Najbolji restoran u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
HelaS
Posts: 5566
Joined: 22/09/2018 13:21

#3827 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by HelaS »

Logovan wrote: 30/11/2022 14:22 https://www.klix.ba/lifestyle/u-sarajev ... /221129087

Ko ode neka javi kako je :mrgreen:
Unutra je prelijepo. Valjda neće biti pušenja :(
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10697
Joined: 27/04/2021 22:52

#3828 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by tramvajtrojka »

Image

nostra cucina :thumbup: :thumbup: 8-)
User avatar
duga puska
Posts: 823
Joined: 08/02/2012 21:40

#3829 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by duga puska »

mavi wrote: 30/11/2022 12:55Mala basta
Dado gazda je dobar kuhar, a mislim da on vecinu i skuha.
Imaju i tamburice i to, pa slatka i hrana odmah :-D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3830 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by moonca »

_id=18507364 wrote:30/11/2022 14:50 Image

nostra cucina :thumbup: :thumbup: 8-)
:zoka:
aj... kao prije 30 godina. dekoracija . suvi pershun.. :zzzz:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18185
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#3831 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by GandalfSivi »

Par mojih prijatelja Amerikanaca bilo u Sarajevu. Vratili se neki dan, samo o Bon Appetitu pricaju, kazu svjetska klopa. Odem im na stranicu da skontam ko su, vidim da su i Wagyu bifteke nabavili, samo bog dragi zna koliko to naplacuju…
User avatar
piupiu
Posts: 16571
Joined: 05/01/2008 05:08

#3832 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by piupiu »

Edin H. wrote: 10/10/2022 00:42
thekupus wrote: 26/09/2022 15:54 kažu ono prekoputa Vatre u Ćemaluši će biti "najekskluzivniji restoran" u Sarajevu, otvara vlasnik četiri sobe gospođe Safije
tako mi rekoše, ne znam je li istina
Ciko?
Čim vidiš kako je uredjeno, znaš ko je :D
vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#3833 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by vanjki »

zecko_kupuz wrote: 27/11/2022 16:52
Staylezz wrote: 21/11/2022 09:11
Ne radi on vec duze vrijeme, nisam siguran zbog cega.
Da, Dvor je zatvoren, slabo poslovanje nakon korone (povećanje cijene piletine itd.), prostor je izdat, navodno će skoro biti neki novi lokal ili restorančić.
Bas mi zao . Ipak im je sendvič bio kult..Ali mislim da je sendvic bio oko 7-8 maraka sto je bilo previse za studente, koji su najvise dolazili
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#3834 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by guruguru95 »

tramvajtrojka wrote: 30/11/2022 14:50 Image

nostra cucina :thumbup: :thumbup: 8-)
Nostra Cucina :thumbup: Njihova pizza Napoletana je prva liga.
mavi
Posts: 208
Joined: 22/04/2008 14:47

#3835 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by mavi »

:run:
duga puska wrote: 30/11/2022 16:42
mavi wrote: 30/11/2022 12:55Mala basta
Dado gazda je dobar kuhar, a mislim da on vecinu i skuha.
Imaju i tamburice i to, pa slatka i hrana odmah :-D
Upravo...
Naslovnica
Posts: 27839
Joined: 20/03/2013 15:38

#3836 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Naslovnica »

moonca wrote: 30/11/2022 16:51
_id=18507364 wrote:30/11/2022 14:50 Image

nostra cucina :thumbup: :thumbup: 8-)
:zoka:
aj... kao prije 30 godina. dekoracija . suvi pershun.. :zzzz:
E vala baš.
:roll:
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10697
Joined: 27/04/2021 22:52

#3837 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by tramvajtrojka »

Naslovnica wrote: 30/11/2022 21:24
moonca wrote: 30/11/2022 16:51
:zoka:
aj... kao prije 30 godina. dekoracija . suvi pershun.. :zzzz:
E vala baš.
:roll:
meni ne smeta vala draze mi je da je meeeh prezentacija a da je jelo dobro , nego da mi ga donese kao da je sa Instagram stranice a da ima ukus kao dnevni avaz :mrgreen:

dobra je pravo bila za 18 keka fina laganini vecera
Nisamsdaali
Posts: 547
Joined: 03/10/2022 20:38

#3838 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Nisamsdaali »

Inače sam popriličan gurman i nije mi žao dati koju markicu više za kvalitetno jelo makar znajući da sam preplatio pa bih dao neki svoj kratki rezime mjesta u kojima sam bio nedavno i gdje često svraćam, akcenat na onim popularnijim. Da se razumijemo, meni je restoran svako mjesto gdje se služi hrana i gdje čovjek može razumno boraviti (sto, stolice, WC).


Restoran Tišina Čengić Vila- Najtoplije preporuke. Mali je prostor pa ambijent nije najugodniji za svakog ali hrana je vrhunska od rižota preko ribe i porcije su poprilično velike iako su cijene malo više ali opravdano.

4SGS - Neugodno iznenadjenje. Atmosfera vrlo vrlo uštogljena, sastojci su očigledno organski i visokokvslitetni ali hrana nema nekog šmeka ni ukusa bar meni, nisam osjećao zadovoljstvo nakon obroka čak sam otišao na doner par sati poslije. Naručio sam tunu i neki sladoled desert koji je bio dobar istini za volju. Ok mjesto za date ali tu preferiram restorane sa pogledom, konobar vrlo stručan i pristojan.

Brajlović- Da je neko ober mjesto nije ali nisu ni cijene visoke koliko naš narod voli da pjeni i ljubomoriše. Sejina pljeska za 15 maraka kida, pogotovo za raju koja voli luk a još dobiješ salatu i pomfrit i somun i kajmak. U ebenoj mrkvi(najlošiji fastfood restoran) pljeska košta 9-10 maraka a ne dobiješ nijedan prilog a ni ukus ni veličina iste nije ni blizu. Sokovi 3 marke, biftek 60 km za pola kile skroz korektna cijena (većina restorana prodaje 200-250 g za 30+). Potpuno OK, odnos cijene kvalitete i kvanitete odličan, ambijent onako.

Kibe- Standardno, dobar za akšamluka hrana je dobra pogled sjajan cijene žara ako je muzika uživo pun pogodak. Tu negdje sa Brajlovićem, ja preferiram Brajlovića zbog mesne ponude dok je nekom bitniji ambijent.

Park prinčeva- Kibe za sirotinju.

Paper Moon- Lično all-around dobro mjesto koje bih od sebe dodao. Ambijent taman kako treba odmjeren ali opušten, osoblje dobro (još dobijete dugme da ih pozovete kad želte), hrana nije najbolja ali je skroz korektna, deserti su bolji od boljeg, cijene ok. Dobijete i obimnu porciju foccacie kao dobrodošlicu

Još nisam bio u Dos Hermanos(nekako mi ne idu skupa ekskluzivno mjesto i ulica direkt pored ali cu vjrv doći) i Tratoria Uno (kockaste glave i polukriminalci)

Chipas/Mcdonalds/KFC- Od ovih mi je Mek najbolji, najšira ponuda, korektne cijene i higijena je na nivou a i lokacija fantastična. Chipas je OK mada već gube na konkurentnosti jer su primorani bili dići cijene nakon pada Šmrka pa je sad sve što iole valja na meniju 8 maraka, jedino mi je piletina honey sad dobra od ovih što su 6 maraka. I ovako su nešto jeftiniji od ostalih pa ostaju opcija. KFC mi je najgori definitivno, prvo nema free refill što je karakteristika svih KFC restorana u svijetu. Druga stvar je što je u ebenom tržnom centru u kojem su stolovi u 90% slučajeva prljavi pa se osjećaš kao u krmetnjaku. Treće, piletina je preslana, treba ti litar kole za nekoliko bataka. A uz to koriste i Ovako piletinu koja je meni lično jedna od lošijih brendova. Drago mi je da su tu zbog ponude i privida nekog zapada ovdje ali daleko je to od pravog KFC.

Ranking- Tišina- Paper Moon- Brajlović/Kibe -4SGS/Park prinčeva
Last edited by Nisamsdaali on 01/12/2022 00:26, edited 2 times in total.
HelaS
Posts: 5566
Joined: 22/09/2018 13:21

#3839 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by HelaS »

Nisamsdaali wrote: 01/12/2022 00:18 Inače sam popriličan gurman i nije mi žao dati koju markicu više za kvalitetno jelo makar znajući da sam preplatio pa bih dao neki svoj kratki rezime mjesta u kojima sam bio nedavno i gdje često svraćam, akcenat na onim popularnijim...
Ranking- Tišina- Brajlović/Kibe -4SGS/Park prinčeva
Kako si krenuo s pisanjem, pomislih sa'će dobra analiza najboljih sarajevskih restorana. A ono Brajlović, Mrkva, McD, Safija... e jbg :-)
Nisamsdaali
Posts: 547
Joined: 03/10/2022 20:38

#3840 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Nisamsdaali »

HelaS wrote: 01/12/2022 00:21
Nisamsdaali wrote: 01/12/2022 00:18 Inače sam popriličan gurman i nije mi žao dati koju markicu više za kvalitetno jelo makar znajući da sam preplatio pa bih dao neki svoj kratki rezime mjesta u kojima sam bio nedavno i gdje često svraćam, akcenat na onim popularnijim...
Ranking- Tišina- Brajlović/Kibe -4SGS/Park prinčeva
Kako si krenuo s pisanjem, pomislih sa'će dobra analiza najboljih sarajevskih restorana. A ono Brajlović, Mrkva, McD, Safija... e jbg :-)
Pa nemamo neke ponude, o tome se vecinom i razglaba ovdje. Mogu dodat i vapiano ako zelis :D Men je još Food Market bio top do korone, poslije su se ugasili. Piccolo Mondo sad bezobrazno skup ali vrijedi doci ponekad zbog soseva čisto, Burger Bar odličan i kul koncept, Pivnica isto. Najveći odron vjerovatno onaj Turkoaz na Ilidži, klijentela im raja što joj je mrsko čekati da udju kod brajlovića, meso nekakvo šuhveli
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2593
Joined: 16/05/2015 12:49

#3841 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by SpecialOffer »

Nisamsdaali wrote: 01/12/2022 00:18 Inače sam popriličan gurman i nije mi žao dati koju markicu više za kvalitetno jelo makar znajući da sam preplatio pa bih dao neki svoj kratki rezime mjesta u kojima sam bio nedavno i gdje često svraćam, akcenat na onim popularnijim. Da se razumijemo, meni je restoran svako mjesto gdje se služi hrana i gdje čovjek može razumno boraviti (sto, stolice, WC).


Restoran Tišina Čengić Vila- Najtoplije preporuke. Mali je prostor pa ambijent nije najugodniji za svakog ali hrana je vrhunska od rižota preko ribe i porcije su poprilično velike iako su cijene malo više ali opravdano.

4SGS - Neugodno iznenadjenje. Atmosfera vrlo vrlo uštogljena, sastojci su očigledno organski i visokokvslitetni ali hrana nema nekog šmeka ni ukusa bar meni, nisam osjećao zadovoljstvo nakon obroka čak sam otišao na doner par sati poslije. Naručio sam tunu i neki sladoled desert koji je bio dobar istini za volju. Ok mjesto za date ali tu preferiram restorane sa pogledom, konobar vrlo stručan i pristojan.

Brajlović- Da je neko ober mjesto nije ali nisu ni cijene visoke koliko naš narod voli da pjeni i ljubomoriše. Sejina pljeska za 15 maraka kida, pogotovo za raju koja voli luk a još dobiješ salatu i pomfrit i somun i kajmak. U ebenoj mrkvi(najlošiji fastfood restoran) pljeska košta 9-10 maraka a ne dobiješ nijedan prilog a ni ukus ni veličina iste nije ni blizu. Sokovi 3 marke, biftek 60 km za pola kile skroz korektna cijena (većina restorana prodaje 200-250 g za 30+). Potpuno OK, odnos cijene kvalitete i kvanitete odličan, ambijent onako.

Kibe- Standardno, dobar za akšamluka hrana je dobra pogled sjajan cijene žara ako je muzika uživo pun pogodak. Tu negdje sa Brajlovićem, ja preferiram Brajlovića zbog mesne ponude dok je nekom bitniji ambijent.

Park prinčeva- Kibe za sirotinju.

Paper Moon- Lično all-around dobro mjesto koje bih od sebe dodao. Ambijent taman kako treba odmjeren ali opušten, osoblje dobro (još dobijete dugme da ih pozovete kad želte), hrana nije najbolja ali je skroz korektna, deserti su bolji od boljeg, cijene ok. Dobijete i obimnu porciju foccacie kao dobrodošlicu

Još nisam bio u Dos Hermanos(nekako mi ne idu skupa ekskluzivno mjesto i ulica direkt pored ali cu vjrv doći) i Tratoria Uno (kockaste glave i polukriminalci)

Chipas/Mcdonalds/KFC- Od ovih mi je Mek najbolji, najšira ponuda, korektne cijene i higijena je na nivou a i lokacija fantastična. Chipas je OK mada već gube na konkurentnosti jer su primorani bili dići cijene nakon pada Šmrka pa je sad sve što iole valja na meniju 8 maraka, jedino mi je piletina honey sad dobra od ovih što su 6 maraka. I ovako su nešto jeftiniji od ostalih pa ostaju opcija. KFC mi je najgori definitivno, prvo nema free refill što je karakteristika svih KFC restorana u svijetu. Druga stvar je što je u ebenom tržnom centru u kojem su stolovi u 90% slučajeva prljavi pa se osjećaš kao u krmetnjaku. Treće, piletina je preslana, treba ti litar kole za nekoliko bataka. A uz to koriste i Ovako piletinu koja je meni lično jedna od lošijih brendova. Drago mi je da su tu zbog ponude i privida nekog zapada ovdje ali daleko je to od pravog KFC.

Ranking- Tišina- Paper Moon- Brajlović/Kibe -4SGS/Park prinčeva
Kakve veze ima hapsenje Smrka sa cijenama u Chipasu :?
Nisamsdaali
Posts: 547
Joined: 03/10/2022 20:38

#3842 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Nisamsdaali »

SpecialOffer wrote: 01/12/2022 01:13
Nisamsdaali wrote: 01/12/2022 00:18 Inače sam popriličan gurman i nije mi žao dati koju markicu više za kvalitetno jelo makar znajući da sam preplatio pa bih dao neki svoj kratki rezime mjesta u kojima sam bio nedavno i gdje često svraćam, akcenat na onim popularnijim. Da se razumijemo, meni je restoran svako mjesto gdje se služi hrana i gdje čovjek može razumno boraviti (sto, stolice, WC).


Restoran Tišina Čengić Vila- Najtoplije preporuke. Mali je prostor pa ambijent nije najugodniji za svakog ali hrana je vrhunska od rižota preko ribe i porcije su poprilično velike iako su cijene malo više ali opravdano.

4SGS - Neugodno iznenadjenje. Atmosfera vrlo vrlo uštogljena, sastojci su očigledno organski i visokokvslitetni ali hrana nema nekog šmeka ni ukusa bar meni, nisam osjećao zadovoljstvo nakon obroka čak sam otišao na doner par sati poslije. Naručio sam tunu i neki sladoled desert koji je bio dobar istini za volju. Ok mjesto za date ali tu preferiram restorane sa pogledom, konobar vrlo stručan i pristojan.

Brajlović- Da je neko ober mjesto nije ali nisu ni cijene visoke koliko naš narod voli da pjeni i ljubomoriše. Sejina pljeska za 15 maraka kida, pogotovo za raju koja voli luk a još dobiješ salatu i pomfrit i somun i kajmak. U ebenoj mrkvi(najlošiji fastfood restoran) pljeska košta 9-10 maraka a ne dobiješ nijedan prilog a ni ukus ni veličina iste nije ni blizu. Sokovi 3 marke, biftek 60 km za pola kile skroz korektna cijena (većina restorana prodaje 200-250 g za 30+). Potpuno OK, odnos cijene kvalitete i kvanitete odličan, ambijent onako.

Kibe- Standardno, dobar za akšamluka hrana je dobra pogled sjajan cijene žara ako je muzika uživo pun pogodak. Tu negdje sa Brajlovićem, ja preferiram Brajlovića zbog mesne ponude dok je nekom bitniji ambijent.

Park prinčeva- Kibe za sirotinju.

Paper Moon- Lično all-around dobro mjesto koje bih od sebe dodao. Ambijent taman kako treba odmjeren ali opušten, osoblje dobro (još dobijete dugme da ih pozovete kad želte), hrana nije najbolja ali je skroz korektna, deserti su bolji od boljeg, cijene ok. Dobijete i obimnu porciju foccacie kao dobrodošlicu

Još nisam bio u Dos Hermanos(nekako mi ne idu skupa ekskluzivno mjesto i ulica direkt pored ali cu vjrv doći) i Tratoria Uno (kockaste glave i polukriminalci)

Chipas/Mcdonalds/KFC- Od ovih mi je Mek najbolji, najšira ponuda, korektne cijene i higijena je na nivou a i lokacija fantastična. Chipas je OK mada već gube na konkurentnosti jer su primorani bili dići cijene nakon pada Šmrka pa je sad sve što iole valja na meniju 8 maraka, jedino mi je piletina honey sad dobra od ovih što su 6 maraka. I ovako su nešto jeftiniji od ostalih pa ostaju opcija. KFC mi je najgori definitivno, prvo nema free refill što je karakteristika svih KFC restorana u svijetu. Druga stvar je što je u ebenom tržnom centru u kojem su stolovi u 90% slučajeva prljavi pa se osjećaš kao u krmetnjaku. Treće, piletina je preslana, treba ti litar kole za nekoliko bataka. A uz to koriste i Ovako piletinu koja je meni lično jedna od lošijih brendova. Drago mi je da su tu zbog ponude i privida nekog zapada ovdje ali daleko je to od pravog KFC.

Ranking- Tišina- Paper Moon- Brajlović/Kibe -4SGS/Park prinčeva
Kakve veze ima hapsenje Smrka sa cijenama u Chipasu :?
Manje para za oprat (defakto vlasnik lik preko svojih)- Mora se stvarat veći profit. Čuo sam te glasine i prije a postalo je očigedno kad su digli cijene dan nakon hapšenja. Takodjer sponzorišu Inasove spotove
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#3843 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Gray »

Ima li neki restoran koji ima live muziku ponedjeljkom, tamburaše neke? Stare Vrbe možda? Ili je to samo u petak/subotu?
User avatar
konektovan
Posts: 40477
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3844 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by konektovan »

Gray wrote: 04/12/2022 09:35 Ima li neki restoran koji ima live muziku ponedjeljkom, tamburaše neke? Stare Vrbe možda? Ili je to samo u petak/subotu?
Možda da provjeriš pivnicu sarajevo...znam da četvrtkom imaju tamburaše. :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65914
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3845 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by _BataZiv_0809 »

Edit
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10697
Joined: 27/04/2021 22:52

#3846 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by tramvajtrojka »

konektovan wrote: 04/12/2022 14:19
Gray wrote: 04/12/2022 09:35 Ima li neki restoran koji ima live muziku ponedjeljkom, tamburaše neke? Stare Vrbe možda? Ili je to samo u petak/subotu?
Možda da provjeriš pivnicu sarajevo...znam da četvrtkom imaju tamburaše. :mrgreen:
joj al koliki je dokaz da je ovaj grad u zescem khurcu je ovo stanje i sa izlascima 90% mjesta za izlaske je na ovaj fazon na stolu meza sira i suhovine neka ocajna corba i pita , a muzicki ambijent su tamburasi gdje otpjevaju za jednu noc koketovu kafanica laganica , i ja bez tebe ne mogu da zivim 10 puta :run: :run:
User avatar
konektovan
Posts: 40477
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3847 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by konektovan »

tramvajtrojka wrote: 04/12/2022 16:51
konektovan wrote: 04/12/2022 14:19

Možda da provjeriš pivnicu sarajevo...znam da četvrtkom imaju tamburaše. :mrgreen:
joj al koliki je dokaz da je ovaj grad u zescem khurcu je ovo stanje i sa izlascima 90% mjesta za izlaske je na ovaj fazon na stolu meza sira i suhovine neka ocajna corba i pita , a muzicki ambijent su tamburasi gdje otpjevaju za jednu noc koketovu kafanica laganica , i ja bez tebe ne mogu da zivim 10 puta :run: :run:
I plus sve žara.. :mrgreen:
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10697
Joined: 27/04/2021 22:52

#3848 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by tramvajtrojka »

konektovan wrote: 04/12/2022 17:00
tramvajtrojka wrote: 04/12/2022 16:51

joj al koliki je dokaz da je ovaj grad u zescem khurcu je ovo stanje i sa izlascima 90% mjesta za izlaske je na ovaj fazon na stolu meza sira i suhovine neka ocajna corba i pita , a muzicki ambijent su tamburasi gdje otpjevaju za jednu noc koketovu kafanica laganica , i ja bez tebe ne mogu da zivim 10 puta :run: :run:
I plus sve žara.. :mrgreen:
ma zavisi gdje se ode ja neku noc u nostra cucini vecera za dvoje sa picem i dodatnom foccaiom 40 keka vala to nije puno za finu vecericu i izlazak
User avatar
konektovan
Posts: 40477
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3849 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by konektovan »

tramvajtrojka wrote: 04/12/2022 17:07
konektovan wrote: 04/12/2022 17:00

I plus sve žara.. :mrgreen:
ma zavisi gdje se ode ja neku noc u nostra cucini vecera za dvoje sa picem i dodatnom foccaiom 40 keka vala to nije puno za finu vecericu i izlazak
To je baš ok.....
User avatar
Logovan
Posts: 94302
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3850 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Logovan »

tramvajtrojka wrote: 04/12/2022 16:51 joj al koliki je dokaz da je ovaj grad u zescem khurcu je ovo stanje i sa izlascima 90% mjesta za izlaske je na ovaj fazon na stolu meza sira i suhovine neka ocajna corba i pita , a muzicki ambijent su tamburasi gdje otpjevaju za jednu noc koketovu kafanica laganica , i ja bez tebe ne mogu da zivim 10 puta :run: :run:
:lol: :lol: :lol:

Ima istine, ima :D
Post Reply