Prvi snijeg....

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65335
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1126 Re: Prvi snijeg....

Post by _BataZiv_0809 »

MOSALJOZE wrote:Onaj u maju je bio nekad 13/14
Mislim da je 2013, taman je Seve izdala onu pjesmu đe se spominje snijeg u maju pa je bilo sprdnjice :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#1127 Re: Prvi snijeg....

Post by amar1994 »

O'zone wrote:Image

Image

Image

Koliko je Vama ovo sve kurcobolja toliko će grad koji se sistematski betonira osjetiti čak i nedostatak ova tri stara drveta...
:( :roll:
User avatar
Truba
Posts: 81020
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1128 Re: Prvi snijeg....

Post by Truba »

jes padao je u junu sjecam se krenuo u rim konto se kupat bilo pravo hladno :lol:
trajekt se ljuljao kao barka :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81020
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1129 Re: Prvi snijeg....

Post by Truba »

_BataZiv_0809 wrote:
MOSALJOZE wrote:Onaj u maju je bio nekad 13/14
Mislim da je 2013, taman je Seve izdala onu pjesmu đe se spominje snijeg u maju pa je bilo sprdnjice :D
pa napisao sam dw je bila 2012. :mrgreen:
sad ste me zbunili mozdq je fakat 2013.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65335
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1130 Re: Prvi snijeg....

Post by _BataZiv_0809 »

Black swan wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
MOSALJOZE wrote:Onaj u maju je bio nekad 13/14
Mislim da je 2013, taman je Seve izdala onu pjesmu đe se spominje snijeg u maju pa je bilo sprdnjice :D
pa napisao sam dw je bila 2012. :mrgreen:
sad ste me zbunili mozdq je fakat 2013.
Pjesma izasla 2012 :-?

Ali te godine su bili oni veliki snijegovi u januaru. Cisto sumnjam da se odmah ponovio u maju :D
User avatar
Truba
Posts: 81020
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1131 Re: Prvi snijeg....

Post by Truba »

veca je vjerovatnoca da je te godine i dalje padao...
na taj dan nam je kolegica otisla s posla pa donijela tortu
pa smo kasnije dan dva poslije isli na pale bilo je ok vrijeme :?
radostan dan
Posts: 27084
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#1132 Re: Prvi snijeg....

Post by radostan dan »

O'zone wrote:
muha_sa wrote:.
@muha Boga ti jel se ti sjećaš ovoga
Ipak, starije generacije pamte 31. august 1978. godine kada su se svi šokirali jer je snijeg stigao mnogo ranije od predviđenog.
Ono cega se @Muha ne sjeca, to se nije ni desilo... 8-)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1133 Re: Prvi snijeg....

Post by Tomahawk11 »

prije i poslije muhe :zoka:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#1134 Re: Prvi snijeg....

Post by O'zone »

Tomahawk11 wrote:prije i poslije muhe :zoka:
PM i PM :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1135 Re: Prvi snijeg....

Post by Tomahawk11 »

O'zone wrote:
Tomahawk11 wrote:prije i poslije muhe :zoka:
PM i PM :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Da bismo raspoznali, onda engleske kratice BM i AM :)
radostan dan
Posts: 27084
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#1136 Re: Prvi snijeg....

Post by radostan dan »

Jedva franjo i.gavrilo uletise u istoriju....sekunda.
User avatar
Truba
Posts: 81020
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1137 Re: Prvi snijeg....

Post by Truba »

ipak je 2012.
tad sam u trogir isao na godisnji :mrgreen:
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#1138 Re: Prvi snijeg....

Post by radiša »

dobar osjecaj wrote:Teske grane breza koje su mi se uvalile na balkon pod tezinom snijega sam detaljno otresla i pomogla im da se vrate neostecene tamo gdje pripadaju. Na putu do posla, u cizmama punim vode zastala sam pored svake savijene grane koju sam mogla dohvatiti i otresla snijeg s drveca. Breze oko mog balkona obozavam i zao mi je da se lome. Generalno mi je zao da se drvece lomi. Premalo je uopste zelenila u ovom neurednom okruzenju.
Imam izrazenu kolektivnu svijest i ne mislim da su radnici javnih komunalnih preduzeca iskljucivo duzni da otresu snijeg sa svakog moguceg drveta u gradu. Osobe koje su zdrave i u mogucnosti a kojima je van svake pameti da otesu snijeg s drveca u svojoj neposrednoj blizini dozivljavam kao metiljave.
Imas pravo dozivljavat svakog kako hoces,tvoja stvar,jelte,dozivljavam i ja ko debile ove sto rade poslove za koje je neko drugi placen.Neka svako radi svoj posao.I jos nesto na tu temu,to sto maknes sa par listova koje mozes dohvatit rukom nista ne znaci,drva visoka tri metra pa na gore treba sa vrha cistit.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#1139 Re: Prvi snijeg....

Post by dobar osjecaj »

radiša wrote:Imas pravo dozivljavat svakog kako hoces,tvoja stvar,jelte,dozivljavam i ja ko debile ove sto rade poslove za koje je neko drugi placen.Neka svako radi svoj posao.I jos nesto na tu temu,to sto maknes sa par listova koje mozes dohvatit rukom nista ne znaci,drva visoka tri metra pa na gore treba sa vrha cistit.
Vidi, nemoguce je sad tebi staroj grani objasnjavati nesto cemu su te trebali uciti jos od vremena prije nego sto si prohodao.

Ljudi i drustva koja ja cijenim podrazumijevaju da svaki pojedinac ima odgovornost za licno i opste dobro. Nikad kvalitetnog i zdravog covjeka nisam cula da jadikuje i da se naoruzava jadnim pricama kako je neko drugi placen da otrese snijeg s drveta na nasoj javnoj povrsini. Iskljucivo neuspjesni i za moj pojam bezveze ljudi imaju takav sistem vrijednosti i posezu za takvim primitivnim pricama. Nisu uspjesni ni u cemu i obicno ih niko ne postuje ni u kojoj sferi njihovog zivota.
User avatar
muha_sa
Posts: 128457
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1140 Re: Prvi snijeg....

Post by muha_sa »

radostan dan wrote:
O'zone wrote:
muha_sa wrote:.
@muha Boga ti jel se ti sjećaš ovoga
Ipak, starije generacije pamte 31. august 1978. godine kada su se svi šokirali jer je snijeg stigao mnogo ranije od predviđenog.
Ono cega se @Muha ne sjeca, to se nije ni desilo... 8-)
priznam pred bogom i narodom da se ne sjecam--more bit bidne da sam izHlapio :(
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#1141 Re: Prvi snijeg....

Post by radiša »

dobar osjecaj wrote:
radiša wrote:Imas pravo dozivljavat svakog kako hoces,tvoja stvar,jelte,dozivljavam i ja ko debile ove sto rade poslove za koje je neko drugi placen.Neka svako radi svoj posao.I jos nesto na tu temu,to sto maknes sa par listova koje mozes dohvatit rukom nista ne znaci,drva visoka tri metra pa na gore treba sa vrha cistit.
Vidi, nemoguce je sad tebi staroj grani objasnjavati nesto cemu su te trebali uciti jos od vremena prije nego sto si prohodao.

Ljudi i drustva koja ja cijenim podrazumijevaju da svaki pojedinac ima odgovornost za licno i opste dobro. Nikad kvalitetnog i zdravog covjeka nisam cula da jadikuje i da se naoruzava jadnim pricama kako je neko drugi placen da otrese snijeg s drveta na nasoj javnoj povrsini. Iskljucivo neuspjesni i za moj pojam bezveze ljudi imaju takav sistem vrijednosti i posezu za takvim primitivnim pricama. Nisu uspjesni ni u cemu i obicno ih niko ne postuje ni u kojoj sferi njihovog zivota.
Opet tvoje misljenje koje je mozda tebi ispravno.Puna si zla i predrasuda zato i hodas mokrih cizama po snjegu,bolje nisi ni zasluzila.Ja kad vidim da moj rad doprinosi onda cu nesto radit a ja da se pentram po drvetu visokom 10 metara da bi ga ocistio,nisam lud.Na to me ne moze ni jedan humanista ni radnik parka nagovorit.A ovo kako ti mene karakterises dovoljno govori o tebi,humanisti,kakvo si zlo i mizerija od zene,satro humanista.
Covjeka ces najbolje upoznati ne slusajuci sta drugi pricaju o njemu,vec sta on prica o drugima.Mani se laznog predstavljanja zeno.
Last edited by radiša on 19/04/2017 16:38, edited 1 time in total.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#1142 Re: Prvi snijeg....

Post by dobar osjecaj »

radiša wrote:Opet tvoje misljenje koje je mozda tebi ispravno.Puna si zla i predrasuda zato i hodas mokrih cizama po snjegu,bolje nisi ni zasluzila.Ja kad vidim da moj rad doprinosi onda cu nesto radit a ja da se pentram po drvetu visokom 10 metara da bi ga ocistio,nisam lud.Na to me ne moze ni jedan humanista ni radnik parka nagovorit.A ovo kako ti mene karakterises dovoljno govori o tebi,humanisti,kakvo si zlo i mizerija od zene,satro humanista.
Ne ispunjavas ti forumas minimum kriterija da bi se dalje imalo sta razgovarati na ovu temu s tobom. Sretno!
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#1143 Re: Prvi snijeg....

Post by radiša »

dobar osjecaj wrote:
radiša wrote:Opet tvoje misljenje koje je mozda tebi ispravno.Puna si zla i predrasuda zato i hodas mokrih cizama po snjegu,bolje nisi ni zasluzila.Ja kad vidim da moj rad doprinosi onda cu nesto radit a ja da se pentram po drvetu visokom 10 metara da bi ga ocistio,nisam lud.Na to me ne moze ni jedan humanista ni radnik parka nagovorit.A ovo kako ti mene karakterises dovoljno govori o tebi,humanisti,kakvo si zlo i mizerija od zene,satro humanista.
Ne ispunjavas ti forumas minimum kriterija da bi se dalje imalo sta razgovarati na ovu temu s tobom. Sretno!
Covjeka ces najbolje upoznati ne slusajuci sta drugi pricaju o njemu,vec sta on prica o drugima,prema tome mani se price o mokrim cizmama i humanoscu.Daleko si ti od humaniste.Blago onom ko te ne zna. :D
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#1144 Re: Prvi snijeg....

Post by KENJAC »

Nekad sam negdje procitao da je Juli jedini mjesec kad nikad nije padao snijeg u Sarajevu.
A ja se sjecam jednom kad sam se vracao iz Hercegovine preko Čemerna poslije Prvomajskih praznika da smo se jedva vratili nazad. Poslije toga Cemerno bilo neprohodno 2/3 dana. Mislim da je to bilo 73 ili 74 !
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65335
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1145 Re: Prvi snijeg....

Post by _BataZiv_0809 »

Bas je puno drveca nastradalo :(
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#1146 Re: Prvi snijeg....

Post by O'zone »

Katastrofa....Ovih iz Parka i RAD-a nigdje da isjeku velike grane i drveće koje je popadalo....
User avatar
radiša
Posts: 6393
Joined: 04/02/2012 00:23
Location: Sator

#1147 Re: Prvi snijeg....

Post by radiša »

Ma briga njih,bitno je platu primit a grad moze bit pun smeca.Gledam samo kako su ove staze sto voze biciklisti neuredne,ljepo vrijeme prodji smrkom ocisti to pokupi smece,jok,briga njega.Pa onda alarmiraju po forumima raju-humanitarce,koji toboze nemaju za pisljive cipele-gumenjake a rade,kojima je bitnije drvo od njega samoga...
Jadno i pateticno ali to je Bosna.
User avatar
muha_sa
Posts: 128457
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#1148 Re: Prvi snijeg....

Post by muha_sa »

jel se ovo zovu babine huke :?
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#1149 Re: Prvi snijeg....

Post by Kinaski »

radiša wrote:Ma briga njih,bitno je platu primit a grad moze bit pun smeca.Gledam samo kako su ove staze sto voze biciklisti neuredne,ljepo vrijeme prodji smrkom ocisti to pokupi smece,jok,briga njega.Pa onda alarmiraju po forumima raju-humanitarce,koji toboze nemaju za pisljive cipele-gumenjake a rade,kojima je bitnije drvo od njega samoga...
Jadno i pateticno ali to je Bosna.
Povuci rucnu i lopatu u ruke i smrk taj i cisti te biciklisticke staze
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65335
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1150 Re: Prvi snijeg....

Post by _BataZiv_0809 »

Kako naglo opet zapada i stade odjednom :-)
Post Reply