Otvoren hotel Europa!

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#26 Re: Otvoren hotel Europa!

Post by sheilak »

Hajvan wrote:Ne kontam.
Pstat cu kao onaj lik sto se krije iza nick-a Veleposlanik! :lol:
Na ovom forumu kao da su od "nekoga" zaposleni "neki" koji bi samo da sire nezadovljstvo i defetizam.
Nije nikom namjera da siri defetizam i nezadovoljstvo niti da obeshrabruje ljude - sve sto se do sada desavalo i sto se desava sa najboljim lokacijama u gradu i na njima izgradjenim objektima, govori nam da bi i ovaj put moglo biti isto. Naravno, niko ne bi volio da je to tako i nadamo se da ce ovaj hotel barem, ukoliko i ne bude dostigao svoju nekadasnju reputaciju, zadrzati nivo usluge i profesionalizma, mozda i imati nekakav sopstveni sarm i da se nece srozati na nivo jednog provincijskog hotela, kicastog i rezerviranog za novopecenu elitu ( poput Holiday-Inn-a , cija je zgrada pored svega navedenog jos i odbojna )

Ovaj hotel je na super lokaciji , interijer je u redu , eksterijer -vec sam rekla da mi se ne svidja ta jednoobraznost tih nekih novih, modernih zgrada - malo me podsjeca ova na gradnju iz soc. perioda. Vidjecemo sta ce biti sa uslugom. Radovalo bi me kada bi Sarajevo dobilo mjesto kakvo i zasluzuje ( ipak, sve je bolje od H. Inn-a)
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#27 Re: Otvoren hotel Europa!

Post by banjaluka078 »

Dobili hotel, izgubili spomenik.
Komisija za očuvanje nacionalnih spomenika BiH i predstavnici Zavoda za kulturno-historijsko nasljeđe FBiH obustavili su juče radove na privremenom izmještanju Tašlihana u Sarajevu.

Radovi su obustavljeni nakon što su predstavnici Komisije utvrdili da radnici koji privremeno izmještaju ostatke Tašlihana na Baščaršiji macolama i krampama izbijaju zidove.

Predstavnici Zavoda su kazali da ne mogu dozvoliti tako destruktivno uništavanje ostataka spomenika, te je odlučeno da će se o ovom problemu razgovarati danas u Sarajevu.

Ovo nam je potvrdila Amra Hadžimuhamedović, predsjedavajuća Komisije za očuvanje nacionalnih spomenika BiH. Ona je objasnila da su predstavnici Komisije bili na licu mjesta, te da su fotografisali varvarsko uništavanje ostataka ovog hana, jednog od najstarijih u BiH, ispod kojeg investitor, "Evropa" d.d, planira graditi podzemne garaže.

"Plakali smo nakon onoga što smo vidjeli. Sada ja federalnim, kantonalnim i gradskim vlastima postavljam pitanje da li je važniji privatni investitor ili je važniji Tašlihan, koji je kulturno-historijski spomenik", ističe Hadžimuhamedovićeva.

Smatra da je u pitanju privatni interes, te da "oni koji su odobrili ovakav projekat" dobro znaju da je u drugim zemljama zabranjeno narušavanje spomenika, a kamoli njihovo uništavanje.
http://www.nezavisne.com/kultura/vijest ... idove.html
Tašlihan je više puta gorio, posljednji put 1879. godine. Zadnji ostaci uklonjeni su 1912. godine, osim dijela zidova uz Bezistan. U okviru Projekta sanacije, rekonstrukcije i dogradnje hotela "Evropa", od 5.VI do 13.VII 1998. godine, obavljena su arheološka istraživanja u dijelu ljetne bašte hotela, koja su rezultirala otkrivanjem dijela temelja, te masivnih zidova hana. Na osnovu ovih rezultata došlo se do zaključka da se objekat hana prostirao sve do ispod dograđenog, ali i dijela starog hotela "Evropa", što bi se moglo utvrditi nastavkom istraživačkih radova.

Obnova hotela Evrope, koji bi trebao biti završen do 2009., uključuje je gradnju podzemnih garaža, pa je investor predvidio da se arheološki ostaci Tašlihana privremeno izmjeste radi izgradnje garaža, pa se potom vrate i konzerviraju. Federalno Ministarstvo prostornog uređenja je podržalo idejni projekat i investitor je na osnovu izdatog rješenja otpočeo pripreme za izmještanje.

Tašlihanu,na spram kojeg je tvrde stručnjaci građena cijela Baščaršija, nestručnom "obnovom" prijeti nestanak, a s njim nestaju i šanse Baščaršije da bude uvrštena na UNESCO-vu listu svjetskog naslijeđa.

Radovi na premještanju vrijednih arheoloških ostataka su obustavljeni nakon što su predstavnici Komisije za očuvanje nacionalnih spomenika utvrdili da radnici koji privremeno izmještaju ostatke najstarijeg sarajevskog hana Tašlihana na Baščaršiji macolama i krampama izbijaju zidove.
http://gradim.ba/index.php?user=40c5132 ... &offset=50
http://www.aneks8komisija.com.ba/main.p ... ew&id=2507
Aduu
Posts: 309
Joined: 21/07/2008 00:09
Location: Sjeverna tribina

#28 Re: Otvoren hotel Europa!

Post by Aduu »

Odavno mi se jedno pitanje vrti po glavi, a to je...ZASTO SMO OVAKVI?!?!

Zasto pljujemo po svemu pozitivnom u ovome gradu. Ne moram ja tu biti zaposlen da bi imao pozitivno misljenje o njemu, mozda nikada necu ni uci u njega, ali opet mi je drago to sto se ovakav hotel otvorio u srcu Sarajeva i sto uljepsava grad koji je toliko unistavan u ratu.
Ista stvar je i sa SFF-om, umjesto da se prica o filmovima i dobrom provodu, ovdje se trabunja kako neki nosaju akreditacije CAK i po gradu :shock:
Ljudi...zasto se opterecujete glupostima :?

Hotel zaista izgleda sjajno
Svaka cast :thumbup:
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#29 Re: Otvoren hotel Europa!

Post by chuchumbamayumbe »

Aduu wrote:Odavno mi se jedno pitanje vrti po glavi, a to je...ZASTO SMO OVAKVI?!?!

Zasto pljujemo po svemu pozitivnom u ovome gradu. Ne moram ja tu biti zaposlen da bi imao pozitivno misljenje o njemu, mozda nikada necu ni uci u njega, ali opet mi je drago to sto se ovakav hotel otvorio u srcu Sarajeva i sto uljepsava grad koji je toliko unistavan u ratu.
Ista stvar je i sa SFF-om, umjesto da se prica o filmovima i dobrom provodu, ovdje se trabunja kako neki nosaju akreditacije CAK i po gradu :shock:
Ljudi...zasto se opterecujete glupostima :?

Hotel zaista izgleda sjajno
Svaka cast :thumbup:
A joooj!
Nevjerovatno!
Umjesto da pricamo kako nam narodni poslanici imaju plate od po 5000 km, mi se stalno nesto zalimo kako nemamo ni za gebire!
Umjesto da kazemo kako je lijepa zgrada i unutrasnjost, zajedno sa nasom prelijepom elitom, mi nesto vazda kenjamo kako ne valja ovo-ne valja ono, zalimo se na Brankovica, Semihu i Usanovica.
Bas smo nekakvi... ccc
Da nisi i ti jedan od onih sa akreditacijama po gradu?
Bas su presmijesni ti sa akreditacijama, uvijek se iznova pocnem smijati!
:)
User avatar
TheGodfather
Posts: 90
Joined: 22/07/2008 18:18
Location: Sarajevo

#30 Re: Otvoren hotel Europa!

Post by TheGodfather »

Iskreno, meni je drago da je Evropa renovirana i ponovo otvorena, pa nije bitno ko je vlasnik i ko je to uradio. S obzirom na to da je trebalo ovoliko godina da se napokon nesto sredi, dobro je. Sarajevu treba dobar hotel u centru grada. A ja koliko vidim izgleda odlicno. Istina da ne moze biti kao prije, jer nista vise nije isto. Ali je dobro.
Aduu
Posts: 309
Joined: 21/07/2008 00:09
Location: Sjeverna tribina

#31 Re: Otvoren hotel Europa!

Post by Aduu »

chuchumbamayumbe wrote:
Aduu wrote:Odavno mi se jedno pitanje vrti po glavi, a to je...ZASTO SMO OVAKVI?!?!

Zasto pljujemo po svemu pozitivnom u ovome gradu. Ne moram ja tu biti zaposlen da bi imao pozitivno misljenje o njemu, mozda nikada necu ni uci u njega, ali opet mi je drago to sto se ovakav hotel otvorio u srcu Sarajeva i sto uljepsava grad koji je toliko unistavan u ratu.
Ista stvar je i sa SFF-om, umjesto da se prica o filmovima i dobrom provodu, ovdje se trabunja kako neki nosaju akreditacije CAK i po gradu :shock:
Ljudi...zasto se opterecujete glupostima :?

Hotel zaista izgleda sjajno
Svaka cast :thumbup:
A joooj!
Nevjerovatno!
Umjesto da pricamo kako nam narodni poslanici imaju plate od po 5000 km, mi se stalno nesto zalimo kako nemamo ni za gebire!
Umjesto da kazemo kako je lijepa zgrada i unutrasnjost, zajedno sa nasom prelijepom elitom, mi nesto vazda kenjamo kako ne valja ovo-ne valja ono, zalimo se na Brankovica, Semihu i Usanovica.
Bas smo nekakvi... ccc
Da nisi i ti jedan od onih sa akreditacijama po gradu?
Bas su presmijesni ti sa akreditacijama, uvijek se iznova pocnem smijati!
:)
Vidis, grijesis...ja nisam jedan od onih sa akreditacijama, kod mene ti ljudi ne proizvode nikakvu reakciju, cak sta vise, ne obracam paznju na njih...
Jednom sam napisao da su to meni simptomi ljubomore, "ON ima, a ja nemam" :?
Ako su se Semiha i Brankovic slikali na otvaranju hotela, meni to ne umanjuje sam osjecaj da hotel izgleda prelijepo i da ce krasiti OVAJ grad.
To sto sam ja nezaposlen mi ne daje za pravo da pljujem po pozitivnoj rekonstrukciji Sarajeva ;-)
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#32 Re: Otvoren hotel Europa!

Post by chuchumbamayumbe »

I meni je drago da se gradi, pogotovu kada vidim kako Radoncic lijepo i nasiroko gradi!
Jedva cekam njegov slijedeci projekat.
A dok on ne kaze sta slijedece namjerava, dotle cu da se divim gradjevinama na Marindvoru, tipa Importane, Sirbegovic, itd.
Sve same ljepotice od gradjevina.
Bas sam ponosan sto sam sarajlija i drago mi je da se gradi, ostalo me ne interesuje.

:roll:
User avatar
ja.neron
Posts: 3272
Joined: 15/10/2007 14:58
Location: haj-nehaj

#33 Re: Otvoren hotel Europa!

Post by ja.neron »

super još jedno mjesto više gdje će se skupljati sandžaklije pardon poslovni ljudi
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#34 Re: Otvoren hotel Europa!

Post by Edin H. »

I ko je ovde zavrn'o i za male pare dobio jednu od najatraktivnijih lokacija? :zoka:
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#35 Re: Otvorio hotel Europa!

Post by cico x »

mIRCerka wrote:Strashni ste...Nije vam palo na pamet da je to Ushketova kcerka...ako vas roditelji nisu negdje vodili sa sobom, ne znaci da drugi roditelji to ne rade...koliko god mi Ushke bio mrzak, od ovih komentara mi se jos vise povraca...

ja s eizvinjavam ako si ti sigurna da mu je to kcerkica draga,iako ja mislim da ona placa guzove u londonu,al haj,ako je kcerka,sorry,ali ako nisi znala uske je poznat po nocnim izlascima sa "curicama",poput nase slavne miss sporta koja sad vodi sport na dnevniku !!!

bas me zanima ko je pogurao na tom takmicenju!!

a hajmo sad zapaliti hotel jer nam s ene svida koncepcija!!

sto smo ovoliko proklet narod?
User avatar
Qler
Posts: 23607
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#36 Re: Otvoren hotel Europa!

Post by Qler »

ja sam davno rekao da na ovom forumu nikome nikad nista nece valjati. trebali ste se utaliti ba vi, dici 30 mil krede pa renovirati onako, po svom cejfu, zaposliti sve radnike iz starih motela i konaka (da niko ne ostane bez posla) pa da valja.

do juce ste kakili (da se tako fino izrazim) sto niko ne renovira a sad pricate sto je renovirao. i sta sandzaklija. mi sarajlije smo krivi sami sto sandzaklije sve kupuju zato sto svi kontaju, ja sam sarajlija i samim tim po rodjenju sam gospodin i sav svijet treba da se vrti oko mene, dok sandzaklije za to vrijeme rade i pare zgrcu. zato ako necete da budete licemjerni pogledajte sebe u ogledalo i nabrojte sami sebi sta ste to uradili da nesto promijenite u gradu, konkretno. a ne samo "kakili" po forumu.

hotel je renoviran, dobro izgleda, nova radna mjesta, nije vise ruglo u centru grada i rusevina. da hoce jos ko kupiti bristol i srediti pa ko god, samo da ne strsi bilo bi idealno.

jedino da se prvo objavi konkurs za podobne kupce i investitore na sa-x forumu, da ne daj boze ne kupi neko ko ne odgovara pucanstvu.
Kralj Tvrtko XXVIII
Posts: 562
Joined: 11/02/2007 16:03

#37 Re: Otvoren hotel Europa!

Post by Kralj Tvrtko XXVIII »

Meni se hotel svidja, fino uradjen, mada o ukusima ne treba raspravljat. On ce sigurno imati svoju klijentelu i na toj lokaciji cisto sumnjam da ce moci lose da posluje. Helem svaka cast jedna rusevina u gradu manje.
Kralj Tvrtko XXVIII
Posts: 562
Joined: 11/02/2007 16:03

#38 Re: Otvoren hotel Europa!

Post by Kralj Tvrtko XXVIII »

I da zaboravih pozivam sve kojima smeta Europa na ovaj ili onaj nacin da kupe Bristol i da ga obnove onako kako misle da treba.
mona
Posts: 284
Joined: 09/06/2005 10:07
Location: Sarajevo

#39 Re: Otvoren hotel Europa!

Post by mona »

ja.neron wrote:super još jedno mjesto više gdje će se skupljati sandžaklije pardon poslovni ljudi
A znaš li ko se prije rata skupljao tamo ?
Imaš odličnu (na baš literarnu ali jako zanimljivu) knjigu "Jalijaš", paočitaj pa pričaj.
latinalover
Posts: 961
Joined: 29/10/2004 22:01

#40 Re: Otvoren hotel Europa!

Post by latinalover »

prije rata se skupljali, profesori, doktori, estrada...umjetnici, pisci...sad kad vidis ko nam je elita.. :D
User avatar
flora.sa
Posts: 3954
Joined: 07/05/2005 23:44
Location: sarajevo-x.com

#41 Re: Otvoren hotel Europa!

Post by flora.sa »

ja bila danas u Bečkoj kafani...nemam riječi :)
meni je prelijepo...ogroman prostor, ne pušu mi ljudi u ledja, nema žamora oko mene - jednostavno sam uživala u svojih sat vremena tamo...a to mi se u posljednje vrijeme sve rjedje dešava ovdje...skoro svugdje je guzva, i kafa mi je postala napor umjesto odmor...

uglavnom moram jos nesto da dodam...juce otvaranje...oko 4h izlazim sa posla, i pored hotela mimoilazim se sa dvojicom muškaraca, i čuh jednog kako reče..."radujte se vi samo, srbi će to ponovo zapaliti"... :( :roll: :x :x :(
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#42 Re: Otvoren hotel Europa!

Post by atko »

Daj ba ljudi fino sebi od Dzonija pustite sezdestosmu i dokrajcite se :D

Nista nije isto, sve se mjenja ... s tim da smo mi malo otisli i u mp3 pa su te pormjene drasticnije ... jbg;)

Bio hotel prije rata .... devsastiran u ratu ... sada obnovljen :thumbup:

I jedna kontra teza u vezi te elite koja se prije rata okupljalja ...

Koliko je bilo ONIH u toj eliti koji su kasnije presli na stranu ideologije koja je taj hotel i unistila???

Boze sacuvaj da zelim da branim OVE ... samo hocu da kazem nemoze bas sve da se gleda crno-bjelo... i da u cijeloj toj prici izmedju ONIH i OVIH nema NAS, ne cujemo se, ne postojimo...

Putuj Evropo;)
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#43 Re: Otvoren hotel Europa!

Post by Topla voda »

meni je sve ok ,osim exterijera
a ovaj gazda je bio gazda pariza na ciglanama,pa je onda kupio dom faletici,pa astra garni i mislim da je prodao faletice onim iz bosna seme,onim sto vode turski koledz.
znam da je nacitan lik i vala nek se renovirala evropa,uzeo covjek 30 miliona krede,nek mu je bog na pomoci...nadam se da je s fiksnom kamatom :D
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#44 Re: Otvoren hotel Europa!

Post by Edin H. »

Je li radi diskoteka? :zoka:

Je li Koza DJ? :D
User avatar
mayab
Posts: 27188
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#45 Re: Otvoren hotel Europa!

Post by mayab »

Sta je sa parkingom, jel JAVNI , a ne samo za goste hotela, koliko kosta sat, jer je u tom dijelu grada prava kriza za parking prostor, zna li neko tačno!!???
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#46 Re: Otvoren hotel Europa!

Post by Bullet Tooth Tony »

shefko wrote:SAMO JEDNO UPOZORENJE ZA OVE STO SE RADUJU OTVARANJU

VLASNIK,ODNOSNO NSLJEDNICI PRVOG I JEDINOG PRAVOG HOTELA "EVROPA",NAPRAVLJENOG ZA VRIJEME AUSTRO UGARSKE MONARHIJE SU I DANAS ZIVI (USA),I TRAZICE POVRAT SVOJE IMOVINE,TJ DOGOVOR SA DRZAVOM. OVO STO SE SAD RADI JE PLJACKA,OTIMACINA NESTECENOG IMETKA, U RUKAMA POLICKIH MOCNIKA I NJIHOVIH SLUGA ,KRIMINALACA.
A STA SU CEKALI DO SADA ???? STA JE CAPS LOCK ????
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#47 Re: Otvoren hotel Europa!

Post by Karabaja »

Beg_Babic wrote:
shefko wrote:SAMO JEDNO UPOZORENJE ZA OVE STO SE RADUJU OTVARANJU

VLASNIK,ODNOSNO NSLJEDNICI PRVOG I JEDINOG PRAVOG HOTELA "EVROPA",NAPRAVLJENOG ZA VRIJEME AUSTRO UGARSKE MONARHIJE SU I DANAS ZIVI (USA),I TRAZICE POVRAT SVOJE IMOVINE,TJ DOGOVOR SA DRZAVOM. OVO STO SE SAD RADI JE PLJACKA,OTIMACINA NESTECENOG IMETKA, U RUKAMA POLICKIH MOCNIKA I NJIHOVIH SLUGA ,KRIMINALACA.
A STA SU CEKALI DO SADA ???? STA JE CAPS LOCK ????
Caps lock
From Wikipedia, the free encyclopedia


The caps lock is a key on a computer keyboard. Pressing it will set a keyboard mode in which typed letters are capitalized by default and (on some computers) in lower case when the shift key is pressed; the keyboard remains in this mode until caps lock is pressed again.
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#48 Re: Otvoren hotel Europa!

Post by Karabaja »

Qler wrote:ja sam davno rekao da na ovom forumu nikome nikad nista nece valjati. trebali ste se utaliti ba vi, dici 30 mil krede pa renovirati onako, po svom cejfu, zaposliti sve radnike iz starih motela i konaka (da niko ne ostane bez posla) pa da valja.

do juce ste kakili (da se tako fino izrazim) sto niko ne renovira a sad pricate sto je renovirao. i sta sandzaklija. mi sarajlije smo krivi sami sto sandzaklije sve kupuju zato sto svi kontaju, ja sam sarajlija i samim tim po rodjenju sam gospodin i sav svijet treba da se vrti oko mene, dok sandzaklije za to vrijeme rade i pare zgrcu. zato ako necete da budete licemjerni pogledajte sebe u ogledalo i nabrojte sami sebi sta ste to uradili da nesto promijenite u gradu, konkretno. a ne samo "kakili" po forumu.

hotel je renoviran, dobro izgleda, nova radna mjesta, nije vise ruglo u centru grada i rusevina. da hoce jos ko kupiti bristol i srediti pa ko god, samo da ne strsi bilo bi idealno.

jedino da se prvo objavi konkurs za podobne kupce i investitore na sa-x forumu, da ne daj boze ne kupi neko ko ne odgovara pucanstvu.
samo da znate, ovaj momak inače vuče porijeklo iz Sjenice, samo to nikad ne bi priznao :)
User avatar
flora.sa
Posts: 3954
Joined: 07/05/2005 23:44
Location: sarajevo-x.com

#49 Re: Otvoren hotel Europa!

Post by flora.sa »

Karabaja wrote:
Qler wrote:ja sam davno rekao da na ovom forumu nikome nikad nista nece valjati. trebali ste se utaliti ba vi, dici 30 mil krede pa renovirati onako, po svom cejfu, zaposliti sve radnike iz starih motela i konaka (da niko ne ostane bez posla) pa da valja.

do juce ste kakili (da se tako fino izrazim) sto niko ne renovira a sad pricate sto je renovirao. i sta sandzaklija. mi sarajlije smo krivi sami sto sandzaklije sve kupuju zato sto svi kontaju, ja sam sarajlija i samim tim po rodjenju sam gospodin i sav svijet treba da se vrti oko mene, dok sandzaklije za to vrijeme rade i pare zgrcu. zato ako necete da budete licemjerni pogledajte sebe u ogledalo i nabrojte sami sebi sta ste to uradili da nesto promijenite u gradu, konkretno. a ne samo "kakili" po forumu.

hotel je renoviran, dobro izgleda, nova radna mjesta, nije vise ruglo u centru grada i rusevina. da hoce jos ko kupiti bristol i srediti pa ko god, samo da ne strsi bilo bi idealno.

jedino da se prvo objavi konkurs za podobne kupce i investitore na sa-x forumu, da ne daj boze ne kupi neko ko ne odgovara pucanstvu.
samo da znate, ovaj momak inače vuče porijeklo iz Sjenice, samo to nikad ne bi priznao :)
aha...i sta sad...to mu je kao minus?

ne kontam? :?

što je poAnta???
b_stulic
Posts: 103
Joined: 31/07/2008 15:05

#50 Re: Otvoren hotel Europa!

Post by b_stulic »

NAjbolje bi bilo komplet sarajevo poravnat i sve nanovo napraviti. Ko šiša historiju,,, sta je bitno to da je npr. Taslihan napravljen tamo neke 1550. godine... bitno je da je sada tu parking i becka kafana i nova Europa i da je to Sejo Gološ onako, momacki upakovao vrlo ukusno, pa nam Hotel sada lici na drveni sanduk... Neka neka... .
Post Reply