stavi 3 luka a tacke izbrisi, mislim da ce vise donjeti na dramaticnosti, upotpuniti dramaticnost vjecnice (mislim ugla iz kojeg je prikazana).
sljedece sta bih ja uradio je boja ispod mosta u potpunosti da bude tamnoplava, tako da se sebilj jasno istice. vjecnicu nebih dirao, dobro je polozena, izuzev da joj se dodaju svi oni detalji. umjesto 7 brace bih u tamnoplavoj boji (ili cak mozes ostaviti u zlatnoj, samo napravi lijep prelaz sa bokova grba koji su tamnoplavi), dakle na vrh bi stavio onu krunu sa vjecnice, sa centralnog dijela koji gleda na miljacku. u toj kruni imas nize elemente (ljiljane) i vise (neznam kako se zovu). ovi visi su pogodni jer imaju mjesto za slova, tako da bi kruna trebala da bude od 9 ljiljana i 8 ovih drugih elemenata. na svakom od ovih elemenata stavi po jedno slovo iz naziva grada, mislim da nebi trebalo lose izgledati.

ps
sta, ovo sedam brace ukazuje na "sadaka city"? lol :-D
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#62 Re: PRIJEDLOG ZA NOVI GRB GRADA

Post by dadoka84 »

Kad stignem probat cu uraditi. Ovo je vise bilo da malo razgibam misonju u corelu ;D
A 7 brace sam ubacio jer su jedna od legendi grada.
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#63 Re: PRIJEDLOG ZA NOVI GRB GRADA

Post by hakazvaka »

ovaj desni logo bi trebalo malo doraditi i bice super :thumbup: bas mi se svidja..
User avatar
essex
Posts: 1745
Joined: 02/04/2008 12:19
Location: ...ovo malo duše...
Contact:

#64 Re: PRIJEDLOG ZA NOVI GRB GRADA

Post by essex »

dado, samo da vidis na sta sam mislio. uradjeno je na brzaka, treba mozda korekcija na centru mosta, izgleda kao da visi...nije mi se dalo zahebavati oko sebilja i one krune...

Image
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#65 Re: PRIJEDLOG ZA NOVI GRB GRADA

Post by hakazvaka »

essex wrote:dado, samo da vidis na sta sam mislio. uradjeno je na brzaka, treba mozda korekcija na centru mosta, izgleda kao da visi...nije mi se dalo zahebavati oko sebilja i one krune...

Image
isto nekakav orao :P
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#66 Re: PRIJEDLOG ZA NOVI GRB GRADA

Post by -LIBERO- »

Ljudi,a zasto vi to crtkate uopste(ne zelim omalovazavati vas trud,zaista),kada nije uopste aktuelna mogucnost mijenjanja ovog sadasnjeg grba.
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#67 Re: PRIJEDLOG ZA NOVI GRB GRADA

Post by karanana »

-LIBERO- wrote:Ljudi,a zasto vi to crtkate uopste(ne zelim omalovazavati vas trud,zaista),kada nije uopste aktuelna mogucnost mijenjanja ovog sadasnjeg grba.
upravo i ja to pitam vec nekoliko puta. ja nisam cuo da ima planova da se sadasnji grb mijenja. naravno, ovi prijedloyi im se mogu poslati, ali sumnjam da ce natjerati nekoga da pokrene promjenu sadasnjeg grba, koji i nije katastrofalan.
kazem vam, jedini grb koji ce se u bliskoj buducnosti mijenjati je grb rs i mozda federacije, ne znam sta je s njim.
User avatar
DiplomataSaSela
Posts: 1044
Joined: 20/10/2004 23:51

#68 Re: PRIJEDLOG ZA NOVI GRB GRADA

Post by DiplomataSaSela »

Image
Image
Image
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#69 Re: PRIJEDLOG ZA NOVI GRB GRADA

Post by dadoka84 »

Mislim da je čovjek koji je postavio temu naveo razloge radi kojih radi to što radi. Ja sam naletio na raspravu i dao svoj doprinos temi. Pozdrav.

Image
User avatar
essex
Posts: 1745
Joined: 02/04/2008 12:19
Location: ...ovo malo duše...
Contact:

#70 Re: PRIJEDLOG ZA NOVI GRB GRADA

Post by essex »

dadoka84 wrote:Mislim da je čovjek koji je postavio temu naveo razloge radi kojih radi to što radi. Ja sam naletio na raspravu i dao svoj doprinos temi. Pozdrav.

Image
...eto, sada puno bolje izgleda. kada nadjem vremena pozabavit cu se tvojom idejom (nadam se da ti nesmeta, samo cu razraditi tvoju ideju mojim prijedlozima kako ih ja vidim), ionako smo postavili da bi diskutovali...svidja mi se most i oni detalji na stubovima, kao na carskom mostu.
User avatar
essex
Posts: 1745
Joined: 02/04/2008 12:19
Location: ...ovo malo duše...
Contact:

#71 Re: PRIJEDLOG ZA NOVI GRB GRADA

Post by essex »

karanana wrote:
-LIBERO- wrote:Ljudi,a zasto vi to crtkate uopste(ne zelim omalovazavati vas trud,zaista),kada nije uopste aktuelna mogucnost mijenjanja ovog sadasnjeg grba.
upravo i ja to pitam vec nekoliko puta. ja nisam cuo da ima planova da se sadasnji grb mijenja. naravno, ovi prijedloyi im se mogu poslati, ali sumnjam da ce natjerati nekoga da pokrene promjenu sadasnjeg grba, koji i nije katastrofalan.
kazem vam, jedini grb koji ce se u bliskoj buducnosti mijenjati je grb rs i mozda federacije, ne znam sta je s njim.
sloboda razmisljanja i razmjena ideja. kako rekoh, sadasnji grb previse podsjeca na tugu i plac, mislim da to grad nije zasluzio. da sam gradonacelnik konkurs bi vec odavno bio raspisan, posto nisam fokusiram se na moje domete, a to su prijedlozi i diskusije. mislim da zbog toga i postoji forum. nadam se da ce biti vise ljudi koji ce se ukljuciti sa njihovim idajama koje svi zajedno mozemo dogradjivati i finalizirati, pa onda poslati link gradskoj upravi da provjeri i arhivira, a ako im se sta svidja mogu i da promjene. generalno i jos jednom, dijete koje place treba da dobije veselije lice, to je to.
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#72 Re: PRIJEDLOG ZA NOVI GRB GRADA

Post by hakazvaka »

DiplomataSaSela wrote:Image
Image
Image
:lol:
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#73 Re: PRIJEDLOG ZA NOVI GRB GRADA

Post by dadoka84 »

essex wrote: ...eto, sada puno bolje izgleda. kada nadjem vremena pozabavit cu se tvojom idejom (nadam se da ti nesmeta, samo cu razraditi tvoju ideju mojim prijedlozima kako ih ja vidim), ionako smo postavili da bi diskutovali...svidja mi se most i oni detalji na stubovima, kao na carskom mostu.
Hoces li .cdr fajl pa mijenjaj do mile volje?
User avatar
essex
Posts: 1745
Joined: 02/04/2008 12:19
Location: ...ovo malo duše...
Contact:

#74 Re: PRIJEDLOG ZA NOVI GRB GRADA

Post by essex »

dadoka84 wrote:
essex wrote: ...eto, sada puno bolje izgleda. kada nadjem vremena pozabavit cu se tvojom idejom (nadam se da ti nesmeta, samo cu razraditi tvoju ideju mojim prijedlozima kako ih ja vidim), ionako smo postavili da bi diskutovali...svidja mi se most i oni detalji na stubovima, kao na carskom mostu.
Hoces li .cdr fajl pa mijenjaj do mile volje?
postavi vjecnicu i sebilj kao dvije zasebne fajle (slike) u .png kao layer, ne backgrund. tako cu dobiti transparentnost. ako ti nije tesko prethodno uvecaj za mozda 30%, tako kada je smanjim na originalnu velicinu (jer cu se malo igrati sa drugim bojama) izgledat ce kompaktno. jednu ideju cu danas zavrsiti, jednostavna je, provjeri kasnije...
User avatar
essex
Posts: 1745
Joined: 02/04/2008 12:19
Location: ...ovo malo duše...
Contact:

#75 Re: PRIJEDLOG ZA NOVI GRB GRADA

Post by essex »

dado, mislim da ovako nesto treba da stoji, izbacuje dramaticnost vijecnice u prvi pogled. bilo sta na vrhu samo je stavlja u drugi plan. smanjio sam malo i po vertikali, sto isto doprinosi isticanju vjecnice...

Image

meni se ova tvoja deja vise dopada nego moja izmjena sadasnjeg grba. mozda jos malo poraditi na mostu i to bi moglo biti to...naravno zavisi kako se tebi dopada.
Post Reply